Van Gelukpark aantrekkelijk recreatie-oord aan Zeeweg Bouw politiepost te Aerdenhout binnenkort aanbesteed van gisteren B/oemendaaLse raadsleden op stap Serie van tien Chaplin- avonden afgesloten H. van Es nam afscheid van Openbare Werken Herdenkingsbijeenkomst in Bloemendaal Plannen van Rode Kruis Hoestbui op vier wielen Twee ongevallen Nachtrit van motorclub Cursus EHBO van dieren L. Loos veertig jaar bij P.T.T. Speelplaats aan de Patrijzenlaan Verbetering Meerweg wordt ondershands aanbesteed Kredieten voor onderwijs „Jonge Kerk" voor bejaarden DE BEURS Amsterdamse Beurs Scheepvaart DONDERDAG 23 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De gemeenteraad van Bloemendaal heeft in de afgelopen maanden besluiten geno men op allerlei gebied en plannen be raamd voor de toekomst. Die besluiten werden genomen in het raadhuis en niet alle raadsleden kunnen zich tevoren ter plaatse oriënteren. Die gelegenheid had den zij woensdag toen de vroede vaderen op uitnodiging van B. en W. een tocht per autobus door de gemeente maakten. Zij zagen hoe wegen verbeterd zijn, waar de westelijke randweg tussen de Ileussens- straat en de Zylweg aangelegd zal worden, hoe de ontwikkeling van Bloemendaal aan zee wordt en welke plannen oud-wethou der A. van Geluk nog koestert ten aan zien van het naar hem genoemd park aan de Zeeweg Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller had de leiding van de tocht en vertelde in de omgeving van ,,'t Kopje" vol trots, waar het hoogste punt van Nederland is, waar de duinen het breedst zijn en waar het mooiste uitzicht was. Het bleek wel dat Bloemendaal uit een oogpunt van vreemdelingenverkeer van groot belang is en de directeur van de stichting „Haar lems Bloei", de heer W. van Willige, die tot de gasten behoorde, luisterde met be langstelling en was tevreden dat op be langrijke punten op toeristisch gebied de aandacht werd gevestigd Het raadslid, de heer J. W. Wichers, trad in zijn functie van voorzitter van ..Thijsse's Hof" op, want hij nodigde zijn collega-raadsleden uit een bezoek te brengen aan het gedeelte van het Bloe- mendaalse bos, dat in 1935 aan dr. Jac. P. "Hnijsse ter beschikking is gesteld om het ;n te richten als een tuin voor bijzondere Mocmen en planten uit deze streek. De hof 4aat in bloei en verdient de aandacht van velen. De directeur van Publieke Werken, de 'ieer IJ. E. Dijkstra, had zich niet alleen verdienstelijk gemaakt door de excursie voor te bereiden, maar ook inlichtingen te verschaffen over zijn bedrijf tijdens het bezoek aan de gebouwen aan de Tette- rodeweg. De heer J. Buiter leidde de gas ten rond, toen zij het waterbedrijf bezoch ten. Meegedeeld werd hoe het pompstation aan de Lage Duin en Daalseweg verbouwd zal worden en hoe het bedrijf aan de Hoge Duin en Daalseweg werkt. De lente is een gunstige tijd om een tocht door de gemeente te maken. Dan staan bloemen, bomen en planten in bloei en het is een genot door het fraaie Bloe mendaal te rijden. Opnieuw komt men tot de conclusie dat het gemeentebestuur en Advertentie „Teister bant" Voor de Haarlemse sociëteit „Teisterbant" leeft de heer J. Brar.ts woensdagavond in afé-restaurant Brinkmann zijn tiende en aatste Chaplin-avond gehouden. Dat ge beurde onder de titel „Tien jaar Chaplin- in-avonden, een terugblik en een verant woording". De heer Brants heeft in de afgelopen jaren niet alleen een toelichting gegeven op het werk van de grote, thans zéventigjarige filmkunstenaar, maar er ook voor gezorgd dat de leden van „Teister bant" prachtige films te zien hebben ge kregen. Dit laatste dan dank zij de mede werking van het Nederlands Filmmuseum. Tot besluit van de serie filmavonden gaf de heer Brants in een overzicht nog eens blijk van zijn bewondering voor de grote Charley. „Wie eenmaal Chaplin heeft ont dekt, blijft steeds bewondering voor hem opbrengen. Zijn films hebben bij mij een geluksgevoel opgewekt," zei de heer Brants. „Zolang er bioscopen bestaan zullen men sen om Charley lachen of huilen, zullen volwassenen ontroerd worden en gesterkt door zijn humor." De heer Brants vertelde over het para doxale in het werk van Chaplin: het ge wone mannetje wil heer zijn en gedraagt zich als een aristocratische straatterrier, hij is eenvoudig, maar spreidt soms een groot heid ten toon. hij is zachtmoedig, maar bijt soms van zich af, hij is wat bang, maar gedraagt zich soms als held. Nergens leidt dit paradoxale tot gespletenheid. Na deze inleiding werden drie films ver toond, van welke men „Shoulder arms" in ons land bijna nog nooit heeft kunnen zien. In dit filmpje, gemaakt in 1918, is Charley een wat angstige soldaat in de loopgraven aan het front. Als hij in 'net vijandelijke gebied is doorgedrongen, laat hij een mees terlijke camouflagescène zien. In het vijan delijke gebied weert hij zich dapper, komt zelfs met de Duitse keizer in contact, gaat ?r in een auto van de vijandelijke mogend heid vandoor en wordt ten slotte als held door de eigen troep ontvangen. Ook „The pawnshop", uit 1916, geeft volop reden tot lachen: als bediende bij de bank van lening helpt Charley de klanten, zoals hem goed dunkt, vecht hij met zijn collega en maakt hij een bankrover onschadelijk. Na deze overwinning voelt hij zich sterk genoeg, een meisje zijn liefde te betuigen. Tenslotte werd na de pauze „The pilgrim" vertoond. de inwoners al het mogelijke doen de ge meente tot een aantrekkelijke te houden en te maken. Wat dit laatste betreft herinne ren wij aan het werk van de plantsoen dienst om de omgeving en het begin van de Zeeweg „uit te dunnen", waardoor vele boompjes en heesters gekapt worden. Hier van werden de deelnemers aan de excursies op de hoogte gesteld. Tien jaar geleden men begonnen een meer te graven in de duinen ten zuiden van de Zeeweg. Er is al eens op het meer ge schaatst en het gemeentebestuur heeft plannen het te vergroten, een gedeelte van een door de bezetter gemaakt duin weg te graven en een theehuisje te bouwen. De provincie moet daaraan medewerking ver lenen en als die verkregen wordt en de werken u-.lgevoerd zijn, is Bloemendaal weer eer i ccreatie-gebied rijker. Men kan er in de zomer zwemmen en waterpolo- spelen en des winters schaatsenrijden. Er is gelegenheid voor de organisatie van be langrijke wedstrijden. Het park is acht honderd meter lang en vierhonderd meter breed en de heer Van Geluk zette uiteen hoe hij zich de financiering voorstelt. Politiebureau Evenals twee jaar geleden bezochten de raadsleden de politiepost aan de Schulp weg te Aerdenhout, die niet meer aan de eisen voldoet. De raad heeft echter een krediet beschikbaar gesteld voor de bouw van een nieuw bureau met brandweer garage nabij de Viersprong, niet ver van de Haringbuijs. De aanbesteding wordt in de eerste helft van mei gehouden en bin nenkort kan met de bouw worden be gonnen. Dl raadsleden bezochten alle delen van Bloemendaal, vertoefden in restaurant Par- nassia in de Kennemerduinen en namen een kijkje in de kassen van de kwekerij aan de Veldlaan te Aerdenhout. Ook had den zij belangstelling voor kerken (de in aanbouw zijnde gereformeerde in Bloe mendaal en de hervormde kerk in Aerden hout). voor de garage van het P.E.N. die in Duinlust tot stand komt en voor de speeltuin „Duinzicht" in Vogelenzang, die onderhouden en geleid wordt door de be- wonei s De westelijke randweg had natuurlijk de belangstelling van de raadsleden. Zij hopen dat bij de Julianalaan een tunnel gemaakt zal worden, maar dan moet de beslissing wel spoedig vallen, want bij de Zijlweg en de Ernst Casimirlaan te Overveen staan borden van de aanne mingsmaatschappij Van Welzenes te Spi.jke- nisse, die het werk en de spoorbaan Haar lemZandvoort zal uitvoeren. Zij heeft de opdracht ontvangen van de n.v. Neder landse Spoorwegen na een onderhandse aanbesteding. Voorlopig wordt nog niet aan het werk begonnen, omdat eerst afge wacht moet worden of een tunnel of een viadukt gebouwd zal worden. Haast is wel geboden als de westelijke randweg in 1961 gereed moet zijn. De heer H. van Es, technisch hoofd ambtenaar van Openbare Werken in Haar lem, heeft woensdagmiddag afscheid ge nomen. Dit geschiedde in de schilderzaal van de tot lagere technische school be stemde en onder leiding van de heer Van Es verbouwde Lieven de Keyschool in de Scholerstraat. Namens de directie van de dienst voer de ir. I-I. A. Breuning het woord. Hij noem de de heer Van Es een bijzonder toege wijd en prettig medewerker en herinnerde er aan hoe deze verscheidene werken in Haarlem heeft helpen tot stand brengen. Daar was bijvoorbeeld de moeilijke ver bouwing van het gebouw van de genees kundige dienst en het in orde maken van de Lieven de Keyschool voor haar nieuwe bestemming. Met grote zorg en een praktische kijk heeft de heer Van Es altijd zijn werk ver richt, aldus spreker. Namens het perso neel van de dienst bood ir. Breuning de scheidende hoofdambtenaar :en elektrisch scheerapparaat en een geschenk in enve loppe aan. Mevrouw Van Es kreeg bloe men. De directeur van de lagere technische school, de heer W. J. M. van Doorn, roem de de degelijkheid en de rust, waarmee dj heer Van Es de verbouwing heeft uit gevoerd en overhandigde mede namens de leraren een doos sigaren. Als vriend en oud-collega sprak de heer P. Looye die de heer Van Es welkom heette in de groep van gepensioneerden. De heer F. A. Broersma sprak voor de aannemers en leveranciers. „Met grote er varing en veel vakmanschap stond de heer Van Es altijd naast ons om de moei lijkheden te helpen oplossen. U was wel eens streng, als iets niet in orde was, maar als er goed werk geleverd was, liet u dat ook duidelijk blijken", aldus deze spre ker, die de heer Van Es verraste met een televisietoestel. Zijn echtgenote ontving een boeket rozen. De heer L. van der Goes richtte zich na mens de bij de verbouwing van de Lieven de Keyschool betrokken onderaanne mers tot de scheidende hoofdambtenaar. Deze spreker kwam aanrijden op een gloednieuwe bromfiets, die hij de heer Van Es aanbood. De heer Van Es raakte zichtbaar ontdaan van al deze kostbare geschenken en hij vroeg zich in zijn dankwoord af, waaraan hij deze te danken had. Hierna bleef het gezelschap nog enige tijd gezellig bijeen. Op zaterdagavond 2 mei zal ook dit jaar wederom in de hervoi-mde kerk in Bloe mendaal een herdenkingsbijeenkomst ge houden worden, uitgaande van de vere niging oud-illegale werkers Bloemendaal. Het openingswoord zal door de voorzitter, de heer W. C. Bier gesproken worden. Het dubbel mannenkwartet „Harmonie" zal enige toepasselijke liederen ten gehore brengen en luitenant-kolonel J. J. F. Borg- hout zal de herdenkingsrede uitspreken. De plechtigheid zal besloten worden met het zingen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Woensdagavond heeft het bestuur van de onder-afdeling Vijfhuizen van het Rode Kruis de plannen voor de komende maan den besproken. Voornamelijk werden de moedermelkcentrale, de bloedtransfusie dienst en de jaarlijkse inzamelingsactie besproken. De moedermelk-centrale ..werkt" pas enkele weken in Vijfhuizen. Deze tak van dienst blijkt echter bij de burgerij op een enthousiaste wijze te zijn ingeslagen, het geen bewezen wordt door de medewerking. In korte tijd werden reeds meer dan der tig flessen ingezameld en dit aantal wordt dagelijks groter. Er werden plannnen uit gewerkt voor een „ophaaldienst" in de wijken Vijfhuizerdijk, (Kromme) Spie ringweg en Bennebroekerweg-Spieringweg westzijde, zodat nu ook hier medewerk sters aan dit mooie werk van harte wel kom zijn. De bloedtransfusiedienst zal in het ver volg twee maal per jaar een afnameavond in Vijfhuizen organiseren. Deze avonden worden georganiseerd in maart en sep tember. Eind mei en begin juni zal ook in Vijf huizen en omgeving de jaarlijkse inza melingsactie weer worden gehouden. Aan de huizen zullen inzamelingsenvelopjes worden afgegeven: in enkele rayons zal de medewerking van een drumband wor den gevraagd om aan de actie een bijzon der tintje te geven. De Zandvoortse politie heeft op de bou levard een veertigjarige Amsterdammer aangehouden, die in een voertuig reed dat met een veel te groots woord auto werd genoemd. De man kon de politie geen rij bewijs tonen. Ook het kentekenbewijs enz. ontbrak. Van de „auto" bleek niet veel te deugen. „Kom er maar uit", zei de politie-agent tegen de autorijder. Maar da' ging niet zo gemakkelijk. Eerst moest de politie-agent op zij gaan, om de man gelegenheid te geven door het geopende raampje te klim men. Het portier klemde namelijk. Bij controle bleek de stuurinrichting van het vehikel in het geheel niet te deugen. Eerst moest men het stuurwiel een paar maal opdraaien, voordat een bocht kon worden genomen. Tegen de bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt en de auto werd in beslag genomen. Een bromfietser verloor de macht ovei' het stuur toen hij met zijn fiets op de Noordboulevard in Zandvoort in opgesto ven zand terecht kwam. Zijn 42-jarige, op de duo zittende echtgenote kwam zo te vallen, dat zij met een hoofdwond en een rugfractuur naar het Grote Gasthuis in Haarlem moest worden overgebracht. De bromfietser liep geen letsel op. Op de hoek van de Kruisweg en Smede- straat kwam een auto in botsing met een tienjarige fietser. De jongen kreeg een flinke wond achter het linkeroor. De motorclub „Zandvoort" houdt een grote nachtrit voor auto's, scooters en mo toren op zaterdag 2 mei. Het parcours heeft een lengte van 180 km. over uitslui tend goed berijdbare wegen. Halverwege de rit is een verplichte rust van een uur. De start is van negen uur af bij het club huis „Paviljoen de Vijverhut" aan de Von dellaan. Er kan ook per team worden in geschreven. Een keur van prijzen is uit geloofd en voor de beste prestatie wordt een „Zandvoort-rally"-wisselbeker be schikbaar gesteld. De vereniging tot het welzijn der dieren in Zandvoort heeft ook in de afgelopen wintermaanden een cursus E.H.B.O. aan dieren georganiseerd, die onder leiding stond van dokter J. P. Westerman. Na het door dokter L. C. van Eek, dokter S. G. Swart en prof. dr. G. H. B. Teunissen af genomen examen slaagden voor het diplo ma de dames A. P. van den Bosch, R. Cohen, M. J. Franssen, M. M. Gastelaars, M. C. E. van Huuksloot, K. J. F. R. Leeegs- ma, L. Smit-Kroes, E. Spit-Beekhuysen, E. C. Steyger-Rikkert, A. M. Visser-Bührs, E. M. C. Visser, C. E. Vijver-Kant en de heren A. B. Bruins, H. J. M. H. Franssen en W. Verboom. De 84-jarige Sir Winston Churchill heeft zich met ouderwets vuur laten horen in zijn kiesdistrict Woodford in Essex, waar hij in een gloedvolle rede liet weten dat hij zich iveer kandidaat stelt voor het Lagerhuis. Luide toe juichingen gingen op toen Sir Winston en zijn vrouw de partijvergadering binnenkwamen. Op de achtergrond, in het midden, ziet men Churchills schoonzoon, Christopher Soames, staatssecretaris van Oorlog. uit en Vandaag herdenkt de heer L. Loos Heemstede, inspecteur van de P.T.T. hoofd van de afdeling controle postwaar- den in Haarlem de dag, waarop hij veer tig jaar geleden bij het staatsbedrijf in dienst trad. Vanmorgen is de jubilaris door het personeel van zijn afdeling gehuldigd. B. en W. van Bennebroek stellen de raad voor 6800 uit te trekken voor de aanleg van een speelplaats aan de Pa trijzenlaan. Het college acht in dezè kin derrijke omgeving een gelegenheid, waar de jeugd zich veilig en zonder hinder voor omwonenden kan vermaken zeker op haar plaats. Uit esthetisch oogpunt, verdient het 'bovendien aanbeveling deze speelplaats aan de achterzijde af te sluiten door een muur, waardoor het rommelige uitzicht op de achtertuinen van de Schoollaan zal zijn weggewerkt. Door het aanbrengen van de ze muur zal verder het euvel van overlast van de spelende jeugd voor deze bewoners verholpen zijn, aldus B. en W. B. en W. van Bennebroek stellen de raad voor de verbeteringswerkzaamhe den aan de Meerweg onderhands aan te besteden bij de firma Versluys en Zoon in Bodegraven voor de ingeschreven som van 17.000. In de vergadering van 31 maart werd voor deze werkzaamheden negentien mil le gevoteerd. Het gaat hier om het aanbrengen van enige asfaltlagen met de daarbij behoren de werken. Het college zegt in zijn toe lichting er de voorkeur aan te geven, dat een specialist op dit gebied het bewuste werk verricht. In plaats van een openba re aanbesteding onder een aantal wegen bouwers prefereren B. en W. onderhand se aanbesteding bij de firma Versluys en Zoon. B. en W. van Bennebroek stellen de raad voor kredieten beschikbaar te stel len voor de aanschaf van meubilair en leermiddelen in drie Bennebroekse scho len. Voor de inrichting van een vijfde leslo kaal in de Sparrenbosschool is 1226,50 nodig. Het bestuur van de St. Franciscus- school wil twaalf twee persoons combina- tiebanken aanschaffen. Deze kosten totaal 1128. Het college stelt voor, voor de aan schaf van leermiddelen voor het verkeers- onderwijs en het vervangen van school borden in de Willinkschool het bestuur van de vereniging „Timotheus" een krediet van 1000 te verlenen. Woensdagavond was er in gebouw Rehoboth een bijeenkomst voor de bejaar den der Hervormde gemeente van Lisse, georganiseerd door de afdeling Lisse van de „Jonke Kerk". Vicaris Snijders ver welkomde de bejaarden. Ds. Pop. emiritus predikant in Sassenheim, sprak naar aan leiding van het woord van de apostel Paulus: „Daarom zijn wij te allen tijde vol goede moed". De heer A. Tibboel haalde herinneringen op uit de oude doos, ongeveer van 1890 af. Het werd een verhaal over de goede oude tijd. De bejaarden hebben ook nog aan hersengymnastiek gedaan ende oudjes deden het nog best. De interkerke lijke lekenspelgroep voerde op „De rijke jongeling" en „De roeping van Mattheus". AMSTERDAM Verreweg de grootste aandacht trokken aandelen Walvisvaart. Deze papieren, die de laatste dagen reeds vast in de markt lagen, werden in een grote open hoek ver handeld en waren willig. Doorgaans is het in dit fonds zeer rustig en wordt er slechts één notering per dag vastgesteld. De laatst gedane notering bedroeg 109% per cent. Er werd bescheiden geopend op 110. Aanhoudende kooporders veroorzaakten een snelle koersstijging tot 124. Hierop volgde een reactie van een paar punten. Zoals bekend is het Noorse bod op het fabrieksschip de „Willem Barendsz" dooi de maatschappij niet acceptabel geacht. Men is ter beurze van mening, dat de Noren met een bod zullen komen dat voor de maatschappij mogelijk wel acceptabel zal zijn. Deze mening is echter "iet van vandaag of gisteren en de reden waarom de walvisvaartaandelen nu zo grif uit de markt werden genomen, viel niet te ach terhalen. In de hoeken van de internationale waar den was het zeer stil. Van de ongeanimeer de slotkoersen uit Wallstreet ging in Am sterdam geen enkele stimulans uit. De arbitrage deed zo goed als niets en het publiek was ook niet zo actief als de vori ge dagen. Aandelen Philips hielden zich zeer goed en bereikten de zesmaal pari- koers. De winst bedroeg ongeveer een punt. Unilever ontmoette wederom mid denkoersaanbod, dat alleen tegen lagere prijzen werd opgenomen. Na 552 daalde de koers tot 549. Het vorige slot was 555%. AKU, met een minimale omzet, no teerde ongeveer 2 punten lager. Kon. Olie lag, ingevolge Wallstreet, zwak in de markt en verloor ongeveer 2 gulden. K.L.M. was flauw. De dollarobligaties K.L.M. waren nauwelijks prijshoudend. De scheepvaarten waren door elkaar fractioneel hoger. Van de cultures lag Se- nembah goed in de markt op het Getaxeer de vermogen van de maatschappij buiten Indonesië. Staatsfondsen verdeeld. Op woensdag 29 april wordt de inschrijving opengesteld op NF. 38.009.000 41/2 percent 20-jarige obligaties ten laste van de Ne derlandse Antillen tot de koers van 100 per cent. Op vrijdag 1 mei worden ter beur ze geïntroduceerd en voor het eerst ver handeld certificaten aan toonder van een aandeel met een nominale waarde van 5 dollar International Business Machines Corporation. Prolongatie 3 percent (ANP). Beurssluiting Het ministerie van Financiën deelt mede, dat de beurzen voor de geld- en fondsen handel op 30 april 1959. verjaardag van de Koningin en op 5 mei 1959, Bevrijdingsdag, gesloten zullen zijn en dat die dagen niet als werkdagen zullen worden beschouwd. NEW YORK Het industrieel gemiddelde beleefde woensdag, bij matige handel, zijn eerste teruggang van de afgelopen negen beurs- dagen. Winstnemingen in vele van de hoofdfondsen die de recente avans naar recordhoogten geleid hadden, brachten on regelmatigheid op de lijst en drukten het industrieel gemiddelde dat van 629,33 tot 625,15 daalde. Verliezen op de lijst belie pen tot meer dan 2 dollar wat betreft sommige van de leidende fondsen. De oliewaarden vormden een van de zwaarst getroffen groepen, met verliezen die de 2 dollar passeerden voor Amerada en Royal Dutch. De staalwaarden werden stevig getroffen, ondanks sommige rooskleurige eerste kwartaalverslagen. Sporen moes ten genoegen nemen met een verlies van omstreeks 1 punt, met Baltimore and Ohio als de voornaamste verliezen in de ze groep. De chemische industrie, de far maceutische industrie en bepaalde elek tronische fondsen waren actief aan de goede kant. met winsten die soms 2 punten of meer beliepen. Het spoorweggemiddel de kwam van 168.36 op 167,55; dat voor openbare nutsbedrijven van 92,48 op 92.20. De aandelenornzet bedroeg 3.430.000. Van de 1241 verhandelde fondsen sloten er 368 hoger en 649 lager (UPI). 3-3'Wn Nederl. '17 3 °/n Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I Pr A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfahriek gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv Unie v. Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H V.A Del i maatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned Handel Mij Rotterd. Bank.. Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 9213/ia 97 H 111 81 94Vs 94 H 98 H 311 '/a 505 218 465 299 369% 699'/j 258% 549 53!' 224 154% 743% 171.60 248 84% 132.— 156 150% 138% 123 250% 141 '/a 153.70 288 145 224 258 24! 66% 51% 91% 49 84% 26% Heden 13.45 uur 93 973/g 111 308'/! 502 217 465 29^ 369 59? 542 531 224 715 166.— 247 85'/s f 133.— 156 149 137% 125 250 141% f 153.— 288 145 258 66% 50 "2 90% 49 84'/s 27 Aagtedijk. 23 v. Cadiz n. Duinkerken. Abbedijk, 22 735 m. o.n.o. Bermuda n. Antw. Abida, pass. 22 Azoren n. Curasao. Acila. 22 200 m. w.n.w. Colombo n. Madras. Adonis, 22 te Amsterdam verwacht. Albireo, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alcor, 23 te Montevideo. Algol, 22 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alkes, 22 140 m. z.z.w. Fern. Noronha n. L. Palm. Alkmaar, 22 v. Liverpool n. Londen. Almdijk, 22 v. Londen n. Rotterdam. Alnati, 23 te Buenos Aires. Aludra, 22 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Alwaki, 22 v. Genua n. Port Said. Ameland. 22 v. Thameshaven n. Rotterdam. Ampenan, 22 v. New York n. Charleston. Amsteldiep, pass. 22 Gibraltar n. Belfast. Amstelpark. 22 100 m. z.o. Kp. Race n. Canada. Annenkerk. 22 v. East-London n. Durban. Arendskerk. 22 1300 m. n.w. Freemantle (bestem, i Argos, 22 50 m. w. Kp. Bougaroni n. Piraeus. Averdijk, 22 v. New York n. Antwerpen. Baarn, 22e v. Maracaibo n. Puerto Ordaz. Banda. 23 te Suez. Banggai, 21 570 m. o. Midway n. San Fernando. Bawean, 23 te Le Havre. Bengalen, 22 v. Chittagong n. Chalna. Bengkalis, 22 40 m. z. Kp. Comorin n. Djibouti. Beninkusl, 22 60 m. z. Kp. Blanco n. Amsterdam. Bennekom, 22 435 m. n.n.o. Azoren n. Willemstad. Bintang, 24 te Manilla verwacht. Boskoop, 26 te Tampa verwacht. Britsum, 23 v. Port Said n. Gibraltar. Bussum, 22 75 m. n.o. Algiers n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 22 70 m. n. Oran n. Pernis. Calt. Delft, 22 50 m. n.n.o. K. Villano n. Stockholm. Caltex Delfzijl, 22 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Caltex Eindhoven, 22 te Port Said. Caltex Gorinchem. 23 te Rotterdam. C-alt. The Hague, 22 110 m. z.o. Sokotra n. Abadan. Caltex Leiden, 23 v. Abadan n. Melbourne. Caltex Nederland, 23 te Bombay. Caltex Rotterdam, 22 te Bahrein verw. v. Suez. Camerounkust, 22 te Accra. Carrillo, 23 te Guayaquil. Casamance. 22 50 m. n.w. Kp. Blanc n. Bordeaux. Castor, 22 300 m. z.w. Flores n. Trinidad. Celebes, 22 te Marseille verwacht v. Genua. Ceronia .23 v. Singapore n. Pladju. Cities Service Valley Forge, 22 300 m. z. Azoren naar Marseille. Clavella, verm. 23 v. Thameshaven n. Teesport. Cleodora. 26 te Calcutta verwacht. Concepcion, 21 115 m. n.o. Recife n. Las Palmas. Corilla, 23 te Geelong. Cradle of Lib., 22 45 m. n.o. Masua n. Ph.delphia. Crania, 21 1200 m. o. Tahiti n. Brisbane. Dalerdijk, 22 805 m. w.z.w. Scillys n. Londen. Daphnis, 21 v. San Felix n. Matanzas. Delfshaven. 22 te Houston. Delft, 22 500 m. w. Finisterer n. Bremen. Dordrecht, 23 te Buenos Aires verwacht. Duivendrecht, 23 te Dakar. Eenhoorn, 22 200 m. o.n.o. Malta n. Rotterdam. Esso Nederland, 22 75 m. z. Kreta n. Fawley. Farmsum. 23 v. Antwerpen n. New Orleans. Fravizo, 22 v. Teneriffe n. Dublin. Friesland SSM. 22 20 m. z.w. Dungeness n. Setubal. Hathor, pass. 22 Kp. Bon n. Antwerpen. Heelsum, 21 v. Savannah n. Le Havre. Helena, 22 v. Pampatar n. Carupano. Helicon, 23 te Puert Limon. Hera. 22 430 m. n.o. Flores n. San Juan. Hersilia. 22 in Kielerkanaal n. Hamburg. Houtman, 23 v. Albany n. Beira. Iberia, 22 46 m. w.n.w. Algiers n. Gibraltar. Isis, 22 310 m. z.w. Flores n. Bremen. Ivoorkust, 22 te Freetown. Java, 22 45 m. n.n.o. Malta n. Piraeus. Johannes Frans, 22 in Panamakanaal. Jupiter, pass. 22 Bindings n. Savona. Kabylia, 23 te Le Havre. Kalinga, 22 530 m. z.z.w. Dg. Garcia n. Kaapstad. Kalvdon, 26 te Shellhaven verwacht. Karachi, 23 te Sorong. Keizerswaard, 23 te Perth Amboy. Kellia, 24 te Las Palmas verwacht. Kennemerland, 23 te Recife. Kerkedijk, 22 700 m. w. Landsend n. Antwerpen. Khasiella, 22 1010 m. z.w. Azoren n. Landarcy. Kieldrecht, 25 te Cochin verwacht. Kinderdijk. 23 te Rotterdam. Kcningswaard, 22 120 m. n.n.w. Muscat n. Fao. Kopionella. 22 te Malta. Korovina, 22 v. Oranjestad n. Curasao. Kosicia, pass. 22 Sombrero eil. n. Landsend. Krebsia, 22 60 m. o. Karlskrona n. Rotterdam. Kreeft, 22 225 m. w.z.w. Noordkaap n. Kirkeness. Kylix, 23 te Rotterdam verwacht. Larenberg, 22 00 m. n.n.o. Las Palmas n. Antw. Laurenskerk, 23 te Londen verw. v. Antwerpen. Lekhaven, 22 130 m. z.z.w. L. Palm. n. Rio de Jan. Lelykerk, 22 v. Basrah n. Kuwait. Leopoldskerk, 22 t eRotterdarn. Leto, 22 375 m. w. Azoren n. Key West. Leeuwarden, 22 te New York verw v. Charleston. Liberty Bell. 8/5 te Philadelphia verwacht. L. Vrouwekerk. 22 45 m. w. Cherbourg n. P. Said. Limburg, 22 te Zanzibar. Lmdekerk, 22 150 m. n.o. Benghazi n. Rotterdam. Loosdrecht, 22 v. Bushore n. Bandar Shapur. Louis Lantz, 2 2v. Emden n. Monrovia. Lutterkerk, 22 ten anker voor Damman n. Dubai. Maasdam, 23 v. Southampton n. Le Havre. Maaskerk, 22 in Kuria Muria Bay n. Karachi. Maetsuycker, pass. 22 Muntok n. Fremantle. Malea. 24 te Albany v. Kwinana. Marnelloyd, 21 te Mufatta verwacht v. Bahrein. Meerdrecht, 22 v. Rotterdam n. Houston. Meliskerk, pass. 22 Bremerhaven n. Antwerpen. Memnon. 22 te La Guaira verwacht v. New York. Merak N, 23 te Rio Grande verwacht v. Recife. Merseylloyd, 22 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Merwede, 22 375 m. van Dakar n. Dakar. Mississippllloyd, 22 50 mijl west Straat Ormoez naar Bahrein. Mitra, 22 te Bombay. Molenkerk, 22 20 m. n. Cherbourg n. Marseille. Muiderkerk. 21 te Dubai v. Suez. Mijdrecht, 22 220 m. o.n.o. Aden n. Mena. Naess Commander, 22 700 m. o.n.o. Aden n. Mena. Na ess Tiger, 23 v. Fawley n. Vlissingen. Nanusa, 22 v Punta Cardon n. Maracaibo. Nieuw Amsterdam, 22 te New York verwacht. Noordam, 22 720 m. o. Kp. Race n. New York. Noordwijk, 22 65 m. z.w. Kp. Sierra Leone naar Las Palmas. Nolos, 22 te Hamburg n. Bremen. Nijkerk. 22 30 m. n. Messina n. Port Said. Oldekerk, 22 v. Aden n. Suez. Omala, verm. 22 v. Thames n. Teesport. Oostkerk, 22 v. Bangkok n. Hongkong. Oranje 22 v. Amsterdam n. Indonesië. Orion, pass. 22 Wight n. Antwerpen. Ossendrecht, 26 in Golf v. Mexico verwacht. Ouwerkerk, 23 te Suez. Papendrecht. 4/5 te Wismar verwacht. Fendrecht. 22 te Port Harcourt verwacht. Peperkust. 22 160 m. w. St. Vincent n. Antwerpen. Perna, 22 140 m. n.w. Karimata n. Balikpapan. P G. Thulin 22 te Coquimbo verwacht. Philine, 22 v. Mena Al Ahmadi n. Gibraltar. Poseidon, 22 v. Georgetown n. Amsterdam. Prins Alexander, pass. 22 Flores n. Montreal. Pr. Casimir, 22 160 m. w.n.w. Miquelon n. Antw. Prins der Nederlanden. 23 te Port of Spain. Prins Willem V, 22 383 m. o. Kp. Race n. Quebec Pr. Willem v. Oranje, 22 v. Le Havre n. Montreal. Prinses Irene. 22 v. Antwerpen n. Hamburg. Proven.singel, 22 450 m. o.n.o. Bermuda n. Antw. Furmerend, 22 70 m. w.n.w. Port Said n. Pernis. Reza Shah The Great, 22 225 m. n.o. Aden n. Suez. Ridderkerk, 22 te Amsterdam. Rotti, 22 voor anker te Mufatta. R'jnkerk, 22 v. Beira n. Lorenco Marques. Saloum. 22 v. Duinkerken n. Rotterdam. Samarinda, 23 te Port Alberni. Sarangan. 22 470 m. n.o. Bermuda n. New York. Schelpwijk, 22 v Geelong n. Auckland. Scherpendrecht, 23 te Coryton verwacht. Schie, pass. 22 Kp. De Gata n. Piraeus. Schiedijk, 22 450 m. o. New York n. New York. Senegalkust, 22 90 m. n. Finisterre n. Dakar. Sibajak, 23 v. Wellington n. Sydney. Siberoet, 23 te Singapore. Silindoeng, 22 v. Tawau n. Sandakan. Sinabang, 22 v. Kuching n. Singapore. Slamat. 22 30 m. z.z.w. Penang n. Calcutta. Soestdijk, 22 v. Bremen n. Rotterdam. Stad Amsterdam, 22 30 m. n. Kp. Blanco n. Pepei. Stad Arnhem, 22 65 m. w. Gibraltar n. Italië. Stad Delft, 22 540 m. w.n.w. Flores n. Belfast. Stad Gouda, 22 v. Vlaardingen n. Pepel. Stad Schiedam, 22 te Gent verwacht v. Narvik. Stad Utrecht. 22 290 m. w. Landsend n. N. York. Stanv. Benakat, 22 80 m. o. Str. Singap. n. Singap. Stanvac Talangakar, 23 tc Buatan verwacht. Statue of Liberty, 22 95 mijl n.n.o. Mozambique naar Philadelphia. Steenwijk. 22 50 m. z.z.o. Stavanger n. Cambden Stentor. 21 1325 m. n.o. Guadaloupe n. P. a Pitre. Steven. 22 v. Ceuta n. Watchet. Straat Bali, 22 v. Penang n. Mauritius. Straat. Madura, 22 800 m. z.w. Kp. Leeuwin naar Melbourne. Straat Mozambique. 22 100 m. n. Chagos archipel naar Penang. Straat Singapore, 22 90 m. z.o. Kp. Leeuwin naar Fremantle. Straat Soenda, 23 te Port Elisabeth v. Kaapstad. Sumatra. 22 te Amsterdam. Sunetta, 22 50 m. z.o. Str. Ormoez n. Kaapstad. Tatno, 22 te Rotterdam. Tankhaven 3, 22 v. Djakarta n. Sungeigerong. Tarakan, 22 v. Djibouti n. Port Sudan. Tawali, 26 te Rotterdam verwacht. Teucer, 22 v. Djeddah n. Massawa. Texel, 22 v. Liverpool n. Rotterdam. Thelidomus. verm. 24 v. Thameshaven n. A'dam Theobaldius. 22 280 m. o. Cayenne n. Curasao. Tibia, 22 780 m. n.n.o. Rio de Jan. n. Rio de Jan. Tjibodas, 22 v. Semarang n. Surabaja. Tjimenteng, 22 v. Singapore n. Mombasa. Trompenberg, 22 400 m. n.o. Az. n. Jacksonville Tweelingen, 22 le Rotterdam. Van Noort, 23 te Singapore. Van Waerwijck, 24 te Suva verwacht. Vasum. 24 te Algiers verwacht. Vivipara, 22 250 m. n.w. Perim n. Mena Al Ahm V list. 22 420 m. w.n.w. Kp. St. Vincent n. Genua. Waal. 22 150 m. z. Kp. Matapan n. Alexandrië. Waibalong, 22 te Mogadiscio. Waingapoe, 22 te Basrah verwacht. Weltevreden, 23 te Napels. Westertoren. 22 650 m. o. Virigin eil. n. La Spezia. Wieldrecht, 22 120 m. van K. Hatteras n. CovenaS Willem Barendsz, 22 te Rotterdam. Witmarsum. 22 530 m. z.w. Fayal n. Hamilton. Woensdrecht, 23 te Curasao verwacht. Woltersum. 22 in Mississippimond. n. N. Orleans. Wonogiri 22 400 m. w.z.w. Guam n. Los Angeles. Wonosari. 22 v. Bangkok n. Tandjong Priok. Wonosobo. 23 te New York. IJssel, 22 te Hamburg n. Bremen. Zaankerk, 22 590 m. n.o. Ascencion n. Kaapstad Zonnekerk, 22 200 m. o.z.o. Str. Messina n. P. Said. Zonnewijk, 22 900 m. o.n.o. K. Race n. F. Williams. Zwijndrecht. 22 te Baltimore verwacht. SLEEPVAART Blankenburg, 22 v. Hoek v. Holland n. Rouaan. Cycloop, 23 240 m. z.o. Suez n. Kharg eiland. Elbe, 23 te Hamburg. Hector. 23 100 m. n.w. Djeddah n. Arabische Golf. Hudson, 21 te Kaapstad. Loire, 16 v. Khor El Mufatta n. Karachi. Nestor, 23 v. Maassluis te IJmuiden verwacht. Noordholland, 20 terug n. St. Miguel. Oostzee, 23 te Needles n. Belfast. Rode Zee. 16 v. Khor El Mufatta n. Mombasa. Schelde, pass. 21 Vlissingen n. zee. Stentor, 23 v. Odense te IJmuiden verwacht. Zeeland. 23 v. Lagos te Curasao. Zwarte Zee, 21 v. Port Said.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9