KONINGINNEDAG IN HAARLEM Gemeenteraad Haarlemmermeer wil niet praten over samenvoeging Optocht, roeiwedstrijden, dans en muziek op Vlaggetjesdag WOENSDAG 29 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DIT KEER WEER ALS VANOUDS Sportcolberts Burgerlijke Stand van Haarlem Kleurenpracht op rijk bloeiende Linnaeus/iof „Vivero" speelde ten bate van kerkebouw Diploma-uitreiking van I lagere technische school Gebr. H.enF. KIMMAN N.V. Werk aan „Mariënweide" voorlopig stopgezet „Elswout"-expositie in „Bloemenheuvel" Personeel Coöperatie Haarlem feestelijk bijeen Zuid-Schalkwijk in raad Haarlemmerliede Faillissementen Boete wegens schuld aan dodelijk verkeersongeluk DIT JAAR zal in tegenstelling tot vorig jaar de viering van Vlaggetjesdag in IJmuiden op grootse wijze geschieden, te meer omdat de gepavoiseerde en ('s avonds van negen uur af) verlichte schepen ook gedurende de beide pinkster dagen te bewonderen zijn. Het, accent zal deze keer op Vlaardingen worden gelegd. In 1960 zal IJmuiden in het middelpunt; van de belangstelling slaan. De vloot zal zaterdagmorgen in alle vroegte worden hevlagd. Zondag en maandag blijven de schepen in de haven liggen. Dinsdagmorgen om zes uur zal de vloot uitvaren om de jacht op de Hollandse Nieuwedie dit keer wel bijzonder vinnig belooft te worden, te openen. Woensdag wordt de vleet geschoten; in de nacht van woensdag op donderdag wordt de vleet gehaald. De ploegen zijn dan Inmiddels gevormd, waarna de haring aan de jagers kan worden overgegeven. Als de haringen de eerste de beste nacht „er in kruipen" dan kan vrijdag 22 mei de eerste haring in IJmuiden al worden verwacht. Dan krijgt men weer de traditionele uit reiking van de prijs door het college van B. en W. van Velsen. Zaterdagmiddag 16 mei om drie uur be ginnen de feestelijkheden van Vlaggetjes dag. Dan start de optocht „In woord en beeld" van het Tiberiusplein in IJmuiden. Koers zal worden gezet naar de Tegeltjes- markt. Verscheidene verenigingen zullen ieder op hun eigen wijze een spreekwoord of gezegde, dat betrekking heeft op de scheepvaart en de visserij, uitbeelden, zoals bijvoorbeeld „achter het net vissen" en „schoon schip maken". Aan de optocht zal door ongeveer 1200 tot 1500 mensen worden deelgenomen. De inschrijving is tot nu toe al vrij bevredigend geweest. Tot 5 mei staat de inschrijving echter nog open. Men kan zich opgeven bij de heer J. P. van Megchelen, Le Mairestraat 26, telefoon 5611. Aan de optocht doen onder meer mee: tweehonderd zeekadetten uit Den Haag, Gouda, Amsterdam en IJmuiden, die het Advertentie in moderne lichte tinten v.a. 39 Bijpassende PANTALONS in Terlenka, Trevira, Draion en Kamgaren, v.a24-90 AQjUZcCt Ztd&bzA, GEN. CRONJéSTR. 1a-1b - TEL. 53534 HAARLEM, 28 april 1959 BEVALLEN van een zoon: 25 april: M. S. Stokman-Boddeke 27 april: W. van Drunen Littel-Schmitz. BEVALLEN van een do c h t e r: 27 april: J. Hack-Wind; C. Bosman-Hoefsmit; 28 april: H. F. Kampkes-Reijer. OVERLEDEN: 26 april: J. M. Heese mans-Bakker, 41 j., Thorbeckestraat; J. Semeijn-Mooijen, 75 j.. Meeuwenstraat: W- P. Wassenberg, 57 j-, Gasthuisvest; T. Lei- sing, 66 j., Parkstraat; 27 april: I. C. Merks, 23 d., Aelbertsbergstraat.. ONDERTROUWD: 28 april: T. Koch en G. M. Balkenende; L. Sax en S. M. de Lugt; J. A. Mulder en M. T. Mulder; D L Waleveld en G. Brüchner: C- M. Mein- lers en E. M. Winnubst; C. A. Smit en G. J. Wildvank. GETROUWD: 28 april: J. W. Baltus en N. Lindström; H. S- A. van Lent en G. C. Lange veld; N. J. M- Jonk en A. M. Nooij; A. A. Kensen en N. M. Weers; W. J. van Willigen en J. I. W. Stol; J. P. Cornet en A. Harting; H- Reitsma en K. Boschma. gezegde „met vlag en wimpel" in beeld zullen brengen; de christelijke gymnastiek vereniging „IJmuiden", de r.-k. sportver eniging „Velsen", Fit, T.V IJ., „De Brul boei", „Schulpen-Meerweiden", het Rode Kruis, „Waterloo", D.K.V., de Gerefor meerde Jeugdcentrale en het Leger des Heils. Op de Tegeltjesmarkt zullen de zeekadet ten de vlaggengroet brengen. Met vlaggen vormen zij een anker. Deze 'manifestatie staat onder leiding van de heer Arie van der Veer. Hierna volgt onmiddellijk de uitspraak van de jury, die de verschillende groepen van de optocht beoordeelt. Velsens burgemeester, mr. M. M. Kwint, spreekt vervolgens een slotwoord. R ociwedstrijden Omstreeks half vijf beginnen in het Toe- leidingskanaal bij de Zuidersluis roeiwed strijden tussen leerlingen van de visserij- scholen van Katwijk en IJmuiden enerzijds en de zeekadettenkorpsen anderzijds. De officieren van het zeekadettenkorps „IJmond" hebben de organisatie van deze wedstrijden, die in sloepen van de Visserij- school zullen worden gehouden, op zich genomen. De roeiwedstrijden zijn voor het publiek te volgen van de meerplaats van de oude loodsboten tot de Kerkstraat. Zaterdagavond is het ook feest. Op het Stationsplein in Oud-IJmuiden zal worden gezongen, gedanst en gemusiceerd. Aan dit festijn zullen onder meer meewerken: „Wilhelmina", de „IJmuider Harmonie", de christelijke gymnastiekvereniging „IJmui den" en waarschijnlijk een volksdansgroep De bloei van de bollen in „Linnaeushof" in Bennebroek heeft haar hoogtepunt be reikt. Narcissen, hyacinten en het gehele tulpensortiment van de vroege Madame Lefeber tot de late Queen of the night - zijn thans bijzonder mooi. Om het geheel nog mooier te maken, beginnen ook de kersebomen, de vogelkers en zelfs de eer ste seringenbomen uit te komen. Deze bloeicombinatie is een bijzondere speling van de natuur, die vrij zelden voorkomt. Ten bate van de kerkebouw van de ge reformeerde kerk in Bloemendaal heeft de toneelvereniging „Vivero" dinsdagavond voor een uitverkochte zaal in het Jeugd huis aan de Donkerelaan in Bloemendaal een vlot gespeelde opvoering gegeven van „Het zwarte schaap in de familie", een toneelspel in drie bedrijven door Jo van Ammers-Küller. De heer Ferd. Koolber gen regisseerde dit spel. Vrijwel de gehe le tijd kreeg men goed spel te zien. De spelers slaagden er in de menselijke con flicten op aanvaardbare en soms ontroe rende wijze uit te beelden, zonder daarbij in overdrijving te vervallen. De rollen wa ren over het algemeen goed verdeeld en- op de rolkennis viel weinig aan te merken. uit Castricum. Het programma op het Stationsplein zal een uur duren. Om acht uur begint de algemene opmars van de Kennemerlaan ter hoogte van hotel „Royal" naar het Stationsplein. Spaanse dansen Hoogtepunten van het programma zijn enige Spaanse en Hongaarse dansen en een dans in lichtgevende kostuums. Deze laatst genoemde dans wordt als een experiment beschouwd. De kostuums geven namelijk alleen licht als ze door kwiklampen (wel willend afgestaan door de kinderoperette- vereniging VIDES) worden beschenen. Het is te hopen dat het omstreeks die tijd vol doende donker zal zijn. Al met al is er niet alleen voor de toeristen, die waarschijnlijk wel in groten getale naar IJmuiden zullen trekken, maar ook voor de IJmuidenaren zélf heel wat te beleven. Meer dan vorig jaar in ieder geval. Dinsdagavond had in tegenwoordigheid van talloze genodigden de uitreiking plaats van de einddiploma's aan de geslaagde leerlingen van de lagere technische avond school in Haarlem. In zijn openingswoord heette de direc teur J. P. Bloemsma de diverse vertegen woordigers hartelijk welkom en gaf hier na het woord aan ir. L. C. Koppen, chef hoofdwerkplaats van de N.S. Deze zei het een groot genoegen te vinden namens het gemeentebestuur te mogen spreken. Hij feliciteerde de geslaagden en wekte hen op zich verder te bekwamen en zich te ontwikkelen tot een goed en betrouwbaar technicus. De eveneens aanwezige leerlin gen van de derde klassen spoorde hij aan om zich in het komende leerjaar extra in te spannen om het einddoel, het einddi ploma te kunnen bereiken. Ir. Koppen sprak ook zijn waardering uit voor de wijze waarop het lerarenkorps zijn taak verstond. Ook de industrie ver dient onze erkentelijkheid, aldus ir. Kop pen, want zij draagt er zorg voor, dat de leerlingen zich verder kunnen bekwamen tot gedegen vakmensen. Hierna ging de heer Bloemsma over tot het uitreiken van de diploma's. Aan de leerlingen H. Schor nagel, G. Schilpzand, J. Wynia en H. Schreuder werd een boekenbon overhan digd als beste leerlingen van de cursus 1958-1959. Namens de leerlingen sprak Hans Be ringen woorden van dank aan het adres van de leraren en de directeur, waarbij hij deze laatste namens de leerlingen een diplomatentas overhandigde als aanden ken van de leerlingen der gehele school, aangezien de heer Bloemsma per 1 juni de school gaat verlaten. De geslaagden waren: Klasse 4Ma: M. H. v. d. Aar, J. P. Boots J. van Eek, B. Engelvaart, A. van Galen W. M. den Hertog. J. A. Kauling, J. J. Ket, P. du Maine, J. W. Meijer, W. Nekeman, W. H. Nieuwenhof, B. Pieters, F. W. Ree kers, H. Schornagel, J. Th. Schouten, D. Smits, H. P. Spoor, Th. v. Staveren, A. M Theelen, B. H. Vrenegoor, A. de Vries, N W. Willemse. Klasse 4Mb: H. Beringen, A. de Boer, C. J. de Groot, P. L. Hofmans, J. C. de Jong, H. Jongsma, H. A. Leuring, F. W. Nimis, A. Schouten, J. C. Ternaat, B. C. Vendel, H. Th. Visser, H. W. Vlugt, M. W. Voulon, G. Schilpzand, S. Koole. Klasse 4E: G. C. v. d. Bijl, E. A. van Ee, J. v. d. Eem, P. Voorderhaak. Klasse 4H: R. Deen, R. J. Hijma, F. v. d. Putten, G. van Roode, D. Root, C. M. de Vries, J. v. d. Wekken, J. Wynia, F. A. Heysteeg. Klasse 4S: P. J. Ooms, S. D. Otsen, H. Schreuder. De gemeenteraad van Haarlemmermeer heeft dinsdagmiddag nog geen half uur lang vergaderd. Die vergadering werd ge houden, omdat zes leden van de raad hier om hadden gevraagd. Deze leden wilden van gedachten wisselen over het gewijzig de wetsontwerp betreffende de samenvoe ging van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude bij de gemeenten Haarlem mermeer en Haarlem. De raad nam met zeventien tegen negen stemmen een motie aan, waarin werd besloten over het wets ontwerp niet van gedachten te wisselen. Deze motie was afkomstig van de K.V.P., A.R. en C.H.U. Alvorens deze motie in behandeling werd genomen zei de voorzitter, burgemeester mr. G. C. van der Willige, aan de zes leden die om deze extra raadsvergadering had den gevraagd, gelegenheid te willen geven, hun standpunt te motiveren. Namens deze leden sprak de heer K e i s e r s (V.V.D.). Deze verklaarde als woordvoerder van de fracties der V.V.D. en P.v.d.A. het juist te hebben gevonden als B. en W. de raad had den bijeen geroepen om over deze aange legenheid te spreken. De heer Keisers achtte deze beraadsla ging gewenst, omdat het wetsontwerp sterk afwijkt van het voorontwerp. Tegen de thans voorgestelde grenswijziging bestaan naar zijn mening onoverkomelijke bezwa ren. Zeer onjuist achtte hij het dat na de samenvoeging geen tussentijdse verkie zingen worden gehouden. Immers, het in wonertal van Haarlemmermeer is na de samenvoeging van Haarlemmerliede met 3500 mensen toegenomen. Als er geen tus sentijdse verkiezingen komen, kunnen deze mensen aanvankelijk hun stem in de ge meenteraad niet laten horen. De heer Kei sers vond dit in strijd met de democratie. Een oordeel hierover mag niet aan de mi nister van Binnenlandse Zaken worden overgelaten. Spr. zou graag zien dat. B. en W. aan Gedeputeerde Staten berichten, dat zij bij samenvoeging tussentijdse verkiezin gen wenselijk achten. Hij diende een voor stel in. waarin stond dat de raad B. en W. uitnodigt het bovenomschreven standpunt aan Gedeputeerde Staten kenbaar maken. De heer J. J. Visser (K.V.P) verklaar de echter namens K.V.P.A.R. en C.H.U. dat het de taak van B. en W. is, hun stand punt over het wetsontwerp te laten blijken. De gemeenteraad heeft daarom in deze geen taak meer. Discussiëren over deze aangelegenheid achtten de drie fracties niet wenselijk, mede omdat een dergelijke be raadslaging voor de gemeente schadelijk zou kunnen zijn. De drie fracties stelden daarom voor de bespreking over deze kwestie niet te houden. Advertentie Voor VERHUUR van de nieuwste OPEL's HOUTPLEIN 23 - TEL. 13850 - 11578 De Grontmij, die het werk aan het sport complex „Mariënweide" in Aerdenhout uitvoert, heeft deze werkzaamheden voorlopig beëindigd, omdat er geen werk lozen meer voor beschikbaar zijn. Er zijn reeds ongeveer twee hectare van de vier- eneenhalve hectare, die het terrein groot is, geëgaliseerd. Vermoedelijk zal het werk pas in het najaar kunnen worden voortgezet. De heer J o n g e 1 i e (Arb.) vroeg zich af, waarom men over deze aangelegenheid niet wil discussiëren. Een bespreking kan alleen maar verhelderend werken. De heer H. M. C. Visser (Prot. Chr.) zei dat aan een bespreking geen enkele behoefte be staat. De verdere behandeling moet de raad aan B. en W. overlaten. De heer Keisers kon de schadelijkheid van een bespreking niet inzien. Hij achtte de democratie hiermee juist gediend. De voor zitter stelde dat de bevoegdheden van B. en W. en de gemeenteraad duidelijk in het oog moeten gehouden. De raad moet de grenzen van zijn bevoegdheid niet overschrijden. Ten slotte kwam de motie van de drie fracties in bespreking. Deze werd aange nomen met de negen stemmen van de le den der V.V.D. en P.v.d.A. tegen. Tot en met 2 mei wordt in „Bloemen heuvel" in Bloemendaal een tentoonstel ling gehouden van schilderijen, reproduk- ties, etsen en voorwerpen, die betrekking hebben op de geschiedenis van het land goed „Elswout". De expositie valt in drie gedeelten uiteen. Het eerste gedeelte heeft betrekking op het eerste huis, met de bouw waarvan in 1634 werd begonnen. Er zijn afbeeldingen van dit eerste huis, terwijl er ook etsen van dit huis en van de eerste poort uit 1746 aanwezig zijn. Jan van der Heijden en Van der Velde zijn met schil derijen van dit eerste huis op de expositie vertegenwoordigd. Voorts is er een kopie van een tekening van P. van der Loo uit 1776, voorstellende de „wonderboom" bij Kraantje Lek. Het tweede gedeelte van de expositie omvat tekeningen en aquarellen van het huis, dat mr. Jacob Boreel kort na 1781 heeft doen optrekken. Tijdens de bouw is tevens de parkaanleg gewijzigd en zijn de wegen rondom „Elswout" verbeterd en de bruggetjes vernieuwd. De zwart-wit-tekeningen van dit tweede huis zijn vervaardigd door de tekenaar- aquellerist E. van Drielst, die geen figu ren kon tekenen en daarvoor de hulp in moest roepen van de tekenaar J. Cats. De etsen werden gemaakt door K. Schweg- man. In 1805 werd het huis, dat toen al in een vrij vervallen staat verkeerde, ver kocht aan de heer Willem Borski I, die aanvankelijk in het poortgebouw heeft ge woond. In opdracht van de heer Willem Borski III zou een derde huis moeten wor den gebouwd door architect C. Muysken, van welk huis op de tentoonstelling enige gekleurde tekeningen aanwezig zijn. Dit bouwwerk is echter nooit voltooid. Archi tect Muysken heeft in opdracht van me vrouw Van der Vliet-Borski het buiten „Duinlust" gebouwd. Op de expositie ziet men tevens enige aquarellen van Els- woutshoek, onder meer een van Reinier Vinkeles uit 1765, en vele tekeningen van Kraantje Lek. Tenslotte bevinden zich ook nog enige voorwerpen uit het familiebezit op deze tentoonstelling. Aansluitende op de expositie heeft de ge meentesecretaris, de heer G. van Eek, eni ge tijd geleden en gisteravond in „Bloe menheuvel" een groot aantal .lichtbeelden vertoond van het oude Overveen, waarbij hij tal van aardige bijzonderheden ver telde. De heer Van Eek vertoonde enige zeer romantische oude prenten, onder meer van een schilderij van het eerste huis naar Wouwerman, het oudste schilderij, dat van „Elswout" bestaat. Voorts waren er plaatjes van de Marcelisvaart, Kraan tje Lek, en de buitens „Belvédère" „Bloe menheuvel" en „Lindenheuvel". Op Koninginnedag hebben er in Haarlem de volgende feestelijkheden plaats: HAARLEM-CENTRUM: 7.15: Reveille op de Grote Markt door het tamboer- en hoornblazerkorps van de gymnastiekvereniging „Bato", gevolgd door wandeling door het centrum van de stad. 7.45: Koraalmuziek op de Grote Markt door het muziekkorps van het Leger des Heils. Muzikale wandeling door Harmonie Haarlem van de Bake- nessergracht af. 8.00: Muzikale wandeling door de Haarlemse politiekapel en muzikale wan deling door Harmonie Crescendo, de laatste van de Botermarkt af. 9.00: Aubade op de Grote Markt door ongeveer vierduizend kinderen. Muzikale begeleiding door Harmonie Crescendo. 10.30: Aankomst van de United States Air Forces in Europe Band bij „Dreef- zicht" agn de Fonteinlaan. 11.15: Vertrek van de band. Route: Dreef, Houtplein, Grote Houtstraat, Grote Markt. 11.30: Aankomst van de band op de Grote Markt, presentatie aan de burger lijke en militaire autoriteiten. 12.00: Ontvangst ten stadhuize. Receptie door Burgemeester en Wethouders van Haarlem. 13.00: Carillonbespeling van de toren van de Grote Kerk. 14.30: Galaconcert USAFE-band op de Grote Markt. 14.30: Opvoering in de Hout aan de Wilhelminalaan door het Haarlems operette gezelschap Diogé van „Der Vogelhandler". 19.00: Muzikale wandeling door de muziekvereniging „Kunstkring Apollo" van het Kennemerplein af. 20.00: Muzikale show op de Grote Markt door Die Alpensanger uit Boskoop. 20.30: Intermezzo op de Grote Markt. 20.30: Groot oranjebal in het Krelagehuis met medewerking van de Danceband van de USAFE-band. 20.30: Rapsodie in Oranje, Rood, Wit en Blauw van Marinus Adam in de Hout aan de Wilhelminalaan. 21.00: Muzikale show op de Grote Markt door The Maluku Hawaiians. 21.30: Intermezzo op de Grote Markt. 22.00: Groot bal-champêtre op de Grote Markt. 9—24: Kermisvermakelijkheden op de Gedempte Oude Gracht, Nassaulaan en Zij huizen. HAARLEM-NOORD: 7.00: Muzikale wandeling van het CJMV tamboer- en pijperkorps „Haarlem". 7.15: Rondgang van de NPV districtsband „Haarlem". 7.30: Rondgang van het pas opgerichte jeugdkorps CJMV „Haarlem". 7.45: Opstelling aan de Kleverlaan van 2000 schoolkinderen, die aan de aubade deelnemen. 8.20: Afmars naar de Grote Markt. 9.00: Aubade op de Grote Markt. 13.30: Vertrek van het Frans Halsplein van de deelnemers aan de motorbe- hendigheidswedstrijden naar de Orionweg. 14.00: Behendigheidswedstrijden op de Orionweg door de motorclub „Haarlem en omstreken". 15.00: Demonstraties op de Orionweg door leden van de politiedressuur- hondenclub „Zuiderhout". 15.45: Voortzetting demonstratie motorclub „Haarlem en omstreken". 14.30: Opstelling op het Frans Halsplein van de uit tachtig personen bestaande Verkade's Harmonie uit Zaandam. 14.35: Afmars Verkade's Harmonie. Route: Schoterweg - Gen. Cronjéstraat - Julianapark - Soendaplein - Floresstraat - Timorstraat - Spaarnhoven- plein - Rijksstraatweg - Pijnboomstraat - Stuyvesantstraat - Stuyvesant- plein - Duinoordstraat - Marnixstraat - Kleverlaan - Judith Leyster- straat - Saenredamstraat - Kennemerstraat - Frans Halsstraat - Frans Halsplein. 16.45: Concert door Verkade's Harmonie in de muziektent Frans Halsplein. 20.00: Groot bal-champêtre in de verlichte Marnixstraat bij de Zaanenlaan. 924: Kermisvermakelijkheden aan de Zaanenlaan. HAARLEM-OOST: 7.30: Reveille door de St. Jorisband. 7.30: Reveille door de r.-k. Harmonie „De Spaarnebazuin". 8.15: Verzamelen op het Teylerplein der leerlingen van de scholen in Haarlem- Oost. 8.30: Afmars naar de Grote Markt. 9.00: Aubade op de Grote Markt. 14.30: Muzikale mars van drumband „Bato" van Emostraat af. 16.30: Muzikale mars der muziekvereniging „Kunstkring Apollo" van de Emostraat af. 18.30: Muzikale mars r.-k. harmonie „De Spaarnebazuin" van de Emostraat af. 20.00: Dansen in de Emostraat. 9—24: Kermisvermakelijkheden aan de Zomervaart. HAARLEM-ZUIDWEST: 8.30: 9.15: 9.20: 9.45: 14.00: 14.45: 16.30: 20.00: 20.00: Vertrek van de kinderen van het Theemsplein naar het feestterrein, de speelplaats van de Chr. Huygensschool. Vlaghijsen door de voorzitter van HZW. Officiële opening feestelijkheden. Kinderspelen voor meisjes en jongens van 5 tot en met 11 jaar. Poppen kastvoorstelling in het speellokaal van de Chr. Huygensschool. Optreden van microfoondebutantjes. Hinderniswedstrijd voor jongens van 12 tot en met 15 jaar en behendig heidswedstrijd voor meisjes van 12 tot en met 15 jaar. Ballonwedstrijd. Lampionoptocht. Route: Lorentzkade - Ohmstraat - Prof. v. d. Waals straat - Faradaystraat - Kamerlingh Onnesstraat - Chr. Huygensplein - Thomsonlaan - Van Kinsbergenstraat - Van Kinsbergenplein - Ter- heidenstraat - Theemsplein - Lorentzkade - Faradaystraat - „Ons Gebouw". Groot bal-champêtre in „Ons Gebouw" aan de Kamerlingh Onnesstraat KLEVERPARK: 20.00: Avondvoorstelling in de bocht van de Schotersingel. 20.30: Nonstop-cabaretprogramma. 21.15: Haarlems Klavarskribo accordeonensemble. 21.30: Optreden volksdansgroep, gevolgd door publiek dansen tot 24 uur. Dat het bestuur van de Coöperatie „Haarlem" ter gelegenheid van het zestig jarig bestaan een programma heeft samen gesteld dat aantrekkelijk is en een hoog peil bereikt heeft is zaterdagmiddag reeds gebleken tijdens de receptie, toen slechts enkele cadeaus in ontvangst zijn genomen en vele geschenken zijn uitgereikt. Het volgend deel van het programma, namelijk een bijeenkomst voor bestuur, ledenraad en personeel, getuigde dat de organisatoren iets goeds wilden brengen. Daarin zijn zij geslaagd. Men kwam dinsdagavond in de Stadsschouwburg bijeen, waar de toneel groep „Theater" een voorstelling verzorg de van „Een moordverhaal", een blijspel van Arthur Watkyn. De toneelgroep heeft in de afgelopen maanden veel plezier be leefd met dit stuk en de bezoekers van gisteravond hebben, blijkens hun reacties, er bijzonder van genoten. Vooral ging de belangstelling uit naar Cruys Voorbergh. een van de hoofdrolvertolkers en regis seur. Aan vrolijkheid en spanning heeft het niet onbroken en het was te begrijpen, dat men na afloop in een goede stemming naar het gebouw van de Haarlemse Kegel bond trok, waar nog enige tijd gedanst werd. De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude zal op woensdag 6 mei, des avonds om half acht, in openbare ver gadering bijeen komen. Op de agenda staat ondermeer het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Haarlem met betrekking tot het gebied Zuid- Schalkwijk. De Haarlemse rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: J. M. Zwaa nenburg, Hoogstraat 12 te Haarlem. Rech- ter-Commissaris: mr. J. D. Vink. Curator mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur te Haarlem, Staten Bolwerk 26. J. A. J. Baltus, Soendastraat 30 te Wormerveer. Rechter-Commissaris: mr. J. D. Vink. Cu rator: mr. W. Boers, advocaat en procureur te Overveen. Prins Mauritslaan 113. Wegens gebrek aan actief werd dinsdag opgeheven het navolgende faillissement: C. C. J. van Vianen, electriciën, Cornelis Ma- tersweg 89 te Beverwijk. Rechter-Commis saris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. J. O. Baron, advocaat en procureur te Bever wijk, Breestraat 95a. Het gerechtshof te Amsterdam heefl vanmorgen een 51-jarige Aalsmeerse kwe ker wegens medeschuldigheid aan een verkeersongeluk met dodelijk afloop ver oordeeld tot een maand voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en een boete van 1000 gulden. Hem is tevens drie maanden de rijbe voegdheid ontzegd. De procureur-generaal had f 200 boete geëist. De Haarlemse rechtbank had de kweker in oktober van het vorig jaar tot een maand gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar ver oordeeld. De kweker heeft in december 1957 met zijn auto een motorrijder op de voor- rangsweg, de Aalsmeerderweg, aangere den. In zijn requisitoir zei de procureur- generaal, dat de schuld van verdachte aan dit ongeval naar zijn mening niet zo groot is, dat hiervoor een gevangenisstraf moet worden opgelegd, zoals de rechtbank te Haarlem heeft gedaan.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11