TALRIJKE NEDERLANDERS ONTVANGEN ONDERSCHEIDINGEN WOENSDAG 29 APRIL 1959 13 Buitenlandse Zaken OnderwijsKunsten en Wetenschappen Justitie Financiën Onderwijs Binnenlandse Zaken Kunsten en W etenschappen Volkshuisvesting en Bouwnijverheid Financiën Defensie ALLE ONDERSCHEIDINGEN SMIT VAN RIJSBERGEN B ouwnijverheid Verkeer en Waterstaat Economische Zaken LandbouwVisserijen V oedselvoorziening In een Buitengewone Staatscourant zijn opgenomen de namen van hen, die ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin zijn onderscheiden. Deze Staatscourant bestaat uit vijfentwintig pagina's. Daar onze plaatsruimte niet toelaat, alle gedecoreerden te vermelden, laten wij hier een verkorte lijst volgen. De inwoners van Haarlem en van omliggende gemeenten, die een onderscheiding ontvingen, zijn afzonderlijk vermeld. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: dr. H. H. Dinge- mans, ambassadeur te Karachi; mr. H. A. Helb, ambassadeur te New Delhi; dr. H. J. L/*uelt. buitengewoon gezant en gevol machtigd minister: mr. dr. M. M. L. Savel- berg, ambassadeur te Montevideo; prof. dr. J. H. de Boer te Geleen en J. F. P. de Geus, president-directeur van de K.P.M. te Sin gapore. Tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau: J. R. Huijse, directeur van de Neder- lands-Chileense Kamer van Koophandel te Santiago de Chile; J. J. C. Pieters, consul- generaal der Nederlanden te Guatemala; mr. F. Simons, hoofd van het bureau Oost- Europa en plaatsvervangend chef van de directie Europa van het Ministerie van Buitenlandse Zaken; J. E. L. Weil, consul te Medellin (Columbia); dr. Th. P. Bergs- ma, consul-generaal te Sydney; mr. K. M. Fernhout, voormalig agent van de „Ver enigde Vorstenlandsche Cultuur-Maat schappij", te Amsterdam; mr. W. A. Fro- wein, laatstelijk gezantschapssecretaris te Bagdad; mr. D. A. van Hamel, ambassade raad te Caracas; G. Hanneman, directeur- generaal van Philips te Wenen; dr. H. V. Hogerzeil, oud-consul-generaal te Marseil le; E. Jannink, penningmeester van de Ne derlandse Vereniging voor Onderling Hulp betoon te Parijs; mejuffrouw dr. A. F. W. Lunsingh Meijer, adjunct-permanent ver tegenwoordiger van Nederland bij het Europees Bureau der Verenigde Naties te Genève; G. Mekking, managing director van de „Irish Engineering and Harbour Construction Co Ltd." te Dublin; J. Pol derman, abassaderaad bij de Permanente Missie van Nederland bij de Verenigde Naties te New York; mr. B. M. Smulders, assistent van de regeringscommissaris voor Indonesische aangelegenheden van het Mi nisterie van Buitenlandse Zaken; prof. H. J. J. M. van Straelen, hoogleraar aan de r.k. hogeschool te Nagoya; C. F. Teseling, directeur van Philips te Lissabon; A. C. L. Tiebackx, consul te Parijs; mr. Th. F. Valck Lucassen, consul-generaal te Ham burg; A. H. W. Westerveld, consul-generaal te Ciudad Trujillo; ir. P. H. Zijderveld, minister te San José; C. Bellaar Spruyt, waarnemend chef Voorlichting Buitenland van het ministerie van Buitenlandse Za ken; dr. L. Bels, directeur van de Malayan Breweries te Singapore; dr. A. van Ho boken, musicoloog te Ascona; prof. mr. I. Kisch, hoogleraar te Amsterdam; dr. G. J. Renes te Kampen, voormalig zendingsarts chirurg te Jogjakarta; P. W. B. Steenkamp, afdelingschef van het ministerie van Bui tenlandse Zaken; H. G. Takken, vertegen- wordiger te Antwerpen van de Holland Amerika Lijn; C. H. J. van Beukering, landbouw- en emigratie-attaché bij de Ne derlandse ambassade te Canberra (Austra lië). Jeanne van Schaik-Willing, ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau: F. Cleton, directeur van Zwanenberg's levensmiddelenbedrijf te Antwerpen; dou airière F. L. K. Coenen van 's-Gravesloot- Gerber te Vancouver; A. van der Eb. direc teur van „International Shipbrokers" Ltd. te Londen; mevrouw E. H. Hisschemöller- Corporaal, laatstelijk werkzaam bij de di plomatieke vertegenwoordiging der Neder landen te Djakarta; mejuffrouw mr. L. La gers, hoofd van het bureau Juridische Za ken van het ministerie van Buitenlandse Zaken; C. J. van Sluys, verslaggever van het „Algemeen Handelsblad" te Londen; mejuffrouw mr. M. ter Kuile, directrice van de N.V. „De Bouw-Maatschappij" te Semarang; mevrouw H. L. C. Liezenberg- Marcus te Bilthoven; mejuffrouw G. G. M. Pierik, directrice van het „St. Teresa's Hospital" te Mirpurkhas (West-Pakistan); ing. E. F. J. W. Sickenga te Hilversum, voormalig hoofdadministrateur te Penga- lengan; ir. E. A. Stockmann, vertegen woordiger van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Havenwerken te Cara cas; mr. A. J. A. baron van Westerholt, advocaat en procureur te Makassar; J. H. J. M. Vingerhoed, hoofd van de Vestiging België der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij N.V. te Brussel. Benoemd is tot officier in de orde van Oranje-Nassau: mevrouw J. Lugt-Klever te Parijs. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mr. P. s'Jacob, advo caat-generaal bij de Hoge Raad; mr. F. L. Neppérus, president vtin het gerechtshof te Amsterdam; mr. A. D. van Regteren Al- tena, president van de rechtbank te Alk maar; mr. A. J. M. Oonincx, kantonrechter te Rotterdam; mr. B. Kist, voorzitter van „Pro Juventute", vice-president van de rechtbank te Amsterdam; prof. mr. W. J. I. van Wijmen, deken van de Orde van Ad vocaten in Breda; mr. C. Scheltema, lid van de Verzekeringskamer te'Amsterdam; mr. J. T. Asser, voorzitter van de Neder landse Vereniging voor Zeerecht; mgr. P. P. J. Kapteijn, ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. A. Nierman, bisschop van Groningen; mgr. prof. H. J. H. M. Fortmann, president van het Philosophicum „Dijnselburg" te Huis ter Heide; prof. dr. mr. J. J. Loeff, secre taris van het R.-K. Kerkgenootschap te 's-Hertogenbosch. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: mgr A. E. IJ. Terstappen, kanunnik te Roermond; F. J. B. Koopmans, kanunnik te Emmeloord; ds. F. H. Landsman, secre taris van de Generale Synode der Neder landse Hervormde Kerk te 's-Gravenhage; dr. S. P. Dee, gereformeerd predikant te Rotterdam; P. Meijer, administrateur bij het Ministerie van Justitie; J. B. S. Röme- lingh, commandant van het district Gro ningen van het Korps Rijkspolitie; mr. G. Ritzema, oud-notaris te Groningen; H. C. W. van Schaik, notaris te Nijmegen; dr. L. H. M. Berger, referendaris bij het Ministe rie van Justitie. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: P. J. M. van der Burg, pastoor te 's-Gravenhage; ds. C. M. Luteijn, predi kant van de Nederlandse Hervormde Kerk te Groningen; ds. B. J. van Garderen, eme ritus-predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk, wonende te Soest; ds. J. Vink, predikant van de Nederlandse Her vormde Kerk te Slootdorp, gemeente Wie- ringermeer; dr. P. G. Kunst, predikant van de Gereformeerde Kerk te Amsterdam; ds. C. Pel, predikant van de Evangelisch-Lu- therse Kerk te Amsterdam; ds. P. van Vliet, predikant van de Vrije Evangelische Gemeente te Oldebroek; mejuffrouw L. J. M. Kleyn, dirigerend officier der Rijks politie voor jeugdzaken te 's-Gravenhage; Th. Brouwers, secretaris van de afdeling Leiden van de R.-K. Reclasseringsvereni- ging, wonende te Leiden. Tot ridder in de orde van Nederlandse Leeuw is benoemd: E. Geelhuijsen, direc teur van het Centraal Bureau voor Ef fectenregistratie van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam; mr. J. J. Kamp te Rotterdam; mr. P. A. Voute te Amsterdam; H. van Barneveld te 's-Gravenhage. Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is benoemd: Prof. mr. W. P. J. Pompe te Utrecht. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw is benoemd: Prof. dr. Th. L. Haitjema, hoogleraar in de godgeleerdheid vanwege de Nederlandse Hervormde Kerk bü de rijksuniversiteit te Groningen Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: ProÉ dr. J. E. de Quay, Commissaris der Koningin in Ncord-Brabant; ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren, Commissaris der Ko ningin in Overijsel; mr. dr. F. .J. M.- A. H. Houben, Commissaris der Koningin in de provincie Limburg; mr. G. C. J. D. Kropman, lid van de Eerste Kamer, te Am sterdam. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw: F. H. van de Wetering, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, te Amsterdam; J. G. H. Cornelissen, lid van de Tweede Kamer, te Amsterdam; dr. N. H. L. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, te 's-Hertogenbosch; mr. G. H. van Herwaarden, raadadviseur bij het ministerie van Binnenlandse Zaken, te 's-Gravenhage; mr. Th. H. A. M. Heere, lid van Gedeputeerde Staten van Noord brabant; W. F. P. Boshouwers, lid van Ge- J. de Kadt, ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. deputeerde Staten van Gelderland; mr. N. H. Muller, griffier der Staten van Gel derland; mevrouw mr. Chr. A. de Ruijter- de Zeeuw, lid van Gedeputeerde Staten van Zuidholland; J. Haverkamp, lid van Gedeputeerde Staten van Overijsel; J. Tuin, burgemeester van Groningen; mr. E. Ph. A. Verhaegh, griffier der Staten van Lim burg. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd: Mr. J. W. Bok, onder voorzitter van de Centrale Raad van Be roep te Utrecht, voorzitter van de Staats commissie van advies inzake de status van de ambtenaren, te Utrecht; J. U. Schilt- huis, wethouder der gemeente Rotterdam, bestuurslid van organisaties op het gebied van de graanhandel. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau: A. van der Hoek, administrateur bij de Pensioenraad, te 's-Gravenhage en C. Dekker en M. A. Kagenaar, hoofdadmini strateurs bij het ministerie van Binnen landse Zaken; A. J. Joosten, hoofdinspec teur bij de Algemene Rekenkamer; mr. dr. C. N. M. Kortmann, burgemeester van Breda; mr. P. C. J. M. Kruse, hoofdadmini strateur ter provinciale griffie van tfoord- brabant; mr. F. A. van Kemenade, wet houder van Eindhoven; J. S. de Jong, com missaris van gemeentepolitie, te Apel doorn; jhr. mr. W. C. Six, chef van het kabinet van de burgemeester van 's-Gra venhage; ir. J. A. C. Tillema, hoofddirec teur van de dienst van gemeentewerken te Rotterdam; ir. A. H. B. van Riemsdijk, di recteur van het gemeente-energiebedrijf te Rotterdam; H. van der Vlist, wethouder van Utrecht; H. Bakker, secretaris van Zwolle. Tot ridder in de orde van Oranje- Nassau: J. P. Schreven, burgemeester van Veghel; M. Roozen, wethouder van Diessen; mr. P. M. H. Sassen, burgemeester van Ubbergen; E. S. van Veen, burgemeester van Aalten; H. Kraaijenbrink, korpschef van gemeentepolitie te Harderwijk; F. J. A. A. M. van Dort, secretaris van Huissen; H. T. Erinkveld, wethouder van Gen- dringen; J. B .A. Rook, wethouder van Rid derkerk; H. K. van Minnen, wethouder van Vlaardingen; J. van Hoeve, directeur van de gemeentelijke energiebedrijven, te Leerdam; C. de Koning, burgemeester van Texel; L. A. A. Cohen, commissaris van gemeentepolitie, te Amsterdam; A. B. Kqs- tense, burgemeester-secretaris van Bier vliet; jhr. I. F. den Beer Poortugael, bur gemeester van Veere; C. P. Kuijper, wet houder van Ouwerkerk; mr. E. A. M. J. van de Weijer, burgemeester van Bunnik, Odijk en Werkhoven; H. Huisman, burge meester van Weststellingwerf; S. P. M. Gooi, korpschef van gemeentepolitie te Winschoten; H. Kroesen, wethouder van Hoogeveen; B. Arends, wethouder van Eel- de; P. L. Sanders, burgemeester van Meijel. H. v. d. Horst, ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau is benoemd: prof. ir. D. Dresden, wonende te Delft, voorzitter van de Neder landse Organisatie voor Toegepast Natuur wetenschappelijk Onderzoek ten behoeve van Nijverheid, Handel en Verkeer (Nij verheidsorganisatie T.N.O.). Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: jhr. dr. M. L. Hol the tot Echten, president-curator van de rijks universiteit te Utrecht; prof. dr. H. Bosch- ma, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Leiden; prof. dr. J. M. Bijvoet, hoogleraar aan de rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. R. Brinkman, hoogleraar aan de rijks universiteit te Groningen; mevrouw prof. mr. D. HazewinkelSuringa, hoogleraar aan de gemeentelijke universiteit van Am sterdam; prof. dr. G. C. Berkouwer, hoog leraar aan de Vrije Universiteit te Amster dam; prof. dr. J. H. Robbers, hoogleraar aan de r.-k. universiteit te Nijmegen; mr. H. J. Schölvink, raadadviseur in algemene dienst bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Kunsten en Wetenschappen; prof. dr. W. F. de Gaay Fortman, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, lid van de Sociaal-Economische Raad. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: dr. K. H. van Schagen. rector van de Academie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam; mr. H. Vlug, voorzitter van de Stichting Het Rotterdams Philharmonisch Orkest en voorzitter van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Rotterdam; ir. J. Bethlem, directeur van de Hogere Technische School „Amsterdam"; ir. H. Alting, bedrijfsingenieur-conservator bij de technische hogeschool te Delft; mi-. E. F. Bonjer, voorzitter van de Bond van Neder landse Volksuniversiteiten; prof. dr. H. M. M. Fortmann, oud-hoofdaalmoezenier van de Katholieke Jeugdraad; G. A. van Riemsdijk, directeur van de openbare lees zaal en bibliotheek te Amsterdam, mr. A. W. Schade van Westrum, administrateur bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; A. W. Oster, directeur van de Stichting Amsterdams Toneelgezel schap „De Nederlandse Comedie" te Am sterdam. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: mr. F. A. Josephus Jitta, secretaris penningmeester van de Alkmaarse In dustrie- en Huishoudschool te Alkmaar; A. A. Klein, directeur van het Koninklijk Onderwijsfonds voor de Scheepvaart te Amsterdam; dr. J. J. Raimond, directeur van het Zeiss-Planetarium te 's-Graven hage; mevrouw M. C. E. Kloosterman Fortgens, presidente van de Christen Jon ge Vrouwen Federatie te Utrecht; T. J. Loerakker, hoofd van de culturele afdeling van de Katholieke Arbeidersbeweging te Utrecht; mr. P. A. M. E. van Velzen, hoofd kwartiercommissaris van „De Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging" te 's-Gravenhage; P. J. Nortier te 's-Graven hage; L. M. H. E. van Bunge, parlementair redacteur bij het Algemeen Nederlands Persbureau „A.N.P." te 's-Gravenhage; A. Lammerts van Bueren, hoofdredacteur van van de Arnhemse Courant, Nijmeegs Dag blad en Gelders Dagblad, te Arnhem; H. J. van der Munnik, journalist te Rotter dam; mejuffrouw M. G. Schenk, journa liste te Amsterdam; J. B. T. Spaan, journa list te Amsterdam; F. I. M. Schneiders, oud-parlementair redacteur van „De Maas bode", te 's-Gravenhage; G. H. Boedijn, toonkunstenaar, wonende te Hoorn; me vrouw S. BauchhensGaskell, (Sonia Gas- kell), directrice van Het Nederlands Ballet te 's-Gravenhage, wonende te Amsterdam; D. van Gelder, graficus te Veere; J. J. van Heel, kunstschilder te 's-Gravenhage; me vrouw J. G. Willing (Jeanne van Schaik Willing), schrijfster te Amsterdam; T. Wink, directeur-administrateur van de Vereniging ter bevordering van de belan gen des boekhandels te Amsterdam; me juffrouw N. Posthumus Meijjes, docente in de kunstgeschiedenis, wonende te Amster dam. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd: prof. ir. B. H. H. Zweers, hoogleraar aan de technische hoge school te Delft, wonende te Zeist. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: mr. J. A. Grothe, di recteur van de Rotterdamsche Bank N.V. te Rotterdam; F. I. Wethmar, directeur- generaal der belastingen bij het ministerie van Financiën. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: mr. A. W. R. baron Mackay, onder directeur van De Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam; P. A. van Garderen, direc teur van de Handel-Maatschappij H. Al- bert de Bary Co. N.V. te Amsterdam; G. W. A. van der Lugt, directeur van de Nederlandsche Credietbank N.V. te Am sterdam; A. T. Staal, directeur van de N.V. Westlandsche Hypotheekbank te 's-Gra venhage. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: J. W. van den Doel, directeur van de Scheldebank N.V. te Zierikzee; dr. J. Ro- zendaal, directeur van het kantoor Gro ningen van de Amsterdamsche Bank N.V. (Landmacht) Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: luitenant-generaal generaal C. J. Valk; generaal-majoor mr W. J. van Dijk; brigadegeneraal L. de Zeeuw. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden: kolonel D. C. de Vries en luitenant-kolonel P. M. Kautz van de generale staf; kolonel C. L. de Jong, van het dienstvak van de intendance staf; kolonel J. H. Bruijn, van het dienstvak van de technische staf; kolonel mi'. J. Baren- drecht, van het dienstvak van de militair juridische dienst; reserve-luitenant-kolo nel C. R. Dekker, van het dienstvak der intendance; kolonel G. A. A. P. Kloeg, van het wapen der infanterie; kolonel C. M. B. Wichers, van het wapen der infanterie; luitenant-kolenel P. de Bruin, van het wa- oen der infanterie; luitenant-kolonel J- H. Ranft. v. h- wapen infanterie; luit.-kolonel J. H. W. Nix, v. h. wapen cavalerie; ko lonel J. B. T. Koning, van het wanen der artillerie; luitenant-kolonel W. H. Gout, van het wapen van de verbindingsdienst: reserve-luitenant-kolonel J. M. Vermevs, van het dienstvak van de technische dienst: kolonel O. A. Kaub, van het wapen der Koninkliike marechaussee; kolonel L. G. van Veldhoven, van het dienstvak der mi litaire administratie: kolonel-arts J. J. Krijnen, van het dienstvak van de genees kundige dienst. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau. met de zwaarden: majoor A. W. F. von Balluseck, van de generale staf; majoor H. J. van der Kam, van het wapen der infan terie; reservemajoor T. M. B. de Vries, van het wapen der infanterie; majoor jhr. N. E. de Brauw, van het wapen der artillerie; majoor G. B. Aalders, van het wapen der Advertentie zoals Miniatuurkruisjes van Ridder Ned. Leeuw Officier en Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ere-Medailles verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud, zilver en brons. ROZETTEN cn STRIKJES Zijlstraat 71 - Haarlem - Telefoon 16963 G. B. Fortuyn; schout-bij-nacht van admi- vice-admiraal W. J. Kruijs; vice-admiraal nistratie J. Dekker. Tot officier in de orde van Oranje Nas sau, met de zwaarden: kapitein-ter-zee J W. Caspers; kapitein-ter-zee A. E. J. Mod derman; kapitein-ter-zee H. M. van den Wall Bake (bij bevordering); kapitein-ter- zee A. J. C. Bax; kapitein-ter-zee-arts G. J B. van Swelm; kapitein-luitenant-ter-zee S. L. de Jong; kapitein-luitenant-ter-zee- vlieger P. van Waart; kapitein-luitenant- ter-zee van de technische dienst A. Mantz kapitein-luitenant-ter-zee van speciale diensten J. Nieuwenhuijzen; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: de administrateur bij het Ministerie van Marine mr. J. O. van Helsdingen; de hoofdingenieur der marine ir. K. A. de Munter; Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: luitenant-ter-zee der lste klasse A. de Jong; luitenant-ter-zee der lste klasse J. Klaver; luitenant-ter-zee der lste klasse J. L. P. Le Noble; luitenant ter-zee-vlieger der lste klasse P. N. Ver steeg; majoor der mariniers A. J. Romijn luitenant-ter-zee van de technische dienst der lste klasse ir. P. P. van de Vijver; lui tenant-ter-zee van administratie der lste klasse J. Huijing; luitenant-ter-zee van de technische dienst der 2de klasse F. W. van Rugge; luitenant-ter-zee van vakdiensten der 2de klasse J. C. Nieuwland, Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de vlootaalmoezenier J. S. Nieuwendijk. s: Guus Oster, officier in de orde van Oranje-Nassau. genie; majoor A. Breet, van het wapen van de verbindingsdienst; majoor D. Remijnse, van het dienstvak der militaire admini stratie; reservemajoor G. J. J. Teurlings, van het dienstvak van de geneeskundige troepen. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw: ir. F. G. Jüngeling, directeur van het. Staatsbedrijf. Artillerie-Inrichtingen. (Luchtmacht) Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden: kolonel T. Biesma; gepensioneerde kolonel F J. Molenaar; luitenant-kolonel ir. L. A. R. Adam; luite nant-kolonel (tijdelijk kolonel) F. E. Broers; reservé-luitënant-kolonel J. C. J. van Boxtel; reserve-luitenant-kolonel J. J. F. -Borghouts. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau,. .met. de zwaarden: majoor T. N. J. Hoogvliet; kapitein (tijdelijk majoor) K. de Boer; kapitein (tijdelijk majoor) N. Mos man; kapitein W. van Gastel. (Marine) Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: vice-admiraal H. Bos; Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: J. Boelens Kzn., te As sen, architect; ir. J. F. Cusell, te Zwolle hoofdingenieur-directeur van de Volks huisvesting en de Bouwnijverheid in Over ijsel; J. P. van Eesteren, te Rotterdam, di recteur van de N.V. Aanneming Maat schappij J. P. van Eesteren, te Rotterdam ir. P. C. Feekes, te 's-Gravenhage, weten schappelijk hoofdambtenaar bij de Cen trale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid; H. M. A. van Heivoort, te Nuland, lid van de Commissie Oorlogs schaderegeling Kerkelijke Gebouwen; ir. J. A. Kuiper, te Rotterdam, architect B .N A.; mr. G. A. J. ter Linden, te 's-Graven- hage, lid van de Commissie Oorlogsscha deregeling Kerkelijke Gebouwen; prof. ir. F P. J. Peutz, te Heerlen, architect; W. H Roefs te 's-Gravenhage, administrateur bij het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid; H. van Saane, te Amster dam. bouwkundige; mr. B. Sorgdrager, te 's-Gravenhage. administrateur bij de Cen trale Directie van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: H. Brouwer, te Amsterdam, algemeen secretaris van de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Aannemersbond en Pa troonsbond voor de Bouwbedrijven in Ne derland; H. van Heesewijk, te Best, direc teur van de N.V. Gebrs. van Heeswijk's Aannemers Maatschappij, te Best; D. Noë, te Assendelft, voorzitter van de Woning bouwvereniging „Goed Wonen", te Assen delft; C. P. J. Paardekooper, te Zoeter- woude, firmant van het aannemersbedrijf „de Erven A. Paardekooper", te Zoeter- woude. Tot ridder in de orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: ir. J. H. van der Burgt. te Middelburg, hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat; ir. A. P. Minderhoud, te Zwolle, directeur van het Openbaar Lichaam „De Wieringermeer" (N.O.P.); prof. ir. P. Ph. Jansen, te 's-Gra venhage, hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat en D. Bosma, te 's-Graven hage, plv. hoofddirecteur der PTT. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: dr. K. R. Postma. te de Bilt, directeur van de afdeling Weerdienst en Lucht vaartmeteorologie van het Koninklijk Ne- derlandsch Meteorologisch Instituut; dr. J. J. Dronkers, te 's-Gravenhage, hoofdwis- kundige van het ministerie van Verkeer en Waterstaat; ir. A. J. P. van der Burgh, te 's-Gravenhage. directeur van de Rijks waterstaat; H. Otten, te Utrecht, gedele geerd commissaris van de Maatschappij Wegenbouw N.V., te Utrecht; D. Verstoep, te 's-Gravenhage, directeur van het Aan nemersbedrijf Dirk Verstoep; ir. J. J. Heij- ting, te Amstelveen, rijkshoofdinspecteur van het verkeer; ir. A. W. Olivier, te Bilt hoven, chef van dienst bij de Nederland sche Spoorwegen; ir. B. C. M. Boot en ir. G. P. de Haas, te Utrecht, hoofdingenieurs bij de N.V. Nederlandse Spoorwegen; prof. ir. J. L. A. Cuperus, te Utrecht, directeur van de N.V. Het Spoorwegbouwbedrijf; G. Schogt, te Amsterdam, secretaris van de directie en hoofd van dienst bij de N.V. Stoomvaart Maatschappij „Nederland"; C. Bouman, te Oegstgeest, commodore bij de N.V. Nederlandsch Amerikaanse Stoom vaart Maatschappij Holland-Amerika Lijn; ir. K. W. Moerman, te Rotterdam, hoofd ingenieur voor bijzondere diensten der P. T T, adjunct-directeur van de plaatselijke telefoondienst; R. A. Bakker, te 's-Graven- hage, secretaris van de PTT-raad: G. F. Möllenkramer, te Arnhem, inspecteur in algemene dienst der PTT, directeur van het postdistrict Arnhem; F. J. M. van den Bouwhuysen, te Breda, inspecteur der PTT J. G. v. Meurs te Diemen, inspecteur voor bijzondere diensten PTT; K. M. Slotboom te Amstelveen, adviseur geneeskundige dienst der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij N.V.; ir. A. J. Marx, te Amstel veen, directeur van het Nationaal Lucht vaart Laboratorium; A. van der Windt, te Hoek van Holland, oud-inspecteur voor In donesië van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd N.V. en oud-administrateur van de N.V. Nederlandsch Indische Scheepvaart Etablissementen; A. Wols, te Rotterdam, directeur bij de firma Vinke en Co.; C. M. Bos, te Amsterdam, gezagvoerder bij de N.V. Hollands'che Stoomboot Maatschappij H. Benders, te Amsterdam, hoofdinspecteur bij Radio Holland N.V.; H. Buesink, te Rotterdam, directeur van de N.V. Thom- sen's Havenbedrijf; J. C. Pool, te Amstel veen, korpschef-vlieger der Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V Tot commandeur in de orde van de Nederlandse Leeuw (bij bevordering) is benoemd: mr. dr. L. N. Deckers te 's-Gra venhage. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw: dr. ir. J. S. A. J. M. van Aken, directeur van de Staatsmijnen in Limburg, te Gcleen, ir. A. J. Engel, te Velp, president-directeur van de Alge mene Kunstzijde Unie n.v. te Arnhem; J. H. D. van der Kwast, directeur- generaal van Handel en Nijverheid bij het Ministerie van Economische Zaken, te 's-Gravenhage; dr. W. P. H. van Oorschot, directeur-generaal van de Buitenlandse Economische Betrekkingen bij het Minis terie van Economische Zaken, te 's-Gra venhage. Tot officier in de orde van Oranje- Nasau: A. Menko, directeur van de n.v. N. J. Menko, te Enschede; P. Taselaar, direc teur van de Koninklijke Nederlandse Zout- industrie n.v. te Hengelo (O.); dr. G. A. Kohnstamm, hoofdbedrijfsleider bij de Algemene Kunstzijde Unie n.v. te Arn hem; G. J. Oorlog, directeur van de n.v. Rubberfabriek Vredestein te Doetinchem; prof. dr. J. J. Went, hoofdnatuurkundige bij de n.v. tot Keuring van Elektrotechni- P. A. Heer es, officier in de orde van Oranje-Nassau. sche Materialen K.E.M.A., te Arnhem; ir. P. M. van Doormaal directeur van de Ko ninklijke Zwavelzuurfabrieken v/h Ketjen n.v., te Amsterdam; C. J. van der Giessen, adjunct-directeur van n.v. Bruynzeel's Schaverij, te Zaandam; J. G. Loeber, te Huizen (N.-H.), mededirecteur van diverse cultuurmaatschappijen te Amsterdam; R. O. van der Veen, te Amsterdam, directeur van de n.v. Houthandel v/h J. T. Meinesz te Harlingen; E. J. M. Ackermans, hoofd van de Accountantsdienst bij het Minis terie van Economische Zaken; prof dr. P. J. Verdoorn, onderdirecteur van het Cen traal Planbureau; mr. E. G. Wesselink, directeur van de Centrale Dienst voor In- en Uitvoer; A. W. H. J. Quaedvlieg, hoofd administrateur bij het Ministerie van Economische Zaken; prof. dr. A. Bouwers, directeur van de n.v. Optische Industrie „de Oude Delft" te Delft; ir. F. W. C. G. Stolk, hoofddirecteur van de n.v. Pletterij voorheen L. I. Enthoven Cie te Delft; prof. dr. ir. J. W. H. Uijtenbogaart, lid van de Ontwikkelingsraad; C. J. van Velzen, beherend vennoot van Van Velzen's Ka toen Maatschappij C.V., te Rotterdam; A. A. Aaltsz, directeur van de Hoofdindus- triegroep Huishoudelijke Apparaten der n.v. Philips' Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven; H. J. R. G. Hartong, lid van de raad van bestuur van de n.v. Philips' Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven; ir. A. F. P. H. Bloemen, inspecteur der mij nen, te Heerlen; mr. E. E. Th. J. J. Teeu- wen te Venlo, voorzitter van de Limburgse Katholieke Werkgevers Vereniging; ir. W. E. van Os, chef van de Centrale Techni sche Diensten bij de Staatsmijnen in Lim burg, te Heerlen; ir. J. P. M. van Waes, chef van de Chemische Bedrijven bij de staatsmijnen, te Geleen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: ir. W. van Lookeren Campagne, di recteur van de n.v. Steenfabrieken v/h Van Lookeren Campagne, te Zaltbommel; J. B. Möring, directeur van de n.v. Möring Steenaart, te Nijkerk; V/. Tolmeijer, di recteur van Tolmeijer's Dental Laborato rium, te Arnhem; J. A. Groenendaal, di recteur van de Algemeene Brandstoffen- handel „Amsterdam" n.v., te Amsterdam; W. C. Hülsmann, te Bussum, voorzitter van de Nederlandse Bond van Timmer- fabrikanten in Nederland; G. H. E. Klatte, directeur van de Koninklijke Manufac- tuur Industrie van M. J. van de Waal Co n.v. te Amsterdam; B. H. van Nifterik, mededirecteur van de Technische Unie Heybroek-Zélander n.v. te Amsterdam; W. H. Neefjes, voorzitter van de Neder landse Christelijke Drogistenbond, te 's-Gravenhage; C. Verwoerdt, hoofdbe stuurslid van de Bond van Christelijke Slagerspatroons, te 's-Gravenhage; S. Hil- lebrand te Sint-Laurens, lid van het hoofdbestuur van de Bond van Smeden, Constructie- en Machinebedrijven; J. de Jonge te Ellewoutsdijk. lid van het hoofd bestuur van de Nederlandse Bakkers- bond; J. B. A. Hurkmans, voorzitter van de Nederlandse Katholieke Bakkersbond, te Breda. Tot ridder in de orde van de Nederland se Leeuw is benoemd: C. Boudewijn te s-Gravenhage, voorzitter van de Stichting tot Ontwikkeling van Komgronden (St.O.K.) te Tiel. Tot officier in de orde van Oranje-Nas sau: ir. B. C. van Balen Walter te Leeu warden, directeur van het Boter- en Kaas- controlestation aldaar; A. Bakker te Ben- nekom, voorzitter van de Bond van Neder landse Margarinefabrikanten; H. van Dom melen te 's-Gravenhage, directeur van het Voedselvoorzienings- in- en verkoopbu- (Vervolg op pagina 15)

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 13