KONINGINNEDAG SPINWIEL JONGE Britten winnen de T ulpenrally e IN DE OMGEVING VAN HAARLEM DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs WOENSDAG 29 APRIL 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 21 LAATSTE NIEUWS In „Bloemhof" is ruimte voor openbare school en dorpshuis Haarlemmermeer Voorlopig bestuur van „Volksonderwijs" gevormd Hiiiegom Inbrekers richtten ravage aan en stalen spaarcenten Stationschef in Zandvoort veertig jaar bij N.S. Aquarel aan gemeente geschonken Voor zomercentrum zijn nieuwe plannen in studie „Op Hoop van Zegen" besloot seizoen de meest gewilde jonge jenever Scheepvaart Ds. Kalff spreekt over het humanisme Bollenstreek-elftal tegen EDO De Oranjecomités in Heemstede, Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout-Bentveld en Spaarndam hebben de volgende programma's voor de viering van Koninginnedag samengesteld: HEEMSTEDE: 8.00: .Jeugdappèl en défilé voor het raadhuis. 9..30: Kinderfeest in de sportparken. 14.00: Jeugdbrandweerdemonstratie. 14.30: Volksspelen. 16.30: Taptoe in sportpark door r.-k. harmonie „St. Michael"'. 19.30: Muzikale wandeling van de Dreefschool af met lampionoptocht. 20.00: Concert in muziektent: op het Raadhuisplein door „Eensgezind Excelsior". 21.30: Vuurwerk op het weiland aan de Vrijheidsdreef. 22.00: Oranjebal met attracties op het Raadhuisplein. De hele dag kermis op het Wilhelminaplein. BLOEMENDAAL: 9.15: Kinderoptocht van het plein der Hartenlustschool af. Voorstelling in het Openluchttheater. 15.00: Demonstraties op het sportterrein aan de Donkerelaan door de sport- academie Nauwelaerts de Agé en de gymnastiekvereniging Bloemendaal. Des avonds: Lampionoptocht met muziek van de Vijverweg af. Marsmuziek door „Sursum" en vertoning van films. Openluchtbal Bloemendaalseweg - Dr. D. Bakkerlaan. OVERVEEN: 9.30: Kinderoptocht naar het sportterrein aan de Vrijburglaan. 10.00: Kinderspelen, judodemonstratie en optocht van verklede kleuters. 14.00: Demonstratie politiehondcndressuur aan de Vrijburglaan door „Zuider hout". 15.00: Spuitwedstrijden voor jongens van 12 en 13 jaar. 16.45: Brandweerdemonstratie door de Vrijwillige Brandweer Bloemendaal. 19.00: Zeepkistenrace op de Bloemendaalseweg. 20.15: Lampionoptocht van de Tetterodeweg af. 21.00: Bal-champêtre met attracties op het dorpsplein bij „Roozendaal". AERDENHOUT-BENTVELD: 10.00: Gekostumeerde optocht van de Verbenalaan - Goudsbloemplein af. 14.30: Openluchtvariétéprogramma op het feestterrein aan dé Borgerweg. 20.30: Lampionoptocht van de Tramweg af. 21.30: Vreugdevuur einde Spiegelenburghlaan. 21.45: Bengaals vuur langs de vijver Spiegelenburghlaan. 22.00: Bal-champêtre. SPAARNDAM: 8.30: Kinderoptocht. 9.00: Concert United States Air Forces in Europe Band bij het beeldje van Hansje Brinkers. 10.00: Aubade van schoolkinderen op de Westkolk. 10.30: Kinderspelen. 14.00: Kindervoorstelling op ae Westkolk. 16.00: Ringrijderij op fietsen. 17.00: Volksspelen. 19.30: Nonstopprogramma. Riley-Bensted-Smith zo heten de toe komstige winnaars van de elfde interna tionale Tulpenrall.ye. Die conclusie hebben de experts al getrokken, toen de rijders nog volop strijd leverden in de Luxem burgse Ardennen. Het lijkt een zeer voor barige voorspelling, doch het moet wel heel vreemd lopen, wanneer de Engelse ploeg zijn grote voorsprong nog wil ver spelen. De Ford Zephyr mag zelfs als laatste eindigen in de klassementsproef te Pont de Misère en behoeft de races op het circuit van Zandvoort alleen maar uit te rijden om voor een jaar in het bezit te komen van de zilveren wisseltrofee. Natuurlijk moet Riley dan ook in staat zijn het gemiddelde van 60 km/u te halen in de laatste honderden kilometers, doch gezien de formidable prestatie, die de equipe in de Cevcnnen en in de Vogezen heeft geleverd, mag men veilig aannemen dat ook de controles na Luxemburg op tijd zullen worden gepasseerd. De Nederlanders Poll en Schorr ver loren hun leidende positie in Linthal, op de Frans-Luxemburgse grens. Een minuut te laat meldde de Porsche zich aan de tijdscontrole en daardoor duikelde de equipe in het algemene klassement naar de zesde plaats. Er zijn dus nog maar twee teams strafpuntloos, Riley-Bensted-Smith en de Zweden Carlsson-Svensson. Het ver schil in winstpunten is echter zo groot 69 tegen 18 punten dat de beslissing in feite al gevallen is. Ook voor de rest van het klassement heeft de selectie zich verder voortgezet. De Britten Baker en Cameron werden in de nacht uitgeschakeld doordat zij met hun Jaguar 3,4 tegen een rots reden. De Fiat 1200 van de Denen Andersen en Torsoe raakte van de weg af doordat een Auto Union 1000 hen in moeilijkheden bracht. Ook de Fiat 600 van Weezenbeek en Ter Meulen werd in de nacht uitge schakeld. Het vreemdste overkwam de Nederlandse kampioen betrouwbaarheidsritten, Quant, die met Den Ouden in een Citroën ID 19 reed. In Champagnolle werd de equipe dooi de politie vastgehouden, omdat de Citroën betrokken zou zijn geweest bij een on betekenend verkeersongeval, hoewel Quant en Den Ouden ten stelligste ont kenden iets met het ongeval te maken te hebben. Het mocht allemaal niet baten, de equipe werd vastgehouden en pas na meer dan een uur op borgstorting vrij gelaten. Maar toen was voor Quant en Den Ouden het plezier er al lang af, want ze waren meer dan een uur te laat en dat schakelde hen uit voor verdere deelneming. Na Luxemburg luidde het algemene klas sement als volgt: 1. Riley-Bensted-Smith (Eug.) met Ford Zephyr 0 strafpunten, 69 winstpunten: 2. CarlssonSvensson (Zwe den) met. Saab 39B 0 strafp., 18 winstp.; 3. Karrer-Foitek (Zwits.) met Alfa Romeo 1 strafp., 133 winstp,; 4. Schock-Holder (Did.) niet Mercedes 220SE 1 strafp., 131 winstp.; 5. Orenius-Lindstrom (Zweden) met Saab 93B 1 strafp., 131 winstp.; 6. PollSchorr Ned.) met Porsche 1600S 1 strafp., 116 winstp.; 7. Andersson-Karlsson (Zweden) met Volvo Attio Fern 1 strafp., 116 winst- p.; 8. Seigle-Morris-Steiner (Eng.) met Triumph TR 3A 1 strafp., 68 winstp.; 9. Gorris-Wiedouw (Ned.) met Porsche 1600S 1 strafp., 50 winst.; 10. Wallwork-Brooks (Eng) met Triumph TR 3A 1 strafp. 46 winstp.; 13. Jetten-van Noordwijk (Ned.) met Vauxhall Cresta 1 strafp., 0 winstp. Het klassement van de damesprijs wordt aangevoerd door de Noorse combinatie Mo- lander-Helga Lundberg met 2 strafpunten en 117 winstpunten. De tweede plaats is voor de Britse equipe Patricia Ozanne- Ann Hall met 2 strafpunten en 0 winst punten. Bennebroek Raad Bennebroek De gemeenteraad van Bennebroek heeft dinsdagavond alle voorstellen van B. en W., waarvan wij de belangrijkste reeds ver meldden, aanvaard. De heren Enthoven (V.V.D.) en Bloemink (Prot.Chr.) uitten hun waar dering voor de wijze, waarop het college het plan-Bloemhof heeft voorbereid. B. en W. zijn er in geslaagd deze belangrijke uitbreiding als een afgerond geheel te pro jecteren. De heer Enthoven vroeg, of het al bekend is wat voor gebouwen er komen op de twee stukken grond in „Bloemhof", die de gemeente van de Bouw- en Aanneming maatschappij Bakhuizen in Hilversum heeft gekocht. De voorzitter, burgemeester D. van der Hoop van Slochteren, antwoordde, dat men denkt aan een openbare school en een dorpshuis. Bij de bespreking van het voorstel 6800 uit te trekken voor de aanleg van een speelplaats aan de Patrijzenlaan maakten verscheidene leden ter voorkoming van verwondingen bij valpartijen, bezwaar tegen het. aanbrengen van tegels. Öok gingen stemmen op om zoveel mo gelijk niet bewegende speelwerktuigen op te stellen, dus geen wip, draaimolen of tonnetje, maar een klimrek, evenwichts- balk, een glijbaan en dergelijke. Andere leden meenden echter, dat kinderen, wan neer er nagenoeg alleen statische speel werktuigen komen, er gauw op uitgekeken zouden zijn. Wethouder E1 g e r s m a merkte op, dat hij in een moderne speeltuin attracties heeft gezien, die niet alle statisch waren, maar waarbij het gevaarlijke element zo klein mogelijk was gehouden, doordat men de werktuigen laag bij de grond had ge plaatst. Daarop gingen ook de leden, die bezwaren tegen de tegels hadden gemaakt, met betegeling van de speelplaats akkoord. De raad aanvaardde het voorstel een kre diet beschikbaar te stellen voor de inrich ting van een vijfde lokaal in de Sparren- bosschool met dien verstande, dat men niet acht maar twaalf „leerlingensets" zal aan schaffen. m Onderonsje Bij de behandeling van het voorstel de verbeteringswerkzaamheden aan de Meer weg ondershands aan te besteden bij de firma Versluys in Bodegraven voor 17.000 uitte de heer Bloemink de bedenking, dat uit de stukken niet duidelijk blijkt wat de firma voor het overeengekomen bedrag eigenlijk precies aan werk verricht. Deze firma heeft blijkbaar niet alleen het ver trouwen van openbare werken in Heem stede, maar men kan zelfs spreken van eeen „onderonsje", aldus spreker. De heer Enthoven zei tussen het ont breken van een omschreven bestek en ondershandse aanbesteding verband te zien. Hij gaf het college in overweging deze wijze van aanbesteding tot een minimum te beperken. Ook de heer Bloemink zei weinig aanleiding meer te zien nu de concurrentie tussen de aannemers toeneemt. Na geruststellende woorden van de voorzitter en wethouder v. L i e r o p nam de raad het voorstel aan. De raad benoemde met algemene stem men tot leden van de commissie van onderzoek van de gemeenterekening, het wegenfonds en het woningbedrijf de heren Bloemink, Luske en Versteege. Bjj de rondvraag vroeg de heer E v e r- wijnLange (V.V.D.) of het al bekend is, wanneer de nieuwbenoemde onderwijzer aan de Sparrenbosschool komt. Maandagavond werd in de openbare la gere school aan de Spieringweg in Vijf huizen de jaarlijkse ouderavond gehouden. Na de opening werd het woord gevoerd door het hoofd der school, de heer W. A. Braakensiek. Deze deed eerst enkele mede delingen over het aanstaande schoolreisje. Dit zal in het begin van de maand juni plaats hebben. Het doel van de tocht is Den Haag, waar onder andere een bezoek zal worden gebracht aan het Mesdag Pa norama en aan „Madurodam". De verdere dag zal worden doorgebracht in het dieren park „Oud Wassenaar". Daarna werd een uiteenzetting gegeven van het doel en het streven van de vereni ging „Volksonderwijs". Acht nieuwe leden gaven zich op. Er werd een voorlopig be stuur van de afdeling Vijfhuizen gevormd, bestaande uit mevrouw Kruit en de heren Den Haan, Oostwouder en Braakensiek. Een van de eerste taken die het pasge kozen bestuur ter hand zal nemen, bestaat uit het onderzoek naar de mogelijkheid om te komen tot stichting van een openbare kleuterschool in Vijfhuizen. Tevens zal het werven van nieuwe leden voor de vereni ging „Volksonderwijs" actief ter hand wor den genomen. De pauze werd opgeluisterd door muziek van de dames Otger; Elenk Braakensiek gaf een panlomime ten beste. OPHALEN HUISVUIL Op donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) zal in Hillegom geen huisvuil worden op gehaald. In de wijken, waar normaal het huisvuil op donderdag wordt opgehaald, zal dit nu op de woensdag daarvoor gebeuren. Het ophalen in de wijken van woensdag ~i-v-maal nlaa's hebben. Schoolkinderen gedupeerd Inbrekers hebben in de afgelopen nacht Zandvoort onveilig gemaakt. Zij hadden het vooral gemunt op twee schoolgebou wen. In de Wim Gertenbachschool en de Wilhelminaschool hebben zij zo huisgehou den, dat de schade bijzonder groot is. Deu ren zijn ingetrapt en ramen ingeslagen. In de Wim Gertenbachschool is uit de kamer van het hoofd een geldkistje met veertig gulden verdwenen. Voorts zijn in de Wilhelminaschool de zendingsbusjes en de spaarbusjes voor het schoolreisje ge stolen. De schade aan het gebouw van de Wim Gertenbachschool wordt alleen al ge schat op enkele honderden guldens. Ver der is in de afgelopen nacht op een bouw werk aan de Boulevard de Favauge een partij betonhout ontvreemd. Dinsdag was de heer Chr. A. Alders, stationschef in Zandvoort, veertig jaar in dienst bij de Nederlandse Spoorwegen. Des morgens om elf uur werd de jubi laris in zijn woning aan het Stationsplein in tegenwoordigheid van het vrijwel vol tallige spoorwegpersoneel in Zandvoort, namens de directie van de Nederlandse Spoorwegen toegesproken door de verte genwoordiger van het districtsbureau in Amsterdam, de heer J. de Jong, die hem het gebruikelijke geschenk onder couvert overhandigde. Namens het gemeentebestuur van Zand voort, dat een fraaie bloemenhulde had gezonden, kwam wethouder G. Tates de jubilaris gelukwensen. Als afgevaardigde van het Zandvoortse personeel sprak de heer C. de Vos. Mij bood een vulpenhou der aan. De heer J. Delies kwam geluk wensen aanbieden namens de Nederland se bond van vervoerspersoneel (N.B.V.i. Hij schonk de heer Alders het boek van Prinses Wilhelmina: „Eenzaam maar niet alleen". Voorts kwamen de beide predi kanten van de Hervormde kerk. ds. R. H. Oldeman en ds. C. de Ru de jubilaris fe liciteren. Ook gaven collega's uit vroege re standplaatsen van de jubilaris, o.a. uit Ravestein en Wierden, van hun belangstel ling blijk. 's Middags volgde een druk bezochte re ceptie, waar vele particulieren hun wen sen kwamen aanbieden. De feestdag werd besloten met een gezellig samenzijn in de avonduren, waarbij het gehele Zand voortse spoorwegpersoneel tegenwoordig was. Talrijke bloemstukken en geschen ken werden in de loop van de dag de ju bilerende stationschef gezonden. Mevr. S. de Stuwes-Tedimg van Berk hout, die omtrent de eeuwwisseling woon de in villa „Riva" bij de toenmalige vuur toren in Zandvoort, heeft de gemeente Zandvoort een door haar geschilderde aquarel geschonken, dat zij in 1892 schil derde van een pas afgebouwde Zandvoort se bom, de Z.V.2, De aquarel is niet alleen een bijzonder goed uitgevoerd en gaaf ge bleven werkstuk, doch bezit tevens voor Zandvoort veel waarde. Ook de rollen, waarmede in vroeger jaren de Zandvoort se vissersvloot gedurende de wintermaan den van het strand naar het zgn. „schui tengat" werd gerold, komen op deze aqua rel voor. Het gemeentebestuur van Zand voort hoeft dit geschenk met grote dank aanvaard. Het zal aan het historisch ar chief worden toegevoegd en tijdens een nieuwe expositie in de hal van 't raadhuis worden tentoongesteld. De voorzitter deelde mee, dat deze nog in Amsterdam aan een school verbon den is en een opzeggingstermijn van drie maanden in acht moet nemen. De burge meester zei het afkeurenswaardig te vin den dat het gemeentebestuur van Amster dam niet heeft geantwoord op een brief van de gemeente Bennebroek en zich er niet over uitlaat of en wanneer de onder wijzer nu komt. „Amsterdam houdt ons aan het lijntje", aldus de burgemeester. De heer E v e r w ij n Lange zei het zeer onfatsoenlijk te vinden, dat Amster dam niet antwoordt. Bovendien houdt deze gemeente de betrokken leerkracht in on zekerheid, aldus spreker. Gemeenteraad Zandvoort De gemeenteraad van Zandvoort heeft dinsdagavond in recordtempo vergaderd. Binnen tien minuten kon de voorzitter bur gemeester mr. H. M. van F e n e m a de vergadering sluiten. De agenda be stond dan ook voornamelijk uit hamer stukken. Alle in ons blad gepubliceerde voorstellen werden aangenomen. De heer Van der W e r f f (C.H.) maak te een opmerking over het geprojecteerde recreatiecentrum. Hij vroeg of de stede bouwkundigen van de gemeente voor het braakliggende terrein mogelijk nieuwe plannen kunnen ontwerpen. „Ik ben bang dat die grond na twintig jaar nog zo ligt". Wethouder Tates kon de verzekering ge ven dat deze kwestie de aandacht heeft. Nieuwe mogelijkheden zijn thans in studie. Bij de rondvraag deelde de voorzitter op een vraag van de heer Petro vitch (Alg. Zandv. Bel.) mee dat het in de be doeling ligt de Boulevard De Favauge af te sluiten voor het verkeer, zodat hier rus tig kan worden gewandeld. De heer L i n- d e m a n (K.V.P.) wees erop dat op de rijksbegroting een post voor recreatie voorzieningen zal worden opgenomen. Misschien heeft de badplaats dergelijke objecten die voor subsidie in aanmerking komen. De voorzitter zal dit onderzoeken. Mevrouw M o 1V an Bellen (Arb.) informeerde naar dc voorbereiding van de rioolzuiveringsinstallatie. Wethouder Tates kon meedelen dat hieraan hard wordt gewerkt. Binnen niet al te lange tijd zal de raad in deze een voorstel worden gedaan. Met „Pas op voor paddestoelen" van mr. H. M. Planten heeft de Zandvoortse toneelvereniging „Op hoop van zegen" dinsdag in theater Monopole het amateur- toneelseizoen 1958-1959 besloten. De slotuitvoering van dit seizoen bracht opnieuw uitstekend toneelspel door het gehele ensemble. Dit was geen geringe op gave, want het werk, dat vooral in de eer ste twee bedrijven weinig handeling biedt, vraagt geroutineerde krachten om het publiek in spanning te houden. We zagen Leen Paap als een voortreffelijke butler-moordenaar Hullet. Jo Bisenber- ger-Kromhout als de schrijfster van detec tiveromans Alice Tomlinson en Betty van Soolingen-Bos als de van moord ver dachte huishoudster Kathleen Hill. Maar ook Jaap Bos als de arts dr. Clark, Jan Bos als sergeant Palmer en Ans Herfst- Van Turenhout de laatstgenoemde bracht een zeer komische uitbeelding van de kokkin Mary Morley, Tineke van Dalen als Jean Wilcox, Mary van der Mée het kittige dienstmeisje Ann en Adri Bisenberger wisten hun rollen geheel waar te maken. Zij en hun regisseur .J. C. Bisenberger zorgden voor een goede afsluiting van het toneelseizoen van „Op hoop van zegen". AMSTERDAM De hoek waar aandelen Kon. Olie ter beurze verhandeld worden, bood een triest beeld. De handel droeg een incidenteel ka rakter waardoor de omzetten gering bleven. Het jaarverslag van deze olie aandelen maakte ter beurze beslist geen slechte indruk en algemeen is men opti mistisch gestemd over de te verwachten cijfers over het eerste kwartaal van het nieuwe boekjaar. De aandelen werden op f 165 verhandeld, tegen als vorige slot- prijs f 167.70. De pariteit Amerika was f 167.50. Wallstreet kwam onregelmatig hoger, maar dit zette voor het Damrak geen zoden aan de dijk voor de overige internationale waarden. Deze noteerden alle beneden de vorige slotprijs al moet hieraan direct worden toegevoegd, dat de ondertoon goed was. Het geringe aanbod was voldoende om de koers voor de aan delen Philips een tweetal punten lager te stellen. De converteerbare obligaties Phi lips noteerden één punt. beneden de vorige dag. Unilever was ongeveer twee punten lager terwijl AKU een koersverlies van ongeveer drie punten had te incasseren. Aandelen KLM kregen een vrijwel onver anderde adviesprijs, terwijl de dollarobli gaties een half puntje hoger werden ge taxeerd. In nationale handelsbanken was wederom een open hoek maar de omzetten bleven beneden die van de vorige dag. De koers bepaalde zich op het niveau van maandag. Aandelen Walvisvaart kregen slechts één notering. De hoek bleef in deze aandelen gesloten en de koers werd een weinig lager, vergeleken bij die van de vorige dag, geadviseerd. In de scheepvaarthoek bestond wat aan bod, dat slechts tegen lagere koersen kon worden verwerkt. Door elkaar noteerden de aandelen in deze sector één a twee punten lager. Ook in de cultures was de handel van zeer geringe omvang. Certifi caten Deli waren na een hogere opening, een paar dubbeltjes lager. Vandaag worden te Amsterdam 4560 pakken Delitabak ge veild. Senebah lag eerder aangeboden en Amsterdam Rubber was na een prijshou dende opening ruim twee punten lager. Op de belefegingsmarkt. was de affaire ook minimaal en de stemming voor de staats fondsen bleef op het niveau van de vorige dag. Hagemeyer werd op 195 ex 15 per cent dividend geadviseerd (205 cum divi dend). Key en Kramer op 173 ex 10 percent dividend (117 cum dividend), Van Gelder Papier op 212 ex 10 percent divi dend (219Vs cum dividend). Hoogovens een paar punten hoger. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Het koersverloop op de beurs van New- York was verward en koortsachtig, waar bij de prijzen opliepen en daalden als een zuigerstang. De aandelenomzet kwam er weer bovenop. Over de gehele beurslijst zag men individuele winsten en verliezen van twee dollar of meer. Generaal Tire, Smith-Kline and French, McKessen en Robbins, Goodyear en General Mills vielen op door winsten die in sommige van deze emissies de zes dollar te boven gingen. International Salt. Litton. Pfizer en Minne sota Mining waren de aanvoerders. Zenith schommelde hevig. Het opende met meer dan 10 dollar hoger, tuimelde omlaag met acht dollar minder, steeg vervolgens nog hoger en kwam terecht in een nieuwe golf van verkopen die het fonds meer dan 10 dollar kostte. De aandelenomzet kwam van 3.850.000 op 3.920.000. Het industriegemid delde kwam van 629,87 op 628,87; dat voor Advertentie 8.15 plltr- 38% Aagtedi.jk, 28 te Antwerpen. Aalsdijk, 28 v. Suraba.ia n. Singapore. Acila, 28 v. Vizagapatnam n. Calcutta. Aegis, 23 225 m. n.w. Aruba n. Maracaibo. Albireo, 28 v. Bremen n. Hamburg. Algol, 28 60 m. o.z.o. Recife n. Rio de Janeiro. Alkes, 28 te Las Palmas. Almkerk, 29 v. Melbourne n. Aden. Alphacca, 28 470 m. o.n.o. Barbados n. New York. Alwaki. 28 60 m. z.o. Etraat Jubal n. Bahrein. Amerskerk, 29 te Dar Es Salaam. Amsteldiep, 28 te Belfast verwacht. Amstelsluis, pass. 28 Sabang n. Singapore. Arendskerk. pass. 28 Albany n. Adelaide. Argos. 28 v. Piraeus n. Tel Aviv. Artemis, 28 500 m. n.o. Flores n. Curasao. Asmidiske. 28 340 m. n. Bermuda n. Amsterdam. Asterope, 28 360 m. n. Bermuda n. Holland. Astrid Naess, 28 250 m. n. Haiti n. New York. Attis. 27 970 m. n.o. Guadeloupe n. Curacjao. Averdijk, 28 800 m. w. Landsend n. Antwerpen. Axeldijk, pass. 28 Saba n. Trinidad. Bali, pass. 28 Kreta n. Port Said. Batu, 28 v. Penang n. Belawan. Bawean, 28 250 m. n.n.o. Azoren n. Houston. Bengalen, 29 te Calcutta. Beninkust, pass. 28 Ouessant n. Amsterdam. Bennekom, 28 600 m. n.o. Pto. Rico n. Curacao. Bintang, 28 v. Bugo n. Balboa. Borneo. 28 v. Penang n. Belawan. Boskoop. 13/5 te Rotterdam verwacht. Breda, 29 te Puerto Cabello. Britsum, pass. 28 Bone n. Gibraltar. Bussum, 29 te Rotterdam. Ca'tex Delfzijl, 28 v. Rotterdam. Caltex Gorichem, 28 te Kopenhagen. Calt. Leiden, 28 130 m. n.n.w. Cochin n. M'bourne. Calt. Nederl., 28 430 m. w.n.w. Bombay n. Bahrein. Calt. Rotterd., 28 122 m. o.n.o. R. Fartak n. Suez. Camerounkust. 28 v. Capecoast n. Lagos. Camitia. 28 te Punla Caraon. Casamance, 28 te Bordeaux. Castor, 28 200 m. n.o. Barbados n. Port of Spain. Celebes, pass. 28 Gibraltar n. Antwerpen. Ceronia. 28 te Singapore v. Pladju. Cinulia, verm. 28 v. Stanlow n. Barton. Cistula. 28 v. Surabaja n. Balikpapan. Concepcion, 27 125 m. z.w. K. Verd. eil. n. L. Palm. Congokust, 28 v. Antwerpen n. Amsterdam Coolsingel, 28 310 m. w. Bermuda n. Pto. Ordaz. Corilla, 28 v. Geelong n. Auckland. Cradle of Lib. 28 150 m. z.z.vv. Comoro n. Ph.delph. Crania. 27 330 m. z. Cook eil. n. Brisbane. Dalerdijk, 28 v. Londen n. Antwerpen. Daphnis, 27 v. Fort Liberie n. Mobile. De Kerens. 29 te Muscat verwacht v. Dubai. Dorestad. 27 90 m. n.n.w. Muscat n. Balikpapan. Duivendijk. 28 610 m. w.z.w. Landsend n. Cristobal. Eemdijk, 28 v. Rotterdam, 29 te Antwerpen. Eenhoorn, 28 15 m. n.w. Kp. Finisterre n. R'dam. Ena. 29 te Port Au Prince. Eos, 28 180 m. n. Villano n. Algiers. Esso Nederland, pass. 28 Finisterre n. Fawley. Elrema, 29 te Berre. Farmsum, 28 340 m. z.z.w. Finist. n. N. Orleans- Friesland KRL. pass. 28 Panamakan. n. Trinidad. Friesland SSM, 28 v. Setuoal n. Vlaardingen. Gaasterkerk, 28 te Hongkong. Gaasterland. 29 te Amsterdam. Graveland. 28 240 m. n.n.w. Fernando Noronha naar Las Palmas. Giootekcrk, 28 v. Amsterdam n. Yokohama. Heemskerk. 28 40 m. o.z.o. Minicoy n. Aden. Helena. 23 150 ni. o.n.o. Barbados n. Emden. Helicon. 27 100 m. z. Kingston n. Miragoane. Hera. 28 1350 m. n.o. San Juan n. San Juan. Hermes, 28 v. Pto. Cortes n. Santiago de Cuba. Hersilia, 29 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hestia. 28 v. Port Au Prince n. Kp. Haitien. Hilversum, 28 20 m. w. Mekka n. Mena. Hydra, 29 te San Juan. Iberia. 28 155 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Jacob Verolme, 28 250 m. z. Panama n. Baltimore Jagersfontein. 29 te Las Palmas. Jason. 29 te Barbados. Java, 29 te Beyrout verw. v. Latakia. Johannes Frans. 29 te Guayacan. Joh. v. Oldenbarnevelt, 28 4 80 m. n.w. Fremantle naar Fremantle. Joseph Frering. 28 50 m. z. Dakar n. IJmuiden. ■Juplt.er, 27 v. Savona n. Genua. Kaap Hoorn, 28 te Fawley v. Pernis. Kabylia, 28 te Rotterdam. Kslinga, 30 te Kaapstad verwacht. Kalydon, 28 v. Shellhaven n. Dundee. Karachi. 29 te Hollandia. Karimata, 28 v. Amsterdam n. Nieuw-Guinea. Katelysia, 6/5 te Curacao verwacht. Khasiella, 28 tè Llandarcy. Kieldrecht, 28 te Madras. Kloosterdijk, 27 v. Norfolk n. Antwerpen. Konirigswaard, 28 350 m. w. Bombay n. Singapore Kosicia. pass. 23 Fayal n. Landsend. Krebsia verm 29 v. Gothenburg n. Rotterdam. Kreeft. 28 75 m. w. Bergen n. Rotterdam. Kylix. verm. 29 v. Stockholm n. Rotterdam. Laagkerk, 28 v. Bedi Bunder n. Aden. Laerstes. 28 100 m. n.w. Bizerta n. Plymouth. Langkoeas, 28 40 m. n.w. K. Guardafui n. Stngap Larenberg, 28 155 m. n.n.o. Finisterre n. Antw. Laurenskerk, 29 t.e Rotterdam. Lawak, 28 v. Port Said n. Lissabon. Leeuwarden, pass. 28 Miami n. La Ceiba. Lekhaven, pass. 28 F. Noronha n. Rio de Janeiro Lemsterkerk. 23 te Damman. Leopoldskerk, 28 v. Amsterdam n. Londen. Lcto, 28 320 m. o. Miami n. Key West. Leuvekerk, 28 te Rotterdam verwacht. Liberty Bell. 28 175 m. n.w. Ascunsion n. Ph.delph. Lieve Vrouwekerk. 28 32 m. n.o. Bone n. P. Said. L.indckerk. 28 dw. Lissabon n. Cadiz. Louis Lantz. 28 230 m. n.o. Madeira n. Monrovia Maas, 28 30 m. z.o. Athene n. Lissabon. Maaskerk, 29 te Bombay. Malea, 23 te Geraldton. Maureen, 28 v. Panamacity n. Jacksonville. Medon, 28 Halifax n. New York. Meerdrecht. 28 520 m. w. Horta n. G. v. Mexico. Mentor. 28 te Guanta. Merwede, 28 te Takoradi verwacht. Mississippilloyd. 28 ten anker Damman. Mitra, 5/5 te Calcutta verwacht. Modjokerto, 28 ten anker op rede Tomanl. Molenkerk, pass. 28 Str. Bonifacio n. Port Said. Montferland. 28 180 m. n.w. Bahia n. Las Palmas. Moordrecht., pass. 28 Algiers n. Banias. Munttoren, 28 80 m. z.w. Ouess. n. Mena A1 Ahm. Mvlady. 28 70 m. z.w. Finisterre n. Las Palmas. spoorwegen van 167.22 op 166,08 en dat voor openbare nutsbedrijven van 91,52 op 91,22. Van de 1254 verhandelde fondsen sloten er 376 hoger en 673 lager. (UPI). 3-3 U°/n Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Vo Pr. A'dam '56 I Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57.. A.K.U Calvé Delft.... Van Gelder Zonen K N Hoogovens Nederl. Ford. N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappii Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.. Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 93 979/te lll'/iê 80 93 H 93 'A 88% 304 505 2121'? exdiv 465 293 358 59" 267 541 21194 15454 716 f 165.41 244 'A 87 135 152 14854 135 123Yz 24054 140 f 155.20 290 15314 220 263 239 66"/i« 50 X 92% 49 83'/j 26V, Heden 13.45 uur 931 19 97"/i8 in# 304 502 214 465 295 358 595 538 212 154 707 f 163.50 244 H 84 Va ƒ134.- 150 y3 147 134 123 240 140 f 157.50 290 153 263 65-^ 50 92 49 K 83 26 H Naess Commander, 28 210 m. z.o. Mena n. Fawley. Nanusa, 28 v. Maracaibo n. Bachaquero. Nias, 29 te Salaverry (Peru). Nieuw Amsterdam, 1/5 te Southampton verw. Noordwijk, 28 180 m. z.w. K. St. Vine. n. IJmuid. Nijkerk, 28 235 m. n.w. Perim n. Aden. Oma la, 29 v. Rotterdam n. Svolven. Oostkerk, 27 v. Hongkong n. Kobe. Ootmarsum, 28 270 m. w. Finisterre n. Houston. Oranje, 28 160 m. n.w. Messina n. Port Said. Oranje Nassau, 28 v. Amsterdam n. Bremen. Orestes, 28 v. Port Au Prince n. Europa. Osiris, 28 v. Trinidad n. Georgetown. Ossendrecht 28 te Houston verwacht. Ouwerkerk, 28 55 m. z. Rome n. Genua. Overijsel. 29 te Las Palmas. Papendrecht, 28 30 m. w. Mondego n. Wismar. Parkhaven, 29 te Rotterdam. Ferna, 28 185 m. n.n.o. Semarang n. Singapore. P G. Thulin, 29 te Caldera. Philine, 28 200 m. o.z.o. Pt. Sudan n. Gibraltar. Prins Casimir, 28 650 m. w. Landsend n. Antw. Prins Frederik Hendrik, 28 te Londen. Prins Willem van Oranje, 30 le Montreal. Proven.singel. 28 480 m. z.w. Bishoprock n. Antw. Purmerend, 28 90 m. z.w. Oporto n. Rotterdam. Ridderkerk, 28 45 m. n.w. Oporto n. Marseille. Kiouw, 28 v. rede Sibolga n. Sabang. Ri,jndam, 28 380 n.w. SciUys n. New York. Rotti, 28 voor anker voor de Shadalarab. Ruys, 29 te Singapore. Salatiga, 28 v. Surabaja n. Semarang. Saloum, 28 85 m. w.n.w. Lissabon n. Dakar. Schelpwijk, 30 te Lyttleton verwacht. Scherpendrecht, 23 40 m. w. Skagen n. Kop.hagen Schie, 28 te Piraeus. Senegalkust, 28 te Dakar. Sibajak. 29 v. Sydney n. Melbourne. Sibigo, 28 v. Sydney n. Hollandia. Silindoeng, 23 590 m. z.o. Bangkok n. Bangkok. Sioterdijk, pass. 28 Nantucket n. New York. Soestdijk, 28 5 m. z. Wight n. New York. Solon, 24 te Demerara. Stad Amsterdam. 23 v. Pepel n. IJmuiden. Stad Arnhem, verm. 30 v. Piombino n. Toulon. Stad Rotterdam, 23 15 m. w. Dakar n. Pepel. Stad Schiedam, 29 te Narvik verwacht. Stad Utrecht, 28 500 m. o. Halifax n. New York. Statendam, 28 te New York verwacht. Statue of Liberty, 28 470 m. z.w. Walvisbaai naar Philadelphia. Stentor, 27 v. Fort de France n. Port of Spain. Straat Bali. 28 550 m. z.z.w. Diego n. Mauritius. Straat Cook, 29 te Beira. Straat Madura. 29 te Melbourne v. Mauritius. Straat Malakka. 29 te Kobe. Straat Soenda, 28 v. Durban n. Lorenco Marques. Straat Torres. 29 te Djakarta verw. v. Fremantle. Straat Singapore. 28 1150 m. w.n.w. Fremantle n. Mauritius. Sunetta, 28 500 m. z. Kp. Guardafui n. Kaapstad. Tahama. 28 300 m. n.n.o. Socotra n. Mena. Tankhaven 3. 29 te Sungeigerong. Tarakan. 28 te Alexandrië. Taria. 29 v. Geelong n. Sydney. Tawali, 29 v. Rotterdam n. Boulogne. Tero, 28 v. St. Vincent n. Antwerpen. Themis, 29 te Aruba. Theobaldius, 28 te Bachaquero. Tiba, 28 te Santos. Tibia, 28 150 m. z.w. Rio de Jan. n. Rio Grande. Titus, 28 v. Amsterdam n. Antwerpen. Tjitjalengka. 28 v. Osaka n. Yokkaichi. Tomocyclus, 28 v. Amsterdam n. Curasao. Triton, 29 te New Orleans- Utrecht, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen, v d. Hagen, 28 m. z.o. Mogadiscio n. Singapore. Van Noort, 28 180 m. z.z.o. K. Padaran n. Manilla. Van Riebeeck, 28 80 m. n.w. Penang n. Rangoon. Van Waerwijck. 29 te Auckland. Vasum. 28 cztTCZZaexamp cmfwyp cmfwypcm Waal. 29 te Lattakia. Waiwerang, 28 v. Derby n. Hongkong. Weltevreden, 28 v. Barcelona n. Leixoes. Westertoren. 28 85 m. n. Madeira n. La Spezia. Westland. 28 120 m. w. Lissabon n. Santos. Wieldrecht, 28 v. Covenas n. Paulsboro. Westerdok, 28 10 m. w. Lizard n. Rotterdam. Willem Ruys. 28 te Miami verwacht. Willemstad, 28 v. Port of Spain n. Brighton. Woensdrecht, 28 95 m. o.n.o. Bonaire n. L. Palmas. Wonosari, 29 te Oosthaven v. Djakarta. Wonosobo, 28 250 m. o.z.o. N. York n. Marseille. Zaanland, 30 te Montevideo verwacht. Zeeland, pass. 28 Socotra n. Djibouti. Zonriekerk, 28 te Assab v. Port Said. Zonnewijk, 28 75 m. z.w. Kp Race n. Ft. Wililam. Zuiderkerk. 29 te Antwerpen verwacht. Zuiderkruis, 29 te Las Palmas. SLEEPVAART Argus en Atlas. 29 v. IJmuiden. Blankenburg, 29 te IJmuiden. Cycloop. 29 130 m. o. Massala. I-Iector 27 v. Malta n. Kelilia (Tunis). Nestor, 29 te IJmuiden. Noordzee 26 v. Monrovia n. „Koba" op 60 m. w. Kp. Palmas. Oostzee. 29 v. IJmuiden n. Fowey. Witte Zee, 29 terug uit zee te Maassluis. Zeeland, 27 100 m. z.z.w. Sombero n. Europa. KLEINE VAART Atlas. 28 te Kopenhagen n. Amsterdam. Bab T, 28 15 m. o. Gotland n. Karskaer. Bloemgracht. 27 te Mantyluoto. Boreas, 28 70 m. o. Malaga n. Malaga. Brouwersgracht. 27 te Kotka. Elsa, 26 Kiel gepass. 11. Kotka. Insp. Mellema, 28 te He de Bas n. Gr. Yarmouth. Joost. 28 18 m. o.n.o. Tersch.bank n. Zaandam. Kaap Falga. 27 Kiel gepass. n. Zaandam. Leliegracht, 28 10 m. z.w. Texel n. Abö. Manto. 27 v. Barcelona n. San Feliu. Nero. 28 te Amsterdam n. Odense. Netta. 24 v. Casablanca n. Safi. Ponza, 27 v. Ostrand n. Rundvik. Schippersgracht, 28 v. Brunsbüttel n. Amsterdam. •Strabo. 27 v. Pasajes n. Bilbao. Thaletas, 28 te Amsterdam n. Rotterdam. Twee Gebroeders, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Maandagavond hield de Nederlandse Christen Vrouwenbond in de „Witte Zwaan" een ledenvergadering, waarin ds. H. S. J. Kalff, hervormd predikant uit Bennebroek een lezing hield met als on derwerp „De vijand op pantoffels". Nadat een koortje enige liederen had gezongen betoogde ds. Kalff. dat het humanisme de vijand op pantoffels" is. Het humanisme is sterk toenemend. Was het voor de oor log iets wat meer leefde bij de intellec tuelen thans vindt het ook ingang bij de gewone mensen uit de verschillende be volkingsgroepen. De aanhangers van het humanisme kenmerken zich door hulp vaardigheid en het betonen van volstrekte naastenliefde. Wij kunnen, aldus spreker, onze naaste eerst liefhebben als we Chris tus liefhebben, anders heeft liefde geen inhoud. De humanist zoekt het enig goede niet bij en in Christus maar in de mens. Er is niets bij de humanist wat boven de mens uitgaat; de mens is het hoogste. Deze gedachte sluipt ook de gelederen der christenheid binnen. Spreker noemde het humanisme gevaarlijk. Onze roeping is om het humanisme in alles te onder kennen en daartegen te strijden. Een der hoogtepunten van de festivitei ten op Koninginnedag in Lisse zal de voet balwedstrijd worden tussen een sterk bol lenstreekelftal en het eerste elftal van de Haarlemse club E.D.O. De elftallen spelen in de volgende opstelling: E.D.O.. doel: v. d. Berg; achter Petterson en Berends; midden: Nijman, Van Dijk en v. d. Sluis; voor: Spiers, Duivenvoorden, Doornbos. Belfroid en Leonhardt. Bollenstreek, doel: Langeveld (Lisser- Boys); achter: Clemens (Lisse) en Paridon (V.V.S.B); midden: Wassenaar (Lisse) aan voerder, v. d. Poel (Lisse) en Van Eeden (V.V.S.B.); voor: Veltenaar (Warmunda), Mondriaan (Lisser-Boys), Nederstigt (V.V. S.B.), Bon (Lisse), Visser (Concordia Hil legom). Reserves: Van Vliet en Van Win- sen (Warmunda) en In 't Veld (Lisser Boys). Grensrechter P. Boogerd (Lisser Boys). Scheidsrechter is de heer M. J. Wagner uit Den Haag.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 19