HAARLEM-R.C.H. Morgen begint jubileumtoernooi van Haarlemse Voetbalbond Feyenoord verloor na aantrekkelijke wedstrijd van Manchester United Hotac en Togido-reserves bleven het goed doen in promotiestrijd Poll en Schorr leiden na vijf proeven met geringe voorsprong Nederlandse dames versloegen Schotland en leiden in poule Reeds 43 uitvallers waaronder talrijke Nederlandse combinaties Gemiddelde van 60 km. per uur blijft moeilijk Canadese verdediging bezweek na rust voor Ierse dames Haarlem tegen RCH voor de beker 19 Karmany behield eerste plaats na vijfde etappe Tennisuitslagen HET WERELDHOCKEYTOERNOOI SPORT OP KONINGINNEDAG Frits Knoops zegevierde in de vierde etappe Eerste keei- Einde van competitie is nabij WOENSDAG 29 APRIL 1959 Het ideaal van de organisatoren van de elfde internationale Tulpenrallye schijnt te worden verwezenlijkt. De rallye wordt op de weg beslist. Dat staat nu wel vast. Hoewel de rijders over geperfectioneerde wagens beschikken en het Europese wegen net sterk verbeterd is, zijn er slechts vier equipes in geslaagd de eerste nacht zonder strafpunten door te komen. Voor de Zwitsers Karrer en Foitek was de vreugde echter maar van korte duur, want vroeg in de ochtend mcklde de Alfa Romeo zich te Les Vanel één minuut te laat, zodat slechts de Nederlandse equipe PollSchorr, de Britten RileyBenstcdSmith en de Zweedse ploeg Carlsson en Svcnsson met een schone lei het daglicht tegemoet reden. Zoals tc verwachten was, hebben de rijders het daarna gemakkelijker gehad. Maar toch zorgden de bochtige wegen in de Franse Jura er nog voor dat de strafpuntenregen wel verminderde, doch stellig nog niet ophield. Toen de centrale post in Noordwijk, kort voor het vallen van de duisternis, dinsdagavond de balans ging opmaken, bleken van de 154 teams uit de wedstrijd- klasse er nog 111 in de strijd te zijn; 43 combinaties hadden het gevecht moeten staken. Zo was dus de stand van zaken dinsdagavond, enkele uren voordat de strijd opnieuw zou losbarsten, als de Vogezen zijn bereikt en het ziet er wel naar uit dat woensdagmiddag een gedecimeerde rallyekaravaan het feestelijk versierde Noordwijk zal binnentrekken. Een voortreffelijke prestatie verricht de Nederlandse equipe PollSchorr. Ondanks de omstandigheid dat de Nederlanders een bijzonder felle strijd moeten leveren in de klassementsproeven met de Zweden Bengtsson en Lundberg, slaagden zij erin 92 winstpunten te vergaren in de eerste vijf proeven. Aangezien het team er bovendien voor zorgde alle tijdcontroles op tijd te passeren, voeren Poll en Schorr het algemene klassement aan. Hun grootste concurrenten ziin voorlopig de Britten RileyBendstedSmith en de Zweden Carlsson en Svensson die eveneens hun strafpunten lij sten blanco hielden. Hoe sterk internationaal deze rallye wel is bezet, blijkt duidelijk uit het voorlopige klassement, want bij de eerste vijftien teams zit nog maar één andere Nederlandse ploeg: dat zijn de Porscherijders Gorris en Wiedouw, die op de 14de plaats staan. De 18de plaats is voor Van Nieuwenhuizen en Van der Laan met Simca Montlhéry en de 19de voor Jetten en Van Noordwijk, die met hun Standard Vauxhall Cresta eigenlijk al bij voorbaat kansloos waren. Duidelijk blijkt dat ook uit de omstandigheden dat zij geen enkel winstpunt boekten in de klassementsproeven. Daarvoor was hun wagen nu eenmaal niet snel genoeg. Dank zij hun voortreffelijke stuurmanskunst echter zagen zij wel kans het hoge ge middelde te halen, slechts een enkel straf- punt schakelde hen uit voor een hoge klassering. Uitvallers Zoals gezegd, zelfs veel bekende rijders hebben het niet kunnen bolwerken. Zo betekende Balsieges het einde van het rallye-avontuur voor de Nederlandse equipe De VogelBoots. Amper 25 km verder te St. Enimie, moesten ook Coenen —Butter wegens pech de strijd staken. Kort voor Grenoble beschadigde voorts een opspringende steen het carter van de Mercedes van Tak en Swaab. De Neder landse combinatie met 9 strafpunten bescheiden --klasseerd werd hierdoor uitgeschakeld. Ook het Zweedse echtpaar Carstedt en de Nederlanders W. van Lam merenTh. van Lammeren-Zomer vonden bij Grenoble hun Waterloo. Uit Brasschact in België is bericht ge komen dat de toestand van de Nederlandse De Ronde van Spanje De vijfde etappe van de Ronde van Spanje, van Granada naar Murcia, is ge wonnen door de Spanjaard Suarez. Hij leg de de 225 km af in 6 uur 1 minuut 23 se conden, De uitslag was verder: 2. Baens (België) 6,01.52, 3. Van Looy (B.) z.t., 4. Botella (Sp.) 6.01.54, 5. Rivière (Fr.) z.t., 6. Junker man (Did.) 6.01.56, 7. Van Looveren (B.) 6.02.15, 8. Couvreur (B.) 6.02.16, 9. Van Ge- nechten (B.) z.t. In het algemene klassement behoud I Karmany de eerste plaats. Na de vijfde etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Karmany (Spanje) 25 uur 11 min. 24 sec., 2. Baha- montes (Spanje) 25 uur 12 min. 19 sec., 3. Baens (België) 25 uur 12 min. 53 sec., 4. Campillo (Spanje) 25 uur 12 min. 59 sec., 5. Van Looveren (België! 25 uur 13 min. 7 sec. De Ronde van Tunesië deelnemer Ch. Harlaar, die met zijn co- equipier Pijper in hun Triumph op weg naar Farjjs bij een verkeersongeluk waren betrokken, redelijk wel is. De heer Har laar heeft drie gebroken ribben opge lopen. Er is hem een gipsverband aange legd en de artsen verwachtten dat hij donderdag alweer naar huis zal kunnen terugkeren. Medelijden Zelfs Piet Nortier kreeg medelijden. Toen hij dinsdagmiddag de Elzas had be reikt en de Ballon d'Alsace opreed, be greep de bekwame wedstrijdleider van deze elfde Tulpenrallye het direct: op dit parcours kon hij zijn deelnemers onder deze slechte omstandigheden in de nach telijke uren geen klassementsproef laten afleggen. De laaghangende bewolking maakte het zicht overdag al bijzonder slecht. Hij liet die zevende klassements proef O" de Elzasser Ballon dus vervallen. Er was nog een lichtpuntje voor de 111 rijders die de strijd tegen de elementen en de slaap voortzetten. Ook de proef op het circuit van Franchorchamps in België moest worden geschrapt omdat de autori teiten daarvoor geen toestemming hadden gegeven. In feite was hét allemaal heel onbelang rijk. Immers, niet de klassemenstproeven en de winstpunten zullen deze rallye be slissen, doch de strafpunten die de rijders onderweg oplopen, omdat zij met, hun wagens onmogelijk het "^middelde van 60 km per uur kunnen halen op de boch tige en smalle wegen die Nortier voor zijn rallyerijders heeft uitgezocht. De toch al omvangrijke prijzenschat van de internationale Tulpenrallye is uitgebreid met een zilveren, eeuwig durende wisselprijs, geschonken door de weduwe van de Duitser Werner Engel. Zij heeft alle bekers die haar echtgenoot, die verleden jaar tijdens de Tulpenrallye races op het circuit van Zandvoort verongelukte, in zijn succes- vólle carrière heeft veroverd, laten omsmelten en daarvan is een zilveren schaal vervaardigd. Het organisatie comité van de Tulpenrallye heeft nog niet besloten welke bestemming aan deze prijs zal worden gegeven. De teams, die bij de verenigingen uit het district Haarlem zijn ingedeeld, boekten zondag de volgende resultaten: Overgangs klasse B: LTV ZaandamJoy 2 44; tweede klasse west: DDV 5Gooiland 2 44; derde klasse west: Inside 2DEM 71; vierde klasse west: Thor RW 14 Houtrust 7 7—1; vijfde klasse west: TC Bergen aan ZeeTC Beverwijk 2 53. Nagekomen uitslagen district Haarlem: DHBSInside5 1—7, DEM 3—Jatiloo 3 7—1 en LHTCDuinlust 2 6—2. Het Nederlands elftal heeft in een snelle en spannende wedstrijd met 1-0 van Schotland gewonnen in het wercldhockeytoernooi voor dames, dat dinsdag in Amstel veen werd voortgezet. Het was een verdiende zege door sterker veldspel behaald. De grote uitblinkster in het team der oranjeblocsjes was linksbuiten Trix Nillessen, die keer op keer met snelle rennen langs haar belaagsters gleed om met scherpe voorzetten haar binnentrio van kansen te voorzien. Ilct was jammer, dat haar buur- vrouwe Ans Rouwcnhorst dit keer minder goed in vorm was. Nog slechter had de atletische rechtsbuiten Mariettc Vigelcyn het getroffen, omdat rechtsbinnen Laura Dekker volkomen faalde. De Schotse meisjes hadden een snel team, dat vooral in de eerste tien minuten sterk kwam opzetten. De rechtervleugel RaeGould combineerde voortreffelijk en de Nederlandse aanvoerster Jeanne Hogestijn had de grootste moeite om de cirkel schoon te houden. Door traag wegwerken gelukte dit lang niet altijd, maar de goed opgezette Schotse aanvallen werden slecht afgewerkt. Middenvoor Nicholson, een handige speelster met een goed .sticktechniek, had teveel tijd nodig om tot een schot te komen. Het jubileumtoernooi van de HVB ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan be gint donderdag (Koninginnedag). Het is evenwel niet mogelijk gebleken om een volledig programma vast te stellen omdat diverse clubs niet over bun spelers kunnen beschikken. Ilct programma voor deze dag is dan ook sterk gewijzigd. Zoals bekend nemen aan het toernooi alle amatcurclubs uit de HVB deel; de tweedeklassers met derdeklasser TYBB zijn in een afdeling ondergebracht. Voorts werden de afdelingselftallen in verschil lende groepen bij elkaar gebundeld; ook de juniorenploegen nemen deel. Het pro gramma voor Koninginnedag luidt: Groep IA: SchotenHBC, Zandvoort- meeuwenDEM, VVBDe Kennemers. Groep IB: ADOKinheim, Beverwijk VSV 3, BloemendaalHaarlem 3, Onze Gezellen—Terrasvogels, Ripperda—DIO, EDO 3—Geel Wit, NAS—EHS. Groep II: DEM 3—Beverwijk 2, Kenne mers 2—IEV, Vogelenzang—Van Nispen, HBC 3RCH 5, BSMHeemstede, Ripper- da 2Spaarnestad, TYBB 2DCO, Allian ceTZB, SHSHalfweg, Bloemendaal 2 Schoten 3, DSK—DSB, EDO 4—VI. Vogels. Junioren: EDO aVelsen a, OG a VSV a, Alliance a—DSS a, HFC a—Zand- voortmeeuwen a, TYBB aRCH a, HBC a Haarlem a, Kennemers aDEM a, Be verwijk aStormvogels a. Competitie Voorts is er in verband met de achter stand in de competitie voor Koninginnedag nog een klein competitieprogramma vast gesteld. Dit luidt: IA: SpaarndamWH; 2B: HFC 4—Hillegom 3; 2C: I-I FC 5— RCH 6, TYBB 3—VVB 3; 2D: DCO 3— DEM 4, 3B: HFC 6—EDO 6, Zand voort meeuwen 4Halfweg 2; 3C: EDO 7 TYBB 4; 3D: DEM 5—VVB 5; 3E: EDO 3— TZB 2; 3F: Ripperda 5—DIOS 2; 3G: Bloe mendaal 5HFC 9; 3H: DIOS 3BSM 3; 4A: Schoten 5HBC 5; 4B: OG 4Scho ten 6; 4C: NAS 4—DSOV 2, 4D: ADO 4— Wijk aan Zee 3; 4E: TYBB 6—VI. Vogels 4; 4F: Schoten 7—DIO 5, SHS 3—Terrasvo gels 4; 4G: BSM 4—EHS 6, Zandvoort- meeuwen 7DIO 6, Hoofdd. Boys 3 VVD 3; 4K: Terrasvogels 5DEM 8; 4L: Halfweg 5EHS 8. Voor de beker Voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker speelt Haarlem op eigen veld tegen RCH (aanvang vier uur). Hockey Om aan het einde van het hockeyseizoen de nog te spelen promotie- en beslissings wedstrijden zo spoedig mogelijk af te wer ken, zal er op donderdag 30 april, Konin ginnedag, worden gespeeld. Dan ontmoeten elkaar voor het kampioenschap van Ne derland (heren) in Groningen de Groning se Studenten en DKS uit Deventer, de noordelijke en oostelijke kampioen. Tevens speelt de zuidelijke kampioen Venlo op eigen terrein tegen 'e westelijke kampioen SCHC. Voor de promotie van de derde naar de tweede klasse, waarbij ook Zandvoort II is betrokken, speelt Alliance III in Heem stede :n het sportpark op Koninginnedag tegen Schaerweyde II. Frits Knoops heeft dinsdag de vierde etappe van de Ronde van Tunesië een rit over 150 km van Gabes naar Gafsa gewonnen. Hij wist zich in het laatste ge deelte van deze etappe van zijn 8 mede vluchtelingen te ontdoen en finishte met 8 seconden voorsprong op de Tunesische renner Ouati en twintig seconden op Val- vic (Joegoslavië), Johansson (Zweden) en Nardassi (Tunesië). De grootste winst behaalde de Zweedse ploeg, die met 5 man in de kopgroep ver tegenwoordigd was. Eén van hen Carls son bezet nu de eerste plaats in de al gemene rangschikking. Het peloton had een achterstand van ruim 12 minuten. De uitslag was: 1. K n o o p s (Ned.) 4.13.03 (met bonificatie 4.12.07), 2. Ouati (Tunesië) 4.13.15 (met bonificatie 4.12.45), 3. Valvic (J.sl.) 4.13.27, 4. Johansson (Zweden) z.t., 5. Nardassi (Tunesië) z.t., 6. Carlsson (Zwe den) 4.13.36, 7. Karlsson (Zweden) z.t., 8. Adamsson (Zweden) 4.13.45, 9. Stensson (Zweden) 4.13.49, 10. Pradaud (Fr.) 4.26.38. Feyenoord heelt dinsdagavond in Rot terdam met 5-3 verloren van de Engelse cerste-divisic-club Manchester United De doelpunten werden gescoord door: voor Feyenoord: Cor van der Gijp (2x) en Meyers, voor Manchester United door: Charlton (lx), Dawson (2x) in Quixall, en Violett. Midvoor Violett scoort al na drie minuten de eerste goal voor Man chester United na een hevige scrivu Advertentie KONINGINNEDAG BEKERWEDSTRIJD Aanvang 4 uur Bij de enkele keren dat de Schotse aan- valsters een doelkans hadden, was de Ne derlandse keepster Jó Jurrissen weer even ongenaakbaar als altijd Aan de andere kant speelde de spil van Schotland, mej. Calder, een uitstekende partij en de Nederlandse middenvoor Maai ke Weijtens heeft tegen deze vasthoudende speelster vrijwel geen kans gehad. Het was duidelijk dat het gevaar moest komen van de Nederlandse vleugels. Twee minuten voor rust kwam dan ook een voortreffelijk doelpunt, opgezet door de sterk spelende Trix Nillessen. Voor de zoveelste maal nam zij de bal van haar Schotse tegenspeelster, rechtshalf mej Smith, af en er volgde een Hockey rush, die bij de cirkel werd besloten met een harde voorzet, welke echter door het binnentrio werd gemist. Doch de bal werd goed opgevangen door de naar binnen stor mende rechtsbuiten Vigeleyn. Het schot van de Wassenaarse werd gestopt, maar toen was Maaike Weijtens er als de kippen bij om de bal langs de kleine keepster Laskie te werken. In de tweede helft bleef Nederland de toon aangeven, maar doelpunten kwamen er niet meer. De vele strafcorners, welke aan onze voorhoede werden toegewezen, werden weer slecht genomen. Ook de aan vallen van de Schotse dames, die een fel slotoffensief ontplooiden, liepen op niets uit, al kreeg Jo Jurrissen door missers van Jjanne Hogestijn nog enkele benauwde O vervaren Argentinië had een bijzonder goede dag. Deze jiog onervaren ploeg won met 2-0 in de stromende regen van Zwitserland onder het oog van Sheelagh Patricia Hamilton, de Argentijnse rechtshalf, die zaterdag met een grote hoofdwond naar een ziekenhuis was gebracht, maar die nu weer zover hersteld was. dat zij de wedstrijd langs de kant kon volgen. Zowel Argentinië als Zwitserland speelden pover hockey. In beide ploegen ontbrak de samenhang. Met verre slagen werd geprobeerd individuele acties te ontwikkelen. In de eerste helft leverde deze speelwijze geen doelpunt op. Na hervatting namen de Zwitserse meisjes het heft in handen, maar de voorhoede bleek niet in staat te scoren. Bij een Ar gentijnse uitval opende midvoor Laura Concepcion Vega na 41 minuten met, een hard schot van rechts de score (1-0). Toen linksbinnen Maria Elba Mackinson in de 52ste minuut de stand op 2-0 bracht, gaf de Zwitserse ploeg zich gewonnen. Slechte ajiverkintf In een zeer spannende wedstrijd behaal de België een 1-0 overwinning op Nieuw- Zeeland. In het begin waren de Nieuwzee- landse meisjes, die steeds voor de wedstrijd een Maori krijgsdans uitvoeren, iets meer in de aanval. Zij kwamen echter niet ver der dan vier strafcorners, die slecht afge werkt werden. De Belgen namen na 25 minuten met een prachtig doelpunt de lei- Het was een aantrekkelijke en op hoog peil slaande wedstrijd, vooral in de eerste helft, toen Feyenoord zich geen moment de mindere loonde van de befaamde En gelse ploeg. De Rotterdammers lieten zich niet imponeren door hun tegenstanders, ondanks het feit. dat zij reeds na drie mi nuten een achterstand opliepen toen rechtsbinnen Violet' profiteerde van een misverstand in de verdediging. Integendeel, zij slaagden erin het spel te verplaatsen en een aantal gevaarlijke aan vallen op te bouwen, meestal over links, waar Moulijn keer op keer zijn directe te genstander Cope passeerde alsof deze er niet stond. Aanvankelijk slaagde doelman Gregg er nog in doelpunten te voorkomen, maar in de 23ste minuut moest hij toch zwichten, toen Cor van der Gijp na een prachtige pass van middenvoor Meer man alleen voor het doel kwam en de bal bekwaam in de bovenhoek lepelde. Zeven minuten later nam Feyenoord zelfs de leiding toen na een prachtige com binatie Meerman-Moulijn Van der Gijp met een hard schot voor de tweede maal de Manchester-doelman passeerde. Nog geen volle minuut later ging aan de andere kant een keiharde vrije schop van Charl ton rakelings naast. Na 35 minuten werd het vrij onverwacht 2-2 toen rechtsbuiten Dawson na een fraaie solo Pieters Graaf land kansloos liet. In de tweede helft slaagde Feyenoord er niet in het hoge tempo van voor de rust te handhaven. Het plaatsen van de Rotter dammers werd onnauwkeuriger en er werden fouten gemaakt in de verdediging, waarvan dé Engelsen dankbaar profiteer den. In de 50ste minuut scoorde Dawson 2-3 en vijf minuten later maakte een doel punt van rechtsbinnen Quixall van Feye noord een geslagen ploeg. Ook de voorhoede van Feyenoord kon het peil van voor de rust niet handhaven. Moulijn werd nauwelijks meer in het spel betrokken en het grootste gevaar kwam nu van de voor Meerman ingevallen Meyers, die rechtsbuiten speelde, terwijl Schouten naar de middenvoorplaats was verhuisd. Nog even leefde het publiek op toen Meyers in de 79ste minuut de stand op 4-3 bracht, maar nog geen minuut latei- was het 5-3 toen Bobby Charlton, die zo wel opbouwend als aanvallend zeer sterk speelde, een fout van spil Walhout afstraf te. Daarna werd de wedstrijd rommelig. Mc. Quiness werd nog vervangen door Brennon, maar in de resterende speeltijd kwam in de score geen verandering meer. TAFELTENNIS. Het Nederlandse tafel- lennis-bondsteam, dat zaterdag 2 mei in Schüttdorf tegen een Westduitse ploeg uitkomt, bestaat uit de spelers Ton Hoef nagel (Batswingers), Piet Weel en Jan Scheffer (beiden Nedlloyd), Non-playing captain is de heer A. van Otterdijk uit Eindhoven SCHERMEN. Op zaterdag 2 en zondag 3 mei worden in Londen internationale floretwedstrijden voor dames gehouden om de zogenaamde Ladies-cup. Van Neder landse zijde zal daaraan alleen worden deelgenomen door de Rotterdamse scherm- ster Nina Kleyweg. TENNIS. De Australiër Neale Fraser is winnaar geworden in het herenenkelspel van het internationale tennistoernooi in Palerma. In de finale versloeg hij de Ita liaan Nicola Pietrangeli met 6-3, 6-4, 6-4. In de finale gemengd dubbelspel zegevier den mej. Yolanda Ramirez (Mexico) en de Zuidafrikaan Fancutt met 6-4, 6-3 over mej. Renee Schuurman en Orlando Sirola (Zuid-Afrika/Italië). BOKSEN. De bokswedstrijd om het Ne derlands kampioenschap halfzwaarge- wicht tussen Leen Jansen en Willy Scha- gen zal op 11 mei in Rotterdam worden gehouden. De wedstrijd, die in de Rivièra- hal plaats vindt, is vastgesteld op 15 ron den van 3 minuten. Het blijft uitstékend gaan met de Ken- nemerland-teams, die deelnemen aan de promotiecompetitie tafeltennis. Hotac be zocht Victoria in Hilversum en won met zes-vier. Togido 2 kreeg AVGA 2 op be zoek en slaagde er in met zeven-drie deze zeer lastige hindernis te nemen. In de afdelingscompetitie werden de laaste kampioenen bekend. Johcz 2 werd de gelukkige in de dames-derdeklasse en Prowano werd kampioen in de vierde klasse van de dames. Togido 4 veroverde de hoogste eer in de tweede klasse A. In de eerste klasse snoepte Togido 3 TOG een punt af en boekte Winfried een opvallend grote zege op HBC 3. Johez werd kansloos door GTTC 2 verslagen. Hotac heeft het in zijn tweede promotie wedstrijd lang zo gemakkelijk niet gehad als tegen Excelsior en won maar net. Fer de Loor en Joop Weenink waren beiden goed voor twee punten, maar Dik Kuiper bleef bij een punt steken. Gelukkig draai de het fameuse koppel WeeninkDe Looi- weer uitstekend in het dubbelspel en dat leverde de Hoogovenploeg de tweede over winning op. Togido 2 ontving AVGA 2. dat verzwakt was, doordat men hot met één invaller moest doen. Bij Togido was Jan Karei Luining er ditmaal goed in. Hij versloeg Meijer en Zwiebel in twee games, maar had vreemd genoeg tegen invaller Kunst een beslissende game nodig. Gijs Boers en Gerrit Boot wonnen beiden twee maal en moesten in de zeer sterke Zwie bel hun meerdere erkennen. Tot slot won nen zij samen nog het dubbelspel, waar mede dus de eindstand zeven-drie was be reikt. Het begint er thans voor de beide promotieteams wel zeer goed uit te zien. In de eerste klasse boekte Togido 3 een opvallend gelijk spel op TOG. Anneke Lahey won van Piet Klabou, Theo Hart versloeg Bert Duits en Bob Voogt. voor het eerst sinds weken weer present, klopte Bas de Jong en Piet. Klabou, waarna het dubbel Togido de halve winst bracht. In 2 A werd Togido 4 dus kampioen door TYBB 3 met negen-een te verslaan. Rapi dity 2 streed voor zijn promotiekans en kwam door de zege op GTTC 4 een heel eind in de go-.de richting. CTTC had geen moeite met te Zaanen: acht-twee. In 2 B zorgde Togido 5 voor een flinke verrassing en versloeg kampioen VTC met zes-vier. Oranje Zwart schakelde DSB vrijwel voor promotie uit: zeven-drie. De Ito tafeltennlscompetitie kans van OZ steeg hierdoor aanmerkelijk. Ook Prowano schoot een eind op naar de eerste klasse door HBC 4 geen kans te geven: acht-twee. De situatie in de tweede klasse is nu ais volgt: Togido 4 18—31 VTC 15—26 CTTC 17—28 Togido 5 16—24 Rapidity 2 17—26 Oranje Zw. 15—20 VGZ 17—25 Prowano 15—19 GTTC 4 18—15 DSB 16—17 CSV 17—14 Rapidity 3 16—14 Prowano 2 17—13 HBC 4 16— J Oranje Zw. 17—11 GTTC 3 16— 6 te Zaanen 18— 7 TYBB 2 15— 5 TYBB 3 16- 2 De uitslagen waren: De 47-jarige Engelse monteur Charles Jam.es uit Harlovbij Londen is bij zonder gelukkig geweest. Voor de eerste maal deed hij mee aan de voetbalpool en hel dubbeltje, dat hij inzette leverde hem 750.000 gulden op ding. Uit een door Christiane Verbeeke genomen straf corner schoot rechtsback Christiane de Vrin tussen een kluwen van speelsters door keihard in (1-0). Uit de hierop volgende Nieuwzeelandse aanval scoorde linksbinnen M. Donnelly, maar dit doelpunt werd wegens buitenspel afge keurd. Goed combineren Met prachtig combinatiespel heeft het Engels dameselftal ten aanschouwe van enkele duizenden Amsterdamse school meisjes en schooljongens met 3-0 van Duitsland gewonnen. De ruststand was 1-0. Het was een wedstrijd die op hoog peil stond. Tegenover het sluitende samenspel van de Engelse dames stelde het Duitse team een geestdriftige partij met snelle uitvallen over de vleugels. In de cirkel waren de Engelse backs on- passeerbaar. En vooral linksback Rita Thompson greep telkens goed in. In het middenveld was linksbinnen Vera Chap man, zonder twijfel de beste speelster van het toernooi, de grote figuur. Met onstuit bare solo-acties, met onnavolgbare stick techniek uitgevoerd, en op maat gesneden passes naar beide vleugels bouwde zij aan val na aanval op en voor twee van de drie doelpunten legde Vera Chapman de grond slag. In de eerste helft bleef het 1-0 door Cynthia Vincent. In de vijfde minuut na rust miste de Duitse spil Giesela Engelhard, waarna Cin- thia Vincent, haar rush met een schot in de hoek besloot en in de twaalfde minuut scoorde dezelfde speelster haar derde doel punt na een van die razendsnelle dribbels van Vera Chapman. Op de schouders De Franse doclverdedigster Nicole Zevaco ging na afloop van de wedstrijd tegen Wales op de schouders. De Parisienne had op fantastische wijze haar doel verdedigd. Het was voornamelijk aan haar te danken, dat Frankrijk een 1-1 gelijkspel uit het vuur sleepte. Wales had in de twaalfde minuut door linksbuiten Barbera Thomas een verdiende 1-0 voorsprong genomen. De ploeg bleef ook hierna beter hockey spelen dan de Frangaises, maar de afwerking liet veel te wensen en uiteindelijk strandde men steeds weer op Nicole Zevaco. De tweede helft begon met een serie Franse aanvallen, waaruit Christiane Busch in de 32ste mi nuut uit een pass van rechtsbuiten Annie Arcens de partijen op gelijke voet bracht (1-1). Bezweken De Canadese verdediging, die zondag tegen Nederland zo goed op dreef was ge weest, stortte in de tweede helft van de wedstrijd tegen Ierland ineen. Toen sneed de Ierse voorhoede, waarin rechtsbuiten Moira Hopkins met haar haarscherpe voor zetten dc ster was, door de Canadese ach terhoede en scoorde driemaal, In de eerste helft hadden de Ierse dames hun overwicht in slechts één doelpunt kun nen uitdrukken. In de negende minuut maakte rechtsbinnen Shirley Lynas het eerste doelpunt (0-1). De Canadese voorhoede, met linksbinnen Lil Beauregard als uitblinkster, kreeg slechts één kans. maar die werd door slecht schieten van middenvoor Anne Munro ver knoeid. Na de hervatting werd het duide lijker dat de hardwerkende Ierse ploeg tot doelpunten moest komen. Na 37 minuten bracht linksbinnen Evelyn McKee de stand op 0-2. Daarna schoot Shirley Lynas, daar toe in staat gesteld door Moira Hopkins, nog tweemaal raak in de 43ste en 45ste minuut en bepaalde de eindstand op 0-4. Poula A: 1. Nederland 3 3 0 0 6 4—0 2. Australië2 2 0 0 4 6—1 3. Ierland 3 1 0 2 2 56 4. Schotland 2 0 0 2 0 03 5. Canada 2 0 0 2 0 05 Poule B: 1. België 3 2 0 1 4 4—1 2. Zuid-Afrika 2 1 1 0 3 1—0 3. Nieuw-Zeeland ..21012 3—1 4. Wales 2 0 2 0 2 1—1 5. Frankrijk 3 0 12 1 1—7 Poule C: 1. Engeland 2 2 0 0 4 7—1 2. Duitsland 3 2 0 1 4 7—3 3. V. S. 2 1 0 1 2 7—5 4. Argentinië 3 1 0 2 2 3-10 5. Zwitserland 2 0 0 2 0 05 Heren: le kl.HBC 3—Winfried 2—8. GTTC 2— Johez 9-1. 2e kl. A: CTTC—Te Zaanen 8—2 8-2, GTTC 4—Rapidity 2 3—7, TYBB 3—Togido 4 1—9 (Togido kampioen), CSV—Prowano 5-5. 2e kl. B: DSB—Oranje Zwart 3—7, VTC—Togido 5 4—6. HBC 4—Prowano 1—9, GTTC 3—TYBB 2 8-2. 3e kl. A: DHC 4—Geel Wit 2 9—1, Heemskerk - Togido 7 8—2, CSV 2—TYBB 4 8-2, Doko—HBC 5 4—6. Te Zaanen 2—Rapidity 4 3-7. 3c kl. B: DHC 2 -TOG 4 3—7. Winfried 2—Velsen 2 10-0 Hotac 3 RKTVU 7—3, GTTC 5—VTC 3 3-7. Johez 3—To gido 9 37. 3e kl. C: Columbia Heemskerk 2 5—5, Rapiditv 5TOG 3 64, DHC 3—Togido 8 9-1. GTTC 7—Oranje Zwart 3 3—7. 3c kl. I): GTTC 6—Spinneweb 55. Togido 6Geel Wit 1—9. Velsen—VTC 2 5—5. DHC 5—Hotac 2 5—5- 4c kl. A: Bloemendaal—Rijtelbi 46, Columbia 2 —Johez 4 1-9. 4e kl. B: CTTC 2—VTC 4 7—3, Prowano 4—VTC 6 6—4, Heemskerk 3—CSV 3 1—9, CSV 5—DSB 2 1—9. Oranje Zwart 4—Hotac 5 7—3. 4e kl. C: Shot—DSB 3 7—3, TOG 5—Bloemendaal 2 8—2, Te Zaanen 3—DHC 6 3-6. 4e kl. D: CTTC 3—Hotac 4 9—1, CSV 6—Rapidity 6 0-10, VTC 5— Heemskerk 4 8—2, CSV 4—Doko 2 1—9. 4e kl. E: Bloemendaal 3Ready 2—8, TZB—Shot 3 10—0, Rijtelbi 2—HBC 6 4—6. i)ames: RapidityTogido 64. DHCJohez 7—3, TYBB-Oranje Zwart 6—2. 3e kl, A: DHC 2—TOG 0—10, Winfried—VTC 2 7—3. Doko—Ready 2—8, Johez 2Oranje Zwart2 73 (Johez2 kampioen). 4e kl. B: DSB—HBC 2 6-4, CTTC—GTTC 10-0, VTC—VGZ 7—3, CSV—RKTVU 2—8. 4e kl. A: CTTC 2—VTC 3 10—0. VGZ 2-Togido 2 5-5, Winfried 2—Ready 2 73, Prowano—Oranje Zwart 3 8—2, CSVProwano 3—7 (Prowano kampioen). 4e kl. B: Geel Wit—Bloemendaal 3-7. Shot. 2— Rijtelbi 10—0, Columbia—Te Zaanen 2 5—5, TOG 2—Kriemhilde 82. Bjj de heren in de westelijke volleyhal- hoofdklasse zal zaterdag de competitie be sloten worden met een drietal zeer belang rijke wedstrijden. In Den Haag heeft de derby tussen landskampioen RVC en DES de titel als inzet. De beide leiders doen wcing voor elkaar onder; RVC nog terend op beproefde krachten als Tuinman, Bakker, Kapteijn en De Ruyter, DES opklimmend naar de top, vrijwel bestaand uit studenter In Utrecht zal HVL tegen SOS en SVV tegen Concordia trachten de voorlaatste plaats te bereiken om nog een mogelijk heid om aan degradatie te ontkomen open le houden. SOS kan echter door een zege op het Leidse HVL de derde plaats be reiken, die recht geeft op deelname aan de nationale kampioenschappen, zodat wij de Leidse gasten geen kans op winst geven. Afgelopen week leed Reva met twee maal 153 en 152 een gedecideerde en verrassende nederlaag tegen Concordia, moest US met 1511, 1512 en 1511 de winst aan RVC laten en besloot het Hilver- sumse Sportcentrum de competitie met een zege op HVL: 15—5, 12—15, 15—13 en 15—8. Bij de dames kan zaterdag eveneens de beslissing vallen. Landskampioene Celebes verovert door een zege op het sterk te achten RVC de titel, doch zal bij een ne derlaag een beslissingswedstrijd met het Amsterdamse Boemerang moeten spelen. In een strijd met zonderlinge setstanden veroordeelde Celebes stadgenote OVC tot degradatie: 14—16, 15—10, 0—15 en 14—16. Die Raeckse besloot de competitie met een nederlaag tegen AMVJ en eindigde op de zevende plaats. Setstanden: 1512, 915, 6—15, 15—12 en 15—12. Blokkeer verloor voor eigen publiek van SOS met 15—12, 5—15, 5—15 en 7—15. Professorenwijk stelde met een 3—2 zege op St. Paul de strijd om aan degradatie wedstrijden te ontkomen bijzonder scherp en SVV bleef hierbij betrokken door een 3—1 nederlaag tegen ZVC/K V.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 23