Playtex NIEUW! VILLA meisjes Van Lent Direct v. fabriek Tintelend leven na ambtelijke sfeer van Washington a fl Amsterdamse Beurs r hulpvakarbeiders Men zoekt nieuws in dit dagblad KAMPEERTENTEN: SVENSKA Tentenfabrieken flinke verkoopster Duursma spuit alles! JEUK WEEKEND IN NEW YORK 8 Jeugd roeide onder zeer moeilijke omstandigheden Britse vinding: Televisie en telefoon in een huis-aan-huisnet Nieuwe wereldrecords voor Fedossev en Butatov Scheepvaart Spanje's kansen op NAVO- lidmaatschap stijgen Een op zeven Amerikaanse soldaten uit veertiger jaren was ongeschikt ook voor zwaardere figuren de perfect passende beha in de 'long-line* serie J r en zoekt ALLEEN DEZE WEEK 4 5 pers. TENT f 144.50 2 LUCHTBEDDEN bij FLINKE MNL. WERKKRACHTEN 1 HEFTRUCK-CHAUFFEUR JONGENS AANKOMENDE VROUWELIJKE KANTOORBEDIENDE a. TYPISTE b. BOEKHOUDSTER Pl"213aar hUAG 4 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Washington) Een weekend in New York is een ver ademing voor wie in het wat saaie en con ventionele Washington woont. Er komt een feestelijk gevoel over je, wanneer je na een autorit van een uur of vijf, opduikt uit de Lincoln-tunnel en vrijwel meteen terecht komt op de brede 42e straat, vol lichtreclames, vol ordinaire bontheid, maar ook vol leven. Naar welk hotel? Zelf heb ik voorkeur voor de Barbizon-plaza, waar trouwens opvallend veel Nederlan ders logeren. Het zijn niet zozeer die land genoten, die ik er zoek, maar dit hotel is ideaal gelegen: aan de zuidkant van New Yorks geweldige Central Park, vlak bij de elegante Fifth Avenue en slechts 'n kwar tier van de schouwburgwijk. Als je 's avonds voor je raam staat in je hotelkamer, kijk je uit over een park flonkerend van lantaarns en autolampen en dat donkere, besïerde park is omlijst door enorme wanden van hoge, verlichte huizen, zo ver het oog rijkt. Een plek in het park is fel verlicht: de kunst-ijsbaan, waar tot laat in de avond de schaatsenrij ders rondzwieren op de maat van de mu ziek. Het is moeilijk om weg te komen van dat raam, maar men is niet naar New York gekomen om in een hotelkamer te blijven. De Russische tearoom is vlakbij, in de 57e straat. Theetijd is het al lang niet meer, maar die Russen hebben ook een bar, waar je, behalve uitstekende wodka bijzonder voedzame bitterballen en crac kers met zalm krijgt. Daarop houd je het beslist wel uit gedurende een concert in Carnegie Hall, vlak naast de deur. Pierre Monteux dirigeerde die avond het New Yorkse symfonie orkest en vóór ik daar heen ging zorgde Victor, de Joegoslaviër achter de bar, er wel voor, dat ik niet met een rammelende maag de harmonie van het concert zou verstoren. Victor, die in Dachau heeft gezeten, bezit nu gelukkig weer twee onderkinnen. Zijn sympathie voor Nederlanders dateert uit de oorlogs jaren en het is altijd plezierig een praatje met hem te maken. Maar Monteux be gint stipt op tijd. Een weekend in New York kan al heel gezellig zijn, ook al beleeft men niets spe ciaals. Hier voel je dat je lééft. Een jour nalist moet het dikwijls van gesprekken hebben en een gesprek in een van Was- hingtons doodse ministeries kan heel inte ressant zijn. Maar wat een extra plezier is het om met iemand te gaan praten hoog in een van de torengebouwen bij de zuidpunt van Manhattan. De ochtend was regenachtig geweest, maar nu, tijdens het gesprek, scheurden de wolken boven het vrijheidsbeeld in lichtende flarden uiteen Schepen liepen binnen en voeren uit naar alle werelddelen banen van zonlicht vie len over het woelige water dit is de eilandpunt die eens Nieuw Amsterdam heette. Het leven is mooi en in dit decor is zelfs een gesprek over kolen- en graan prijzen niet vervelend. Het zou dom zijn om inkopen in Wash ington te doen, als je soms toch in New York moet zijn. In en om de hoofdstad wonen anderhalf a twee miljoen mensen. Er zijn daar heus wel genoeg winkels voor al die ambtenaren. Maar hoeveel beter gesorteerd, hoeveel rijker aan fantasie zijn de winkels van de acht miljoen New Yorkers. Wat een tegenstellingen in deze stad: de ordinaire 42e straat en het ele gante Central Park South de drukte op de roltrappen in een bus-station en de wel dadige rust op de binnenplaats van het Museum of Modern Art. Maar waar je ook bent, je houdt dat feestelijke gevoel van ontsnapt te zijn aan conventionele stijf heid en al was het maar voor een lang weekend opgenomen in die wereld van warme menselijkheid die New York heet. Benelux-wedstrijden Zaterdagmiddag zijn op de Amstel in Amsterdam de jaarlijkse Benelux-jeugd- wedstrijden gehouden, die werden georga niseerd door de Koninklijke Amsterdam- sche Roei- en Zeilvereniging „De Hoop". Het weer werkte niet bijzonder mee. De betrekkelijk straffe wind maakte het ver blijf bij het water allerminst tot een ge noegen. Ondanks het vele verkeer en de golven wisten de jeugdige roeiers en roei- sters de zeer redelijke prestaties te leve ren. De voornaamste uitslagen waren: Jongens 1718 jaar snelroeien vierriems gieken 1000 meter: 1. De Hoop 3 min. 45,2 sec., 2. Het Spaarne 3 min. 53 sec. Meisjes 1416 jaar stijlroeien vierriems binnenboordoefengieken: 1. Willem III 109 punten, 2. Spaarne 2 91 punten. Meisjes 1718 jaar stijlroeien over- naadse skif: 1. Het Spaarne 78 p., 2. Willem III 71 p. Meisjes 1416 jaar stijlroeien vierriems overnaadse gieken: 1. Die Ley the 94 p., 2. Het Spaarne 93 p. Meisjes 1718 jaar stijlroeien vierriems overnaadse gieken: 1. Willem III 100 p., 2. Het Spaarne 1 91 p. Jongens 17-18 jaar snelroeien overnaadse skif 750 meter: 1. De Hoop 2 min. 48,8 sec., 2. Poseidon 2 min. 50,3 sec. Jongens 1718 jaar snelroeien acht 1500 meter: 1. De Hoop 4 min. 31,1 sec., 2. Wil lem II 4 min. 33,1 sec. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 1-3 Nederl. '47 93 93% 3% Nedl. 1962/64 97>s/ie Woningbouw 6 °/o llVA Pr. A'dam '56 I.. 80 Pr. A'dam '56 II 93% Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II 89 Pr. R'dam '57.. lOO'/is A.K.U 305 304% Calvé Delft 510 512 Van Gelder Zonen 213% 214 K. N. Hoogovens 467 468 Nederl. Ford 29.1 295 N. Kabelfabriek 358 358 gew.Philips Gloeil. 600% 604% Pref.PhilipsGloeil. 267 Unilever 544% 547 Wilton Fyenoord. 213% 213 Werf Gusto 158 158 Dordtsche Petrol. 714% 712 Kon. Petroleum 165.— ƒ164.50 Billiton 244% 245 A'dam Rubber 89% 89% K.L.M 137.— f 137. Holl. Amer. Lijn 151% 150 K.N.S.M 149 149% N. Scheepv. Unie 136% 135 v. Nievelt Goudr. 124% 124 Phs. v. Ommeren 237% 238 H.V.A 138% 137 Delimaatschappij 157.80 157.- Amsterd. Bank 293 293 Nat. Handelsbank 154% 154% Ned. Handel Mij 217 Rotterd. Bank 268 268 Twentsche Bank. 243 Anaconda Copper 659/i« 65% Bethlehem Steel. 50 50% U.S. Steel 90 91% General Motors 49% 49% Shell Union..... 83% 83% Tidewater.. 26% 27% Van onze correspondent in Londen) De Russische atleet Oleg Fedossev heeft zondag tijdens wedstrijden in Naltchik het wereldrecord hinkstapspringen verbeterd met 16.70 meter. Deze prestatie is een verbetering van elf centimeter van het oude wereldrecord, dat 16.59 meter sinds 28 juli van het vorig jaar op naam stond van zijn landgenoot Oleg Riakhovski. Uiteraard betekende deze prestatie even eens een nieuw Europees record. De Rus Laagkerk, 4 te Aden. Laarderkerk, 3 nog te Khorramshahr. Laertes, 4 te Breinen. Langkoeas, 3 75 m. z. Colombo n. Singapore. Larenbcrg, 3 te Amsterdam. Lckkerkerk, 4 v. Dubai n. Muscat. Le Maire, 2 v. Hongkong n. Singapore. Leopoldskerk, 4 v. Londen n. Port Said. Lib. Bell, 3 900 m. o.n.o. Barbados n. Ph.delphia. Lieve Vrouwekerk, 4 v. Suez n. Dubai. Limburg. 3 80 m. z.w. Mogadiscio n. Aden. Lindekerk, 2 te Rotterdam. Loppersum, 3 v. Elbe n. Antwerpen. Louis Lantz, 3 180 m. z. Dakar n. Monrovia. Maas, 3 150 m. o. Gibraltar n. Lissabon. Maaslloyd, 3 te Bremen. Mataram, 4 te Ummsaid. Medon, 3 v. Baltimore n. Kp. Haitien. Meerkerk. 3 v. Bremen n. Ostcnde. Memnon. 4 te Philadelphia v. Jeremie. Mentor, 1 60 m. n.w. Mona n. Mobile. Vladimir Bulatov is erin ge- Merweüoydi 3 te Abadan; slaagd het Europees record polsstokhoog- Merseylloyd. 3 te Pon Swettenham. springen te verbeteren. Hij kwam tot een sprong van 4.62 meter, dat is twee centi meter meer dan het oude record van de Griek Georgius Roubanis. 6.40 meter 12 juli 1958 in München. op Sinds radar tijdens de oorlog werd ont wikkeld, houden elektro-technici zich bezig met een volgende stap, namelijk cie vervanging van telefoonkabels door holle metalen buizen voor de overbrenging van elektronische impulsen. In Groot-Brittan- nië is men daarmee, dank zij de onder zoekingen van professor Harold Barlow (hoogleraar aan de Londense universiteit) en het praktische werk van het laborato rium voor telecommunicaties van de Standard Telephones and Cables Ltd het verst mee gevorderd. In het laboratorium in Frogmore Hall nabij Stevenage in het graafschap Hertfordshire is men erin geslaagd televisie-impulsen via simpele geleide buizen uit te zenden naar een in het laboratorium opgestelde ontvanger en daarbij een redelijk beeld op het schema te projecteren. Alles is echter nog in een beginstadium. De gebruikte apparatuur is niet op een lange levensduur berekend en de kwaliteit van het beeld is nog onvol doende. Men meent echter zeker op de goede weg te zijn, al zal het waarschijnlijk nog jaren duren voordat een algemene praktische toepassing van het nieuwe denkbeeld mogelijk zal zijn. De methode komt er op neer dat tele visie-uitzendingen niet meer door de „lucht" gaan, maar via holle geleidebuizen rechtstreeks van de studio naar huis wor den afgeleverd, zoals het geval is met water en gas. Het voordeel ervan is, dat men de overvolle wereldether en de verzadigde kabels „links" kan laten liggen, terwijl de overbrenging volkomen vrij zal zijn van storingen door andere radiosignalen Bovendien wordt de weg geopend voor eindeloze toepassing van televisie, niet alleen voor amusement en voorlichting, maar ook voor zakelijke en privé-doelein- den, zodat men elkaar zal kunnen zien als men met elkaar spreekt per telefoon. Ook de telefoon zal profijt trekken van het buissysteem. Terwijl een tegenwoordige kabel maximum drieduizend telefoonge sprekken kan verwerken of drie televisie programma's, maakt de buis meer dan een miljoen gelijktijdige telefoongesprekken of vierhonderd televisie-uitzendingen mogelijk. WASHINGTON (UPI) De Verenigde Staten zijn ingenomen met de verklaring van bondskanselier Adenauer dat West- Duitsland de toelating van Spanje tot de NAVO voorstaat. Volgens gezaghebbende kringen waren sommige NAVO-leden het er op de recente NAVO-zitting in Washington over eens dat het tijd wordt om het feit te publiceren dat de meerder heid van de NAVO-landen de toelating van Spanje lijkt voor te staan. Men gelooft dat het feit dat Adenauer en De Gaulle zich nu openlijk voor het lidmaatschap van Spanje hebben uitgesproken, soortgelijke verklaringen van landen als Italië, Grie kenland en Turkije zal uitlokken. Portugal heeft sedert de oprichting van de NAVO voor toelating van Spanje geijverd. In ingelichte kringen zegt men dat een welwillende Britse verklaring veel zou kunnen doen om het verzet in Scandinavië, met name in Noorwegen, weg te nemen. Da Britse regering is niet tegen lidmaat schap van Spanje, doch schijnt weinig te voelen voor een verklaring in die zin, met het oog op de verwachte Britse verkiezin gen in het najaar. Ook de gedachte aan de basis Gibraltar kan in Londen een rol spelen. Volgens genoemde kringen zouden de Benelux-landen waarschijnlijk instemmen met toelating van Spanje, indien andere landen voor dat lidmaatschap zouden stemmen. Secretaris-generaal Spaak heeft tijdens een officieel bezoek aan Portugal in oktober aan Portugese ministers ver teld dat Spanje in de NAVO behoort te zijn, wegens de strategische ligging van dat land. Men gelooft dat de kwestie misschien zal worden opgenomen op de zitting van de permanente NAVO-raad in september te Parijs, teneinde te weten te komen of Spaans lidmaatschap met succes bepleit kan worden op de zitting van de ministers van Buitenlandse Zaken van de NAVO in december. NEW YORK (Reuter) Een op de zeven Amerikanen, die in de tweede we reldoorlog moesten opkomen, werd of af gekeurd op psychische gronden of knapte in zijn diensttijd af. Dit blijkt uit een ver slag van een wetenschappelijk onderzoek der Columbia-Universiteit, dat maandag onder de „De ondoelmatige soldaat, lering voor overheid en volk" in Amerika zal uitkomen. Psychiaters en sociologen werk ten acht jaren aan de drie dikke bundels van deze studie, die met medewerking van de regering gereed kwam en waar voor 72.000 „ondoelmatige soldaten" on derzocht werden. Aagtekerk, 3 te Amsterdam. Acila, 3 400 m. w.z.w. Calcutta n. Abadan. Acgis. 3 180 m. o. Bonaire n. Paramaribo. Aldabi. 3 te Montevideo verwacht v. Santos. Alkes, 3 te Antwerpen v. Las Palmas. Alkmaar. 4 te Stockholm verwacht. Alphacca, 3 te New York verwacht. Alphard, 5 te Bahia verwacht v. Vittoria. Alpherat, 3 180 m. n. Finisterre n. Baltimore. Alwaki, 5 te Lissabon verwacht. Andijk, 3 410 m. z.o. Bermuda n. Houston. Annenkerk, 4 te Lorenzo Marques. Argos, 3 te Haifa. Arkeldi.jk, 3 340 m. z.o. Halifax n. Tripolis. Asmidiske. 3 320 m. n. Kp. Asiosa Az. n. A'dam. Attis, 1 240 m. o.n.o. Curagao n. Curagao. Averdijk, 3 te Rotterdam. Bali, 3 te Djeddah v. Port Said. Banda, 3 v. Marseille n. Bilbao. Batjan, 4 te Alexandrië. Bawean. 3 450 m. o. Bermuda n. Houston. Bengkalis, 3 v. Port Said n. Genua. Bcnnekom, 2 te Willemstad verw. v. Amsterdam. Bonita. 3 te Laceiba. Breda, 1 v. Curasao n. Maracaibo. Britsum, 1 v. Gibraltar n. Aarhus. Bussum, 3 80 m. z.w. Ouessant n. Port Said. Calamares, 3 v. Bolivan n. Los Angeles. Caltex Arnhem, 3 35 m. o. Gibraltar n. Sidon. Caltex Delft. 3 te Rotterdam verwacht. Caltex Delfzijl, 3 te Pernis verw. v. Kopenhagen. Caltex Gorinchem, 3 v. Brunsbüttel, 4 te R'dam. Caltex Pernis, 2 v. Calcutta n. Vizagapatnam. Caltex Rotterdam, 4 te Suez. Caltex The Hague, 3 te Bahrein v. Abadan. Camerounkust, 3 te Douala v. Lagos. Camitia, 2 v. Curasao n. Rotterdam. Carrillo, 3 te Los Angeles. Casamance, 3 te Le Havre verwacht. Charis, 1 v. Aruba n. Mobile. Cinulia, 3 650 m. n.o. Azoren n. Curacao. Congokpst, 2 v. Amsterdam n. Bordeaux. Coolsingel, 4 te Puerto Ordaz. Corilla, 3 te Auckland v. Geelong. Cradle of Liberty, pass. 3 K'stad n. Philadelphia. Crania, 3 550 m. n. Auckland n. Brisbane. Delft, 4 te Antwerpen. Dorestad, 3 640 m. w. Sabang n. Balikpapan. Doris, 3 te Hamburg v. Amsterdam. Drente, 3 420 m. n. Bermuda n. Napels Elizabeth B, 3 800 m. n.n.o. Hawai n. Iwakuni. Eenhoorn, 4 vè Rotterdam n. Hamburg. Eos, 3 te Algiers verwacht. Esso Nederland, 3 155 m. n.o. Finist. n. Port Said. Gaasterland, 2 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Gabonkust, 3 te Pointe Noire. Garoet, 3 v. Djeddah n. Suez. Geertje Buisman. 3 te Amsterdam. Giessenkerk, pass. 3 Terschell.bank n. Rotterdam. Gooiland. 3 te Amsterdam. Gordias, 4 te Bremen. Graveland, 3 300 m. z.w. L. Palmas n. L. Palmas. Guineekust, 150 m. z.w. Abidjan n. Abidjan. Hathor, 2 v. Rotterdam, 3 te Hamburg. Hecuba, 3 360 m. n.o. Fiores n. Rotterdam. Heelsum, 3 700 m. z.w. Ushant n. Le Havre. Heemskerk, 3 35 m. z.w. Aden. Helicon, 3 te Tampa verwacht. Hera, 3 te San Juan verwacht v. Amsterdam. Hersilia, 3 5 m. z.w. Dungeness n. Port of Spain. Hestia, 3 te Kingston. Hilversum, 3 in Perz. Golf n. Bandar Mashur. Hoogkerk, 3 v. Kobe n. Hongkong. Houtman, 3 620 m. n.w. Amsterdam eil. n. Beira. Hydra, 2 520 m. z.o. Bermuda n. Amsterdam. Jagersfontein, 3 v. Southampton n. Antwerpen. Jason, 2 te Paramaribo v. Trinidad. Johannes Frans, 3 260 m. n.w. Lima n. Baltimore. Joseph Frering. 3 250 m. z.w. Kaap Sint Vincent naar IJmuiden. Jupiter. 1 te Livorno n. Napels. Kaap Hoorn, 3 v. Stanlow n. Curagao. Kamperdijk, 3 500 m. z.o. K. Race n. Antwerpen. Kara, 3 200 m. z.z.o. Delawarecity n. Delawarecity. Karimun, 4 te Vera Cruz verwacht v. Houston. Karsik, 3 360 m. n.o. Seycellen n. Singapore. Kellia, 4 te Puerto La Cruz. Kermia. 4 te Curagao. Khasiella. 4 te Stanlow. Kloosterdijk, 3 480 m.e n. Azoren n. Antwerpen. Kopionella. 3 25 m. o. Gibraltar n. Glasgow. Kosicia. 3 ten anker Cowes Roads n. Hamble. Krebsia, 3 v. Thameshaven n. Castham. Kreeft, 3 75 m. z.w. Bergen n. Narvik. Kryptos, 3 te Rotterdam verwacht. Kylix, 4 v. Rotterdam n. Noordzee (proeftocht). Mississippilloyd, 3 v. Damman n. Kharg eiland. Mitra, 4 te Calcutta. Molenkcrk, 3 6 m. w.n.w.The Brothers n. Massawa. Moordrecht, 3 te Banias v. Liverpool. Mijdrecht, 3 v. Mena n. Houston. Mylady, 3 110 m. n.w. Kp. Vcrt n. Tabou. Naess Commander, 3 16 m. o. Aden n. Fawley. Naess Lion, 3 68 m. w. Algiers n. Sidon. Oldekerk, 3 v. Genua n. Marseille. Omala. 3 te Svolvaer v. Pernis. Ommcnkerk, 4 te Manilla. Oostkerk, 3 te Kobe verwacht v. Hongkong. Oranjefontein, 1 v. Southampton n. Antwerpen. Ouwerkerk, 4 te Marseille. Papendrecht, pass. 3 Kp. Skagen n. Wismar. P. G. Thulin, 3 v. Chanaral n. Balboa. Polydorus, 4 te Aden. Polyphemus, pass. 3 zuidp. Formosa n. Kobe. Poseidon, 3 215 m. w.z.w. Ouessant n. Amsterdam Prins Casimir, 3 te Le Havre. Prins der Nederlanden, 3 v. Cartagena n. Limon Prins Frederik Hendrik, 3 te Glasgow v. Londen Furmerend, 3 v. Rotterdam n. Curacao. Pygmalion, 4 v. Puerto Barrios n. Cabimas. Radja, 3 v. Bahrein n. Kharg eiland. Randfontein, 4 te Durban. Ridderkerk. 4 te Genua. Rijnkerk, 4 te Port Elisabeth. Rotti, 3 voor anker 3 m. z. Abadan. Samarinda, 3 v. Port Alberni n. San Francisco. Sanana, 3 v. Singapore n. Saigon. Sarpedon, 2 v. Cardenas n. Europa. Schelpwijk, 3 380 m. w. Kaap Maria van Diemen naar Singapore. Scherpcndrecht, 3 te Rotterdam. Schie, 3 rede Beyrouth. Schouten, 3 v. Wellington n. Lyttleton. Senegalkust. 3 te Monrovia. Sibajak, 2 260 m. o.z.o. Kangaroo eil. n. Tj. Priok. Sibigo, 3 te Biak verwacht. Silindoeng, 3 v. Bangkok n. Cibu (Serawak). Solon, 2 150 m. o.n.o. Kp. Hatteras n. La Gualra. Stad Amsterd., 3 85 m. n.n.w. K. Blanc n.IJmuid. Stad Delft, 3 v. Belfast n. Golf van Mexico. Stad Leiden, verm. 4 v. Colombo n. Marmugoa. Stad Schiedam, 2 v. Narvik n. Gent. Stentor, 3 te Georgetown v. Paramaribo. Steven, 3 300 m. n.n.o. Madeira n. Teneriffe. Straat Bali. 30/4 v. Mauritius n. Lor. Marques. Straat Banka, 3 te Brisbane verwacht. Straat Johore, 3 rede Colombo. Straat Madura, 4 v. Melbourne n. Sydney. Tnbinta, 3 te Lissabon. Tahama, 2 v. Mena n. Port Said. Talisse, pass. 3 Kp. Melville n. Ilo Ilo. Tamo, verm. 6 v. Rotterdam n. Rosario. Tankhaven III, 3 v. Buatan n. Sungeigerong. Ternate. 3 280 m. o. Madras n. Calcutta. Themis. 3 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Tiba, 3 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Tjipondok, 3 te Tsukumi. Towa, verm. 5 v. Rosario n. Santos. Utrecht, 3 op Elbe n. Hamburg. Van Heemskerk, 3 te Nagoya. Waingapoe, 5 te Mukalla verwacht. Waterman, 3 414 m. z.z.w. L. Palm. n. L. Palmas. Westerdam, 2 v. Rotterdam n. New York. Westland, 1 340 m. z.z.w. Las Palmas n. Santos. Witmarsum, pass. 3 Great Abaco n. Houston. Wonosobo, pass. 3 Azoren n. Marseille. IJssel, 3 3 m. o. Royal Sovereign n. Tunis. Zaankerk. 4 te East-London. Zeeland, 3 te Suez. KLEINE VAART Alcetas, 1 te Tanger n. Barcelona. Atlas, 3 15 m. n.o. Texel n. Amsterdam. Bab T, 30 te Skutskaer v. Karskaer. Boreas, 3 100 m. n.o. Villano n. Amsterdam. Draco, 3 te Ouessant n. Rotterdam. Elsa, 30 te Walkom v. Kotka. Flevo, 2 te Amsterdam n. Livorno. June, 30 v. Liverpool n. Milfordhaven. Kaap Falga, 1 te IJmuiden v. Zaandam. Leliegracht, 2 v. Abö n. Helsinki. Manto, 2 50 m. o.n.o. Gibraltar n. Cadiz. Marianne 3 v. Gothenburg te Rouaan verwacht. Midas, 2 dw. Kp. Roca n. Rotterdam. Nero, 2 v. IJmuiden n. Odense. Ponza, 30 v. Rundvik n. Hull. Plato, 3 25 m. w. Belleile n. Bordeaux. Quo Vadis, 3 dw. Bornholm n. Sundsvall. Strabo. 1 te Vigo n. Oporto. Thaletas, 2 te Rotterdam n. Palermo. Twee Gebroeders, 1 te Bremen n. Amsterdam. SLEEPVAART Blankenburg, 29/4 v. IJmuiden n. Rouaan. Elbe, 1 te Maassluis. Gele Zee, 4 v. New Orleans. Friesland, 1 v. IJmuiden te Rotterdam. Kumber, 4 v. San Juan. Loire, 4 v. Karachi n. Rotterdam. Oostzee, 4 te Zeebrugge. Schelde, 1 weer terug te Maassluis. Tasmanzee. 4 v. Belfast. Tyne, 4 v. Cork n. San Anton. Witte Zee, 1 v. Rotterdam n. Beira. Playtex Long-Line Living Bra Elastisch popeline, nylon marquisette cups en voorpand. 22 maten: A, B, C cup 34.50 (D cup 39.50). Alsof naar uw eigen maten gemaakt Het elastisch popeline rondom geeft dat slanke effect - het voorpand blijft altijd glad. En natuurlijk, de cups passen en steunen bij zonder goed, alsof ze naar uw eigen maten zijn gemaakt. Maar juist die slankheid is zo belangrijk. Als u deze beha eens probeert zal 't u opvallen: iedere japon valt eleganter... Daar is de Playtex voor ontworpen. Ook zwaar dere figuren zijn nu geen probleem-figuren meer. Playtex Living Bra Méérekkend popeline rondom. Cups van nylon marquisette. 20 matenA, B, C cup 19.50 (D cup 24.50) BLOEMENDAAL TE KOOP Ruime, modern ingerichte vrijstaande met 2300 m2 fraai aangelegde en goed onderhouden tuin en duin. bev. 9 kamers, badkamer, veel sani tair, parketvloeren, vol-autom. oliestook. Vrije vestiging. - Inl. makelaar J. H. STOEL, Bloemen- daalseweg 167. Bloemendaal, tel. 50504. N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem vraagt op korte termijn voor haar afdeling BOEKBINDERIJ leeftijd 16 jaar of ouder, ongehuwd; ervaring in een boekbinderij niet vereist. Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen omtrent leeftijd, genoten opleiding etc. te richten aan afdeling Personeelszaken, N.V. Drukkerij De Spaarnestad. Nassaulaan 51, Haarlem. V- N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD vraagt op korte termijn voor de diverse technische afdelingen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan PERSO NEELSZAKEN. N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNE STAD, Nassaulaan 51. Haarlem. daarom ook de advertenties i nieuws uit het land van vraag en aanbod I DEALER Raadhuisstraat Heemstede Telef. 38810 Speciale onderhoudsafdeling |Als u houdt van de flets, als u niet ronkend over de weg wilt jagen, als u alleen maar zonder ENIGE moeite wilt fietsen - dan de uw Modehuls HAARLEM GRQTE HOUTSTRAAT 54 TOL'11955' (t.m. 9 mei) 200 1., 200 br„ 180 h., 60 muur, voor compleet met stalen stokken, haringen en pennen, ingen. grondzeil, regen- luifel en foudraal, alles met 5 jaar volle garantie rubber-canvas (geen plastic) (oorspr. prijs ƒ27.50) Desgewenst reserveren wij uw aankoop voor latere levering. Verk.kantoor v. Nederland en België A. C. Krusemanstraat 25 - Haarlem Tel. K 2500 - 20145 niet steeds aantrappen slechts handvat draaien 4 geruisloos LÏCHT ah een fiets RIJDT ah een fiets - IS een fiets, die hele maal vanzelf gaat ONDERGA DE BELEVENIS VAN EEN PROEFRIT STAP ER EENS OP ENIGE BANKSTELLEN met 30 korting Verdere huiskamers, modern en klassiek. Bedden, Kar petten enz. Ook kan U de betaling spreiden. MEUBELTOONKAMERS WESTERHOUTPAK 8 Telef. 18840 Voor direct gevraagd Prettige werkkring Vacantieregeling. Aanmelden: DIANA Grote Houtstraat 168, Haarlem, dinsdag van 11.004.00 uur. hebben wederom plaats voor: Ook textielstof. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 TeL na 6 uur 17605. Voor die opgeleid willen worden tot machinedrijver aan onze papierverwerkingmachines. Moeten genegen zijn continu dienst te lopen. met gevoel voor magazijn-organisatie en het zelfstandig laden en lossen van vrachtwagens. voor lichte inpakwerkzaamheden. Wij betalen een goed loon en zorgen voor afwis selend prettig werk. ploegendienst worden ruime toeslagen betaald. Mondelinge of schriftelijke sollicitaties bij MEUWISSEN INDUSTRIE N.V. Waarderweg 122 - Haarlem - Tel. 15360 Mondeling alleen tussen 10—12 uur en 24 uur. graas»»! Niet krabben. De helder vloeibare D.D.D. kal meert de jeuk in enkele seconden, doodt de ziek tekiemen en geneest tot diep in de huidporiën, f 1.20 per flacon. geneest uw hufd VLOEISTOF - BALSEM - ZEEP Per 1 juni gevraagd Goed kunnende typen. Brieven onder nummer 754 aan het bureau van dit blad. Op Groothandelskantoor is plaats voor Indiensttreding 1 juli a.s. of eerder. Brieven onder nummer 757 aan het bureau van dit blad. Wij kunnen plaatsen een le VERKOOPSTER Geruime tijd in het textiel- vak werkzaam zijnde. Voor prima kracht, goed salaris. 2e VERKOOPSTER boven de 18 jaar. Enige tijd in het vak werkzaam zijnde. Tevens een AANKOMENDE OF LEERLING-VERKOOPSTER Vakantie voor dit jaar eventueel te regelen. Sollicitaties aan TEXTIELHUIS GEN. CRONJéSTRAAT 62-64 Na 18 uur parkweg aan 160. de Klever-

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 12