BEVRIJDINGSDAG IN HAARLEM uperMorfr Uitstekende turndemonstratie in Haarlemse concertzaal Kees Koch verbeterde het Nederlands record kogelstoten Haarlemmers goed op dreef in Vlaardingen In een wip op tafel! MAANDAG 4 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Geldbakjes in telefooncel len te Haarlem gelicht Eén mei-feest van de KAB Haarlemse verhuizer zou geldkistje gestolen hebben Routewijziging bussen op Bevrijdingsdag Conflict op kermis tussen patates-fritesverkopers Voor MAGNEET-rijwielen W. METZ Zoetestraat 2 - Haarlem - Tel. 17088 Toneelvereniging „De Liester" besloot seizoen Het bier was tè best MRingnalda veertig jaar notarisklerk „Cruquius" vierde feest UIT STAD EN STREEK SLAVINKEN HAMBURGERS FRICANDELLEN BALLEN GEHAKT GELD. SCHIJVEN 3 35 35 45 29 BIEFSTUK TARTAAR 55 ALBERT HEIJN SLAGERIJ Gewond bij aanrijding op Westelijke Randweg Een uitverkochte concertzaal te Haar lem op zaterdagavond was voor de Haar lemse Sportraad wel het beste bewijs, dat het organiseren van een demonstratie kunstturnen nog wel eens herhaald kan worden. Veertien keurturners van de Zweedse vereniging Orebrö, een meisjes- en een damesploeg van de Amsterdamse vereniging Simson, benevens de vijf keur turnsters van het KNGV, die in training zijn voor de Europese kampioen schappen in Krakau presenteerden een hoogstaand en zeer gevarieerd turnpro- gramma. Talrijke officiële personen, zoals een vertegenwoordiger van de Zweedse Am bassade, de loco-burgemeester van Haar lem, de president van het KNGV en vele genodigden uit de lichamelijke opvoeding en de sport luisterden de avond met hun aanwezigheid op, terwijl een groep Haar lemse bloemenmeisjes een extra fleurig tintje aan de opvoering gaf. In deze echt feestelijke stemming verliep een bont programma keurturnen, waarbij de nummers niet alle even uitmuntend waren, maar waarin niets gepresenteerd werd, dat beneden de norm „goed" viel, tenminste, wanneer van een zekere rela tiviteit wordt uitgegaan. Dit geldt in de eerste plaats voor de meisjes van Simson. Onder het aanschouwen, eerst van hun knotsoefeningen, later van hun ritmische oefeningen, kwamen wij tot de slotsom, dat het een goed optreden was, althans voor meisjes. Het werk was knap van compositie, uitgezonderd het laatste stuk van de driedelige knotsoefening, dat door grillige overgangen minder vloeiend en lo gisch verliep. De uitvoering liet te wen sen over, wat voor een meisjesgroep ook niet anders dan normaal is. De bewegin gen waren niet af, niet geheel doorwrocht en de klemtoon lag vaak op de ver keerde plaats, dingen die later bij het optreden van de damesgroep onder dezelf de leidster, mevrouw Wijnschenk, wel uit muntend verzorgd waren. Onze conclusie is dan ook dat het optre den van de meisjesgroep in de opzet van de avond niet thuishoorde. Absoluut gezien dus, want, zoals reeds opgemerkt, voor een meisjes-optreden was het werk van hoog gehalte. In dezelfde trant redenerend moet het optreden van de Zweedse keurturners ge roemd worden om de degelijkheid, de be heersing en het bereikte niveau. Want het feit ligt er toch, dat het Nederlands he renkeurkorps slechts weinig boven het peil turnt dat deze gymnasten uit één ver eniging konden demonstreren. Maar weer, absoluut gezien, werden we enigszins te leurgesteld door onze gasten vooral op de lange mat en de springtafel. Het is ons een raadsel waarom het publiek werd afge scheept met een serie flik-flaks met salto's op de mat met overslag en salto op de springtafel. En daarmee was de koek op. Juist op deze door de Zweden zo uitmun tend beheerste onderdelen had men toch een prachtig nummer kunnen opbouwen. Over de stijl tenslotte, die werd vertoond bij het toestelturnen kunnen we niet en thousiast zijn. Bij alle turners op één na misten we ritme in de bewegingen zoals dat enige weken geleden door de Rijnland- Advertentie Tweede verdachte in arrest Nadat in de nacht van vrijdag op zater dag een twintigjarige Hagenaar was aan gehouden, verdacht van het legen van een geJdbakje uit een telefooncel aan de Rustenburgerlaan te Haarlem, is in de nacht van zaterdag op zondag een tweede verdachte aangehouden en wel een twin tigjarige stratenmaker, eveneens uit Den Haag. De aanhouding geschiedde in Den Haag. De Haarlemse recherche heeft met de arrestatie van beide Hagenaars een einde gemaakt aan een serie diefstallen uit te lefooncellen. Zij bezochten niet alleen cel len in Haarlem, maar ook in Overveen (Adriaan Stoopplein) en Den Haag. Naar aanleiding van de vele aangiften hebben de politiekorpsen uit Haarlem en omge ving in de afgelopen week extra aandacht besteed aan de telefooncellen en regelma tig werden posten uitgezet. In de nacht van vrijdag op zaterdag had de Haarlem se politie succes, want zij ontdekte in de telefooncel aan de Rustenburgerlaan een jongeman die bezig was een geldlade te legen. Bij de komst van de politie sloeg de man op de vlucht, maar na het lossen van waarschuwingsschoten moest hij zich overgeven. Een tweede man, die op de uitkijk had gestaan, verdween in de duis ternis; deze is vierentwintig uur later in zijn woonplaats aangehouden. De beide Hagenaars hebben bekend dat zij in Haarlem de geldladen van twaalf telefooncellen hebben geleegd; dit leverde hun een bedrag van achthonderd gulden op. Ook deelden zij mee geldladen in elf telefooncellen in Den Haag geleegd te hebben en in een in Overveen. se turners zo fraai werd gedemonstreerd. Gisteravond vierden hoekigheid, stoerheid en kracht hoogtij. De derde groep die voor het voetlicht kwam heeft op ons de meeste indruk ge maakt. En wel allereerst door de fantasti sche vooruitgang, die in het werk van de ze turnsters van onze KNGV viel te be speuren. Vooral voor de Haarlemse toe schouwers, die in december van het vorig jaar in het Krelagehuis getuige zijn ge weest van de Nederlandse kampioenschap pen, moet de vergelijking tussen datgene wat vijf maanden geleden en nu werd ver toond, verrassend zijn geweest. De per soonlijke vrije oefeningen met het oog op Krakau deze maal op het programma ge zet waren een spel met de beweging. Het werk op de balk wint steeds meer aan luch tigheid en dartelheid. Maar aan de brug met ongelijke leggers was het werk het meest spectculair. De moeilijkste opga ven, de zogenaamde C-onderdelen, volg den elkaar in verbijsterend aantal op. Met name Rini de Wolff en vooral Riek Leibrand ontketenden stormen van en thousiasme in de zaal. Naar onze mening heeft het zwoegen van de selecte groep turnsters, onder leiding van mej. Fiseier, die sinds enkele maanden wordt gesteund door eminente specialisten als mevrouw Van der Most en Joop Wickel, zaterdag avond een verdiende stimulans gekregen voor hun opofferingen aan tijd en energie in het algemene enthousiasme voor wat bleek te zijn bereikt. Nog vertoonden en kele oefeningen onzekerheden, maar de resterende weken zullen ongetwijfeld de gelegenheid bieden om deze weg te wer ken en opnieuw zal dan blijken wat met harde training en een vaste wil kan wor den bereikt. Dat veertienhonderd mensen hiervan getuige konden zijn vormde voor ons het hoogtepunt van deze prachtige turnavond. Veel heeft hij gedaan voor de aanschaf van het mooie vaandel bij het tienjarig be staan en voor de bouw van wonongwet- woningen, waarbij de woningbouwvereni ging St. Benedictus echter nog steeds tegenstand ondervindt. Voor al deze acti viteiten verdient hij de dank van de leden. Spreker deed zijn woorden vergezeld gaan van een geschenk. Mevrouw E. J. Wesse- linkWijsman kreeg bloemen. De schei dende voorzitter dankte het bestuur voor alle medewerking tijdens zijn zittingsperio de. Hij merkte daarbij op dat indien men tijd en ambitie heeft, het geen prestatie is bestuurslid te zijn. prima voorzitter, die moeite noch tijd ge spaard heeft voor de bloei der vereniging. In Haarlem zijn in diverse parochie kerken missen gegeven. De Haarlemse af deling van de K.A.B. kwam 's avonds in gebouw St. Bavo bijeen, waar het Scapino- ballet een opvoering heeft gegeven. Advertentie De politie te Soest heeft een 28-jarige Haarlemse verhuizer gearresteerd, die er van verdacht wordt tijdens een verhuizing, die hij voor een Haarlemse familie van Haarlem naar Soestdijk verzorgde, een geldkistje uit de inboedel gestolen te heb ben. In dit kistje zat 350.alsmede vijf spaarbankboekjes met inlagen van in totaal 10.000.—. De verhuizer, die in Haarlem werd ge arresteerd, heeft de diefstal bekend. Hij verklaarde het geld opgemaakt te hebben De spaarbankboekjes zou hij hebben ver brand. Met het oog op de viering van Bevrij dingsdag in Haarlem zullen enige stads- lijnen van de N.Z.H. tijdelijk worden ge wijzigd. Des morgens van half tien tot twaalf uur gaat lijn 2 in de richting Haarlem- Oost via Barteljorisstraat - Grote Markt - Koningstraat - Verwulft - Grote Hout straat - Spekstraat - Oude Groenmarkt - Damstraat. De lijnen 1, 5 en 6 rijden gedurende deze tijd via de Parklaan - Kenaupark - Kinder- huisvest - Zijlvest - Wilhelminastraat - Raamsingel - Houtplein. Des middags van kwart over twee tot half v ijf rijden de bussen van lijn 2 in de richting Haarlem-Oost via de Smede- straal. In de richting Noord blijft de route ongewijzigd. De routes van de lijnen 1, 5 en 6 blijven gedurende deze tijd ongewij zigd. De halte Grote Markt richting Zuid wordt echter tijdelijk verplaatst naar de Koningstraat. Des avonds van acht tot elf uur is de gehele Grote Markt afgesloten. De bussen van lijn 2 kunnen niet via de Smedestraat rijden en moeten in de richting Haarlem- Oost rijden via Parklaan - Kenaupark - Kinderhuisvest - Zijlvest - Wilhelmina straat - Raamsingel - Houtplein. In Rotterdam werd het atletiekseizoen geopend met grote nationale wedstrijden op de Nenyto sintelbaan. En deze ope ning leverde al dadelijk een prachtig nieuw Nederlands record op. Want Kees Koch van Pro Patria slaagde erin zijn eigen Nederlandse record op het kogel stoten op forse wijze naar de historie te helpen. Hij stootte de kogel 16.16 m en daarmee kwam hij bijna een halve meter verder dan vorig seizoen, toen hij tot 15.68 m kwam. Een prachtige verrich ting van een atleet, die vorig jaar in Stockholm bij de Europese kampioen schappen veel heeft geleerd en dat ge leerde nu reeds met succes in toepassing heeft gebracht. Er vielen meer goede prestaties te ver melden van deze wedstrijden, die overi gens onder minder prettige weersom standigheden werden verwerkt. Want het was koud op de Nenyto-baan en er stond veel wind. Juist die wind heeft eraan meegewerkt, dat er goede sprinttijden te noteren vielen, want de lopers hadden deze precies in de rug. Niettemin, de 10.8 sec. van de „Haarlem"-sprinter De Boer mag zeker gezien worden. De Boer, die reeds als junior opviel, is enige tijd van de atletiekvelden verdwenen geweest. Hij maakte nu zijn come-back in de D-klasse, doch dat verhinderde hem niet met zijn tijd ook alle A-klassers te overtreffen. De snelste tijd in de A-klasse was 10.9 sec. Joacim toonde een duidelijke voor uitgang op de 110 m horden. Zijn tijd van 15.2 sec., waarmee hij de tweede plaats bezette achter Broere van Minerva, was zeer hoopgevend. Er viel nog een „Haar- lem"-atleet op tijdens het hordennum mer. Dat was De Vissers, de jeugdkam pioen 1958 op dit nummer. Zijn debuut bij de senioren was uitstekend. Na een wat aarzelende start in de D-klasse, liep hij na de eerste twee horden snel bij zijn tegenstanders vandaan en hij won met grote voorsprong in 16 sec. Dat was sneller dan zijn clubgenoot Van Zijl in de C-klasse, die 17.5 sec nodig had in een overigens goede stijl. Deze Van Zijl deed het echter uitstekend op het hoogsprin gen, waar hij de derde plaats in de A- klasse bezette met een sprong van 1.75 m, waarmee hij dezelfde hoogte haalde als de winnaar Van Kleef (DOS), die echter minder foutsprongen had. Ook op de 400 m zagen wij evenals op de 110 m horden een direct na de start wat aar zelende Vissers. Dit kostte hem de eer ste plaats, doch met een tijd van 52.3 maakte hij op dit nimmer eveneens een goed debuut in de A-klasse. Van de „Haarlem"-junioren vielen bij deze eerste wedstrijd nog niet direct ge weldige verrichtingen te noteren. De jeugdsprintkampioen van Nederland 1958, Duits, durfde door een blessure nog niet voluit te sprinten. Reden, waarom het nu nog slechts een derde plaats werd in 11.2 sec. Op de 1500 m voor A-junioren zagen wij een Kiewit, die helaas veel aan snelheid heeft ingeboet. De eerste drie ronden kon hij goed meekomen, doch de snelle laatste ronde was kennelijk te veel voor hém. Het werd een vierde plaats in 4 min. 26.2 sec. Weyers maakte bij de B-junioren op de 300 m een aanmerkelijk betere indruk en zijn tweede plaats in 39 sec. was goed te noemen. Op het zelfde nummer bij de A-junioren werd v.d. Werf vierde in 40.4 sec. G. Molenaars werd bij het versprin gen voor C-junioren tweede met een sprong van 5.09 m en bij het hoogsprin gen voor B-junioren werd Weyers derde met een sprong van 1.53 m. Bij de jong ste juniorengroep, de z.g. D-junioren, deed H. van Goor het weer' uistekend. Hij won het kogelstoten met 7.23 m en de 60 m in 8,4 sec. Bij de dames liet mej. Ort van Atmodes duidelijk haar vooi-uitgartgzien sinds het vorig seizoen. Op de 100 rr sj/erd het een tweede plaats achter Joke Bhleveld van Celebes, doch voor Nanny Haase, de sprintster, die vorig jaar deel uitmaakte van de Nederlandse damesploeg 4 x 100 m. Mej. Bijleveld noteerde 11.5 sec., mej. Ort 11.9 sec. Vanzelfsprekend werden ook deze tijden zeer gunstig beïnvloed door de harde rugwind. Een tweede plaats was ook voor mej. Ort op het ver springen. Met 5.40 m verbeterde zij het Atmodes-clubrecord. Mej. Bouman werd derde op de 200 m B dames in 27.6 sec., een tijd, die gezien de uitstekende stijl van lopen van deze atlete zeker voor ver betering vatbaar is. De Atmodes-jeugd deed het uitstekend. Op de 60 m meisjes C werd J. van Duffelen eerste in de goe de tijd van 7.9 sec. en dit meisje met een prima aanleg voor de sprint won ook het verspringen in haar categorie met 4.61 m. Bij het hoogspringen meisjes C werd I. van Abs derde met een sprong van 1.20 m. De finale 80 m meisjes B bracht drie Atmodes-atletes aan de start. Na een hevig duel, dat tot de eindstreep duurde, werd M. Pijl tweede in 7.7 sec., J. Dobbe laar derde in dezelfde tijd en L. Plugboer vijfde in 8 sec. M. van Duffelen werd derde op de 100 m meisjes A in 12.8 sec. Bij het discuswerpen voor B-meisjes werd M. Pijl derde met een worp van 24.29 m met direct achter haar N. Pen- nar ts, die hiermee een opmerkelijk de buut maakte. In 11.6 sec. bezette L. Plug boer de derde plaats op het nummer 60 m horden meisjes B. Het vèrspringen meisjes A leverde een derde plaats voor O. Berkhoff, met een vrij matige sprong van 4.39 m. Het kogelstoten voor de B- meisjes leverde J. Bulten een derde plaats op met 8.98 m met haar clubgenote G. Hoenderstro op de derde plaats met een stoot van 8.66 m. Zaterdagavond om halftien hoorde een 37-jarige koopman uit Voorst, die op het kermisterrein aan de Nassaulaan in Haarlem patates-frites verkocht, dat in de onmiddellijke nabijheid van de kermis dezelfde eetwaren uit een rijdende win kel ten verkoop werden aangeboden. De man wond zich over deze concurren tie zo op, dat hij onmiddellijk naar de Nieuwe Gracht liep, een paar potten mos terd en mayonaise uit de patates-frites- auto griste en deze naar de eigenaar, een 34-jarige Haarlemmer, slingerde. De Haarlemmer werd met de inhoud van de flessen besmeurd en ook het interieur van de auto bleef niet vlekkeloos. De Haarlemmer vond het raadzaam na de actie van de kermisexploitant maar te vertrekken. Het programma voor bevrijdingsdag op dinsdag 5 mei luidt in Haarlem als volgt: HAARLEM-CENTRUM: 8.00: Reveille op de Grote Markt door het tamboer- en hoornblazerskorps v.an de G.V. „Bato". 10.00: Zeepkistenrace op de Grote Markt. Ballonnenwedstrijd voor meisjes. 10.00: Kinderzangconcours in het Proveniershofje. 13.00: Beiaardconcert in de Grote Kerk. 14.30: Muziek op de Grote Markt door het amusementsorkest „The Sunbeams" 15.00: Gekostumeerde kinderoptocht van gebouw De Doelen in de Gasthuis straat af. Route: Botermarkt, Gierstraat, Grote Houtstraat, Grote Markt. Zijlstraat, Zijlvest. 19.00: Muzikale wandeling door de harmonie „Haarlem". 19.45: Opvoering in de Stadsschouwburg door de letterlievende vereniging J. J. Cremer van „Majoor Frans". Gratis toegang. 20.30: Taptoe op de Grote Markt door zeven Dordrechtse muziekverenigingen. 23.15: Vuurwerk op het helikopterterrein in De Hout. Kermis op de Nassaulaan, Nassauplein en Gedempte Oude Gracht. HAARLEM-NOORD: 9.30: Kindervoorstelling door een jeugdcircus (voor kinderen van comité leden). 14.00: Ringrijderij op het losse paard op de Orionweg. 20.00: Bal-champêtre in de Marnixstraat. Kermis op de Zaanenlaan. HAARLEM-OOST: 7.30: Reveilles door de „St. Jorisband" en de r.k. harmonie „De Spaarne- bazuin". 10.00: Filmvoorstelling in het Rembrandt Theater voor kinderen van comité leden. 12.00: Carillonmuziek van de toren van de r.k. kerk van St. Jan aan de Am sterdamstraat. 14.00: Voorstellingen door kindercircus in het parochiehuis aan het Teyler- plein 2. 16.30: Muzikale wandeling door „Kunstkring-Apollo". 19.00: Muzikale mars door r.k. harmonie „De Spaarnebazuin". Kermis aan de Zomervaart. HAARLEM-ZUID-WEST: 13.00, 14.30, 16.30: Filmvoorstellingen voor kinderen ln „Ons Gebouw" aan de Kamerlingh Onnesstraat. 20.00: Bal-champêtre op het terrein van de Chr. Huygensschool. KLEVERPARK: 8.30: Kranslegging op de Erebegraafplaats, vertrek 8.15 uur bij school hoek Wouwermanstraat-Santpoorterstraat. SPAARNDAM: 20.00: Concert op de Westkolk door harmonie „Crescendo". Advertentie Jaap Kersten werd gisteren in Amersfoort le, Wuyts 2e en Piet van Est 3e. Een mooi succes voor deze 3 Magneet-renners. Ook voor u is er een Magneet met Vredestein- banden. „Een bewogen weekend" Het repertoire voor het amateurtoneel is onlangs weer uitgebreid met „Een be wogen weekend", een toneelspel in drie bedrijven door Ed Terlingen en Kees Spie- rings. „De Liester", een onderafdeling van de Twentse vereniging „De Oosthoek" gaf zaterdag in restaurant „Dreefzicht" een opvoering van dit stuk. Het zijn geen adembenemende conflicten, waarmee de familie Verkammen tijdens een weekein de wordt beroerd, want hun wederwaar digheden werden daarvoor reeds in tallo ze andere stukken op vrijwel dezelfde ma nier behandeld. Het stuk bevat een bunde ling van die effecten dus, die moeilijk ori gineel kan worden genoemd, maar waar het publiek toch altijd weer met interesse van kennis neemt. Van een dergelijke aandacht is ook zaterdag voortdurend sprake geweest en lang niet ten onrechte want er werd door de spelers over het al gemeen verdienstelijk werk verricht. Zij bewogen zich allen op een gelijk niveau, zodat van een prettig ensemble kan wor den gesproken. Mevrouw L. Florijn speel de de bezadigde Irma met een overtuigen de natuurlijkheid, waar door regisseur E. van Oene een drieste Frans tegenover werd gesteld. Mevr. T. Komduur en A. Munnik- huis zorgden als het leraarsechtpaar voor het vereiste contrast, aan welke familie door de dames S. van den Brink en W. van Es nog een paar vlotte „teen-agers" werd toegevoegd. In totaal een verdienstelijk seizoensbesluit van toneelvereniging „De Liester". Aan de Prins Bernhardlaan in Haarlem hing zaterdag aar^een kabel een grote re clameballon in de vorm van een bierfles. Een 53-jarige Zandvoortse sociaal werk ster, die omstreeks vijf uur in haar auto passeerde, werd zo getroffen door de aan blik van de reusachtige flonkerende fles met bruisend nat daar in de lucht, dat zij niet op het andere verkeer lette. Zij botste pardoes tegen de achterkant van een afremmende bestelauto. Beide wa gens kwamen op het trottoir tot stilstand. Ze waren zo zwaar beschadigd, dat ze moesten worden weggesleept. Zaterdag herdacht de heer M. Ringnalda uit Bennebroek de dag waarop hij vóór veertig jaren als klerk op het notariskan toor van mr. J. A. de la Hayze in Heem stede, later opgevolgd door de heer A. W. Voors, in dienst trad. De jubilaris werd ,'s morgens op het kan toor aan de Van Merlenlaan feestelijk ont vangen en op hartelijke wijze toegesproken door de heren De la Hayze en Voors, als mede door de heer A. G. van Cooten na mens het personeel. Hij ontving een ge zamenlijk geschenk, bestaande uit een pick-up en een collectie klassieke gram mofoonplaten. Mevrouw Ringnalda werd verrast met bloemen. Des middags had in restaurant „Groenen. daal" een zeer druk bezochte receptie plaats. Vele personen kwamen de jubilaris gelukwensen en hem geschenken aanbie den. Onder hen waren ds. H. S. J. Kalf, hervormd predikant in Bennebroek; mr. J. G. K. baron van Hardenbroek van Berg ambacht, oud-burgemeester van Benne broek; de heer D. van der Hoop van Sloch- teren; de wethouders J. F. van Lierop uit Bennebroek en E. J. van Lent en de oud gemeentesecretarissen van Heemstede de heren N. Vos en Th. M. Schelling. In het Sportparkrestaurant in Heemste de gaf zaterdagavond de buurtvereniging „Cruquius" een feestavond, die uitstekend geslaagd is. Ondermeer traden op de nestor der Nederlandse goochelaars, prof. Antonini, maar ook het kwartet „The Fourio's" dat per 1 juni gaat meewerken aan de revue van René Sleeswijk alsme de „Neppie", meer bekend als Dorus II. „Neppie" is een imitator die op een band allerlei fragmenten van populaire liedjes heeft opgenomen, vermengd met de meest zonderlinge geluiden, en daarbij precies doet, alsof hij al deze geluiden voort brengt. De wijze waarop hij dit deed, was zeer succesvol. Th. Lohman reeg dit alles met een vlot praatje aaneen. Een tombo la met mooie prijzen droeg er toe bij dat ver na het middernachtelijk uur velen met een smakelijke vracht huiswaarts keerden. Door Lisse trok zaterdagmiddag een kinderbloemencorso, dat zeer goed verzorgd was. Een grappige wagen, die een eerste prijs won, was die van de B.B. „Zorg dat je er ook bij komt", was de slagzin van deze jongens. Nieuws in het kort Politiereservisten. De vereniging van Politiereservisten Haarlem houdt op maandag 11 mei haar eerste contactavond in dit jaar in restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem. Aanvang acht uur. De auteur Willem van Iependa-Jl houdt een lezing over „De luitjes uit de lijmkit". Genealogie. De Nederlandse Genea logische Vereniging afdeling Haarlem houdt dinsdag 12 mei een bijeenkomst in Brinkman aan het Houtplein in Haarlem. De heer H. L. Kruimel, conservator van het Centraal Bureau voor de Genealogie in Den Haag zal spreken over „Genealogie als hulpwetenschap". Aanvang kwart over acht. Ambon-avond. De stichting „Dooi de eeuwen trouw" afdeling Haarlem en omstreken houdt vrijdag 8 mei in hotel ,,De Leeuwerik" aan de Kruisstraat in Haarlem een Ambon-avond. Op het pro gramma staan een vraaggesprek met minister ir. Manusama over zijn reis naar Canada en zijn visie op de actuele pro blemen van de Ambonnezen in ons land, films over Ambon en Saparoea en voor dracht door de heer O. D. Pattinama van eigen gedichten. Fietsen kyken. De Heemsteedse poli tie stelt het publiek in de gelegenheid vanmiddag en dinsdagmiddag van vier tot zes uur in het bureau aan de Raadhuis straat 27 vermiste en door de politie mee genomen fietsen te bezichtigen. „Sursum" naar concours. De chris telijke muziekvereniging „Sursum" uit Bloemendaal zal op Hemelvaartsdag deel nemen aan het muziekconcours in Maars- sen (Utr.), uitgeschreven door de Vereni ging „De Plassenzangers". Sursum zal uitkomen in de afdeling „Uitmuntendheid fanfare". Tevens zal het korps deelnemen aan de marswedstrijd. De leiding berust bij de dirigent, de heer C. Fijma. Het tam- boerkorps zal uitkomen in de afdeling 2 A met „Bandmarsen in 6/8 maat van M. Schneider" onder leiding van W. A. van Roosmalen. Bij goed weer zal „Sursum" op woensdagavond 6 mei een concert geven in het Bloemendaalse Bos, waarvan de twee eerste nummers ook op het concours zullen worden gespeeld. Excursie naar „Caprera". Op zater dag 9 mei houdt de Buurtvereniging „Bloe mendaal" voor haar leden een excursie naar de niet voor het publiek opengestelde buitens „Caprera" en „Schapenduinen Deze excursie zal onder leiding staan van de heer Adr. Cassee. Samenkomst om drie uur voor perceel Aelbertsbergweg 1, hoek Zomerzorgerlaan, nabij het clubhuis van BMHC. Indien het slecht weer is, zal de excursie tot zaterdagmiddag 23 mei wor den uitgesteld. Advertentie Extra fijn van kwaliteit en smaak zijn onze VLUG-KLAAR arti kelen. Kant en klaar, gekruid en gezouten. Zo in de pan, zo op tafel. Gemakkelijk en voordelig. per stuk voor 68 niet gezouten en gekruid HAARLEM - GR. HOUTSTRAAT 99 Zaterdagmiddag omstreeks kwart voor vier zijn op het kruispunt Westelijke Rand- weg-Leidsevaart in Haarlem een personen auto en een bromfiets met elkaar in botsing gekomen. De bromfietser, een 53-jarige Amster damse pakhuisknecht, reed op de Leidse- vaart in zuidelijke richting en zou geen voorrang hebben verleend aan de perso nenauto op de randweg. Bij de botsing liep de bromfietser een hoofdwond en een her senschudding op.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9