5. POULARDE Albert Heijn OUperMflrtr mooi winkelhuis Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken N.V., Haarlem VROUWELIJKE VACANTIEKRACHTEN drogist-bediende aan 'f spit gebraden EVENWICHT TUSSEN SOCIALISTEN EN KATHOLIEKEN IN OOSTENRIJK Amsterdamse Beurs In een wip op tafel! Duursma spuit alles! MAANDAG 11 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Communisten staan nu geheel buiten het parlement Landelijke ruiters gaven manege-uitvoeringen Demonstraties van O.S.S. Twee nieuwe priesters worden ingehaald Atleten van Haarlem sterkste in tweekamp Tienduizenden vissen vergiftigd J. B. ter Haak damkam- pioen van eerste klasse Aantrekkelijk jaarfeest van Haarlemse'HTS Riethoff sprintkampioen 300 meter Goede resultaten van Atmodes in Beverwijk RK Holland veel sterker dan Bataven Scheepvaart 543ste STAATSLOTERIJ 3e kiQS ADVERTEERT IN DIT BLAD In Albert Heijn SuperMart INTRODUCTIE WARM uit de Rottiss-O-Mat Grill SLAVINKEN HAMBURGERS FRICANDELLEN BALLEN GEHAKT GELD. SCHIJVEN 3 35 35 45 29 BIEFSTUK TARTAAR 55 VACANTIE LUC. WALGIEN Na dc algemene verkiezingen, die zon dag in Oostenrijk zijn gehouden is de rooms-katholieke Volkspartij in Oosten rijk weliswaar de sterkste fractie geble ven, maar zij heeft met 79 zetels nog slechts een zetel voorsprong op de socia listen. De Volkspartij heeft drie zetels ver loren, terwijl de socialisten er vier heb ben gewonnen. Ook dc onbelangrijke Vrij heidspartij boekte een kleine winst en ver hoogde haar aantal zetels va*, zes op acht. Op de communisten werden zo weinig stemmen uitgebracht, dat zij hun drie ze tels in de volksvertegenwoordiging kwijt raakten, zodat zij uit het parlement zijn. De leiders van de twee grote partijen, vinden deze afstraffing van de communis ten niet gunstig, omdat de communisten nu niet meer in de volksvertegenwoordi ging ter verantwoording kunnen worden geroepen wegens het verspreiden van on ware geruchten. Voor de Sovjet-Unie was Oostenrijk tot nu toe een ..democratisch" land, omdat de communisten in het parle ment vertegenwoordigd waren. Nu dit ten einde is, kan Moskou ook op het regerings beleid ongunstig reageren. In de afgelopen weken had de Volks partij weliswaar met de mogelijkheid ge rekend, dat zij stemmen zou verliezen, maar dat dit verlies zo groot zou zijn. had Hoofddorp Zaterdagavond had de eerste van enke le uitvoeringen in de manege in Hoofddorp plaats door de landelijke rijvereniging „Kaptein Van der Wal" nadat vrijdag avond een kindervoorstelling was gege ven. Vanwege de kleine tribunes, waarop ongeveer een 250 man kunnen plaatsne men, wordt dit programma vandaag en morgen nogmaals uitgevoerd. De heer C. Avis heeft de uitvoering in de versier de manege geopend. In het bijzonder heet te hij burgemeester mr. G. C. van dei- Willigen en diens echtgenote welkom. De heer Avis bracht woorden van dank aan de heer en mevrouw Lijsen en de heer Kistenmaker voor het vele werk dat zij aan dit programma hebben besteed. Na dat het Wilhelmus was gezongen, werd het programma geopend met een opmars door de leden van „Kaptein Van der Wal". Hierna volgde de entree-manoeuvres die de ruiters onder de toepasselijke muziek van „De Postkoets" mooi uitvoerden. Voor de pauze werd een achttal nummers af gewerkt. Het hoogtepunt was wel de Fras- catie welke de heer H. J. Lijsen demon streerde. Het paard danste op de muziek mee. De heer H. J. Lijsen heeft acht maanden dressuur hiervoor nodig gehad. Hij ontving na afloop een daverend ap plaus van het publiek. De amazones en jockeys voerden het voltige-werk prach tig uit. Na de pauze werden nog drie num mers uitgevoerd van welke de spring- nummers bij h'et publiek goed in de smaak vielen. Zandvoört De Zandvoortse gymnastiekvereniging „Oefening Staalt Spieren" zal in mei, juni en juli op verschillende punten van het dorp turndemonstraties geven, afgewisseld door volleybal-demonstraties. Op 5 juli wordt een openluchtuitvoering gegeven, waaraan medewerking verlenen de ritmische afdeling van „Simson" uit Amsterdam en de springploeg van deze vereniging. Op 28 juni zal op het sportter rein Duintjesveld een volleybaltoernooi worden gehouden. MONTEUR AANGEHOUDEN. De Zandvoortse politie heeft zaterdag middag een 19-jarige Amsterdamse mon teur aangehouden, die van een bromfiets diefstal wordt verdacht. Ook in het afgelopen weekeinde is in Zandvoort weer een drietal bromfietsen ontvreemd. Hiliegom Op zaterdag 23 mei zal de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, twee leden van de St. Joseph-parochie in Hiliegom tot priester wijden. Het zijn de heren H. Warmerdam en A. A. M. van der Kolk, die 's avonds door de parochie feestekjk wor den ontvangen. Om half acht komen de jonge priesters bij de kerk aan. De heer Van der Kolk zal dan het lof celebreren. 'sZondags volgt de eerste plechtige h. mis. 's Middags van drie tot half vijf lecipieert de heer Van der Kolk ten huize van zijn ouders aan-de Van den Endelaan 51. De heer Warmerdam recipieert op dezelfde tijd in „Theresia-oord", aan de Hoofd straat 135a. OPHALEN HUISVUIL. Op tweede pinksterdag zal in Hiliegom geen huisvuil worden opgehaald. In de wijken waar het huisvuil op maandag wordt opgehaald, zal dit volgende week op dinsdag geschieden. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Lodie Bartholomeus, z. v. B. .J. Diemei en G. A. Snaar; Jolanda, d. v. H. Klinkhamer en P. den Haan; Christina Elizabeth, d. v. A. van der Kooij en E. van Kralingen; Aaltje, d. v. J. M. Karens en M. Rodenburg; Theodorus Jeroen, z. v. P. Schrama en W. J. Zoetendaal; Peter, z. v. L. van Schaik en V. Temminck; Edwin Ronald, z. v. C. J. van Nieuwpoort en D. Visser. ONDERTROUWD: K. A. Harmsen en J. G. Schniedewind; W. Verbrugge en J. E. Kolk; H. J. M. Ruigrok en M. J. M. Zwaa- neveld; B. Stekelenburg en M. S. Hij zelen- doorn; G. L. Loogman en J. C. M. van der Voorn; P. J. van Kampen en E. de Wagt; C. van Tuijl en A. Klinkhamer; J. Duwel en M. C. Denaijere. GETROUWD: C. S. Weijers en A. C. de Groot; C. A. Otte en C. Minnaar. OVERLEDEN: P. J. Wijngaarden, m., oud 94 j.; G. Groeneweg, echtgenote van Oudshoorn, v., oud 81 j. zij niet verwacht, omdat zij al te zeer over tuigd was van de juistheid van haar finan cieel beleid. Nu is echter gebleken, dat een steeds groter gedeelte van het Oostenrijk se volk meer vertrouwen schenkt aan de socialisten. Men laat zich niet meer zo sterk imponeren door de vaderlijke figuur van een Raab en nog minder door het wel knappe, maar niet-doorzichtige financiële beleid van professor Kamitz. Men voelt integendeel meer vooi een collectieve lei ding, zoals die door de socialisten wordt aangeprezen. De verkiezingen hebben bewezen, dat Oostenrijk steeds meer overeenkomst gaat vertonen met een socialistisch geregeerd land, zoals Zweden, waar geen beginselen zo zeer de doorslag geven, doch een ge waarborgde toekomst, sociale welvaart en een collectieve leiding. Op grond van de kleine meerderheid heeft de Volkspartij nog altijd het recht de aanstaande ministerpresident te no mineren en een regering te vormen, maai het is de vraag of Raab zich nogmaals als kanselier ter beschikking zal stellen, daar het resultaat van de verkiezingen al te ongunstig voor zijn partij is uitge vallen. Het is echter zeker, dat de aan staande regering zal steunen op de coali tie van de twee grote partijen, echter met dit verschil, dat de socialisten nu meer rechten voor zich zullen opeisen, en dat zij met nog grotere hardheid zullen onder handelen. Dank zij de juniorenploeg heeft de HAV „Haarlem" gisteren op de sintelbaan in de Leidse Hout een overwinning kunnen behalen op de ploeg van „Holland" - Lei den. Want een door invallers wel zeer ge handicapte seniorenploeg ook de sprin ters De Boer en Steenbergen moesten door blessures op het laatste ogenblik verstek laten gaan moest zowaar in de Leide- naren de meerdere erkennen. Doch de juni oren wisten dit verlies weg te werken en zorgden ervoor, dat het tenslotte toch nog een Haarlemse overwinning werd. De HAV kwam tot 305punten, Holland tot 275% punten. Door de uitstekende weersomstandig heden vielen er enkele goede prestaties te noteren. En dan denken wij vooral aan het hoogspringen, waar zowel Joacim als Van Zijl een hoogte van 1.81p m wisten te behalen, waarmede het ruim 20 iaar oude Haarlemse record van v. d. Klinkenberg met 1% cm werd verbeterd. Ook de 51.1 sec. van Vissers op de 400 m was uitste kend. Hoewel deze zeer talentvolle atleet nu een betere start had dan vorige week in Rotterdam, zal hij zijn snelheid op de eer ste 100 m. toch nog meer moeten opvoeren. Dat zal zijn tijd aanmerkelijk in gunstige zin kunnen beïnvloeden. Nog een verrassende verrichting kwam op naam van Doornbosch te staan bij het kogelstoten. 13.60 m was een zeer aanne melijke prestatie, vooral als daarbij in aanmerking genomen wordt dat Doorn bosch door zijn blessure zeker nog niet op volle kracht kon stoten. Goede wisseltech niek bezorgde „Haarlem" de overwinning op de 4 x 100 m in 44.8 sec. Vooral ..Haar lem's" nieuwe aanwinst, de internationaal Teun Aret, viel in deze race op. De junioren van „Haarlem" hebben het ook nu weer uitstekend gedaan. .Teugdlei- leider Joop van Drunen zal vooral met veel genoegen gekeken hebben naar Weyers op dc 600 m. In een bijzonder sterk gelopen race noteerde deze loper 1 min. 26.3 sec, waarmede hij een nieuw Haarlems jeugdrecord vestigde. Weyers paart een goede looptechniek aan een prachtige vechtmentaliteit en dat is een combinatie, die helaas te zeldzaam voorkomt op de sintelbaan. Ook Beelen kan een aanwinst van betekenis voor „Haarlem" worden, ge tuige zijn 38.7 sec. op de 300 m. Ook bij de junioren kwam „Haarlem" uitstekend voor de dar? bij het hoogsprin gen. want de 1.72 van Mascini was een op-' vallende verrichting, terwijl de 1.61 m van Molenaars bij het hoogspringen junioren C zeker ook het vermelden waard is. Duits won de 100 m junioren A in 11.5 sec. en Leuwener. hersteld van zijn blessure op gedaan tijdens de zeepkistenrace, de 80 m junioren B in 9.9 sec. In deze categorie won Leuwener ook het kogelstoten met 13.67 m. Vooral dank zij goed lopen van v. d. Werf en Weyers won Haarlem de 4 x 300 m in 2 min. 37.5 sec. En ondanks de nederlaag op de 4 x 100 m junioren A er werd door de ,.Haarlem"-lopers zeer slecht gewis seld kon Haarlem de overwinning toen niet meer ontgaan. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 ui 3-3%°/o Nederl. '47 92 93 3% Nedl 1962/34 98"/i« 98% Woningbouw "/o 111% 111% Pr. A'dam '56 I.. 80 Pr. A'dam '56 II 93% Pr. A'dam '56 III 93% Pr. R'dam 52 I.. 90 Pr. R'dam '52 II 88 Pr. R'dam '57 100 H A.K.U 314 315 Calvé Delft 574 575 Van Gelder Zonen 221% 221 K. N. Hoogovens 500 500 Nederl. Ford 300 300 N. Kabelfabriek 370% 371 gew.Philips Gloeil. 637 644% Pref.PhilipsGloeil 272 Unilever 570 576% Wilton Fyenoord 213% 213 Werf Gusto 161 161% Dordtsche Petrol 712 720 Kon. Petroleum 165.90 1 167.40 Billiton 245% 246 A'dam Rubber. 90 y, 90 K.L.M 130 exdiv. 128. Holl. Amer. Lijn 149% 150% K.N.S.M 149 149% N. Scheepv. Unie 136% 135 v. Nievelt Goudr. 125% 125 Phs. v. Ommeren 240 246 H.V.A 138% 139 Delimaatschaopij f 157.70 1 158.— Amsterd. Bank 293 293 Nat. Handelsbank 153% 154 Ned. Handel Mij 225 Rotterd. Bank.. 270 270 Twentsche Bank 236 Anaconda Copper 65% Bethlehem Steel 49% 50 U.S. Steel 89% 89% General Motors 481s/i6 49% Shell Union 81# 81% Tidewater 27% 28% In de Oude Rijn, dc Gouwe, de Aar en de Heimanswetering bij Alphen aan de Rijn. komen tienduizenden grote en kleinere vissen half versuft of dood boven drijven. De vissen werden in verscheidene gevallen nog gered doordat ze overgebracht werden in het water van de omliggende polders. De oorzaak van de massale visvergiftiging is waarschijnlijk te wijten aan schadelijke chemische stoffen die een fabriek bij Gou da in grote hoeveelheden heeft geloosd. Naar schatting zijn tienduizenden vissen verloren gegaan. Aangezien het nu paar tijd is, betekent dit. een dubbele schade voor de visstand. De rijkswaterstaat 'heeft water van de Hollandse IJsel in grote hoeveelheden bin nengelaten in de Aar en dit water weer via de Oude Rijn en omliggende wateren bij Katwijk en Halfweg gespuid. De Visserij-inspectie heeft de zaak in onderzoek. Het eerste klasse damkampioenschap van het district Kennemerland is na fraaie strijd gewonnen door J. B. ter Haak, lid van KNC. Ter Haak toonde zijn goede vorm ook in de slotronde toen hij uitkwam tegen A. Hoekema. Op fraaie wijze be zorgde hij zijn tegenstander voldoende na deel om hem in het eindspel tot overgave te dwingen. F. Langevelc verzekerde zich van een tweede plaats door H. Ie Noble te verslaan. V. Morseld verspeelde zijn kans op de eervolle tweede plaats in zijn partij tegen J. M. Jansen. Door een on juiste berekening in het middenspel stond de jeugdige Morseld plotseling verloren. De eindstand is als volgt: 1. J. B. ter Haak 5 3 2 0^8 3. F. Langeveld 5 2 2 1 6 3. H. Ie Noble 5 2 12 5 4. V. Morseld 5 13 15 5. A. Hoekema 5 12 2 4 6. J. M. Jansen 5 10 4 2 J. B. ter Haak is gerechtigd deel te ne men aan het toernooi om het eerste klasse kampioenschap van Noordholland. H. Ie Noble en V. Morseld zullen in een herkamp van drie partijen strijden om de derde prijs. Zaterdagmiddag en -avond heeft het korps van leerlingen en oud-leerlingen van dc Hogere Technische School in Haarlem in de beste stemming zijn jaarfeest ge vierd. Onder bijzónder fraaie weersom standigheden werden zaterdagmiddag tus sen twee en vier uur bij de Rietpol in Spaarndam roeiwedstrijden gehouden. Deze wedstrijden waren door de sportcommissie van de H.T.S. uitstekend georganiseerd. Enige korpsleden van de afdeling elektro techniek hadden voor een geluidsinstallatie gezorgd. Een groentevlet, waarop een dixieland-band had plaatsgenomen, voer door de Haarlemse grachten en het Spaar- ne naar Spaarndam, tijdens welke tocht veel belangstelling werd ondervonden. Bij de eerste ronde van de roeiwedstrijden werd gestart met vier boten, die alle de finish bereikten. Bij de tweede ronde kwa men vier van de vijf boten aan. Tijdens deze wedstrijd was het de bemannings leden geoorloofd „elkaar in het vaarwater" te zitten, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De finale viel letterlijk in het water. De inzittenden van de winnende boot en driekwart van de deelnemers ver kozen, evenals twee dames, het water bo ven de veilige boot. De kijkers op de wal hebben zich kostelijk met dit schouwspel geamuseerd. Des avonds werd de feest viering in het Concertgebouw voortgezet, waarbij de cabaretgroep „De Cirkel" met. het programma „Koloriet" onder leiding van de heren B. de Buison.ié en Jan Goo- sens optrad. Tot slot werd tot diep in de nacht een bal in café-restaurant Brink- mann gehouden. Het sprintkampioenscbap over 390 nie ter van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen", dat zondag in de Velser- broekpoler werd gehouden, is gewonnen door Eddy Riethoff. Samen met Frans Vaars en Aad Konings, die hij in twee ritten wist te kloppen, was Riethoff tot de finale doorgedrongen. Alvorens het zover was had Riethoff van Van Tintelen en Van Dijk gewonnen, was Konings de meerdere gebleven van Wal ters en Van Egmond en had Vaars over winningen behaald op Van der Geest en Van Dijk. Deze had zich via de herkan sing voor de halve finale weten te plaat sen. De einstand luidde: 1. en kampioen E. Riethoff, 2. F. Vaars. 3. Konings, 4. Van der Geest, 5. Van Egmond, 6. Van Dijk. Bij de C-klassers zorgde de jeugdige Jansen, een jongere broer van de nieuwe ling Cees Jansen, voor een grote verras sing. Nauwelijks veertien dagen in het be zit van een racefiets zijnde, versloeg hij de als favoriet getipte Maurice van Steyn. De uitslag van de C-klasse luidde: 1. Jansen, 2. Van Steyn, 3. Croese, 4. Van der Horst. Tijdens de nationale wedstrijden, die DEM op haar fraaie sintelbaan in Bever wijk organiseerde, is Atmodes uitstekend voor de dag gekomen. Mej. Ort won de 100 m. Dames A in 12.8 sec., waarbij rekening gehouden moet worden met het feit, dat de loopsters de vrij scherpe wind pal tegen hadden. En eigenlijk kwam deze atlete nog beter voor de dag bij het verspringen, want met een sprong van 5.48 m. verbeterde zij met 8 cm haar eigen clubrecord, dat zij vorige week in Rotterdam pas op 5.40 m had gebracht. Mej. Bouman bezette in 13.6 sec. de tweede plaats op de 100 m Dames B. In dezelfde tijd liep mej. Bcrkhoff winnend over de finish bij de 100 m meisjes A. met haar clubgenote mej. Kools op de derde plaats in 13.7 sec. Mej. Kools werd tweede op het vèrspringen meisjes A met een sprong van 4.75 m. De 4 x 100 m. meisjes A werd gewonnen door de Atmodes-ploeg in 53.2 sec., waarmede een nieuw club record werd gevestigd. R.K. „Holland" kwam gisteren in een tweekamp uit tegen de Bataven uit Leiden op de sintelbaan in de Leidse Hout. Het bleek al spoedig, dat dc „Holland"-atletes en atleten veel sterker waren, waardoor het het geheel eigenlijk een vrij sfeerloze vertoning werd. M. Adelaar won hel vèrspringen bij de heren met een sprong van 6.27 m„ doch later bij de junioren deed hij het nog aan merkelijk beter door 6.36 m te laten op meten. G. Verheem won de 100 m. bij de senioren in 11.5 sec. en G. v. d. Linden dezelfde afstand bij de junioren in 11.7 sec. De 11.5 sec. van H. van Ballego op de 100 m. Junioren B. was ongetwijfeld een op vallende verrichting. Kortekaas won de 5000 m. in 16 min. 10.4 sec. De 4 x 100 m. Junoaren A/B was voor Holland in 48.4 sec. Bij de dames won mej. Piek het hoog springen met een sprong van 1.43 m. en mej. Bosman het vèrspringen met 4.84 m. Bij de eindtelling bleken de heren en jon gens van R.K. „Holland" de Bataven met 146 tegen 59 punten verslagen te hebben. Het verschil bij de dames en meisjes was iets minder groot. Hier behaalde Holland 70 punten tegen de Bataven 44 punten. Aagtekerk, 10 135 m. z.z.w. Ouessant n. Lissabon. Abbekerk, 10 te Antwerpen v. Rotterdam. Abida, 10 500 m. n.o iio de Jan. n. Buenos Aires. Acila, 11 te Mena Al Ahmadi. Aegis, 10 150 m. z.o. Trinidad n. Guiria. Akkrumdijk 10 v. Willemstad n. Liverpool. Albireo, 10 12 m. n.w. Kp. Villano n. Las Palmas. Alblasserdijk, 11 te Port Everglades. Alioth, 9 v. Buenos Aires n. Santos. Alkes, 10 v. Rotterdam te Bremen. Almdijk, 10 te Rotterdam. Alnati, 10 v. Rio de Janeiro n. Bahia. Aiphard, 10 50 m. z. St. Paulsrocks n. L. Palmas Alpherat. 10 480 m. 11.0. Bermuda n. Baltimore. Alwaki, 11 te Abadan. Amstelpark. 10 540 m. w. Landsend n. Londen. Appingedijk, 9 v. Buenos Aires n. Montevideo. Arnedijk, 10 600 m. n.n.o. Azoren n. Le Havre. Astrid Naess, 10 te Aruba. A.ltis. 8 v. Aruba n. Cartagena. Averdijk, 10 te Hamburg verw. v. Rotterdam. Axeldijk. 9 te Santos. Bali, 10 450 m. w. Minikoi n. Belawan. Balticborg, 9 te Rotterdam. Banggai, 10 të Singapore. Bengkalis, 10 te Barcelona. Bloemfontein. 10 te Bremen verw. n. Hamburg. Boskoop.. 10 730 m. z.w. Landsend n. Rotterdam. Breda, 11 te Pampatar. Britsum, 10 te Aarhus. Bussum, 10 140 m. o. Malta n. Port Said. Calamares, 10 te Los Angeles v. Bolivar. Caltex Arnhem, U v. Sidon n. Rotterdam. Caltex Delft, 10 95 m. n. Finisterre n. Bahrein. Caltex Delfzijl, pass. 10 BrunsbUttel n. Kopenhag Caltex Eindhoven, 11 te Suez. Calt. Leiden, 10 60 m. z.o. K. Leeuwin n. M'bourne. Caltex Nederland, 10 le Suez. Caltex Rotterdam, 10 60 n. o.n.o. Bone n. R'dam Caltex Utrecht, 10 230 m. n.w. Cochin n. Bahrein. Carillo, 10 120 m. z. Acapulco n. Guayaquil. Cartago. 10 v. Puerto Bolivar n. Los Angeles. Castor, 10 te Paramaribo. Celebes, 10 v. Hamburg n. Antwerpen. Cinulia, 10 550 m. n.o. Guadeloupe n. Curasao. Cistula, 10 v. Singapore n. Port Darwin. Colytto, 10 op Weser n. Bremerhaven. Ccncepcion, 10 v. Dover n. Antwerpen. Cradle of Liberty, 10 475 m. n.w. Ascêncion naar Philadelphia. Dalerdijk, 11 te Antwerpen. Daplinis, 8 v. New Orleans n. La Guaira. Delft, 10 35 m. o. Wight n. La Guaira. Dinteldijk, 10 te San Francisco. Dóngedijk, 9 v. Rotterdam n. Londen. Dordrecht, 10 340 m. z.z.o. St. Paui Rocks n. Dakar. Doris. 11 te Bremen. Drente, 10 344 m. w. Gibraltar n. Napels. Eemdijk, 10 110 m. o. Bermuda n. Havana. Eenhoorn, 10 te Bremen v. Hamburg. Ena, 10 v. Punta Cardon. Eos, 10 te Palras. Esso Amsterdam, 9 v. Rotterdam n. Aruba. Fsso Nederland, 11 te Port Said. Fravizo, pass. 10 Landsend n. Dublin. Friesl. KRL, 10 400 m. w.n.w. Asccncion n. K'stad. Gabonkust, 10 v. Novoredondo n. Pto. Amboin. Geertje Buisman, pass. 10 Br.büttel n. Helsinki. Giessenkerk, 9 v. Amsterdam n. Genua. Graveland, 10 te Amsterdam. Grootekerk, 11 teAssab. Guineekust, 10 75 m. n. Dakar n. Le Havre. Heelsum, 10 v. Le Havre n. Amsterdam. Heemskerk, 10 200 m. z. Messina n. Genua. Helena, 10 700 m. z.w. Landsend n. Einden. Helicon. 9 85 m. z.z.w. New Orleans n. Houston Hera. 11 te Port Au Prince. Holland. 10 te Momma. Houtman. 10 v. Beira n. Lorenzo Marques. Hydra. 10 600 m. n.n.w. Finisterre n. Amsterdam Japara KRL. 11 te Genua. Jason. 10 te Curagao. Java. 10 voor anker rede Salif. Jupiter, R te Malla n. Antwerpen. Kamperdjjk, 11 le Hamburg. Kara, 10 te Curagao. Karimata, 10 v. Suez n. Djibouti. Karimun, 10 te Houston v. Tampico. Karsik, 10 250 m. w.z.w. Sabang n. Singapore. Katelysia, 10 v. Cabimas n. Pauillac Kellia, 10 te Curagao. Koningswaard, 10 330 m. z.o. H'kong n. Niigata Korenia. 10 te Faerderpilot n. Oslo. Kosicia, 10 v. Rotterdam n. Curagao. Kreeft, 10 120 m. w.n.w. Trondheim n. Rotterdam. Kryptos. 11 te Skelleftehamn. Kylix. 10 75 m. z.z.o. Kp. Skagen n. Pernis. Larenberg, 10 v. Rotterdam. 11 tc Hamburg. Laurehskerk, 10 85 m. n. Kp. Finlst. n. Marseille. Leiderkerk, 10 tc Suez. Le Maire. 11 te Penang. Leopoldskerk, 10 150 m. z.w. Sardinië n. Pt. Said. Leuvekerk. 10 le Bremen. Limburg, 10 te Suez. Lindekerk. 9 v. Rotterdam tc Antwerpen. Lissekerk. 10 v. Rotterdam te Amseterdam. Loppcrsum, 9 v. Antwerpen n. Hamilton. Louis Lantz, 10 190 m. w.n.w. Freetown n. L. Palm. Maas. 10 te Antwerpen. Maashaven, 10 v. Vitoria n. Salvador. Mactsuycker, 10 v. Singapore n. Pt. Swettenham. Marnelioyd, 9 v. Hastanura n. Karachi. Maureen. 10 390 m. z. Kp. Race n. Antwerpen. Meerkerk, 9 v. Rotterdam n. Calcutta. Memnon. 10 500 m. z.o. Kp. Hatteras n. La Guaira. Mentor, 10 te New Orleans. Merseylloyd, 10 v. Hoilo n. Sorong. Merwclloyd. 10 v. Abadan n. Bahrein. Mississippilloyd, 10 le Fao. Modjokerto. verm. 10 v. Singap. n. P. Swettenh. Molenkerk. 11 te Bombay. Montferland. 10 tc Amsterdam. Muiderkerk. 10 te Bandar Shapur. Munttoren, 10 50 m. n.w. Jabalattair n. Fao. Naess Commander. 10 44 m. o. Malta n. Fawley. Nanusa, 10 v. Balboa n. San Juan Del Sur. Nestor, 9 te Caripito. Moordam. 10 te Rotterdam. Noordwijk. 10 60 m. n.w. Kp. Blanco n. Monrovia Oldekerk. 11 te Antwerpen. Ommcnkerk, 10 v. Manilla n. Hongkong. Oranje. 11 v. Penang n. Singapore. Oranjefontéin, 8 120 m. z.w. Freetown n. K'stad. Oranjestad, 9 v. Barbados n. Trinidad. Orion, pass. 10 Dover n. Lissabon v. Rotterdam. Ouwerkerk, 10 43 m. o.z.o. Kp. St. Vine. n. Antw Overijsel. 11 te Kaapstad. Papendrecht. 10 v. Wismar n. Novorossisk. Parkhaven, pass. 10 Casquets n. Las Palmas. Peperkust, 11 le Antwerpen. P. C. Thulin, 10 v. Cristobal n. Philadelphia. Poseidon. 9. v. Amsterdam. 10 te Hamburg. Prins der Nederlanden. 11 tc La Guaira. Prins Frederik Hendrik. 10 880 m. o.n.o. K. Race naar Three Rivers. Pi Will. George Fred., 22 v. Toronto n. Montreal. Proven .singel, 10 515 m. n.n.w. Flores n. Montreal 1 urmerend, 10 1020 m. n.o. Sombrero n. Curagao Pygmalion. 9 v. Havana n. Kp. Haitien. Ridderkerk, 10 te Port Said. Rijndam. 10 370 m. z.z.o. Kp. Race n. Galway. Rocpat. 10 tc Hamburg. Roggeveen, 10 320 m. o.z.o. Albany n. Auckland. Rotti, 10 te Khorramshahr. Sslatiga, 11 te Singapore. Schcldclloyd. verm. 11 v. Hamburg n. Londen. Schelpwijk, 10 215 m. n.n.o. Darwin n. Singapore Schicdijk. 10 210 m. z. Sable eil. n. Antwerpen. Schouten, 11 v. Dunedin n. New Plymouth. Slamat. 11 te Penang. Sliedrecht, 10 Baai v. Novorossisk. Soestdijk, 8 v. New York n. Boston. Solon. 10 te Maracaibo. Sonimclsdijk, 10 480 m. o.z.o. K. Race n. N. York Stad Amsterdam. 10 70 m. n.n.o. Finist. n TJmuid Stad Arnhem, 10 100 m. o.z.o. K. St. Vine. n. R dam. Stad Delft. 10 900 m. o.n.o. B'muda n. G. v. Mexico. Stad Leiden. 10 v. Colombo n. Mormugao. Stad Rotterd., 10 240 m. z.w. K. St. Vine. n. IJmuid. Stad Schiedam, 10 75 m. n. Texel n. Narvik. Stanvac Talangakar, 10 te Tandong Uban verw. Stentor. 10 te Turks eiland. Steven. 10 195 m. z.z.w. Finisterre n. Londen. Straat Bali. 10 v. Durban n. East-London. Straat Mozambique. 10 v. Hongkong n. Moji. Straat Torres, 10 v. Penang n. Bombay. Sumatra, 10 v. Djeddah n. Aden. Sunetta, 11 te Kaapstad. Tabian, 11 te Singapore. Talisse. 10 v. Ili llo n. Bangkok. Tarakan. 10 650 m. z.o. Kp. Race n. Halifax. Taria, 10 15 m. n.o. Kp. Cleveland n. Eahkpapan. Tegelberg, 10 te Santos. Tcucer, 11 te Bangkok. Themis, 11 te Fort Liberte. Tomocyclus. 11 te Bachaquero. Triton. 10 v. Cumana n. Port of Spain. Utrecht, verm. 10 v. Bremen n. Rotterdam. Van Neck, 11 te Brisbane. Vlist. 10 70 m. n. Flores n. Hampton Roads. Waal. 10 20 m. w. Kp. Serrat. n. Algiers. Waterman, 10 v. Amsterdam tc Rotterdam. Weltevreden op Wcser v. Rotterdam n. Bremen. Westerdam, 10 te New York. Westertoren. 10 100 m. w.n.w. P. Said n. Abadan Westland. 8 200 m. o.n.o. Bahia n. Santos. Wieidrecht. 10 te Puerto La Cruz v. Paulsboro. V illein Barendsz, 9 te Amsterdam v. Rotterdam. Willemstad, 11 tc Plymouth. Woensdrecht, 10 100 m. n. Kp. Vercl. eil. n. Dakar. Woltersum, 10 460 m. n.o. Bermuda n. Le Havre. IJsscl, 10 te Tunis. Zonnewijk, 11 te Fort William. Zuiderkruis. 11 te Kaapstad. Zwijndrecht, 10 te Antwerpen. SLEEPVAART Barentsz Zee. 11 v. New Orleans. Cjcloop. 7 180 m. z.w. Ras Madraka n. Khsrg eil. Friesland, 8 60 m. n. Kp. Finisterre n. Lissabon. Hector. 11 op dc rede van Marseille. Noordhol).. 7 320 m. n.o. Bermuda's n. Continent. Oceaan. 11 v. Gibraltar n. Ravenna. Oostzee. 11 te Dublin. Schelde, 11 v. Hoek v. Hollland op proefvaart. Stentor. 8 v. Vlaardnigen n. Lissabon. Tasmanzee. 11 v. Rotterdam n. Portsmouth. Titan. 8 te Marseille. Tvnc. 9 te Rotterdam. KLEINE VAART Aleelas, 8 v. Valencia n. Alicante. Atlas, 9 v. Rotterdam n. Leixous. Bab T, 8 v. Karskaer n. Zaandam. Bloemgracht. 9 te Amsterdam. Draco. 9 13 m. n.w. Scheveningen n. Bilbao. Elsa, 6 v. Walkom n. Zaandam. Flevo. 7 v. Wismar te Barking. Joost, 6 Kiel gepass. n. Ostrand. Kaap Falga. 8 v. Ostrand n. Rundvik. Kaap St. Vincenl, 6 Kiel gepass. n. Gefle. Nero, pass. 10 TE-5 v. Aarhus n. Amsterdam. Ponza 8 v, Hull te Kingslynn. Tavo, 6 v. Köping te Zaandam. Phidias, 8 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Quo Vadis. 10 40 m. n.o. Sandhammern n. Rouen. 1 haletas. 10 120 m. o. Gibraltar n. Palermo. Tilly. 8 Kiel gepass. n. Karskaer. Twee Gebroeders. 8 v. La Guaira n. Curagao. kan tijdens de zomervacantie plaatsen (15 iaar en ouder) voor het verrichten van lichte verpak kingswerkzaamheden gedurende TENMINSTE DRIE AAN EENGESLOTEN WEKEN. Goed loon en gunstige sociale voorzieningen. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt. Aanstelling geschiedt na medische goedkeuring. Aanmeldingsdatum dinsdag 12 mei a.s. 's avonds van 7.30— 9.00 uur bii de fabrieken. Harmenjansstraat 2. Haarlem (VLAKBIJ PRINSENBRUG HOGE PRIJZEN .fS.I.OOO 20162 5000 4153 2000 505» 1500 10695 19232 1000 2561 6064 12995 15S54 16112 400 1290 3023 3229 3391 4105 5115 5843 6289 7983 8133 10357 14966 18480 18973 21900 ƒ200 1176 1495 1609 1963 2025 2559 2810 3097 3620 373S 4133 5078 5428 599. 6131 6344 6423 6693 6787 6867 6877 7195 7376 8645 8796 8940 9082 9281 9325 9723 9765 10368 10954 10977 11005 11515 11671 11742 11791 12710 12980 13154 13454 13510 13763 13882 14014 14133 14177 1.4684 14724 15039 16218 16264 16374 16899 16928 16993 17.164 17296 18138 18567 18812 19152 19281 19287 19886' 19970 20129 20226 20329 20441 20823 20950 21231 1022 030 046 2.34 270 272 434 445 457 600 606 619 789 820 824 2014 020 038 222 235 272 447 468 469 565 571 583 795 799 S33 991 992 ,1018 032 067 260 272 329 472 491 506 715 788 945 977 986 1002 010 028 364 3S3 422 607 618 6<"4 829 851 872 5000 5002 012 018 241 246 "5b 418 433 446 575 604 613 768 772 814 0014 016 076 321 333 370 490 502 513 630 637 642 811 926 934 7013 041 056 186 225 236 381 384 404 585 589 652 834 855 903 8060 U99 140 295 401 406 668 690 694 9008 015 036 195 207 306 530 567 588 780 806 836 0004 082 100 211 243 272 475 479 485 690 700 707 865 874 885 24 053 090 052 056 292 467 528 667 676 906 958 039 049 279 347 480 493 595 623 S58 862 099 166 347 364 509 528 801 806 054 076 429 453 694 735 893 939 049 077 269 280 465 484 634 648 816 819 181 193 371 372 519 525 652 654 952 994 125 127 248 268 409 423 683 770 907 950 143 167 413 438 737 798 072 OS6 329 333 600 648 842 855 108 131 337 351 498 527 711 722 944 963 128 207 096 304 533 679 072 371 522 633 870 170 373 552 807 121 497 740 950 108 233 517 66'- 840 199 403 535 674 135 270 441 779 971 191 465 8305 104 3S7 685 892 136 374 528 726 966 223 PRIJZEN VAN 60.— 137 141 151 188 325 327 361 374 535 556 560 590 700 706 707 776 103 147 199 212 372 408 419 432 534 548 556 560 646 694 726 731 890 932 966 981 185 186 187 254 392 415 417 450 596 610 618 668 859 872 891 914 125 22: 283 295 512 525 570 590 785 803 814 824 977 9S1 990 112 128 319 341 553 558 670 678 868 958 211 224 444 464 556 557 683 722 152 162 299 345 462 523 779 796 999 217 222 489 547 854 859 152 160 467 479 711 763 957 964 149 170 375 391 56] 632 747 793 994 227 233 141 167 381 383 561 567 692 751 238 288 465 472 577 600 726 753 165 175 359 364 540 583 S22 S24 280 294 653 660 890 987 172 188 494 503 764 769 974 171 211 419 425 672 680 841 S42 236 292 294 321 328 57U 594 602 857 874 885 1 2053 079 087 322 374 412 626 627 648 817 838 87b 13035 043 072 307 367 412 643 710 776 11035 060 080 226 252 273 501 508 511 667 672 678 765 793 802 916 978 981 15014 044 062 164 207 223 380 416 433 543 562 602 761 762 852 14001 069 976 209 216 245 405 420 446 620 622 628 821 822 S36 17002 006 044 246 261 272 506 510 536 672 689 727 902 949 959 18017 075 092 300 317 346 526 539 564 753 760 765 872 874 924 1UUU4 019 039 218 243 254 357 387 6 5»1 610 640 :0014 022 044 308 309 314 506 523 565 697 706 789 .•1034 039 047 281 297 332 495 498 505 654 715 776 955 352 378 431 604 640 674 896 926 950 114 15b 16.1 471 494 502 65b 677 702 881 907 y27 092 136 201 417 465 481 803 897 968 109 119 138 309'327 380 551 575 586 702 717 726 815 818 832 459 527 719 757 968 986 162 191 531 566 703 711 969 238 249 507 539 977 992 143 1S6 384 391 623 636 741 749 839 842 543 561 829 841 304 315 577 580 806 814 261 268 560 594 2U6 218 422 432 637 657 752 755 871 883 076 231 437 616 870 096 287 447 662 879 087 290 550 788 965 136 375 600 766 943 067 257 432 678 143 318 582 834 079 354 511 791 088 254 447 655 883 100 292 469 708 930 095 293 558 S15 980 145 383 607 776 981 082 296 •163 736 151 417 602 855 096 376 515 800 089 112 272 295 452 454 658 676 898 933 105 119 310 322 521 534 715 717 939 947 153 166 323 355 590 605 835 836 993* 196 201 413 417 669 689 791 807 998 093 125 304 322 477 509 740 789 183 228 424 434 611 619 873 906 130 172 330 403 517 573 844 873 123 131 143 303 343 349 481 491 538 687 713 760 952 971 996 121 132 203 340 378 402 579 595 605 767 782 798 980 172 180 184 406 445 475 635 662 664 844 849 865 209 217 241 426 439 465 693 698 737 833 848 871 134 142 195 326 328 335 542 561 563 8?:: 985 265 275 280 459 470 488 641 682 692 9)4 919 957 199 210 244 446 478 494 575 584 60S 882 890 924 Voor spoed-ge indiensttreding gevraagd (mnl. of vrl.) Drogisterij KRUG. Tulianapark 54. Haarlem tel 55850 |JP| ET If I D voor minstens tl blnCi I 4 personen in - warm bij u thuis dank zij de speciale verpakking met aluminium folie, waarin de pas-gegrilleerde kip uren warm blijft. geheel gereed voor het gebruik Extra fijn van kwaliteit en smaak zijn onze VLUG-KLAAR arti kelen. Kant en klaar, gekruid en gezouten. Zo in de pan, zo op tafel. Gemakkelijk en voordelig. per stuk 'OOr 38 TE KOOP wegens ver trek zonn. 4 a 5 k. FLAT 2 balk., (garage), gunst, ligg., incl. stoff.. haarden, lichtorn., frig- 27.000.—. Telef. 50215 of Brieven onder No. 814. Direct leeg te aanvaarden a. d. Wagenweg, met grote 5 kamer woning. Vestiging verzekerd. Het vrije boven huis met eigen ingang is verhuurd voor 708.— per jaar. Koopsom 46.000.—. Inl. Mej. IJzerman. Tel. 42803 Flinke Werkster gevr- voor 2 ocht. p. w. van 7.30- tot 11.30 uur v.m. Aanm. dinsdag 12 mei tussen 17.30 en 19 uur. Dioces. secretari aat Katholiek Jeugdwerk, Zandvoorterallee 41. Heem stede. Telef. 38390. niet gezouten en gekruid GROT! HOUTSTR. 9? HAARLEM Wij vèrhuren alle KAMPEER. BENODIGDHEDEN VERGIERDEWEG 5Z* Telef. 54407 Ook textlelstof. ANTONIESTRAAT 45 Haarlem Tel. 18266 TeL na 6 uur 17605

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10