Tenten Spotkoopjes Britten leveren en parachutes aan pantserwagens Indonesië Pianorecital van Janine van Mever Amsterdamse Beurs Crisis in Argentinië VRIJDAG 15 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Chr Dreefschool Haarlemse politierechter Vier maanden gevangenis voor weersi P. Kooij 25 jaar lid van schoolbestuur In Frankrijk werden motorvoertuigen besteld 79 sif/y R00MB0TER0EBAK Wij bezorgen overal Hoogovens heeft werk krachten nodig De beurs van gisteren Kassem verwerpt het plan-Eisenhower „Wij kunnen ons zelf wel verdedigen Oud-president van Franse Assemblee ernstig ziek Vijf ernstig gewonden bij botsing tussen trein en auto Ook afdeling Lisse voor uitstel beursplannen fieftttebroek „Gesprekken met uzelf" Zandvoort UIT STAD EN STREEK Tweehonderdste woning feestelijk opgeleverd Haarlemmermeer In de dierentuin van Frankfort is dezer dagen een tapir geboren. Het fraai gestreepte diertje maakt het uit stekend, mede door de nimmer af latende zorgen van oppasser Franz Podolzak, die alle aandacht aan de jonge aanwinst ivijdt. De tapir, die 24 pond weegt, is de tweede die in deze dierentuin geboren werd. Voor leden van de Heemsteedse Kunst kring werd in het Minerva Theater een rfecital gegeven door de jonge pianiste Janine van Mever, leerlinge van (onder anderen) Marguerite Long te Parijs en Carlo Zecchi te Salzburg. Het is niet zon der opzet dat ik dit vermeld, want men krijgt bij deze pianiste inderdaad de indruk dat zij nog niet gegroeid is naar het niveau waarop antecedenten er niet meer toe doen omdat het musiceren een eigen fysionomie bezit. Zoals reeds uit het eerste nummer van het programma bleek de Sonate in F, K.V. 332, van Mozart beschikt zij wel over een fijngevoeligheid voor het uitge breide gamma van verschuivingen, ver tragingen en oplossingen die als het ware het micriscopische weefsel van de muziek uitmaken. Zij weet aan de details leven en beweging te geven maar mist vooralsnog de kracht om de spanningsbogen wijder te nemen en met behoud van deze schake ringen een groter geheel op te bouwen. In de sonate in As op. 110 van Beethoven was dit onvermogen om het „grote ritme" van een compositie gestalte te geven nog sterker waarneembaar; een passage als het droefgeestig-declamatorische arioso miste daardoor iedere zeggingskracht. Mijns inziens had de pianiste met een der gelijk werk van lange adem te hoog ge grepen. Ook met de weerbarstige fuga miste zij de boot; men ervoer deze aller minst als een bekroning van het vooraf gaande. Het is jammer dat ik over deze ongetwij feld serieus-werkende pianiste niet met meer instemming kan schrijven. Na de pauze liet zij onder meer horen een „Fan tasy" van de Nederlandse componist Jaap Geraerdts, een vijfdelige variatie-suite over een anonieme melodie uit de zeventiende eeuw. Merkwaardig was ook hier weer dat de concertgeefster achter de muziek aan liep waardoor men van het nieuwe werk slechts een zeer vage indruk kreeg. Men moet de toehoorder ieder ogenblik voor zijn, juist omdat hij de verhoudingen die hem de oriëntatie mogelijk maken, niet kent. Janine van Mever besloot deze piano avond met een toegift: het intermezzo opus 116, no. 2 in a van Brahms. Was zij in de uitvoering van haar programma toch innerlijk te bevangen gebleven? In deze korte, stamelende meditatie trof zij opeens wèl de toon, wist zij de muziek te laten „praten". Een teken dat zij zich nog ver der kant ontwikkelen. Sas Bun ge Vandaag gedenkt de heer P. Knnij, vnor- 'itter van het bestuur van de Christelijke Dreefschool in Haarlem, het feit dat hij vijfentwintig jaar van dit schoolbestuur deel uitmaakt. Tijdens een bijeenkomst in een der lokalen van het schoolgebouw is hij hiervoor op hartelijke wijze door zijn mede-bestuursleden, leerkrachten en leer lingen gehuldigd. Bij hun binnenkomst werden de heer en mevrouw Kooij door een sehoolkoor toe gezongen en ontving mevrouw Kooij van een der leerlingen een bloemenhulde. Als oudste bestuurslid sprak de heer J. K. West als eerste de jubilaris toe. Hij herinnerde met veel waardering aan de tijd toen de heer Kooij de penningen van de school beheerde en hij in die kwaliteit veel waardevolle adviezen of financieel gebied verstrekte. Spreker prees de voort durende belangstelling van de heer Kooij voor de Dreefschool en de wijze waarop hij steeds de belangen van de school heeft behartigd. Als stoffelijk blijk van erkente lijkheid bood de heer West de jubilerende voorzitter als geschenk van diens mede bestuursleden een fauteuil aan. De heer J- de Vink gaf hierna als hoofd van de af deling Ulo uiting aan zijn achting en die van zijn mede-leerkrachten voor de wijze waarop de heer Kooij zijn taak vervuld. Namens het onderwijzend personeel van de lagere school voerde de heer M. van Tol vervolgens het woord. Hij noemde de heer Kooij de „sterke man" van de Dreef school, maar dan in de goede betekenis van het woord. Persoonlijk was de heer van Tol de jubilaris dankbaar voor de steun en adviezen, die hij van hem mocht ondervinden. Tenslotte sprak de heer Kooij een dank woord waarin hij vaststelde het een eer te beschouwen voorzitter te zijn van het be stuur van een school waaraan leerkrachten verbonden zijn die bekwaamheid aan be ginselvastheid paren. De Haarlemse politierechter, mr, J. P. Petersen, heeft vanmorgen een 40-jarige Amsterdamse metselaar wegens weer spannigheid conform de eis veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. Op 30 januari liep verdachte dronken door de Haarlemse binnenstad. Twee po litieagenten hielden hem aan en verzoch ten hem mee te gaan naar het bureau. Aanvankelijk ging de metselaar mee, maar onderweg zei hij opeens: „Ik ga geen stap verder". Hij greep de agenten beet en slingerde hen op de grond. Toen de agenten weer op de been waren, liet de metselaar zich op de grond vallen en hij sloeg en trapte om zich heen. De po litiemannen wisten de weerspannige man toch weer overeind te krijgen, maar op weg naar het bureau klampte hij zich vast aan deurknoppen en raamposten. Et- ontstond een volksoploop en tenslotte za gen de agenten zich genoodzaakt de met selaar met de gummistok op een arm te slaan. Enkele omstanders hielpen de po litie bij het in bedwang houden van ver dachte, die na veel vieren en vijven op het bureau belandde. De man is reeds eerder veroordeeld we gens huisvredebreuk, mishandeling, ver nieling en weerspannigheid. Voor het laat ste delict waarbij iemand werd gewond, werd hij in Amsterdam tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Met het oog op dit strafblad eiste de officier van Jus titie, mr. J. J. Bredius, nu vier maanden cel en de politierechter achtte deze straf op haar plaats. Na botsing doorgereden De politierechter veroordeelde eveneens conform de eis een 62-jarige bondsdirec- teur uit Haarlem tot 75 of 30 dagen, om dat hij na een aanrijding was doorgereden zonder dat zijn identiteit was vastgesteld. Verdachte botste op 22 februari op het kruispunt Karei van Manderstraat- Adriaan de Jongestraat in Haarlem met zijn auto tegen een andere auto, die van rechts kwam. De schade aan deze wagen bedroog 242. Verdachte voerde aan dat hij nog gestopt had. Hij had in zijn spie gel gekeken, maar de andere auto niet meer gezien zei hij. De eigenares van de aangereden auto vertelde als getuige dat. zij een poos aan de kant van de weg heeft stil gestaan. De officier van Justitie zei, dat verdach te de flinke klap van de aanrijding moet hebben gemerkt, blij vond het zeer slor dig en onfatsoenlijk van verdachte om niet na de aanrijding te wachten. Na de eis van de officier merkte de directeur nog op, dat hij zich niet in de mate van de gevraagde straf schuldig voelde. Mr. Pe tersen dacht er evenwel anders over en vonniste conform. De politierechter veroordeelde een 26-ja- rige Haarlemse opperman, die op 1 maart 's nachts om een uur in de Grote Hout straat „onder invloed" op zijn fiets reed met beide benen aan een kant, tot 60 boe te of 15 dagen hechtenis en een week voor waardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van een jaar. De officier van Jus titie had 60 of 12 dagen geëist. (Van onze correspondent in Londen) Indonesië heeft een geringe hoeveelheid oorlogsmateriaal in Engeland besteld. Naar wij uit Indonesische bron vernemen, be treft het de aankoop van 180 gepantserde voertuigen voor troepenvervoer en 1500 pa rachutes. De Indonesische militaire missie onder leiding van kolonel Jani, die reeds in april een bezoek aan Engeland heeft ge bracht en daarna een aantal andere Euro pese landen bezocht, is twee dagen geleden naar Londen teruggekeerd om de aankoop te bezegelen. De missie zal zondag vertrek ken. Donderdag brachten de Indonesische militairen een bezoek aan Engeland's artil leriebasis Larkhill op de hoogvlakte van Salisbury, waar demonstraties werden bij gewoond. Voor hun vertrek zullen zij nog andere demonstraties te zien krijgen van de nieuwste pantserwagens en anti-tank- geschut. Volgens onofficiële berichten zou de missie door Djakarta gemachtigd zijn tot negen miljoen pond sterling te gaan bij haar aankopen. Het meeste materiaal is op het vasteland aangekocht. De Britse re gering heeft over de Indonesische aanko pen voeling gehouden met de regeringen van Nederland en Australië, omdat men zich in Londen er natuurlijk van bewust is, dat deze landen de bewapening van In donesië met wantrouwen gadeslaan. Een Britse zegsman zeide ons echter, dat. Enge land nooit, materiaal aan Indonesië zou leveren, indien het gebruikt zou kunnen worden voor een invasie van Nieuw Gui nea. Parachutes acht men in dit verband blijkbaar van weinig betekenis. Men meent dat Indonesië het aangekochte materiaal bestemd heeft voor de strijd tegen de re bellen. Van Britse ziide weigerde men ech ter mee te delen wat voor soort van mate riaal zal worden geleverd, omdat dit be stellingen zijn bij de particuliere industrie. De Engelse regering heeft hiervoor geen speciale kredieten beschikbaar gesteld, al is het mogelijk, dat de betreffende firma's gebruik zullen maken van de normale ex portkredieten. Naar aanleiding van de Indonesische aankopen is de vraag gesteld, of deze mis schien een nieuw symptoom vormen van Advertentie Advertentie SPAARNWOUDERSTR. Telefoon 21550 75 De uitbreidingsplannen die een gezond bedrijf vanzelfsprekend heeft, zijn voor de verwezenlijking afhankelijk van de be schikking over geld, intellect en voldoende personeel. Het eerste baart Hoogovens IJmuiden geen grote zorgen, het tweede is altijd een voorwerp van zorg en het der de kan als het knelpunt worden be schouwd, aldus de bedrijfscourant van K.N.H.S. n.v. Geschikt personeel is heel moeilijk te vin den. In 1958 kon in de eerste 2J/s maand van het jaar nog een toeneming van de ar beidersbezetting van ca. 200 man worden bereikt; in dit jaar bedroeg de toenming slechts ca. 25 man boven het normale ver loop dat bij het concern uitzonderlijk laag is, doch nog altijd door pensionering, ont slag wegens gezondheidsredenen, huwelijk van vrouwelijke werknemers en verande ring van werkkring ca. 500 personen per jaar omvat. Om het verloop op te vangen, de van derden geleende werkkrachten te vervangen en in de uitbreidingsbehoefte te voorzien, zijn in de eerstkomende drie jaar drieduizend nieuwe werknemers no dig. Naast intensief contact met de ar beidsbureaus zal ook uitbreiding van de leerlingopleiding een middel ter bereiking van dat doel zijn. AMSTERDAM De handel was vrij actief en na de .tech nische koerscorrecties van de vorige dag, werd de vaste tendentie van de Vorige dagen opnieuw voortgezet voor d« inter nationale waarden. De koersverliezen van de vorige dag werden niet alleen inge haald, maar de noteringen kwamen hier boven uit. De arbitrage gaf blijk van haar activiteit. De stimulans voor deze her nieuwde vaste stemming kwam mede door de vaste slotkoersen uit Wallstreet. Aan delen Philips waren op 654 bijna 9 punten boven de vorige dag, toen een verlies van 5 punten werd geleden. De converteerbar^ obligaties waren op 305X.ongeveer vijl punten hoger. Ook de preferente aandelen Philips noteerden enige punten boven hot vorige slot. Unilever was ongeveer 10 pun ten hoger op 584; AKU 322 plus 4 punten Kon. Olie was op 168.70 een gulden hoger. De pariteit New York was (168.80 Aan de aanhoudende koersdaling van de laatste dagen van de K.L.M.-papieren kwam een einde. Deze waarden kregen 'n hogere adviesprijs. In de scheepvaartafdeling was de stem ming bepaald flauw. Over de gehele linie bedroeg het koersverlies 1 tot 't punten Een uitzondering hierop vormden aan delen Van Nievelt, die goed prijshoudend in de markt lagen. De beurs had zich reeds verzoend met de gedachte, dat deze maat schappij het dividend over 1958 zou pas seren. Nu een dividend van 7 percent, waarvan 5 percent in aandelen, is aange kondigd, tegen verleden jaar 10 percent in contanten, was dit voor de beurs nog een meevaller. De omzetten in de scheep vaartsector waren gering. Van de leidend^ cultures bestond een behoorlijke activiteit in de HVA-hoek. Het fonds steeg van 138% tor 140 tegen de vorige dag 138. Deli was een fractie boven het vorige slot, Amster dam Rubber en Senembah waren prak tisch onveranderd. Op de staatsfondsen- markt was de stemming bij zeer kalme handel merendeels prijshoudend. Cultuur- bankén en Nationale Handelsbanken wer den in een open hoek verhandeld. De stemming was vast. Aandelen Geveke werden een paar punten hoger geadvi seerd op het dividend van 18 percent (20 percent). De beurs had een dividend ver wacht van 15 percent. Aandelen Kondoi kregen een tiental punten hogere advies - prijs op het dividend van 12 percent teger, het vorig jaar 6 percent. De aandelen wer den op ongeveer 200 bieden getaxeerd Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Het bericht dat de president van de United Steelworkers Union, David Mc Donald, een bezoek aan president Eisen hower bracht was oorzaak dat de staal- waarden op de Newyorkse beurs sterk stegen. Lukens, Continental, Youngstown Sheet and Tube en U.S. Steel stegen bijna vier dollar, de overige waarden 1 tot 2 dollar. McDonald onderhandelt in New York over nieuwe contracten voor de staalarbeiders. Tot op heden geloofde men ter beurze dat een staking onafwendbaar zou zijn, wanneer de huidige contracten op 30 juni vervallen. Het bezoek van Mc Donald wordt algemeen beschouwd als een aanwijzing dat de vakbonden weinig zijn geporteerd voor een staking. Ook de ove rige metaalwaarden boekten winsten tot 2 dollar. Tegen het sluiten was de markt bijzonder willig. De aandelenomzet be droeg 3.660.000 stukken van 1.245 fondsen, waarvan 603 hoger en 419 lager sloten. Het industriegemiddelde kwam van 633,05 op 637,04; dat voor spoorwegen van 165,14 op 166,30 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92,05 op 91.86. (UPI) een verandering van politiek ten opzichte van wapenleveranties, vooral gezien de wapenverkopen aan Irak, waarbij het mo tief was te voorkomen, dat het genoemde land geheel afhankelijk van het Sovjet blok zou worden. Men verzekerde ons ech ter, dat wat Indonesië betreft, er geen sprake is van een nieuwe gedragslijn. Britse firma's krijgen vergunningen voor wapenuitvoer naar een bepaald land. In dien er bij de Engelse regering geen be zwaar tegen bestaat, dat het gevraagde materiaal wordt geleverd. Aangaande In donesië zegt de Britse regering wel dege lijk rekening te houden met de Neder landse en Australische belangen. Daarom zal de verkoop van zware tanks aan Indo nesië niet worden toegestaan. In december van vorig jaar werd, zoals men zich her inneren zal, toestemming verleend voor de aankoop door Indonesië van Fairey Gan- net-marinevliegtuigen. In Londen verluidt nog dat de Indone sische militaire missie in Tsjecho-Slowa- kije opmerkelijk genoeg krediet zou zijn geweigerd. In Frankrijk schijnen motor voertuigen te zijn besteld. Ook West- Duitsland en Italië werden door de missie bezocht. Indonesië zou op het ogenblik geen belangstelling bezitten voor straal jagers en de aankoop van bommenwerpers. LONDEN (UPI) De Nederlandse am bassadeur in Londen, baron Bentinck, heeft donderdag een onderhoud van drie kwar tier gehad met de Britse minister van staat voor buitenlandse zaken, John Profumo. Dit onderhoud hield niet alleen verband met het bezoek van een Indonesische mis sie aan Engeland maar ook met enige an dere aangelegenheden. BEIROET (UPI) De premier van Irak Karim Kassem, heeft verklaard, dat zijn land „niet later dan deze week", het plan- Eisenhower naast zich neer zal leggen. Irak aanvaardde dit plan, waarbij Ameri kaanse steun verleend wordt aan elk land van het Nabije Oosten, dat daarom zou vragen, onder het oude bewind van koning Fèisal en premier Noeri-es-Said, dal op 14 juli van het vorig jaar omvergeworpen werd. „We hebben besloten om het plan-Eisen hower nog deze week vaarwel te'zeggen", zei Kassem in een rede tot de federatie van Iraakse industrieën. „Wij zullen ons grondgebied met eigen krachten verdedi gen", voegde hij daaraan toe. Kassem zei, dat Irak neutraal zou blijven tussen Oost en West. „Wij zullen werken voor de versteviging van de vriendschap met de communistische staten", zei hij. „Wij zijn ook vrienden van de westelijke staten, die met ons bevriend wensen te zijn. Wij willen geen agressief land zijn". De Iraakse leider, wiens redevoering door radio-Bagdad werd uitgezonden en hier werd gehoord, zei, dat zijn natie „sterk genoeg was om zichzelf te verde digen. Wij zullen de kracht gebruiken om de vrede te steunen. Wij zullen haar niet aanwenden voor agressie". „Zij, dié valse tranen wenen over Irak, omdat het communisme dit land zou be heersen, kunnen beter over zichzelf hui len", zei Kassem. „Ik verklaar voor het aangezicht van de hele wereld, dat wij een vriend zijn van de communistische landen en ik persoonlijk zal actief werken ter be vordering van die vriendschap". „Wij zullen tezelfdertijd vrienden zijn van de westerse landen, die met ons be vriend wensen te zijn. Dat is de weg, die neutrale en vredelievende staten moeten gaan", zei Kassem. PARIJS (AFP) André le Troquer, voormalig voorzitter van de Franse na tionale vergadering tijdens de Vierde Re publiek. is enige dagen geleden door een verlamming getroffen. Zijn toestand is ernstig. Hij is 75 jaar. Advertentie UW LAATSTE KANS VOOR DIT SEIZOEN zie advertentie binnenpagina. Slotkoers Voorbeu gisteren koersen 3-3%% Nederl. '47 92^ 93 3% Nedl. 1962/64 98lJ/i« 98% Woningbouw 6 111 Pr. A'dam '56 I.. 81 Pr. A'dam '56 II. 95 X Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. 91% Pr. R'datn '57 100 'Vu A.K.U 322 321 Calvé Delft 599 605 Van Gelder Zonen 225 227 K. N. Hoogovens 508 510 Nederl. Foro 296 297 N. Ka bel fabriek. 375 378 gew.Philips Gloeil 655 655% Pref.PhilipsGloeil. 267 Unilever 585 583% Wilton Fv en oord. 205 2"6 Werf Gusto 163 163 Dordtsche Petrol. 734 X 74C Kon. Petroleum.. (169. f 170.60 Billiton 250 250 A'dam Rubber 88% 88% K.L.M 1 123. f 109 Holl. Amer. Lijn.. 140 149% K.N.S.M 146 147 N. Scheepv Unie 132% 133 v. Nievelt Goudr. 125 X, 124% Phs. v. Orrmeren 238 238 H.V.A 141% 140 Delimaatschappij f 159.— f 159 Amsterd. Bank 289 289 Nat. Handelsbank 155 Va 156 Ned. Handel Mij.. 232 Rotterd. Bank 266 266 Twentsche Bank. 242 Anaconda Copper 66 67% Bethlehem Steel. 51% 52% U.S. Steel 92% 95% General Motors.. 50% 51 82% 84% 28 28^ Advertentie Ruime dubbeldakf eombinatle-tent. Verpak! In 2 foudralen, gewicht 12900 gram. Afmetingen ondertent! lang 200 cm, breed 1 80 cm, hoog 1 50 cm, lijhoogte 35 cm, bagagepunt 80 cm. Compl. met een Ingenaaid gerubberd kulpgrondzell I ZI3i" Vraag onze uitgebreide geïllustreerde catalogus. Hartenstraat 7 Tel. 30024 Raadhuisstraat 32-40 Tel. 42570-44003 Amsterdam-C. Een bestelauto met vijf inzittenden is vanmorgen op de spoorwegovergang te Emmen aangereden door een trein. De auto werd bij de botsing in een sloot ge slingerd. De inzittenden, de bestuurder, drie vrouwen en een kind, liepen ernstig letsel op. Zij zijn naar het ziekenhuis te Emmen overgebracht.. Twee lammeren, die zich ook in de auto bevonden, kwamen om het leven. De auto werd volkomen ver nield. De trein kreeg een vertraging van ongeveer een kwartier: BUENOS AIRES (Reuter/AFP) De Argentijnse regering ziet zich geplaatst voor een zeer ernstige situatie. Zij zal niet alleen het hoofd moeten bieden aan een regeringscrisis, maar ook aan een staking, uitgeroepen door twee grote vakcentrales, de peronistische en de com munistische. Beide centrales hebben de leden van de bij hen aangesloten bonden opgeroepen vandaag te staken, uit sym pathie met het stakende bankpersoneel. Donderdag zijn ook de minister van Bui tenlandse Zaken, Florit, en zijn naaste medewerkers afgetreden nadat de presi dent van de centrale bank Barnett, en de directeuren van alle andere staatsbanken ontslag hadden genomen. Zij deden dit uit sympathie met, Frigerio, de persoon lijke adviseur van president Frondizi, en de ministers van Handel, Financiën en Vervoer die woensdag waren afgetreden. President Frbndizi heeft erop gewezen dat het ontslag van de ministers geen wijziging in de algemene politiek van de regering ten gevolge zal hebben. Bloembollencultuur De afdeling Lisse van de Koninlijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur, die donderdagavond de gewijzigde beschrijvingsbrief voor de buitengewone algemene vergadering heeft behandeld, heeft zich met algemene stemmen voor de amendementen Wassenaar-Benncbroek en Vogelenzang verklaard. Als deze amen dementen worden verworpen, verkrijgt het plan Haarlem 101 stemmen tegen, 2 vóór en 1 blanco. Het plan „Treslong" wordt gesteund met 78 stemmen tegen 26 stem men. Voor het voorstel van het hoofdbe stuur om de jaarlijkse lastenverhoging te dekken door verhoging van de beurs-en- tree en wijziging van de contributieschaal zijn slechts twee leden. Voorzitter Roos zei in zijn openings woord dat het begin van het broeiseizoen goed was, het einde slecht. Ook in de particuliere tuinen was door het warme weer de bloei slechts kort, hetgeen voor de leveranciers van de bollen niet zo pret tig is Op de Floriade in Rotterdam zal de afdeling Lisse 7000 hyacinten en 20.000 tulpen opplanten. Aangezien de Floriade ook op zondag geopend zal zijn, distan- cieerden zich van te voren reeds enkele leden van dit plan. Op de laatste bijeenkomst in dit seizoen van de afdeling Bennebroek van de Neder landse christen-vrouwenbond heeft mejuf frouw N. Buesink donderdagavond ge sproken over het boek van professor dr. H. R. Wijngaarden, hoogleraar in de psy chologie aan de Vrije Universiteit in Am sterdam: „Gesprekken met uzelf". Spr. schetste op boeiende wijze de ontwikke ling van de psychologie. Zij meende dat niet alle resultaten hiervan te loven zijn. Slechts staat vast dat het geheim van de mensenziel, de persoonlijke verhouding tussen God en mens, niet te ontraadselen is. De presidente, mevrouw Van der Hoop van Slochteren, had ps. 145 1, 4 en 7 laten zingen en ps. 139 voorgelezen. Medegedeeld werd dat op 16 juni in Amsterdam de land dag voor het gewest. Noordholland wordt gehouden. Na de inleiding van mejuffrouw Buesink ontstond een prettige gedachten- wisseling. BURGERLIJKE STAND ZANDVOORT. GEBOREN: "Albertus Pieter Cornell's, z. v. B. Verschoor en M. van Duivenboden; Suzanna Geertruida, d. v. C. Hol en J. van Heun; Johannes Gerardus Maria. z. v. A. J. Vreenburg en M. van der Velden. ONDERTROUWD: C. Admiraal en C A. Nieuw^orp: L. E. Laaper en J. Fleijsman. GETROUWD: W. TI. Jansen en A. Keur; F. Weideman en A. C. Donker; R. H. Bijs ter en W. Halderman. OVERLEDEN: Joh. J. C. de Wid, 72 j., wed.e v. G. Weber. Overleden buiten de gemeente: S. J. Berndes, 65 j„ geh. m. M. G. Heidenreich; Br. M. Smit, 3 weken, v. Lennepweg 91 rd. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester van Zandvoort is ver hinderd woensdag zijn wekelijkse spreek uur te houden. Nieuws in het kort Bloedtransfusie. Woensdagavond om zeven uur wordt in de Technische school in Hoofddorp een bloedtransfusie-avond gehouden. De oproepen zullen dezer dagen worden verzonden. Advertentie EVEN VERPOZEN IN DE „LINIO BAR" Gezellige sfeer in het betere genre Billijke prijzen. Stella Artois hier (het beste Belgische bier) PIANIST - GOOCHELAAR AB. LANG - Gasthuisstraat 26 - Tel. 21875 Het bouwbedrijf Smit en Van der Laan uit Beverwijk heeft vanmorgen op feeste lijke wijze de tweehonderdste in Hillegom gebouwde woning opgeleverd. Deze woning, aan de Willem de Zwijgerlaan 55, zal wor den betrokken door de heer W. D. van Nobelen in Hillegom, die over enkele we ken met mejuffrouw A. Slobbe in Lisse in het huwelijk zal treden. Een aantal geno digden was van de feestelijke oplevering getuige. De heer B. van der Laan sprak namens de aannemingsmaatschappij er zijn vreugde over uit dat hij reeds tweehonderd huizen in Hillegom heeft kunnen bouwen. Hij zei te hopen dat de goede samenwerking met de gemeente er toe zal leiden ,dat nog vele woningen zullen volgen. Ook de burgemeester, jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, die met de wethouders aanwezig was, gewaagde van de goede samenwerking met de bou wers. Waarderend toonde hij zich ook tegenover de architect, de heer D. Heineke. Hij wees erop dat de woningvoorraad sinds 15 mei 1945 met 632 is toegenomen. Thans zijn 86 woningen in aanbouw en 139 in voorbereiding. Er zijn echter nog 780 woningzoekenden. De heer Van Nobelen en mejuffrouw Slobbe die de nieuwe woning gaan betrekken, staan reeds van 1954 af als woningzoekenden ingeschreven. De burgemeester wenste het paar veel geluk in het nieuwe huis. Hij overhandigde mejuffrouw Slobbe een versierde sleutel, waarmee deze haar huis opende. Hierna bezichtigde men het smaakvol ingerichte huis. Van het gemeentebestuur was er een groot bloemstuk van irissen. BURGERLIJKE STAND VAN HILLEGOM GEBOREN: Ubaldine Johanna Cornelia, d. v. J. van Horick en C. M. van Leeuwen; Maria Johanna, d. v. H. H. Visser en E. C. Berg; Hubertus Petrus Franciscus, z. v. W. N. Warmerdam en M. M. Beerendonk; Ge- rarda Christina Maria, d. v. J. J. M. van Maris en J. A. Jonkman. ONDERTROUWD: Th. van Bezu en E. Th. Weyers; T. Reyneveld en H. Sjoerds- ma; D. Driessen en A. J. Vermeere. GETROUWD: P. J. Melrhan en M. Q. Meskers; C. Janse en A. H. van der Voorn; K. A. Harmsen en J. G. Schniedewind. OVERLEDEN: C. N. Ruigrok, m„ oud 77 jaar. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Hendrikus Antonius,. z. van S. van Rijn en A. M. B. Mangnus; Anna Johanna, d. van L. Bredeveld en J. I. Smeijers; Dirk Jan, z. van D. Hissink en A. L. P. van Gooi; Jenneke, d. van T. J. Seis en T. J. Tates; Martin Theo Adriaan, z. van J. Cardol en L. Bokhorst; Izaak Laurens, z. van J. van Eenennaam en A. M. L. Oudshoorn; Barend, z. van P. de Rijk en R. van Pelt; Alida Agatha, d. van M. Vastenhout en J. A. Ubink; Johannes Daniël, z. van M. Vastenhout en J. A. Ubink; Adriana Wilhelmina, d. van W. Klootwijk en H. Vos; Ingeborg Elisabeth, d. van A. Kunst en G. A. Hoekstra; Marjo- leine, d. van L. H. de Melker en B. Schoon hoven; Monique, d. van T. J. Benjamin, en T. Middelkoop; Johannes Maria, z. van J. J. Fontaine en J. K. Doeswijk; Albert Nicolaas, z. van H. I. J. van der Bijl en A. Koopman; Robert Aldert, z. van J. Maars- sen en H. M. C. Bosman; Johannes Adria- nus Maria. z. van A. H. Rijke en M .T. Beemsterboer; Plendrik Maurits, z. van C. Filius en C. W. Rennen; Maria Adriana. d. van A. J. Filius en M. G. Eilander; Ja cobus. z. van K. van Beem en G. Vedder; Cornelis Wilhelmus Maria, z. van P. Kool bergen en C. A. Bouwman. ONDERTROUWD: C. W. Schild en C. Snijder; F. van Steeg en A. J. van der Stelt; H. Wind en G. Hijstek. GETROUWD: P. Visser en G. Dompe ling; G. Daim en A. W. Klootwijk; D. Bijls- ma en W. de Zeeuw; W. L. Kloet en B. M. Spijker; H. J. Wesselman en M. C. Schön- hage. OVERLEDEN: J. Cardol, 72 jaar, echt genote van J. Tates; A. Griekspoor, 82 jaar. echtgenoot van T. de Groot; J. Quivooij, 85 jaar, echtgenoot van M. Ras; A. Kam per, 54 jaar, ongehuwd; B. Klaassen. 74 jaar, weduwnaar van L. Hoek; J. A. van Leeuwen, 61 jaar, ongehuwd.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9