Voetbalwedstrijd tussen Haarlemse gemeenteraad en journalisten Woningbouwver. „H^emstede" bestaat veertig jaar R. J. de Winter onderscheiden met zilveren erepenning van Heemstede WOENSDAG 20 MET 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 H. J. van Dalen overleden Vierde schoolconccrt in gemeente Bloemendaal Vier bromfietsen en geld gestolen Volksmuziekscholcn in Noordholland Vijftigjarige vereniging heeft financiële zorgen Oud-hoofdinspecteur Woud overleden Directeur Sociale Zaken Drs W. Hazevoet eerste op voordracht Ruim anderhalf miljoen meer voor westelijke randweg J. van der Schoot nam afscheid van arbeidsbureau Or.rfpnisten beluisterden Chr. Müller-orgel Afscheidsbijeenkomsten van ds. G. .T. Waarden burg Oud-minister Suurhoff spreekt in Haarlem Prinses Eloïse in het Openluchttheater Ook in Bloemendaal een jeugdnatuurwacht? Piet Kee gaat concertreis naar Duitsland maken Collecte Poliofonds heeft meer dan tien mille opgebracht Filmopnamen op circuit voor Veilig Verkeer Scheepvaart UIT STAD EN STREEK Joop van Deventer Dinsdag was het precies veertig jaar geleden, dat in Heemstede de woningbouw vereniging „De Haemstede" werd opgericht als gevolg van een initiatief, dat werd ge nomen door de heren jhr. A. van de Poll,, H. J. A. Bron, C. van der Kloot Meyburg, J. P. van Steenbergen en R. G. de Winter. De eerste vergadering 19 mei 1919 slond onder leiding van jhr. Van de Poll, waarbij onder meer werd besloten de ver eniging een algemeen karakter te verlenen. Deze eerste bijeenkomst was het begin van een lange serie vergaderingen en con ferenties, gewijd aan het ontwerpen der plannen, die weer moestep worden gevolgd door het indienen van verzoeken aan rijk en gemeente. Vandaar dat pas in maart 1921 serieus kon worden begonnen met het eerste project: de bouw van 69 woningen rond het Hacmstedeplein. Met als architect de heer Herman van der Kloot Meyburg, moeten deze huizen in die dagen een omwenteling in de arbeiders woningbouw hebben betekend, want na bijna een halve eeuw is dit nog steeds een bijzonder fleurig en vriendelijk woonkwar- tier. Later werden gesticht de complexen aan de Balistraat (33 woningen), Talmastraat (48 woningen) en Bankastraat (65 wonin gen); in de loop der volgende jaren ver meerderd met het in exploitatie nemen van de complexen Javalaan (14 woningen), Leeghwaterlaan (24 woningen), Ringvaart laan (12 woningen), Lelylaan (12 midden standswoningen), Sportparklaan (36 wonin. gen), Lelylaan (19 woningen) en Molen- werfslaan (7 woningen). Momenteel heeft de vereniging 350 woningen in exploitatie, waarbij één flat. Het bestuur heeft bij deze veelomvattende werkzaamheden steeds een verheugende medewerking van de Natio nale Woningraad mogen ondervinden en in niet mindere mate van de zijde van het Heemsteeds gemeentebestuur.Verleden jaar nam „De Haemstede" nog het initiatief tot de oprichting van de federatie van Heem- steedse woningbouwverenigingen; een be sluit. dat door de sublieme onderlinge samenwerking evenmin behoeft te worden betreurd. Uiteraard hebben ook in dit bestuur in de loop der jaren de gebruikelijke mutaties plaats gehad, zodat het thans als volgt is samengesteld: N. Vos, voorzitter; mevrouw mr. A.i J. H. Gaasterland-Braaksma, tweede voorzitster; R. G. de Winter, secretaris; B. J. de Jong, penningmeester en D. Kikkert en H. de Boer, commissarissen. De laatste jaren heeft de Heemsteedse architect A. J. J. Verspoor het toezicht op het onderhoud der woningen. Zoals uit de bovenstaande samenstelling blijkt, is de neer R. G. de Winter het enige bestuurslid, dat sedert de oprichting actief voor de vereniging werkzaam is gebleven. Vandaar dat de herdenkinge van het veer tigjarig bestaan van „De Haemstede" zich geheel op zijn persoon concentreerde. Dins dagmorgen werd hij te zijnen huize aan de Tooropkade in de intieme kring van het bestuur toegesproken door mevrouw mr. A. J. H. Gaasterland-Braaksma, die als plaats vervangster optrad voor de heer N. Vos, die wegens ziekte was verhinderd. Namens het bestuur betuigde mevrouw Gaasterland de jubilerende secretaris haar dank voor de vele omvangrijke werkzaamheden, die Na een langdurige ziekte is op zestigja rige leeftijd in Haarlem overleden de heer H. J. van Dalen, die ruim veertig jaar als bediende aan het verkooplokaal Notaris huis aan de Bilderdijkstraat in Haarlem verbonden is geweest. De heer Van Dalen kwam daar als 16-jarige in dienst. Gedu rende zijn lange loopbaan genoot hij steeds het volle vertrouwen en de waardering van patroons en publiek. Bij zijn veertigjarige dienstverband werden zijn verdiensten er kend met de toekenning van de ere-me- daille in brons behorende bij de Orde van Oranje-Nassau. De crematie heeft vrijdag 22 mei om 11.05 op Westerveld plaats. Donderdag en vrijdag zal het vierde schoolconcert voor de leerlingen van de lagere scholen in de gemeente Bloemen daal worden gegeven. Een kwartet onder leiding van de heer S. Hesselink zal na een inleiding musiceren. Donderdagmiddag speelt het kwartet eerst voor de Born- waterschool en de Bloemendaalso School vereniging, daarna voor de christelijke school voor g.l.o., de St. Theresiaschool, de St. Adelbertusschool en St. Joseph- school in Bloemendaal. Vrijdagmiddag volgt in „Domi" een concert voor de Over- veense scholen, gevolgd door een muziek les in de Vondelschool in Aerdenhout voor de leerlingen van alle Aerdenhoutse en Vogelenzangse scholen. In de afgelopen dagen zijn in Zandvoort vier bromfietsen ontvreemd Voorts is aangifte van vermissing gedaan van een scooter, een motor, een fiets en een brom fiets. Een dertienjarige Amsterdamse jon gen werd op het strand betrapt bij het wegnemen van een portemonnaie uit een op het strand liggend kledingstuk. Drie jongens uit Nieuwer-Amstel zijn voorts aangehouden, die zich schuldig hebben ge maakt aan diefstal van een portemonnaie ten nadele van een Amsterdamse dame. Gedeputeerde Staten van Noordholland lebben de Provinciale Staten voorgesteld met ingang van 1 januari 1960 het verle nen van een subsidie aan de Stichting V'olksmuziekschool voor Haarlem en voor Zaandam te eindigen. Zij zijn van me ning dat geen subsidie meer behoeft te worden verleend, omdat de scholen bij uit stek plaatselijk belang dienen. Voor de volksmuziekschool te Amsterdam menen Gedeputeerde Staten voorhands nog een uitzondering te moeten maken, omdat zij eerst moeten nagaan, in hoever zij, be halve haar gewone functie, ook die van •.moederschool" voor de andere scholen vervult. De heer R. G. de Winter, die van de oprichting af bestuurslid is geweest, is thans secretaris van de jubilerende woningbouwvereniging „De Haem stede". hij in het belang van de vereniging en de volkshuisvesting heeft verricht. Als hulde blijk ontving de heer De Winter een ge schenk in enveloppe, waarbij zijn echtge note een fraai bloemstuk werd aangeboden. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, vertolkte de grote erkentelijkheid van het gemeente bestuur voor het vele nuttige werk, dat ..De Haemstede" ook in het belang van de volkshuisvesting blijft verrichten. En zulks ondanks het feit, dat de huidige moeilijke tijdsomstandigheden, op het gebied der woningbouw zoveel nuttige initiatieven verhinderen. Voor het aandeel, dat de heer De Winter persoonlijk in deze activiteiten heeft gehad, overhandigde de burgemeester hem als blijk van waardering de zilveren erepenning van de gemeente, ingelegd als presse-papier. In éen kort dankwoord gaf de heer De Winter daarop uiting aan zijn grote erken telijkheid voor de prettige wijze, waarop hij steeds met de gemeente en haar amb tenaren heeft mogen samenwerken. En het geschenk stelde spreker bijzonder hoog op prijs, omdat de penning het kenmerk van Heemstede draagt. J aarver slag „Z uigelingenzorg" „De vereniging kampt de laatste jaren in toenemende mate met financiële zorgen. De lasten stijgen, maar worden niet ge compenseerd door een verhoging van de subsidie. Het bestuur vraagt zich met be zorgdheid af hoe de vereniging in de toe komst in stand te houden. Gezien het feil dat „Zuigelingenzorg" met 11 bureaus een belangrijke plaats inneemt op het terrein van de medische verzorging van de gezon de zuigeling, zou het zeer te betreuren zijn wanneer dit werk om financiële redenen zou moeten worden stopgezet". Aldus lezen wij in het verslag over 1958. tevens het vijftigste jaarverslag, van de vereniging „Zuigelingenzorg" in Haarlem. Het aantal bij de vereniging ingeschre ven zuigelingen bedroeg in 1958 695. In 1949 was dit nog 1569. De sterke daling van het aantal ingeschrevenen in de laatste jaren wordt toegeschreven aan de oprichting van nieuwe consultatiebureaus van de Kruisverenigingen. Het bestuur is erken telijk voor het werk van de consultatie bureau-artsen en van de zusters. De laat- sten brachten, naast hun taak op de bu reaus, 3876 huisbezoeken, waarbij zij de moeders mei raad en daad bijstonden. Hei totaal aantal bezoeken aan de bureaus be droeg in het verslagjaar 10.276. Er werden 628 vaccinaties en 1620 immunisaties ver richt. Dankbare herinneringen heeft het bestuur aan zuster Serné, die op 18 augus tus 1958 overleed. Met haar ging een van de pioniers van de kinderhygiëne heen. Het bestuur van „Zuigelingenzorg" was op 1 januari 1959 als volgt samengesteld. Jhr C. G. J. von Winning, eerste voorzit ter; mevr. mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, tweede voorzitster; Jhr. A. A. van Valken burg, secretaris; mevr. A. Heeres-Benne- ma. penningmeesteresse; mej. P. Bienfait, •J. H. van Beers, arts. dr. A. Dekker-Jon- ker. mevr. .T. W. A. Dijkstra-Mulder, arts en dokter D. Heymans, directeur van de G.G.G.D. Dinsdag is in Haarlem in de leeftijd van 71 jaar overleden de heer M. Woud, oud hoofdinspecteur van de Haarlemse poli tie en makelaar in onroerende goederen en hypotheken. Be heer Woud werd op 31 maart 1888 in Wormer geboren. Na de mulo te Wor- merveer te hebben doorlopen werd hij op 6 september 1909 volontair bij de politie te Purmerend. Met ingang van 4 juli 1911 werd hij benoemd tot klerk bij de Haar lemse politie, die hij sedertdien trouw is gebleven. Op 1 maart 1913 werd de heer Woud bevorderd tot adjunct-inspecteur en op 23 april werd hij tevens chef van de distributie-brigade. Met ingang van 1 januari 1919 werd de thans overledene in gedeeld bij de recherche en op 1 juli 1921 volgde zijn bevordering tot inspecteur dei- recherche eerste klasse. Op 1 januari 1922 werd de heer Woud hoofdinspecteur der recherché, chef der justitiële afdeling en sedert 2 juni 1928 trad hij bovendien op als waarnemend commissaris. Na per 1 januari 1946 te zijn bevorderd tot de rang van ambtenaar eerste klasse werd hem op 1 april van dat jaar wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd eervol ontslag verleend. Na 37 politie-dienstjaren vestigde de heer Woud zich in Haarlem als makelaar in onroerende goederen en hypotheken. De begrafenis is vastgesteld op vrijdag 22 mei om halftwee op de algemene be graafplaats in Heemstede. Naar wij vernemen hebben B. en W. de volgende voordracht samengesteld voor de benoeming van de nieuwe directeur van de gemeentelijke dienst van Sociale Za ken: 1. drs. W. Hazevoet, gemeentelijk adviseur voor het maatschappelijk op bouwwerk te Haarlem; 2. drs. C. X. Jans- ma, adjunct-directeur van de gemeente lijke dienst van Sociale Zaken te Haarlem. De vacature is ontstaan doordat de hui dige directeur, de heer D. H. Suerink, eer vol ontslag heeft aangevraagd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. De gemeenteraad zal in zijn verga dering van woensdag 27 mei over de voor dracht stemmen. Ged. Staten stellen voor 1.600.000. extra uit te trekken op de tweede supple- taire begroting van het wegenfonds van de provincie ten behoeve van de aanleg van het tweede gedeelte (Zijlweg-Heus- sensstraat) van de westelijke randweg m Haarlem. Dit is noodzakelijk, omdat het op de primitieve provinciale begroting voor 1959 hiervoor uitgetrokken bedrag van f 7.600.000.waarschijnlijk niet toe reikend zal zijn. Voorts delen Gedeputeerde Staten mee, dat de verbetering van de provinciale weg Haarlem-Schiphol-Diemen tussen de Spie ringweg en Schiphol voorlopig achterwege zal blijven met het oog op de plannen van het rijk lot aanleg van een nieuwe Sehipholweg tussen de rijksweg beoosten Haarlem en Schiphol. Na twintig jaar werkzaam te zijn ge weest ten behoeve van de arbeidsbemid deling legde de heer J. van der Schoot, ambtenaar van het Gewestelijke Arbeids bureau te Haarlem, dinsdag wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd zijn functie neer. In hun toespraken op de afscheidsbij eenkomst. gaven de hoofdinspecteur-direc teur voor de arbeidsvoorziening in de pro vincie Noord-I-Iolland, de heer J. C. Cor- ver, en de directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau Haarlem, de heer mr. ir. E. R. Deves, uitdrukking aan hun gevoe lens van dankbaarheid voor het vele voortreffelijke werk. dat de heer Van der Schoot in de afgelopen jaren met opmer kelijke energie, deskundigheid en jeugdig vuur verrichtte. Tn de verschillende toespraken werd in het bijzonder gememoreerd het grote aandeel, dat de heer Van der Schoot heeft gehad in de wederinpassing in het ar beidsproces van de uit Indonesië gerepa trieerde landgenoten. Dat de tewerkstel ling van deze 'groep gedurende dé afge lopen jaren een groot succes is gewor den, moet voor een zeer groot deel aan zijn vindingrijkheid en doorzettingsver mogen worden toegeschreven. Tijdens de gisteren in Haarlem gehou den jaarvergadering van de Nederlandse Organistenvereniging, zijn de congressis ten voor de laatste keer in de gelegenheid geweest het Chr. Müllerorgel in de Grote Kerk in zijn oude staat te horen. Stads- organist Piet Kee heeft namelijk tijdens een concert, waarin hij onder meer voor de eerste keer in Haarlem „Preludium en fuga" van Henk Badings ten gehore bracht, de thans bestaande mogelijkhe den van het orgel doen horen. Het ligt in de bedoeling de jaarvergadering van de Organistenvereniging in 1961 weer in Haarlem te houden, teneinde de deelne mers in staat te stellen de klank van het dan gerestaureerde orgel te vergelijken met die van thans. Ook hebben de organisten een uitstapje naar de Nieuwe Kerk gemaakt, waar het orgel werd bespeeld door Klaas Bolt. Ds. G. J. Waardenburg, aan wie met in gang van 1 mei emeritaat was verleend als predikant hij de Hervormde gemeente te Haarlem, houdt heden (woensdag) en donderdagavond met verschillende groe pen afscheidsbijeenkomsten. Beide avon den is er van halftien tot elf uur een re ceptie, waarop een ieder welkom is. Zondagavond 24 mei om zeven uur leidt ds. Waardenberg een afscheidsdienst in de Grote Kerk. Zaterdagmiddag 23 mei zal de traditionele voetbalwedstrijd plaats hebben tussen de Haarlemse gemeenteraad en een elftal samengesteld uit Haarlemse journalisten. De opbrengst van deze wedstrijd is bestemd voor de afdeling Kennemerland van de Bond voor Spastici. De wedstrijd, die op het Haarlem terrein in Haarlem-Noord gespeeld wordt, begint om drie uur. Na lang wikken en wegen heeft de gemeenteraad het volgende (versterkte) elftal samengesteld: DOGGER (P.S.P.) VOS (K.V.P.) VISSERS (K.V.P.) PROPER (C.P.N.) VOOGD (Arb.) BETTINK V.V.D.) SPEK (Prot. Chr.) (aanvoerder) BEETS (Voorz. Haarlemse Sportraad) V. D. BERGH (Arb.) DE GRAAF VOSKUILEN (Lich. Opv.) (Arb.) Het elftal van de journalisten zal nader bekendgemaakt worden, aangezien de keuze-commissie nog geen definitieve beslissing heeft kunnen nemen. Ook de scheidsrechter zal nog aangewezen worden. Uitgaande van de gewestelijke Vrouwen bondcommissie Noordholland-Zuid van de Vrouwenbond van de Partij van de Arbeid zal er op dinsdag 26 mei in café-restau rant „Dreefzicht" aan de Fonteinlaan in Haarlem een „buitendag" gehouden wor den. Oud-minister J. Suurhoff zal daar een toespraak houden; de heer Dick Verkijk zal iets vertellen over zijn verblijf in Rus land aan de hand van kleurendia's en mevrouw Cobi Schreyer uit Zwanenburg zal volksliederen en balladen zingen. Mevrouw M. C. Diederik uit Beverwijk, aan de piano begeleid door mevrouw W. Petersen zal enige liederen ten gehore brengen. „Prinses Eloïse", een toneelstuk voor de jeugd, werd dinsdagmiddag in het Openluchttheater in Bloemendaal opge voerd door het studentengezelschap Dio- nysos onder regie van Miep de Leeuw, ten bate van het Jeugdhonk van de Neder landse Hervormde Gemeente, wijk 3. Het is wel een grappig stuk. Prinses Eloïse woont in een groot kasteel en is ongeneeslijk ziek. Slechts een heks met toverkruiden en een fee met een tover drankje kunnen haar redden. De heks doet het. Maar het toverkruid houdt niet alleen de genezing van de prinses in, het geeft Eloïse tegelijkertijd een erg onrus tig gevoel. Zij kan niet langer in het pa leis blijven, zij moet de tuin en het bos in. Dat is dan net de bedoeling van de heks, die haar naar haar huisje wil lok ken, omdat ze prinses Eloïse op wil slui ten om haar voor altijd bij zich te hebben. Dat lukt haar dus. Gelukkig wordt prin ses Eloïse door de koning, de koningin, de nar, de kwakzalver en al haar andere vriendjes toch bevrijd en leeft ze nog lang en gelukkig in het grote paleis. Het was een aardige opvoering."die ..Dio- nysos" te zien gaf. Vooral Miep de Leeuw, die niet alleen de regie voerde, maar bo vendien de heks speelde, wist haar rol ge heel waar te maken. Dat kunnen we van de overige spelers helaas niet helemaal zeggen. Misschien was dat vaak ook wel te wijten aan de wat vlakke, nietszeggen de tekst. Wanneer bijvoorbeeld Eloïse, na dat ze het toverkruid heeft ingenomen niet langer in het kasteel kan blijven zegt ze: „Ach moedertje, ik heb geen rust, laat me dwalen. Moedertje, vadertje ik moet wel gaan. Moedertje ik bid u laat me gaan. Vadertje, moedertje ik kan niet anders." En dat wordt dan wel eentonig, vooral als alles op één toon gezegd wordt. Maar de vertolkster van prinses Eloïse was dan ook nog maar een heel jong meisje, dat het jeugdige publiek toch vaak wist te boeien. Maandagavond zal in „Bloemenheuvel" in Bloemendaal een contactavond worden gehouden voor onderwijzers, afgevaardig den van jeugdorganisaties enz. om de mo gelijkheid tot oprichting van een plaatse lijke jeugdnatuurwacht te bespreken. De heer C. H. Voorhoeve, directeur van het uitvoerend comité van de stichting „Na tuur en Jeugd" in Voorburg zal dan een le zing houden. De stichting heeft zich tot het gemeente bestuur gewend met de vraag, of de op richting van een jeugdnatuurwacht in de gemeente Bloemendaal mogelijk is. „De uitingen van jeugdbaldadigheid zijn ook in deze gemeente zodanig dat het noodzake lijk is hiertegenover velerlei acties te stel len. Het vandalisme in bossen, duinen en plantsoenen wijkt voor beter begrip voor de natuur", schrijven B. en W. in een brief, in welke zij het werk van de jeugdna tuurwacht van harte aanbevelen. De Haarlemse stadsorganist Piet Kee gaat begin juni een concertreis naar Duits land maken, waarbij hij onder meer in de Dom in Bremen en in de Münsterkerk in Herford concerten zal geven. Boven dien zullen van zijn concerten in de Bre mer Dom radio-opnamen ten behoeve van radio-Bremen worden gemaakt. Het Prinses Beatrix Poliofonds heeft met zijn lijstencollecte in Haarlem en omge ving meer dan tienduizend gulden bijeen weten te brengen. In Haarlem werd 5516,85 opgebracht, in Heemstede f 1963,17 en in Bloemendaal f 2538,97. Totaal f 10.018,99. Leidse lantaarn in Veere. In Veere is een gaslantaarn ontstoken, die jarenlang gebrand heeft op het Leidse Rapenburg vóór de woning van dr. mr. W. Hugenholtz. Toen op het Rapenburg de oude. gaslan taarns door elektrische werden vervangen, kocht dr. Hugenholtz de lantaarn vóór zijn huis en liet deze plaatsen in de tuin van zijn andere woning te Veere, van welk plaatsje hij stadsadvocaat is. Vanmorgen werden op het circuit in Zandvoort opnamen gemaakt voor een nieuw filmpje van het Verbond voor Vei lig Verkeer, waarin onder meer duidelijk gemaakt moet worden, hoe gevaarlijk het tripleren wel is. De heren J. B. Th. Hugenholtz, direc teur van Touring Zandvoort en Rob Slote- maker hadden zich bereid verklaard aan te tonen, hoe het niet moest. Zij naderden van tegenovergestelde kanten twee auto's, die op dat ogenblik naast elkaar reden. De ene wagen haalde de twee naast elkaar rij dende auto's in op het moment, dat de ander van de tegenovergestelde kant kwam aanrijden. Volgens de „proefkonij nen" was er op een gegeven ogenblik slechts een ruimte ter dikte van „drie postzegels" tussen de vier zich naast el kaar bevindende wagens. Alle manoeuvres werden door een film- ploegje onder leiding van de heer Joop van Essen nauwlettend op het celluloid vast gelegd, vanaf een grote bestaande ladder van één der wagens van de Zandvoortse brandweer. Het filmpje zal door het Verbond voor Veilig Verkeer worden uitgebracht tijdens een zomercampagne, die ten doel heeft de weggebruiker ervan te doordringen, dat het verkeer een kwestie van samenspel is. POLITIE-VISWEDSTRIJD De Zandvoortse politiesportvereniging gaat der traditie getrouw het vissei- zoen dit jaar openen met een viswedstrijd voor leden der vereniging in de vijver in het Vijverpark op woensdag 3 juni, des morgens van zes tot negen uur. De landbouwwerktuigen- en machine fabriek H. Vissers n.v. in Nieuw- Vennep is zeer actief voor een goede huisvesting van het personeel. Thans heeft de fabriek tien aantrekkelijke bejaardenhuizen laten bouwen. De foto toont een van deze huizen. In de woningen die door de bejaarden worden verlaten, kunnen dan perso neelsleden worden ondergebracht. Asgtedijk. 19 te Antwerpen. Abbeói.jk, 19 540 m. z.w. Scillys n. Miami. Acila. 19 120 m. o.n.o. Massawa n. Rotterdam. Aegis, pass. 19 Achlin eil. n. Baltimore. Agamemnon, 19 v. Ciudad Bolivar n. Caripit.o. Aibireo. 19 115 m. n.n.o. St. Paulsrock naar Rio de Janeiro. Alblasserdijk, 19 te Corpus Christi. Aldabi, 19 te Buenos Aires v. Rosasrio. Algenib, 19 120 m. n.w. Oporto n. Las Palmas. Alhena. 19 v. Las Palmas n. Recife. Alioth. 19 te Vitoria verwacht. Alkaid. 19 65 m. z.o. Vitoria n. Antwerpen. Alkes, 20 te Rotterdam. Aikmaar, 19 360 m. n.o. Martinique n. Curasao. Almdi.ik. 19 500 m. w. Kp. Villano n. Houston. Almkerk, pass. 19 Perim n. Port Said. Alphard, 19 250 m. z.w. Lissabon n. Antwerpen. Alpherat, 19 te New York. Amerskerk, 19 340 m. n.o. Mogadiscio n. Aden. Amsteldi.ik, 20 v. Le Havre n. Antwerpen. Amstelkroon, 19 250 m. w. Surabaja n. Tj. Priok. Amstelland, 19 110 m. z.w. Ouessant n. A'dam. Amstelstad, 19 500 m. n.o. Azoren n. Aruba. -Angolakust, 19 op Congorivier n. Matadi. Area, 19 v. Rotterdam op proeftocht. Argos. 19 100 m. n.o. Oran n. Antwerpen. Ari, 19 dw. Malta n. Port Said. Arkeldijk. 20 te Djeddah. Asmidiske. 19 440 m. z.o. Sable eil. n. Baltimore. Astrid Naess, 19 v. Newport News n. Aruba. Banda. 20 v. Bremen n. Hamburg. Batu, 19 te Djibouti. Beninkust, 19 pass. Finisterre n. Freetown. 1 Bennekom, 19 v. Pto. Cabello n. Maracaibo. Brissevain. 19 v. Manilla n. Kobe. Bonita, 20 v. Panamakanaal n. New York. Borneo, 19 180 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Boskoop, 19 v. Rotterdam n. Bremen. Bussum, 19 100 m. o.n.o. Ras Al Kalb n. Rastanura Calt. Delft. 19 36 m. z.z.o. The Broth, n. Bahrein. Caltex Delfzijl, 19 v. Brunsbüttel n. Rotterdam. Calt. Eindhoven, 19 267 m. z.w. Ouess. n. Pernis. Caltex Gorinchem. 20 te Rotterdam. Calt. Nederland, pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam, 'alt. Pernis, 19 300 m. z.o. R. A1 Hadd n. Bahrein, "alt. Utrecht. 19 45 m. w. Str, Ormoez n. Bombay, 'amerounkust, pass. 19 Kp. Blanco n. Le Havre, "amitia, 20 v. Rotterdam n. Londen, asamance. 19 140 m. z. Las Palmas n. Dakar, "hans, 18 35 m. z.w. Kingston n. Maracaibo. Cinulia, 19 725 m. n.o. Guadeloupe n, Rotterdam, 'istula. 19 v, Darwin, 20 te Wyndham. lavella. pass. 19 Borkum n. Stockholm. "ieodora. 22 te Bombay verwacht. Congokust, 19 v. Freetown n. Monrovia. C'orilla, 19 v. Geelong n. Sydney. Cradle of Liberty. 20 te Philadelphia. Crania. 6/6 te Mena Al Ahmadi verwacht. Daphnis, 19 v. Port of Spain n. Carupano. Delfshaven, 19 350 m. n.w. Finisterre n, R'dam. Dongedijk, 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Dordrecht. 19 126 o.z.o. Madeira n. Londen. Duivendijk, 19 te San Jose de Guatemala verw. Eenhoorn, 19 t.e Bordeaux verw. v. Antwerpen. Elizabeth B. 20 te Iwakuni verwacht. Eos. pass. 19 Izmir n. Alexandrië. Esso Nederland, pass. 19 Muscat n. Mena A1 Ahm. Friesland KRL, 20 te Port Elisabeth. Friesland SSM, 19 in Kielerkanaal n. Rotterdam. 1 Gaasterkerk, 20 te Tacloban. Nieuws in het kort Officiële ontvangst Burgemeester en wethouders van Haarlem zullen op maan dag 1 juni 's morgens officieel ten stad- huize ontvangen de deelnemers aan het op 1 en 2 juni te houden jaarlijkse congres van de Vereniging van schouwburg en con certgebouwdirecties. Christen-Vrouwenbond. De afdeling Haarlem-Centrum van de Nederlandse Christen-Vrouwenbond houdt maandag avond in het hervormde wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht haar maande lijkse ledenvergadering, waar mejuffrouw dra. T. D. Hoeksema uit Amsterdam zal spreken over: „Mijn werk in het peda- logisch instituut". Val. Dinsdagmorgen om elf uur is een zwarte hond, een New-Foundlander, var. het viaduct aan de Korte Verspronck - weg in Haarlem gevallen en ernstig ge wond De Dierenbescherming, die de hond heeft meegenomen, verzoekt de eigenaar van het dier zich met haar in verbinding te stellen. Hersenschudding. Dinsdgmiddag om streeks één uur is een vierjarig meisje op Haarlem tegen een personenauto opge lopen. Zij moest met een hersenschudding naar het Grote Gasthuis worden overge bracht. Advertentie AVADA-BROMMERS va. 398.— ITA F.B.M. compleet é95. 't AVADA HULPMOTOR HUIS Schagchelstraat 24 - Haarlem - Tel. 17780 A.W.Z. TANKSTATION - Crediet service Gaasterland, 19 v. Recife n. Bahia. Garoet, 19 v. Bilbao n. Rotterdam. Giessenkerk, 19 100 m. n. Kreta n. Port Said. Gordias. 19 235 m. w.z.w. Landsend n. San Juan. Graveland, 19 te Hamburg. Guineekust, 19 v. Le Havre n. Amsterdam. Hathor. 20 v. Rotterdam n. Malta. Heemskerk, 19 te Antwerpen. Helicon, 18 205 m. z. Sant. de Cuba n. La Guaira. Hera, 19 v. Kingston n. Curagao. Hermes, 19 480 m. z.z.w. Fayal n. Rotterdam Hersilia. 19 te Port of Spain. Hilversum, 18 v. Port Said n. Landsend. Hispania. pass. 19 Wight n. Bremen. Hydra. 19 v. Amsterdam n. Oslo. Jciian van Oldenbarnevelt, 19 te Papeete. Joseph Frering, 19 110 m. z. Dakarta n. Monrovia. Kabylia. 19 te Huil. Kaiinga, 19 v. Curagao n. Punta Cardon. Karachi, 21 te Balikpapan verwacht. Karakorum, 18 ten anker Bangkok. Karimata, 19 90 m. z.o. Minicoi n. Penang. Karsik, 20 te Hongkbng. Katelysia, 22 te Pauillac verwacht. Kelletia, 21 te Akaba verwacht. Kertosono, 19 v. Tandjong Priok n. Singapore Kinderdijk, 19 v. Tampico n. Tampa. Kloosterdijk, 19 te Rotterdam. Koratia, 20 te Rotterdam verwacht. Korovina, 20 te Bachaquero verwacht. Kosicia. 21 te Curagao verwacht. Krebsia, 20 te Curagao verwacht (repareren). Kylix, 19 te Rotterdam. Laagkerk, 19 v. Marseille n. Rotterdam. Laarderkerk, pass. 19 Ras Al Hadd n. Antwerpen. Langkoeas, 20 te Tandjong Priok. Laurenskerk, 19 255 m. o.z.o. Kp. Passero naar Port Said. Lawak, 19 v. New York n. Baltimore. Leiderkerk, pass. 19 Finisterre n. Rotterdam. Lekkerkerk, 19 te Massawa. Lelykerk, 19 57 m. n. Algiers n. Antwerpen. Leopoldskerk, pass. 19 Massawah n. Perz. Golf. Liberty Bell. pass. 19 Kp. Carbon n. Port. Said. Lindekerk, 20 v. Rotterdam n. Amsterdam. Lissekerk. pass. 19 Kp. St. Vincent n. Port Said. Loosdrecht, 19 te Basrah. Louis Lantz, 19 160 m. z.z.w. Finisterre n. R'dam. Maas, 19 te Amsterdam. Maasdam, 19 400 m. w.n.w. Fayal n. Sout.h.ton. Maashaven, pass. 19 Fern. Noronha n. L. Palmas. Muaskerk, 19 130 m. n. Guardafui n. Aden. Macoma, 20 te Manilla verwacht Maron, 20 v. Curagao n. Aruba. Maureen, pass. 19 Wight n. Antwerpen. Meerkerk, 19 v. Suez n. Aden. Meliskerk, 19 v. Port Sudan n. Aden. Mentor, 19 te Curagao. Montferland, 19 teBrake verwacht. Muiderkerk, 20 te Kuwait. Munttoren, 19 v. Fao n. Suez. Musilloyd. 19 v. Aden n. Port Said. Naess Lion, 19 te Rotterdam. Naess Tiger, 19 100 m. w.n.w. Gibralt. n. Perz. G. Nestor. 19 te Mobile verwacht. N. Amsterdam. 19 450 m. n.n.w. Fayal n. Sóuth.ton. Noordwijk 19 v. Las Palmas n. Imuiden. Notos, 18 Piraeus n. Thessaloniki. Cmmenkerk, 19 90 m. o. Kp. Padaran n. H'kong. Ootmarsum. 19 v. Brownsville n. New Orleans. Oranje. 19 270 m. o.z.o. K. Leeuwin n. Melbourne. Oranjefontein, 1.9 te Port Elisabeth v. Kaapstad Orestes. 19 te Antwerpen n. Amsterdam. Orion, 20 te Tripoli. Osiris, 19 380 m. w. Finisterre n. Dordrecht. Perna. 19 80 m. w. Miri n. Singapore. Fhiline, 19 in Suezkanaal n'. Mena Al Ahmadi. Polydorus, 18 v. Fremantle n. Adelaide. Polyphemus, pass. 19 Midway eil. n. Balboa. Prins der Nederl., 19 500 m. z.w. Az. n. Plymouth, Prinses Irene. 19 v. Montreal n. Plymouth. Prins Willem George Frederik, 19 575 m. o.n.o. Kp. Race naar Le Havre. Prins Willem IV, 21 te Detroit verw. v. Montreal. Pygmalion, 18 360 m. z.o. Bermuda n. Antwerpen. Reza Shah The Great, pass. 19 Aden n. Mena. Ridderkerk. 20 te Mombasa. Roebiah. 19 120 m. z.w. Diego Garcia n. Aden. Rotti, 19 te Abadan. Saloum, pass. 19 Finisterre n. Nantes. Scherpendrecht, 19 70 m. z.z.w. Finist. n. Mena. Schie, pass. 19 Gibraltar n. Rotterdam. Schiedijk, 20 te Rotterdam. Siaoe, 19 v. Penang n. Singapore. Siberoet, 20 te Penang. Silindoeng, 19 v. Singapore n. Brisbane. Sloterdijk, 19 550 m. n.w. Azoren n. Antwerpen. Scestdijk, 19 te Norfolk v. Noreheadcity. Solon, 19 v. Philadelphia n. New York. Stad Gouda, 16 te IJmuiden. Stad Leiden. 19 230 m. w. Goa n. IJmuiden. Stad Rotterdam, 16 te IJmuiden. Stad Schiedam, 20 te Gent. Stanvac Bcnakat, 19 dw. Pakning n. S'geigerong. Stanvac Lirik. 18 v. S'geigerong n. Tandy Uban. Stanvac Malacca, 17 v. Sungeigerong n. Bangkok. Stanv. Talangakar, 20 te S'geigerong n. Djakarta. Statendam, 19 v. Rotterdam n. New York. Statensingel, 19 100 m. w. Kp. Wrath n. Canada. Statue of Liberty, 18 600 m. w. Az. n. Perz. Golf. Sleenwijk, 20 te IJmuiden verwacht. Stentor, 18 v. Philadelphia n. New York. Straat Johore, 19 v. Penang n- Singapore. Str. Lombok, 19 1360 m. z.o. Mauritius (bestem.). Sunetta. 19 130 m. o. Durban n. Abadan. Tahama, pass. 19 Algiers n. Philadelphia. Tamara, 20 v. Rotterdam op proeftocht. Tamo. pass. 19 Fernando Noronha n. Rosario. Taria. 19 v. Balikpapan n. Singapore. Ternate. 18 v. Calcutta n, Tandjong Priok. Teucer, 20 te Cheribon. Texel, 19 v. Rotterdam te Antwerpen. Theobaldius, 19 400 m. w. Finisterre n. Curagao. Tibia, 23 le Curagao verwacht. Tjibantjet, 19 v. Hongkong n. Mo.ii. T.iibodas, 19 v. Bintang n. Belawan. Tjikampek, 20 te Luanda. Tomocyclus, 19 v. Havana n. Punta Cardon. Tweelingen, 19 135 m. n.o. Fayal n. Rotterdam. Van Neck, 19 6 m. n. Port. Timor n. Singapore. Van Riebeeck. 19 v. Singapore n. Bangkok. Vasum, 22 te Algiers verwacht. Vivipara, 19 te Amsterdam. Vlist, 19 v. Norfolk n. Rotterdam. Waterland, 19 v. Santos n. Las Palmas. Westertoren, 19 130 m. n.n.w. Muscat n. Mena. Willem Ruys, pass. 19 Gibraltar n. Port. Said. Witmarsum, 20 v. New Orleans n. Lake Charles. Woensdr., 19 105 m. n.n.o. L. Palm. n. Einswarden. Wonosobo. 20 te Beyrouth. Zeeland. 20 v. Halifax n. New York. Zuiderkerk, 19 v. Port Said n. Aden. Zwijndrecht, 19 720 m. z.w. Ouessant. n. Norfolk. KLEINE VAART Bloemgracht, 19 dw. Gotland n. Rauma. Draco. 19 30 m. z.w. Ouessant n. Amsterdam. Elsa, 16 Kiel gepass. n. Munksund. Flevo, 18 70 m. z.w. Skagen n. Gothenburg. Ilias. 16 te Heraklion n. Calamata. Joost, 19 20 m. n.o. Borkumrif n. Zaandam- Julia Mary, 19 40 m. w.z.w. Wight n. Rotterdam. Kaap Falga. 16 Brunsbüttel gepass. n. Amsterdam. Manto, 19 dw. Kp. Finisterre n. Tripoli. Fonza, 16 v. Stockvik te Holmsund. Thaletas. 18 v. Bari n. Venetië. Twee Gebroeders, 16 v. Oran n. Tel Aviv. SLEEPVAART Elbe. Schelde en Tasmanzee, 17 te Rotterdam. Friesland. 18 te IJmuiden. Noordholland, 17 210 m. n.w. Flores n. Continent. Tyne, 17 te Rotterdam. Zeeland, 17 120 m. z.o. New York n. Osaka.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11