A. Tromp K TYPEN WEEKEND-MODETIPS VOLKSWAGEN DE LUXE Dagbladreclame is niet te vervangen Amsterdamse Beurs Zouiertarief IVSERCURIUS KLUITENBURG Dr. GLADWANG WOONHUIS een vrouwelijke kantine-bediende A en K FERDINANDS beleveeisseo flinke schoonmaaksters schoonmakers DONDERDAG 21 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Twee doden in het verkeer Duncan Sandys in Turkije De beurs van gisteren Vier weken celstraf geëist voor rijden „onder invloed" Vijf jaar geëist tegen dronken autorijderu Ir. J. J. van Rijsinge directeur Reactor-centrum Zeventien Oostduitse spionnen opgepakt Zilveren jubileum bij Jilles A. Dal in Haarlem Een jaar gevangenis voor oneerlijke politieman Scheepvaart P. N. J. Kluyver 2-pers. Jonge Haantjes 2 50 p. stuk 1. Cotton plooirok 2. V2 cirkel-rok 3. blouson 95 95 EN 12 1955 543ste STAATSLOTERIJ 4e klas 3e lijst 13514 14260 151,5 16018 16961 18541 In Groningen kwam het zevenjarige meisje C. H. Dik in aanraking met de laadbak van een aanhangwagen, waar door zij van haar fiets viel en overre den werd door het rechterachterwiel van de wagen. Zij was terstond dood. In Borgharen is de 25-jarige bromfiet ser W. H. Jongen uit Maastricht op een wegsplitsing tegen een bestelauto gebotst. Hij was vrijwel op slag dood. Het onge luk gebeurde, doordat de bromfietser, die uit een zijweg kwam, geen voorrang vei-- leende aan de auto. ANKARA (Reuter) De Britse minis ter van Landsverdediging Duncan San dys, die zich thans in Turkije bevindt, heeft woensdagavond een bezoek ge bracht aan president Celal Bajar. Van niet- officiële zijde wordt vernomen dat de mi nister in Turkije zal spreken over de Britse bases op Cyprus. AMSTERDAM De handel was door elkaar actief. Er waren twee gebeurtenissen die de aandacht vroegen en wel de eerste verhandeldag van stocken Philips en de inschrijving op de 200 miljoen of meer 4% percent staats lening 1959 tot de koers van 98(4 percent. Van de internationale waarden trokken de philipsaandelen de grootste aandacht .Het was in deze hoek, vooral bij de opening, zeer druk, terwijl er gedurende de gehele beursduur flink gehandeld werd. De aan delen openden op 650, ex 5 percent bonus uit de agio-reserve, tegen als vorige slot- prijs 665 cum stock. De stocken deden on geveer 324. In de morgenuren werd voor de aandelen 644 tot 651 betaald en voor de stocken f 323 tot. f 326. Tijdens de officiële beurs daalde de koers van 650 tot. 647 wegens middenkoersaanbod om tegen het slot. weer wat aan te trekken. De arbitrage kon niet veel uitrichten, dit in tegenstel ling met de niet-officiële ochtendhandel, toen voor rekening van Zwitserland ge kocht werd. Tegen het einde van de mid- dagbeurs kwamen nog wat kooporders van het buitenland binnen Direct na Philips moet Kon. Olie genoemd worden. Deze aan delen stegen van 171,90 tot 172,30. De slotnotering van dinsdag was 170,80. De aandelen noteerden ongeveer een gulden boven pariteit. New York. De vaste stem ming voor de olie-aandelen werd geba seerd op de goede eerste kwartaalcijfers van het concern, die binnenkort worden verwacht. Unilever en AKU lieten het lelijk zitten. Het koersverschil van deze aan delen, vergeleken bij de slotkoers van dinsdag, was van weinig betekenis. De KLM-papieren werden onveranderd gead viseerd. De vaste stemming van de vorige dag voor de scheepvaart aandelen was gisteren verdwenen. De tendentie was nauwelijks prijshoudend. Alleen Van Ommeren, na de forse koersstijging van de vorige dag. werd hoger geadviseerd. Op de cultuurmarkt was weinig te doen. De aandelen bewogen zich op het vorige slotniveau. Op de beleggingsmarkt was de inschrij-* ving op de nieuwe staatslening het gesprek van de dag. De belangstelling voor deze lening was zeer groot. Een bijkomende factor was dat de beurs het nieuwe kabinet gunstig beoordeelde. Overigens was de stemming voor de staatsfondsen verdeeld. Walvisvaarten kregen opnieuw een hogere adviesprijs. Prolongaties 3 percent. (ANP) NEW YORK De Newyorkse effectenbeurs was wOens- dag onregelmatig lager, terwijl geselec teerde spoorwegaandelen goed in de markt lagen. Elektronische waarden zorgden voor de derde onaangename verrassing van deze week door in het ochtendverkeer 2 tot zelfs 9 dollar te verliezen. De ver- koepwoede deelde zich aan andere cate gorieën mede, met als gevolg dat de voor naamste fondsen lager kwamen. Er volg de echter een verbetering en het 'ndus trieel gemiddelde dat om een uur meer dan 4 punten lager had gestaan herstelde zich ieder uur verder. Laat in de dag <=teeg American Motors meer dan 1 dollar Andere autowaarden lagen tamelijk goed maar eindigden iets lager dan de vorige dag. Bij de oliefondsen werden 'inkelt- winsten gemaakt; een groot aantal speciale fondsen verbeterde zich. Chemische, ban den. goudmijnen en enkele speciale fond sen boekten verliezen. Maar bij de firma ceutische fondsen boekte Norwich Phar- macal een winst van meer dan 4 dollar. Bij de elektronische fondsen werden on danks 'n verbetering, verliezen genofeerd. die bij enkele fondsen tegen sluitingstijd meer dan 6 dollar bedroegen. Het mdus- triegemiddelde kwam van 635,44 op "31.87, dar. voor spoorwegen van 166,62 op '65,88 en dat voor openbare nutsbedrijven van 91.85 op 91,60. De omzet bedroeg 3.550.000 aandelen. Van de 1223 verhandelde fond sen sloten er 388 hoger en 612 lager (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3h°/o Nederl. 'V 93^ 93 3°/ft Nedl. 1962/64 981s/ie 98% Woningbouw 6°/o 111% 111% Pr. A'dam '56 I. 81% Pr. A'dam '56 II. 95% Pr. A'dam '56 III 95 y& Pr. R'dam '52 I. 92 Pr. R'dam 52 II. Pr. R'dam '57 lOO'/ifl A.K.U 320 318 Calvé Delft 603 601 Van Gelder Zonen 238 237 K. N. Hoogovens. 510 510 Nederl. Ford 305 302 N. Kabelfabriek. 412 410 gew.Philips Cloeii. 648% ex-st 640 Pref.PhilipsGloeil 268% ex-st Unilever 580 565 Wilton Fy en oord 207 208 Werf Gusto 156 156 Dordtsche Petrol 749 738 Kon. Petroleum. f 172.90 f 167 exdiv Billiton 254 H 254 A'dam Rubber 89 8; K.L.M 131.50 130.— Holl. Amer. Lijn. 153)4 154% K.N.S.M 15.. 148 N. Scheepv. Unis 136 135 v. Nievelt Goudr 129% 127 Phs. v. Ommeren 247% 243 h.v.a 142 142 Delimaatschappij 158.80 f 159.20 Amsterd. Bank. 284 284 Nat. Handelsbank 154% 154 ^'ed. Handel Mij. 226 exdiv. Rotterd. Bami.... 260 260 fwentsche Bank. Anaconda Copper 67% 67% Bethlehem Steel. 52 52 U.s. Steel 94% 93% General Motors. 52% 52 Bhell Union 87% 87% Tidewater.-. 28 28 Haarlemse rechtbank Vier weken gevangenisstraf en een .jaar ontzegging van de rijbevoegdheid heeft de officier van Justitie vanmorgen voor de Haarlemse rechtbank geëist tegen een 44- jarige meubelhandelaar uit Haarlem we gens het rijden onder invloed van sterke drank. Het feit zou op 9 februari van dit jaar in Haarlem zijn gepleegd. Een politieagent vond dat verdachte met zijn auto niet reed zoals het wel behoorde. Onder andere zou de meubelhandelaar enkele keren geen richting hebben aangegeven. In de Rozen straat was verdachte uitgestapt en daar had de agent gezien dat verdachte tegen zijn wagen moest leunen om zich staande te kunnen houden. De meubelhandelaar gaf toe dat hij kort tevoren „een paar bor reltjes" op had gehad. Hij was al eerder wegens het rijden „onder invloed" ver oordeeld tot een week gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid voorwaardelijk. „U hebt zich die les blijkbaar niet voldoende ter harte ge nomen", merkte de officier op. Verdachte zei dat het gebeurde hem voor goed van de drank had afgebracht. Geen voorrang gegeven Wegens het veroorzaken van een aan rijding op de Kruisweg in Haarlem op 10 januari van dit jaar. hoorde een 45-jarige fabrikant uit Bloeroendaal honderd gulden boete tegen zich eisen. De fabrikant reed in zijn auto op genoemde weg in zuidelijke richting. Bij de Parklaan had hij een van rechts komende auto geen voorrang ge geven. Beide wagens waren met elkaar in botsing gekomen. De verdachte verklaarde dat het op dat tijdstip sneeuwde en dat de rijweg daardoor glad was. Onder normale omstandigheden zou een aanrijding niet zijn gebeurd. De officier van Justitie meen de dat de fabrikant beter had moeten op letten, vooral omdat deze in zijn uitzicht was belemmerd doordat de zijruiten van zijn wagen beslagen waren. Vijftien meter remspoor Een 57-jarige timmerman-aannemer uit Bloemendaal was op 20 januari van dit jaar op de Dreef in Haarlem met zijn auto legen een andere wagen opgereden, die voor het stoplicht wachtte. Verdachte be toogde dat er iets aan zijn wagen geman keerd moest hebben. „Ik had een remspoor van vijftien meter. Ik moet doorgeslipt zijn." De officier van Justitie helde echter meer over naar de mening dat verdachte te hard had gereden om tijdig te kunnen stoppen. „Ik rijd al achtendertig jaar en heb zelfs nog geen kat aangereden," pro beerde de aannemer het nog. De officier achtte evenwel het bewijs voor het ten- lastegelegde bewezen en hij vorderde een boete van 250. „Alleen omdat de verdach te verder een blanco strafblad heeft, heb ik nog geen intrekking van het rijbewijs geëist," voegde hij er aan toe. De uitspraak in deze zaken volgt op don derdag 4 juni, des morgens om half tien. Voor de. Rotterdamse rechtbank is vijf maanden gevangenisstraf en intrekking van het rijbewijs voor vijf jaar geëist te gen de 28-jarige olieman G.D.P. uit Rot terdam die in staat van dronkenschap een auto bestuurd heeft. P., die meermalen is veroordeeld en sinds november werkloos is, was in de auto van zijn verloofde ge stapt en ermee weggereden. Hij bezat geen rijbewijs. Op de Schiedamsesingel reed hij een wielrijder aan, die met een hoofdwond in een ziekenhuis werd opge nomen. Voorts kwam hij in botsing met twee geparkeerde auto's, die zwaar wer den beschadigd. Vervolgens reed P. een speelterrein op, waar een kind bijna on der de aufo raakte. Eindelijk kwam de wagen bij de woning van P. tot stilstand. De politie moest de man tegen de woe dende menigte beschermen. Voor de rechtbank gaf P. toe, voor zijn rit 54 glazen bier te hebben gedronken. Van het gebeurde kon hij zich weinig meer herinneren. Hij had voor vijfduizend gul den schade aangericht. Uitspraak 3 juni. Met ingang van 1 september is be noemd tot directeur van het Reactorcen trum Nederland in Den Haag ir. J. J. van Rijsinge, thans onderdirecteur van Phi lips Telecommunicatie-industrie te Hil versum. Ir. Van Rijsinge, die zich zal be lasten met de organisatie en de techni sche leiding in het Reactorcentrum, heeft thans de leiding van de technische sector van de industriegroep Radio-Radar van Philips te Huizen. (Van onze correspondent in Bonn) In West-Berlijn en in Bonn zijn gisteren zeventien in opdracht van de Oostduitse spionagedienst werkende agenten gear resteerd. Tot hen behoren enige personen. die_op ondergeschikte posten werkzaam waren op het secretariaat van de West- duitse regeringspartij, de C.D.U. De West- duitse autoriteiten konden met één slag deze reeks medewerkers van de S.S.D (de Oostduitse geheime dienst) grijpen, nadat een vooraanstaande S.S.D.-agent was overgelopen en een lijst met namen ter beschikking had gesteld van het West- duitse bureau tot bescherr ing van de grondwet. In West-Berlijn arresteerde men zes personen, in West-Duitsland elf. Zij allen hadden opdracht om informaties aan Oost-Duitsland door te geven betref fende de C.D.U. en de nauw daarmee sa menwerkende Beierse partij van de mi nister van defensie Strauss, de C.S.U. Ge regeld zouden de agenten inlichtingen over interne en persoonlijke zaken van deze partij hebben verkocht aan S.S.D.-func tionarissen. In West-Berlijn zijn twee ambtenaren gevangen, van wie één voorzitter was van een C.D.U.-district. Voorts arresteerde men daar een voormalige secretaresse van een C.D.U.-bureau, een voormalig C.D.U. lid en leden van de Deutsche Partei en van de F.D.P. In C.D.U.-kringen te Bonn heeft men gezegd, dat de betrokkenen slechts inzage gehad hebben in tamelijk onbelangrijke papieren van de partij. Op 23 mei zal in Brinkmann te Haarlem van 15 tot 17 uur een receptie gehouden worden ter gelegenheid van het feit, dat de heer Jilles A. Dal jr vijfentwintig jaar ver bonden is aan de graveerinrichting en stempelfabriek Jilles A. Dal en Zoon te Haarlem. De heer Dal heeft direct na de oorlog met twee andere collega's de Nederlandse vereniging van werkgevers in het graveer- bedrijf in het leven geroepen. Sedert de oprichting van deze organisatie is hij er voorzitter van. Voorts heeft hij opgericht de stichting vakopleiding voor het graveer- bedrijf, die de gehele vakopleiding in Nederland op het gebied van graveren en stempelmaken leidt en controleert en ook hiervan is hij sedert de oprichting de voorzitter. Tevens is hij voorzitter van het bureau vakgroepen in 's Gravenhage, dat voor meerdere vakorganisaties in de kleine metaalnijverheid de mogelijkheid schept de noodzakelijke secretariaatswerkzaamheden te laten verrichten. Als een van de mede-oprichters van het bedrijfspensioenfonds voor de kleine me taalnijverheid is hij secretaris van de raad van toezicht van dit bedrijfspensioenfonds. Voorts maakt de aanstaande jubilaris deel uit van de ledenraad van de bedrijfs vereniging voor de kleine metaalnijverheid, waarvan de administratie door het G.A.K. (gemeenschappelijk administratiekantoor) wordt gevoerd. Als een van de oprichters van de stich ting vakschool te Schoonhoven is hij lid van het dagelijks bestuur van deze vak school. Hij beheert als penningmeester de financiën van deze school, die opleidt tot goud- en zilversmeden, juweliers, uurwerk makers en graveurs. Verder is de heer Dal redacteur van het vakblad „De Graveur", en er verschijnen van zijn hand ook geregeld artikelen in buitenlandse vakbladen, bijv. in de Nordisk Grav0r Tidende, het Skandinavische vak blad. Hij behoort tot de vaste medewerkers van de „Deutsche Graveur- und Stempel- zeitung", het vakblad voor Duitsland, Oos tenrijk en Zwitserland. Dat hij op internationaal niveau gewaar deerd wordt, blijkt wel uit het feit, dat hij reeds ruim tien jaar geleden benoemd werd tot ere-lid van de Grav0rlauget i Danmark, de Deense graveursorganisatie. Sedert en kele jaren is hij ook erelid van het „Bun- desinnungsverband der Graveure, Galvani- seure, Giirtler und verwandter Berufe" in Duitsland. Verder is hem het voorlopig voorzitter schap opgedragen van de „internationale federatie van graveursorganisaties in op richting", met welke stichting hij momen teel druk doende is. Het aantal commissies, waarin hij zitting heeft, zoals examen-commissies, commis sies voor departementale voorlichting etc. is onbekend. Bekend zijn wel geworden zijn vele na de laatste wereldoorlog in hei buitenland gemaakte studiereizen, waar door het vak-niveau in geheel Nederland met rassen schreden is omhoog gekomen. In Haarlem is de heer Dal alleen sedert de oprichting bestuurslid van de stichting tot ontwikkeling van de industrie te Haar lem, de instantie, die voor de plaatselijke overheid de belangen behartigt van geves tigde en eventueel nieuw te vestigen be drijven. De rechtbank te Amsterdam heeft de 62-jarige gepensioneerde adjudant der rijkspolitie en voormalig commandant van de parketgroep in het hoofdstedelijk paleis van justitie, H. van H. wegens mal versaties met onkostennota's en verduis tering veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf. In vier jaar tijds had Van H. zich onge veer f 35f)0 toegeëigend door op zijn de claraties voor transport van gevangenen meer kosten te vermelden dan gemaakt waren en een te hoog aantal maaltijden voor de gevangenen te noteren. In zijn huis trof men later allerlei schoonmaakar tikelen aan, die hij uit het paleis van justi tie had meegenomen. Aagtekerk. 20 770 m. n. St. Helena n. Kaapstad Abbedijk, 20 340 m. n.n.o. Azoren n. Miami. Abbekerk, 20 v. Bremen n. Amsterdam. Acila, 20 SO m. w. D.ieddah n. Rotterdam. Akkrumdi.ik. 20 475 m. z.w. Ierland n. Liverpool. Albireo, 20 165 m. n.o. F. Noronha n. Rio de Jan. Alblasserdijk. 21 v. Corpus Christ! n. Galveston Algenib, 20 160 m. w.z.w. Lissabon n. Las Palmas. Alhena, 20 480 m. z.z.w. l.as Palmas n. Recife. Alkaid. 20 70 in. n.o. Abrolhos n. Antwerpen. Alphard. 20 85 m. w.n.w. Lissabon n. Antwerpen Amerskerk, 21 te Aden. Ampenan. 20 550 m. w. Azoren n. Alexandrië. Amsteldijk, 20 v. Le Havre n. Antwerpen. Amstelkroon, 20 46 m. n.n.w. Suraba.ia n. T.|. PrioK. Amstelland, 20 Cherbourg gepass. n. Amsterdam Amstelsluis, 20 v. Mokpo n. Vancouver. Area, 21 te Rotterdam terug verwacht. Argos. 20 33 m. n.o. Gibraltar n. Antwerpen. Ari, 20 188 m. o.z.o. Malta n. Port Said. Arkeldijk. 20 te Port Sudan verwacht. Averdijk, 20 650 m. w. Landsend n. New York. Bali, 21 te Singapore. Banda, 20 v. Bremen n. Hamburg. Batu, 21 te Massawah. Bengalen, 19 v. Calcutta n. Singapore. Blitar, 21 te Rotterdam. Bonita. 20 v. Panamakanaal n. New York. Borneo. 20 170 m. n.w. D.ieddah n. Suez. Boskoop. 20 te Bremen. Breda. 19 1220 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Bussum, 20 45 m. z.w. Kuria Muria n. Rastanura Calamares, 21 te Guayaquil. Caltex Arnhem, pass. 20 Finisterre n. Pernis. Caltex Delft, 20 95 m. n.o. Pt. Sudan n. Bahrein Caltex Delfzijl, 20 te Rotterdam. Caltex Eindhoven, pass. 20 Casquets n. Pernis. Caltex Leiden, 18 te Sydney. Caltex Nederland, pass. 20 K. St. Vine. n. R'dani Caltex Pernis. 20 70 m. n.o. Muscat n. Bahrein. Calt. Ro.tterdam. 20 30 m. o.z.o. Wight n. Pt. Said. Camerounkust. 20 160 m. z.z.w. Las Palmas naar Le Havre. Camitia, 20 te Londen. Carillo, 20 400 m. z. Tenuantepec n. Los Angeles C'asamance, 20 35 ni. w. Kp. Blanc n. Dakar. Cinulia, 20 1150 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Cistula, 20 et Wyndham. Cities Service Valley Forge, 21 v. Marseille, 25 te Clavella, 20 27 m. n.o. Kiel n. Stockholm. Congokust, 20 ten anker rede Monrovia. Gorilla, 21 te Sydney verwacht. Crania, Crania, 20 50 m. z.o. K. Leeuwin n. Mena. Daphnis, 19 v. Port of Spain n. Carupano. DeJfshaven. 20 240 m. n.w. Finisterre n. R'dam. Delft, 20 490 m. n.o. Guadeloupe n. La Guaira. Dordrecht, 20 285 m. z.w. Lissabon n. Londen. Dorestad, 20 v. Hongkong n. Miri. Drente. 20 v. Piraeus n. Lattakia. Duivendijk. 20 v. San Jose n. Los Angeles. Eenhoorn, 20 v. Bordeaux n. Piraeus. Ena, 21 te Recife. Eos, 20 60 m. w. Kreta n. Alexandrië. Esso Nederland, 21 te Mena A1 Ahmadl. Friesland SSM, 20 te Rotterdam. Gaasterland, 20 te Bahia. Garoet, pass. 20 Ouessant n. Rotterdam. Giessenkerk. 21 te Port Said. Gordias, 20 530 m. w. Ushant n. San Thomas. Guincekust, 20 te IJmuiden verwacht. Hathor, 20 dw. Dungeness n. Malta. Hecuba, 21 v. Rotterdam n. Amsterdam. Heelsum, 20 v. Brcmén n. Hamburg. Heemskerk 21 te Rotterdam. Helena, 21 te Bremen verwacht. Helicon, 19 210 m. w.n.w. Bonaire n. La Guaira Hera, 19 v. Kingston n. Curasao. Hilversum, 20 100 m. z.w. Kreta n. Antwerpen. Hoogkerk, 20 250 m. o.z.o. Guardafui n. Aden. Hydra. 19 v. Amsterdam n. Oslo. Jagersfontein, 21 v. Hamburg n. Rotterdam. Japara KRL, 21 te Akaba. Java. 21 te Muscat. Jos. Frering, 20 100 m. w. Freetown n. Monrovia. Jupiter. 21 te Rotterdam. Kaap Hoorn, 20 v. Trinidad n. Jamaica. Kaloekoe, 20 80 m. z. Celebes n. Singapore. Karachi, 21 te Balikpapan verwacht. Karimata, pass. 20 zuidp. Ceylon n. Penang. Karimun. 20 te New York. Katelysia, 20 300 m. z.w. Finisterre n. Pauillac. Kelletia, 20 te Akaba. Kellia, 20 te Punta Cardon. Kennemerland, 20 v. Rio Grande n. Itajai. Kertosono, 21 te Singapore. Koningswaard, 20 60 m. n.o. Formosa n. Miri. Koratia, 20 te Rotterdam. Korenia, 20 v, Eastham n. Perzische Golf. Kosicia, pass. 20 Antiqua n. Curasao. Krebsia, 20 te Curasao. Kryptos. 20 v. Rotterdam n. Lulea. Kylix, 20 v. Rotterdam n. Lissabon. Laagkerk, 20 30 in. o. Barcelona n. Rotterdam. Larderkerk. pass. 20 Kuria Muria eil. n. Antw. Laurenskerk, 20 80 m. z. Kp. Sidero n. Port Said. Lawak, 21 te Baltimore. Leersum. 20 v. Geraidton n. Aden. Leiderkerk, 20 20 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Lekkerkerk, 20 v. Massawa n. Suez. Lelykerk, pass. 20 Gibraltar n. Antwerpen. Leopoldskerk, 20 50 m. z.w. Aden n. Perz. Golf. Leuvekerk. 20 v. Rotterdam n. Londen. Limburg, 20 v. Genua n. Marseille. Lindekerk, 20 v. Amsterdam n. Bremen. Lissekerk, 20 120 m. o. Gibraltar n. Port Said. Louis Lantz, 20 35 m. n. Finisterre n. Rotterdam. Maasdam. 23 te Southampton verwacht. Port Said verwacht. Maaskerk, 20 v. Aden n. Port Said. Macoma, 20 te Manilla verwacht. Mariekerk, 20 v. Madras n. Colombo. Maron, 20 v. Curasao n. Aruba. Mataram, 21 te Penang verwacht. Meerkerk, 20 30 m. n.w. Daedalus n. Aden. Memnon, 20 v. Bachaquero n. Curasao. Mentor, 20 v. Curacao n. Georgetown. Merweiloyd. 21 te Singapore. Mississippilloyd, 20 v. Bahrein n. Karachi. Mitra, 22 te Diego Suarez (Madagascar) verw. ïvlod.iokerto, 21 te Colombo. Montferland, 20 te Bremen. Moordrecht, pass. 20 Finist. n. Mena A1 Ahmad.i. Muiacrkerk, .20 te Kuwait verwacht. Munttoren, 20 90 m. o.n.o. Rastanura. Musilloyd. 20 120 m. z. Djeddah n. Port Said. Naess Commander, 20 te Fawley. .Naess Lion, 21 v. Rotterdam n. Banias. Naess Tiger. 20 75 m. n.o. Oran n. Perzische Golf. Nanusa, 20 te Pto. Corinto. Nieuw Amsterdam, 20 750 m. w. Ouessant naar Southampton. Noordwijk, 20 160 m. o. Madeira n. IJmuiden. Notos, 19 v. Piraeus n. Thessaloniki. Oberon, 20 te Amsterdam. Ommenkerk, 21 te Singapore. Oranje. 22 te Melbourne verwacht. Oranjefontein, 19 te Port Elisabeth. Oranje Nassau. 20 te Trinidad verwacht. Oranjestad, 20 v. Georgetown n. Paramaribo. Orestes, 20 te Amsterdam. Orion, 20 te Tripolis. Ouwerkerk, 20 v. A'dam n. Bremen en Hamburg Perna. 20 310 m. o.n.o. Singapore n. Singapore. P. G. Thulin, 21 te Seven Islands. Fhiline, 20 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Prnises Irene, pass. 20 Fatherpoint n. Plymouth. Pr. der Nederl.. 20 65 m. z.w. Flores n. Plymouth. Prins Willem George Frederik, 20 820 m. n.o. Kp Race naar Le Havre. Prins Willem II, 21 v. Rotterdam n. Montreal. Provenierssingel. 20 v. Sorel n. Europa. Pygmalion, 19 510 m. n.o. Bermuda n. Antwerpen. Roebiah, 20 370 m. w.n.w. Diego Garcia n. Aden. Rondo, 16 y. Tanga n. Mombasa. Rotti, 20 voor anker te Kuwait. Sanana. 20 v. Singapore n. Saigon. Scheldelloyd. 21 te Bremen. Schelpwijk. 20 600 m. z.z.o. Ceylon n. Curasao. Scherpendrecht, 27 te Port Said verw. n. Mena. Schouten, 22 te Albany verwacht. Senegalkust, 21 te Port Harcourt. SiEoe, 21 te Singaoore. Silindoeng, pass. 20 Straal Soenda n. Brisbane. Smabang. 20 100 m. n.w. Bawean n Singapore. Slamat, 19 v. Singapore n. Manilla. Sliedrecht, 25 te Wismar verwacht. Sloterdijk, 20 700 m. z.w. Ierland n. Antwerpen Soestdijk, 21 te New York. Solon. 19 v. Philadelphia n. New York. Stad Gouda, 19 v. IJmuiden n. Pepel. t Stad Leiden. 20 620 m. zn.o. Socotra n. IJmuiden Stad Schiedam, 20 te Terneuzen n. Gent. Stad Utrecht, 20 400 m. z.z.o. Kp. Race n. Vlaard Stanvac Benakat. 20 150 m. z Str. Singapore naai Sungeigerong. Stanvac Djirak, 21 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Lirik 21 v. Tandjong Uba'n n. Bangkok Statendam. 20 v. Le Havre n. Southampton. Statue of Liberty, pass. 20 Azoren n. Perz. Gob Steenwijk, 19 te IJmuiden. Straat Lombok, 20 1000 m. z.o Mauritius n Maui Straat Singapore, 21 te Beira. Tabinta, 21 te Amsterdam vei wacht. Tahama. pass. 20 Gibraltar n. Philadelphia. Tarakan, 20 te New York verwacht. Taria. 20 z.w. Moresse eil. n. Singapore. Teucer, 20 v. Cheribon n. Surabaia. Theobaldius. 20 320 m. n.o. Azoren n. Curacao. Tibia. 20 130 m. n. Paramaribo n. Curacao. Tjikampek, 21 te Matadi verwacht. T.jipanas, 20 te Osaka. Tjitjalengka, 20 290 m. z.w. Okinawa n. H'kong fomocyclus, 22 te Cardon verwacht. Tweelingen. 20 785 m. w.z.w. Landsend n. R'dam Utrecht. 20 50 m. o.z.o. Kp. Da Gata n. Pt. Said van Cloon, pass, oostpunt Timor n. Suva. Van der Hagen. 20 100 m. n.w. Manilla n Kobe. Van Heemskerk, 20 v. Kobe n. Hongkong. Vasum, 20 160 m. n. Benghazi n. Montreal. Waal, 20 200 m. n.n.o. Finisterre n. Antwerpen Westerdam, 20 550 m. w.n.w. Fayal n. Rotterdam V\ estland. 16 v. Montevideo n. Buenos Aires. Westertoren, 21 te Mena Al Ahmadi. Wieldrecht. 20 te Manaus. Witmarsum. 20 v. New Orleans n. Lake Charles Woensdrecht, 20 170 m. o.n.o. Madeira naar Eins warden. Zeeland, 20 v. Halifax n. New York. Zor.newijk, 21 t. ank. Lake Superior n. Montieai Zuiderkruis. 20 120 m. Monrovia n. Las Palmas. Zwijndrecht, 28 v. Rotterdam te Norfolk verw. KLEINE VAART Alcetas, 21 v. Cadiz te Rotterdam verwacht. Atlas. 19 v. Piraeus n. Istanbul. Bab T. 20 v. Karskaer n. Hudiksvall. Brouwersgracht, pass. 20 Texel n. Helsinki. Draco, 20 25 m. n. St. Catharinapt. n. Amsterdam Flevo, 20 10 m. z. Cartagena n. Malaga. Joost, 20 te IJmuiden n. Zaandam. Julia Mary, 20 v. Lissabon te Rotterdam verw. Kaap Falga. 17 te Amsterdam v. Rundvik. Kaap St. Vincent, 19 te IJsselmonde v. Skutskaer Lucas Bols 1. pass. 20 Borkumrif n. Amsterdam. Netta, 20 v. Marseile) n. Port La Nouvella. Pavo, 19 v. Vestervik n. Zaandam. Schippergracht, 20 70 m. w. Hanstholm n. Dundee Strabo, 19 v. Odense n. Aalborg. Tilly, 19 v. Wifstavarf n. Hudiksvall. Westerdok, 19 te Casablanca v. Valencia. SLEEPVAARl Cycloop, 20 „Mosberg" vastgemaakt n. Aden. Loire, 21 v. Djibouti n. Rotterdam. Noordholland, 21 500 m. w. Finisterre n. Europa. F'oolzee, 21 te Brest met „Henriette B". Schelde, 21 v. Rotterdam n. Nigeria. Zeeland, 21 370 m. z.o. New York n. Osaka. Geheel onverwacht heeft de Here heden tot Zich genomen onze lieve doch ter en schoonzuster MINKJE BAEENDINA REE in de ouderdom van bijna 52 jaar. Haarlem: W. Ree 's-Graven ha-ge: A. Ree-van Laar. Santpoort, 20 mei 1959. Con doleantie-adres: Raamsingel 20 rood Haarlem. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben maan dag 25 mei a.s. om 14.30 uur op de begraafplaats „De Biezen" te Santpoort. Heden is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve vader. behuwd-, groot- en overgrootvader en huisgenoot HERMANIJS DE BAS op de leeftijd van ru'im 89 jaar. Uit aller naam: H. A. de Bas Mevrouw N. L. Rot. Heemstede. 19 mei 1959 Meerweg 49. Condoleantde-adres: Jan Benninghstraat 14, Amstelveen. Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opge baard in één der rouw kamers Parklaan 36 te Haarlem. Bezoekuren van 15 tot 16 uur en van 19.30 tot 20 uur. De begrafenis zal plaats vinden zaterdag 23 mei a.s. om 11 uur op de alge mene begraafplaats te Heemstede. Arts GEEN PRAKTIJK TOT 18 JUNI Waarn. zie raam of Telef. 11990 Aanvang 2 juni Inschrijving geopend HOUTPLEIN 1 ROOD Telef. 17764 ZOMERAR'I IKELEN Zonnebrillen Zonnebrandolie Zakverbanddozen SUN SPRAY vóór "èen mooie .bruinetst,.... S.?5 sinds 1846 Ged. Oude Gracht 106 Drogisterij Parfumerie Spr. dagelijks van 9-5 voor alle defekte elektrische scheerapparaten Wezelman n.v., Schrevelius- straat 12 b. d. Bavo, Leidse- vaart, Telef. 14947 Castricummar Wildhal Smedestraat 54, Telef. 12735 Ged. Oude Gracht. Voor vele doeleinden geschikt, 38.000. Leeg te aanvaarden Brieven No. 988. De Stichting S-O.V.-Kantines vraagt voor 1 van haar kan tines te Haarlem Goede arbeidsvoorw. Prctt. werkkring. Gegadigden die nen een verkl. te tekenen dat zij zich gedurende het dienstverband zullen onthou den van het gebruik van alcoholica. Sch-r. soil, aan het hoofdkantoor: Hieronimus- p'antsoen 12. Utrecht. in fantasie-dessin in cotton imprimé fant. kwaliteit in structuurweefsel diverse tinten HAARLEM Grote Houtstr BEVERWIJK Breestraat 38 m van particulier. In buitengewone staat. 68000 km gereden. Financiering mogelijk. Te bezichtigen Garage K. H. Laning. Tel. 42842. Pentislaan 4. Bentveld. HOGE PRIJZEN PRIJZEN VAN f 80.— 243 273 283 451 1035 073 214 225 466 496 702 931 2098 114 158 232 672 797 3006 309 396 397 S57 954 4097 228 27b 294 674 750 807 866 5089 119 229 320 986 6015 031 092 216 840 842 935 7108 220 352 382 8008 160 207 243 761 848 9088 113 141 178 536 596 712 815 10027 041 060 102 551 624 627 813 233 236 946 955 320 398 979 486 541 630 650 531 608 765 794 830 841 454 458 503 586 645 857 S58 900 305 366 485 503 590 624 366 400 926 380 562 553 581 324 340 236 240 150 166 623 648 781 953 471 567 617 642 256 310 484 532 339 359 457 506 11081 095 12009 075 689 693 13119 134 941 989 14176 235 906 955 15069 209 16137 242 690 887 17032 037 738 745 18062 154 19054 110 20003 011 471 476 21052 157 948 954 278 307 450 542 792 849 999 098 101 206 250 381 407 501 547 746 747 896 909 932 983 271 427 55b 633 808 838 890 934 275 304 962 262 334 246 298 905 046 112 787 183 302 141 374 062 066 535 652 174 205 314 440 441 562 821 903 375 5U9 375 448 560 661 531 606 741 853 632 664 158 196 304 343 359 691 518 597 424 453 114 117 714 854 261 280 652 796 566 829 118 150 bi 9 405 499 867 847 934 253 468 612 860 1005 164 481 833 2006 283 382 604 842 3017 267 673 842 4019 267 527 918 5059 293 742 6005 198 631 820 700S 172 599 810 8002 221 524 743 9002 167 370 710 975 10015 201 539 692 927 11004 018 213 ■189 842 052 292 387 609 855 020 356 689 881 020 285 614 932 066 306 766 012 239 635 S33 032 258 602 828 011 264 529 762 011 171 402 714 980 035 273 578 779 929 011 NIETEN 037 038 045 076 104 116 153 157 241 242 267 306 315 375 444 458 550 604 708 721 723 750 775 781 886 889 995 997 063 088 148 176 196 203 207 244 305 311 .312 313 329 340 .362 364 •134 438 466 569 574 589 592 603 657 667 679 751 758 759 769 831 884 899 921 94U 945 961 045 103 114 180 201 220 239 252 360 368 383 413 426 444 617 623 705 711 722 749 768 777 782 828 985 997 022 043 177 214 216 226 238 254 293 371 415 441 459 480 502 505 662 707 709 779 888 892 898 907 934 951 955 996 998 082 090 148 150 181 223 268 282 336 350 413 486 559 686 729 740 797 80S 821 851 929 954 964 6000 018 038 048 071 080 110 152 159 266 436 446 455 458 468 566 583 641 667 673 705 708 743 798 800 844 S52 861 865 868 978 986 071 079 089 101 111 157 160 169 289 353 403 408 430 448 455 498 625 676 711 717 720 729 765 808 848 860 863 88S 908 921 941 947 022 081 129 153 188 198 208 220 290 349 354 394 396 403 417 472 54S 554 573 619 630 695 711 720 771 786 817 823 874 8S3 89*1 930 18 041 051 067 073 081 109 154 194 222 290 317 318 345 365 369 429 435 456 502 510 517 610 699 734 767 7SS 795 799 902 906 938 070 075 099 113 127 137 146 19-1 316 328 386 408 421 464 478 499 582 589 613 618 628 630 679 688 796 807 839 866 871 888 893 910 972 995 101 108 113 126 135 146 151 166 221 228 248 249 263 266 272 443 493 577 587 600 605 637 686 693 726 76(i 810 824 826 839 866 904 918 953 962 972 12024 036 077 115 123 133 184 195 198 269 328 338 361 383 390 485 506 519 548 618 643 663 678 681 691 728 744 755 796 843 906 922 928 960 13053 060 065 130 245 255 276 285 298 320 321 328 382 399 436 474 498 600 601 620 623 637 659 663 693 741 744 795 847 854 857 859 909 973 975 14007 017 020 030 044 101 112 135 203 257 338 348 369 396 409 413 453 480 513 535 606 633 634 671 674 685 706 727 757 776 820 848 866 867 S93 943 15004 006 029 U34 054 061 070 074 095 114 121 193 249 265 273 293 311 315 320 413 414 435 446 457 529 555 633 663 673 807 834 849 859 885 892 897 902 909 965 16031 036 044 077 088 106 109 124 147 153 277 280 360 393 394 396 409 423 452 570 603 643 709 713 733 736 752 780 791 804 814 846 868 871 901 911 940 989 17007 021 042 053 080 099 142 145 146 187 244 258 352 369 383 415 410 451 498 509 olö 5.35 564 591 612 616 622 631 681 711 728 790 840 858 883 885 8S8 892 18023 036 073 172 195 199 286 319 330 349 396 397 437 443 459 463 489 495 513 544 590 626 681 714 725 712 817 826 839 844 847 852 859 925 938 963 969 19025 071 106 112 150 172 173 256 277 320 363 366 412 '41 451 483 497 522 531 628 629 644 651 689 699 717 728 773 779 820 836 876 961 966 ■20019 072 092 102 145 146 1S7 245 277 294 30b 315 325 358 389 396 398 404 473 552 864 877 947 E 808 2,qo2 llï 245 251 2f>2 305 312 c&l oaJ -8 468 521 328 348 384 574 M9 940 947 050 8°8 809 876 888 325 -V 'T 6>$03 GepyigM P. I. B. 8a> 6 Gevraagd en Prettige werkkring. Goede sociale voorwaarden. Werk tijden: v.m. 5.30-8 uur, n.m. 17.30-20 uur. Zaterdag n.m. van 13-15 uur. Aanmelden: Pengebouw. Ign. Bisphv '-.laan 19, Bloemen daal. Na 18 uur.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3