SPINWIEL JONGS 18. OP HET STRAND In de weer FRIES' GOUD OM DE BEKER OCTERNO CORSET NAMEN CURSUSSEN DONDERDAG 21 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Brand in machinekamer van „Mandourah" in Waarder polder Journalist haalde meisje uit Haarlemse Houtvaart Spaar Si-Si kroonkurken f 1000. Leerl. Gem. Techn. School Zeist iKi-Sn gevitaliseerd 'ÏÏiiiir Atmodes won in driekamp in Amsterdam Zeven koren concerteren op 5 juni in Haarlem Pullen-rijm Portret van J. R. Schuil wordt op 1 juni onthuld Zaterdag schoolkorfbal- finales te Pïaarlem Examens Des zomers kortere werktijd op stadhuis Burgerlijke Stand van Haarlem de meest gewilde jonge jenever Examens voor EHBO 95 Ruim twee miljoen gevraagd voor zuiveringsinstallatie Gor de Groot solist in laatste Beethovenconcert voor leidsters en leiders Zeven dagen in en om Haarlem Woensdagmiddag om half vier heeft een ernstige brand gewoed in de machine kamer van een wijntanker, die in aanbouw jS bij de Haarlemse Scheepsbouwmaat schappij in de Waarderpolder. Ongeveer vijftien man waren aan het Werk in de machinekamer van de wijn tanker, de „Mandourah", toen een vonk uit een lasapparaat van een brander op een plastic zeil viel, dat diende om de machines te beschermen. Het zeil raakte in brand en het vuur greep zeer snel om zich heen. Het personeel trachtte zelf de brand te blussen, maar toch moest de in middels gewaarschuwde brandweer eraan te pas komen om het vuur met enkele nevelspuiten te bestrijden. Er ontstond schade in de machinekamer. Een brandweerman, die op zijn brom fiets op weg was naar de brand is op de Nijverheidsweg gevallen. Hij werd niet ernstig gewond. Woensdagmiddag om kwart over vier is de achtjarige Ingrid Wartenaar uit 'Jaar lem in de Houtvaart gereden toen zij de macht over het stuur van haar fiets ver loor. Diverse omstanders snelden toe, maar niemand begaf zich te water om het meisje te redden. Het drenkelingetje was al enkele keren kopje-onder geweest, toen een 49-jarige journlist, de heer P. de Vries, kwam aanfietsen. Hij sprong onmid dellijk te water en slaagde erin het meisje op het droge te brengen. Advertentie Elke werkdag f 100.- Elke zaterdag f 1000.- Hoofdprijs f 30.000.- Vraag uw leverancier om inlichtingen over deze Si-Si wedstrijd. De winnaars van vorige week warenf 100.- Mevr. T. Vosters, Eindhoven; Mevr. P. Kooyman, Blokker; B. Melgers, Ede; A. Cotton, Renkum; B. Kruyze, Roer mond. .(fIffit. De dames en meisjes van het Haarlem- ge „Atmodes" verzamelden woensdag avond 123 pnt. in een op de sintelbaan aan het Olympiaplein in Amsterdam gehouden driekamp, ruim genoeg voor een zege over Sagitta (Amsterdam) en de Mitcham Athletic Club (Eng.), die respectievelijk tot een totaal van 118 Vj pnt. en 97'/! pnt. kwamen. De beste prestaties werden geleverd door de Haarlemse Ellie Ort, die de 200 meter in 25.1 sec. won (een uitstekende tijd) en ook op het nummer vèrspringen zegevierde met 5.56 meter (ook al een nieuw clubrecord). De 39-jarige Engelse Dorothy Tyler be haalde voor Mitcham de meeste punten. Deze vitale atlete won het hoogspringen met 1.535 meter (zij faalde driemaal op 1.58 meter), zegevierde ook op de 80 me ter horden in de tijd van 13.2 sec. en werd tweede bij het vèrspringen met 5.37 me ter. De estafettes leverde Atmodes een eer ste plaats in 52.1 sec. op de 4x100 m. da mes en 'n tweede plaats in 41.9 sec. op de 4x80 m. meisjes. Het hoogspringen da mes werd zoals gemeld gewonnen door de 39-jarige Engelse E. Tyler, oud-wereldre cordhoudster met 1.535 terwijl E. Ort met 1.485 de tweede plaats en J. Hovestad 1.385 op de derde plaats kwam. De twee nieuwelingen op de 80 m. hor den maakten een goed debuut met resp. 13.4 en 13.9 sec. bezette M. Schippers en T. Bouman de tweede en vierde plaats. Laatstgenoemde werd met 26.9 sec. ook derde op de 200 m. De meisjesploeg sleep te ook heel wat punten binnen. Op de 80 m., die door J. Dobbelaar in 10 6 sec. ge wonnen werd. Het kogelstoten werd zelfs een dubbele Atmodes overwinning: L. Veerman 9.68 en J. Bulten 8.92 m. M. van Duffelen won de 80 m. meisjes A in 10.8 sec.; ook het hoogspringen nam ze voor haar rekening met 140 m. Olga Berkhoff werd met 135 m. 2e. Adnertpwtip Het Koninklijk Nederlands Zangersver bond zal van 21 tot 26 mei zijn 105-jarige bestaan vieren. Ter gelegenheid van dit jubileum zullen in enkele grote steden, Vlissingen, Den Haag, Haarlem, Amster dam, Groningen, Utrecht, Arnhem, Eind hoven en Geleen concerten worden ge geven. Aan deze concerten werken totaal zeventig koren mee en ongeveer vijfdui zend zangers. Het concert in Haarlem heeft plaats op vrijdag 5 juni in het concertgebouw: Zeven koren zullen aan dit concert hun mede werking verlenen, namelijk het Koninklijk mannenkoor „Apollo", het Koninklijk man nenkoor „Caecilia", het Zaandams man nenkoor, het Krommenies mannenkoor, het mannenkoor „Zang en Vriendschap", het Zandvoorts mannenkoor en het koor „De stemmen van Amsterdam". Het pro gramma omvat onder meer werken van Julius Röntgen, Oscar van Hemel, Walter Rein en M. Monnikendam. Advertentie Barometer zegt; steeds beter zonnehitte buiten zitten onder bomen loompjes dromen koel pleziertje Amstel biertje gul geschonken Pul geklonken. putten'- De onthulling van het portret van de heer J. B. Schuil, dat in opdracht van het gemeentebestuur van Haarlem door de schilder Kees Verwey werd geschilderd, zal, in aansluiting aan de jaarlijkse uit reiking van de Bouwmeestermedailles, plaats hebben op maandag 1 juni om 17.00 uur in de bovenfoyer van de Stadsschouw burg. De aanvaarding van het portret, dat een plaats zal krijgen in de Stadsschouw burg, zal geschieden door de burgemeester van Haarlem. Zaterdagmiddag van twee tot vijf uur worden de finales van de schoolkorfbal- wedstrijden gespeeld. In de winnaars ronde komen uit: Weth. Westerveldschool, Vondelschool, Inst. v. Oranje-Nassau, Noorderschool I en II en de Chr. Huy- gensschool 2. Voor de verliezersronde heb ben zich geplaatst: Rijksleex-school I en II, Theo Thijssenschool, Weth. Westerveld- Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen rechten: T. J. Anient, Amsterdam. Artsexamen: mej. H. M. Meilink, Haarlem. Gepromoveerd tol doctor in de wis- en natuurkunde: pater K. L. de Bouvère, oud-leraar te Bergen op Zoom. Leiden. Kandidaatsexamen geneeskunde: mej. W. L. Bekink, Den Haag: A. K. C. Burger. Den Kaag: R. N. J. Cupedo, Noordwijk; D. M. Ferdi- nandusse, W. H. Godfried, J. Gorree, W. Th. Huijsinga, Th. J. P. Kouwenhoven, allen te Den Haag: H. Muste, Dordrecht: Th. A. Ruys, Wasse naar; S. J. Salomon (V.S.): W. A. P. Sprengers, Rijswijk; P. Stoop, Rotterdam: J. Ch. Vermaak, Den Haag: P. W. Woittiez, Leiden. Doctoraal examen geneeskunde: mej. A. J. Saman, Den Haag; Th. J. J. M. Bloem, Voorburg; S. F. C. Heerma van Voss, Leeuwarden; K. Hermsen, Leiden: G. M. Hochwald (V.S.); R. E. Treurniet, Willemstad (Curacao). Semi-artsexamenJ. de Boer, Den Haag: I. Spodek (V.S.). Artsexamen: P. A. G. M. Beelen, Voorburg en D. J. Happee, Leiden. Dronken achter het stuur. De officier bij de verkeerskamer van de Rotterdamse rechtbank heeft veertien dagen gevange nisstraf en intrekking van het rijbewijs voor een jaar geëist tegen de 24-jarige im- en exporteur W. S. uit Voorburg, om dat hij op 4 maart in min of meer be schonken toestand een auto had bestuurd. Bij wijze van proef zal het stadhuisper- soneel van de gemeente Haarlem ge durende de periode van 15 mei tot 15 augustus des middags een uur eerder naar huis gaan. Daar staat tegenover, dat gedurende het gehele jaar des middags een kwartier langer zal worden gewerkt, zodat het totaal aantal werkuren per jaar gelijk blijft. Tot 15 augustus zal het stadhuis geopend zijn van half negen tot kwart voor één en des middags van twee uur tot half vijf. Gedurende de overige negen maanden zal des middags tot half zes worden gewerkt. Als service aan het publiek blijft ge durende de maanden mei en juni de pas- poortenafgifte 's avonds gehandhaafd en wel iedere maandag en donderdag van half acht tot half tien. BEVALLEN van een zoon, 20 mei: S. van Dorth-Marbus; A. M. T. F. de Zwart- Teerjink. BEVALLEN van een dochter, 19 mei: J. C. BurggraafPrins; W. A. RolVan Hoof; C. C. de ReusEngel; 20 mei: D. Tichelaar Van der Plas. OVERLEDEN, 17 mei: G. v. d. Putten— Hogervorst, 78 j., Kenaupark; E. J. C. Wil- iers. 68 j., Parklaan; A. J. J. van Blokland, 61 j., Saracenenstraat; 18 mei: B. Jansen Var de Pol, 60 j., Kortenaerstraat; I. van der Vlugt, 76 j., Spionkopstraat; P. F. A. van Dieden, 59 j., Reijer Anslostraat; W. Sparreboom, 74 j., Overtonstraat; J. L. Scheffer, 77 j., Gasthuisvest; 19 mei: J. LapKruger, 76 j., Raadhuisplein; L. J. HebbersSeton, 70 j., Rozenprieelstraat. H. J. van Daalen, 60 j., Resedastraat; M. Woud. 71 j., Crayenesterlaan; A. Kooij, 71 jaar, Kennemerstraat; 20 mei: W. M. van den Anker. 33 uur. Kamperlaan. ONDERTROUWD, 20 mei: H. van der Heide en H. van Zandvliet; P. van der Steeri en A. C. van der Burg; G. van der Veen en A. M. Bultman; J. T. Stam en B. Eikerbout; J. R. Beelen en A. C. Rovers; J. H Vossen en G. J. van der Horst; K. I. Makkes en H. D. van Lil; G. Valk en M. Weijers; P. G. T. Stroet en J. H. Steren- berg. W. Kuijer en C. J. Heijtevelt; G. J. Wcolthuis en H. J. W. Vosse; C. W. Schoo- nebeek en A. M. C. Schoen; K. H. C. Zwet sloot en C. E. Bijnsdorp; C. Rentenaar en A. M. Guichelaar; A. Schriek en M. M. Engelchor. GEHUWD, 20 mei: J. J. Kloes en A. Jochemsz; J. W. J. Dekker en C. E. M. Vogel; W. T. Punt en C. C. Bronder; S. van Deventer en B. W. van der Meer; H. W. van Wijk en M. M. J. Wouters; H. van Asten en W. Straatman; G. J. de Bruin en H. Dirks; J. B. A. Simonetti en A. H. de Lange; J. G. Wichert en E. H. Mesman; B. Bakker en J. van Straaten; M. G. A. van Eeden en F. J. Mos; M. Dekker en M. J. van Tooren; W. Fennis en J. C. Meijs. Advertentie ff ff REINIGT REIN SCHOONMAAKBEDRIJF GLAZENWASSERIJ Telefoon 16254 Onder auspiciën van de Haarlemse Red dingsbrigade voor Drenkelingen werd dinsdag- en woensdagavond in het gebouw van de geneeskundige en gezondheids dienst in Haarlem gelegenheid gegeven tot het afleggen van examens voor het een heidsdiploma voor EHBO van de Ko ninklijke Nationale Bond voor Reddings wezen en EHBO „Het Oranje Kruis". Het examen werd afgenomen door de doktoren D. Heymans, directeur van de gemeente lijke geneeskundige en gezondheidsdienst, A. de Smit en P. A. Roorda. Van de vijf enveertig kandidaten, die het examen af legden, werden er vier afgewezen. Ge slaagd zijn de dames: mevrouw M. Aal Pels, B. Redeker, W. Hoogendijk, C. C. v d. Ham, P. Heeremans, A. Terpoorten, A. van Wieringen, A. Jonckbloedt en de heren: P. Wayer, P. Schmaal, L. Fernnout W. C. 't Hoen A. P. v. d. Boogaart, G. San- ting, G. A. Stevens, W. A. de Graaf, R. Brilman, A. Moison, A. de Ridder, J. Lips J. Nijkamp, P. Smit, J. Mast. G. Veen, P. C. Blom, J. A. Faber, P. W. Passchier, B A Huinink, J. P. Lammers, M. J. Roose boom de Vries, F. de Groot, W. L. Land stra, H. J. Breukelen, H. de Ridder, H. Kiel, N. Hop, W. F. van Dijk, W. v. d. Meulen, N. Hendriks, Th. Kuypers en N. Dons. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWDC. Uytendaal en M. C. van Rooijen; A. Mesman en Th. A. Snoor; H. J. van Es en M. de Groot; P. J. Venema en J. J. de Bonte. GETROUWD: J. Philippo en J. M. Mer- tens. GEBOREN: Josephine Cornelia, d. van J. van Raaphorst en L. G. Westenberg; Robert Alexander Boudewijn. z. van G. van Duijn en J. M. Nahuijsen; Miriam Helena Margaretha, d. van A. J. M. Schu macher en M. M. Lageweg; Elisabeth Ge- sina, d. van F. Vonck en M. J. C. Glerum; Wilhelmus Johannes, z. van W. J. Zijm en R. L. Vink; Gerardus Adrianus Antonius, z. van H. Opstal en A. J. van der Pluijm. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: M. van Soeren-van der Zouden, dr.; J. F. Andriesse-Weber, zn.; G. Ouwehand-van der Meij, dr.; E. J. Brandes-Dudok van Heel, dr.; P. Kelder- Heulen, dr.; H. L. A. Hendriks-Zandvliet, zn.; Th. J. M. M. Rijssenbeek-van Vlij men, zn. ONDERTROUWD: F. M. Meijer en D. Warries. GETROUWD: N. G. Diependaal en B. M. Kortendijk; M. Griep en J. van Engels hoven. OVERLEDEN: Wed. A. Meulenberg-de Looff, 88 jaar; D. Kuipers, 66 jaar; mej. S. M. G. Naerebout, 78 jaar; mevr. H. Eykhout-van Ake, 43 jaar. Advertentie HAARLEM Houtplein/h. Raamsingei Telefoon 14384 AMSTERDAM Van Baerlestraat 154-156 Telefoon 712054 Advertentie Voor ieder een passend RIJWIEL of BROMMER GAZELLE - MAGNEET - HMW enz Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 1436J Burgemeester en wethouders van Zand- voort hebben de raad voorgesteld een krediet van f 2.100.000 beschikbaar te stellen voor de stichtingskosten van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. Het college van B. en W. acht de tijd gekomen dat in afwachting van de defini tieve plannen voor de bouw van deze in stallatie het krediet thans reeds wordt ver leend. Het laatste concert van de Beethoven- cyclus van het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest heeft plaats op dinsdag 26 mei. Onder leiding van Henri Arends zal worden uitgevoerd de Ouverture „Die Geschöpfe des Prometheus", het derde pianoconcert met als solist Cor de Groot en de derde symfonie (Eroïca). Advertentie .ff „De zon is je koopman. Kijk, wat willen de mensen aan het strand? Ze willen in badpak bruinbakken. ze wil len stoeien, voetballen en schreeuwen en 's avonds wil len ze ook niet stil zijn. Ik laat ze altijd maar hun gang gaan hier in het Lido aan het Bloemendaalse strand. En daarom zit het hier altijd in het seizoen propvol. Ik heb zo m'n vaste klanten en het gaat best. Maar de zon moet schijnen, want anders is er niet veel te beleven hier." Gé Peters, oud-wereld- en nationaal kampioen wielren nen, zit in zijn strandtent te vertellen over de afgelopen jaren, die hij het grootste ge deelte van het jaar op het strand doorbracht. Een paar jaar geleden gaf hij het wiel rennen eraan en van een deel van het gespaarde geld kocht hij toen een strand-café. ..Zo'n zaak in de stad is niets voor mij", zegt hij, „ik wilde buiten zijn, aan het strand. In de afgelopen jaren heb ik vrijwel het hele gebouw moe ten vernieuwen, want het was eigenlijk brandhout dat ik gekocht had. Maar nu is het toch wel voor elkaar. Van 1 april tot 30 september ben ik nu op het strand. Het is het derde jaar al, maar het ver veelt me helemaal niet. Het is leuk werk, je leeft temid den van de jongelui, we heb ben altijd feest". Zijn blik dwaalt af over het verlaten Bloemendaalse strand. Het regent buiten en zijn strandstoelen staan kou welijk bijeen in grote groe pen. „Je moet nooit gaan knie zen als het een paar dagen niet zo best weer is. Ik mop per niet gauw. Je moet het gewoon zakelijk bekijken. Als er in één seizoen zes top- zondagen voorkomen, dagen waarop je met zes, zeven man het werk nog niet eens afkunt, dan is je seizoen al goed. Verleden jaar hadden we er in totaal drie. En dit keer tot nu toe al twee. dus het kan best wat worden." Hij onderbreekt even om een paar leveranciers te woord te staan („Die blijven komen, ook al sneeuwt het") en even later vertelt hij over de pachtprijzen, over zijn 250 lig_ en strandstoelen, die op drukke dagen altijd verhuurd worden. Gé Peters, sjouwend met een strandstoel op het Bloemendaalse strand. „Aan Nederlanders natuur lijk, maar ook aan buiten landers. Aan Duitsers vooral en aan Zweden. Veel mensen Rennen me nog uit de tijd, dat ik wielrenner was. Ze komen soms hier, kijken je een tijd aan en vragen dan of ik mis schien in de zesdaagse van Kopenhagen of Dortmund gereden heb. En dat is dan zo. Je raakt in contact en dikwijls komen ze het vol gend jaar weer terug. En zo bouw je je klantenkring op. Leuk werk." Wanneer we even later naar de kop van de Zeeweg wandelen, zegt hij nog: „Het wordt hier op Bloemendaal Ze komen weer. De toe risten. Met honderddui zenden tegelijk. Tijdens de paas- en pinkster dagen hebben we al een voorproefje gehad, maar het wordt nog erger wanneer de zomervakan ties aanbreken. Ze trek ken door heel Nederland en dikwijls belanden ze daarbij ook in Kenne- merland, waar zij immers alles van hun gading aantreffen: zee, bos, duin en een oude stad. En hier staan op hun beurt weer tientallen mensen gereed om die toeristenstroom op te vangen en in de juiste banen te leiden. We denken bijvoor beeld aan tentenmakers, exploitanten van strand- cafés en caravankampen, verhuurders van zeil- en motorboten, verkopers van prentbriefkaarten en souvenirs, directeuren van V.V.V.'s en gewone agen ten, die dagelijks het verkeer moeten regelen. Wij stellen ons voor enkele weken deze men sen, die voor ons alle maal juist op de (schaar se) mooie dagen in de weer zijn in deze rubriek aan het woord te laten. We zullen ze gewoon laten babbelen over hun eigen probleempjes en problemen en we zullen aan ze denken wanneer we zelf met vakantie gaan. Maar dat is pas over enkele maanden. elk jaar drukker. Dat is goed voor de zaak." Hij knikt nadrukkelijk als om zijn eigen woorden kracht bij te zetten. En hij heeft er natuurlijk gelijk aan, hoewel wij ervan overtuigd zijn, dat Gé Peters het strand liever wat minder vol ziet. Want anders is hij niet, zoals wij hoorden, eens op een drukke dag zo de zaak uitgelopen en in zijn auto gestapt om ergens alleen te genieten van de vrije (stil le) natuur. Bij Moussault's Uitgeverij n.v. in Amsterdam is de der de druk verschenen van „On ze voornamen, traditie, be tekenis, vorm en herkomst". Dit boekje bevat tevens een uitgebreid namenregister, be vattende bijna alle voorna men die een ambtenaar van de burgerlijke stand in Ne derland voorgelegd kan krij gen. Het register is samen gesteld door de heer J. C. Luitingh, voormalig chef van de afdeling burgerlijke stand in Haarlem. Wie dus een geschikte naam voor zoon of dochter zoekt of alles over namen wil weten, kunnen wij dit werkje van harte aanbevelen. De Haarlemse raad voor de jeugd houdt in samen werking met de stichting kindervakantiekampen een aantal bijeenkomsten voor de leiders en leidsters van de komende kindervakantie kampen. De cursus spel en sport in het kinderkamp wordt ge houden op de vrijdagen 5, 12, 26 juni en 3 juli in de aula van de r.-k. schoolver eniging aan de Cruquius- straat 2 in Haarlem. De cursus handenarbeid in het kinderkamp heeft plaats op de donderdagen 28 mei, 4, 11, 18 en 25 juni in het gebouw „Het Baken" aan de Bakenessergracht 10 in Haarlem. Tevens wordt er een in- structieweekeinde gehouden in het gemeentelijk buiten centrum „Het Wisselseveld" in Epe op 20 en 21 juni. De aanmelding voor deze cursussen en het weekeinde kan plaats hebben bij het secretariaat van de Haar lemse raad voor de jeugd, Kleine Houtweg 47, Haarlem (tel. 10101). Toen we de straat inkwa men hoefden we niet lang naar het huis te zoeken: de met dennegroen en kleurige papieren bloemen versierde deurpost en het schildje met „Hulde aan het 50-jarig echt paar" wees ons de weg. Op 22 mei 1909 gaven Thijs Ka- terberg en Roelof je Mulder, die nu aan de Thorbecke- straat 24 in Haarlem-Oost wonen, elkaar op het ge meentehuis van Weststelling werf, in het noorden van Friesland, het ja-woord. Hij was dertig en zij zestien toen ze elkaar in St. Jacobiparo- chie voor het eerst ontmoet ten. Diezelfde dag vroeg de jonge boerenarbeider aan de boerin bij wie Roelofje werk te of hij eens aan mocht komen. De boerin had geen bezwaar en Roelofje ook niet. „Maar 's zondags zagen we elkaar nooit. Want een vrijer mocht 's zondags op het plat teland nooit op bezoek ko men," weet de thans 66-jarige mevrouw Katerberg zich nog lachend te herinneren. Later Zaterdagmiddag gaat het weer gebeuren. Dan trekken om drie uur 's middags twee entwintig Haarlemse ge meenteraadsleden en journa listen de voetbalschoenen aan om in een naar alle waar schijnlijkheid bijzonder spannende wedstrijd uit te gaan maken wie voor een jaar in het bezit komt van de fraaie, grote wisselbeker. Deze trofee is reeds enkele jaren geleden veroverd door de raadsleden, die toen lachend profiteerden van en kele zwakke punten in de toch anders zo hechte journa listen-defensie. De raadsleden wonnen toen zij het met grote moeite met acht- twee ,als wij ons niet vergis sen en onmiddellijk daarna rijpte in het brein van de stadsbestuurders een overi gens voortreffelijk plan om de beker nog enkele jaren in ie raadszaal te laten pronken. De oplossing was verbluf fend door eenvoud. Men veinsde twee jaar lang geen elftal op de been te kunnen brengen. Twee jaar stond het kostelijk kleinood in de anti chambre, twee jaar lang heb ben de journalisten uitgezien naar het moment waarop zij de beker weer konden terug krijgen. Zaterdagmiddag is het zo ver. Er behoeft namelijk geen twijfel over te bestaan, want de verenigde journalisten be schikken thans over een team dat het sterkste raadselftal gemakkelijk kan verslaan. Een ieder kan daar voor zestig cent (kinderen een kwartje) zaterdagmiddag op het Haarlem-terrein getuige van zijn. Men steunt in de eerste plaats een goed doel, de afdeling Kennemerland van de bond voor spastici, en verder kan men eindelijk in deze omgeving weer eens werkelijk eerste klasse voet bal zien. Van de zijde van de journalisten, wel te verstaan. De schrijvende voetballers spelen in een rood-wit ge streept shirt. Maar dat is trouwens aan het uitstekende spel alleen al te zien. Ten minste, dat hopen we. ging de heer Katerberg op Frederiksoord van de Maat schappij van Weldadigheid werken. „Voor negen harde guldens in de week" verdui delijkte hij. Uit het huwelijk werden zeven kinderen geboren, van wie er nog vijf in leven zijn. Verder hebben de heer en mevrouw Katerberg zestien kleinkinderen en tien achter kleinkinderen. Eén kleinkind is in Amerika getrouwd. „We hebben een hoop na righeid gehad, ziekten en zo, maar we hebben altijd een grote steun aan elkaar ge had," zegt de gouden bruide gom en zijn vrouw knikt in stemmend. Toen de jongens groter werden en een betrek king in Haarlem konden krijgen, verhuisde het echt paar naar de stad aan het Spaarne. De heer Katerberg kon meteen vast werk krij gen bij een grote bloemen- en bollenkwekerij in Bloemen daal. „Ik ben gelukkig nooit werkloos geweest. Ik pakte alles aan wat ik krijgen kon," zegt hij niet zonder trots. De heer Katerberg is ondanks dat hij de acht kruisjes al is gepasseerd, nog elke dag ac- De heer en mevrouw Kater berg, die op 22 mei vijftig jaar getrouwd zullen zijn. tief. Hij doet graag bood schappen voor de hele buurt. Van één ding heeft hij veel verdriet gehad en dat is het verlies van zijn volkstuintje achter zijn huis. „Dat tuinie ren was m'n lust en m'n leven Ik haalde er heel wat maaltjes aardappelen en groente af. Dat lapje grond moest ik afstaan omdat het bij tuinen van andere huizen getrokken werd. Ik ben er weken lang echt ziek van geweest." Wie weet kan iemand die dit leest de heer Katerberg toch nog aan zo'n stukje grond helpen? Het gouden huwelijksfeest wordt vrijdag 22 mei in het speeltuingebouwtje aan de Papentorenvest gevierd. Onze hartelijke gelukwensen!

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9