B. en W. hebben geen bezwaar als Thijsselyceum in Elswout blijft Plannen tot samenvoeging stuiten op bezwaren van ouders en docenten ftDGD^Zn. „Eervol ontslag" door de H.T.C. FOTOKOPIEËN GEMEENTERAAD BLOEMEND AAL Gedeputeerde Staten akkoord met crediet voor restauratie van Haringbuijs A mateurtoneel Reebok te koot) Examens E. A. Broerse spreekt op congres van Jehovah's de Rooij FAMILIEDRUKWERK Regeling toegang tot Grote Markt voor taptoe EI er vor m d bejaardenhuis is in aanbouw De Blinkert en Santpoort naar Alkmaar De zwemeompetitie van de: Kring Haarlem KNZB Het waterpoloprogramma Bekercompetitie yooi- volleyballers Zomer program ma van de Woodbrookers UNIEK AANBOD! voor serieuze amateurs. JAP. KL.BLD. CAMERA'S FOTO BAYADO rijksstraatweg 206 telefoon 50?20 „De Klokkengieter" Verbeteringen aan bureau van politie in Smedestraat „Coros y Danzas" woens dag in Openluchttheater Haarlem wil lening van een miljoen aangaan Brand op vuilnisbelt in Heemstede Vierbondentoernooi Fusie Kennemer Lyceum en Jac. P. Thijsse-lyceum mobylette locomotief SPARTA VESTING bromfietsen Overveen tel. 53558 Burgerlijke Stand van Haarlem Overweg aan Westergracht tijdelijk afgesloten Lichtdrukkerij de Rooij B. en W. vragen kredieten KICK SMIT leidt Gemeenteraad-Pers Opstelling Journalisten nu ook bekend V R T.I D A G 2 2 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Ik verklaar hierbij nogmaals met nadruk dat de gemeente er geen enkel bezwaar tegen heeft als het Jae. P. Thijsselyceum in Elswout blijft". Dit zei de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, in de donderdagmiddag gehouden vergadering van deze gemeente naar aanleiding van een vraag van de heer F ij e n (K.V.P.) betreffende de samenvoeging van het Kennemerlyseum en het Jac. P. Thijsselyseum tot één schoolgemeenschap op het terrein van eerstgenoemde school. Wethouder mej. dr. N o 11 e merkte op dat de gemeente overigens in deze aan gelegenheid niet is gekend, omdat het hier twee particuliere scholen betreft. De heer Wichers (V.V.D.) bracht onder de aandacht dat het merendeel der ouders van de leerlingen die het Jac. P. Thijsselyceum bezoeken, niets voor de samen voeging voelt. De fusie is echter noodzakelijk omdat noch de huisvesting van het Kennemerlyceum noch die van het Jac. P. Thijsselyceum momenteel aan de eisen voldoet en plannen tot verbouwing alleen dan de rijksgoedkeuring zullen krijgen indien beide lycea in één gebouwencomplex worden samengebracht. Aan het begin der vergadering deelde de voorzitter, burgemeester Peereboom Voller, mee dat Gedeputeerde Staten hun goedkeuring hebben gehecht aan het raadsbesluit tot het beschikbaarstellen van een crediet voor het behoud van de Haringbuijs bij de viersprong in Aer- denhout. Rijksmonumentenzorg is bezig met een restauratieplan ep de mogelijk heid is niet uitgesloten dal het Rijk voor de uitvoering van dit plan een sub sidie zal verlenen. Verder stelde de burgemeester de raads leden ervan in kennis dat de minister van Verkeer en Waterstaat zich in de loop van de volgende maand persoonlijk op de hoogte zal stellen van de problemen rond om de westelijke randweg. Bij dit minis terieel bezoek zullen niet alleen de ge meentelijke belangen maar ook die van particuliere zijde ter sprake worden ge bracht. Het voorstel van B. en W. tot het aan brengen van een wijziging in het Alge meen Ambtenarenreglement, waardoor bij ambtsjubilea van gerneentepersoneel, evenals dit reeds bij rijkspersoneel het geval is, de kindertoelage bij het bepalen van de grootte van de jubileumgratifica tie in aanmerking wordt genomen, ver kreeg met uitzondering van de VVD-frac- tie de goedkeuring van de raad. Kritisch geluid Naar aanleiding van het voorstel tot het beschikbaarstellen van een crediet van f 2500,- voor de verbouwing en het onderhoud van de gemeentewoning Lage Duin en Daalseweg 5 kritiseerde mr. De Jong Schouwenburg (Prot.-Chr.) het Advertentie De H.T.C. heeft met haar voorstellingen van woensdag- en donderdagavond de ge legenheid aangegrepen een van haar ver dienstelijkste leden. mr. M. C Wijt, in het zonnetje te zetten. Zijn zilveren jubileum als werkend lid bracht hem letterlijk en figuurlijk op het voorplan, een positie, die hem niet vreemd is en ons niet onaange naam. Wat hij ook nu weer van zijn hoofd rol maakte de ogenschijnlijk onaandoen lijke, maar in de kracht van zijn bedwon gen gevoelens tragisch karaktervaste An drew Crocker Harris in „Eervol ontslag" van Terence Rattigan. stempelde mr. M. C. Wijt tot een amateurtonelist van uitne mende gaven, een man, die het vermo gen bezit zijn persöön te ontsluiten voor het wezen van de uit te beelden figuur en er die persoon dienstbaar aan te maken in een toch creatieve functie. Hij was in derdaad de hoofdpersoon in „Eervol ont slag", naarmate het stuk vorderde uitrij zend boven zijn medespelers, die in feite daarvoor de bouwstenen aandroegen. Of overigens een zo felle contrasttekening no dig was als tussen Crocker Harris en zijn echtgenote ontstond, betwijfel ik echter. Het komt mij voor dat regisseur Johan Greter de figuur, die mevr. M. G. v. d. Broek-Fleming op de planken zette, te wei nig differentiatie heeft meegegeven. Zij werd te zeer uiterlijk, te veel op de op pervlakkige verschijningsvorm gericht. Beter beviel mij mr. N. Drost., die een na tuurlijk evenwicht vond en zijn slotscène daardoor laadde met oprechte mannelij ke bewogenheid. Ook de jongeman van Ruud Sannes was van een weldoende een voud: het gevoel kwam over het voetlicht. De gladde rector, wiens formalismen door zichtig van opzettelijkheid zijn, werd door Leo Straus markant gespeeld. De rol is verre van gemakkelijk. Het innerlijk ma nifesteerde zich ondanks een zekere uiter lijke handicap (kapwerk en grime). Twee sympathieke kleinere rollen werden lof waardig vertolkt door mej. A. E. M. Senff en P. B. Domhof. Na de pauze gewerd de jubilerende mr. Wijt een warme hulde. Voorzitter en oud- voorzitter van de H.T.C. verenigden zich met sprekers namens de oudere en ionge leden in hartelijke bewoordingen, waaraan een deputatie van „Cremer" al even vriendelijke dingen verbond. De ju bilaris ontving naast bloemen en geschen ken een fraai tapijt, hem door de H.T.C.- ers van heinde en verre, als blijk van waardering geschonken. Zijn dankwoord liet omtrent zijn persoon niets te raden over. Dat hij mevrouw Wijt liét delen in zijn vreugde, en zijn liefde aan de H.T.C. nogmaals verklaarde, gaf deze feestelijke gebeurtenis een intiem en beminnelijk ca chet. V W. Franse Burgemeester Peereboom Voller van Bloemendaal bracht gisteren onder de aandacht van de vergaderde raadsleden dat in Bloemendaals hertenkamp een- reebok overcompleet is. Het dier zou door zijn ongemakkelijk karakter de goede stemming in het kamp bederven. Een der raadsleden stelde voor de recalcitrante bok dan maar te ver kopen. Een goede bok brengt zeker tussen de zeventig en honderd gulden op. De gemeentekas kan zo'n aanvulling best gebruikenmerkte hij op. gemeentelijk beleid met betrekking tot het toezicht op en het onderhoud van deze woning. Spreker sprak zelfs van „een vlek op de reputatie van de gemeente". Hij informeerde naar het bestaan van een gemeentelijke woningadministrafie. Weihouder mr. Hijszeler antwoordde dat bedoelde woning al meer dan veertig jaar oud is. In tegenstelling tot de bewo ners van andere soortgelijke huizen is door die van de onderhavige woning nim mer een verzoek tot verbouwing of her stel ingediend. De wethouder deelde voorts mee dat het de bedoeling is binnen afzienbare tijd een huizenadministratie per blok woningen in het leven te roepen. Hulde voor bezuiniging Bij de behandeling van het voorstel tot gedeeltelijke opheffing van de gemeente lijke kwekerij brachten ir. Tirion (VVD) en mr. De Jong Schouwenburg (Prot.- Chr.) B. en W. hulde voor de wijze waar op zij deze aangelegenheid hebben aan gevat. Het voorstel beoogt een jaarlijkse bezuiniging van f 18.000.-. De heer Wichers (VVD) vroeg of door de gedeeltelijke op heffing van de kweektuin personeel over bodig zal worden. Wethouder mr. Hijszeler antwoordde dat overcompleet personeel geleidelijk zal afvloeien naar de plantsoenendienst. De bestemming van de grond die door de op heffing vrij zal komen vormt nog een punt van studie. - Tof"lid en plaatsvervangend lid van de commisgie.van advies, als bedoeld in ar tikel 'L v.a,n de gemeenschapje® j«e rege ling inzake de vleeskeuringsdienst, wer den respectievelijk benoemd mr. H. B. Wildt Meyboom en mr. J. C. C. W. Hijs zeler. De overige voorstellen gaven geen of wei nig aanleiding tot opmerkingen. Zij ver kregen vlot het fiat van de raad. Tijdens de rondvraag informeerde mr. De Jong Schouwenburg naar de plannen met. betrekking tot de politiepost in Aer- denhout. Wethouder mr. Hijszeler kon daarover niet meer meedelen dat dan het college zijn best deed deze moeilijke zaak spoedig tot een oplossing te brengen. Amsterdam. Gem. Univ. Kandidaatsexamen politieke en sociale wetenschappen: mej. K. v. d. Korst. Haarlem. Doctoraalexamen natuurkunde: J. J. Broerse on R. Mevve. Amsterdam. Doctoraal examen sterrekunde: W. Veitman, Amsterdam. Doctoraalexamen wijsbegeerte: F. A. van Schee pon, Amsterdam. Tolk-vertaler Zweeds: mevr. H. van Embdon-Lankhout, Den Haag en mej. H. J. M. Jansen. Noordwijkerhout. Bevorderd tot arts: A. C. Stutterheim. J. W. Visser. M. J. Diepen horst. W. Büthker, allen te Amsterdam en E. F. Arnold, Den Haag. Leiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: J. W. van Hoogstraten en L. J. Brinkhorst., beiden Den Haag. Kandidaatsexamen Chinese taal- en letterkunde: A H. Welling, Rotterdam. Groningen. Kandidaatsexamen sociale weten schappen: M. te Velde. Kiel-Windeweer. Amsterdam. Gem. Univ. De lieer Joh. James, assistent op het Histologiseh Laboratorium te Am sterdam, is gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op een dissertatie over liet lichaampje van Barr in celkernen van zoogdieren. Amsterdam. Gem. Univ. Mej. L. M. Dalderup, eerste assistente bij het Nederlands Instituut voor Volksvoeding Ie Amsterdam, is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift over het verband tussen voeding en tandcaries. Groningen. Artsexamen eerste gedeelte: mej. A. A van de Veen. Aduard; A. P. Boer, Nijmegen en D. Vos. Witmarsum. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde: B. C. Strijdom, geboren te Stan- derton (Zuid-Afrika) en thans wonende te Delft en A. C. T'öbi te Leiden. Advertent'» houdt het haar van dames èn heren keurig in model en verleent het een fraaie glans. Met het oog op door Jehovah's getuigen belegde congres in Utrecht van 16-19 juli deelt men ons mede, dat de heer E. A. Broerse, opziener over de eenheid „Oost" van Jehovah's getuigen in Haarlem in be langrijke mate zal bijdragen tot het wel slagen van dit congres. In zijn lezing zal hij spreken over enkele van de vereisten die aan eb'.' Ujke ouders worden ge stold. Het gehele congres zal in het the ma staan van ..Waakzame bedienaren". Advertentie Anegang 14 naast C &A Voor het begin van de taptoe der Haar lemse muziekkorpsen op zaterdag 23 mei op de Grote Markt in Haarlem kan men alleen de Grote Markt bereiken via de Zijl straat en de Koningstraat. De stadsbeiaardier zal voor het begin van de tapto e ewenutlO van de taptoe en wel tussen 20 en 21 uur, het carillon bespelen. Er begint nu reeds enige tekening te ko men in de bouw van het bejaardencen trum van de Nederlands Hervormde ge meente in Heemstede, dat aan de Heren weg zal verrijzen op de plaats van het voormalige landgoed „Kennemeroord". In februari van dit jaar is de aannemers firma gebroeders Schram uit Beverwijk begonnen met de voorbereidende werk zaamheden. waarna in maart een begin werd gemaakt met het slopen van de buitenplaats. Deze is thans geheel afge broken en alleen enkele steenhopen en de overblijfselen van de kelder geven nu de plaats nog aan, waar ..Kennemeroord" zich vroeger heeft bevonden. Inmiddels zijn de funderingen voor de oostgevel van het bejaardencentrum bij na gereed gekomen, evenals de kelder on der de toekomstige keuken. Thans houdt men zich voornamelijk bezig in de enor me bouwput voor het hoofdgebouw, waar van in de kelder aanstaande maandag een begin zal worden gemaakt met het beton- storten. Voor het gehele project wordt ge rekend op vijfhonderd werkdagen, zodat wanneer zich geen onverwachte stagnaties voordoen, het gebouw in de eerste maan den van 1961 in gebruik kan worden ge nomen. Voor promotiewedstrijden In de veilinghal in Alkmaar spelen za terdag de volleybalkampioenen van de ze ven afdelingen van het district west-1 om een plaats in de overgangsklasse. Uit de afdeling Haarlem nemen deel het dames team van De Blinkert en Santpoort. De Blinkert speelt met Jong Holland (Alk maar). HCSC (Den Helder), HSV Sport (Hoorn), DEM (IJmond, Beverwijk) en VGW (Zaandam). Santpoort moet de strijd aanbinden met Jong Holland (Alkmaar), Seahawks (Den Helder), Smash (Enkhui zen), HVS (Hoorn), VCI.I (IJmuiden) en Molenwiek (Zaandam). LOS. als voorlaat ste in de overgangsklasse geëindigd, zal zijn plaats moeten verdedigen. bt' zwerrteommissie 'Kring Haarlem KNZB heeft de ontmoetingen voor de kringcompetitie als volgt vastgesteld: woensdag 17 juni in het zwembad „De I-Ieerenduinen" in Velsen; zondag 28 juni in dc zwemvijver Groenendaal in Heem stede (tweede serie); op vrijdag 3 juli (DWR) in de zweminrichting aan de Hout vaart in Haarlem; maandag 13 juli zwem inrichting aan de Kleverlaan in Haarlem (1500 meter vrije slag): zaterdag 18 juli (DWT) in de zweminrichting aan de Kle verlaan in Haarlem. De jaarlijkse wedstrij den om de kring-jeugdkampioenschappen zijn op zondag 19 juli in het zwembad de Heerenduinen in Velsen. In de week van 25 tot en met 30 mei wordt met dc afwerking begonnen van het wedstrijdrooster van de waterpolocompe- titie. DWR en DWT spelen voorlopig de wedstrijden in de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem; Haarlem en HVGB spelen de thuiswedstrijden in Stoops bad in Overveen; HPC in de zwem vijver Groenendaal in Heemstede en VZV in het zwembad „De Heerenduinen" in Velsen. 1-Iet programma luidt: maandag 25 mei, dames derde klasse C: DESDWR Dinsdag 26 mei, heren reserve derde klas se A: DAW 4HVGB 4. Woensdag 27 mei, heren tweede klasse E: DWRSwift. Re serve derde klasse B: De Futen 2DWT 3. Donderdag 28 mei, dames eerste klasse: DWT—HZC. Derde klasse B: Sleutelstad— HVGB. Heren tweede klasse B: DWT DAW. Reserve tweede klasse B: Haarlem 3HPC 2. Derde klasse C: HaarlemAZC. Reserve derde klasse B: VZV 2Nereus 4. Vrijdag 29 mei: dames tweedé klasse A: HPCZAR. Reserve tweede klasse B: ADZ 2DWT 4. Heren eerste klasse: ZIAN —HVGB. Tweede klasse A: HPC—Wils kracht. Reserve tweede klasse C: Rotter dam 4—DWR 2; SVH 3—HVGB 3. Reser ve derde klasse B: Neptunus, Zaandam 3 HPC 3. De Nederlandse Volleybalbond, afdeling Haarlem organiseert naast bekerwedstrij den voor haar aangesloten verenigingen in de maand juni een zomercompetitie voor teams van bedrijven, jeugdclubs, sport verenigingen en andere groeperingen waarvan de leden niet aangesloten mogen zijn bij de NeVoBo. De wedstrijden voor deze aspirant-volleyballers worden ge speeld op het CIOS in Overveen. Het zomerprogramma van de arbeiders gemeenschap der woodbrokers bevat een groot aantal cursussen, waarvan de eerste gehouden wordt van 25 juli tot 1 augustus. Het onderwerp is „Achter de muziek aan". De onderwerpen van de overige cursussen zijn: „Het moderne theater en de moderne roman" (18 augustus); „Zo kan het ook! Het gezin, mensen in wording" (815 augustus); „Gestalten der vrijheid" (1522 augustus). Advertentie SUPER BEAUTY F 2.0 van 310— voor 239— F 2-8 245— 189— TOYOCA 35 F 2.8 210— 169— Gekopp. afst.meter, ingeb. zelfontsp., M-X-contact, Gold Coated lenzen en lederen paraattas. CREDIET-SERVICE reeds vanaf aanbetaling 28.en 6 maanden 25. Alléén wij maken PASFOTO'S in 8 minuten A mateurtoneel Men treft „De Klokkengieter" van An- toon Coolen niet dikwijls op het program ma van een amateurtoneelgezelschap aan. De eisen die de schrijver aan de spelers stelt zijn dermate gecompliceerd, dat het slechts aan weinig dilettanten is gegeven van dit stuk een meer dan middelmatige opvoering te geven. Zo speelt zich de tra gische climax in het dramatisch conflict tussen vader en zoon De Koninck die beiden de eer voor zich opeisen de grote Mariaklok te gieten aan het. slot van het tweede bedrijf achter de coulissen af, zodat de acteurs in een der hoogtepunten van het drama geheel op hun dictie zijn aan gewezen, om deze scène binnen het fanta- siebereik der toeschouwers te brengen. Voor zijn dialogen heeft Coolen zich van een taal bediend, die men literatuur in dramatische vorm zou kunnen noemen. Dit neemt toch niet weg, dat de manier waarop hij van het woord gebruik weet te maken, waard is, met een geboeid ontzag te worden beluisterd. Aan deze korte inleiding behoeft nau welijks te worden toegevoegd. dat de toneelvereniging „Vondel", die dit stuk donderdagavond in hotel „De Leeuwerik" heeft opgevoerd, met de keuzé van „De Klokkengieter" een tamelijk grote verant woording op zich nam. Wanneer de spelers onmachtig zouden blijken de voor dit stuk vereiste sfeer op te roepen, zou de voor stelling geen weerklank bij het publiek hebben gevonden en had men daardoor een auteur van het formaat van Antoon Coolen sterk tekort gedaan. Gelukkig is hiervan geen sprake geweest, omdat de spelers zich onder regie van Fokke van der Schaaf met zulk een toewijding en enthousiasme op deze opvoering hebben voorbereid, dat het resultaat met veel waardering kon worden gadegeslagen. Er viel af en toe wel eens een enigszins „gezwollen" toon te beluis teren bij het lanceren van de dramatische tekstgedeelten, maar bepaald hinderlijk is dit toch niet geweest. Daarbij verkeerde de regie in de gelukkige omstandigheid voor de figuur van Andreas de Koninck in Simon Domper een speler te hebben ge vonden, wiens uiterlijke verschijning ge heel aan dit karakter beantwoordde. Door dat hij daarbij tevens het nodige begrip toonde voor de manier, waarop een derge lijk krachtige en martiale persoonlijkheid dient te worden uitgebeeld, fungeerde hij in deze voorstelling als de hechte basis, waarop zijn omgeving met vertrouwen kon steunen. Deze bestond wat de heren betreft uit Frans Abbink, als de temperamentvolle zoon Paul en Gerald Kaldcnbagh, die de meestergezel Anselmus eveneens een ge slaagde typering wist te geven. Gré Lange- rak beantwoordde als Barbara niet geheel aan Andreas' omschrijving van een „oude getrouwe" en To Abbink, die Maria speel de, gaf haar stem zo weinig kracht, dat zij bijna de gehele avond onnodig fluisterend sprak. .Tammer, want overigens beschikte zij stellig over de voor deze rol gewenste beminnelijke natuurlijkheid. Mede door het verzorgde decor werd de voorstelling door het publiek met de grootste aandacht ge volgd. „Vondel" mag op een artistiek ge slaagd seizoensbesluit terugzien. Advertentie D. L. M. S M I T makelaars ie (KJ0.jp: iccg >c aaiiva<tiacn Toll. Wagenaarlaan 47. Heem. stede. Ter Hoffstedeweg 30, Overveen (gem. B I'd a al). Zijhveg 20, Overveen (gem. Bl'daal). Winkelpand met verhuurde bovenwoning. Nic. v. d. Laanstraat 2zw, 2rd. 'Bedrijfspand met verhuurde bovenwoning) Haarlem Kruisstraat.9 lel. J 4306-13660 B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 51.800 voor het treffen van voorzieningen aan het politiebureau in de Smedestraat en aan het bureau van de verkeerspolitie in de Lange Wijngaard straat. Deze voorzieningen zijn nodig ondanks het feit, dat, aldus de toelichting tot. het raadsvoorstel, „redelijkerwijs mag wor den aangenomen, dat de Koudenhornka zerne binnen afzienbare tijd weer ter be schikking van de gemeente zal komen, waardoor de kansen op realisering van de plannen met betrekking tot een nieuw hoofdbureau van politie aanzienlijk zijn gestegen". De voorgestelde verbouwingen omvat ten aan het bureau in de Smedestraat on der meer een verbetering van de radio kamer, die vergroot zal worden en tevens beter geventileerd wordt. Verder zal het door de verbouwing mogelijk worden, dat het daglicht toegang tot de radiokamer krijgt. Door deze veranderingen is het nodig, dat het perceel Lange Wijngaard straat 30 tot rijwielstalling wordt inge richt. Deze verbeteringen vergen in totaal f 38.800. De huisvesting van de verkeerspolitie zal worden uitgebreid, zodat de chef van de verkeerspolitie over een eigen kamer zal kunnen beschikken en verscheidene dienstruimte zullen kunnen worden ver groot. Hiertoe zullen vier vertrekken van een dienstwoning bij het bureau worden getrokken. De hoofdagent, die de woning bewoont, krijgt de beschikking over een uit twee verdiepingen bestaande boven woning, eveneens aan de Lange Wijn gaardstraat. Beide voorzieningen vergen in totaal 13.000. Als opening van het nieuwe seizoen van het Openluchttheater in Bloemendaal zal de folkloristische Spaanse dansgroep „Co- ros y Danzas" op woensdag 27 mei twee voorstellingen komen geven, namelijk 's middags om 3 uur en avonds om acht uur. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor een lening aan te gaan voor een be drag van f 1.000.000, ten behoeve van de consolidatie van de vlottende schuld. Deze lening zal worden aangegaan op onder handse schuldbekentenis a pari tegen een rente van 4 percent per jaar met een loop tijd van zes jaar en jaarlijkse aflossingen. De bemiddelingsprovisie bedraagt één achtste percent van het leningsbedrag, verminderd met 4 percent omzetbelasting. Vanmorgen omstreeks kwart over twaalf is brand uitgebroken op de vuilnisbelt in Heemstede. Door de wind werd het vuur aangewakkerd, zodat groot alarm moest worden gegeven. De brandweer is geruime tijd met blussing en nablussing in de weer geweest. De afdeling Haarlem van de KNVB or ganiseert dit jaar het vierbondentoernooi voor de afdelingen. De junioren zijn reeds in actie geweest en zaterdag komen de za terdagmiddagelftallen in actie op de velden van Waterloo. Zondag spelen de afdelings elftallen op het RCH-tcrrein. Deelnemen de afdelingen zijn Amsterdam, Haarlem, Leiden en Noordholland. Advertentie EVEN VERPOZEN IN DE „LINIO BAR" Gezellige sfeer in het betere genre Billijke prijzen. Stella Artois bier (het beste Belgische bier) PIANIST - GOOCHELAAR AB. LANG - Gasthuisstraat 26 - Tel. 21875 Naar aanleiding van de bespreking in de Bloemendaalse raad betreffende de kwestie van de samenvoeging van het Kennemer Lyceum en het Jac. P. Thijs- se-lyceum, vernemen wij nog van bevoeg de zijde: Reeds in het voorjaar van 1958 waren er vage plannen om tot een fusie tussen" beide genoemde lycea te komen. In de cember van dat jaar ging er een circu laire in zee en werden er naar aanleiding daarvan zowel voor de ouders van de leer lingen van het Thijsse Lyceum als voor die van het Kennemer Lyceum voorlich tingsavonden gehouden waarover wij indertijd in ons blad reeds uitvoerig schre ven waar op summiere wijze de plan nen kenbaar werden gemaakt. Op een der ouderavonden in het Thijsse Lyceum werd aan het slot van de bijeenkomst door een der ouders de vraag gesteld of nog dit jaar de gymnasium-afdeling van het Thijsse lyceum naar het Kennemer Lyceum zou worden overgeplaatst, welke vraag de rector van het Jac. P. Thijsse-lyceum, de heer D. M. van Willigen noch bevestigend noch ontkennend kon beantwoorden. Daar na kwamen de ouders weer in ledenver gadering bijeen, waar men zich kon uit spreken over de vraag hoe men dacht over het gevoerde beleid en over de fusie. Inmiddels, zijn op 9 maart 1959 de bei de curatoria na rijp beraad afgetreden, omdat de leden daarvan zich niet met de fusieplannen konden verenigen. Daar na werd één curatorium gevormd dat zijn zorgen zou uitstrekken over beide lycea. Dit college bestaat uit onderwijsdeskundi gen en ouders. Ook hebben leden van de oude curatoria er zitting in, mits zij zich bereid verklaarden met het bestuur van de vereniging „Kennemer Lyceum" wat betreft de fusieplannen, samen te werken. De samenstelling van dit curatorium is thans alSj volgt: ir. K. W. H. Leef lang, uit Overveen, voorzitter; mr. Th. F. Raedt, Overveen. vice-voorzitter; mr. E. Schot man, Santpoort, secretaris; mr. H. Beucker Andreae (Aerdenhout), dr. G. J. Buitenhof (Overveen), mevrouw H. A. Elias-Buurman (Overveen), mevrouw dr. A. J. Erdman-Schmidt (Baarn), mevrouw mr. J. E. Everts-Goddard (Aerdenhout), mevrouw M. A. ter Haar-Craandijk (Heemstede), ir. J. Leupen (Overveen), D. R. Mansholt (Santpoort), ir. C. J. J. van Riemsdijk Kréënen (Santpoort) en A. F. Went (Overveen), leden. De leden van de oude curatoria, die de finitief aftraden, konden zich niet met de plannen voor een fusie verenigen, ook al omdat men op beide scholen steeds de persoonlijke belangen der leerlingen had voorgestaan, welke belangen bij de vor ming van een „schoolfabriek" van naar schatting elf- a twaalfhonderd leerlingen, naar hun mening zeker in het gedrang zou den komen. Bovendien is ei geen sprake van, dat aan het Thijsselyceum van ge meentewege de huur in „Elswout" zal worden opgezegd, zoals door de burge meester donderdagmiddag nog eens in de raadsvergadering werd beklemtoond. Voorts zullen nog tal van andere moeilijk heden een rol spelen, indien de fusie een feit wórdt. Zo zal bijvoorbeeld het Adriaan Stoopplein niet berekend zijn op de „ver werking" van een zo groot aantal leer lingen, vooral niet als de westelijke rand weg gereed zal zijn gekomen. Vooral de Advertentie BEVALLEN van een zoon 20 mei: G. J. Hoogkamer-Govers; C. J. H. Dijt-Kors; J. F. T. Warmerdam-Bonke; W. I-I. Palm- Luijben; M. J. Blaas-de Geus; C. C. Kok- Bakker; 21 mei: P. J. H. Houpst-Rompa. BEVALLEN van een dochter: 20 mei: A. C. Boot-Walkers; 21 mei: E. W. H. M. van Nunen-Bosch; J. van der Hoeff-Zack. GETROUWD: 21 mei: J. de Korte en M. C. M. Leijs; L. F. Holscher en R. Nieuwen- huis; J. Dekker en W. F. Kaagman; W. Willems en G. F. Groenendijk; C. Kooij en B. S. Andriessen; J. J. van der Haas en A. A. Stringer; W. Brouwer en P. Verhoef; T. J. van Roode en N. F. M. Roelfs. OVERLEDEN: 19 mei: L. L. van den Bereken, 55 j., M. v. Heemskerkstraat; R. D. Doop, 25 j., Ged. Schalkburgergracht; 20 mei: D. Fockens, 75 j„ Schouwtjeslaan; J. M. Exel-Vermeulen, 82 j„ KI. Houtstr.; M. G. Schrama-Jansen, 85 j., Schoter singel; C. N. van Gorselen, 78 j., Van Rie- beecklaan 34; W. P. J. Lammers, 83 j., Du- venvoordestraat; 21 mei: J. van Beelen, 66 j., KI. Houtstraat. ouders van de leerlingen van het Thijsse lyceum, die in Heemstede en Aerdenhout wonen, voelen weinig voor de fusie met het oog op de grote afstand tot de nieuwe school. Het blijkt dus, dat vele ouders, alsmede een aantal docenten, niets voor de nieuwe plannen voelen. Met het oog op werkzaamheden aan het wegdek wordt de spoorwegovergang aan de Westergracht in Haarlem tijdelijk voor het verkeer afgesloten. Deze afsluiting gaat maandag 25 mei 's morgens om acht uur in en zal duren tot maandag 1 juni om zeven uur 's morgens. Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ Vjiv /-'" - r: v<..y.>'-'tv, B. en W. van Haarlem vragen de ge meenteraad een krediet van f22.000.- voor de vernieuwing van de riolering in de Zoetestraat. Voor de aankoop van driehonderd nieu we stoelen en de vernieuwing van 290 stoelen ten behoeve van het Gemeentelij ke Concertgebouw is f 19.900,- nodig. Als onmiddellijk tot de aankoop en reparatie 'wordt besloten, kunnen de stoelen voor het congres van de Vereniging van Ne derlandse gemeenten op 28 en 29 mei be schikbaar zijn. Ten slotte vragen B. en W. een krediet van maximum f452,-, zijnde dertig per cent van de restauratiekosten van het poortje aan de Lange Veerstraat, dat toe gang geeft tot het hofje „In den groenen tuin". Dit poortje staat op de lijst van Monumentenzorg. Aan rijk en provincie is ook om een bijdrage voor de restaura tie gevraagd. Niet als speler, maar als scheidsrechter zal de vroegere crack van Haarlem en het Nederlands elftal, Kick Smit, morgen hel Haarlem-terrein opkomen. 1-Iet Haarlems journalistenelftal, dat morgenmiddag om drie uur op het Haarlem-terrein een voetbalwedstrijd zal spelen tegen de Haarlemse ge meenteraad, is na zorgvuldige selectie als volgt samengesteld: Doel: Kooistra (medew. HD/OHC). Achter: Van Berkel en De Graaf Bier- brauwer (beiden HD/OHC). Midden: Biersteker, E. Koning (beiden HD/OHC) en Knol (medew. (HD/OHC). Voor: Kramer (Telegraaf), Neelissen en D. Koning (beiden HD/OHC), Van Strien (Spiegel van Nederland) en El- fring (Nieuwe Haarl. Crt.). De wedstrijd, die veelal een stevig karakter heeft, zal onder zeer verzorgde en deskundige leiding staan. Kick Smit namelijk heeft zich bereid verklaard te proberen de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Als algemeen reserve zal optreden Keiler (Volkskrant). Grensrechter: De Groot (Trouw). Coach: F. Dekker (HD/OHC).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7