m^m J—i...—3 Expositie bij Galerie Espace van werk van Karei Appel Met Cornelis van Noorde door Haarlems vermakelijke landsdouwen rd Leerlingenuitvoering van Haarlems Muziekinstituut SLOT DEFECT? formule meubelen ZATERDAG 23 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Burgerlijke Stand De heer A„ de Vogel overleden Woningkartotheek voor Haarlem kost f 16.000,- Schaakcompetitie diensten en bedrijven afgelopen Eert alflfd Inspirerend geschenk B. en W. vragen f 830.000,- voor ophoging van industrieterrein Zwemmen in Haarlem wordt duurder A. Gelein 40 jaar in overheidsdienst Bouwmeestermedailles worden in Haarlem uitgereikt Zwembad Kleverlaan nog één maand gesloten Letterkundige opdrachten SCHOONHEIDSBEHANDELING EN VERZORGING HF» ^wzr^iia IT ,^3 Examens Muziekbibliotheek van Donemus onderging uitbreiding Subsidie voor N.A.T.U. B. en W. van Haarlem willen Paul Krugervaart laten dempen Medische verzorging tijdens het weekeinde GALERIE ESP ACE exposeert tot 15 juni werk van Karei Appel. Men annonceerde Gouaches 1948-1958". Maar er is meer. Een van de aantrekkelijkste werken lijkt m ij een gewassen tekening, die een prach tige kleur heeft, al gaat het dan om grij zen. Beperking in de kleur doet Appel trouwens goed. Men kan het echter moei lijk van hem verlangen, omdat hij dan zichzelf niet meer zou zijn. Appel is geen zoeker naar het louter fraaie! Maar hij is zozeer schilder dat het fraaie veelal van zelf meekomt. Het schilder-zijn van Appel blijft voor velen natuurlijk moeilijk te zien maar nu wordt de belangstellende mogelijk meer geholpen omdat men na melijk ook door Appel beschilderde cera miek exposeert. Het materiaal en de tech niek schonken aan dit werk een kleur, die men niet van Appel gewend is. En die kleur is van een overtuigende schoonheid. Hierdoor wordt men wellicht ingenomen voor Appels gevoel voor vorm en verhou dingen. Dit optreden met ceramiek doet me denken aan hetzelfde geval met Pi casso, met wiens werk daarna meer men sen een aansluiting vonden. Voor mij komt er dan nog bij, dat Appels ceramiek me nog sympathieker is. De dichter Lucebert in gesprek met een der vele vrouwelijke gasten, nadat hij de expositie van Karei Appel had geopend. DE LEIDING van Galerie Espace munt altijd uit door keuze. Appels eerste tentoonstelling hier was meer waard dan zijnvertegenwoordiging elders. Appel is een typische veelwerker, van wie men niet verlangen mag dat hij steeds zaken maakt van hoge kwaliteit. Seriewerker is hij overigens niet, gezien de onmisken bare evolutie in zijn schilderen, die toch te denken moest geven aan hen, die Ap pel zo bestrijden. Hierbij moet worden gezegd, dat het spreken van verguizing in eigen land me wat overdreven voorkomt. Te gemakkelijk kwam men hier-tot waar dering van Appels kleur, die door het ge bruik van veel zwart en wit tussen de an dere kleuren het altijd wel deed. Dat Ap pel werkelijk wat te zeggen heeft met kleur zagen we eigenlijk pas goed bij Espace; ook nu weer. Want naast het reeds genoemde zijn hier enkele bewon derenswaardige gouaches, waarvan een pas werd verworven door het Museum Boymans-Van Beuningen. Wat minder te spreken ben ik over enige kleurlitho's. Ik geloof dat dit medium meer aandacht verlangt Het ligt Appel natuui-lijk slecht zich bij het procédé meer te richten op kleurkeuze. Want dan zou hij vervallen in de louter aestetische bekommernis, die de zijne moeilijk kan zijn. Jammer eigen lijk, daar men zich bepaalde gouaches wel als litho kan denken. Toch moet ik ook weer zeggen, dat Appels litho's gun stig afsteken bij veel, dat tegenwoordig in Frankrijk van de pers komt. We wisten al dat een en ander niet geheel van de zelfde hand was als de signatuur. Appels handschrift bleef in dit werk geheel het zijne. Van belang is in Appels werk het materiaal, en daarmee verliest een litho van hem het bij bij voorbeeld ook de te- A d.verlentie Pullen-rijm Bloesempracht lente lacht voorjaarsgroen in 't plantsoen nieuw begin schenk eens in Amstel vreugd: lente-deugd BEVALLEN van een zoon: 17 mei: M. J. Roos-Schipperheijn; 20 mei: L. M. Thijs- sen-Aarts, 21 mei: C. J. M. Vrenegoor-De Nijs, J. M. P. Wesselingh-Peetex-s, G. A. Einmahl-Bos, W. T. van Slooten-Hoender- dos, A. Bogaart-Biesbrouck; 22 mei: E. M. ■Jagerman-Rensen. BEVALLEN van een dochter: 21 mei: A. J. van Agteren-Van den Berg, A. Vol kers-Van den Heuvel, M. S. Hoogervorst- itoek, J. M. Stokman-Van den Steen; 22 mei: J. J. Corbeth-Vros, G. J. Essenberg- Laarhoven. OVERLEDEN: 20 mei: C. L. G. Dijkstra- Mangel, 47 j., Gasthuisvest; A. Polak-Van Veen. 82 j., Zuidpolderstraat; J. Baten- persoon, 84 j.. Hagestraat; H. Godefrooij, ^2 j., Bantamstraat; H. Dernison, 44 j., Me- danstraat; M. Jansen, 45 j., Spaarnwouder- nraat; 21 mei- H. W. Kuijper-Saeijs, 81 j., Oranjeplein; P. A. J. Smits, 73 j., Langen- dijkstraat; M. J. M. var» Dïjk-Vars Maris, 59 j., Kamperlaan. keningen. Wat mij althans treft is het di recte contact tussen de schilder en zijn doek of papier. Het bestaan van een ech te spontaneïteit lijkt zo bewezen door de zichtbaar geremde overkomst van Ap pels intenties bij bepaalde procédés. ESPACE HEEFT te weinig ruimte om de evolutie, die ik noemde, op overtuigen de wijze duidelijk te maken voor hen, die nog bevooroordeeld tegenover Appels werk staan (een vooroordeel, dat door een zeker soort joux-nalistiek ook wel werd opgeroepen, zelfs wanneer men Ap pel daarmee wilde propageren). Verschil len in het hier geëxposeerde kunnen im mers sommigen toch iets te groot zijn. Twee wex-ken uit 1957 echter getuigen toch wel opvallend van die evolutie. Men zou kunnen zeggen dat Appel meer nog is gaan „schilderen", vrijer werd van een achteraf nu duidelijker foi-mele be kommernis. Het moge elders en in en kele werken, die wel tussentijds bij Es pace vertoond werden, zichtbaar zijn ge weest. De discretere materie van de gouache noodt echter een deel van het publiek en daar behoort ondergeteken de toe gemakkelijker tot kijken dan Appels bijna offensieve olieverfschilde rijen. Het is een kwestie van persoonlijke voorkeur en daar heeft men recht op. Bob Buys Op 22 mei overleed geheel onverwachts op achtentachtig,jarige leeftijd de heer A. de Vogel, oud-directeur van de muziek school van de Maatschappij tot Bevorde ring van de Toonkunst in Haarlem. In september 1949 trad hij af als direc teur van de muziekschool. Dertig jaar heeft hij die functie uitgeoefend. Al die tijd was hij tevens pianoleraar. Tali-ijke leexdingen heeft hij met succes voor examens opgeleid. Voor 1919 doceerde hij aan een muziekschool in Rotterdam. De heer De Vogel is meer dan eens op getreden als solist met het Rotterdams Philharmonisch Orkest eh met de H.O.V. Voorts maakte hij een concertreis naar Spanje. Vele jaren fungeerde hij boven dien als examinator, eerst bij de N.T.V. en later als lid van de commissie, die het Staatsexamen muziek afneemt. Als ver enigingsbestuurder heeft hij met grote activiteit belangrijk organisatorisch werk verricht. Zijn reputatie als directeur van de Muziekschool was die van een even werkzaam als betrouwbaar man uit één stuk, met een voox'beeldige plichtsbe trachting. Advertentie „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 „MET CORNELIS VAN NOORDE door Haarlems Vermakelijke Landsdouwen" is de naam van een plezierige tentoonstel ling in het Huis van Looy van tekeningen, aquarellen en gravures xiit de historisch- topografische atlas van het gemeente archief. Men ontleende de naam, aan een in 1761 bij J. Bosch te Haarlem uitge geven plaatwerk: „Aangenaame gezichten in de vermakelijke landsdouwen van Haarlem, nieuxvlings naar 't leven ge tekend door de beroemde kxinstenaars H. Spilman en C. van Noorde". De titel tekent al de sfeer van deze tentoonstelling en ook wel de aarcl van Van Noorde's kunstenaarschap. Van Noorde werd te Haarlem in 1731 geboren. Hij stierf in 1795 en is begraven in de Nieuwe Kerk. DE NEDERLANDSE beeldende kunst van die tijd kan moeilijk groot genoemd worden. Van een afglans van de Gouden Eeuw is nog nauwelijks sprake. Maar het meestal zo getrouw naar de natuur ge tekend werk heeft voor ons de beminne lijkheid van oude foto's. Tentoonstellingen als deze maken mij meestal ietwat melan choliek om het vexTorene. Ik moet er bij zeggen dat ik me wel gx-aag eens koester in zo'n melancholie. De kans bestaat bovendien, dat zo'n expositie een aan sporing is dat, wat nog overbleef, op te zoeken om rust te vinden. En is er al zo veel uit Haarlem en omgeving verdwenen! Met vreugde herkent men nog een en an der of weet men plekken van eenzelfde sfeer als op deze prenten en tekeningen. Soms blijkt alleen de stadsrand een eind opgeschoven en moet men slechts wat verder,.wég om het oude te ontmoeten. En Spaarndam bestaat nog zoals we het op deze tekeningen en aquarellen ont moeten. We kunnen het zelfs mooier zien. Want schilders uit de tijd van Van Noorde geven niet meer dan het verhaal van dingen om hun heen. Vroegere en ook Advertentie Kleding Arfistique Amsterdamstr. 62 Kleedt u magnifique Telefoon 11430 VERKOOP en VERHUUR van exclusieve gelegenheidskleding voor het bruidspaar. Na 6 uur volgens afspraak. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om een bedrag van 16.000 uit te trekken ten behoeve van het inrichten van een woningkartotheek. Deze kartotheek is voor de gemeente van grote betekenis, daar zij gegevens kan leveren, die nodig zjjn voor de beantwoording van vragen, die zich op het gebied van de volkshuisvesting kunnen voordoen. Uit de kartotheek zal men bijvoorbeeld gegevens kunnen putten, die nodig zjjn voor het be palen van het te voeren beleid ten aanzien van de woninggrootte, indien men daar naast beschikt over de gegevens betreffen de de gezinsgrootte. Voor de toekomstige sanering van de oude stadswijken, voor onbewoonbaaiwer- klaringen, voor de aanv/ijzing van bepaalde straten als vestigingsplaats voor bedi'ijven of kantoren e.d., kan een woningkartotheek eveneens waardevolle gegevens verstx-ek- ken. Tevens kan zij een richtsnoer voxmen voor de volgende woningtelling, die ver moedelijk in 1965 gehouden zal woi-den. De kartotheek zal opgezet en bijgehouden wox-den door de dienst voor het bouw- en woningtoezicht, in overleg en samenwer- kin met de afdeling bevolking van de ge meentesecretarie. De wenselijkheid van een woningkarto theek komt onder meer tot uiting in het rapport „Woningondex-zoek", samengesteld door een commissie bestaande uit verte genwoordigers van het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, de Vereniging van NedexTandse gemeenten en het Nedex-lands instituut voor volkshuis vesting' en stedebouw. De schaakgroep Hin is kampioen ge worden in de schaakcompetitie voor dien sten en bedrijven in HaaxTem. Na een nek- aan-nek race met Bouw- en Woningtoe zicht eindigden beide teams met een ge lijk aantal punten, waardoor het spelen van een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. Hin won met 4-3. De eindstand was: 1. Hin 3. Spoorweg Schaakclub 4. Gem.pers. HaaiTmeer 5. Prov. ziekenhuis 6. Stadhuis/Gem.ontv, 7. V. en D. 8. Sociale Zaken 8 7 1 0 7 8 6 2 0 6 7 4 2 1 41/2 7 4 3 0 4 7 3 4 0 3 7 2 4 1 2V2 7 1 5 1 IV2 7 0 6 1 Vz latere schilderds leerden ons meer zien. OP EEN ENKELE uitzondering na een tekening uit de Hout, die ik dezelfde zonnige ochtend van mijn bezoek aan het Huis van Looy nog opzocht komt alles ons hier wat koud voor. Maar hinderlijk is het niet, want wij kunnen toch onze ver beelding aan het werk zetten. Moeilijker wordt dat natuurlijk met Haarlem zelf, dat het landschappelijk karakter van de stadsgezichten verloor. Maar dan vinden we weer bevrediging van onze meer histo- x-ische interessen. Bepaalde bijzonderheden zijn toch aardig om te weten. Zo leren we onder meer dat Haarlem een stadsjacht bezat, voor ontvangsten van belangrijke personen en voor vex-voer van gedeputeer den naar de volksvertegenwooi'diging van toen. Minder plezierig ik zei het ai is te zien wat afgebi-oken werd. De vervan ging van het oude weeshuis door het Hofje van Ooi-schot was echter een meevaller. DE TENTOONSTELLING gaat vooral over Haarlems omstreken. De eerste zaal doet vei-slag van het Noorden. We maken onder meer mee in Van Noorde's werk het verval van de ruïne van het Huis ter Kleeff, waarvan thans nog wat stenen te vinden zijn op de stadskwekerij. Iets meer bleef over van de toren van Spaarn- woude, die met de kérk onder het beleg van Haarlem zwaar geleden had. De vol gende zaal voex-t ons via het Oosten naar het Zuiden en het is het Spaarne natuur lijk, dat domineert. De koele manier van bekijken moge kenmerkend zijn voor Van Noorde's tijd. het ligt hem persoonlijk toch ook wel goed. Want een der aantrekkelijk ste zaken is voor mij een Spaarne-land- schap in de winter. De dex-de zaal bevat werk dat ten Westen van Haai-lem ont stond. Al werd daar ook veel veranderd, toch geloof ik langs de Brouwersvaart nog wel iets terug te kunnen vinden van wat het hier geëxposeerde te zien geeft. Aan vulling op deze historisch-topogx-afische werken met werk van tijdgenoten zou wel intex-essant kunnen zijn, bedenk ik me daar bii het Koutmanpad. waar een onzer voox-aanstaande HaaxTemse schilders woont. De gang in het Huis van Looy ver toont de Haarlemse stadslandschappen. Op de tentoonstelling is verkrijgbaar een inleiding tot het werk van Van Noorde door de directeur van het Frans Hals museum, de heer H P. Baax-d; een inlei ding, die ik van harte aanbeveel, evenals de door onze gemeente-ax-chivaris, mej. dr. G. H. Kurtz, bijeengezochte biografische gegevens, die ons mede in de sfeer van Van Noorde's tijd plaatsen. Er zullen op deze expositie rondleidingen gehouden worden op 23 mei van 14 tot 15 uur, 28 mei van 11 tot 12, 3 juni van 14 tot 15, 5 juni van 11 tot 12, 9 juni van 11 tot 12, 13 juni van 11 tot 12, 15 juni van 14 tot 15 en op 20 juni van 14 tot 15 uur. De tentoon stelling sluit 21 juni. Boh Buys Advertentie Dat is elk van de 180 Formule-elementen, deel voor deel een afgerond geheel, maar te kombx- neren en uit te breiden op meer manieren dan er mensen wonen in NedeiTand, Begin met één aanbouwelement, of twee of dxie - precies bij passende aanbouwelementen zijn altijd verkrijg baar (najaren zelfs - gegarandeerd!) t 3 *-» 1 li 1 A Vraag het gratis For mule Meubelen pros pectus bij uw woning inrichter o£ vraag aan Kempkes Meubelfa brieken te Waddinx' veen prospectus no 85 Levering uitsluitend via uw woning inrichter. 'n kempkes produkt B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om voor de ophoging van gronden in het industriegebied in de Waarderpolder een bedrag van f 830.000,- beschikbaar te stellen. B. en W. schrij ven in hun toelichting, dat vrijwel alle beschikbare bouwrijpe grond is uitgege ven, dan wel voor serieuze gegadigden is gereserveerd. Het is, aldus B. en W. dringend gewenst om over te gaan tot ophoging van de gronden, gelegen ten oosten van de Izaak Enschedeweg. De mogelijkheid daartoe is aanwezig, aangezien een belangi-ijk deel van deze gronden eigendom der ge meente is. Door de aanwezigheid van het Vuilrak en enkele opstallen langs de Oudeweg is het nog niet mogelijk de der de sector over de volle lengte op te hogen. I-Iet is echter wel de bedoeling om de Nieuwe Weg nr. 8 een verbinding te ge ven met de bestaande Oudeweg. B. en W. van Haarlem stellen de gemeen teraad voor om over te gaan tot een ta- riefsvex-hoging voor het zwemmen en ba den teneinde de zeer ongunstige exploi tatie van de gemeentelijke zwem- en bad inrichtingen enigermate te kunnen ver- betei-en. Het exploitatietekort bedroeg in 1957 reeds f74.803,10. De verhogingen zullen naar raming een meeropbrengst geven van ongeveer f 12.000. Een en ander is uitei-aard sterk afhankelijk van de weex-sgesteldheid in het zomerseizoen en wellicht ook van de invloed, die de tariefsverhoging op de kaartverkoop zal hebben. Gezien echter de verhogingen, die in de loop der j ai-en voor de particuliere zweminrichtingen zijn ingesteld en de verbeteringen van de zweminrichting aan de Kleverlaan, me nen B. en W., dat een terugslag met het oog op de voorgestelde tariefsverhoging niet of bijna niet zal plaatshebben. De enkele baden worden verhoogd met tien cent, evenals de vex-enigingsbaden en de schoolbaden worden vijftien cent duurdex-. Op maandag 1 juni zal op het hoofdkan toor van het P.W.N. te Bloemendaal de heer A. Gelein, zijn veex-tigjarig ambts jubileum vieren. In 1919 trad hij in dienst van de rechtsvoox-gangster van het huidi ge P.W.N.de Maatschappij tot Exploita tie van Waterleidingen in Nederland. Na dat het P.W.N. op 1 januari 1920 officieel als streekwatexTeidingbedrijf de taak van de maatschappij ovex-nam, werd de heer Gelein met uiteenlopende werkzaamheden op vex-schillende plaatsen van het bedrijf belast. Hierbij kwamen speciaal zijn ca paciteiten op het gebied van de revisie van het leidingnet tot uiting, die hem de functie brachten van chef van de revisie tekenkamer op het hoofdkantoor te Bloe mendaal. Deze functie vervult hij nog steeds. Op 1 en 2 juni wordt in Haarlem het twaalfde congres van de Vex-eniging van Schouwbux-g- en Concex-tgebouwdix-ecties gehouden. Als onderdeel van het uitgebloei de pi-ogramma zal op 1 juni in de boven- foyer van de schouwburg om 5 uur de uit reiking van de Bouwmeestex-medailles plaats hebben door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers. De ze uitreiking is openbaar. Naar wij vernemen zal de zweminrich ting aan de Klcverlaan over ongeveer een maand voor het publiek heropend kunnen worden. Het zwembad Houtvaart zal tot die tijd des zondags geopend zijn van acht tot elf uur. De minister van Ondei-wijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan prof, dr. H. C. Rtimke opdracht verleend tot het schrij ven van een essay over „Van de koele meren des doods" van Frederik van Eeden, en aan J. B. Wilterdink in Hilver sum tot het vooi'bereiden van een tekst uitgave van de puntdichten van Constan- tijn Huygens, tezamen met de daax-mee verwante puntdichten van John Owen. Advertentie j \||p| /ïpffsgb door gediplomeerd Specialiste lEsthéticienne diplómée de l'lnstitut de Beauté de Paris1 VAN 25 TOT 27 MEI „ELIZABETH" ZANDVOORTSELAAN 75 HEEMSTEDE v.W Met negen leerlingenuitvoei'ingen, te geven in de maanden mei, juni en juli, zet Haarlems Muziekinstituut ook dit jaar een verti'ouwd geworden traditie "voort. En wanneer dan op 6 juli de laatste van dit negental gegeven zal zijn, kan het insti tuut terugzien op een reeks van honderd vijfenzestig uitvoeringen, waarin de i~e- sultaten van het verstrekte muziekonder- richt werden gedemonsti-eerd. Vrijdagavond werd in de bijna geheel vernieuwde tuinzaal van het gemeentelijk concertgebouw de aandacht van een tal rijk auditox-ium gevraagd voor de pres taties van de eerste groep leeiTingen. Ten aanzien van hun muzikale en technische vorming verkeerden de meeste van hen nog in een elementair stadium. Gezien als basis voor een verdere ontplooiing moet men de betekenis van dit stadium niet ondex-schatten. Althans voor de muziek- paedagoog is de kennisneming van de vor deringen van primaire leexTingen minstens even interessant als het luisteren naar de vei'tolkingen van meer gevorderde leer lingen. Een aantal aankomende pianistjes uit de klas van de lerares mejuffrouw W. Doornebosch en daarna een gx-oep piano leerlingen van mejuffrouw L. Lepiet gaf met te waarderen vertolkingen indx-ukken van een verantwoorde pianistische vor ming. Later op de avond kwamen er nog pia nisten aan bod, die het onderricht ont vangen hadden van de leraar M. Coenraad. Natuurlijk waren er bij deze jongens en meisjes ook leerlingen, die „thuis" hun stukje wel eens gaver hadden ge speeld dan in deze zaal, onder de ver wachtende aandacht van al die vaders, moeders, ooms, tantes en wie er verder als familielid of als vriend aanwezig was. En als er dan werkelijk een belangrijke vooruitgang te constateren viel, kon een enkel foutje die indruk niet ongedaan ma ken. Prettig was het niettemin, wanneer een voox-dracht gaaf verliep, zoals die van de misschien nog maar zeven jaar oude Pieter, die als vioolleerling van de heer Joh. Vierveijzer zo veiTassend goed voor de dag kwam met een gedeelte van een concert van F. Küchler. Verdienstelijk spel hoorde men op deze avond nog van blokfluitleerlingen van de heer J. Wildschut, een klarinetleerlinge van de heer A. Strikkers en van accor deon-leerlingen van de heer D. Vx-ugt, die met leuke walsen een gezellige stemming bi-achten. Met grote aandacht, alsof het een gloed nieuw veiTiaal gold, heeft men geluisterd naar de oude mysterieuze en toch ook zo x-ealistische geschiedenis van „Sneeuw witje", die met spanning verteld en ge speeld werd door pianoleexTingetjes van de dames Doox-nebosch en Bosch. De avond werd besloten met het optre den van het door de heer R. Stoffer gelei de jeugdorkest. De jonge violisten en vio loncellisten van dit ox-kest gaven een dap per volbrachte vertolking van de symfo nie in D van Guiseppe Tax-tini. P. Zwaanswijk Amsterdam. Gem. Univ. De arts W. J. M. van der Sande uit Baarle Nassau is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proefschrift over de medische zorg in de Amerikaanse stad Meriden enerzijds en de even grote Nederlandse stad Gouda anderzijds. Amsterdam. Gem. Univ. Doctoraalexamen psy chologie: Tj. H. Kooy, Amsterdam. Doctoraal examen rechten: mej. W. Keijser, Hoofddorp. I.eidcn. Doctoraalexamen Nederlands recht: L. Wolfsbergen, Rotterdam: H. Cohen Jehoram, Delft en P. van Schilfgaarde, Den Haag. Kandi daatsexamen Nederlands recht: J. J. C. Taets van Amerongen, Den Haag. Rotterdam. Doctoraalexamen economische we tenschappen: A. F. W. Kleberg, Vlaardingen en Th. M. J. Machielse, Rotterdam. Bevorderd tot accountant: G. B. M. Janzing, Bloemendaal. De stichting Donemus in Amsterdam exploiteerde in 1958 in haar bibliotheek niet minder dan 2540 composities. Van deze collectie maakten deel uit: 917 in- instrumentale kamermuziek-, 674 zuiver instrumentale orkest- en 361 vocaalinstru- mentale orkestwerken. In het jaarvex'slag van Donemus lazen wij dat de vraag naar inzagepartituren een toeneming van ruim 15 percent ver toont. In 1958 kwamen er 2480 vei'zoeken uit Nedex-land en 667 uit het buitenland bij de stichtingsbibliotheek binnen. Te vens legden 1094 landgenoten en 175 bui tenlanders in het afgelopen jaar bij deze instelling een bezoek af. Donemus zal voorts streng geselecteerde collecties buitenlandse muziek in haar documenta tie opnemen en wel een combinatie van partituren en platen. Advertentie Vraagt Uw Apotheker of Drogist Het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht heeft het hoofdbestuur van de Nederlandse Amateur Toneel Unie een subsidie toegekend van f2.800.-, teneinde met ingang van september over te kun nen gaan tot de aanstelling van provin ciale toneeladviseurs in Utrecht. B. en W. van Haarlem verzoeken de ge meenteraad om een bedrag van 699.000 voor het ophogen van gronden ten zuiden van de Paul Krugervaart, het dempen van een gedeelte van de haven van het Hol- land-Nautic complex en van de Paul Kru gervaart en het vernieuwen van de be strating en de riolering in de Paul Kru- gerkade. Voorts vragen B. en W. de raad om dit gedeelte, groot ongeveer 10.490 viei-kante meter, te verkopen aan Vermaat's bakke rijen n.v. te Haarlem tegen 66,40 per viex-kante meter. De grond zal worden be stemd voor het daarop bouwen van een broodfabxiek annex kantine en één of meer dienstwoningen. Advertentie LEERT STENO „GROOT E" rm WILHELMINASTRAAT 47 - TEL. 18441 HAARLEM Artsen: Men raadplege, bij afwezigheid van de huisai-ts, uitsluitend per telefoon, firma J. Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Westerman, Leidse- vaart- 74, telefoon 12111. Tandartsen: H. Mous, Lakenkopex-sstraat 18, telefoon 12434. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ek sterstraat 100, tel. 51959; Stations-apo theek dr. J. J. Hoff, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek Van Rijn, Kleine Hout weg 15, telefoon 10539. HEEMSTEDE Artsen: K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en J. Laeijendecker, Raadhuisplein 9, telefoon 38103. Wijkverpleegster: zuster G. Verduyn, Meer en Boschlaan 23, telefoon 39509. Tevens in de week van zaterdag 23 tot en met vx-ijdag 29 mei, des avonds van zes tot elf uur. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, telefoon 38197. Tevens in de week van zaterdag 23 tot en met vrij dag 29 mei, des avonds na zes uur. BLOEMENDAAL Artsen: H. D. G. A. Immink, Bloemen- daalseweg 126, Bloemendal, tel. 57753. Overveen: J. A. Hollander, Zijlweg 17, Overveen, tel. 11431. Aerdenhout: J. Reurink, Aerdenhoutsduinweg 8, Aer denhout, tel. 42962. Wijkverpleegsters: zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 en zuster A. G. Haagsma, Teding van Bex-khoutlaan 15, Aerdenhout, tel. 42177, b.g.g. 41919. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen voor spoedeisende ge vallen tot en met zaterdagmorgen 30 mei geopend zijn de Elswout-Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoox-tse Apotheek, Bloe- mendaalsestx-aatweg 14, Santpoort-Zuid, tel. 025608249, en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). SANTPOORT Artsen: D. Mansholt, Vinkebaan 23. Santpoort-Station, tel. 8320. Apotheek: Santpoox-tse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort- Zuid, tel. 02560-8249. ZANDVOORT artsen: P. Fliei-inga, Bredex-odestraat l, telefoon 2181. Wijkverpleegsters: zuster J. M. Hoogen- bosch, Julianaweg 25, tel. 2826. Verloskundige: zuster G. Bokma, Tolweg 6. telefoon 2816. Dierenarts: J. Westerman, Leidesvaai-t 74, Haarlem, telefoon 12111. Apotheken: Zandvoortse apotheek, J. J. L. A. Wijnne, Haltestraat 8, telef. 2389. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 6.30 uur. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: D. v. d. Zee, tel. K 2540—6135 Nieuw-Vennep: G. Nugteren, tel. K 2546 220. Zondagsdienst dierenarts Hoofddorp: Z. Hooybei-g. Hoofdweg 695, tel. K 2540 6398. Zwanenburg: D. A. Rijnders. Amster damsestraatweg 60, telefoon 4593. BENNEBROEK Artsen: F. de Gx-aaf, Rijksstraatweg 55, telefoon 02502300. Wijkverpleging: zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Bloemen daal, tel. 02500—26390, b.g.g. 27343. HILLEGOM Artsen: H. F. ten Hoopen, Stationsweg 2, telefoon 5417. LISSE Artsen: A. J. Duijmaer van Twist, Here- weg 295, telefoon 3453.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9