ZADEN-SCHILDERIJ PB COLLECTE VERHUREN ROL ROOK GENIET halfzware GIDS Groei van Frans Halsmuseum na de bevrijding Een van genegenheid get uigend In memoriam dr. C. Spoelder Sportcolberts v.a. 39.- „REINO" VOOR BEJAARDEN KAMPEREN Jaarvergadering Vereniging „Haerlem" Voordracht docenten aan lyceum Badhoevedorp J. Schiernecker overleden Nieuwe dienstregeling van Maarse en Kroon „IK NEEM AFSCHEID VAN DONDERDAG 28 MEI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Na afloop van de woensdag gehouden jaarvergadering van de Vereniging Haer lem heeft de directeur van het Frans Hals museum, de heer H. P. Baard, een inlei ding gehouden over de groei van het mu seum van 1946 af. Hij legde er de na druk op, dat de wijzigingen en de snelle uitbreiding van het aantal bezoekers in de laatste jaren niet een gevolg zijn van het optreden van de directie, maar de moge lijkheden waren groter dan voor de oor log. Bij een vergelijking dient men daar bij rekening te houden. De heer Baard bracht hulde aan zijn voorgangers voor de wijze, waarop zij het museum hebben ingericht. Voor de oorlog bedroeg het gemiddelde aantal bezoekers per jaar zeventiendui zend. Na de bevrijding steeg dit aantal tot vierenveertigduizend per jaar en na de avondopenstelling tot drieënzestigduizend per jaar. „We naderen de standing van het museum wat het aantal bezoekers be treft, maar wij zijn er nog niet en als er nog meer Haarlemmers naar „hun" mu seum komen zal ik dat zeer waarderen," aldus merkte de heer Baard op. Volgens een globale schatting zijn drie kwart der bezoekers buitenlanders. Het is moeilijk na te gaan hoeveel Haarlemmers naar het museum komen, maar spreker hoort er weinig „Haarlems" spreken. De heer Baard zette uiteen welke mo gelijkheden er voor een museumdirecteur hebben bestaan wijzigingen te brengen, waardoor het bezoek is toegenomen. Een belangrijke factor was de stijging van het aantal toeristen en hierdoor werd het be zoek aan het museum sterk beïnvloed. Bij de vertoning van een groot aantal dia's vertelde de heer Baard welke wijzi gingen zich na de oorlog in het museum hebben voorgedaan. Daarbij liet hij ook foto's zien hoe zalen vroeger ingericht wa ren. „Als ik in 1920 directeur was geweest had ik het ook zo ingericht," aldus de heer Baard, „maar de structuur ten aanzien van de musea is gewijzigd en daarmee is rekening gehouden." Van 1946. zijn 190 schilderijen gekocht en verkregen, 163 tekeningen en 16 stuks zilverwerk. Het gemeentebestuur van Haarlem, dat. getoond heeft grote belang stelling voor het Frans Halsmuseum te hebben, verleende daaraan zijn medewer king. Vroeger bestond er een particuliere vereniging die werken aankocht; 62 schil derijen, waaronder zeer belangrijke, heeft de vereniging aangekocht. Daarbij was er één van J. van Ruysdael. In de afgelopen jaren heeft de Vereniging „Rembrandt" medewerking verleend om het bezit van het museum uit te breiden en de heer Baard verheugde zich er over dat een poppenhuis uit 1750, dat reeds enige jaren in het museum staat, thans tot het bezit van het museum behoort. Voorts liet de heer Baard foto's zien van het restaureren van oude schilderijen, welk werk met succes en op voortreffe lijke wijze geschiedt en hij sprak er zijn vreugde over uit dat jaarlijks vele hon derden schoolkinderen naar het museum komen. Aanbieding gedenkboek dr. C. Spoelder Op de jaarvergadering heeft dr. L. M. van Dis, namens de commissie van re dactie, die het gedenkboek over dr. C. Spoelder heeft samengesteld, het eerste exemplaar van het boek aan de voorzit ter, jhr. mr. C. C. van Valkenburg, aan geboden. Spreker herinnerde er aan, dat dr. J. Meijer het initiatief heeft genomen een gedenkteken op te richten in de vorm van een gedenkboek en dat in de commis sie voor de samenstelling er van hebben zitting genomen de heren P. A. Dijkema, dr. J. Meijer en dr. L. M. van Dis. Tij dens hun werk hebben deze veel steun ondervonden van de secretaris der ver eniging, de heer H. E. Stenfert Kroese. Spreker zette uiteen welk doel ie com missie zich voor ogen heeft gesteld en bracht dank aan allen die hun medewer king aan de totstandkoming van het boek hebben verleend. Jaarvergadering Op de jaarvergadering zijn de versla gen van de secretaris en de penningmees ter goedgekeurd en de heren P. A. Dijke ma en H. E. Stenfert Kroese, die perio diek als bestuursleden aftraden, werden opnieuw gekozen. Advertentie in lichtgewicht, vanaf 29-75 Bijpassende PANTALONS in Terlenka, Draion en Trevira vanaf 24.75 GEN. CRONJéSTR. la - lb - TEL. 53334 Voor 10 vakken 95 gegadigden Aan het nieuwe gemeentelijk lyceum in Badhoevedorp, waar op 1 september de lessen zullen beginnen, dienen voor tien vakken docenten te worden benoemd. Voor de vervullen betrekkingen hebben zich totaal 95 gegadigden aangemeld. Ten aanzien van de aanstelling van docenten voor de vakken Engels,, biologie, lichame lijke oefening, Nederlands, aardrijkskun de en bijbelkennis en cultuurgeschiedenis van het Christendom hebben B. en W. van Haarlemmermeer voor de raadsvergade ring van donderdagmiddag 4 juni de vol gende voordrachten opgesteld. De eerst genoemde kandidaten worden aanbevolen. Engels: 1. mej. drs. A. H. Machielsen, Arnhem; 2. mej. M. J. J. G. Boers, Heem stede; 3. mej. H. J. van Biezen, Amster dam. Biologie: 1. G. C. Jansen, Amstelveen. Lichamelijke oefening: 1. A. van Wissen, Badhoevedorp; 2. J. J. Wessel, Voorburg; 3. J. N. Visser, Huizen (N.-H.) Nederlands: 1. mej. dr. A. H. van Ves- sem, Bennebroek; 2. P. Hoepelman, Am sterdam. Aardrijkskunde: 1. A. J. Danb, Apeldoorn; 2. J. J. Bosman, Amsterdam. Bijbelkennis en cultuurgeschiedenis van het Christendom: 1 D. Sepers, Amstel veen. De voorzitter, jhr. mr. C. C. vari Valken burg, deed mededelingen over de plannen voor de toekomst. Er zullen weer excur sies gehouden worden en in september zal een tocht naar een nog aan te wijzen plaats worden gemaakt. Oude gevelstenen in de stad zullen in de oorpsronkelijke kleuren worden geschilderd en het bestuur ver leent medewerking als oude gevels ge restaureerd moeten worden. De actie voor restauratie van de Waalse kerk heeft suc ces gehad en spoedig kar. daaraan begon nen worden. Spreker roemde de goede sa menwerking in deze met de overheid. Het verenigingsgebouw De Hoofdwacht aan de Grote Markt dient ook gerestaureerd te worden en daarvoor bestaan reeds plan nen. Na de restauratie kunnen de leden weer in De Hoofdwacht bijeenkomen en het gebouw kan voor belangstellenden worden opengesteld. Voorts memoreerde de voorzitter de restauratie van het Stad huis en hij hoopte dat spoedig begonnen kon worden aan de restauratie van de Stadsdoelen. Moge aan dit gebouw dan een gelukkiger bestemming worden gege ven dan aan de Vishal en Vleeshal, aldus spreker. Op zeventigjarige leeftijd is te Haarlem overleden de heer J. L. Schiernecker, oud procuratiehouder der n.v. Algemene Ta- bakshandel te Amsterdam. Na een loop baan van vijftig jaar „in de tabak" heeft de heer Schiernecker in januari 1956 af scheid genomen van zijn werk. Zaterdagmiddag na aankomst van trein 12.05 uur te Driehuis-Westerveld zal zijn stoffelijk overschot op de begraafplaats Westerveld ter aarde woi-den besteld. Advertentie REINIGT REIN Dagelijks schoonhouden van Kantoren. Scholen en Werkplaatsen TEL. 16254 Met ingang van zondag wordt de nieu we dienstregeling van Maarse en Kroon van kracht. Ten opzichte van de huidige dienstregeling zijn hierin enkele wijzigin gen aangebracht. Van belang hiervan is ondermeer, dat de busdienst op de lijn Hoofddorp-Vijfhuizen-Haarlem weer ge lijk wordt aan de zomerdienstregeling van 1958. De diensten op de lijn Hoofddorp-Lijn den-Zwanenburg worden uitgebreid met een dienst op werkdagen, behalve op za terdag, speciaal ten behoeve van het ver voer van scholierkaarthouders. Vertrek van Hoofddorp om half vier, aankomst Zwanenburg om tien voor vier. Deze dienst wordt niet uitgevoerd in de school vakanties. De regeling van de diensten op de lijn Haarlem-Amsterdam-Amstelstation is zo danig gewijzigd, dat de bussen in Badhoe vedorp in beide richtingen aansluiting ge ven op de dienst Leiden-Amsterdam. De vertrektijden van de eerste dienst op werk dagen van Schiphol naar Amsterdam c.s. wordt vijf minuten later gesteld, name lijk op 6.20 uur. De vertrektijd van de laatste dienst uit Utrecht naar Aalsmeer wordt vervroegd van 0.12 tot 24.00 uur. De vertrektijden van de bussen uit Leiden naar Aalsmeer wor den vijf minuten vroeger gesteld, tenein de de aansluiting op andere lijnen te ver beteren. Advertentie .I. Toen dr. C. Spoelder op 27 juli van het vorige jaar stiei'f is van vele zijden op dikwijls treffende wijze getuigd van het verlies dat de gemeenschap leed door het verscheiden van deze zo uitzonderlijke fi guur. De meeste van die reacties droegen uiteraard een wat vluchtig karakter, ge formuleerd als zij werden onder de indruk van het toch nog plotselinge overlijdens bericht. Al spoedig werd de behoefte ge voeld aan een document waarin iets terug te vinden zou zijn van die rijkdom van leven, werken en denken van dr. C. Spoelder, opdat het geestelijk klimaat dat deze Haarlemmer om zich wist te schep pen ook na zijn dood toegankelijk en de herinnering aan zijn persoon bewaard zou blijven. Zo'n geschrift mocht onder geen beding een naar inhoud en omvang zwaar wichtig boekdeel worden: dr. Spoelder zelf zou er hartelijk om hebben gelachen wan neer hem dat bij zijn leven was overkomen. Het is de grote verdienste van de vereniging „Haerlem" en in het bijzonder van de samenstellers, dr. L. M. van Dis, P. A. Dijkema en dr. J. Meijer, dat de woensdagavond aan de leden der vereni ging aangeboden herdenkingsuitgave zon der wijdlopig te worden recht laat weder varen aan de vele aspecten van de boeien de persoonlijkheid van hun oud-voorzitter. Op het omslag lacht zijn intelligente, gees tige maar ook blijmoedige en in wezen vriendelijke kop de lezer toe, alsof hij de wat pathetische titel „Ik neem afscheid van U" zelf wil relativeren. En achter die foto hervinden we dan al die uiteen lopende herinneringen naarmate ze be trekking hebben op zijn Haarlemmerschap, op zijn werk als classicus, als leraar en rector, als sportman Maar hoe men hem ook heeft gekend, de naam Spoelder was voor allen bijkans een wachtwoord, dat geestdrift, humor en bruisend leven in hield. Toch hebben maar weinigen de com plete Spoelder mogen kennen. Zijn zoon mr. J. Spoelder gunt. ons door middel van een van diepe genegenheid blijk gevende bijdrage een kijkje op de echtgenoot en huisvader, zoals ds. C. P. Hoekema dat in zijn indrukwekkende grafrede deed op de mens Spoelder. En zonder ook maar iets te willen afdingen op de persoonlijke ge tuigenissen van hen die dr. Spoelder in de een of andere functie hebben meege maakt P. A. Dijkema in het bestuur van „Haerlem", de hoogleraren Van IJze ren en Bruijn en dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk als classici, H. C. Vernout sr. als brandweercommandant. Karei Lotsy in voetbalaangelegenheden, dr. Ras en een oud-leerlinge op het stedelijk gymnasium blijken de eigen artikelen van de pos tuum gehuldigde het zuurdesem in deze geestelijke maaltijd te zijn. Dr. Spoelder ten voeten uit: men ontmoet hem niet al leen zo op de vele voortreffelijke foto's en portretten waarmee he boekje is geïl lustreerd, maar nog veel beter in die be schouwing „Wat het leven mij heeft ge leerd", waarmee de uitgave opent, en in dat ingezonden stuk aan een onderwijs- vakblad, waarin hij met zijn vaak zo snij dende spot de draak steekt met de pseudo- wetenschappelijke psychologische en pe dagogische modeverschijnselen in het on derwijs. Dat ingezonden stuk staat aan het eind van het boek, onder het motto „Spoel- als Spoelder" en het stelt de twee daarop volgende herinneringen van derden nogal in de schaduw. Dr. C. Spoelder op weg naar het Gym nasium. Deze foto is omstreeks 1935 genomen. In dit „In memoriam" dan toch een ver zameling loftuitingen geworden ter de monstratie van het spreekwoord, dat van de doden niets dan goeds wordt gesproken? Gelukkig niet. De meeste medewerkers winden er geen doekjes om, dat Spoelders kwaliteiten hun eigen-geaarde beper kingen meebrachten. Prof. Van IJzeren bijvoorbeeld wijst erop, dat hij als classi cus meer had kunnen bereiken. Zijn vak genoten uit het onderwijs zi.jn het met zijn uiterlijke barsheid en aan cynisme gren zende scherpte niet eens. Maar zonder die eigenschappen zou Spoelder Spoelder niet geweest zijn: de veelzijdige, de onbegrensd belangstellende, de enthousiaste, de man die anderen enige oppervlakkigheid in het leven durfde te adviseren, een verantwoorde op pervlakkigheid welke haar steun vond in een blijmoedig godsvertrouwen en een christelijk-humanistische levensbeschou wing. De vereniging „Haerlem" heeft met dit geschrift een man geëerd met wie de om gang voor zeer velen een bron van vreug de en een reden tot dankbaarheid was. J. H. Bartman De heer en mevrouw Kohier hij het zaden-schilder ij. De zestiende april van het jaar 1899 was en is nog steeds een bijzondere be langrijke dag in het leven van de nu 82-jarige heer C. G. Kohier, die al weer 55 jaar getrouwd is met zijn nicht, mevrouw G. Köhler Kohier en die met smaak kan vertellen van vroeger toen hij nog tuinbaas was op het buiten Vaart en Duin van de heer Van der Vliet. „Het was een mooie tijd", eiegt hij nu in zijn tot ruime woning verbouwde winkel aan de Rollandslaan 46, „we werkten er prettig. En toen jen ik ook op het idee ge komen om een schilderij te naken van zaden. Ach ja, ïoe kom je op zo'n ge- lachte? Ik hield van huis- dijt en zo bleef ik in m'n zak. Ik' heb er negen maan den aan gewerkt en er zijn 39 soorten zaad bij gebruikt. Bietenzaad en mosterdzaad bij voorbeeld, en zaad van gerst, maïs, gras andijvie. Èn verder pitten uit alle delen van de wereld. Ik heb toen het originele wapen van Koningin Wilhelmina ge maakt, het wapen, dat vol gens het wetboek het enig juiste was. Ik heb geen en kel zaadje gekleurd. Alles hield z'n eigen tint. Ja het ;s wel een karwei geweest Maar toch was het. op tijd af. Eén dag voor de tentoon stelling hebben we het uit Santpooi-t waar ik toen woonde met de boot naar Amsterdam gebracht. Ook weer een hele tocht en tot jvermaat van ramn brak cte avond tevoren het glas, dat ar voorhangt. Enfin, alles is ap z'n pootjes terecht geko- nen en we waren op tijd in A.rt.is waar toen een grote aationale tentoonstelling van jloeiende en niet-bloeiende jlanten werd gehouden. Toen hoorden we. dat we bij de opening in rok moes ten verschijnen omdat Ko ningin Wilhelmina ook zou komen. Ik kreeg er een van de jonker van ons buiten en zo stond ik helemaal op geprikt bij alle andere expo santen. Het was wel jammer, dat de Koningin de zaal, waarin mijn zaden-schilderij hing, rversloeg. Maar ja. ze was erg gepresseerd. Ik heb toch steeds veel plezier aan dat schilderij beleefd. Iedereen heeft het bewonderd. Trou wens ik heb altijd erg veel aan huisvlijt gedaan. Kijkt u maar". We hebben gekeken en we hebben verder nog geruime tijd bijzonder gezellig ge praat met mevrouw en de heer Köhler, die overigens juist een beetje zaten uit te rusten va'n het feestje dat zij jp zondag 24 mei ter ge legenheid van hun 55-.jarig huwelijksfeest hadden ge vierd. Van 8 tot 13 juni wordt in Haarlem een collecte gehou den ten bate van de vereni ging „Het Zonnehuis", de vereniging die christelijke verpleging beoogt van lang durig zieken in „Zonne huizen", ongeacht hun gods dienst of gezindte. Deze „Zonnehuizen" zijn speciale ziekenhuizen voor chroni sche patiënten. Thans zijn er vier van deze huizen. „Het Zonnehuis" te Beekbergen is het oudste en het grootste. Het verricht zijn werk reeds dertig jaar en telt 120 bedden. In 1950 werd te Schiedam een huis geopend, vooral be doeld voor patiënten uit Zuid-Holland. Met ruim 50 bedden is dit huis veel te klein om in de behoefte te voorzien. Hier zijn dan ook plannen voor een grote uit breiding en een geheel nieu we opzet die aan de moderne eisen voldoet. Dit laatste is eveneens het geval te Doorn waar het derde „Zonnehuis" in 1954 werd geopend en dat bedoeld is voor patiënten uit het centrum van het land. Met 50 bedden is ook dit reeds te klein gebleken. In januari werd een „Zonne huis" te Roermond (voor Limburg en Oost-Brabant) geopend, aanvankelijk voor de verpleging van 25 lang durig zieken. Tenslotte zijn de plannen voor een huis in het Noorden bijna gereed. Men hoopt dit binnen afzien bare tijd in Zuidhorn (Gr.) te kunnen doen verrijzen. De Vereniging „Het Zonne huis" is dus wel een grote landelijke vereniging die zich maximaal inspant om haar doel, de verpleging van hulpbehoevende chronische lijders, te verwezenlijken. De opbrengsten der eollee- ten worden daarvoor ge bruikt. De behoefte aan ge- ;pecialiseerde verpleging van langdurig zieken in ons land is zeer groot. Het grootste beel dezer lijders (meer dan 20.000) wordt thans onvol doende verpleegd of verzorgd op een onverantwoorde wijze. Er zijn in Nederland te weinig goed ingerichte en sociaal ingestelde verpleeg- gelegenheden voor deze zie ken. Vandaar dat het streven der Vereniging „Het Zonne huis" allerwegen grote waar dering ontmoet en de Zonne huiscollecte een bijzondere aanbeveling verdient. Collectanten kunnen zich opgeven bij: de heer H. F. Wijs, Rijksstraatweg 318, Haarlem (tel. 55885); de heer H. J. Lokman, Zijlstraat 96A, Haarlem (telefoon 12199) en de heer Van Zeeland, Klein Heiligland 37, Haarlem. ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM De toneelvereniging „Door Inspanning Uitspanning" voert op maandag 15 juni, des avonds om acht uur, het toneelstuk „Mijn zoons" op voor gepensioneerden en be iaarden met hun begeleiders in de Stadsschouwburg in Haarlem. De kaarten, die slechts twee kwartjes kosten zijn verkrijgbaar bij de vol gende adressen: de heer Zwart, Djambistraat 7, de heer Sieraad, Van Zeggelen- straat 120, de heer Toornend, Bakkerstraat 10 en de heer Tigchelaar, Spaansevaart- straat 111, allen te Haarlem. „Vroeger bleven de ge wone vakantiegangers meest al in eigen land en als ze een verre reis gingen maken dan huurden ze voor een paar dagen een auto en dan gingen ze naar Brussel of Antwerpen. De mensen, die naar Luxemburg reden wa ren al een heel end van huis. Maar tegenwoordig moeten ze allemaal naar Oostenrijk. Tenminste verleden jaar. Dat is al weer geluwd. Van daag de dag reizen ze in hoofdzaak naar Spanje, naai de Costa Brava. Als er nog sneeuw ligt dan komen ze al voor de zomermaanden be spreken, ze moeten er bijna altijd een imperiaal bij heb ben. En je komt ze dan on derweg wel eens tegen. Alles gaat mee. De hele familie, tenten, stoelen en bovenop alles nog een mud aardappe len. Want ze zorgen voor hun eigen eten, anders wordt het te duur. Leuk is het na tuurlijk niet, maar wij auto verhuurders kunnen er niets aan doen. Je houdt het niet tegen en je moet maar ?f- wachten wat er van komt". Aldus de heer H(arry) Stappers, autoverhuurder en garagehouder aan de Kin- derhuisvest in Haarlem, cue evenals zijn collega-auto verhuurders aan het begin /an een bijzonder druk sei- ',oen staat. „Ik heb nu twintig auto's in de verhuur", aldus "e neer Stappers, „maar in het ;eizoen heb ik er nooit een tje over. Altijd worden ze ver van tevoren besproken, meestal door mensen, die ik n de loop der jaren heb 'eren kennen als goede shauffeurs. Je moet weten san wie je een wagen van icht- tot tienduizend gulden meegeeft. Verleden jaar bij /oorbeeld werden er hier in iaarlem al vijfentwintig juto's verduisterd. Nu zijn »ve daartegen wel verzekerd, maar toch heb je er een hele boel trammelant mee. Bn- De lieer harry öiuppers (miaaen) bezig met het oppoetsen van de umgens voor zijn verhuurbedrijf in Haarlem. De Sociale Raad te Haar lem is onlangs overgegaan tot het uitgeven van de derde druk van de gids ten behoeve van het maatschap pelijk werk te Haarlem. In het woord vooraf schrijft het bestuur, dat de eerste druk van deze gids in 1939 verscheen en de tweede in 1948. Steeds echter is geble ken, dat een dergelijk na slagwerkje in een behoefte voorziet, mits hij geneel „up to date" is. In de afgelopen tien jaren is er opnieuw veel veranderd op het gebied van iet maatschappelijk werk. Verschillende oude instellin gen zijn verdwenen terwijl uch voorts vele nieuwe heb ben gemeld. Bovendien kon men niet meer vertrouwen >p de praktische, zoals na- nen van bestuursleden, aan- neldingsadressen en tele foonnummers. Een nieuwe druk is daar om, aldus het bestuur, drin gend nodig. Bij de samen stelling van deze derde uit gave ondervond men weer grote medewerking van de meeste instellingen, als mede van de heer L. L. Pleij- sant, chef de bureau van de Sociale Raad, die een be langrijk aandeel gehad heeft bij het aanbrengen van wij zigingen en/of verbeteringen. De gids is in een handig formaat uitgegeven en het ;nige (geringe) bezwaar, dat wij tegen de inhoud hebben is, dat bij de meeste organi saties slechts een van de be stuursleden wordt genoemd. 3n dat kan soms wanneer lat bestuurslid bij voorbeeld liet thuis is wel eens on- ïandig zijn. vendien verhuren de be kende bedrijven hier ?n Haarlem uitstekend materiaal en dat geef je niet zo maar aan de eerste de beste mee. Bij mij gaan die wagens er na 80.000 kilometer uit, want anders wordt het risico on derweg te groot voor de huurders. Maar toch maak je wel gekke dingen mee in dit be drijf. Ik verhuurde eens een wagen aan een man, die s avonds na een prachtige dag bijna uitgedroogd terug kwam. Hij vertelde, dat-ie ie wagen niet stil had dur ven zetten, omdat hij 'm dan met geen mogelijkheid op gang gekregen zou hebben. Hij had de hele dag door Noordholland getoerd zonder te stoppen. In z'n drie nog wel. 's Avonds was-ie uit geput. En dan was er nog die dame, die ook een beetje rij ervaring wilde opdoen. Ik gaf haar een oude wagen mee en dat vond ze best, want ze was niet zo zeker van zichzelf, 's Avonds kwam ze triomfantelijk terug. Geen krasje. De volgende week dacht ik lat ik haar wel een nieuwe auto kon meegeven. Om half negen reed ze weg. Om tien uur kreeg ik een telefoontje, dat ze bij Schiedam tegen 'n boom geklapt was. Ik heb haar nooit meer een wagen verhuurd. Ja en verder gaat het alle maal z'n gangetje. Je hebt gezellige mensen tussen die nuurders en er zijn soms wat lastige klanten bij, maar meestal gaat het wel. Alleen '.ou ik de mensen willen aanraden om een wagen bij sen gezond verhuurbedrijf t.e aemen. Dan ben je nooit be kocht. Want er zijn ook hier in Haarlem altijd in het voorjaar een paar men sen, die enkele oude karre tjes kopen en die daar mee gaan experimenteren. Tijdens de zomer verhuren ze die dingen en in het najaar moe ten de kosten eruit zijn. Meestal zijn die auto's niet eens verzekerd. Bij een goed, gevestigd verhuurbedrijf gebeurd zo iets nooit. Het is het behoud van je vakantie. Wanneer ikzelf met va kantie ga? In het verre na jaar pas. Eerst altijd naar de autofabrieken van mijn merk in Sochaux in Frank rijk en dan naar de tentoon stelling in Parijs om de nieuwe modellen te zien. In de zomer moet ik hier in de garage zijn. Om te zorgen, dat de mensen plezierig met vakantie kunnen gaan". Ook dit jaar zal er voor vele kinderen van het Haar lems Speeltuinverbond weer gelegenheid zijn om deel te nemen aan een van de kamp- weken in de duinen bij IJmuiden. Voor 65 kinderen van ongeveer 13 en 14 jaar, die om een of andere reden niet met vakantie zouden kunnen gaan, bestaat de mo gelijkheid om door bemidde ling van de stichting kinder vakantiekampen Haarlem voor slechts vijftien gulden sen week vakantie in het gemeentelijk buitencentrum „Het Wisselseveld" te Epe door te brengen. Deze vakan tieweek in Epe is van 8 tot 15 augustus. De vakantie kampen van het H.S.V. in Mrnuiden, die dit jaar voor de zevende maal gehouden zullen worden, zijn van 13 ot en met 18 juli; van 20 tot 25 juli; van 27 juli tot en met 1 augustus en van 3 tot en met 8 augustus. De leef tijd voor de deelnemers aan dit kamp is van 8 tot en met 14 jaar en de kosten bedra gen veertien gulden, inclu sief het vervoer naar het kamp. Om aan deze kampen deel te kunnen nemen moe ten de ouders der kinderen lid zijn of worden van het Haarlemse Speeltuinverbond. Men kan zich voor deze kampen opgeven bij de speel tuinafdelingen of op het verbondskantoor aan de Schoterweg 83 in Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7