Opening nieuwe r.k. Huishoudschool vermoedelijk niet vóór september «5 neven aan de redactie Record aantal representaties van Haarlemse bloemenmeisjes Tentoonstelling op het gebied van natuurbescherming Dit jaar nog bezoeken aan Scarborough en Stuttgart Straklijnig gebouw zal plaats bieden aan ruim vijfhonderd leerlingen Van zaterdag af in de Vleesha Leerlingenuitvoering Haarlems Muziekinstituut \W/ Clubkampioenschap VHS Examens Feest in Delftwijk Huldiging M. F. Ragetlie Geldkist je van Engelse padvinders gevonden Gevangenhouding van acteur gelast Slagersknecht gewond bij aanrijding Joop van Deventer Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlem in conflict met Binnenlandse Zaken Steun aan bollenbeurs maakt weinig kans NAPOLITAINS EI. J. H. Nessen gehuldigd DWT-ers versloegen VZV in Velsen WOENSDAG 3 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DE HAARLEMSE BLOEMENMEISJES zijn in dit seizoen al ruim zestig keer naar buiten opgetreden, hetgeen een nieuw record betekent in het tienjarig bestaan van dit aan populariteit winnende instituut. Het groot aantal congressen, dat dit jaar in Haarlem is gehouden, is mede verantwoordelijk voor het gunstige cijfer. Trouwens de taak van Haarlems „bloemenambassadrices" is nog bij lange na niet afgelopen. Behalve een gezamenlijk optreden bij nog te verwachten congressen als dat van de Nederlandse Juristenvereniging en de Verbruiks coöperaties in Nederland, staan nog twee buitenlandse reizen op liet programma, die samen mèt het bezoek, dat eind april aan Parijs werd gebracht, ook voor een record in het aantal buitenlandse „goodwill-reizen" zullen zorgen. Zaterdag 13 juni vertrekken tien bloemenmeisjes onder leiding van de heer en mevrouw Van Willige en mejuffrouw Ria Hooij per schip naar de Engelse badplaats Scarborough, waar van 15 tot 20 juni een „Dutch week" wordt gehouden. Van 19 tot 24 oktober gaan twaalf meisjes naar Stuttgart, waar het Duitse equivalent van deze week, de „Holland-Woche", wordt gehouden. De reis naar Scarborough van vorig jaar is een groot succes geworden. Zo zeer sloeg het bezoek van de Haarlemse „ambassadrices" in, dat men hen ook dit jaar weer met grote spontaniteit heeft uitgenodigd. Voor de hele week neemt men maar liefst vijftienduizend Spaanse irissen mee, dank zij de samenwerking, die op dit ge bied bestaat met de Vereniging „De Iris". Bovendien hebben de meisjes voor de of ficiële opening op maandag 15 juni ruim duizend anjers bij zich. Voor de gehele Advertentie Waarom meteen zo uitvaren...? Als 2 of 3 VALDTSPERTdra gees Uw zenuwen kalmeren en U daardoor Uzelf meester blijft? VALDISPERT is een zeker werkend, onschadelijk natour- produkt zonder reuk of smaak. Men raakt er niet aan verslaafd en het is ook hij groter hoeveel* beid onschuldig. Vergeet Dooit: Vraag Vw apotheker of drogist. In gebouw „Cultura" in Haarlem hebben de schakers van VHS weer achter de bor den plaatsgenomen om elkaar de winst te betwisten. De spanning in de hoofdgroep bleef geheel gehandhaafd nu alle gegadig den voor het clubkampioenschap remise speelden. G. B. v. d. Velde en A. C. v. d. Pak deden zulks tegen elkaar, terwijl ir. A. M. Schneiders zijn kansen zag ver minderen door het gelijke spel met J. Blokker. De ontmoeting tussen G. B. v. d. Velde en ir. A. M. Scheiders werd weder om afgebroken. Het gevolg van deze resultaten is nu dat A. C. v. d. Tak is uitgeschakeld. De strijd gaat nu nog slechts tussen F. A. Spinhoven, G. B. v. d. Velde en ir. A. M. Schneiders. De uitslagen luidden: Groep 1: J. Blok kerP. Brommer 01, ir. A. M. Schnei dersJ. Blokker remise, G. B. v. d. Velde A. C. v. d. Tak remise, G. B. v. d. Velde ir. A. M. Schneiders afgebr. Groep 2: P. J. FrisJ. v. d. Steeg 10, J. J. H. Bauer W. Krijnen 0—1, J. J. H. Bauer—H. P. Bx-uggink 01, J. C. AndersenS. W. v. d. Peyl 01, G. KruupP. Bottelier 10, mej. N. BijsterP. Koeze remise, J. Haan B. Halberstadt 01. Groep 3: J. Schaap J. Wagener afgebr., Th. ThijsselingK. Nederkoox-n 01, G. de Vx-iesF. J. van Tongeren 10. Groep 4: hr. Reymerink W. Geuzebi-oek remise, J. LeenheerFr. Hoek 01, J. BruinsmaW. Geuzebx-oek 0—1. Dinsdagavond 2 juni wordt de competitie voortgezet. Amsterdam. Vrije Univ. Doctoraalexamen rech ten: J. R. Glasz, Bussum en mevr. J. L. Bakker- Heesing, Amsterdam. Doctoraalexamen notariaat: mr M. C. A. A. van Oppen, Heemstede. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „transport door elektronen en fotonen in metalen" de heer A. R. Vroomen te Leiden. De promotie geschied de cum laude. Kandidaatsexamen klassieke taai en letterkunde: mej. E. A. Moen, Varseveld. Doctoraalexamen psychologie: P. van Weeren. Leiden. Doctoraalexamen geneeskunde 2: P. C. van Braam van Vloten. Den Haag: W. L. Cosijn, Maarssen; B. W. A. Lucas, Dublin en J. van Steijn, Leiden. Semi-artsexamen: mej. E. A. M. van La moen, Pijnacker en L. F. J. M. Theunissen, Gre- venbicht. Leiden, kandidaatsexamen Franse taal- en let terkunde: mej. M. van der Vliet, Den Haag en F. A. M. Linnebank. Den Haag. Doctoraalexamen Franse taal- en letterkunde: mej. A. A. Kauer, Den Haag en T. Panhuysen. Den Haag. Kandi daatsexamen Engelse taal- en leterkunde: mej. D. J. Benneker, Schiedam en mej. E. Klooster huis. Den Haag. Groningen. Kandidaatsexamen geneeskunde 2b: mej. E. C. Wessels, Groningen (cum laude): mej. H J. Hospers, Haren (Fr.): T. Feyling, Eidanger (Noorwegen); mej. T. Berdal, Oppegard (Noor wegen); P. Terpstra, Jelsum; J. Roelfsema, Oost- wold (W.K.); D. M. Smith, Veendam: mevr. A. Bosch- Sukacz, Groningen; P. Pop, Maastricht; W. J. Klein Lebbink, Vorden; mej. A. T. Stien- stra, Leeuwarden; mej. M. Bartstra, Soest; T. D. van Akkeren, Groningen; mej. N. H. de Jong, Edens (Fr.); F. A. Jongebloed, Assen; H. A. M. G. Pieters, Maastricht; J. K. Dominicus, Groningen; mej. A. Brons. Metslawier; mej. T. J. Veldman, Groningen'; B. V. Pettersson, Drammen (Noorw.); J. B. van der Meer, Heerenveen: A. van Wijnen, Haren (Gr.); W. Dijkema, Groningen; W. Berg- sma, Drachten; R. J. Moene, Ten Boer; C. A. ter Weeme, Neede; R. B. Engelsma, Sneek: J. P. A. M. de Bie, Antwerpen: J. B. Samson, Leeuwar den; H. W. Durpee, Enschede; E. Dommering, Amsterdam. Groningen. Gepromoveerd tot doctor tn de godgeleerdheid de heer G. J. Paul uit Zwolle. De titel van zijn proefschrift was „Schepping en koninkrijk, een studie over de theologie van dr. O. Noordmans". week heeft het „entertainment-committee" een programma opgesteld, dat tal van hoogtepunten omvat en dat drukbezette dagen garandeert voor allen, die maar iets met het festival te maken hebben. En dat zijn er heel wat. Behalve de bloemenmeis jes komen naar de Engelse badplaats: de „Vuurpijl"-dansgroep van oud-Twente- nai-en, die in Den Haag wonen, een Am sterdams draaiorgel, een Nederlands vari étégezelschap, bestaande uit imitator Jan Oradi, goochelaar Fred Kaps, zangex-es Rita Reys, de Wico's, het duo Scott en Black en Dave Parkei\ Iedere dag wordt een Hollandse max-kt gehouden en op woens dag 17 juni heeft een cax-navalsprocessie plaats. Voorts is er een Nederlandse „jaar beurs" en geven Rotterdamse politieagen ten demonstraties in motoiTijden. De vroegere bux-gemeester van Scarbo- rough, de heer R. P. Robinson, heeft ver scheidene details van de feestweek tijdens een recent bezoek aan Nedex-land bespro ken. Ook de huidige bui-gemeester, de heer John Kennedy, is erg enthousiast voor het festival in zijn gemeente. Hij heeft alle gasten uitgenodigd voor een groot gala diner, dat maandag 15 juni in het stadhuis zal worden gegeven. Wat het bezoek aan Stuttgart in oktober belreft staan nog niet alle bijzonderheden vast. De bloemenmeisjes gaan naar de „Holland-Woche" in samenwerking met de Vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" en nemen tx-oschrysanten mee. Deze week, die evenals de vorig jaar in Hamburg ge houden Nedeidandweek, is georganiseerd door een speciale commissie van de Ne derlands-Duitse Kamer van Koophandel, zal zijn gewijd aan de Nederlandse indus trie en cultuur. Bij beide feestweken die van Scarbo- rough en van Stuttgax-t heeft Haaidems Bloei bedongen, dat de Haarlemse bloe menmeisjes in volle zelfstandigheid zullen optreden en de vrijheid zullen hebben reclame te maken voor de bloeinenstad Haarlem. Zaterdag opening van nieuwe speeltuin aan Top Naeffplantsoen De speeltuin „Delftwijk" aan het Top Naeffplantsoen in Haarlem-Noord, afde ling van het Haarlems speeltuinvcrbond, wordt zaterdag 6 juni, des middags om drie uur, officieel geopend. Uiteraard zal dit met enig feestelijk ver toon gepaai-d gaan. Met de ingebruikne ming van deze speeltuin gaat een dooi de bewoners van Delftwijk lang gekoes terde wens in vervulling. De speeltuin „Delftwijk" is een van de drie speelgele- genheden die in deze nieuwe woonwijk ge projecteerd zijn. In het hoofdkantoor van Polak Schwarz Intei-nationaal in Zaandam is de heer M. F. Ragetlie, wonende Pijnboom straat 8 in Haarlem-Noord en bij het be drijf werkzaam als vertegenwoordiger, gehuldigd, omdat hij veertig jaar geleden in dienst trad. De directeur der afdeling essences, de heer F. H. P. Trip, liet zijn waardei-ende woorden vergezeld gaan van een geschenk in envelop. Tevens i-eikte de dii-ecteur de oorkonde en de gouden legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel aan de jubilaris uit. Namens het personeel voerde de heer B. Scheerman, procui-atiehouder van de verkoopafdeling Holland en directe chef van de heer Ragetlie, het wooi-d en bood een geschenk aan. De jubilai-is sprak een dankwoord, waarna men nog gei-uime tijd gezellig bijeen bleef. Voer bejaarden. Zaterdagavond 30 mei heeft het Comité Weldadigheids Bridge drives in het restaurant „Dreefzicht" in Haarlem een drive georganiseerd ten bate van de Stichting Adoptie Commissie Be jaarden te Haax-lem. De opbrengst bedroeg 630,60, welk bedrag na beëindiging van de drive afgedragen kon woi-den aan de penningmeester van genoemde Stichting. A7a overwintering in de Heerenduinen Tijdens het afgelopen weekeinde heeft de 11-jarige padvinder Nico Oosterbaan uit Wormerveer, die met zijn groep in de Heerenduinen te IJmuiden kampeerde, een geldkistje gevonden, dat sinds vorig jaar juli werd vermist. Het bleek te behoren aan een aantal Engelse padvinders uit Greenwich, die vorig jaar juli op dezelfde plaats hadden gekampeerd. De inhoud bestond uit geld, bcot- en treinkaartjes alsmede paspoorten. De hopman van de Engelsen had indertijd aangifte gedaan van diefstal. De hopman van de gi"oep uit Wormer veer heeft de Engelse consul en de Vel- sense politie van de vondst op de hoogte gesteld. De politie vei-moedt, dat het kist je te goed was verstopt of was verloren. Aanrijding te Aalsmeer De Haarlemse i-echtbank heeft de ge vangenhouding gelast van de eenenveertig jarige acteur, die vorige week dinsdag te Aalsmeer is aangehouden na een aan rijding op de Kudelstaartseweg aldaar, waai-bij een veex-tigjarige dame, een moe der van vier kinderen, werd gedood. De politie vermoedde dat de acteur onder in vloed van drank verkeerde. Zaterdag is hij voor de officier van Justitie bij de Haarlemse i-echtbank geleid, op wiens be vel de rechtei'-commissaris de verdachte in arrest heeft gesteld. De acteur vertoeft thans in het Huis van Bewax-ing te Haar lem. Het bevel tot gevangenhouding is voor dertig dagen verleend. Na afloop van deze termijn kan de officier van Justitie de rechtbank vragen de gevangenhouding te verlengen. Dinsdagavond om kwart voor acht is een 21-jarige slagex-sknecht op de kruising Nassaulaan-Zijlstraat-Gedempte Oude Gracht in Haarlem op zijn fiets aangere den door een personenauto en gewond. De auto reed in de Zijlstraat in de rich ting van de Grote Markt. Bij de aan rijding werd de slagersknecht aan een schouder gewond en hij kreeg een hex-sen- schudding. Hij werd opgenomen in de Ma- riastichting. Advertentie AVADA-BROMMERS va. 398.— ITA-F.B.M. compleet695.— -t AVADA HULPMOTORHUIS Alle maten RADIUM-bromfietsbanden voorradig. Schagchelstraat 24 - Haarlem - Tel. 17780 A.W.Z. TANKSTATION - Crediet service BEVALLEN van een zoon: 1 juni E. Schoonebeek-De Wit, S. Meijer-Schullex-, E. H. M. Buijen-Nelissen, S. Jansen-Bex-g, B. M. Melchers-Van Balen; 2 juni T. J. van Eeden-Booms, A. H. van Daalen- Okker. BEVALLEN van een dochter: 1 juni M. M. C. Kranenborg-Cassée, J. G. Sikkin- ga-Daalhuizen; 2 juni C. Boon-Clavaux, A. T. MenseVan Staveren. OVERLEDEN 31 mei P. M. de Nijs- Blok, 83 j., Leidsevaart, S. Hamer, 2 d., Hazepaterslaan, W. R. Moerkex-k, 6 j., Van Egmondstraat. ONDERTROUWD 2 juni H. de Vx-ies en M. C. van Koex-sel, H. H. Willemse en A. J. van der Put, C. H. Woox-tman en E. H. ten Katen, F. W. Gloex-ich en M. C. van Velsen, L. A. Abbenhuijs en L. Nederstigt, J. Warning en T. Cats. GEHUWD 2 juni H. J. E. M. T. Bou- man en C. A. W. Baard, E. M. Ondunk en E. J. C. de Groot; F. T. Bx-enkman en J. M. W. van der Vlugt, T. A. Zwier en T. Tiesinga, J. E. Lijnzaat en P. Klooster, J. Lind en R. Hoenders, W. P. 't Hart en A. C. Wesselink. De bouw van de nieuwe r.-k. Huishoud en Industrieschool aan de Garenkokers- kade in Haarlem is thans zover gevor derd, dat men met het buitenwerk zo goed als klaar is. De kans echter dat het gebouw nog dit jaar bij het begin van de nieuwe cursus in gebruik genomen zal kunnen worden is zeer gering. Het stich tingsbestuur heeft deze hoop zelfs al ge heel laten varen. De oorzaak van de ver traging in de bouw is voornamelijk gele gen in het feit, dat de werkzaamheden aan het inwendige van het bouwwerk niet zo zijn verlopen als men zich aan vankelijk had voorgesteld. Verdere stag nerende omstandigheden voorbehouden zal de opening van de nieuwe school vol gens een voorzichtige voorspelling tegen het eind van dit jaar plaatshebben. Hoewel t immex-lieden, schilders en electx-ciens ovex-al in het gebouw nog druk aan het werk zijn en aan som mige lokalen met uitzondering van de gemetselde muren nog van alles gedaan moet worden, krijgt men toch nu al een goede indruk van de ruime, moderne op zet van deze school, die voox-lopig plaats zal bieden aan 510 leerlingen. De school bestaat feitelijk uit twee ge deelten die door een ovex-dekte brug over het water van de Garenkokex-skade met elkaar zijn vex-bonden. In het noordelijke deel van het straklijnige gebouw, dat uit dx-ie vei-diepingen bestaat, zijn veertien klasselokalen, de kamei-s voor de directie en de administratie en een gx-ote hal ge projecteerd. Aan de zuidzijde van het complex komen een gymnastieklokaal van tien bij vierentwintig metex-, een was ruimte met 15 douchecellen en een over- blijflokaal, dat tevens als aula kan die nen. De fietsenstalling en de garderobe zijn in de kelder onder het hoofdgebouw ondergebracht. Momenteel is men met de afwerking van het zuidelijk gedeelte het verst gevox-derd. Die van de klasseloka len aan de noordkant is daarbij enigszins achtergebleven. Zoals reeds geschx-even is de nieuwe huishoudschool berekend op een capaci teit van 510 leerlingen. Zij zal de huidige school aan de Gedempte Voidersgracht, die al lang niet meer aan de te stellen eisen van ruimte en inx-ichting voldoet, Deze foto toont de achterzijde van de school. Links het hoofdgebouw met de leslokalen en ruimten voor de directie en de administratie. Tevens ziet men de overdekte loopbrug over het water, die de verbinding vormt tussen het hoofdgebouw en het gedeelte waar de gymnastiekzaal en het overblijflokaal zijn ondergebracht. vervangen. Hoewel het gebouw aan de Garenkokerskade voor de eerste jax-en voldoende ruimte heeft om een normale stijging van het aantal leerlingen te kun nen opvangen, is bij de bouw rekening ge houden met de mogelijkheid dat het aan tal leslokalen met twee wordt uitgebx-eid. Deze klassen zouden dan boven het over blijflokaal kunnen worden aangebouwd. Het ligt in de bedoeling om, wanneer de school in gebruik is genomen, er ook eni ge klassen voor voortgezet gewoon lager onderwijs in onder te brengen. Vex-der zal een der lokalen worden ingericht voor les sen in kleuterverzorging. (Van onze Haagse redacteur) In de Staatscoux-ant is thans de minis teriële beschikking verschenen waarbij het besluit van de Haarlemse gemeente- x-aad tot het verlenen van een jaarlijkse bijdrage aan de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur in het exploitatietekoi-t van het te modex-nise- ren Krelagehuis wordt geschorst. De schorsing loopt tot 1 januari 1980, maar wij vernamen dat men in Den Haag overeenkomstig eerder gedane toezeggin gen naar een beslissing op veel korter ter mijn streeft. Ontwikkelt de zaak zich voor Haarlem gunstig en dat hangt mede van de overtuigingskracht van het nog door Gedeputeerde Staten aan de minis ter van Binnenlandse Zaken uit te bren- gen advies af dan kan de schorsing over ongeveer een maand zijn opgeheven. Het gemeentebestuur van Haarlem zal er echter goed aan doen in dat opzicht niet veel illusies te koestei-en: ten depar- temente waait de wind voor Haarlem uit de verkeerde hoek. Wel heeft men zich be reid verklaard te bevorderen, dat niet al leen de voltallige Raad van State, maar ook het college van B. en W. van Haar lem gehoord zal wox-den indien de minis ter meent het omstx-eden x-aadsbesluit ter vernietiging aan de Kroon te moeten voor dragen. In dat geval zal de kwestie binnen drie maanden zijn afgedaan. Intussen blijft het interessant te weten op welke wijze de aandacht van het mi nisterie van Binnenlandse Zaken op het besluit van de Haarlemse raad is geves tigd. Het ministerie neemt van raadsbe sluiten namelijk niet ambtshalve kennis, in normale gevallen eindigt de bemoeienis van hogerhand met de goedkeuring door Gedeputeerde Staten. Het is mogelijk, dat de aandacht van het departement door berichten of vex-slagen in de pers op de door Haarlem ontwikkelde activiteit voor het behoud van de bollenbeurs is geval len, maar de mogelijkheid is evenmin uit gesloten dat „Den Haag" gewaarschuwd is door personen wie het betrokken raads besluit onwelgevallig was. Dat behoeven niet per se bij de Hillegomse plannen be langhebbenden te zijn, het kan ook iemand zijn geweest met bezwaren tegen het fi nanciële beleid van het Haarlemse ge meentebestuur. Men mag echter vertrouwen, dat aan het Binnenhof ten aanzien van de Hille gomse plannen het „gelijke monniken, ge lijke kappen" zal worden toegepast. De omstandigheid, dat de Zuidhollandse Ge deputeerden het Hillegomse besluit tot aankoop van de proeftuin in de ijskast heb ben gezet, wijst eveneens in die x-ichting. 1 *- Zaterdagmorgen om elf uur zal de ten toonstelling op het gebied van natuurbe scherming in de Vleeshal te Haarlem of ficieel worden geopend en daarna zal het publiek tot en met 14 juni in de gele genheid worden gesteld een bezoek te brengen aan een expositie die interes sant belooft te worden. De ox-ganisatie berust bij een comité uit de Natuurbeschermingscommissie Zuid- Kennemerland en gelet op de grote me dewerking die het bij de voorbereiding heeft ondei-vonden wordt verwacht dat er veel te zien zal zijn. De directeur van de De leerlingenuitvoering, die dinsdag avond door het Haarlems Muziekinstituut in de tuinzaal van het gemeentelijk Con certgebouw werd gegeven, was rijk aan af wisseling; niet alleen door de verscheiden heid aan instrumenten, die bespeeld wer den, maar ook door de muziek, die in aller lei stijlen, vormen en genres op het pro- gramma voorkwam. Zelfs kon hier ge sproken worden van contrastwerkingen, die culmineerden in de verhouding, die voor enkele uitgevoex-de nummers voor Advertentie Melk of puur Zwaar gevulde dozen k f 1.80 en f 3.- Los: f L- per 100 gram. (Verkort weergegeven) Huisvuil ophalen. Enige tijd geleden heeft in uw blad het bericht gestaan, dat ter voorkoming van het deponeren van vuil in gx-achten en op terreinen, men in voorkomende gevallen er goed aan zou doen de gemeentereiniging op te bellen, zodat tegen een geringe vei-goeding het vuil, dat niet door de gewone vuilnis wagens kon worden meegenomen, door 'n extra-wagen, die daax-toe door de stad reed, zou worden opgehaald. Ter illustx-a- tie wat door deze dienst onder service wordt verstaan, het volgende: twee weken geleden heb ik uit mijn voortuin en uil die van mijn buren de ligusterhaag vei'wij- derd, bij elkaar een hoeveelheid van een halve handwagen vol. Toen door mij de gemeentereiniging was gewaarschuwd, kwam er een opzichter kijken, die zeide, dar deze stx-uiken wel konden weggehaald. Toen hem naar het bedx-ag der geringe vergoeding werd gevraagd, antwoordde hij: „Dit kost u 19,—". Als de gemeentereinigirig dit een kleine vergoeding noemt, kan hiex-uit heel veel verklaax-d wox-den. In dit licht bezien zijn de gemeentelijke begx-otingen heldex-e stof. U begrijpt, dat ik er niet ben „inge trapt". Ik heb de struiken in twee ritten met mijn luxe wagen weggebracht. Stx-op voor de gemeente van f 19, F.H.B. (Bij navx-aag bij de gemeentereiniging bleek ons, dat men gedurende de schoon maaktijd een extra-wagen door de stad heeft, laten rijden, die „gi'ote stukken" huisvuil desgevx-aagd ophaalde. Omdat deze wagen toch reed er zaten mensen met gx-ote hoeveelheden huisvuil kon dit tegen een kleine vei-goeding geschieden. Na de schoonmaaktijd heeft men deze extx-a-wagen niet meer kunen laten rijden. Alles wat toen extx-a moest, worden weg gebracht moest geschieden tegen de gel dende tax'ieven van de bestaande gemeen telijke verordening (een prijs per kubieke meter plus uurloon van chauffeur). Als men zelf, bij voorbeeld per bakfiets, de „grote stukken" bij de x-einiging aan de Oudeweg brengt, betaalt men f 2,per kubieke meter voor *t in ontvangst nemen. Wij zijn het met inzender eens, dat deze tarieven aan de erg hoge kant zijn en wij hopen, dat hierin verandering zal kunnen woi'den gebracht. Red.). De directie en het personeel van de n.v. Melkinx-ichting „De Sierkan" in Haarlem hebben dinsdagmiddag de heer H. J. H. Nessen, die veertig jaar bij het bedrijf in dienst was, tijdens een receptie in „Dx-eef- zicht" hartelijk gehuldigd. De directeur, de heer J. Tammes, sprak waardex-end over het aanpassingsvermo gen van de jubilaris, die eerst wijkbezor- ger was en later in het bedxujf de functie van controleur kx-eeg. Spx'eker bood de heer Nessen een geschenk in envelop aan. De bedrijfsleider, de heer F. G. J. v. d. Berg, legde de nadx-uk op de saamhorig heid en de prettige geest onder de colle ga's, waartoe de jubilaris steeds heeft bij gedragen. Ook is hij een voorbeeld voor de jongere mensen in het bedrijf. Namens de personeelsvereniging bood be drijfsleider de heer Nessen, die vei-gezeld was van zijn vi-ouw, een huiskamerlamp aan. De heer P. Douma, een der hoofdbe stuurders van de A.N.A.B., reikte de jubi laris omdat deze tevens veertig jaar lid van het N.V.V. is, de gouden speld aan. Verder wenste de gedelegeerd commis saris, de heer N. Padmos, de controleur geluk met zijn jubileum. De heer Nessen dankte ten slotte voor de hartelijke woorden en de geschenken. trompet bestond ten opzichte van alle overige gekozen muziek. De jongelui, die als trompetleerlingen van de heer Jac. Wildschut deze nummers, behorend tot de moderne dans- en amusementsmuziek, tot uitvoering brachten, zagen daarmede een van hun muzikale hartewensen in vervul ling gaan. Zij speelden met geheel hun jeugdige overtuiging en men kon een be hoorlijke indnxk krijgen omtrent hun tech nische vorderingen. Een andei-e leerling van de heer Wild schut, die de blokfluit als instrument had uitverkoren, deed zijn leraar eer aan met een knappe voordracht van het beroemde menuet van Luigi Boccherini. Een derde blaasinstrument, naxxielijk de dwarsfluit, hoorde men op deze avond niet in een solo vertolking maar als partner in een Trio- sonate voor fluit, viool en piano van Haydn, die als slot van dit leerlingencon cert uitgevoerd werd door leexdingen uit de ensembleklasse van mejuffrouw L. Le- piet. Hun spel dat zich kenmerkte door een goede eenheid, werd eveneens aantrekke lijk door klankvei'zorging en nuancering. De snaarinstrumenten wax-en vertegen woordigd door de gitaar, de viool en na tuurlijk ook door de piano. Er speelden leexdingen van de gitaar klassen van mevrouw M. Doomebosch en de heer G. Demmendaal ongecompliceex-d- harmonieuze stukjes met de karakteris tieke intieme klank van het eeuwenoude, toch zo moeilijk goed te bespelen instru ment. De vioolleraar Joh. Vierveyzer kon weer een goed gevorderde leerling uit zijn klas se doen opti-eden met een deel van een concert van Ktichlei\ En dan moeten ver der twee veelbelovende vioolleexdingen ge noemd wox-den. die met een vaai-dig en muzikaal pianistje van een Trio-sonate van A. Cox-elli een zeer geslaagde uit voering gaven. Er wai'en weer veel pianoleerlingen, die op deze avond de aandacht vroegen. Ele- mentaix-e leerlingen van de dames W. Doornebosch en L. Lepiet lieten verdien stelijk spel horen, getuigend van een goede grondslag voor een verdere scholing. Na hen kwamen meer gevordex-de pianoleer lingen van de leraressen I. Bosch en L. Le piet voordrachten geven, die vaak blijk gaven van een verrassende muzikaliteit en van een pianistische ontwikkeling, die bedoelt het geheim van de toonvorming te doorgronden en in velerlei dynamische nuanceringen dienstbaar te maken aan een muzikale expressie. Mejuffrouw Lepiet had ook: voor deze leerlingenuitvoering met een zestal pittige pianistjes een fantastische poppen- en kaboutergeschiedenis ingestudeerd, die met grote vrijmoedigheid verteld en gespeeld werd. P. Zwaanstvijk Stichting De Kennemerduinen heeft «en uitgebreid duindiox-ama samengesteld, waax-voor het middendeel van de Vlees hal wordt ingericht. Bloemen en planten, die daar groeien en bloeien en dieren, die daar leven, zullen te zien zijn. In aansluiting op de duinen wordt een ander deel gereserveerd voor het stx-and en hiervoor zox-gen jeugdox-ganisaties. De jeugd trekt er dikwijls op uit en vindt op het strand voorwex-pen die voor verzame lingen interessant zijn. Wat zij heeft ge- mk vonden wordt tentoongesteld. Daarbij zijn schelpen en dieren. Een vloedlijn wordt aangelegd, waardoor men een goede in- dx-uk krijgt van het stx-and. De gemeentelijke dienst voor Hout en Plantsoenen te Haarlem, onder leiding van de heer J. A. Dorresteijn, die het voorzit terschap vervult van de tentoonstellings commissie, neemt ook deel aan de exposi tie en zal laten zien hoe een bos en een plantsoen wox-den aangelegd. Dank zij de medewerking van de Natuux'historische vereniging zal het leven van vissen te zien zijn door de opstelling van aquaria. Voorts zullen een herbarium en een boe kenstand worden ingericht. De tentoonstelling is dagelijks, ook des zondags geopend van negen tot tweeën twintig uur. Schoolkindex-en zullen in de gelegenheid worden gesteld een kijkje te komen nemen. Sleutelstad uit Leiden kwam dinsdag avond in de zweminrichting „De Heex-en- duinen" in Velsen op bezoek bij VZV voor de derde klasse waterpolo dames. De gas ten brachten zes dames in de strijd, die het tegen een voltallig VZV niet konden bolwerken. Wel namen zij kort na het be gin door Joke Bekkering de leiding maar daarbij bleef het. Nadat Nini Selderijk- Kint voor de gelijkmaker had gezorgd, bi-acht zij ook de stand in het voordeel van VZV. De vrijliggende Nel Toon maakte er drie-een van waarna deze speelster Wil Mossel in de gelegenheid stelde het vier de VZV-doelpunt te scoren (4-1). Door Nel Toon werd ten slotte met een boogbal de VZV-ovex-winning op vijf-een gebracht. De heren van VZV kregen DWT op be zoek voor de tweede klasse heren. Binnen de minuut hadden de Haarlemmers door Fons Roozekrans de leiding genomen. Theo de Dood en Piet Meijer brachten de ruststand op nul-vier. Na de hervatting maakte Theo de Dood het half dozijn doel punten voor DWT vol, waarna VZVdoor Minkman en Blok (2) de VZV nedei-laag tot drie-zes verkleinde.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9