VEROVEREN NEDERLAND Conjunctuurwerkloosheid in Nederland opgeheven neem Gillette mee... Bollenkwekers tonen bezorgdheid over zandwinning in de Meer Oecumenische groep jongeren begon sociëteit in Haarlem (eureka Leegstaande huizen in Aalsmeer werden ingericht voor toeristen Etage aan Grote Houtstraat is echter nu al „overbevolkt 7\ fabrieksprijs Scherpe werkloosheidsdaling Noordholland volgt landelijke ontwikkeling Ém FOTOKOPIEËN 5 Heemsteedse bejaarden gaan autotocht maken Heemsteedse scholier gearresteerd DSS bestaat 40 jaar School honkbal wedstrijden zijn begonnen UIT STAD EN STREEK deze ideale set voor toeristen Voorzomer Muziekfeest Een aanvulling Vanavond laatste etappe van avondvierdaagse Lichtdrukkerij de Rooij R0QMB0TERGEBAK Burger lijke Stand van Haarlem O n d e r wij s -ben oem i n gen in II a a r I e m 111 ermeer Werken van scholieren tijdens vakantie VRIJDAG 5 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie .ff Feeds eer» paar maanden „draait" in Haarlem een jeugdsociëteit, waarvan de kern gevormd wordt door een oecume nisch gezelschap jongeren cn waarvoor de belangstelling zo groot is, dat het ruimte probleem met de weck nijpender is ge worden. De soos komt iedere zaterdag avond na negenen in de bovenzaal van het restaurant „Fluks" aan de Grote Hout straat bijeen, maar zat daar de laatste keren zo opeengepakt, dat men zich er slechts met de grootste moeite tussen door kon bewegen. „Na 20 juni sluiten we maar voor de zomermaanden," vertelde ons de initia tiefnemer, de onderwijzer Wim Dorre- paal, „misschien vinden we iets ruimers voor het najaar. In ieder geval hebben we dit vóór, dat de behoefte aan zo'n ont moetingspunt voor jongeren in Haarlem van het begin af overduidelijk is geble ken. Het was voor mij alweer een beves tiging dat allerlei vormen, die men in het jeugdwerk vaak nog moeizaam handhaaft, versleten zijn. Opmerkelijk genoeg kre gen we heel andere mensen, dan we ver wacht hadden: vooral studenten, m.t.s.- leerlingen, verpleegsters, maatschappe lijk werksters. Juist allemaal van een ca tegorie, die zich niet lekker voelt bij een te sterke binding, ze moeten kunnen ko men en wegblijven wanneer ze willen." Op de Oecumenische Kerkendag. die het vorig jaar in de vertrekken der Doops gezinde Kerk werd gehouden, waren tal rijke jongeren van verschillende kerken, die behoefte hadden aan een blijvend con tact. Onder hen was ook Wim Dorrepaal, die toen reeds enige tijd zijn sociëteits ideeën koesterde, gegroeid in gesprekken met dr. A. van Biemen van de Arbeiders gemeenschap der Woodbrookers in Bent veld. Hij vond er bij deze jongeren weer klank voor en verscheidene zaterdagmid dagen werd erop doorgebroed, waarbij ook de jeugdambtenaar de heer A. van Moock zijn adviezen gaf en zijn medewer king verleende. Eindelijk werd deze voorlopige oplos sing gevonden, waarbij men echter ge bonden was aan een vorm, die nog geens- Advertentie •meubelen KOOPT ZE OOK VOOR DE owrooms boven fi» Bezoekt onze fabriek. Reiskosten worden vetgoed. Zaterdagmiddag open. meubelfabriek Xarthuizerstr. 28 Tel 48161 48703 Amsterdam zins strookte met de uiteindelijke bedoe lingen. Vrijheid Iemand die in een .soos komt, moet na melijk ook nog kunnen doen wat hij wil, en dat is in de huidige ruimte natuurlijk onmogelijk. Men heeft zich moeten beper ken tot praatjes van mensen mei minder alledaagse beroepen, zoals een schilder, een beeldhouwster, een psycholoog en een journalist, waarna zeer levendige discus sies volgden. „Maar dat is niet het ideaal", zei Wim Dorrepaal," iemand, die geen zin heefl in zo'n praatje, moet zich af kunnen wenden en gaan zitten schaken. Mensen, die net onderling een paar ste vige noten aan het kraken zijn over weet ik-wat-voor onderwerp moeten niet van hun apropos gebracht worden door een spreker, die een gehoor voor zich opeist." Een nadere kennismaking tussen jonge ren van de meest uiteenlopende kerkelij ke richtingen, aan welke voorwaarde tot. nu toe zeker ruimschoots voldaan is, is wel een van de belangrijkste bedoelingen van deze soos. „We moeten eens een beetje leren als christenen een gesprek met elkaar te voeren, zonder elkaar bij het eerste het beste verschil van mening iri de haren te vliegen," zei de heer Dor repaal. „We hebben dan ook netjes de Oecume nische Raad van Haarlem van onze plan nen op de hoogte gesteld. Maar dit bete kent helemaal geen uitsluitend kerkelijke opzet. Iedereen die er zin in heeft eens wat lui te ontmoeten is welkom. Vooral ook jongelui die een beetje met zichzelf overhoop liggen.." In hun zoeken naar ruimte laten deze jongeren niets onbeproefd. Ten slotte werd deze etage van Fluks ook gekregen door dat een meisje er plompverloren binnen stapte en de exploitant te spreken vroeg. Wim Dorrepaal, heeft destijds deelgeno men aan een vraaggesprek voor de AVRO, dat ter gelegenheid van de jeugd- dag van deze omroep onder de titel ..Ruimte" werd uitgezonden. „Ik ben het helemaal eens met wat daarin gesteld werd: het gaat in de eerste plaats om het scheppen van ruimte en niet om jon geren voor een bepaald doel te entame ren. Als die ruimte er maar is voor een ontmoeting, dan zijn we al een stuk ver der. We hebben toch al een zaterdagavond gehad van zeventig mensen. Ze zaten tot op en onder de tafels toe, maar dat vond kennelijk niemand bezwaarlijk." Het comité „Autotocht voor Heem- steedse bejaarden" heeft de datum van het jaarlijkse uitstapje vastgesteld op donderdag 2 juli. Zoals gewoonlijk blijft het doel der reis voor de deelnemers voor lopig nog een verrassing. Heemsteedse ingezetenen van aile gezindten, die de leeftijd van achtenzestig jaar hebben be reikt en aan deze tocht willen deelnemen, dienen zich in de week van maandag 8 tot en met zaterdag 13 juni aan te melden bij een der volgende adressen: Mevrouw J. A. Elffers, Zandvoorter Allee 6; Jac. Roest, Raadhuisstraat 16; L. Timmers, Lieven de Keylaan 3; A. Verdonschot, Bosboom Toussaintlaan 15 en H. Verdon schot, Glipperweg 27. Voor dit sympathieke doel zal in de week van maandag 8 tot en met zaterdag 13 juni in Heemstede weer een huis aan huis collecte worden gehouden. Daarnaast kun nen bijdragen worden overgeschreven op girorekening 266162, ten name van L. Timmers te Heemstede, secretaris-pen- De Zandvoortse recherche heeft een 16- .ïarige scholier uit Heemstede aangehou den, die er van wordt verdacht op 31 mei in Zandvoort een bromfiets te hebben ge stolen. Op 7 oktober zal de Haarlemse r.k. sportvereniging DSS, uitkomende in de eerste klasse van de TIVB, haar veertig jarig bestaan vieren. Zij doet dit met di verse feestelijke sportevenementen. DSS heeft naast een grote voetbalafdeling be staande uit dertien elftallen, senioren, junioren, aspiranten en welpen, een bloeiende honkbal- en softbalafdeling en in de volleybalsport is DSS ook al geen onbekende. De club telt ongeveer driehonderd leden en algemeen voorzitter is de heer J. Th. Horn, die ongeveer dertig jaar bestuurslid is. waarvan vele jaren secretaris. Begon nen in de DHVB, de toenmalige r.k. voet balorganisatie. kwam DSS bij de fusie in 1940 in de vierde klas KNVB, maar moest in 1954. toen een ernstige crisis de club ondermijnde, degraderen naar de afdeling Haarlem. Maar in de eerste klasse van de HVB doet DSS van zich spreken. Er staan diverse sportieve feestjes op het programma van de jubilerende club. Zo wordt er zondag 7 juni reeds een soft- baltoernooi gehouden waaraan naast de twee DSS-teams deelnemen Bloemendaal, THB. Shell, Terrasvogels, Rooswijk 2 en TYBB 2. Op zondag 28 juni volgt een honkbal- toernooi en in september komen de voet ballers aan de beurt. Op 6 september is er een jeugddag en een week later spelen de senioren en mogelijk ook veteranen tegen elftallen van zustervereniging Geel Wit. Zaterdag 3 oktober volgt in „Dreefzicht" een officiële receptie en zondag 4 oktober wordt het feest kerkelijk gevierd met een H. Mis. Na een ontbijt in de „Schuylen- burcht" gaan de DSS-ers een dagje uit met autobussen. Advertentie EVEN VERPOZEN IN DE „LINIO BAR" Gezellige sfeer in het betere genre. Billijke prijzen. Stella Artois Bier (het beste Belgische bier) PIANIST - GOOCHELAAR AB. LANG - Gasthuisstraat 26 - Tel. 21875 BOUGIES voor iedere motor Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475, Amsterdam Tel. 185222 (10 lijnen) Telex 12282 Woensdagmiddag is de schooJhonkbal- competitie weer begonnen. Aan deze steeds meer populair wordende competi tie nemen zestien scholen deel met niet minder dan 28 teams. De eerste middag leverde al sensatie op. De kampioen van het vorig jaar stond vijf minuten voor het einde van de wedstrijd tegen het Coorn- licrt Lyceum nog met 2-0 achter. In de laatste slagbeurt overmeesterden de kampioenen de Coornhert-pitcher Hen- drikse en zij wonnen uiteindelijk met 3-2. De andere finalist van hel vorig jaar, hel Lorentzlyceum won gemakkelijk van de Lagere Technische School met 5-2. De twee winnaars van woensdagmiddag zul len niet in de finale komen, want op woensdag 17 juni ontmoeten de ploegen elkaar. In de B-poule verloor de Lagere Tech nische op het nippertje van de Louise de Colignyschool en de Klaas de Vriesschool had niet de minste moeite met het Thijs- se Lyceum (26-0). Het programma voor vandaag luidt: A-afdeling: DreefschoolColignyschool 2; Lourens Coster Lyc.Lorenlz Lyc. 2; RijkskweekschoolLourens Costerlyc. 2; ColignyschoolTriniteitslyc. Er wordt gespeeld op het v.d. Aartsport park in Haarlem-Noord. HET AANTAL WERKLOZE mannen is in mei gedaald van 54.182 tot 41,687. De geregistreerde arbeidsreserve, die behalve de werkloze mannen ook de werknemers omvat die op aanvullende werken zijn geplaatst, nam af van 72.596 tot 53.796. Het seizoen vooral en ook de invloed van de verder aantrekkende conjunctuur op de arbeidsmarkt was duidelijk waar te nemen, zo zegt het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid in een toelichting. Dit blijkt onder meer hieruit, dat het voor het seizoen gecorrigeerde cijfer van de geregistreerde arbeidsreserve van mannen een forse daling vertoonde van 72.000 tot 65.000. Een andere aanwijzing, aldus bet ministerie, wordt gevormd door een toeneming van het aantal openstaande aan vragen van werkgevers, die uit het seizoen alleen niet te verklaren is. De werkloos heidscijfers per eind mei zien er als volgt uit: werkloze mannen: 41.687, van wie 14.191 waren geplaatst op sociale werkvoorzieningsobjecten, op aanvullende werken: 12.109, werkloze vrouwen 3963, van wie 689 zijn geplaatst op sociale werkvoorzie ningsobjecten. Het aantal openstaande aanvragen was voor mannen 31.864 en voor vrouwen 30.600. De overeenkomstige cijfers van eind april waren respectievelijk: 54.182, 14.239, 18.414, 4612, 656, 26.760 en 28.104. Er was eind mei geen conjunctuur werkloosheid. Nieuws in het kort Dc werkloosheid is in Noordholland in mei ook vrij aanzienlijk gedaald. Dc ge registreerde arbeidsreserve aan mannen liep terug van 9768 tot 7125. Hierin zyn de cijfers van de aanvullende werken begre pen: wat deze betreft, daalde liet aanbod van 991 tot 307. Het aantal openstaande aanvragen steeg van 5612 tot 6007. De conjunctuurwerkloosheid is in de provin cie vrijwel verdwenen. Dc belangrijkste norzaak van de daling der werkloosheid moet men wel zoeken in dc toenemende scizoenswerkgclegenheid, vooral in dc sectoren landbouw en horeca. Verder is er een voortzetting van de grote bouwactivi teit te bespeuren. De verbetering van de conjunctuur duurde deze maand voort, hetgeen bovenal merkbaar was in de me taalsector. In het bouwvak is er sprake van een lichte overspanning, die mede veroorzaakt wordt door bet goede weer. Het aanbod daalde van 736 tot 411, de vraag steeg van 720 tot 835. Er is vooral een tekort aan timmerlieden, stukadoors en schilders. In de metaalnijverheid viel de verbete- Advertentie SE S9 Blauwe Gillette mesjes. In fleurig plastic etui, om mee te nemen als u met vakantie gaat. In kamp of caravan, in bungalow of hotel kunt u zich dan op elk moment perfect scheren. Met GILLETTE voelt u zich steeds fris en schoon. Is uw oude apparaat geen precisie-apparaat meer? Vervang het dan door een nieuw, voor u op reis gaat. Koop en vergeet uw Gillette scheercrème niet Ongeveer twintig bollenkwekers hebben donderdagavond in „Dc Nachtegaal" in Lisse hun bezorgdheid geuit over dc ge projecteerde zandwinning bij de Spiering weg in Haarlemmermeer. De Commissie verenigde bloembollenculturen in Haar lemmermeer. die deze bijeenkomst had uitgeschreven, heeft zich reeds met een brief tol Provinciale Staten gewend en ernstige bezwaren tegen het graven van een meer van zestig ha. in dc onmiddel lijke nabijheid van hoogwaardige bollcn- gronden uitgesproken. De kwekers hebben besloten nu weer een protestbrief te zen den, in welke de bezwaren nader zullen worden gedetailleerd. De voorzitter, de heer P. Vrugl. zei dat ondermeer contact was onderhouden met het Proefstation voor de Bloembollencul tuur en het Landbouwschap in Noordhnl- land. In de reeds aan Provinciale Staten gestuurde brief wordt gesteld dat de kwe kers het zouden betreuren, als het plan voor de zandwinning doorgaat. Hier liggen kostbare bollengronden en gronden die voor de bollenteetl zijn geschikt te maken. Gevreesd wordt dat de afzanding een verzilting van de gronden tot gevolg zal hebben. Voorts vrezen de kwekers dat de waterhuishouding zowel tijdens de afzan ding als erna ernstig zal worden ver stoord. Zij hebben Provinciale Staten ver zocht geen wijziging te brengen in de bestemming van de gronden, alvorens des kundige adviezen over de verliezen als gevolg van de afgraving zijn uitgebracht. Meegedeeld werd dat B. en W. van Haarlemmermeer hun advies aan Gede puteerde Staten hadden gebaseerd op een „geen bezwaar" van het Proefstation voor de Bloembollencultuur. Nu blijkt dat het rapport van dit proefstation vermoedelijk verkeerd is geïnterpreteerd, heeft het ge meentebestuur zich nogmaals tot de pro vinciale Waterstaat gewend, waarbij het heeft gewezen op de bezwaren die tegen de zandwinning bestaan. Opgemerkt werd dat de winst van acht miljoen gulden, die het rijk verkrijgt dooi de zandwinning bij de Spieringweg, op den duur niet opweegt tegen het verlies en door vermindering van de bollenopbrengst. Ir. D. A. Kraayenga van het Proefsta tion voor de Bloembollencultuur gaf een toelichting op het rapport, dat hij aan de Rijkswaterstaat heeft uitgebracht. In dit rapport heeft hij gesteld dat de afzanding de verzilting kan stimuleren. Dit dient een ter zake kundige instantie te bestude ren. Als het water in het geprojecteerde meer hoger moet worden opgezet dan het omringende water in de DOldervaarten teneinde de zoute kwel tegen te gaan, dan heeft het proefstation ernstige bezwaren. Dc afwatering van de tuinen zou dan na melijk worden verstoord en de bollengron den zouden worden geïnfiltreerd. Aan de ze opmerking schijnen de instanties on voldoende aandacht te hebben geschon ken. Zou het water in het meer niet hoger worden opgezet dan in de omliggende slo ten en vaarten dan bestaan eveneens ern stige bezwaren, daar men in dat geval vreest voor verzilting van de gronden. Na deze uiteenzetting besloten de kwe kers zich andermaal tot Provinciale Sta ten te wenden, nu met meer gedetailleerde bezwaren. De suggestie werd gedaan thans al de waarde van de gronden en de water huishouding in het gebied vast te stellen om als de zandwinning zou doorgaan en er schade zou ontstaan voldoende bewijs materiaal te hebben. Deze waardebepa lingen achtte men echter wat voorbarig. Naar ons gebleken is heeft een typogra fische onvolkomenheid in onze recensie van het Romantisch Voorzomer Muziek feest van het N.Ph.O. en „Caecilia", die maandag in ons blad werd opgenomen, de (onjuiste) indruk van subjectiviteit ge wekt. Deze recensie werd buiten de recen sent om voorzien van het opschrift: „Er na Spoorcnberg en Guus Hoekman oogst ten grote bijval", waarbij verzuimd werd te vermelden dat ook Stevan Bergmann in die bijval op imponerende wijze ge deeld had. Afgezien van de critiek, die on ze recensent ten aanzien van Bergmann's vertolking uitte, was de vermelding van het ovationele applaus voor Bergmann ze ker op zijn plaats geweest. Het feit dat door een typografische ver gissing de naam van de recensent (Sas Bunge) werd weggelaten, heeft bij som migen blijkbaar de indruk verhoogd, dat de verzwijging van Bergmann's succes aan subjectieve overwegingen te wijten was. Dit laatste wensen wij met grote klem van de hand te wijzen. Voor de derde mars van de avondvier daagse in Haarlem vertrokken donderdag 338 wandelaars, die een mooi parcours kregen af te leggen door het Bloemen- daalse bos, Santpoort en langs Duin en Kruidberg. Vanavond wandelen de deelnemers de laatste etappe van deze avondvierdaagse en degenen, die alle vier de tochten hebben volbracht zullen ingehaald worden door de drumband van de padvinders. De drumband vertrekt om kwart over acht vanavond van de Lorentzkade, nabij de Pijlslaan. ring bij de machinefabrieken en metaal gieterijen op. Vroeg eerst alleen de kleine metaalnijverheid om arbeiders, thans geldt dit ook voor de grote metaalnijverheid. Het aanbod liep terug van 765 tot 623 en de vraag steeg van 1639 tot 1793. De scherpe daling van het aanbod in de landbouw van 961 tot 94 is in het seizoen uiteraard geen schokkend verschijnsel. In de provincie zijn zelfs 225 Friezen inge schakeld, die zijn gehuisvest in kampen. Zij werken voornamelijk in de Wieringer- meer, de Haarlemmermeer en de IJpol- ders. Opvallend is de veel grotere vraag van de industriegebieden, zoals Zaanstreek en IJmond, die vrij veel landarbeiders uit het noorden van de provincie tot zich trekken. Het aanbod in de horeca-sector daalde van 327 tot 169. De vraag bleef constant op 160. Voor het niet-varende transport- personeel waren de cijfers: aanbod ge daald van 400 naar 262, vraag gestegen van 504 tot 572. Ook in de sector kantoorpersoneel is de toestand gunstiger geworden. Verheugend is het dat steeds meer werkgevers de leeftijdsgrenzen hoger gaan stellen. Het aanbod kwam van 627 op 500 en de vraag liep op van 699 tot 815. Ook het aanbod van het „personeel in algemene dienst", zoals ongeschoolden en losse arbeiders, daalde en wel van 1034 tot 667, terwijl de vraag steeg van 862 tot 995. Het aanbod van minder geschikt personeel liep terug van 3900 tot 3525. De arbeids reserve aan vrouwen daalde van 1023 tot 873 en de aanvragen stegen van 6845 tot 7222. Vooral in de sectoren horeca en han del liep het aanbod terug, hetgeen uiter aard verband houdt met het seizoen. In Haarlem Ook in Haarlem verminderde de werk loosheid en wel met 25 percent. De ar beidsreserve aan mannen daalde van 1067 tot 822. In de bouwvakken verminderde de werkloosheid zelfs met omstreeks 50 per cent; het aanbod liep terug van 89 tot 48. Voor de sectoren kantoorpersoneel, han del. landbouw en algemene dienst daalde het aanbod respectievelijk van 123 tot 110', van 65 tot 49, van 21 tot 6 en van 217 tot 126. De arbeidsreserve aan vrouwen ver minderde van 115 tot 76. Jubileum. Op woensdag 10 juni hoopt de heer F. Rusman, Pepijnstraat 31, werkmeester bij het G.E.B. te Haarlem, de dag te herdenken dat hij 40 jaar geleden in overheidsdienst trad. De huldiging door directie en personeel zal plaats hebben op 10 juni om elf uur in het gebouw H.J.M.V., Lange Marga- rethastraat 13 te Haarlem. Verbetering. Dezer dagen is de Kas- tanjelaan in Bloemendaal weer voor het verkeer opengesteld. De bomen voor de huizen zijn weggehaald, de weg is opnieuw verhard en de trottoirs zijn verbeterd. Ook zijn er enige kleine parkeerhavens aange bracht. Een en ander betekent daar ter plaatse een aanzienlijke verbetering voor het verkeer. Youth for Christ. Op zaterdag 6 juni des avonds om acht uur wordt in Brink- mann te Haarlem een Youth for Christ Rally gehouden. Spreker is de heer Gerrit Abbink. De zang wordt verzorgd door me vrouw Bouhof. Verkeersongeluk. Vanmorgen om kwart over acht heeft zich in het Kenau park in Haarlem een verkeersongeluk voorgedaan tengevolge waarvan een 52- jarige verkoopster uit Heemstede met rug letsel naar de Deo vervoerd moest worden. De verkoopster, die op haar fiets in de richting van het viaduct reed, week bij de rotonde van het Kenaupark plotseling naar links uit juist op het moment-, dat zij ge passeerd werd door een bestelauto. De chauffeur van deze wagen kon een aan rijding niet voorkomen. Cultureel centrum. De gemeenteraad van Apeldoorn heeft besloten geld be schikbaar te stellen om door het architec tenbureau ir. B. Bijvoet en prof. G. Holt te Haarlem een schetsontwerp te laten ma ken voor een cultureel centrum in het Oranjepark. Een eerder genomen besluit van deze strekking was gestuit op een be paling in een oud koopcontract voor dit park, maar dat is volgens een vooraan staand jurist voor de gemeente Apeldoorn niet bindend te achten. II.-k. Huishoudschool. In het woens dag gepubliceerde artikel over de in aan bouw zijnde r.-k. Huishoud- en Industrie school aan de Garenkokerskade in Haarlem vermelden wij onder meer dat het in de bedoeling lag om enige klassen voor v.g.l.o in het gebouw onder te brengen. Nader vernemen wij dat dit niel juist is. Wel zal aan een beperkt aantal leerlingen van de v.g.l.o.-scholen de gelegenheid worden ge boden de huishoudlessen te volgen. Examen. Voor het detailhandelsexa men van de federatie goud en zilver is ge slaagd de heer J. Kellenbach te Haarlem. Advertentie Schagchelstraat 14 NIEUWSTE PROCÉDÉ Overleden. Harold D. Clum, oud-am bassadeur van de V.S. in Nederland is in het Kingston-ziekenhuis te New York overleden. Hij werd 88 jaar. (Vou onze Amsterdamse redacteur) Aalsmeer is niet het enige dorp rond Am sterdam, waar optimistische aannemers huizen bouwden, in de hoop. dat woning zoekende hoofdstede] ingen deze wel zou den kopen. En Aalsmeer is ook niet het enige dorp. waar deze verwachting niet geheel is uitgekomen. Anderhalf jaar lang stonden bij een rij splinternieuwe woningen aan de Provin- cialeweg de bordjes „te koop" zonder dat er kopers kwamen opdagen. Maar plot seling werd er hard gwerkt in het rijtje huizen. Zij werden grondig gereinig, er werden gordijnen opgehangen en tal van vrachtauto's sleepten meubilair aan. Kwamen er toch bewoners? Wie nu gaat kijken, kan zien. wie er wonen: de auto's voor de huizen zijn vrijwel alle van een Duits nummerbord voorzien. In de slaap kamers leggen zich 's avonds tientallen toeristen ter ruste. De makelaar van deze woningen heeft van de nood een deugd gemaakt. Hij heeft een rijtje van zes huizen voor eigen rekening gekocht, plaatste op de slaapka mers in totaal vijftig bedden en richtte een aantal woonkamers tot eetzaaltje in. Hij is nu hotelhouder. Of eigenlijk kan men niet spreken van een hotel. De ma kelaar heeft trouwens geen vergunning om een hotelbedrijf te exploiteren. Maar hij mag wel doen, wat vrijwel alle Aalsmeerders doen: kamers verhuren Advertentie Wij bezorgen overat SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 BEVALLEN van een zoon: 3. juni: J. HoogendoornVan Leeuwen, J. A. C. RèindersAngenent. M. Uittenbogaard— Pannekoek, E. BoumanHofkes. 4. juni: M. G. van KeijzerswaardKapitein. A. van GogVerrijzer. A. C. FonteinVan Too- renburg. M. P. KerssensRuurda. A. J. LigthartHilterman. BEVALLEN van een dochter: 3 juni: T. de ZwartBakker. G. DeenAssendelft. 4 juni: S. van WoudenbergScheffer. OVERLEDEN: 2 juni* J. Geerts, 31 j„ Hazepaterslaan. 3 juni: Z. RosDidderink, 81 j., Ursulastraat. G. Blaauboer, 58 j., Kloppersingel. W. P. H. van Empel. 62 j„ M. van Heemskerkstraat. ONDERTROUWD: 4 juni: J. T. Mul en H. C. Bleeker. GEHUWD: 4 juni: R. I. Makkes en H. D. van Lil. B. N. Sondervan en C. A. M. Meijns. G. Steenbergen en C. Raven. J. R. Beelen en A. C. Rovers. H. Fritz en A. Bij - leveld. aan vreemdelingen, die in de weinige plaatselijke hotels geen onderdak heb ben kunnen vinden. De Aalsmeerse V.V.V. heeft evenals het gemeentebestuur de vergroting van het aantal voor toeristen bestemde bedden toe gejuicht. Sinds enkele jaren heeft de V.V.V. een reserveringsbureau, waar de vreemdelingen, die vooral in het voorjaar en de vroege zomer in groten getale naar het bloemendorp trekken, nachtlogies kun nen bespreken. Er kunnen thans ongeveer duizend mensen bij particulieren worden ondergebracht. Op het ogenblik vallen de vijftig bed den in de nieuwbouwwoningen ook on der deze V.V.V.-reserveringsregeling. Het ligt echter in de bedoeling van de exploi tant om de vergunningen te verkrijgen, die nodig zijn om van zijn zes huizen een officieel hotel te maken. De onverkoopba re woningen maken een goede kans een florerend hotelbedrijf te worden. En mis schien is de tijd niet ver meer, dat de ma kelaar blij is. dat zich destijds geen ko pers hebben gemeld. De gemeenteraad van Haarlemmer meer heeft in zijn donderdagmiddag ge houden vergadering de volgende personen tot docent aan het gemeentelijk lyceum in Badhoevedorp benoemd. Voor Engels: dra A. Machielsen. Arnhem. Voor biolo gie: de heer G. C. Jansen, Amstelveen Voor lichamelijke oefening: de heer A. van Wissen, Badhoevedorp. Voor aard rijkskunde: de heer A. J. Daub, Apel doorn. Voor bijbelkennis en cultuurge schiedenis van het christendom: de heer D. Sepers, Amstelveen. Voorts benoemde de raad de heer H Veenstra uit Leiden tot onderwijzer aan de openbare school voor ulo in Hoofddorp. De Leidse Vereniging van Industriëlen heeft aan de ouders van 1800 scholieren uit Leiden en omgeving en aan de bedrij ven, die bij de Kamer van Koophandel in Leiden staan ingeschreven, een circulai re toegestuurd met betrekking tot het werken van scholieren tijdens de vakan tie. De ouders wordt de raad gegeven streng erop toe te zien waar hun kind(eren) werkzaam zijn en hoe zij het verdiende geld besteden. Tegen het wer ken tijdens de vakantie van de school gaande jeugd boven 15 jaar heeft de vereni ging geen bezwaar mits men zich hoedt voor nachtarbeid, overwerk en te lange werktijden. Geadviseerd wordt zich bij het zoeken naar een geschikte werkgever te wenden tot de gewestelijke arbeids bureaus, omdat deze uiteraard uitstekend daaromtrent zijn geïnformeerd.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7