neem Gillette mee... Lex Minke leidt in algemeen klassement van Muggen ronde é\f/ De Alt-Rhapsodie van Brahms op zomerconcert van N.Ph.O. Conny" werd moeder van acht rose biggetjes W -:V Tegen autorijschoolhouder negen maanden gevangenisstraf geëist Bomenbuurt eerste in ploegenklassem, Koop Ralston bij Maas' Verf huis mm 8.SO VRIJDAG 12 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT or ?3 //f\ v o X Zandmeer in de Meer is ontoelaatbaar Burgerlijke Stand van Haarlem Hervormd jeugdcentrum in Heemstede L. Nelissen benoemd aan het Maastrichts Conservatorium mmmwMM. 1 W i foto is raak 1 Dames van DWT deelden de winst met Het IJ Sport huis Haarlem Ook in Haarlem een te veel aan katten Jeugdtoernooi Schoten Duinbrandie snel geblust Gillette Travel Set ff G9 ROOMBOTERGEBAK WÜ bezonnen overal Nieuwe waterverordening voorgesteld Boomspuiten zonder masker had dodelijk gevolg W. Feenstra kwart eeuw bij het P.E.N. HAARLEMSE RECHTBANK MORRIS MINOR '59 GARAGE DU RIEU Examens 5 In de aula van het Lourens Costerlyceum in Haarlem heeft de leider van de v\jfde Haarlem.se Muggen ronde, de heer H. van Hulst, donderdagavond in aanwezigheid van de deelnemers aan deze fietstocht en hun ouders bekend gemaakt, dat Lex Minke uit de Bomenbuurt op 20 juli in de leiderstrui zal starten omdat deze coureur met 31 punten de onlangs gehouden verkeerscompeti- fie heeft gewon nen. Hy werd overigens op de voet gevolgd door Harry Katteler (Zuid) en Henk Jansen (Vogelen- huurt),-die bij het beantwoorden van de vragen op het ge bied van het verkeer allebei 23 punten hadden verzameld. Door deze prestatie van Lex Minke en door de hoge scores van Fred de Droog, Ben Rietbergen, Nico Pas en André Post leidt de ploeg uit de Bo- Advertentie Eigenaren van bollengronden: Een aantal bollenkwekers van gronden bij de Spieringweg in Haarlemmermeer heeft zich voor de tweede maal tot de Pro vinciale Staten van Noordholland gewend met een brief, waarin deze kwekers hun ernstige bezorgdheid uitspreken over de door de Rijkswaterstaat voorgen oemen zandwinning ten behoeve van de rijksweg beoosten Haarlem. De kwekers betreuren het dat zij, als eigenaren van waardevolle gronden die door de zandwinning worden gedupeerd, bij de voorbereiding van het afgravings plan niet zijn gekend. De kwekers achten de afgraving ontoe laatbaar, daar hierdoor óf de waterhuis houding ernstig in gevaar wordt gebracht óf ernstige gevaren voor verzilting van de gronden zullen ontstaan. In beide gevallen zullen de hoogwaardige bollengronden gro te schade ondervinden. Uit algemeen be lang is uitvoering van het plan te ontra den, daar hierdoor jaarlijks ongeveer drie miljoen gulden aan deviezen verloren gaan. Wij verzoeken uw college met klem de agrarische bestemming voor dit ge bied te handhaven, schrijven de kwekers ten slotte. BEVALLEN van een zoon. 1" juni: M. M. Straus—Van Schouten; C. M. Vin to— Sintenie; A. P. MuddeRee. BEVALLEN van een dochter, 10 juni: W. M. de MuijnckSchoonenberg; C. M. Vink —Sintenie; T. Mulder—Van de Steege; C. MiedemaVan der Plas; 11 juni: H. Ochse Freiwald—Starre; I. Boelhouwer—Arend- se: M. v. BerkelDe Vries; G. M. Spaan— Seders. OVERLEDEN, 10 juni: S. H. van Andel, 13 j., Oranjeplein; N. BoxDe Vries, 63 j., Van Zeggêlenstraat; J. Sint, 63 j., Zaanen- laan; C. Tauber, 84 j„ Ternatestraat; J. A. Wildschut., 73 j., Hazepaterslaan; H. B. van Tongeren, 74 j., Dirk Schaferstraat. -GEHUWD, il juni: J. A. van den Haak en C. J. J. Brans; P. Bakker en H. P. Ron- dema; H. van der Heide en IT.' van Zand vliet; W. H. Sengers en V. de Jong; A. B. Dijkhoffz en L. G. Bouwer. De jongens van de Bomenbuurt ver overden in de verkeerscompetitië de eerste plaats in het algemeen ploegen- kl.assement van de vijfde Haarlemse Muggenronde. Hun leider, tevens leider in de individuele rangschik king, Lex Minne, ontbreekt op deze foto omdat, hij door „contracten" el ders (een schoolreisjeniet aan wezig kon zijn-. menbuurt bovendien in bet algemeen ploegenklassement met 155 punten vóór de Transvaalbuurt, (147 punten), Spaarndam (146 punten), de Indischebuurt (142 pun ten). Vondelkwartier (139 punten), Voge- lenbuurt (132 punten), Harmenjansbuurf (125 punten), Zuid (120 punten), Amster- damsebuurt (106 punten) en de Lcidsebuurt (97 punten). Tijdens deze bijzonder geslaagde contact avond besprak de heer Van Hulst met zijn jongens de route, die de Muggenkaravaan van 20 tot en met 25 juli gaat volgen, en die, zoals wij reeds eerder meldden, door Noordholland, Zuid-Holland, Brabant, Limburg, Gelderland en Utrecht zal lei den over ruim 600 kilometer. Vervolgens had de heer Van Hulst nog een verrassing in petto voor Jan van der Weele van de Amsterdamsebuurt, die in zijn eentje voor 240,aan steunbonnen voor de ronde aan de man had gebracht. Jan ontving voor deze prestatie behalve een ovatie van zijn mede-renners een boek. Vervolgens werden de jongens, de leiders en de ouders nog geruime tijd op boeiende wijze bezig gehouden door enkele filmpjes en door het optreden van Truxini en Her man Theunissen. Ir, H. Klarenbeek maakt schetsontwerp De bouwcommissie van de Hérvormde gemeente van Heemstede is tot de conclu sie gekomen, dat het gewenst is het ont werpen van een jeugdhuis op het terrein van de kerk aan het Wilhelminaplein te Heemstede op te dragen aan het architec tenbureau prof. ir. J. F. Berghoef en ir. H. Klarenbeek te Aalsmeer. Volgens „De Schakel", het orgaan van de Hervormden in Heemstede en Haarlem-zuid, heeft de kerkvoogdij zich met deze conclusie ver enigd en heeft reeds een eerste bespre king met ir. Klarenbeek plaats gehad. Deze zal een schetsplan voor het gebouw maken. Naar wij vernemen is de heer Loek Ne lissen uit Heemstede met ingang van 1 september benoemd tot hoofdleraar voor schoolmuziek en algemene pedagogie aan het Conservatorium van Maastricht. De heer Nelissen is leraar aan de Haar lemse rooms-katholieke lycea Triniteits- lyceum en Sancta Maria en aan de Ken- nemer streekschool voor kleuterleidsters. Ook is hij dirigent-organist van de kerk Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart aan het Valkenburgerplein te Heemstede. De heer Nelissen blijft in deze plaats gevestigd, al zal zijn activiteit in Maastricht tot gevolg hebben dat hij het doceren in Haarlem wat zal beperken. Advertentie W'/VrW £7*o In de eerste klasse dames-wedstrijd DWTHet IJ, die donderdagavond in de zweminrichting aan de Houtvaart werd ge speeld, liet DWT enige goede kansen on gebruikt en moest met een gelijk spel ge noegen nemen. Annie Metzelaar opende de score voor DWT, waarna er nog enke le schoten tegen paal en lat gingen. Ook in de tweede helft konden de Haarlemse dames de juiste combinatie niet vinden. Bij een doorbraak van Ria Vonk werd het 1-1 en daarbij bleet het. DWT heeft nu het eerste winstpunt geboekt. Het eerste herenteam van DWT kreeg LZC uit Leiden op bezoek; een snelle en nogal zwaar spelende ploeg. Al spoedig werd er een LZC'er het water uitgezonden, maar geheel tegen de verhouding in kwam het succes aan de andere kant doordat Slooter een snel opgezette LZC-aanval met een doelpunt afrondde. Ook in de tweede helft kreeg DWT geen kans meer. Slooter scoorde 0-2 voor LZC. gevolgd door treffers van Timmer mans, Overdijk en Oüwerkerk. Toen kreeg Roozekrans zeer verdiend een straf- worp te nemen (1-5). Verdere uitslagen: competitie Kring Haarlem KNZB; dames eerste klasse: DWT 5—VZV 2 0-9. Afdeling AM II: HPC DWT b 8-0. Heren tweede klasse: HPC 4 VZV 4 II—2. Advertentie Meer dan 30 jaar ervo.ring geeft vertrouwen in als Uw ca taping-adviseur! Grote Houtstraat 123, Haarlem Een commissie, waarvan onder meer de dierenartsen Folmers, Beyers en Van dei- Werf deel uitmaken, houdt zich reeds enige tijd bezig met het probleem van een over schot aan katten. Om vele katten te vrij waren voor verwaarlozing, mishandeling en het gevaar van overreden te worden is men tot de conclusie gekomen, dat het noodzakelijk is om vooral in de grote ste den. zoals Haarlem, een beperking van het aantal katten door te voeren. Dokter Beyers, een Haarlemse dieren arts, heeft op het dierenasiel in Haarlem dagen meegemaakt, dat hij wei vijfender tig katten moest afmaken. „Het is ver- verschrikkelijk om beesten van zes of ze ven jaar die volkomen gezond zijn, af te moeten maken. Dan kan men heel wat be ter pasgeboren katjes pijnloos met chloro form doden. Een soort te ver doorgevoer de narcose toepassen dus". Om het aantal katten te verminderen is het noodzakelijk dat de jonge katertjes worden gecastreerd en de poesjes steriel worden gemaakt. „In ons land is het nog veel te weinig bekend dat poesjes steriel kunnen worden gemaakt. In Frankrijk en Engeland wordt dit met honden en katten als het ware aan de lopende band gedaan." Het ligt in de bedoeling volgens dokter Beyers om enige. Haarlemmers een e.h.b.o.-cursus voor dieren te laten vol gen, waarna zij in staat zullen zijn om jonge katertjes van poesjes te kunnen on derscheiden. Deze e.h.b.o.-ers zullen dan de taak krijgen om van pasgeworpen nes ten de katers van de poezen te scheiden om ze vervolgens pijnloos met chloro form te doden. Drie of vier Haarlemmers zullen zich over enige tijd hiermee belasten. „Ik raad de Haarlemmers aan in het belang van de katten van de diensten van deze mensen te protiteren. Het asiel dat op het ogen blik overbevolkt is zal hiermee zeker ook gebaat zijn", merkte dokter Beyers op. „Het i's heel wat beter en vooral huma ner dat pasgeboren katten worden gedood dan dat zulks gebeurd met katten van een jaar of zeven". Zondag houdt de honkbalclub „Schoten" een honkbal toernooi voor junioren en ad- spiranten. Bij de junioren nemen TIW, HCK, Sparta en Schoten deel, bij de ad- spiranten Halfweg, TIW, 't Gooi en Scho ten. Er wordt een halve competitie ge speeld. Het toernooi wordt gespeeld aan de Geuzevesperstraat in Haarlem, aan vang 10 uur. Donderdagavond om half zes werd de brandweer van Zandvoort gealarmeerd voor een begin van duinbrand, ontstaan aan de Kostverlorenstraat achter het Kost- verlorenwandelpark. Bij aankomst bleek de brand reeds door bezoekers van het park te zijn gedoofd. Een klein stukje duinbegroeiing ging in vlammen op. Advertentie Advertentie als u met vakantie gaat. In kamp of caravan, in bungalow of hotel kunt u zich dan op elk moment perfect scheren. Met GILLETTE voelt u zich steeds fris'en schoon. Is uw oude apparaat geen precisie-apparaat meer? Vervang het dan door een nieuw, voor u op reis gaat. iv Neem een in praktisch kunstlederen etui. En dispenser met 6 Blauwe mesjes. en vergeet uvy Gillette scheercrème niet! HET TWEEDE ZOMERCONCERT van het Noordhollands Philharmonisch Orkest, onder leiding van Marinus Adam, had een bijzonder attractief karakter door de plaatsing op het programma van de Alt- Rhapsodie van Brahms, voor solozang, mannenkoor en orkest; een meestelijke compositie in een zo ongewone vorm dat de auteur er geen naam aan wist te geven die met het wezen van het stuk in over eenstemming is. Want het werk is even min een rapsodie als een cantate, het is geen ode en in feite o'ok geen lied. Wat dan wel? Brahms wist het ook niet, en daarom plakte hij er maar een willekeurig etiket op. Maar wat hij wel wist, was, dat deze wanhoopskreet om het menselijk on vermogen de smart van een getormen teerde ziel te overwinnen, een brok eigen belevenis betekende. En wanneer een kunstenaar zich dermate in zijn werk geeft dat het een dwingende belijdenis wordt, dwingend omdat dit de enige manier is om zich totaal uit te spreken en zich zo van zijn innerlijke kwellingen te bevrij den, dan zou een geijkte vorm nog slechts een zeer betrekkelijke zin hebben en mag de conceptie uitvallen zoals de geest die ingeeft; en dan heeft ook .een soortnaam geen belang meer. Intussen heeft deze smartelijke en tevens vertroostende „Tran che de vie" onder de titel „Alt-Rhapsodie van Brahms" in de muziekliteratuur de rang verworven die haar toekomt, name lijk die van een zeldzaam èn origineel meesterwerk En laat ons dan met Shake speare maar zeggen: „what is in a name?". Het stuk werd uitgevoerd met als vocale soliste de alt Marti kerkhoff wier debuut wij vier maanden geleden in dezelfde Haarlemse Concertzaal hoorden. Wij heb ben toen haar fraaie stem geprezen, en dat kunnen wij nu onverminderd doen, er bij voegend dat het orgaan vooral in de hoogte goed ontwikkeld is. Maar om er het volle rendement uit te halen zal haar muzikale en esthetische ontwikkeling onverdroten moeten worden voortgezet. Het is de moeite waard, want de stem is werkelijk heel mooi. mmmMmïMmMm mmmms m Dinsdagavond om 8 uur was het zover. De zeug „Conny" uit de kinderboerderij in het Noordersportpark kreeg acht kinder tjes, acht rose biggen. Het is een hele aan winst voor de boerderij. De heer Koelemij en de heer Van Zeeland, die dagelijks m.et de beesten optrekken zijn er maar wat trots op. Maar hun trouwe klantjes niet min der. De hele week vroegen ze of Conny al mammie geworden teas. En toen het dan eenmaal zover was, waren ze niet van het hok weg te slaan, totdat de heer Van Zeeland en de heer Koelemij zeiden dat ze nu écht moesten gaan. Maar niet alleen de biggetjes zijn nog erg klein en mogen niet buiten lopen, ook de twaalf pas uitgebroede kuikens en de pas geboren konijntjes, moeten nog bin nen blijven, in hun warme hokken. Maar de rest, d.e fazanten, het dwerghertje, de lama, het kalfje, de pauw, de geit, de eenden en de andere vogels zijn buiten. Zij lopen door het rulle za%d en komen onmiddellijk aandraven als d.e heer Koe lemij ze voert. Wij hebben wel even ver rast gekeken toen „Opa van de kinder boerderij" riep: „Anneke, Mar jon, Marijke, Conny eten"! Maar de heer Koelemij vindt, het makkelijker om de beesten een naam te geven: „Het is veel echter, je kunt er nog eens een praatje mee maken, hè Mar- jon" zegt de heer Koelemij en kijkt in de prachtige bruine ogen van de lama. Zij zegt echter niets, hapt alleen maar gretig naar het voer. De kinderen die om de heer Koelemij en de beesten heen staan moe ten erom lachen, maar zij vergeten onmid dellijk de lama als de heer Van Zeeland zegt, dat ze die dag voor het laatst nog eens naar de acht biggetjes mogen kijken. Zij stormen naar het hok. De heer Koe lemij en Mar jon de lama staan ze wat ver baasd na te kijken. Vooraf had Marti Kerkhoff „het" Largo van Handel en het „Che faro" uit Orfeo van Gluck gezongen, de nummers waarmee zij op het zelfde podium in februari debu teerde en die haar stemgehalte voortref felijk aangemeten zijn. De effectrijke ach tergrond van mannenstemmen werd ge vormd door de Koninklijke Liedertafel Zang en Vriendschap; en de zeer door werkte orkestpartij kreeg onder de be wogen leiding van Mirinus Adam de teke ning, de kleur en de hartstochtelijke bezie ling, zonder welke de vertolking een pro- fanie van spontaan beleden menselijk leed zou zijn; wat het helaas vaak is, wanneer mannenkoordirigenten er zich in alle ar geloosheid aan wagen. Over de rest van het programma kan ik kort zijn. Adam dirigeerde een Con certo grossó van Handel, drie delen uit de Balletsuite van Rameau (bewerkt door Felix Mottl) en presenteerde met het or kest een kleurrijke, romantisch bewogen ..Onvoltooide" van Schubert, die terecht een dankbaar onthaal vond. Ook Marti Kerkhoff werd om haar klankschone prestaties hartelijk gehuldigd. Advertentie SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 B. en W. van Haarlemstellen de raad voor een nieuwe waterverordening vast te stellen. Deze nieuwe verordening sluit ter wille van de uniformiteit aan bij de' „Al gemene voorschriften voor drinkwaterin- stallaties-A.V.W.I.". Behalve een verdui delijking en verbetering van de redactie komen de vborgestelde wijzigingen voor namelijk neer op het uitlichten van de watertarieven en meterhuren, waardoor deze afzonderlijk door de raad kunnen worden vastgesteld. Voorts zijn de meter- huren, die alleen verschuldigd,zijn bij de plaatsing van meer dan één meter in één perceel, aangepast aan het huidige voor de meters geldende kostenpeil. Het ont werp voorziet verder in de bijzondere om standigheden, die zich kunnen voordoen bij de aansluiting van flatgebouwen op het waterleidingnet. Hierbij wordt de moge lijkheid opengehouden meer percelen op één dienstleiding aan te sluiten met be houd van de bevoegdheid voor elk van de ze pencelen een afzonderlijk vastrechtbe drag m rekening te brengen. Na het bespuiten van zijn boomgaard te Midlum in Friesland is de 28-jarige tuin der D. Hoekstra onwel geworden en direct daarna overleden. De heer Hoekstra was aanvankelijk landbouwer maar had enige maanden geleden het bpdrijf van de heer Van der Schaaf in Midlum overgenomen. Hij bespoot de fruitbomen met parathion zonder daarbij van masker en handschoe nen gebruik te maken. Twee uur later stierf hij aan vergiftiging. Hij laat een vrouw en drie kinderen, meisjes van negen, vier en drie jaar achter. Advertentie Dit unieke haarglansmiddel maakt elk kapsel mogelijk en zorgt dat het de gehele dag perfect blijft zitten Ter gêlegenheid van zijn zilveren jubi leum als hoofdopzichter bij de afdeling Vervoer van het P.E.N. is de heer W. Feenstra donderdagmorgen op het hoofd kantoor in Bloemendaal ontvangen en toe gesproken door de directeur, ir. J. den Boesterd, die hem tevens de gebruikelijke gratificatie overhandigde. Van het Pro vinciaal Bestuur kreeg hij een bloemen hulde. 's Middags recipieerde de heer Feenstra in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal, welke receptie zeer druk werd bezocht en waar hij ondermeer werd toegesproken door de chef van de vervoerafdeling, de heer H. C. M. Schrij ver, de heer C. M. H. van den Broek na mens het jubileumfonds van het P.E.N., de heer F. Heijsman namens de autogebrui kers en de heer F. van Zutphen namens de collega's. De officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank heeft donderdagmiddag een jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest, waarvan drie maanden voorwaar delijk en onder toezichlstelling van het Le ger des Heils geëist tegen een 45-jarige Haarlemse autorijschoolhouder. Deze wordt ervan beschuldigd een scooter en een motorfiets, die hij zich in huurkoop had aangeschaft in eigendom aan een fi nancier ingsbank te hebben overgedragen voordat ze waren afbetaald. Scooter en motorfiets moesten dienen ter financiering van een auto, die ver dachte wilde kopen. Omdat de financie- ringsbank geen gunstige informaties over de kredietwaardigheid van de autorij schoolhouder kreeg, zou deze het hebben doen voorkomen alsof hij de rijschool aan een vrouwelijke kennis had verkocht en dat die de auto wilde kopen. De officier van Justitie wees erop dat verdachte tal van mensen had gedupeerd en van het geld dat hij loskreeg „mooi weer" speelde. Het reclasseringsrapport luidde weinig hoopvol, maar ter wille van het gezin van verdachte wilde mr. Lager waard deze keer nog een gedeeltelijk voor waardelijk straf vorderen. De raadsman van verdachte, mr. F. J. D. Theyse jr., trok in twijfel of het wettig en overtuigend bewijs van de ten- lastegelegde feiten was geleverd. Indien de rechtbank daar wel van overtuigd zou zijn, bepleitte de raadsman een zo kort mo gelijke straf voor zijn cliënt. Kritiek op reclassering Een 19-jarige stratenmaker en een 25- jarige timmerman, beiden uit Haarlem, hoorden resp. een jaar jeugdgevangenis en een jaar en drie maanden gevangenis tegen zich eisen. Zij zouden in oktober en december van het vorig jaar in Haarlem meermalen hebben ingebroken en daarbij onder meer een schrijfmachine en elektri sche apparaten hebben buit gemaakt. De raadsman van de timmerman, mr. J. W. Rutgers, kenschetste zijn cliënt als een eenzame figuur met een afweerhou ding tegenover de maatschappij. Pleiter Advertentie kritiseerde het loslaten van verdachte door de reclassering. „Als het maar even moeilijk wordt trekt de reclassering zich terug," Mr. Rutgers verzocht de recht bank zijn cliënt een gedeeltelijk voorwaar delijke straf op te leggen en hem onder toezicht van de reclassering te stellen. Mr. K. Heimig, die voor de andere ver dachte pleitte, had bezwaar tegen het plaatsen van zijn cliënt in een jeugdge vangenis. „Daar worden maar al te vaak verkeerde vriendschappen gekweekt en de basis gelegd voor nieuwe ontsporingen," aldus de raadsman. De uitspraken in deze zaken volgen op donderdag 25 juni 's morgens om half tien. Advertentie HUURT U BIJ HAARLEM - TELEFOON 10570 Amsterdam. De heer P. N. Aarsen uit Haarlem, hoofdassistent op het Farmaco-Therapeutisch La boratorium te Amsterdam, is aan de Gemeente Universiteit gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift getiteld „Preven tie van maagzuursecretie en experimentele maag zweren door floxine", een bijdrage tot de patho- genese van maagzweren. Amsterdam. Gem. Univ. Bevorderd tot arts: C. L. Zwaan, Tan Yoe Tjheek, Amsterdam; D. van Alten, Zaandam. Artsexamen eerste gedeelte: mej. J. Kreuning, mevrouw S. Bellot-Van Dant- zig. Amsterdam: mei. C. Romeyn, Bussum; mej. J. A. Scholtz, Blaricum; R. Willemse en G. J. Schiethart, Amsterdam. Amsterdam. Vrije Univ. Kandidaatsexamen psychologie: mej. Fr. Hierper, Weesp. Leiden. Kandidaatsexamen wis- en natuurkun de: C. F. Woensdregt, Katwijk aan Zee. Docto raalexamen geologie: J, J. C. Geul, G. W. Ver spij ck, F. Kalsbeek (cum laude), allen te Leiden. Rotterdam. Stichting Klinisch Hoger Onderwijs. Semi-artsexamen: mej. H. M. Bakker, Nuenen; J Griep, Den Haag; T. L. Rinzema, Bergum. Artsexamen: mej. J. C. Been, Rotterdam; J. D. Burger, Reeuwijk: F. H. J. M. Harbers, Lochum; W. Hoetjer, Rotterdam; S. L. A. M. van der Kolk, Den Haag. Nijmegen. R.K. Univ. Kandidaatsexamen rech ten: mej. A. M. Th. Fabels, Hengelo (O.). Groningen. Notarieel examen derde gedeelte. J Jager. Hardenberg; E. Haaijer, Sappemeer. Voorbereidend examen godgeleerdheid: R. Steen- sma; IJsbrecht.um. Kandidaatsexamen tandheel kunde: E. J. W. Derksen, Wijchen; R. G. M. van der Veld. IJmuiden; Th. S. Kuiper en W. J. Falk, beiden te Enschede. De heer G. A. Mook is cum laude gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde. Bloemendaal. Geslaagd voor de tweede leer- kring aan de Da Costa Kweekschool tè Bloemen daal de dames J. Holleman, G. Bol, J. Tiemens en A. M. Verdugt, Haarlem; J. N. Broekema en C. M. Hartstra, Santpoort; R. Marls en T. W. Ver meulen, Bloemendaal; N. G. Kuil, Scheveningen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7