Zwitser Rolf Graf won de eerste etappe in ronde van zijn land Quicksilver S lijkt meeste kans te hebben op Gouden Zweep H.F.C, - V.F.C. SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE ZATERDAG 13 JUNI 195 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 9 Nederlanders kwamen in het stuk niet voor Nederlandse ploeg voor de Ronde van Frankrijk Prij s van winnaar van Tour is f 24.000.- Internationale wieler wedstrijden op 25 juni Nieuw damesnummer Nielsen en Olmedo in de finale Beste Nederlander in de eerte etappe was Piet Steenvoorden Jo de Haan op dc derde plaats in Frankrijk Nederland-Engeland op circuit Zandvoort Moss is verbaasd Aanvang half drie - Spanjaardslaan Ook Willem II verloor van Botafogo TH burgers verkregen na rust voorsprong Vreugde aan alle kanten Ir. Van Dijk toch naar werelddam toernooi Europees basketbalteam naar Amerika Nederlands negental in Haarlem tegen Amerikanen Zwemkam pioenschappen van Kring Haarlem Robben-zwemsters niet in twee k i 1 om eter wedst ri j d Dames van Haarlem boekten eerste overwinning Waterpoloprogramma De geschiedenis van de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland gisteren in Ziirich begonnen heeft zich afge speeld tussen Chur en de eindstreep in het wintersportcentrum Arosa. Dat wil zeggen, j,i de laatste 28 km, waarvan er 21 tamelijk steil omhoog gaan. Na enkele onbelangrijke schermutselin gen in de eerste 175 km begonnen alle gro te mannen vrjjwcl gegroepeerd aan de klim naar Arosa om in die laatste fase een strijd uit te vechten, die tenslotte met ruime onderlingen verschillen zou eindi gen. Zelfs de beklimming van de duizend meter hoge Stoss (na 99 km) had geen in vloed op het strijdbeeld gehad. De Duitser Reitz klopte op de top Plattner, Moresi, Debach en Hollenstein in de sprint zonder dat er grote gaten in de hoofdmacht waren gévallen. Wielrennen Aan de voet van de klim naar de finish in Arosa zetten Rolf Graf en de Duitser Junkermann de aanval in. Na vijf km moest Graf. die voortdurend last, had mei zijn versnellingsapparaat, de Duitser laten gaan en even later werd hij ook door de Italiaan Defilippis gepasseerd. Nog 3 km bleef Graf het proberen, toen vroeg hij om een nieuwe fiets. De niet. functionerende derailleur bleek pen geldig excuus voor de inzinking te zijn geweest, want met. het reserverijwiel zette Graf een verbazingwekkend snelle achter volging in. Zonder moeite werd de achter stand op Defilippis temet, gedaan en drie kilometer voor de streep, terwijl ver achter hem het. gehele peloton in de bestijging uiteen was gerukt en befaamde klimmers vele minuten verloren. Geen der Neder landse renners heeft zich ook maar een De sportcommissie van de KNWU heeft in overleg met Klaas Buchly de volgende acht renners definitief aangewezen om samen met de Luxemburgers in een ge combineerde ploeg aan de Tour de France deel te nemen: Martin van der Borgh, Piet. Damen, Piet van Est, Piet de Jongh, Daan de Groot, Jaap Kersten, Bram Kool en Gerrit Voorting. Indien Nederland met negen man zal mogen starten de KNWU acht het. waar schijnlijk dat Bolzan niet aan de ronde zal deelnemen wordt Piel van den Brekel aan het achttal toegevoegd. Luxemburg is in de Ne-Lux equipe ver tegenwoordigd door Charly Gaul. Marcel Ernzer, Jampie Schmitz en eventueel Aldo Bolzan. De Italiaanse ploeg De voorzitter van de technische com missie van de Italiaanse Wielerbond heeft twee wijzigingen aangebracht in de Ita liaanse Tour-ploeg, zoals die door direc- teur-technique Alfredo Binda was voor gesteld. Niet Pettinati en Tosat.o zijn in het twaalftal opgenomen, doch Vestari en Bruni. Behalve deze twee starten: Baldini, Baffi, bartolozzi, Falaschi, Fallarini, Fa- vero. Padovan, Fabbri, Gismondi en Pam- bianco. Ook dit jaar zal. evenals in 1958, het d&gploegenklassement worden opgemaakt naar de tijden van de drie hoogst ge plaatste renners van elke equipe in de etappe, ongeacht hun positie in het al gemeen klassement, zo heeft de directeur- generaal van de organisatie van de Ronde van Frankrijk, de heer Jacques Goddet, op een persconferentie bekendgemaakt. In tegenstelling daarmee zal het algemeen ploe nklassement worden opgemaakt naar de plaatsen van de drie best geklas- seerden in de individuele algemene rang schikking. Voor het dagklassement is 250.000 franks aan prijzengeld beschikbaar. De eerste plaats in het algemene ploegen- klassement levert voorts een dagelijkse rente van 100.000 franks op. Dit waren enkele van de bijzonderheden, die de heer Goddet donderdag aan de openbaarheid prijs gaf over de Tour de France 1959, waarvan de formule overi gens gelijk is aan die van het vorige jaar. De ploeg, die als winnaar uit de Tour komt, krijgt als prijs drie miljoen franks (24.000 gulden), voor de tweede plaats is anderhalf miljoen franks (12.000 gulden) beschikbaar en de beloning voor de derde plaats is 500.000 franks 14.000 gulden). De hoogst geplaatste Franse regionale equipe, mits deze niet tot de drie hoogst geplaatste groepen behoort, ontvangt een bedrag van eveneens 500.000 franks. Ook nu weer is er dagelijks een premie van 100.000 franks (800 gulden) voor de strijdlustigste renner en hij die zich. over de gehele ronde van Frankrijk gerekend, het strijdlustigste heeft geloond wacht in Parijs een premie van 500.000 franks. Op donderdagavond 25 juni zal in het Oympisch stadion het internationale baan- ieizoen geopend worden. De wereldkam pioen der stayers Bucher (Zwitserland) zal in een uurwedstrijd uitkomen tegen de Duitser Marsell en de Nederlanders Wagt- mans, Koch, Wierstra en Vreeswijk. Voorts '•uilen in een omnium de acht beste Neder landers op dit gebied onder meer Derk- -en, Schulte, Post, Captein, Geldermans en yioolenijzer om het „officieus Nederlands kampioenschap" strijden. Zij rijden een >print, een tien kilometer individueel, een af val wedstrijd over vier kilometer en een klassementswedstrijd over vijf kilometer. Daarnaast zullen de tien beste amateur sprinters uit de school van Arie van Vliet on de amateur achtervolgers Van der Lans, Buis, Van Egmond en Van Bruggen in hun nummers aan de start komen. moment, met, de strijd in de voorste linies kunnen bemoeien. De eerste etappe van Zürich naar Arosa over 211 km. is dus gewonnen door de Zwitser Rolf Graf. Reeds in deze eerste etappe hebben vele renners een aanzien lijke achterstand opgelopen. De beste Ne derlander, Martin van der Borgh, die veer tiende werd, kwam 6 minuten na de win naar binnen en onze landgenoten Jan Nol- ten en Piet van Est zullen de tweede etappe met een kleine 20 minuten achterstand moeten beginnen. De uitslag luidde: 1. Rolf Graf (Zwil.s.) 0.06.55. 2. Junkermann (Did.) 6.07.32. 3. Ti- nazzi (It.) 6.08.59, 4. Anglade (Fr.) 6.09.16. 5. Defilippis (It.) 6.09.33, 6. Heinz Graf (Zwits.) 6.10.45, 7. Utset (Sp.) z.t., 8. Dotto (Fr.) z.t., 9. Schellenberg (Zwits.) 6.11.01, 10. Conter- no (It.) 6.11.16, 13. Bahamontes (sp.) 6.12.41, 14. Van der Borgh (Ned.) z.t.. 26. Gerrit. Voorting 6.15.11, 28. Arie van Wetten z.t., 34. Wim van Est. 6.16.31, 38. Van Breenen 6.17.37. 52. Nolten 6.25.55, 53. Piet van Est 6.26.23. Skiën Het. congres van de Internationale Ski federatie heeft in Stockholm besloten het programma van de wereldkampioen schappen en de Olympische Winterspelen een 5 km-langlauf voor dames toe te voe gen. Voor zover het de Olympische Spelen betreft zal eerst het IOC zijn goedkeuring aan deze uitbreiding van het program ma moeten hechten. T ennis De Deen Nielsen heeft de finale heren enkelspel van een internationaal tennis toernooi in Beckenham in Kent bereikt. In de halve finales versloeg hij de Nieuw- Zeelander Gerrard met 62. 75. In dp andere halve finale won Alex Olmedo met 64. 64 van de Deen Torben Ulrich. R o tide va n L uxem burg Nauwelijks was het startsein van de Ronde van Luxemburg gegeven toen For- nara in gezelschap van onze landgenoot Ehlen wegsprong. Lang duurde dc vrijheid niet, maar toen alles weer bijeen lag zette de Italiaan Metra een aantal in. liet pelo ton reageerde niet en Metra kreeg alle gelegenheid zijn voorsprong te vergroten tot 1 min. 40 sec. hij Esch-sur-Alzctte (na 189 km). Toen kwam kort voor de eerste passage van Differdange de tegenaanval, waarin de Duitser Ommer. de Nederlander Geldermans, de Fransman Hoffmap en de Luxemburger Bolzan de hoofdrol speelden. Steenvoorden (Heemstede) Tijdens de beklimming van de Fermé Rouge begon de hoofdmacht, zich te roeren onder aanvoering van Charly Gaul en Saint. Toen Metra een verkeerde weg in sloeg geraakte Hij wat. uit cadans, maar het viertal achtervolgers kon hem voor lopig toch niet bereiken. Het: verschil werd zelfs weer wat groter, maar do tac tiek van afstoppen, die door zijn ploeg genoten in het peloton werd toegepast had s'ceds minder succes en 10 km voor de finish was de hergroepering een feit. Alle activiteit was vergeefs geweest en de sprint maakte uit dat Leon van Dacle de eerste bloemen en kussen in ontvangst mocht nemen. De eerste etappe van Luxemburg naar Differdange over 250 km. is dus gewonnen door de Belg Leon van Daele. De uitslag was: 1. Leon van Daele (Belg.) 6.48.23: 2. Bauvin (Fr.); 3. Ommer (Did.): 4. Ernzer (Lux.); 5, Altweck (Did.); 6. Pellegrini (It.); 7. Piet Steenvoorden (Ned.); 8. Close (Belg.); 9. Van Tournhoul (Belg.); 10. Bolzan (Lux.); 11. Geldermans (Ned.) allen zelfde tijd als Van Daele. 12. ex aequo: eveneens in dezelfde tijd: een groep van 18 renners, bij wie Charly Gaul. Piet Damen. Gijs Pauw en Ehlen; 30ste werd Van der Ven (Nod.) in 6.48.50. Jo de Haan heeft de derde plaats in het algemeen klassement van de Ronde van Champagne behouden. Hij kwam in de vierde etappe, van Eperna.y naar Troyes (266 km), in het grote peloton binnen, dat 2 min. 50 sec. na de winnaar Mahé, de finish bereikte. De uitslag van de etappe luidde: 1. Ma- hé (Fr.) 7.22.36; 2. Dejouhanet (Fr.) 7.25.26; 3. Bianchi (Fr.) z.t.; 4. Lefèbre (Fr.) z.t.; 5. De Cabooter (Belg.) z.t.; 6. Bleneau (Fr.) z.t.; 7. Severeyns (Belg.) z.t.; 8. ex aequo alle overige renners in dezelfde tijd als Dejouhanet. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Caza'a (Fr.) 2.22.06; 2. Aure (Fr.) z.t.: 3. Jo de Haan (Ned.) 2.23.22; 4. Stablinski (Fr.) 2.23.43; 5. Geneste (Fr.) 2.23.45. Automobilisme De Engelse equipe voor de eerste lan- denwedstrijd voor grand tourisme wagens t.ot. 1600 cc tussen Nederland en Engeland, dm zondag 5 juli op het circuit van Zand voort wordt gereden, zal bestaan uit: Al lan Foster, Jimmy Clark, Brian Mc Caltin, Graham Warner, Pat Fergusson en Gilvert. Baird. Nederland zal naar alle waar schijnlijkheid vertegenwoordigd worden door Vetter (Heemstede). Bouwmeester (Gouda). „Rake" (Zandvoort), Blonk (Den Haag), Van Dijk en Goei. Deze race, die gaat; over 60 ronden (251 km), zal beginnen met een spectaculaire „Le Mans-start". Alle rijders moeten twee maal een pitstop maken. De eerste zes plaatsen worden gehonoreerd met respec tievelijk 24, 18, 14, 10. 6 en 4 punten. Voor de return-wedstrijd, die 29 augustus op 't ciicuit van Brands Hatch-wordt gehouden, is de. puntentelling: 8-6-4-3-2-1. ,De. win,- nende equipe is het team dat in beide wed strijden de meeste punten vergaart. De Engelse coureur Stirling Moss heeft, in Londen verklaard niet te geloven dal hij schuld heeft aan de dood van de Zwit serse coureur Meyrat, die zondag op de Nürburgring na een botsing met Moss verongelukt is. Hij zei verbaasd te zijn over de aan klacht, die de weduwe van de Zwitserse coureur tegen hem heeft ingediend. Een onderzoek dat de Duitse automobielclub onmiddellijk na de race had ingesteld had geen redenen opgeleverd voor een aan klacht, deelde Moss mede. Advertentie Promotiewedstrijd 1c kl. KN.V.B. Voetbal Even hebben de 18.000 toeschouwers in het Tilburgse sportpark gisteravond in dc waan verkeerd, dat een versterkt Wil lem II Botafogo, het fameuze Braziliaan se elftal met sterren als Didi, Zagalo, Pau- linho en Garrincha zou verslaan. In de der de minuut van de tweede helft immers kogelde gastmidvoor Can,iels de bal hard langs doelman Ernani. Dat betekende 1-0 en die voorsprong was zeker niet onver diend, want het technisch natuurlijk be tere, maar mat spelende Braziliaanse team had in de eerste helft moeten toezien hoe Willem II, waarin Wilkes een grote, uitblinker was, samen met Zaro en Van der Hart voor het meeste gevaar had ge zorgd. Botafogo, dat hartstochtelijk werd aange moedigd door een spreekkoor van Brazi liaanse zeelieden, wiste de achterstand echter snel uit. Nauwelijks twee minuten na het doelpunt van Canjels werkte links binnen Waldir de bal over de lijn, zij het met medewerking van Nicolic, die te zacht op de goed keepende Feyt terugspeelde (1-1). In de achtste minuut zorgde Didi er met een listige pass voor, dat Waldir zijn tweede doelpunt kon maken (1-2). Rechtsbuiten Garrincha. die tegen Broov- mans weinig kans kreeg om zijn vervaar lijke dribbels te demonstreren, schoof de bal in de vijftiende minuut naar Waldir die een hattrick liet noteren (1-3). De fut bij Willem II was er toen wat uit.. De Brazilia nen gingen er nu een demonstratiepartij van maken. Garrincha kreeg in de 28ste minuut een bevlieging en na een viertal Nederlanders gepasseerd te zijn deponeer de hij de bal achter Feyt (1-4). Botafogo liet in de laatste fase Didi. Za galo en Paulinho uitvallen en vervangen. Toen de Brazilianen ook doelman Ernani naar de kant riepen, stak scheidsrechter Horn er een stokje voor. Advertentie het langverbeide diploma is gehaald.. En. nu, als klap op de vuurpijl: dat moderne, m.ooie horloge, waarnaar al zo lang verlangend werd uitgekeken dat moet een PRISMA, UNION, INDUS of REMOVA zijn. Reeds vanaf 4.9,50, water- en stof dicht-shockproof etc. U weet 't Het huis met het carillon 7 heeft 't Grote Houtstraat 49, Telefoon 20041 Het. is thans definitief dat ir. G. van Dijk uit Wageningen naar Monaco gaat om Ne derland te vertegenwoordigen in de strijd om het wereldkampioenschap dammen. Het organiserend cmité heeft namelijk toegezegd rekening te zullen houden met de principiële bezwaren, die door de Wa- geninger zijn opgev.^ pen tegen het op zondag spelen. De Nederlandse kampioen 1959 B. Du- kel zal Nederland in 1960 vertegenwoor digen in het dan te houden werelddamtoer- nooi. Wedstrijdlei voor het toernooi te Monaco is de ouii-wereldkampioen Ben Springer uit. Den Haag. De bekende Franse basketbalcoach Ro bert Busncl heeft een Europees team ge formeerd, dat. op uitnodiging van de Ame rikaanse manager Abe Saperstein aan het einde van het jaar een tournee van drie maanden door Amerika zal maken met als tegenstander de Harlem Globetrotters. De ploeg, waarvan de spelers zijn geselecteerd tijdens het toernooi om het Europese kam pioenschap in Istanbul, bestaat uit: Victor Zubkov (Rusland), Jiri Baumruk (Tsjecho- slowakije), Henri Grange (Frankrijk). Laszlo Banhegyi (Hongarije), Atanas Ata- nasov (Bulgarije), Willy Steveniers (Bel gië), Marek Citkowsky (Polen), Armand Novaqek (Roemenië), Radivoj Koraqs (Joegoslavië), Gian Franco Pieri (Italië). Voor de vijfde maal wordt zondag op de Utrechtse baan Mereveld de Gouden Zweep verreden.. Welk een aantrekkings- acht dit prachtige nummer in drafsport kringen uitoefent, moge blijken uit het feit dat een recordaantal van 160 inschrij vingen voor deze meeting werd afgegeven. Voor de Gouden Zweep zelve waren dat er niet minder dan 27, maar gelukkig is er een tiental paarden teruggetrokken, zodat 'een veld van vijftien paarden wordt ver wacht. Door dit grote aantal deelnemers stijgen de kansen van de paarden in de kopgroep in belangrijke mate, want de drie cracks, Roland, Quicksilver S en Theo Messidor, moeten daardoor bij hun opmars Koersen op Mereveld naar de voorste gelederen veel buitenom en dat. doet hun handicap van 80 m nog tot vele meters meer uitgroeien. Deson danks wordt verwacht, dat zij in deze strijd de hoofdrollen zullen vervullen. Vooral van Quicksilver S wordt op grond van zijn prachtige prestatie in Gotenburg een dusdanige vertoning tegemoet gezien, dat hij voor de heer J. Smit uit Groningen de Gouden Zweep zal winnen. Buiten het ge noemde trio zijn Thea Cornelia, Vanadis en Vrijdag evenmin kansloos, zodat een ongemeen spannende en harde kamp is te verwachten. Dc andere grote klasse en voornamelijk de buitenlanders hebben zich verzameld in een kortere koers, waarin Haïros II na een langdurige ziekte zijn heroptreden doet. Als de hengst in vorm is, zal hij zonder vorm van proces „op stap" kunnen winnen, maar of de goede conditie er is moet worden afgewacht. De keuze Nottelman (Quintus Harvester, Pretty Boy) en Quite Heny zijn de aangewezen plaatspaarden. In de Driewegenprijs kan Vlieger D voor zijn ongelukkige nederlagen revanche nemen, maar zal daarbij op heftige tegen stand stuiten van Walkiire en Wendy Hol- Iandia. Hoewel Walter Hollandia en Wie- beline Wip regelmatig hebben teleurge steld. is'een verrassing van deze zijde niet uitgesloten. De 21 tweejarigen stellen iedere prog nose op losse schroeven. Van Youthful Spencer zijn er echter goede berichten, evenals van Y van Hollandia, zodat de aanbeveling naar dit duo gaat. Bij de amateurs zal Sunny Williams het over deze afstand niet kunnen bolwerken en de..eer yan de zege moeten overlaten aan ügoldman K en Sandra, die elkaar niet veel ontlopen. Daar Triton Erebus bi.i Wagenaar in de juiste handen terecht is gekomen, zal een tweede overwinning binnen een week opnieuw mogelijk zijn. temeer daar Tarzan Hanover en de ver tegenwoordigers van stal Singelo over niet te veel uithoudingsvermogen beschikken. Een uitgelezen gezelschap driejarigen verschijnt in de Ellcmeetpri.is aan de start. De crack Xema S kan hierin laten zien, wat. zij werkelijk waard is en indien haar capaciteiten inderdaad zo groot zijn als wordl gedacht, zal zij X Mieke en Xitty Erebus aan haar zegekar kunnen binden. Het openingsnummer met negentien naardon wordt een vrij zekere prooi voor Xina S. die met 40 m voorgift Xanno Hanover en Xiphon L wel kan verslaan. PAARDESPORT. Aan de „Prix de Noisetiers", een ren over 1600 meter op de Belgische renbaan bij Brussel op zondag 14 juni, zal door twee Nederlandse paar den worden deelgenomen. Het zijn „Kan- dehar", eigendom van de heer F. J. Fro- wein, Rotterdam, en ..Full Measure" van stal Nolens-Volens uit Den Haag. A MATEURVOLTBAL Zondag kan de beslissing vallen in de promotiecompetitie voor twee plaatsen in de eerste klasse amateurs, waarbij zoals men weet HFC betrokken is. Voor zondag staan op het. programma HFCVFC (aan vang half drie) en BaarnSVW (aanvang half zeven). Winnen HFC en SVW, dan is de strijd beslist en promoveren beide clubs; worden andere resultaten bereikt, dan is er nog van alles mogelijk en zal de volgende week zondag in de laatste ronde de beslissing vallen. Het waarschijnlijkst is dat. morgen de Haarlemmers winnen en dat in de andere wedstrijd een punten verdeling tot stand komt. Aanvankelijk leek de situatie nogal in gewikkeld, aangezien VFC verleden week een protest indiende na de wedstrijd tegen SVW, die in een gelijk spel eindigde. Dit protest evenwel zal niet in behandeling worden genomen, omdat het niet op de reglementaire wijze werd ingediend. De Gorkummers behouden dus evenals HFC, dat morgenmiddag eveneens alles op alles zal zetten, hun prima promotiekansen, die zij via een zege in Baarn kunnen reali seren. De stand in de uitermate spannende competitie is op het. ogenblik als volgt.: HFC 4 2 1 1 5 4—3 SVW 4 2 1 Baarn 4 12 VFC 4 0 2 ln de promotiecompetitie plaatsen in de tweede klasse heeft TYBB nog maar één punt en staat er dus alles behalve fraai voor. Als de Haarlemmers evenwel zondag winnen in de uitwedstrijd tegen HION, dat al twee keer verloor, en Excelsior ,20 speelt gelijk tegen Overmaas, dan is de situatie nog geenszins hopeloos, hetgeen de stand uitwijst: 1 5 1 4 2 2 voor 11—8 6—7 4—7 twee Excelsior '20 Overmaas TYBB HION 4—1 6—3 1—2 CRICKET In de eerste klasse A van de cricket- competitie heeft. Rood en Wit al weer geen wedstrijd. Voor I B speelt Haarlem in Amsterdam tegen VVV en zal haar goede positie met een overwinning bevestigen. In de tweede klasse A speelt Rood en Wit II uit tegen UD. De overige wedstrij den van de Haarlemse elftallen zijn: Ajax (A.)—Rood en Wit III (II B); Con cordiaBHMC, CVHWExcelsior II en Rood en Wit IVHaarlem II (alle II E). KORFBAL In het Sportpark Duintjesveld in Zand voort houdt de gelijknamige korfbalver eniging een toernooi. De indeling der deelnemende twaalftallen luidt als volgt.: afdeling A: Aurora, Nieuw Flora, Kiod. MEO en Victoria; afd. B: A'dam-Zuid, MEO en Nieuw Flora; afd. C: Amsteloda- mum, Kiod, Pams en Zandvoort; afd. D: Kiod, MEO, Victoria en Zandvoort; afd. E: Allen Weerbaar, Droogbak en Nieuw Flora. In Leiden wordt op het complex sport velden aan de Montgomerystraat. het toer nooi der Iweedcn gehouden, waarvoor in geschreven hebben Rigtersbleek, Friso, Deel os en Westerkwartier. Dit nummer begint om twaalf uur. JUDO Zondag 14 juni houden de judo-specia listen van het CIOS in de Dojo van de heer Nauwelaerts de Agè aan de Bloemen- deelseweg 152 in Bloemendaal, een groot nationaal judotoernooi. Er zijn 150 inschrij vingen binnengekomen uit het gehele land, waaronder verscheidene deelnemers aan de Europese judokampioenschappen, die onlangs in Wenen werden gehouden. De wedstrijden beginnen om half elf. TENNIS Zondag maken de tenniskampioenen uit het district Haarlem een aanvang met hun promotiewedstrijden. Brederode zal wederom trachten de plaats in de over gangsklasse A te heroveren en trekt naar 33 het „Bredase Sportpark". Op het tennis park Brederode in Santpoort vraagt een plaatselijke promotiestri.id tussen Brede rode 2 en „Bloemendaal" de aandacht, de eerste poging om de overgangsklasse B te bereiken. Met hetzelfde doel voor ogen ontmoet TC Heemstede 3 tegenstander Toeg-Hi 11 egersberg. TC Bloemendaal 3. 4' en .5 komen alle tegen Haagse tegenstanders op het gravel. Bloemendaal 3 speelt tegen de Oranje TC 7, Bloemendaal 4 ontmoet HSTC en Bloe mendaal 5 treedt in het strijdperk met de Baanbrekers. TC Zandvoort speelt in Den Helder tegen Animo en TC Zandvoort 3 in Den Haag tegen Aëronauten. Het eerste team van de Kennemer LTC begint volgende week aan de promotiestri.id, maar het tweede team ontmoet zondag op eigen banen het Hil- versumse „Hcogerheide". VOLLEYBAL Op hel terrein van de speeltuin „Oos- terkwartier" aan de Zomervaart in Haar lem wordt morgen het. „Driehoek"-vol]e,y- baltoernooi gehouden, georganiseerd dooi de volleybalvereniging „W.I.K.". Aan dit verenigingstoernooi. dat voor de vierde maal plaats vindt, namen naast de organi serende vereniging de dames- en heren- ploegen van Gios, OVRA, DSS en Spaarne- stad uit Haarlem, Smash uit Rotterdam en het Amstelveense St. Martinus deel. Het toernooi begint om twaalf uur, de laatste van de serie van 42 wedstrijden zal om ongeveer half zes eindigen. ATLETIEK De HAV „Haarlem" houdt zondagmid dag op het terrein aan de Kleverlaan in Haarlem regionale atletiekwedstrijden. Ruim 200 atleten zorgden voor ongeveer 400 inschrijvingen. Naast rie diverse junio- rennummers zal vooral het nummer hoog springen voor heren heel interessant kun nen worden, nu de beide 1.80 m-springers van „Haarlem". Joacim en Van Zijl aan de bak zullen komen. De wedstrijden be ginnen om één uur. Honkbal Het Nederlands honkbal-negental zal donderdagavond 18 juni (aanvang half zeven) op het Haarlem-terrein spelen tegen een Amerikaanse legerploeg. De tegenstander is de winnaar van de wed strijd WiesbadenSpangdahlem, die zoali- bekend woensdagavond aanstaande in IvM Olympisch stadion wordt gespeeld. Bij beide wedstrijden speelt vooraf d? 3de Air Force Headquarber2-band. Zwemmen De eerste zwemwedstrijden om de kam pioenschappen Kring Haarlem K.N.Z.B. en de wedstrijden om de beste prestatie voor aspiranten, worden woensdagavond, aan vang kwart over zeven, in de zweminrich ting „Dc Heerenduinen" in Velsen gehou den onder auspiciën van de Velser zwem- veriging VZV. De volgende wedstrijden zullen gezwommen worden: 200 m. school slag dames, 100 m. vlinderslag heren, 50 m. schoolslag jongens, 50 m. rugslag meisjes, 100 m. vlinderslag dames, 4 x 100 m. vrije- slag-estafette heren, 4 x 50 meter wissel slag-estafette dames. De zwemsters Atie Voorbij, Lenie en Ju dith de Nijs mogen van het. bestuur van hun vereniging De Robben vanmiddag niet uitkomen in de twee kilometer zwem wedstrijd in de Loosdrecht.se plassen. Toen de meisjes zich maandag bij het bestuur van De Robben meldden om zich in te laten schrijven voor deze wedstrijd, werd hun gezegd dat het nog niet zeker was dat zij van start zouden mogen gaan. Het bestuur zou dit eerst moeten bespre ken. De meisjes ontvingen tot nu toe ech ter nog geen bericht over hun eventueel startverbod. Naar mevrouw A. M. Stender-Degen hart, secretaresse van de Hilversumse zwemclub. ons mededeelde, is het onmo gelijk dat de meisjes in deze wedstrijd zul len uitkomen. „Zij hebben immers ver klaard niet meer onder de leiding van mijn man (Jan Stender) te zullen zwemmen. Nu, mijn man heeft de leiding bi.i deze wedstrijd en het is dus duidelijk, dat zij niet zullen deelnemen". Greetje Kraan, de vierde zwemster in het nare conflict, had voorzover wij weten niet ingeschreven. De vier zwemsters zijn daarna alsnog uitgenodigd voor de zwemwedstrijden die zondag in Assen zullen worden gehouden. De Robben hebben de KNZB toestemming verleend de meisjes onder hun clubnaam van start te laten gaan in deze wedstrij den. De water polocompetitie De Haarlem-dames hebben in de derde klasse C. van de zomercompetitie KNZB de eerste winst geboekt. In 't Zuiderpark- bad in Den Haag kwam Haarlem uit tegen ZIOS. In de eerste helft werd de strijd reeds beslist. Nadat Corrv Holm de stand op 01 had gebracht, volgde er nog een treffer van Nel Goedhart. In de tweede helft wist Haarlem de behaalde voorsprong te behouden. Haarlem heeft nu uit de twee wedstrijden twee winstpunten behaald. In Gouda is HPC voor de tweede klasse dames in strijd gewikkeld geweest met de dames van GZC. De strijd resulteerde in een drie-twee overwinning voor de ont vangende ploeg. Het was de derde wed strijd voor de Heemsteedse dames, waarin zij verloren Voor de tweede klasse heren heeft VZV uit gespeeld tegen De Vest in Naarden. Het was voor de Velsenaren de tweede wedstrijd en de tweede nederlaag, daar de strijd eindigde met een twee-nul overwin ning voor de gastheren. VZV 3 bond voor de eerste klasse van de competitie kring Haarlem de strijd aan tegen Hillegom en won met een-nul. De wedstrijd Haarlem—-VZV a. afdeling AM I. ging niet door daar VZV op zich liet wachten. Het waterpoloprogramma luidt voor de week van 15 tot en met 20 juni: maandag 15 juni: dames eerste klasse: RDZDWT. Res. tweede kl. A: DWT 2HZC 3, res. tweede kl. B: DWT 4DWT 3, heren twee de kl. E.: De ZijlDWR. Res. tweede kl. B: Neptunus Amersfoort 4HPC 2. Dinsdag 16 juni: Dames derde kl. B: VZVHVGB, derde klasse C: Haarlem DWR. heren tweede kl. B: VZV—DAW. Res. tweede kl. C: Haarlem 2DWR 2. Woensdag 17 juni: heren 2de kl. B: De VestDWT, res. tweede kl. B: Robben 3 Haarlem 3, derde kl. C: LWV—Haarlem. Donderdag 18 juni: heren res. derde kl, A: DWT 2Bruinvissen 2, res. derde kl. B: DWT 3—HPC 3, VZV 2—Neptunus Zaan dam 3. Vrijdag 19 juni: heren eerste kl. A: Rot terdamHVGB. Res. eerste kl. A: Rotter dam 3—HVGB 2. Res. tweede kl. C: HVGB 3Rotterdam 4. Voor de competitie Kring Haarlem KNZB zijn de volgende wedstrijden vast gesteld. Maandag 15 juni: Afdeling AM II: DWT bNVA. A.T II: DWT-NVA; dins dag 16 juni: AJ II: Hillegom—HPC b, VZV bDWR b; donderdag 16 juni: dames eer ste kl.: VZV 2—HPC 2. Afdeling AM II: VZV b—HPC: vrijdag 19 juni: Afdeling AJ I: HVGBVZV a; zaterdag 20 juni: heren eerste kl.: NVA—VZV 3, Hillegom—DWT 4. heren tweede kl.: NVA 2—HPC 4. Afde ling AJ II: NVA—VZV b.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3