VICTORIA WATER Gemeentebestuur houdt vast aan tunnel bij Julianalaan St. Antoniusschool zegevierde in Heemsteedse sportdag Koop Ralston bij MaasVerfhuis Amsterdamse Beurs RAAD VAN BLOEMENDAAL Stedebouwkundige adviseur handhaaft zijn standpunt MORRIS MINOR 59 GARAGE DU RIEU Meer morele en financiële steun zal worden bepleit Kikvorsmannen duiken naar gestolen beeldje Jaarvergadering Haarlemse Bestuurdersbond NVV R00MB0TERGEBAK Scheepvaart De beurs van gisteren B.B. met C. VRIJDAG 19 JUNI 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Tijdens de donderdagmiddag gehouden vergadering van de Blocmendaalse ge meenteraad is dc aangelegenheid van de kruising van de westelijke randweg met de Julianalaan in Overveen opnieuw ter sprake gekomen. Dit geschiedde naar aanlei ding van een nota van B. en W. over het adres dat het Comité van actie van bewo ners van de Waldeck Pyrmontlaan en de Willem de Zwijgerlaan op 30 mei tot de raad richtte. De bewoners verzochten de aangelegenheid van de kruising opnieuw in overweging te nemen en aan de minister te laten weten dat naar het oordeel van het gemeentebestuur een lange tunnel verre de voorkeur verdient, maar dat zij alvorens een viaduct te kunnen accepteren gaarne een plan voor een goed be veiligde gelijkvloerse kruising uitgewerkt en ook voorlopig uitgevoerd zien. Dc voor zitter, burgemeester dr. D. II. Pcereboom Voller, heeft in de vergadering van gister middag nogeens naar voren gebracht dat het gemeentebestuur vasthoudt aan de lange tunnel. Het is nagenoeg onmogelijk een gelijkvloerse kruising te beveiligen. Om de hiervoor nodige ruimte te krijgen zou men een zeer groot aantal huizen op de Julianalaan en op de hoeken van dc Waldeck Pyrmontlaan moeten afbreken, aldus de voorzitter. En ook dan nog zou de verkeerssituatie aanzienlijk gevaarlijker zijn dan met een viaduct of tunnel. In de nota vestigt het college er de aan dacht van de raad op dat bij het bepalen van het standpunt van de gemeente over deze aangelegenheid zowel de raad als het college zich geconformeerd heeft aan het rapport van de stedebouwkundige advi seur. Wat de gedachte om een gelijkvloerse kruising tot stand te brengen merkte deze het volgende op: „In het project zijn terecht de Prins Mauritslaan en de Oranje Nassaulaan doorgetrokken. Immers zou dit niet ge beuren, dan zouden de beide parallel wegen twee-richtingsverkeer moeten krij gen en zouden bij de kruising Juliana laan dientengevolge levensgevaarlijke verkeerssituaties ontstaan. Reeds alleen om deze reden is de kruising a niveau te verwerpen, immers dan kunnen de beide genoemde lanen niet worden doorgetrok ken en ontstaat er dus bij de Julianalaan een punt met zes dwarsverkeersstromen met alle afslaand verkeer erbij. Het is duidelijk dat dit onontwarbaar is, zeker op een druk punt. De doortrekking van de beide lanen komt ook ten goede aan het school-woonverkeer, dat hierdoor op het hoofdkantoor minder afslaand ver oorzaakt. Deze parallelschakeling werkt ontlastend op het kruispunt Julianalaan. Een kruising d niveau is trouwens al in een veel vroeger stadium onaanvaardbaar geacht. Er zouden dan op deze westverbin ding een aantal kruispunten a niveau komen, die onmogelijk kunnèn worden gesynchroniseerd met die in de verkeers stroom Haarlem-Zandvoort over de Julianalaan. De korte afstand in de kruis punten in deze laatste verkeersstroom is ook uitermate storend. Maar voor alles behoren dergelijke zwaarbelaste kruisingen niet gelijkvloers te worden afgewerkt, zelfs niet met verkeerslichten. Voorts heeft een gelijkvloerse verkeersweg door een bebouwd gebied het nadeel van veel vuldig clandestien oversteken op daartoe niet aangemerkte plaatsen. Een euvel dat veelvuldig voorkomt op bijvoorbeeld de Rijksweg door Overschie, langs Delft. De kruising moet dus op tivee niveau's worden afgewikkeld van de Prins Mau ritslaan tot en met de Oranje Nassau- laan." 'Nadat de stedebouwkundige adviseur van het adres der bewoners had kennis genomen, heeft hij geantwoord zijn des tijds reeds ingenomen standpunt onver kort te handhaven. Ook ons college zo besluit de nota is van oordeel dat zich geen nieuwe feiten of omstandigheden hebben voorgedaan die nadere overweging of herziening wense lijk zouden kunnen maken. Daarom stel len B. en W. de raad voor dienovereen komstig aan de adressanten te berichten. Mr. De Jong Schouwenburg (P.C.G.) die als eerste zijn mening over de nota van B. en W. gaf, meende dat hierin geen recht wordt gedaan aan de zijns inziens gegronde bezwaren van de bewoners. Hij zei te geloven thans in feite niets te kunnen doen. Er is nog geen spra ke van een definitieve oplossing. Het is geen zaak van de gemeente om deze te bewerkstelligen, aldus spreker. Het ge meentebestuur zou echter toch de gedach te aan een tijdelijke en goed beveiligde kruising tegenover de bewoners moeten open laten, hoewel men nog geen moge lijkheid ziet deze te verwezenlijken. Mr. Vliegen (Arb.) meende dat het voor de gemeente moeilijk zal zijn in dit stadium van de zaak de gelijkvloerse krui sing aan de orde te stellen, hoe begrijpe lijk hij het overigens vond dat men in dit deel der gemeente aan een dergelijke krui sing is gaan denken. Spreker vroeg zich af of het perspectief van het verkeer een goed beveiligde kruising dan onmogelijk maakt? De verkeerslichten op deze krui sing zouden gecoördineerd kunnen worden met de in de omgeving reeds bestaande. Op de westelijke randweg is bijvoorbeeld het vrachtverkeer op zondagen, wanneer het juist het drukst is met er op uittrek kende mensen, aanmerkelijk minder dan in de week, aldus deze spreker. Mevrouw Fahrenfort (V.V.D.) zei gehoord te hebben dat de minister de si tuatie met het gemeentebestuur ter plaat se komt opnemen. In dat geval achtte zil ook overleg met de politieautoriteiten in Haarlem gewenst. Spreekster vond het be ter de minister 'e adviseren eerst de si tuatie bij de kruising westelijke randweg- Leidsevaart te verbeteren en nog niets te doen aan die bij de Julianalaan. Men zou de verkeersregeling op het Stoopplein kun nen verbeteren, aldus mevrouw Fahren fort. De heer P. J. K a p t e i j n (Arb.) merk- Advertentie Blokhut uitgebrand. In Groesbeek bij Nijmegen is een blokhut van padvinders- gidsen door brand totaal verwoest. De brandweer stond machteloos tegen het vuur dat in drie kwartier het gebouw ge heel in de as legde. Het. gebouw was op getrokken in de stijl van een originele Drentse schaapskooi. Talloze padvinders en welpen uit ons lancl hebben er hun va kantiekampen gehouden. De schade be draagt 40.000 gulden. te op dat hij, indien men in deze zaak toch nog een andere richting zou kunnen uit gaan, het request van de buurtbewoners ondersteunt. Hij noemde verscheidene ma nieren, waarop men een gelijkvloerse krui sing zou kunnen beveiligen, zoals politie toezicht en opleiding van „klaarovers". Spreker zei het eens te zijn met ir. Tirion (V.V.D.) die tevoren had gesteld dat men niet pas een kruising moet gaan maken wanneer het er al druk is. Bovendien draagt het adres een kostenbesparend ele ment in zich. Men doet er goed aan eerst de toekomst nader te bezien voor men gro te kosten gaat maken. Waarom moet er een wanstaltig produkt van een overbrug ging komen als er nog andere mogelijkhe den zijn, vroeg de heer Kapteijn zich af. Tien verkeersstromen Burgemeester Peereboom V o 1- 1 e r herinnerde er aan dat dc gemeente reeds jaren geleden met deze plannen is geconfronteerd. Provincie en gemeente waren het gloeiend met elkaar eens: op dit punt mag geen gelijkvloerse kruising komen. De overheid kan de verantwoor delijkheid voor een groot aantal ongeluk ken niet op zich nemen. Het uitgangspunt was een onderdoorgang onder de Juliana laan. Later is het denkbeeld geopperd over de weg heen te gaan. In het ge- al van een gelijkvloerse kruising moet men rekening houden met tien verkeersstromen. Op de ze kleine ruimte is dit beslist ondenkbaar. Met geen verkeerslicht of politieagent kan men deze verkeersstromen regelen, om dat men op deze korte afstand niet kan zien waar zij heen gaan. Men zou een groot aantal huizen moeten afbreken op dat de uitzichthoeken voldoende breed wor den en men ruimte heeft om verkeersge leiders, hekken of heggen te plaatsen. Maar ook dan nog zou de situatie aanzien lijk gevaarlijker zijn dan met een tunnel of viaduct, aldus de voorzitter. Niet als hel druk is doen zich de gevaar lijke momenten voor. Als een enkeling links af wil slaan en er geen verkeersge leider of politieman aanwezig is, dan is de toestand uitermate gevaarlijk. Men zou inderdaad het verkeer nog wél een'tijd over het Stoopsplein kunnen leiden, maal ais de westelijke randweg, is doorgetrok ken is men op het Stoopsplein nog hele maal niet in de richting. Deskundigen van de provincie ondei'schrijvcn dat een ge lijkvloerse kruising gevaarlijk is. De mi nister komt als hoger beroepsinstantie omdat tegen het plan bezwaren zijn inge diend. Niettemin is het misschien moge lijk van de gelegenheid gebruik te maken om de zaak nader met de minister te be spreken, aldus burgemeester Peereboom Voller. „Op een gegeven moment preva leert het algemeen belang. Het verkeer neemt hand over hand toe en men moet maatregelen nemen om het verkeer zo snel mogelijk af te voeren. Dan moet men het hoofd buigen voor de nare consequen ties. Die waren evenwel allang bekend. Het gemeentebestuur houdt vast aan de lange tunnel. Deze verdient de voorkeur boven een viaduct, omdat men daarbij veel minder uitzichtkansen voor het links afslaand verkeer heeft. Met de buurtbe woners heeft het gemeentebestuur steeds contact. Ei zijn diverse avonden gehou den om de zaak te bespreken," besloot de burgemeester. CSchulzlaan De gemeenteraad benoemde met zes tien van de zeventien stemmen de heer F. Louët Feisser uit Heemstede met in gang van 1 september tot ofderwijzer aan de Hartenlustschool als opvolger van de heer C. van Assum. Met alle zeventien stemmen vóór werd mevrouw P C. Vree- ken-Noteboom. die sinds 1 september 1951 onderwijzeres in tijdelijke dienst is aan de Bornwaterschool benoemd tot onder wijzeres in vaste dienst.. Verder aanvaardde de raad het voorstel de naam van wijlen de heer C. Schulz te verbinden aan een weg om hiermee de grote verdiensten die de heer Schulz aan de gemeenschap heeft bewezen te eren. De Noordlaan zal voortaan C. Schulzlaan heten. Het nieuwe gedeelte van de Deken Zondaglaan in Vogelenzang krijgt de naam Teylingerweg. Het voorstel een krediet van f 7500 uit te trekken voor de aanleg van tien par keerhavens op de Zeeweg was voor mr. P o v e 1 (K.V.P.) aanleiding op te mer ken dat de commissaris van politie heeft gevraagd het verbod in de bermen te par keren ook met borden in vreemde talen aan te geven. De voorzitter meende dat men wel kan volstaan met de internatio nale P (voor parkeren). Als er nog tien parkeerhavens komen, ziet men reeds bij de ene haven de volgende haven. De heer Kapteijn zei geen voorstan der te zijn van extra borden ..Dat doen ze voor ons in het buitenland ook niet. zei hij. Bij de behandeling van het voorstel tot aanschaffing van een nieuw brandalarme- ringsapparaat vroeg de heer Laan (V.V.D.) aandacht voor de onbevredigen de toestand in het Duinlustpark. Het alarmsysteem in deze wijk achtte spre ker onvoldoende. De voorzitter deelde mee dat men voor nemens is in de portiersloge van het pro vinciaal ziekenhuis een apparaat op te stellen, dat direct in verbinding staat met de centrale. Dit betekent uiteraard een be langrijke verbetering. Het voorstel een algemene richtlijn vast te stellen voor de prijsbepaling van aan de bewoners te verkopen gemeentewoningen werd aangehouden, omdat wethouder mr. Hijszeler zich tijdens de behandeling enigszins onwel voelde en naar huis ging. Overigens ging de raad akkoord met al le, reeds in ons blad vermelde voorstellen. Advertentie HUURT U BIJ HAARLEM - TELEFOON 10570 Katholieke bejaarden bijeen Donderdag heeft in café-restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haar lem de jaarvergadering van de Katholie ke Bond van Bejaarden en Gepension- neerden in de bisdommen Haarlem en Rotterdam plaats gehad. De bondsvoor zitter, de heer W. J. Hesselaars, opende het zevende congres, en wees erop dat er steeds meer bejaardenproblemen aan de orde komen. „Er bestaat niet altijd vol doende begrip voor de bejaarden. Het wordt ook hoog tijd dat er ruimere subsi dies beschikbaar worden gesteld". Tijdens de vergadering werd er door verscheide ne vertegenwoordigers van de afdelingen geklaagd over het feit dat er minder geld beschikbaar is voor de afdelingen omdat meer geld aan de Nationale Unie moet worden afgedragen en wel een halve cent per lid per maand. Dit is noodzakelijk om dat het blad „Levensavond", dat voordien zes keer per jaar verscheen, thans elke maand wordt uitgegeven. De voorzitter wees er echter op dat er juist door de le den op is aangedrongen net blad maande lijks te doen verschijnen. Bovendien be dragen de feitelijke kosten meer dan de thans vastgestelde verhoging per exem plaar: een halve cent. De heer Th. Steinmetz, voorzitter van de Nationale Unie, wees op het grote nut van het lidmaatschap van de bejaarden- bond. Deze bond stimuleert niet in de al lereerste plaats de vrijetijdsbesteding voor de bejaarden maar houdt zich ook intensief bezig met de godsdienstige, ze delijke, sociaal-economische en sociaal- hygiënische belangen van haar leden. De bond zorgt ervoor dat de bejaarden zich volwaardig voelen in de maatschappij en nog meetellen al nemen zij niet meer actief deel aan het produktieproces. Spreker benadrukte dat niet de socitei- ten een dominerende functie in het be jaarden werk innemen. De opvatting als zou een afdeling zonder sociteiten wel op geheven kunnen worden deelde hij in het geheel niet. Tijdens een lunch hield de diocesane voorzitter van de K.A.B. van de bisdom men van Haarlem en Rotterdam en te vens secretaris van de diocesane raad van overleg een korte toespraak. Hij beloofde meer morele en financiële steun voor de bejaarden bij de standsorganisalies te be pleiten. Des morgens werd in de St. Joseph kerk aan de Jansstraat een heilige mis opge dragen. Des middags had nog een be stuursverkiezing plaats. De heer G. För- rer, secretaris van de afdeling Hillegom, werd met 72 van de 103 stemmen gekozen, waarmee voorzien werd in de vakatux-e ontstaan door het aftreden van de heer A. Augustinus uit Lisse. Op de heer J. M. H. Horik, secretaris van de afdeling Leiden werden 28 stemmen uitgebracht De geestelijke adviseur, pater A. van Dieren O.P., sprak tot slot van de bijeen komst een opwekkend woord. „Griekse wijsgeer" gestolen uit tuin van Bob Kion De gebroeders Vos uit Haax'lem hebben dondei-dag in hun duikerpakken de gehe le middag de bodem van het Spaarne bij de Buitenrustbrug afgezocht naar een bronzen beeldje van zeventig cm. Dit beeldje is vorige week gestolen uit de tuin van de hoogdraadkunstenaar Bob Kion in Vijfhuizen. Terwijl Kion met zijn gezel schap in Engeland hoog op de draad naar de gunst van het publiek dong, hebben enkele Haarlemmers een kabel om het beeld gespannen en het met behulp van een auto van de sokkel getrokken. De gemeentepolitie van Haarlemmer meer heeft intussen drie jongemannen aangehouden, die van de diefstal worden vei'dacht. Een van hen, een negentienja rige losarbeider uit Haarlem, beweert het beeldtje, voorstellende een Griekse wijs geer, bij de Buitenrustbrug in het Spaar ne te hebben geworpen. Onder geleiding van de politie heeft de verdachte donder dagmiddag de plaats aangewezen, waar hij het beeld in het water zou hebben ge gooid. Ruim dx-ie uur hebben .Jan en Egbert Vos de aangewezen plek afgezocht, ter wijl enkele honderden belangstellenden toekeken. De vader van de hoogdraad kunstenaar, de heer J. B. Kion, had de medewerking van de kikvorsmannen in geroepen. „Ik had mijn zoon Bob beloowj dat ik naar zijn huis zou kijken. Dat beeldje had ik hem gegeven, want Bob is gek op die dingen. Die jongen is het waard. Nu hoop ik maar dat het terecht is, voor hij uit Engeland terug is", zei de heer Kion. Als een van de kikvorsmannen na een speurtocht op de bodem van het Spaarne weer boven kwam, keek de heer Kion hoopvol. Maar nee, het resultaat was steeds nihil. „Als je het mij vraagt, liegt die verdachte. Ik heb de modder op dit stuk volkomen omgeploegd. Bakstenen, oude fluitketels en kolenkitten liggen ex- genoeg. Maar geen beeldje van een Griek se wijsgeer", zei Jan Vos,' toen hij na zijn speurtochten de wal op klom. Bij de brug kwam de kikvorsman met een grote lex-en tas naar boven. In houd: een nijptang, een vijl, en nog wat kleine voorwerpen. Inbrekerswerktjjig? De politie heeft zich over de tas ont- fermed. De mannen bleven net zo lang onder wa ter tot de zuurstof op was. Toen was de Griekse wijsgeer nog niet boven water. De Bestuurdersbond Haarlem van het NVV hield donderdag in het hervormd wijkgebouw aan de Gedempte Oude Gracht haar jaarvergadex-ing. De voor zitter, de heer P. W. Voskuilen, zei in zijn openingswoord dat het ledenverlies in 1958 thans weer geheel was ingelopen. Daardoor kan het cursussen- en ontwik- kelingswex-k dit jaar toch doorgang vin den. De jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester wei-den goedge keurd. De vergadering sprak haar grote waardering uit over het gevoerde be stuursbeleid. De hex-en P. W. Voskuilen (ANGB), A. Faas (ANMB). en H. Win ters (ANAB), die aftredend waren wer den hei-kozen. In de plaats" van de heer G. Jansen, die niet herkiesbaar was, werd gekozen de heer J. J. Huijer (ABTK). De heer W. Meinsma (NBV) werd gekozen tot lid van de conti-ole-commissie. Advertentie De jaarlijkse interscholaire sportdag voor de leerlingen der vijfde en zesde klassen van alle Heemsteedse lagere scho len, die donderdag op de terreinen der Heemsteedse Sportparken werd gehouden is ditmaal wel dooi bijzonder fraaie weersomstandigheden begunstigd. Wan neer men weet dat aan deze sportieve ont moeting door duizendvijfentwintig jongens en meisjes werd deelgenomen, zal het tevens duidelijk zijn, dat zonder deze fac tor een dergelijke onderneming bijna tot mislukken is gedoemd. Want de wedstrij den beginnen des morgens om negen uur al om na een koffiepauze voort te duren tot des middags vijf uur. En niets is im mers deprimerender voor de strijdlust der jeugd, dan een druilende regen of een he vige stormwind. Maar hiei-van is donder dag gelukkig geen sprake geweest, zodat de wedstrijden een geanimeei'd, spox-tief en vlot verloop hebben gehad. De organiserende sportcommissie, onder leiding van de heer J. A. Verkaik en ver der bestaande uit de heren Fx-eekstra, Van Gils, Mulder. Van Noppen. Smal en Wage- mans, had de vijfkamp voor de jongens des morgens en die voor de meisjes des middags vastgesteld. De vijf onderdelen bestonden uit hardlopen, vèrspi-ingen, werpen met de kleine en de gro te bal en een hindernisbaan. Daarna werd voor jongens en meisjes afzonderlijk nog een estafetteloop gehouden, over een af stand van zestig meter. Hiervoor was door elke school een ploeg van tien meisjes en tien jongens afgevaai-digd. En het zijn de ze wedstrijden geweest die voor de toe schouwers de meest spectaculaire aanblik hebben opgeleverd, waardoor dit enthou siast toegejuichte ondei-deel een geani- meerd besluit betekende van deze bijzon der geslaagde sportdag. Na afloop van de wedstrijden verzamel den de jeugdige deelnemers zich voor het ,.Sportpark-i-estaurant", waar de burge meester van Heemstede, mr. A. G. A. rid der van Rappard tot de prijsuitreiking zou ovei-gaan. De burgemeester wilde echter niet nalaten eerst zijn hartelijke dank uit te spreken tegenover de organiserende spoi-t-commissie, die voor dit evenement bergen werk moet hebben verzet. Hierna maakte de burgemeester de eind uitslag bekend, hetgeen telkens door luide bijvalsbetuigingen werd onderbroken, wanneer een schooloverwinning moest wor den aangekondigd. Aldus bleek dat de St. Aloysiusschool, die de wisselbeker verle den jaar had gewonnen, deze trofee nu zal moeten afstaan aan de St. Antoniusschool, die met 36 punten de beste resultaten had geboekt. Tweede en derde werden de Si Advertentie ej< Wij bezorgen overal SPAARNWOUDERSTR. 75 Telefoon 21550 Jozefschool en de Voorwegschool, respec tievelijk met 35'/-2 en 35 punten. De andere totaalprijzen voor de vijf kamp werden als volgt toegekend: St. Jo zefschool voor de jongens van klasse 5A en 6B, St. Antoniusschool voor de meis jes van klasse 5A en 6B, St. Aloysius school voor beste V.G.L.O.-klasse, Dreef- school voor jongensestafette (1.33.3), St. Antoniusschool voor meisjesestafette (1.34.8) en beste persoonlijke prestatie vijfkamp V.G.L.O., Jan Zonneveld. Verder reikte de burgemeester nog een dertigtal medailles uit aan jongens en meis jes, die de beste individuele prestaties had den geleverd. Na afloop van deze prijsuitreiking be tuigde de heer P. J. van Noppen de bur gemeester namens de sportcommissie zijn dank voor de sympathieke wijze, waarop hij deze officiële handeling opnieuw had verricht. Slotkoe» Heden gisteren 13.45 uux 3-3'/;°/o Nederl. '47 92l5/i6 93 3 °/o Ned. 1962/64 9856 9856 Woningbouw 6 °/o 112 112 Pr. A'dam '56 I.. 81 54 Pr. A'dam '56 II. 95 54 Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 I.. 88 Pr. R'dam '52 II.. 885-6 Pr. R'dam '57 9754 A.K.U 352 346 Calvé Delft 54254 542 Van Gelder Zonen 22254 225 K. N. Hoogovens. 505 505 Nederl. Ford 309 310 N. Kabelfabriek. 382 380 gew Philips Gloei] 631 627 Pref. Phil ipsGloeil. 240Vs IJnileve» 555 54 553 Wilton Fyenoord 200 200 Werf Gusto 149 149 Dnrdtsche Petrol. 71114 708% Kon. Petroleum f 158.30 f 157.70 Billiton 257 255 A'dam Rubber 961/? 951/» K.L.M f 124,90 f 123.50 Holl. Amer. Lijn. 15554 155% K.N.S.M 148 148 N. Scheepv. Unie 13854 137'/s v. Nievelt Goudr. 124% 124 Phs. v. Ommeren 24754 246 H.V.A 15154 150 Delimaatschappij f 171,- f 170- Amsterd. Bank 285'/s 284'/. Nat. Handelsbank 152 151 Ned. Handel Mij 217 217 Rotterd. Bank.... 253% 253 Twentsche Bank 238 Anaconda Copper 6356 6354 Bethlehem Steel.. 521/» 52% U.S. Steel 9556 97 exdiv. General Motors 4954 4954 Shell Union 78% 7854 Tidewater... 2554 25 Vs NATUURLIJK BRONWATER BEVAT VELE GENEESKRACHTIGE MINERALE BESTANDDELEN. BIJ GEREGELD GEBRUIK HET BESTE VOOR UW GEZONDHEID. VICTORIA WATER IS EEN NATUUR-PRODUCT. DE MEEST GEVRAAGDE TAFELDRANK. Aagtedijk, 18 480 m. n.o. Mogadiscio n. Mombasa. Aalsdijk, 18 200 m. o. Gibraltar n. Halifax. Aardijk, 19 v. Port Said n. Suez. Abbedijk, pass. 18 Key West. Abbekèrk, 18 270 m. n.w. Sabang n. Singapore. Abida, 18 te Stanlow. Acila, 24. te Curacao verwacht. Adonis, 18 v. Elbe n. Antwerpen. Aeneas, 18 te Rotterdam n. Tunis. Albereo, 18 te Santa Fe. Alca. 18 te Savona v. Saint Louis. Aidabi, pass. 18 Ouessant n. Antwerpen. Alioth, 18 v. Brake n. Hamburg. Alphard, 19 te Las Palmas. Alwaki. 19 v. Suez n. Port Said. Amsteibrug, 18 1210 m. w. Fremantle n. Kaapstad. Amstelkroon, 18 v. Mombasa n. Dar Es Salaam. Amstelmolen, 18 te Rotterdam. Amstelpark, 18 te Sorel v. Montreal. Amstelsluis, 17 110 m. z. Adak n. Nahodka. Angolakust, pass. 19 Las Palmas. Annenkerk, 18 60 m. w. Majorca n. Cadiz. Area, 22 te Wilmington (Californië) verwacht. Avendsdijk, 18 31 m. n. Ouessant n. Miami. Arendskerlc, 18 120 m. z. Str. Soenda n. Aden. Argös, 18 v. Malta n. Tel Aviv. Arkeldijk, 18 v. Surabaja n. Balikpapan. Asmidiske, 19 te Newport News. Attis, 13 v. Trinidad n. Mobile. Averdijk, 19 te Antwerpen. Baarn, 18 v. Willemstad n. Pampatar. Bali, 18 v. Ttandjong Priok n. Semarang. Banda, 18 te Le Havre. Banggai, 19 v, Singapore n. Manilla. Bantam. 18 15 m. w.n.w. Sabang n. Colombo. Batjan, 18 v. Pladju n. Semarang. Bawean, 19 te Beyrouth verw. v. Iskenderun. Beninkust, 19 v. Port Harcourt n. Burutu. Bennekom. 18 te Amsterdam. Billiton, 18 55 m. z.z.o. Kp. Comorin n. Bombay. Bloemfontein, 18 v. Aden n. Karachi. Boskoop, 18 v. Trinidad n. Curaga. Breda, 17 400 m. n.o. Flores n. Point Fortin. P.ritsum, 18 700 m. o.n.o. Bermuda n. Hpt. Roads. Bussum, pass. 18 Ouessant n. Rotterdam. Caltex Delfzijl, 19 v. Rotterdam n. Vlissingen. Calt. Elndhov.. 18 815 m. w.n.w. Az. n. Rastanura. Caltex Gorinchem, 18 v. Dublin n. Rotterdam. Caitex Leiden. 18 242 m. w. Cocos eil. n. Hobart. Caltex Pernis, 18 te Dingle. Caltex Rotterdam, 18 287 m. o.n.o. Aden n. Suez. Caltex Utrecht, 18 v. Bombay n. Kandia. Camerounkust. 17 te Amsterdam. Camitia. 22 te Birkenhead verwacht. Castor, 18 200 m. n.o. Flores n. Barbados. Ceronia. verm. 18 v. Rabaul n. Darwin. Charis. 18 te Maracaibo v. New Orleans. Cinulia, 18 300 m. n.n.o. Guadeloupe n. Curagao. Cistula. 18 te Chittagong verwacht. Cleodora. 21 et Calcutta verwacht. Coo'singel, 18 360 m. z.o. Kp. Race n. B. Comeau. Gorilla, 18 v. Singapore n. Pladju. Cradle of Lib.. 18 550 m. o. Mogadiscio n. Ph.delph. Crania, 20 te Suez/Port Said verwacht. De Eerens. 18 nog te Basrah. Delfshaven, 18 220 m. o. Bermuda n. Jacksonville. Dongedijk, 19 te Cristobal. Drente. 18 v. Bahrein n. Calcutta. Elizabeth B, 18 800 m. z. San Diego n. Balboa. Fos, 18 te Amsterdam n. Tripoli. Fravizo. 18 180 m. w. St. Vincent n. Dublin. Friesland KRL, 19 te Beira. Friesl. SSM, verm. 18 v. Sas v. Gent n. Setubal. Gaasterkerk, 17 v. Hongkong n. Singapore. Gabonkust, 18 te Antwerpen n. Hamburg. Graveland, 18 dw. Ilhamaio n. Recife. Guineekust, 19 te Lagos. Hathor, 18 dw. Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Hecuba. 18 te St. Lucia verwacht v. St. Vincent. Heelsum, 18 tc Houston. Hera, 19 te Bremen. Hestia, 18 te Rotterdam. Hydra. 18 300 m. n. Fayal n. San Juan. Iberia, 18 105 m. z.z.w. Stavanger n. Archangel. Ivoorkust, 18 v. Amsterdam n. Hamburg. Jagersfontein, 18 v. Pt. Elisabeth n. East-London. Jason, 18 v. New York n. Curacao. Johan van Oldenbarnevelt, 19 te Amsterdam. Joseph Frering. 18 te Monrovia. Kabylia, 26 in Kielerkanaal n. Nynasham. Kalinga. 22 te Curagao verwacht. Kalydon. 19 te Eastham verwacht. AMSTERDAM Men kan van deze markt geen hoogte meer krijgen. Dat was de verzuchting die wij een beursman hoorden slaken toen de koersen gisteren een krachtig herstel lie ten zien en in vele gevallen de zware ver liezen van de vorige dag weer geheel konden inhalen. De oorzaak hiervan was in hoofdzaak het zeer vaste slot dat Wall- street heeft vertoond, terwijl ook de her opening van de Westduitse beurzen de opleving in de hand heeft gewerkt. Het Damrak was dan ook radicaal anders ge stemd. hoewel uit dit verloop tevens blijkt hoe onzeker de zaken verlopen en hoe weinig houvast de koersen op het ogen blik geven. Internationale fondsen kwamen weer op het niveau van dinsdag en in sommige ge vallen zelfs op het niveau van maandag. Dit betekende voor A.K U en voor Phliips terstond een stiigjng van 20 en voor Uni lever van 30 nunten. Later in de middag zette het herstel zich voort zodat. A K.U. opliep tot biina 350. PhiliDS tot over 630 en Unilever tot dicht bij de 560. Kon. Olie 'aarentegen volgde het verloop van Wall- street. nauwkeurig hetgeen echter toch meebracht dat de stemming voor het hoofdfonds aan de vaste kan' lag. Overigens verliep de handel kalm maar was toch opgewekter dan op de vorige dagen. Scheenvaartoapieren lieten een herstel zien en ook de Indonesische fond- ser. gingen vrij krachtig omhoog, vooral voor Amsterdam Rubber en H.V.A Deli was vast maar bleef nog iets beneden de koersen van dinsdag. Oo de locale markt waren de koersen eveneens op hoger ni veau. waarbij het gunstige bedrijfsnieuws uit iaarverslagen en aandeelhoudei'sver- gaderingen een flink woordje meesnrak. In de handelmaatschappij Sick kwam geen notering tot stand wegens een op de aan delen uitgebracht hnd NeBorlandse staats fondsen waren kalm en we'^ig veranderd Prolongatie 3 percent. (ANP). NEW YORK De beurs beleefde in het laatste half uur een aanzienlijke winstneming die over de gehele linie winsten besnoeide De handel was actiever gedurende het grootste deel van de dag heerste een snel tempo op de beurs totdat de late reali sering van winsten zich inzette. Sommige aandelen werden zwaar getroffen. Du Pont sloot ongeveer 2 dollar lager, Litton daalde ongeveer 4, zenith 3 en Texas In struments ruim 5 dollar. Ondanks de late koop slaagde de markt erin over het al gemeen vast te eindigen. De winsten overtroffen de verliezen in aantal. Het was de eerste beursdag van de laatste tijd dat nieuwe hoogten nieuwe laagten over troffen. Spoorwegen boekten winsten tot een dolar. Hetzelfde was in chemische aan delen te zien. Van alle belangrijke aan delen sloegen de olies het slechtste figuur en weerspiegelden de bezorgdheid over een verzwakte prijsstructuur. De verlie zen bedroegen meer dan een dollar. Van de 1205 verhandelde fondsen sloten er 566 hoger en 398 lager. De omzet bedroeg 3.150.000 aandelen. Het industriegemid delde kwam van 628,05 op 629,41, dat voor spoorwegen van 163,09 op 164,16 en dat voor openbare nutsbedrijven van 85,99 op 86,09. )UPI) LOUVECIENNES (UPI) Tussen snikken en lachen van de bruid is don derdag in het stadhuis van Louvecien- nes het huwelijk voltrokken van de Franse filmsterren Brigitte Bardot en Jacques Charrier, beiden 23 jaar oud. De plechtigheid ging niet zonder hinder nissen. Eerst drong een zwerm pers fotografen het stadhuis binnen, waarop BB in tranen en snikken uitbarstte. De jonge Charrier stonden tussen zijn bruid en de fotografen en verzocht deze rekening te houden met Brigittes ge voelens. Het scheen niet te helpen waarop Fernand Guillaume, de vijfen zestigjarige burgemeester van Louve- ciennes, en de boze vaders van Brigitte en Jacques de bruidegom hielpen de fotografen te verjagen. Maar de emotie was teveel voor BB om dadelijk weer aan de ceremonie te beginnen, dus ging het paar een wandeling van tien minu ten maken in de tuinen van het stad huis om de stemming er weer in te brengen. Het huwelijk werd ten slotte voltrokken om 11.30 uur, twintig minu ten nadat het paar naar het stadhuis was gereden voor een plechtigheid, die naar zij hadden gehoopt, een rustige zou zijn. Kara, 30 te Buenos Aires verwacht. Karakorum, 18 130 m. z.o. Suez n. Suez, Karimata, 17 te Manilla n. Ilo Ilo. Karsik, 19 et Saigon v. Hongkong. Katelysia. 18 67 m. n.w. Finisterre n. Berre. Kelletia, 21 te Kaapstad verwacht. Kenia, 18 610 m. zav. Flores n. Thames. Kerkedijk. 19 v. Rotterdam te Hamburg verw. Kermia, 19 v. Suez n. Aden. Kertosono, pass. 18 Guardafui. Khasiella, verm. 18 v. Stanlow n. Hamble. Kloosterdijk, 19 te Tampa verwacht v. Tampico. Koningswaard. 13 50 m. w. Algiers n. Gibraltar. Koratia, 13 v. Puerto La Cruz n. Landsend. Korenia, 24 te Balikpapan verwacht. Korovina, 18 te Buenos Aires verwacht. Kcsicia, 19 te Thameshaven. Krebsia, 18 te Curagao verwacht. Kreeft, 19 te Narvik. Kylix, pass. 18 Minicov. Laagkerk, 18 10 m. o. Cuxhaven n. Rotterdam. Langkoeas, 17 v. Bangkok n. Tandjong Priok. Larenberg, 20 te Monrovia verwacht. Léiderkerk, 19 te Marseille verwacht. Lekhaven, pass. 18 Fernando Noronha. Lemsterkerk, pass. 18 Perirn n. Akaba. Leto, 19 te Bremen. Lib. Bell, 18 180 m. z.o. St. Helena n. Ph.delphia. Lindekerk, 19 te Bahrein. Lissekerk, 18 v. Kuwait n. Bushire. Loenerkerk, 18 105 m. w. Algiers n. Rotterdam. Loosdrecht, 18 90 m. o. Ras Fartak n. Aden. Loppersum, 19 te Savannah. Louis Lantz, 18 140 m. w. K. St. Vine. n. Monrovia. Maas, 18 v. Piraeus n. Sousse. Maaskerk, 19 te Stettin. Marnelloyd, 18 700 m. w.n.w. Guam n. S. Fr'cisco. Medon, 18 v. IJmuiden n. Curagao. Meerdrecht, pass. 18 Key West n. Batonrouge. Memnon, 19 te Hamburg verwacht v. Bremen. Merseyllovd, 19 te Tandjong Manl. Merwede, 18 v. Bremen n. Dakar. Mirzam N. 19 te Casablanca verwacht. Modjokerto, pass. 18 K. St. Vincent n. Rotterdam. Moordrecht. 18 180 m. z.w. Karachi n. Abadan. Munttoren. 19 te Palermo. Naess Command., 18 125 m. z. Djeddah n. Fawley. Naess Tiger. 18 v. Port Said n. Ostermoor. Nestor, 18 480 m. n.w. Paramaribo n. Amsterdam. Noordwijk, 18 te IJmuiden verwacht. Notos, 18 te Amsterdam n. Malta. Oberon, 18 v. Port of Spain n. Paramaribo. Ommenkerk, 18 v. Marseille n. Cadiz. Oostkerk, 18 130 m. w.z.w. Minicoy n. Aden. Ootmarsum, 19 te Le Havre. Oranjefont., 17 480 m. n.o. St. Helena n. L. Palmas. Orion. 18 70 m. z.w. Oporto n.. Amsterdam. Ossendrecht, 18 435 m. z.o. Kp. Race n. Triëst. Ouwerkerk, 18 750 m. z.w. mond Congorivier naar Kaapstad. Papendrecht, 18 v. Elbe n. Rotterdam. Peperkust, 18 120 z.z.o. Lagos n. Duala. P G. Thulin, 18 te Balboa. Philine, 20 te Rotterdam verwacht. Pieter S, 24 te Cardiff verwacht. Poelau Laut, 19 te Hongkong. Polydorus. 20 te Adelaide verwacht. Polyphemus, 18 v. New York n. Baltimore. Poseidon, 18 te Tampa verwacht v. Nassau. Prins Alexander, 19 te Casablanca. Prins der Nederlanden, 19 te Curagao. Prins Willem III, 18 v. Le Havre n. Montreal. Prins Willem V, 19 v. Rotterdam n. Londen. Prins Willem George Frederik, 19 te Quebec. Proven.singel, 18 440 m. z.o. K. Race n. Galveston. Purmerend, 18 te Curagao n. Port Harcourt. Randfontein. 19 te Antwerpen verw. v. Hamburg. Reza Shah The Great, 18 te Rotterdam. Riouw, 18 te Antwerpen. Roebiah. 20 te Rotterdam verwacht. Rondo. 17 te New York n. Christobal. Rotti. 18 v. Trincomalee n, Belawan. Rijndam. 18 v. Southampton n. Quebec. Salatiga, pass. 18 Djeddah n. Port Said. Saloum, 18 445 m. z.z.w. Las Palmas n. Nantes. Schie, 18 200 m. w.n.w. Alexandrië n. Alexandrië Senegalkust, 19 v. Rotterdam n. Antwerpen. Slamat, 19 te Balboa. Sliedrecht, 18 v. Novorossisk n. Wismar. Soestdijk, 18 600 m. w. Landsend n. New York. Solon. 18 725 m. n.o. San Juan n. Antwerpen. S1ad Alkmaar, 18 dw. Kipenhagen. Stad Arnhem, 18 v. Narvik n. Gent. Stad Delft, 18 430 m. w. Landsend n. Belfast. Stad Utrecht, 18 150 m. z.o. Sable eil. n. N. York. Steven, 18 v. Tel Aviv n. Iskenderun. Straat Bali 17 120 m. z.w. Rio de Jan. n. Maceio. Straat van Diemen, 18 180 m. w.n.w. Kaapstad naar Rio de Janeiro. Sumatra, 19 te Balikpapan. Sunetta, 18 430 m. o.n.o. Zanzibar n. Beira. Tabian, pass. 18 Gibraltar n. Amsterdam. Tahama, 18 180 m. z.w. Flores n. Finnart, Glasgow. Tamara, 18 v. St. Petersburg n. Punta Cardon. Tankhaven 1, 19 te Singapore. Tara. 18 te Antwerpen v. Salvador. Tarakan, 18 te Houston verwacht. Taria, 17 v. Durban n. Abadan. Tawali, 18 75 m. z.w. Sokotra n. Cochin. Teiresias, 18 v. Birkenhead n. Alexandrië. Texel. 13 te Port Said verwacht v. Rotterdam. Thelidomus. 18 ten anker Puerto La Cruz. Theobaidius, 20 te Curagao verwacht. Tiba. pass. 18 Madeira. Tjibadak, 18 te Saigon verwacht v. Singapore. Tjiluwah. 18 115 m. n.o. K. Padaran n. Hongkong Tomocyclus. 19 te Puerto La Cruz verwacht. Tomori, 18 25 m. w. Gibraltar n. Marseille. Utrecht, 21 te Belawan verwacht. Van der Hagen, 18 50 m. z.z.w. Kobe n. Hongkong. Van Waerwijck, 19 te Singapore. Vasum. verm. 20 v. Halifax n. Rotterdam. Vivipara. 18 170 m. w. Str. Ormoesz n. Gibraltar. Vlist, 18 540 m. n.w. Horta n. Rotterdam. Waal, 18 v. Alexandrië n. Beyrouth. Waterland, 18 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Waterman, 18 v. Rotterdam n. New York. Westertoren, 18 265 m. n.n.w. Perlm n. Mena. Westland 18 120 m. z.o. Bahia n. Sao Vicente. Wield recht. 18 250 m. z.o. P'maribo n. P. La Cru- Willem Ruys, 19 te Wellington. Willemstad. 18 v. Paramaribo n Brighton. Witmarsum. 18 v. Amsterdam n. Bremen. Wonosari, 18 320 m. o. Socotra n. Djibouti. Zaanland, pass. 19 Finisterre n. Amsterdam. Zuiderkerk, 18 te Sydney v. Melbourne. Zuiderkruis. 18 v. New York n. Le Havre. KLEINE VAAR! Ank T, 17 v. Ostrand n. Rafso. ELjo, 17 v. Yxpilo n. Cork. Flevo, 18 10 m. z.w. Dungeness n. Rotterdam. Ilias, 18 15 m. van Kp. De Gata n. Savona. Joost, 17 v. Hudiksvall te Zaandam. Julia Mary, 17 v. Leixous n. Lissabon. June, 16 v. Bergen te Southampton. Lucas Bols 2, 18 18 m. w. IJmuiden n. Amsterd Lijnbaansgracht, 17 te Helsinki. Manto, 18 te Aarhus n. Amsterdam. Mare Liberum, 19 v. Dakar te Bordeaux verw. Midas, 18 30 m. n.o. Kp. Villano n. Rotterdam. Nero, 18 dw. Finisterre n. Antwerpen. Phidias, 18 15 m. z. Genua n. Tanger. Plato, 18 te Rotterdam n. Pernis. Schippersgracht, 18 v. A'dam te Londen verw. Twee Gebroeders, 18 te Dungeness n. Rotterdam Westerdok, 17 v. Liverpool n. Rotterdam. SLEEPVAAR'i Cycloop pass. 17 Gavdo. Friesland 18 v. Vlissingen n. Honfleur. Hector en Titan. 17 30 m. z. Wight. Zeeland, 17 120 m. z. Tehantupec. Zwarte Zee, 15 v. Port Said.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3