Tour kan bar spannend worden door een teveel aan kanshebbers Grote belangstelling voor de Aardbeien-koersen Twee groepen atleten gaan zich voorbereiden op de Sp elen PLAST! Nederlanders zal niet veel anders overblijven dan „knecht" spelen SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE ZATERDAG 20 JUNI 1959 9 Ook de anderen W ereldkampioenschappen dames in Nederland Kanshebbers Toch Roger? De restanten in de com petitie van de HVB De tweede testmatch India in tweede innings op 50 voor 4 Geen parlementaire com missie voor de bokssport Alex Olmedo in Londen door Krishnan verslagen Kampioenschap voor dames „Anquetil wenst niet samen met Rivière in één nationale ploeg te rijden"; „Gémi- niani staat achter Rivière en stelt voor samen in een regionale ploeg onderdak te zoeken"; „Bobet verklaart, dat Anquetil (zijn aartsvijand van enkele jaren terug) zijn beste vriend is en dat hij met hem één lijn zal trekken"; „Ploegleider Bidot weigert zijn formatie aan ruzies op te offeren"; „Alle sterren starten toch in Franse nationale ploeg"; „Gaul onzeker voor Tour de France"; „Extra sportieve merken rijden Tour baas Goddet in de wielen"; „Baldini wil niet met Favero rijden". En zo zou men nog een tijdlang kunnen doorgaan met de bloemlezing van geruchten, krantenkoppen en sensationele nieuwtjes. Het is het gebruikelijke beeld in de weken voor de start van de Tour en denk niet dat de Tour-directie al dit schokkende „nieuws" met angst cn beven heeft ontvangen. Integendeel, het betekent reclame, publiciteit en de bladen van de heren Goddet (l'Equipe) en Levitan (Parisien libéré) vliegen de deur uit en daar gaat het maar om RONDE VAN FRANKRIJK 1959 Maar hoeveel op zettelijke, opge schroefde publi- citeitsstunts ook gemaakt worden door hen die aan de Tour geld moe ten verdienen, er schuilt in al die verhalen over controverses enz. toch ook hier en daar altijd wel een kern van waarheid. Want Anquetil voelde zijn positie in de nationale ploeg natuurlijk be dreigd door Ri vière, de extra- sportieve groe peringen hebben inderdaad roet in het eten van monsieur Jacques willen gooien en inderdaad heeft signor Valente, de leider van het Italiaanse merk Emi, geprobeerd Gaul de- deel neming te ver bieden. Maar het is ook traditie, dat Goddet als winnaar uit alle organisa torische strubbelingen te voorschijn komt. Hij heeft Marcel Bidot duidelijk gemaakt, dat hij de sterren bijeen onder de trico lores verzameld wilde zien en zo is het ook gegaan. Ook de andere ploegleiders-selectio- neurs is het aanvankelijk verre van voor spoedig gegaan bij hun voorbereidingen. De directeuren-technique van de regio nale Franse ploegen zoals Le Drogo, De- ledda, Mazier hebben moeten afwachten of en zo ja, welke „lekkere hapjes" Bidot hun nog zou laten. Binda, het gerouti- Handbal Het bestuur van de Internationale Hand balfederatie heeft vrijdag op zijn verga dering in Wenen besloten, de wereldkam pioenschappen handbal voor dames in 1960 te houden in Nederland. Aan Duitsland werden voor 1961 de wereldkampioen schappen zaalhandbal voor heren toege wezen. Voetbal Wielrennen neerde opperhoofd van de Italiaanse squa- dra, heeft een maand nodig gehad om de kloof tussen prima donna Ercole Baldini en de imposante Vito Favero te dichten en Dalmacio Langarica. die het als leider van de Spanjaarden nog eens mag proberen, verkeerde een tijdlang in onzekerheid om trent de vorm van Federico Bahamontes. Jean Aerts kwam, nadat zijn volledige nloeg was aangewezen, voor het geval dat Jean Adrieaenssens ineens vond dat hij in de huidige conditie niet in de Tour thuis behoorde. Het was: hij start niet, hij start wel, hij start niet en tenslotte hij start wel. En dan het tweemanschap van de Ne- Lux-combinatie Jean Goldschmidt en Klaas Buchly. Wat de Luxemburgers be treft was er geen keus. D_ glorieuze Tour winnaar 1958 Gaul zou worden bijgestaan door Marcel Ernzer, Jampie Schmitz en Aldo Bolzan. Nederlandse „zekeren" waren er niet. Piet Damen begon het seizoen zonder overtuiging, reed een bijzonder slechte Dauphiné, maar herstelde zich in de Ronde van Luxemburg. Martin van der Borgh, de andere Nederlander, die zich verleden jaar als debutant zo voortreffe lijk weerde tot het moment dat hij dooi de ongelukkige val tussen de Ares en de Por te d'Aspet werd uitgeschakeld, heeft eveneens enige tijd nodig gehad om in vorm te komen. De prestaties van Jaap Kersten, Geri-it Voorting, Piet van Est en Piet de Jongh zijn niet boven de middel maat uitgekomen en die van Daan de Groot waren, met uitzondering van de Vierdaagse van Duinkerken, zonder meer slecht. Bi-am Kool, als all-rounder ontdekt in de Dauphiné na een goede start in vaderlandse en Belgische wedstrijden, is de enige debutant in de Nedex-lands- Luxemburgse ploeg en met debutanten is het nu eenmaal zo, dat men over kansen beter niet kan spreken. Wie dan wel de kanshebbers zyn? De tijd met een of twee uitgesproken favo rieten is voorbij. Dat wil echter niet zeg gen, dat er in deze ronde geen kwaliteit aan de start komt. Het is een sterrenge- schitter van jewelste. Noem maar op: Tour-winnaar Bobet, Tour-winnaar An quetil, Tour-winnaar Gaul, wcrelduur- rccordhouder Rivière. wereldkampioen Baldini, daarnaast klimspecialist Baha montes. rouleur Graczyk, sprinter Darri- gade en de sterke Belgische zwoegers Brankart en Adriaenssens. Er liggen natuurlijk nog heel wat out siders op de loer, doch menselijkerwijs ge sproken moet de Tour-winnaar worden gezocht in het kwintet Rivière, Gaul, An quetil. Baldini en Bobet. Ja, ook Bobet weer na zijn schitterende zeges in Bor deaux-Parijs en in de cyclo-motoristico. Zoals wij reeds in het eerste verhaal schreven, heeft Jacques Goddet de opzet van de Tour gehandhaafd. Een lange vlakke aanloop met een tijdrit, gevolgd door Pyreneeën en Alpen met tussen deze beide bei-gcomplexen een tijdrit op een steile klim (Puy de Döme) en tenslotte nog een derde rit tegen het uurwerk. Het leek verleden jaar alsof Goddet al les zo had geconstrueerd om Gaul te laten "Winnen, een opzet die uitstekend slaagde. Op papier heeft de Luxemburger, die bovendien met zijn fantastische Giro-over winning heeft getoond in vorm te zijn, dus de beste kansen. Maar in alle onder linge concurrentie zal er door de Fransen wat Gaul betreft zonder enige twijfel één lijn worden getrokken en die lijn gaat even zeker tegen de plannen van Gaul in. Meer dan ooit zal Gaul de steun van zijn ploegmakkers behoeven en de taak van de Nederlanders is dus wel duidelijk: knecht spelen. Misschien dat tussen het vervullen van deze functie renners als Damen en Van der Borgh de kans en het verlof krijgen zelf eens wat te proberen en theoretisch is zelfs de mogelijkheid niet uitgesloten, dat Goldschmidt Gaul als kopman zal moeten vervangen. Op de internationale wielermarkt staat echter niet de naam Gaul hel hoogst op de lijst der noteringen, doch die van wereld uurrecordhouder en Tour-debutant Ri vière, de arrogante, lastige, maar onmis kenbaar razendsnelle Roger. Ook hij zal het niet zonder steun kunnen, evenmin als een van zyn ploeggenoten dit zou kunnen. Het gehele seizoen heeft hij tegen Anque til gereden en al heeft de Bretonse Anquetil Rivière als equipe-genoot aanvaard, dat wil nog niet zeggen, dat hij of Bobet en misschien ook zelfs Géminiani niet ge negen zullen zijn Rivière in de gele trui te helpen en te houden. Alles wijst er op, dat de Tour de France 1959 een gedegen wielerslag zal gaan bren gen, maar even zeker lijkt het. dat vóór die strijd in alle hevigheid ontbrandt eerst in de nationale ploeg van Bidot een stevig robbertje zal worden gevochten om de generaalssterren. Zondag wordt het competitieprogram ma in de HVB besloten met de wedstrijd EDO 4Ripperda 2 om het algeheel kam pioenschap van de HVB. De wedstrijd wordt gespeeld op het EDO-terrein en be gint om twee uur. VVD 2 zag het protest in de promotie wedstrijd TZBVVD 2 toegewezen, zodat de uitslag in plaats van 2-1 voor TZB, ver andert in een 2-2 gelijkspel. De wedstrijd Vogelenzang 2VVD 2 in de promotie competitie, die zondag wox'dt gespeeld, kan dus de beslissing brengen wie met Van Nispen naar de tweede klasse promo veert. De extx-a halve competitie die nodig is geworden tussen WH, DSK, Spaarndam en Vliegende Vogels wordt dit seizoen niet meer gespeeld, maar zal pas op zondag 23 augustus beginnen. Cricket De strijd op de tweede dag van de twee de testmatch EngelandIndia, gespreid op Lord's in Londen verliep met wisselen de kansen. Maar toen de stumps getrok ken werden stonden de bezoekers er niet al te best voor. Zij waren zeer gesd begonnen door zes Engelse wickets te nemen voor 80, in ant woord op hun eigen totaal van 168, maai verslapten toen, zodat Engeland op 226 kun komen. Voor dit prachtige herstel van dc Engelsen zorgden Ken Barrington en Brian Statham. Barrington scoorde 80 (10 vieren) en Statham 38 met een stand van 84 voor het achtste wicket. De gasten stonden dus 58 achter op de eerste inn in-; - Voor de tweede maal aan bat verloren zij vier wickets voor slechts 42 runs. A-m het einde van de dag stond India op 50 runs met nog zes wickets in handen. D? medium pace bowlers Remakant Desai en Surendra Nath namen onderscheidenlijk 5 voor 89 runs en 3 voor 46. T ennis „Voor de Olympische Spelen 1960 in Rome gaat onze gedachte in de allereerste plaats uit naar een kleine groep atleten, die reële kansen hebben op goede resultaten. De tij den, dat een begaafd atlete of atleet, zoals Fanny Blankers-Koen of Wim Slijkhuis voor ons land Olympische lauweren oogst te, liggen achter ons en daarom zal onze voornaamste taak moeten zijn nieuwe top atleten te kweken" Dit zei vrijdag de heer Frans Jutte, voorzitter van de nationale technische commissie: van de Koninklijke Nederlandse Atletiekunie tijdens een pers conferentie in Amsterdam en hij doelde hiermede op de plannen, die de KNAU heeft ten aanzien van de uitzending en de voorbereiding van de Nederlandse atleten naar de Spelen in Rome. Het ligt in de bedoeling, aldus de NTC- voorzitter, na de Nedeidandse kampioen schappen op 12 juli in Rotterdam, twee A rhiprtovtip ..:;.vv-vv ff'... VRAAG FOLDER EN KLEURADVIES POSTBUS 8032 - AMSTERDAM PLASTIC0L0R: 'n kwaliteitsprodukt van PI ETER SCHOEN - ZAANDAM groepen voor Rome aan te wijzen, een groep, waai-schijnlijk, atleten van Euimpese top- en middenklasse als de thans in Amei'ika studerende Henk Vis ser, Eef Kamerbeek, Kees Koch, Joke Bij- leveld, Wemmy Spierenburg-Scholt- meyer, Come van den Bosch, Dini Ho- bers, Ine Terlaak-Spijk en nog enkele an deren. Daarnaast wordt een groep „mogelij ken" aangewezen, en hier wordt gedacht aan de atleten die regelmatig in lan- Atletiek denwedstrijden uitkomen en aan de aan stormende jeugd, zoals Chris Konings, Fi-ans Bekei-, Jan van Uden, Loes Boh- ling en Corrie van Wijk. Bijzonder zorg zal aan deze groepen wor den besteed door de bondscoaches Jan Blankers en Piet Korver in nauwe sa- menwei'king met de clubtx-ainers. De tech nische voorlichting blijft voortduren. Bui tenlandse coaches zullen de clubleiders de nieuwste trainingsmethoden uiteenzetten. En de KNAU zal nauw coatactonderhoxir den met de z.g. trainingsverenigirtg en mét oud-atleten om door samenbundeling van allé krachten de Nederlandse atletiek op een hoger plan te bx-engen. Hiervoor is geld en energie nodig. De energie hebben wij, het wachten is nog op het zo nodige geld. Een beroep deed de heer Jutte op het Nederlandse publiek. „Ik weet dat grote namen de toeschouwers naar de atletiek- velden trekken en daarom hebben wij ge meend het volgende seizoen korte wedstrij den met Nederlandse top-atleten en bui tenlandse cracks te moeten organiseren, dan slaan wij twee vliegen in een klap; het publiek zal dan ongetwijfeld komen kijken, terwijl onze atleten door de stimu lans van de kijkers en van de goede bui tenlandse cracks ongetwijfeld tot goede prestaties zullen komen", aldus de heer Jutte. De Italianen hebben ter gelegenheid van de Olympische Spelen in Rome een wielerstadion gebouwd, dat tot de grootste in de wereld zal behoren. Boksen Macmillan, de Engelse minister-pi-esident, heeft dondei-dag het verzoek van de La- bour-afgevaai-digde dr. Edith Summer- skill een fei-vent tegenstandster van de bokssport een commissie bestaande uit paxdementax-iërs in te stellen om de geva ren verbonden aan het boksen te bestu deren, verwoi-pen. Micmillan zei onder meer, dat hij van mening was dat men diende te vertrouwen dat de organisaties die verantwoox-delijk zijn voor de controle op de bokssport ook ten aanzien van deze zaken hun plichten kennen. Alex Olmedo, de Peruaan met de Ame rikaanse „tennisnationaliteit", heeft vrij dag een grote teleurstelling moeten ver werken in het toernooi van de Queens Club om de Londense open kampioen schappen. De grote favoriet voor Wimble don werd in de halve eindstrijd namelijk met duidelijke cijfers verslagen door de Indiër Ramanathan Krishnan: 8-6. 6-1. Met Krishnan plaatste zich in de finale de Aus traliër Neale Fraser, die zijn landgenoot Gorman met 6-4, 6-3 versloeg. De eindstrijd in het dames-enkelspel zal gaan tussen de Mexicaanse Yola Ramirez en de Belgische Christiane Mercelis, van wie laatstgenoemde gemakkelijk tot de fi nale doordrong, doordat haar tegenstand ster, de Italiaanse Lea Pericoli, in de tweede set door een voetblessure de st-ijd moest staken. Mej. Mex-celis leidde op dat moment met 6-1, 3-0. Mej. Ramirez ver sloeg in de andere halve finale mej. Ruia Morrison (Nieuw-Zeel.) met 4-6, 6-3, 6-4. Zondag is Alkmaar weer aan de beurt -met- -detraditicmele-aai'dbeien-koersen, waarvoor weer van de zijde der deel- nemei'S ëen grote belangstelling aan de dag wordt gelegd. Voor de eex-ste keer in. zijn Cai-rière verschijnt Theo Mesidor op deze baan aan de start en gezien zijn uitzondei-- lijke kwaliteiten is hij dc gedoodverfde favoriet. Slechts Double Sic M kan hem het vuur nog na aan de schenen leggen. De tweede ovei-winning kan stal-Geer- sen boeken in het amateursnummer met Vivant Ilollandia, die in uitstekende vorm is en de op de eigen terrein lopende Vio- lina Norton achter zich kan houden. De enoiTn verbeterde Sweetheart Julia B mag beslist niet kansloos woi-den gesteld en is als outsider in dit gezelschap zeker moge lijk. Het lange afstandsnummer om de ama- zoneprijs is met een 4-tal nieuwe gegadig den in een groot veld een volkomen open A MATEURVOETB AL HFC kan zondag de eerste klasse ama teurs bereiken. Het zal daartoe in Gorkum tegen SVW tenminste een gelykspel moe ten behalen en dat zal ongetwijfeld alleen na een uiterste krachtsinspanning tot stand kunnen komen. Want hoe is de stand van zaken? SVW kan de promotie ook tot een feit maken, maar moet beslist winnen om het zo ver te doen komen, want spelen de Gorkummers gelijk, dan volgt een beslis singswedstrijd en verliezen zij dan is het cersteklasserschap verkeken. Aangenomen tenminste dat Baarn de uitwedstrijd van het reeds uitgeschakelde VFC wint. Hoe het. allemaal zal verlopen is moeilijk te vooi-spellen. Dat Baarn haar kansen in eigen hand zal houden door een zege op de Vlaardingers lijkt alleszins waarschijn lijk, maar van de wedstrijd SVWHFC is met geen mogelijkheid een redelijke prog nose le maken. De Gorkummers spelen thuis en dat is een niet gering voordeel, maar de Haarlemmers beschikken over een zeer sterke achterhoede die bij voorbeeld de uitwedsti-ijd tegen Baarn in zoverre gered heeft dat een 00 score gehandhaafd bleef. Hoe het ook verlopen mag, spannend zal de strijd in ieder geval wel worden. De stand in de promotiecompetitie is als volgt: HFC SVW Baarn VFC 9— 5 11— 8 6— 7 6—12 De toestand van TYBB in de promotie- strijd voor de tweede klasse is niet al te best. Maar winnen de Haarlemmex's zon dag op het EDO-terrein van HION (aan vang half zeven) en verliest Overmaas van Excelsior, waardoor laatstgenoemde het eersteklasser-schap ten deel zou vallen, dan is de strijd om de tweede plaats weer vol komen open. De stand is op het ogenblik namelijk: 3 3 0 0 3 111 3 111 3 0 12 Excelsior '20 Overmaas HION TYBB 6—1 6—5 5—8 1—4 CRICKET In de eex-ste klasse van de cricketcompe titie komt Rood en Wit eindelijk weer eens in actie en staat voor een zeer moeilijke opgave in de uitwedstrijd tegen HCC I. In I B heeft Haai'lem een thuiswedstx-ijd tegen PW. De overige wedstrijden zijn: Rood en Wit IIVCC (terrein Spanjaardslaan), Hilvex-- sumRood en Wit III, Excelsior II BMHC, HBS IIHaarlem II en Rood en Wit IV—CVHW. ROEIEN Ter gelegenheid van het 67ste lustrum van de Rijks-universiteit in Groningen wordt op het Eemskanaal in Delfzijl door de Groningse Studenten Roeivereniging Aegir de „Internationale Soda Regatta" ge houden. Deze vreemdsoortige naam is te danken aan het feil dal de wedstrijden worden geroeid in de onmiddellijke nabij heid van de Soda-Industrie. Het belooft een bijzonder interessant toernooi te worden. Ruim 250 ploegen uit zes landen hebben met hun sterkste ploe gen ingeschreven. Vooral de Duitse deel name is bijzonder groot en sterk. Alle Ne derlandse senior-ploegen zullen hier aan de start verschijnen. Voox-al de nummers acht zijn zeer zwaar bezet. In het hoofdnummer, de jonge acht B, hebben 11 ploegen ingeschreven. Op de deelnemende ploeg van Aegir zal dan ook een zware taak rusten om de medailles in het noox-den te behouden. Bij het nummer tweede klasse oude achten starten de ploegen van Favorite Hammonia (Duitsl.), Galway University, Dublin (beide Ierland) en de Nedei'landse ploegen van Nereus, DDS, Njord, Proteus en Laga. In het skiffnummer zullen de skiffeurs Rentmeester, Bakker en Redelé elkaar weer ontmoeten. Ditmaal zal ook een skif- feur uit Kiel het tegen hen opnemen. Deze zal voor verrassingen kunnen zorgdx*agen. De vierde Nederlandse skiffeur Van We zenbeek heeft zich wegens zijn voetbles sure, die van langdurige aard blijkt te zijn, wederom moeten tex-ugtrekken. Een der hoogtepunten van de wedstrij den zal de strijd in de vier zonder stuur man zijn. Willem III, Argo en Nereus vin den hier een zeer sterk Duits duo tegen over zich. Het zijn de ATV Kiel (Europees kampioen '58) en Etuf-Essen (Europees kampioen '57). De lei-se ploeg Galway zal als grote onbekende aan de start ver schijnen. In het nummer gestuurde vier zullen de ploegen van Gelsenkirchen, Duisburg, Dus- seldorf en Etuf Essen, alle klinkende na men in dit nummer, de ploegen van de Hollandia Roei Club, Argo en Nereus als zware tegenstanders vinden. Ook bij de dames zal er veel spanning zijn. De ongeslagen dubbel vier van Nau tilus zal het ditmaal opnemen tegen de Hunze uit Groningen en de dames van Etuf-Essen. De Rottex-damse dames zullen hier zeker wederom zegevieren. In het nummer double scull verschijnen de Spaarne-dames GispenSchipper aan de stai-t. De Spaarne-dames zullen een zeer harde dobber krijgen aan de ploegen van de Hunze, en de beide Duitse ploegen van de WSV Muhlheim en de Duisburger RV. In deze laatste ploeg zit de bekende Duitse kampioene Ingrid Scholz. KORFBAL Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt „Aurora" zondag een korfbaltoer- nooi, waaraan 44 ploegen deelnemen. In de ereafdeling komen uit Blauw Wit, Ons Eibernest, Luto en Sportlust. De overige ploegen zijn als volgt inge deeld: Afd. I: Watervliet, Ons Eibernest, Oos- tei-kwartier, Crescendo en Aurora. Afd. 2 A: Succes, DVD, Oosterkwartier, Sport Vereent en Nieuw Flox-a. Afd. 2B: Blauw Wit, De Raven, Aurora, Nieuw Flora en Oosthoek. Afd. 3: Watervliet, Oosthoek, DSV, Oos- terkwax-tier en Blauw Wit. Afd. 4 A: Succes, De Houtsnippen, DVD, Sport Vereent en De Raven. Afd. 4 B: Eibernest, KNS, A'mum, Kwiek en Aurora. Afd. 5 A: Watervliet, De Houtsnippen, Oosthoek, A'mum en Kwiek. Afd. 5B: DSV, KNS, Oosterkwartier, Houtsnippers en Sportlust. Aan het Fluks-toernooi neemt Haarlem met 2 senioren- en 1 juniorentwaalftal deel. Haarlem speelt tegen De Algemene, HSV, Die Haghe en Fluks. Het tweede twaalftal heeft als tegenstanders HSV 2, Fluks 2, Wion 2, Aio, Die Haghe 2 en Danaiden 2. Op het Rohdaveld in Amsterdam vindt om half drie de wedstrijd RohdaHKV plaats, die geleid wordt door arbiter M. v. d. Linden uit Rotterdam. TENNIS Zondag wordt dc tenniscompetitie be sloten met de laatste promotie degradatie wedstrijden waarbij uiteraard veel op het spel staat en in het bijzonder de belang stelling uitgaat naar de verrichtingen van Bloemendaal, Groenendaal en WOC. Bloemendaal zal aan de Joh. Verhulst- weg trachten tegen Kennemei'land 2 de overgangsklasse B te bereiken en Groe nendaal en WOC, jaren achtereen beho rend tot de toonaangevende clubs in het district Haarlem, zullen al het mogelijke doen om de plaats in de overgangsklasse te behouden. Voor de Heemstedenaren staat een bezoek aan „Leusderpark" op het programma en voor WOC een ontmoe ting met Toeg-Hillegersberg 4 in Rotter dam. De Haarlemse LTC 3 verdedigt in Amersfoort tegen Fléhite 2 haar plaats in de tweede klasse evenals „Heemstede 2", dat in Gouda tegen Be Quick aantx-eedt. Zandvoort speelt op eigen banen tegen Thor RW 9 met als inzet promotie naar de tweede klasse. De Kennemer LTC zal in Overveen een poging wagen om via een zege op de Baarnse LTC de derde klasse te bereiken. TC Zandvoort 3 ontvangt de Dordrecht- se LT C2 met als doel voor ogen een plaats in de vierde klasse. KEGELEN Alle feestelijkheden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Kegelbond zullen plaats vinden in het ge bouw van de Haarlemse Kegelbond. Van daag met een x-eceptie, 's avonds met een feestavond in de grote zaal en zondag met een districten-wedstrijd op de kegelbanen. De N.K.B. xestaat uit 6 districten, die elk met een hei-en-twintigtal en een da mes-tiental vertegenwoox-digd zijn. Daar mede komen de beste werpers van geheel Nederland op de baan. Voor Haarlem zijn afgevaardigd de dames Alberts, Franzen- Vos, De Jong en de heren v. d. Berg, Boeltjes, De Jong, Slenters en Winthorst. Met Alkmaar en Amsterdam vormen zij samen district I. De indeling van de andere districten is: district II Delft, Den Haag, Rotterdam en Utrecht; district III Breda, Eindhoven, Den Bosch, Helmond, Tilbux-g; district IV Zuid-Limburg; district V Apeldoorn, Arn hem, Nijmegen en Oost-Gelderland; dis trict VI Noox-d-Nederland, Twente en Zwol le. MOTORSPORT In Zandvoort wordt zondag een moto- cross gehouden in de duinen bij het cir cuit. De training is van elf tot een uur, de wedstrijd begint om twee uur. koex-s. Daar Nottelman uit de gunstigste positie kan starten, mag worden aange nomen dat hij Unwarsfugel S en Terraise de. baas. zal kunnen blijven.. Met Xina S, die als 2-jarige de grote uit blinkster was, wil het nog niet vlotten. Nu echter in de Aardbeien-prijs de con currentie van matig gehalte is, kan zij Koersen in Alkmaar haar eerste overwinning in dit seizoen boeken, vóór de vertegenwoordigers van stal-Neef en Wendola. In de Moulin Rouge-prijs zal de pittige Xitty Erebus een harde dobber hebben om X Pluto te kunnen verslaan en al zou zij daarin slagen dan komt de steeds in Alk maar uitstekend lopende Woutje haar nog bedi-eigen. Onder de elf 2-jarigen zijn weer vele debutanten, maar daar Yec als een gun stige verrichting heeft laten zien, wordt hij in dit rad van avontuur aanbevolen voor Ylite Rose. De tacticus Nottelman moet met Vulutre S in de Dutch Evern- prijs een handicap van 60 meter inlopen om te kunnen winnen. Daar in de eerste groepen de kwaliteit der paarden niet groot is kan hij dit, waax-bij hij ongetwijfeld Vaandrig en Vrolijke Frans met zich mee krijgt. Indien Roulette Hanover zich even voor beeldig gedraagt als bij zijn laatste optre den, dan zal de favoriet in de Zoete Frans jes-prijs Triton Erebus zich moeten reppen om het in hem gestelde vertrouwen niet te beschamen. De sterke Valk S is een mogelijke outsider. Advertentie Golf Het nationale dameskampioenschap golf (op 26, 27 en 28 juni) wordt niet op de banen van de Rosendaalse G. C„ maar op die van de Amsterdamse G. C. worden ge speeld.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3