Nederlandse damesploeg - in topvorm boekte duidelijke zege op Italië Salvadori en Shelby reden Aston Martin in Le Mans naar de zege Promotie voor Bloemendaal, Zandvoort en Kennemer TC Marius Bos nieuwe Nederlandse kampioen 200 meter horden A TLE TIEKINTERLAND IN MAASTRICHT Uitstekende sprong van Wemmy Spierenburg Moss werd opnieuw geplaagd door pech MAANDAG 22 JUNI 1959 9 HVGB leed nederlaag tegen „Rotterdam" Duitse waterploeg voor Nederland samengesteld Exhibitie Wimbledon- spelers afgelast Indiër Krishnan won in finale in Londen Motorrenner Frits Kok in ziekenhuis overleden Nederlandse bridgers leiden in Scheveningen Motocross in Zandvoort Noordhollandse titels voor Schram en Jansen DAAROM is Mascotte 3 x> beter! JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN DOS ■"■v De Nederlandse damesatletiekploeg heeft zondagmiddag op de fraai aan de voet van de St. Pietersberg gelegen sintelbaan van het sportpark Jekerdal te Maastricht een duidelijke overwinning met 6750 punten behaald op de Italiaanse meisjes. De Nederlandse dames leverden de ene topvcrrichting na de andere en zelden hebben de toeschouwers zo kunnen genieten van een zo goede wedstryd en zulk een felle vechtersmentaliteit in de Nederlandse ploeg. Het was atletiekweer by uitstek. Geen wind, warm en het bleek werkelijk even een opluchting toen by de aanvang van de wedstrijd op deze eerste, volgens de kalender officiële zomerdag, enkele regen druppels naar beneden vielen. Evenzo verfrissend als het regenwater waren de prestaties van de gehele Neder landse ploeg. Wat te zeggen van verrichtingen als de 800 meter tyd (2 min. 11.4 sec.) van Gerda Kraan, die een nieuw Nederlands record betekende, de sprong van Wemmy Spierenburg Scholtmeyer, die met 6,20 meter niet alleen tot op vyf centi meter het Nederlandse record van Fanny Blankers-Koen benaderde, maar tevens bevestigde dat zy de Europese top heeft bereikt. Ook Joke Bijleveld, die in vier sprongen op 5.98 meter kwam, en toen wegens een lichte enkelblessure van verdere pogingen afzag, zal met een iets betere landing een atlete van formaat zijn op dit nummer. Nel Zwier bereikte 1.66 meter bij het hoogspringen, Ine Terlaak-Spijk was su perieur op de 400 meter in 56.7 sec. en de 4x100 meter estafetteploeg, bestaande uit Hannie Bloemhof, Ine Terlaak-Spijk, El len Ort en Nannie Haase leverde een he roïsch gevecht tegen de snelle Italiaan- tjes. Een strijd welke op de streep in het voordeel van de Azzurri werd beslist, zij 't dat beide ploegen dezelfde tijd, 46,7 sec., noteerden. Maar toen stond de eindzege voor Nederland al vast. In totaal kwamen onze landgenoten zes maal tot een dubbele zege, terwijl de at leten uit Italië viermaal een eerste plaats en een dubbele overwinning voor zich op eisten. Een zege dus voor Nederland, die nog meer spreekt wanneer men weet dat ver leden jaar de Italiaanse dames van Roe menië en België hebben gewonnen en te gen Joegoslavië eenzelfde puntenaantal hebben bijeengegaard. Het begon al direct goed voor de Ne derlandse dames. Met een verbluffend ge mak liep Ine Terlaak-Spijk de 400 meter in 56.7 sec. 0.6 sec. boven haar natio nale record, terwijl Nannie Haase, die voor het eerst op dit zware nummer uit kwam en Els Nieuwpoort verving, voor een vei-rassing zorgde door op honderd meter voor de streep de aanval van de Italiaanse meisjes Doro en Cavorelli over te nemen en als tweede in 58.5 sec. te fi nishen. Voor Guiseppina Leone, de vroe gere Europese recordhoudster, moesten Jo ke Bijleveld en de teleurstellende Hannie Bloemhof op de 100 meter zwichten en la ter op de 200 meter lieten Leone en haar landgenote Sandra Valenti in respectieve lijk 24 en 24.7 sec. Hannie Bloemhof en de strijdlustige Helen Ort (voor beiden werd 24.9 sec. afgedrukt) achter zich. Het was de enige.keer dat twee Italiaanse meisjes voor twee" Nederlandse bleven. 800 meter Een buitengewoon tactische race werd gelopen op de 800 meter. Gerda Kraan, die dit jaar weinig gelegenheid had om te trainen, trok er desondanks snel tussen uit en na een eerste ronde in 62.4 sec. was de situatie als volgt: voorop, met vijf meter De wat er polocompetitie Ook in de vierde wedstrijd, die HVGB voor de eerste klasse A van de zomer-wa- terpolocompetitie KNZB speelde heeft zij zich niet aan de onderste plaats van de ranglijst kunnen ontworstelen. In Rotter dam ging de strijd tegen de club van die naam. De Haarlemmers namen door Jan Heems de leiding, maar na een strafworp werd de ruststand een-een. Verkeerd plaatsen van de Haarlemmers gaf de Rot terdammers gelegenheid de leiding te nemen. De voorsprong werd nog vergroot bij een worsteling voor het HVGB-doel. Toen zette HVGB alles op alles om de achterstand in te halen. De Rotterdammers maakten er echter vier-een van. In de resterende tijd werd door Hogeland de HVGB-achterstand tot vier-twee ver kleind. De stand is nu: ZIAN 48 Rotterdam 43 Nereus 4—6 SVH 3—2 Dolfijn 3—3 HVGE 4—0 Voor de eerste klasse dames werden in de afgelopen week gespeeld: RDZDWT 2-0; RobbenHet Gooi 8-0 en Het IJ HZC 2-1; de stand van deze afdeling is: Robben 3—6 RDZ 4—2 Het IJ 3—5 HZC 3—1 Het Gooi 4—5 DWT 3—1 De uitslagen van wedstrijden gespeeld voor de waterpoloceompetitie Koninklijke Nederlandse Zwembond luiden: Heren re serve derde klasse A: DWT 2—Bruinvis sen 2 11-0. Reserve derde klasse B: VZV 2 Neptunus Zaandam 3 5-0; DWT 3 HPC 3 2-0. Competitiekring Haarlem KNZB. Dames eerste klasse: VZV 2—HPC 2 3-0. Afdeling AMI: Haarlem—DWR 1-0. Afd. AM II: VZV b—HPC 4-7. Afdeling AJ I: HVGB— VZV a 1-7. De Duitse waterpoloploeg, die op zater dag 27 (officieel) en zondag 28 (vriend schappelijk) juni in Saarbrücken tegen Duitsland zal uitkomen, is als volgt samen gesteld: Bildstein (SV Lud wigsburg), Schneider (Duisburg '98), Rademacher (Bremischer SV), Ott (SV Ludwigsburg), Nagy en Schepers (beide Rote Erde Hamm), Osselmann en Honig (beide Ama teur Duisburg) en Poschke (Wasserfreun- de Hannover). Deze negen spelers vormen samen met 'Ioffmeister (Rote Erde Hamm) en Seitz (SV Ludwigsburg), die voor Saarbrücken niet beschikbaar waren, de kernploeg voor de Olympische Spelen 1960 te Rome. Ine Ter Laak-Spijk voorsprong de steeds meer uitlopende Gerda Kraan, terwijl Jo Knaap, de Ita liaanse meisjes afstopte. Tweehonderd me ter voor de finish wist ook zij zich los te maken en de tijden logen er niet om. 2 min. 11.4 sec. voor Gerda en 2 min. 14.5 sec. voor Jo Knaap, waarmede beiden on der het oude Nederlandse record van Ger- da Kraan bleven (2.15). Atletiek Een van vreugde bijna huilende Wem- mu Spierenburg-Scholtmeyer werd na af loop van het vèrspringen door Fanny Blan kers-Koen, die de ploeg met raad en daad terzijde stond, omhelsd. En daar was ook wel reden voor. Met uitstekende presta ties van 5.90, 6.16 en 6.15 meter was zij reeds zeker van de eerste plaats. Met haar laatste poging kwam zij tot 6.20 meter, een resultaat dat nog meer reliëf krijgt wanneer men weet, dat alleen een Rus sisch meisje, Valentina Chaprunova, haar dit jaar heeft overtroffen en met een sprong van 6.27 meter voor de beste we- reldperstatie zorgde. Ook Joke Bijleveld kwam uitstekend voor den dag met 5.98 meter en het was verstandig van coach Jan Blankers, nu een tweede plaats vast stond, haar met het oog op de lichte bles sure het verder springen en lopen te ver bieden. na een spannend duel op de 80 meter hor den van de soepel over de horden glijden de Bertoni, maar haar tijd (11.4) en de 11.6 sec. van Toos Mutters waren van be hoorlijk gehalte. Al met al een landenwed- strijd op hoog niveau, die perspectieven opende voor de naaste toekomst, want, en daar waren alle KNAU-leiders het over eens, er zit nog veel meer in deze dames- ploeg. In Rijssen Frederiks van Daventria (Deventer) heeft zondag in Rijssen een 30 km. loop gewonnen. Zijn tijd was 1 uur 47 min. 22 sec. Bij de B-klassers ging de zege naar Schoonen van het Rotterdamse Minerva in 1 uur 57 min. 44 sec. In Hannover WOC heeft zich tegen Toeg-Hillegers- berg uitstekend geweerd maar het gelijk spel van de Haarlemmers was niet vol doende voor handhaving, want de sets be slisten in het voordeel van de Rotterdam- ia i— T ennis mers. F. Neelissen won zijn single, met Okker het herendubbel, mevr. Beudeker en mej. Van der Haar klopten hun tegen standsters in het damesdubbel en mevr. Rathman won met Okker het tweede ge- mengddubel. De single van mevr. Rathman had ach teraf gezien de strijd in het voordeel van WOC moeten beslechten. In de derde set leidde deze WOC-speelster met 5-1 maar verloor niettemin haar partij. Bloemendaal heeft evenals vorige week tegen Brederode 2 ook de tweede en be slissende promotiewedstrijd tegen Ken- kenmerland 2 pas in de gemengde-dubbel spelen in haar voordeel kunnen beslis sen. C. Nieland in grote vorm versloeg H. van Doorn met tweemaal 6-0, L. Ver hoef kwam tegen M. Fris steeds iets te kort en verloor met 6-8 en 5-7, Toos Schou ten op dreef klopte mej. H. de Vries met 6-0 en 6-2 en Nellie Sikkes moest met 2-6 en 5-7 de kracht van mej. T. Ferwerda erkennen. Na de singles (2-2) verloren de Bloemendaal-dames hun dubbelspel na een uitermate spannende strijd met 5-7 en 6-8, nadat men in de eerste set op de stand 5-3 tot driemaal toe de setpunt mis te. Maar de heren brachten met 6-1 en 6-3 de balans wederom in evenwicht: 3-3. In de gemengde dubbelspelen werd het pleit beslecht; mej. Sikkes en Nieland versloegen mej. De Vries en Van Doorn met 6-3 en 6-2 en mej. Schouten en Ver hoef weerstonden mej. Ferwerda en Fris met 6-0 en 6-2. Spanning TC Heemstede 2 heeft zich na een bij zonder spannende strijd tegen Be Quick in Gouda kunnen handhaven in de twee de klasse. De partijen eindigden in 4-4, de sets in 9-9 maar de games gaven de doorslag in het voordeel van Heemstede; 85-78. Het succes kemt voor rekening van de Heemsteedse dames die hun singles en hun dubbel wonnen. Bovendien werd het eerste gemengddubbel door de gasten ge wonnen. Om halfnegen viel de laatste slag. In een moeilijk duel met lange partijen, waarin het damesdubbel ten slotte op de By een zogenaamde motocross wordt het uiterste gevraagd van de motor renner zowel als van de motor. Dat kan men zeer duidelijk zien op het bovenstaande plaatje, dat zondagmid dag tijdens de motocross in de duinen bij het circuit Zandvoort werd gemaakt. Sterling Moss nam onmiddellijk na de start de leiding, gevolgd door Gregory, Trintignant en Flockart. Na het eerste uur was de stand: 1. Moss (Aston Martin), 2. Gendebien (Fer- rari) op 5 sec., 3. Behra (Ferrari) op 17 sec., 4. Allison (Ferrari) op 25 sec., 5. Gregory (Jaguar) op 35 sec. Nadat Behra eerst Gendebien van de tweede plaats had verdrongen, nam hij in de ze ventiende ronde de leiding van Moss over om twee ronden later als eerste te ko men tot een rondegemiddelde van boven de 200 km: 200.329 km. In het zesde uur van de race begon het „drama-Moss". Nadat hij het stuur van Fairman weer had overgenomen, zette hij het duel met Behra voort. Doch 13 minu- De exhibitie van sterke Wimbledon- spelers, die op 5 juli in Noordwijk zou worden gehouden, gaat niet door. De be sturen van de KNLTB, de Internationale Club en de Noordwijkse Sportvereniging achten de kosten van de organisatie en de onzekerheid omtrent de komst van en kele topspelers te groot. De Indiër Ramanathan Krishnan heeft in het toernooi om de Londense tennis kampioenschappen op Queens Club het enkelspel gewonnen. Na zijn verrassende zege in de halve eindstrijd op de Peruaan Olmedo versloeg hij in de finale de als nummer twee voor Wimbledon geplaats te Australiër Neale Fraser met 6-3 6-0. De 22-jarige Krishnan had tot ieders verbazing geen enkele moeite met de kei harde, voor vele anderen onbespeelbare service van Fraser. Het waren juist de prachtige returns op deze service, die de grondslag legden voor de sensationele overwinning. Krishnan en Fraser ont moeten elkaar opnieuw in de derde ron de van het Wimbledontoernooi. stand 4-3 de beslissing moest brengen, heeft HLTC 3 zich met een 5-3 zege op de Amersfoortse Flehite 2 in de tweede klasse kunnen handhaven. Zandvoort had op eigen banen geen moeite met degradant Thor RW 9. Alleen de damessingle van mevr. Venekamp en het herendubbel gingen verloren zodat de Zandvoorters met een 6-2 zege promotie naar de tweede klasse verkregen. Toen men na afloop van het promotieduel tus sen Zandvoort 3 en de Dordrechtse LTC 2 de balans opmaakte bleek dat beide ploegen evenveel partijen als sets hadden gewonnen zodat het aantal gewonnen games de doorslag moest geven. Zand voort had een game meer gewonnen dan de gasten en dit betekende promotie voor de Zandvoorters naar de vierde klasse. De Kennemer LTC, de schoolvereniging van het Kennemerlyceum telt tweehon derd leden en wordt geleid door een eigen jeugdbestuur. Het moet voor de jongeren een stimulans betekennen dat men na plaatsing in de vierde klasse het debuut in de competitie met promotie naar de derde klasse heeft kunnen besluiten. De Kennemer LTC versloeg de Baarne LTC met 6-2. Motorsport De 31-jarige Amsterdamse motorrenner Frits Kok, die zondag 14 juni na dr 500 cc race in Etten een zware val maakte, is zaterdagmorgen in het St. Elisa belli - ziekenhuis te Tilburg overleden. Kok kwam ten val, nadat hij als winnaai de finish was gepasseerd. Hij werd daar bij geraakt door zijn zware Norton Dc Amsterdammer sloeg vervolgens met - .in hoofd tegen een vlaggemast. Hij liep een schedelbasisfractuur op en werd nog de zelfde avond in het St. Elisabeth-zieken- huis geopereerd. Sindsdien is hij niet meei bij bewustzijn geweest. Bridge In het vierlandentoernooi bridge dat in Scheveningen wordt gehouden, was het Nederdlandse team zaterdagavond goed in vorm. Tegen het sterke België werd een overwinning met 40-6 matchpunten be haald (ruststand (21-1) hetgeen Nederland 6 competitiepunten opleverde. Duitsland versloeg Engeland eveneens met 6-0, zodat de stand na twee ronden luidt: 1. Nederland 10 pnt.; 2. Duitsland 8 pnt.; 3. België 6 pnt.; 4. Engeland 0 pnt ten duurde het nu slechts, want toen was Moss gedwongen een pitstop te maken we gens motorstoornis. Alle pogingen om de Aston Martin weer op gang te krijgen mis lukten en om negen uur staakte Moss de strijd. Een cylinder was door een gebro ken kelp geruïneerd. Behra vergrootte nu zienderogen zijn voorsprong op de Jaguar van Gregory, die nu de tweede plaats bezette. Het is in die eerste uren van de nieuwe dag een tijdlang stuivertje wisselen ge weest met. de Ferrari-equipe van Phil Hill en Gendebien. Jean Behra, die zater dag de grote man was geweest en van het eerste uur na de start af tot ongeveer 10 uur zaterdagavond had geleid, stuurde om Automobilisme half twee, na tien en half uur dus, zijn Ferrari naar de pits. De mecano's van Ferrari hebben enkele minuten aan de klepveren staan sleutelen, toen gaven zij het op. En Behra ook. Halverwege de wedstrijd, om drie uur in de ochtend, hadden Hill en Gendebien twee ronden voorsprong op Salvadori-Shelby en vier ronden op Trintignant-Frère. Om zes uur, na 15 uur rijden dus, had Gendebien nog geen aanval te duchten ge had. Voor het merk Porsche dat met zes wagens was vertegenwoordigd, begon om streeks datzelfde uur een periode van te genslag. Bonnier en Von Trips staakten de strijd, waarna de equipe bestaande uit onze landgenoot Carel Godin de Beaufort en de Duitsers Heins, de best geplaatste Porsche was. Maar kort na elkaar moes ten ook de ploegen Barth-Seidel en Godin de Beaufort-Heins het opgeven, waarmee het Duitse merk nog twee wagens over had. In de kopgroep van drie (een Ferrari tegen twee Aston Martins) gebeurde nog niet veel. Met nog vijf uur te rijden was de achterstand van de Aston Martins nog iets gegroeid. Salvadori lag op drie en Trintignant op vier ronden. Maar de vreugde in de Ferrari-pit sloeg weldra om in teleurstelling. Hill stopte aan zijn pit met een stotterende motor. Het euvel leek verholpen en Gendebien sprong achter het stuur om zich de aanstormende Salvadori van het lijf te houden. De achterstand van de voorste Aston Martin bedroeg nog slechts ronde en Salvadori joeg wat hij kon, maar het was niet nodig. De Ferrari kon geen voldoende snelheid meer maken en toen de wagen weer stopte was dat voor goed. De ploeg, die van drie uur af aan de kop had gelegen, kreeg dus geen kans het succes van 1958 te prolongeren. De grote hitte begon het uiterste van de motoren te vergen en het bleef natuurlijk de vraag of de Britse wagens het zouden uithouden. De beide Aston Martins had den echter niets anders te vrezen en met ronden in 4 min. 20 sec. en een gemiddelde van 186 km. per uur raasden zij door. Het werd een wandeling naar de zege, de eer ste. na een race, die helaas zonder histo rie. maar gelukkig ook zonder ernstige on gelukken bleef. De uitslag van de 24-uurssportwagen- race van Le Mans, die meetelt voor het wereldkampioenschap merken, luidt: 1. Salvadori-Shelby met Aston Martin, 4347.900 km. (gem. 181.163 km. per uur), 2. Trintignant-Frère met Aston Martin, 4337.559 (gem. 180.732 km. per uur), 3. Burlys-Eldy met Ferrari, 4001.601 km. (gem. 166.310 km. per uur), 4. Pilette- Arentz met Ferrari, 3991.447 km. (gem. 166.310 km. per uur), 5. Crossmann-Tava- no met Ferrari, 3964.491 km. (gem. 165.187 km. per uur). De stand voor het wereldkampioen schap merken luidt na deze race: 1. Fer rari, 18 pnt., 2. Aston Martin 16 pnt., 3. Porsche 15 pnt., 4. Maserati 2 pnt. Tijdens internationale atletiekwedstrij den in Hannover heeft de Duitse atlete Centa Kopp-Gastl haar eigen wereldrecord op de 80 meter horden geëvenaard. Zij maakte een tijd van 10.6 sec. De prestatie zal echter niet in de recordlijsten kunnen worden opgenomen daar Centa bij haar race begunstigd werd door wind in de rug van 3 meter per seconde. Het laatste num mer, de 4x100 meter estafette, was het hoogtepunt van de dag. Manfred Germar nam als laatste loper voor zijn vereniging, de ASV Keulen, het stokje over met een flinke achterstand op Hary. De atleet uit Leverkusen spurtte wat hij kon, maar Ger mar kwam onweerstaanbaar opzetten en versloeg zijn rivaal met een enorme eind sprint. Tijd voor de ASV Keulen 40.6 sec. en voor Bayer Leverkusen 40.8. Berutti (Italië) won de 100 meter bij sterke tegenwind in 10.5 sec., Hary de 200 meter in 21.4 sec. Heinz Laufer bracht de 3000 meter op zijn naam in 8 min. 18.6 sec. vóór de Fin Saloranta (8 min. 19.9 sec.). Theo Pull sprong 2.04 m. hoog. Jeugdrecord Tijdens werpwedstrijden georganiseerd door AAC aan het Jaagpad te Amsterdam heeft de 18-jarige Henk van Herwerden zijn op 3 mei gevestigd Nederlands record kogelslingeren met 3.04 meter verbeterd. Het record dat op 37.65 meter stond bracht hij nu op 40,69. Op bijna alle technische nummers, uit gezonderd het discuswerpen, dat door Ric- ci werd gewonnen, waren de Nederland se atletes oppermachtig. Dubbele over winningen werden het kogelstoten door de Drentse sportleidster Dini Hobers en Cor- rie van den Bosch (13.81 en 13.40 V2 Vzme- ter), het hoogspringen door de in uitste kende vorm verkerende Nel Zwier (1.66 meter) en Dini Hobers (1.55 meter) en het speerwerpen: 41.87 meter voor Wil van Montfoort en 40.58 meter voor Greet Ver- ster-Zelm. Willy Bakker-Cysouw tenslotte verloor Zondagmiddag is op het binnenterrein van het circuit van Zandvoort voor naar schatting achtduizend bezoekers een natio nale motocross gehouden om het kam pioenschap van Noordholland. De strijd van de senioren tot 250 cc over acht ron den (ongeveer 20 km.) werd na een fel duel gewonnen door Schram uit Wolvega met Maico in 30.58.2. Als tweede plaatste zich Boom uit Amsterdam met Greeves in 31.03.6. De overige rijders lagen op meer dan een ronde. Het kampioenschap bij de halve liters wei-d, na het rijden van tien ronden (on geveer 25 km.), behaald door Jansen uit Eindhoven met B.S.A. in 42.23.2. De twee de plaats was voor Rietman uit Doetinchem met B.S.A. in 43.06.2, de derde voor Har- telman uit Hengelo met B.S.A. in 44.00.6 en de vierde plaats voor Dirks met B.S.A. in 44.47.2. Bij de juniores tot 155 cc brak Steman uit Den Haag bij een valpartij een vinger. Advertentie Voor het eerst in de geschiedenis is de 24-uurs-rit van Le Mans, die meetelt voor het wereldkampioenschap merken, een overwinning geworden voor Aston Martin. Een dubbele overwinning nog wel, want achter de zegevierende equipe Roy Salvadori (G.B.)Carol Shelby (U.S.A.) eindigden Maurice Trintignant (Fr.j en Paul Frère (België) op de tweede plaats. Nummer drie, de Ferrari van de Belgen Burlys en Eldy, werd derde met zeer grote achterstand. Het is een race geworden zonder sen saties en zonder spanning, waarby van stryd in de laatste uren geen sprake meet is geweest. Toen in de vroege ochtenduren de Ferrari van Phil Hill en Olivier Gen debien, op dat moment met enkele ronden voorsprong aan kop, de race wegens een defect aan de oliepomp moest verlaten, ging het er nog maar om of de pechduivel die van zaterdagmiddag af zodanig had huis gehouden dat nog maar een derde deel van de 53 gestarte wagens op het parcours waren, de beide Astons zou sparen. Het publiek, dat zondag in lang niet zo groten getale naar het circuit was gekomen als zaterdag, toen er 100.000 bezoekers waren, heeft zich de laatste uren verveeld. Nog drie wagens gingen met motorpech aan de kant en tenslotte haalden slechts 13 ploe gen de finish. En daarby waren de Aston Martins. Salvadori en Shelby waren overi gens geen winnaars, die het alleen maar van de pech der concurrentie moesten heb ben. Zy hebben steeds in goede positie gelegen, ook toen kort na middernacht nog fel werd gevochten. Met de laatste piomotie/degradatiewed- strijden is zondag de tenniscompetitie afgesloten en nu gaan de tennissers zich voorbereiden op de komende toernooien. „Bloemendaal" versloeg gisteren Kenne- merland 2 en verkreeg promotie naar de overgangsklasse B, maar „Groenendaal" en WOC vielen terug naar de tweede klasse. Vooral voor „Groenendaal", dat in enkele jaren van de eerste naar de tweede klasse degradeerde is dit een har de slag. Groenendaal verloor van het Leusderpark met 7-1. Alleen Yvonne Ver heek eindigde haar single met winst. Tijdens de nationale jubileumwedstrij den, die zondagmiddag ter gelegenheid van het veertigjarige bestaan van DOS op de Nenyto-baan in Rotterdam werden ge houden, is Marius Bos (Vlug en Lenig) op de 200 meter horden Nederlands kam pioen geworden in de nieuwe recordtijd van 24,3 seconden, een tiende seconde on der zijn prestatie van enkele weken gele den in Amsterdam. De snel vertrokken Boere kreeg na 100 meter een felle aanval te verduren van Kamerbeek, maar terwijl dit duel nog niet geheel was uitgevochten, kwam zeventig meter voor de streep op de buitenbaan Bos in een verbluffende spurt naar voren. Jonkers had het heel wat eenvoudiger om kampioen te woi-den op de 3000 meter steeple chase en won ondanks een inzin king onbedreigd na steeds aan de kop te hebben gelegen. De ploeg van PSV, die de titel behaal de op het nieuwe kampioensnummer de 4x800 meter en daarbij het eigen Neder lands record van 7 min. 42.8 sec. evenaar de, nam ook van de start af de leiding maar moest deze soms hardnekkig verde digen tegen AAC. De laatste loper van de ze vereniging Harry Janssen maakte de snelste persoonlijke tijd, 1 min. 52.5 sec. De Minerva-atleet Verboom kwam bij het hoogspringen ondanks een gescheurde spier tot 1.845 m., de beste sprong dit jaar door een Nederlandse atleet ge maakt. Smit van Vlug en Lenig was ver uit de beste honderd-metersprinter. Hij maakte in de serie een tijd van 10.7 sec. en liep de finale, toen er wat tegenwind was, in 10.8 sec. Op de 400 meter versloeg Moerman in de 48.8 sec. duidelijk Verwey en Kortleve. Blankenstein en Heida beheersten de 1500 meter, die door de eerste gewonnen werd in de goede tijd van 3 min. 51.5 sec. Kees Koch bracht weer het discuswerpen en het kogelstoten op zijn naam met presta ties van respectievelijk 15.76 m. en 52.81 m. De uitslagen luiden: 3000 meter steeple chase: 1. en Nederlands kampioen Anton Jonkers (Sprint, Breda) 9 min. 32.2 sec.; 2. Roland Spierenburg (Memphis, En schede) 9 min. 41.4 sec.; 3. Harm Hendriks (Trek vogels, Den Haag) 9 min. 44.8 sec. 4 x800 meter estafette: 1. en Nederlands kam pioen PSV. Eindhoven 7 min. 42.8 sec. (evenaring Ned. record); 2. AAC, Amsterdam 7 min. 45.8 sec.; 3. VIF, Hilversum 7 min. 49.3 sec.; 4. LDA, Den Haag 7 min. 54.8 sec. Discuswerpen: 1. Koch (Pro Patria, Rotterdam) 52.81 m.; 2. Kamerbeek (PSV, Eindhoven) 43.35 m.; 3. Van Aarts (hellas, Utrecht) 39.68 m. 4x100 meter estafette: 1. Vlug en Lenig. Den Haag 42.8 sec. 2. DOS, R'dam 44.8 sec. (gediskw.). 400 meter: 1. Moerman (Pro Patria, Rotterdam) 48.8 sec.; 2. Verwey (Trekvogels, Den Haag) 49.9 sec.; 3. Kortleve (Minerva, Rotterdam) 50.1 sec. Hoogspringen 1. Verboom (Minerva, Rotterdam) 1.84.5 m.; 2. Van Yperen (Minerva, Rotterdam) 1.80.5 m.; 3. Pommee (Holland, Leiden) 1.71.5 m. dames 4x100 meter estafette: 1. Minerva, Rotterdam 50.8 sec.; 2. Victoria, Rotterdam 51.- sec. 100 meter: 1. Margret Fenton (Meeuwen, Den Haag) 12.8 sec.; 2. Joke Claus (Minerva, Rotter dam) 13 sec. Kogelstoten: 1. mej. Fisbuch (Hollandia, Rot terdam) 11.87 m.; 2. mej. Holiershoek (Meeuwen, Den Haag) 11.59 m.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3