Horen en zien Be main aan de top Wilt u van haEf-"ZW@r»e shag ten volle genieten... rook dan Douwe Egberts „TSJIK, TUK1E EN TOKA" half zwaar - lekker! MAANDAG 22 JUNI 1959 11SMj™iI AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Vakantie en herhaling De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Film week Premières in Arnhem Gewelddadig verzet tegen rassenmenging in de V.S. Viooipedagoog Oskar Back gehuldigd Granaat ontploft in brandend bos; twee jongens gewond Brandweer van Ede laaft het wild Opdrachten van de Johan Wagenaarstichting Tientallen hectaren bos en heide door vuur verwoest Premier van de Antillen in Nederland dl oor Cameron Hawley Pater W. Loop droeg leiding Bond Zonder Naam over Agenda voor Haarlem N> -s v - f"" --1 n Met de vakantie in zicht meende de NCRV zaterdagavond de kijkers een programma te kunnen aanbieden dat aan niet al te hoge eisen voldeed. Vandaar een amusementsgedeelte dat allerminst amu sant was en weinig ontspanning bood. Bueno de Mesquita bracht er nog wat van terecht, hoewel we hem vroeger beter op dreef hebben gezien. De telediscoparade over het afgelopen half jaar was on danks de herhalingen de moeite waard. Aantrekkelijk was de rubriek „Van grote naar kleine k", waarin Georgette Hage- doorn haar zoon Jules Royaards inleidde. Verder was er niets noemenswaard. De VARA heeft zondagavond het aardige programma van Pier Tania en Eimert Kruidhof waarin actualiteiten behandeld worden voortgezet. „Bellevue" in Amster dam is het ontmoetingspunt en daar wa ren onder meer bijeen Benny Goodman, de schaakmeester Lod. Prins, enkele wad lopers en Mohammed van de Maledieven- eilanden, die als drenkeling uit zee is op gepikt. Ook de VARA had een vakantiepro gramma, namelijk „Afscheid van Saint Germain des Prés", een bloemlezing uit de uitzendingen van Dorus. Hij had een aantal graag geziene gasten meegenomen (zoals Henriëtte Davids, Jan Pruis en Cor Steyn) en met hen bezorgde hij de kijkers een genoeglijk uurtje. Het succes van de opera-uitzending van een maand geleden was zo groot, dat Tom Manders thans een nieuwe „Twee stuivers opera" gemaakt heeft. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. 10.10 Voor de kinde ren. 10.25 Lichtbaken, causerie. 10.40 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Metropole-orkest en solist. (12.3012.33 Land- en tuinb.meded.). 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zon newijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muziek. 14.00 Kamermuziek. 14.35 Voor de vrouwen van het land. 14.45 Kamerorkest en soliste. 15.35 Ope- rette-muz. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Rege ringsuitzending: Rijksdelen Overzee: Australisch Nieuw-Guinea, door J. J. van der Laan. 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Dit is leven, caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. en rep. tenniskamp. Wimbledon. 19.25 Tour de France 1959. 19.35 Gram. 20.00 Idem. 20.15 Hol land Festival 1959: Radio-philharm.ork.. koor en sol. (21.15—21.45 Gram.). 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.0024.00 AVRO. AVRO: 7.00 nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gyrnn. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsuitz.: Landb.rubr. Het onderzoek van het eiwitgehalte van de melk. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nieuws. 13.1o Meded. of gram. 13.20 Promenade-ork. en solist. 13.55 Beursber. 14.00 Mag ik mij even voorstel len? Mijn naam is Cox, hoorsp. 14.30 Gram 14.40 Schoolradio. 15.00 Vocale polyfone muz. 15.30 De- loc Dedphi en de zeven Wijzen, caus. 15.4o Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Gram. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.50 Vincenzo Bellini, hoorsp. 22.00 Gram. 22.15 Act. 22.30 Tenor en piano. 23.00 Nieuws. 23.15 Beurs van New York. 23.17 New York cal ling. 23.2224.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Pianospel (vervolg). 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Idem. 14.30 Kamerork. en solist. 15.15 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Ork.concert. 16.30 Operettemuz. 17.00 Nieuws. 17.10 Zang en piano. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Reisbelevenissen. 19.40 Gram. 19.50 Sydicale kron. 20.00 Voordracht. 20.30 Gram. 21.00 Idem. 22.00 Nieuws. 22.15 Piano recital. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journaal en weerovèrz. 20.20 Film programma. 21.00—22.30 Speelfilm. De internationale Filmweek Arnhem werd gedurende het weekeinde opge luisterd met een aantal premieres voor Nederland, die uiteenlopend van gegeven alle de beginselen van de filmkunst recht deden wedervaren. Zaterdagmiddag ver toonde men de Amerikaanse film „Rio Bravo". De avonds kwam „Hunde wollt Ihr ewig leben" van Frank Wisbar aan bod. De regisseur was zelf bij de voorstel ling aanwezig. Zondagmiddag kon men kennis maken met de Deense film „Gol- dene Berge", des avonds met de Franse film „Les cousins". In d3 voorprogramma's werden o.a. vertoond de nieuwe film van Han van Gelder „Paleontologie" en een filmpje van de Canadees Norman Mr. La ren „A chairy tale". De Stichting Neder lands Filminstituut belegde zaterdagmid dag in Royal een bijeenkomst tijdens welke dr. J. M. L. Peters 'n voordracht hield over „Pedagogische consequenties van het vi suele tijdperk". ATLANTA (Reuter) Gewelddadig heid, vreesaanjaging en weerwraak zijn in het zuidelijk gedeelte van de Verenig de Staten van Noord-Amerika toegenomen sedert het Oppergerechtshof te Washing ton in 1955 de rassenscheiding op de open bare scholen buiten de wet heeft gesteld, aldus een rapport van de commissie van „Amerikaanse vrienden," de afdeling voor ras- en culturele betrekkingen van de „Nationale raad van kerken van Chris tus" en de Zuidelijke regionale raad (Or ganisatie voor betere rasbetrekkingen). Rond 1956 waren er volgens het rapport een aantal verzetsbewegingen tegen de rassenintegratie met in totaal een drie honderdduizend leden, die middelen als economische druk, openlijke en meer be dekte propaganda toepasten. Andere be wegingen pasten gewelddadiger methoden toe, die niet alleen tegen negers gericht waren, maar ook tegen bepaalde blanken die zich van de plaatselijke gebruiken had den vervreemd en tegen Joden. De dezer dagen tachtig jaar geworden vioolpedagoog Oskar Back is zaterdag in het Concertgebouw in Amsterdam gehul digd onder meer met een concert dat het Concertgebouworkest onder leiding van Ferdinand Leitner te zijner ere uitvoerde met solistische medewerking van Herman Krebbers, Willem Noske, Theo Olof en Jean Louis Stuurop, alle vier oud-leerlin gen van de bejaarde misicus. Zij voerden vioolconcerten uit van Bach, Brahms en Badings. De opbrengst van dit concert is in overeenstemming met de wens van de heer Back bestemd voor het. Rudolf Men gelbergfonds. Tot de talrijke aanwezigen behoorden prof. mr. W. F. de Gaav Fortman als ver tegenwoordiger van Koningin Juliana, Koningin Elizabeth van België, de ambas sadeur van België in ons land F. X. J. M. G. baron van de Straten Waillet, mr. F. H. C. van Wijck namens het gemeentebe stuur van de hoofdstad en talrijke bewon deraars en oud-leerlingen van Oskar Back uit binnen- en buitenland. Vooraf is de heer Back gehuldigd door het hiervoor gevormde comité, waarin onder meer de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen alsmede vele musici van wereldnaam zitten hebben. Namens de minister heeft de rijksinspec teur voor het. muziekonderwijs dr. J. Daniskas de bevordering van de jubilaris tot officier in de orde van Oranje Nassau bekend gemaakt en hem de versierselen, behorende bij deze orde, opgespeld. De heer Back, die in Wenen werd gebo ren, vestigde zich in 1919 in ons land. Hij is sedert 1921 als hoofdleraar verbonden aan het conservatorium van de vereniging Muzieklyceum in Amsterdam. Vele violis ten, wier namen in binnen- en buitenland een bekende klank hebben, ontvingen van Back hun muzikale opleiding. Ondanks zijn hoge leeftijd geeft hij nog dagelijks les, ook aan vele buitenlandse leerlingen onder meer uit Zuid-Afrika, de Verenigde Staten, Pakistan en Australië. Ook trad hij op als jurylid van internationale con coursen in Brussel en Genève. Tijdens een bosbrandje, dat zondag te Nunspeet woedde, werden twee jongens gewond, toen een in het bos liggende Duit se granaat door het vuur tot ontploffing kwam. Een der knapen werd in de nek, de ander aan de arm getroffen door de rond vliegende scherven. De wonden waren niet van ernstige aard. Het bosbrandje was binnen een half uur door de bosbrandweer van Nunspeet be dwongen. De Edese brandweer is ingeschakeld om te voorkomen dat het wild in de Veluwse bossen door de aanhoudende droogte periode van dorst omkomt. Zij rukt nu geregeld met tankwagens uit om de al dagen droogstaande drinkkolken van wa ter te voorzien. Het wild maakt een dankbaar gebruik van deze brandweerservice. Oskar Back begroet de Belgische Ko ningin-moeder Elisabeth, die het con cert met haar aanwezigheid luister bijzette. Het bestuur van de Johan-Wagenaar stichting heeft de volgende opdrachten verieend: Aan Herman Strategier een op dracht voor een suite voor drie blokfluiten (twee sopranen en alt); aan Gerrit de Ma- rez Oyens een opdracht voor een sonatine voor gitaar en blokfluit. De componisten Hugo van Dalen en .Turriaan Andriessen werden uitgenodigd ieder een duo voor mandoline en accor deon te schrijven. Cor de Groot ontving de opdracht voor een pianoconcert voor de linkerhand. De componisten hebben allen de hun verstrekte opdracht aanvaard. De grote droogte heeft in het weekein de de grootste activiteit en waakzaam heid van de brandweer- en bosbrandweer- groepen geëist. Op verscheidene plaat sen braken branden uit, waardoor weer een gedeelte van ons toch al spaarzame recreatiegebied verloren ging. Een felle brand woedde zondagmiddag te Garderen in de dennenbossen aan de Putterweg in de onmiddellijke omgeving van het kampeercentrum „De Dellen". In korte tijd werd een tiental hectaren een prooi der vlammen. Door het snelle ingrijpen van de bosbrandweer, de vrij willige brandweerkorspen van Garderen en omgeving en militairen kon het vuur worden beteugeld. Op de Hoenderloseberg te Ugchelen ging tien are jonge dennen verloren, ter wijl bij de Bakenberg in Ugchelen drie hectare heide en vliegdennen een prooi der vlammen werden. Tussen Nunspeet en Vierhouten werd een halve hectare dennen door het vuur verteerd en aan de Berg en Dalweg te Beekbergen ging even eens een halve hectare verloren. In het Spalderbos in Beekbergen werd een hal ve hectare zware vliegdennen een prooi der vlammen. Even over de Belgische grens bij Eys- den heeft zaterdagmiddag een zware bos brand gewoed. Het vuur verplaatste zich buitengewoon snel en de brandweerkorp sen van Eysen, Maaseik en Genk ston den voor een onmogelijke taak. Zij slaag den er zelfs niet in het vuur aan de weg Mechelen aan de Maas tegen te hou den, zodat ook de dennenbossen en heide vlakten ten zuiden van de weg onder de gemeenten Mechelen aan de Maas, As tot Genk toe een prooi der vlammen werden. In As moesten de brandweerkorpsen hui zen beschermen. Het verkeer moest on derbroken worden, daar de vlammen over de wegen heensloegen. Ze waren nu bij het huisje. Het dametje kwam naar voren en gaf hun vriendelijk een hand. „Welkom", lachte ze. „Ik vind het erg prettig, bezoek te krijgen. Kom maar gauw binnen, ik heb thee opstaan!" En toen kregen ze een plaats aan de tafel in het knusse kamertje. Het dametje bracht een sierlijke, blauwe theepot binnen en schonk de kopjes vol. „Jullie zult we dorst hebben van de reis!", zei ze. „Waar kom je eigenlijk vandaan?" Terwijl ze de lekkere thee dronken, vertelden Tsjik en Tukie, wie ze waren 3738 De minister-president van de Neder landse Antillen, de heer E. Jonckheer, is zondagmiddag op Schiphol aangekomen. Te zijner verwelkoming waren aanwezig de minister van Zaken Overzee a.i., drs. Kort hals, alsmede drs. A. Jonkers, hoofd Direc toraat Suriname en Nederlandse Antillen van het departement Zaken Overzee, de gevolmachtigde minister van de Neder landse Antillen, de heer W. F. M. Lampe, en de directeur van diens kabinet, mr. N. Debrot De heer Jonckheer komt in Nederland kennismaken met de leden van het nieuwe kabinet en om diverse lopende zaken te bespreken. Advertentie In handige plastic tabakszak 34. Ze draaide opnieuw op het krukje rond, haar ogen op de top van de Toren gericht. Ja, het was goed ge weest, het bericht aan Alderson te geven. Avery zou misschien.... misschien ook niet ....maar het was ten slotte mogelijk. HOOFDSTUK 5 6 u. 22 n.m. Bruce Pilcher overlegde bij zichzelf of hij een derde Martini zou bestellen, maar hij besloot het niet te doen. Alcohol gaf hem een soort schijn-moed, en dat was iets wat hij nu net niet kon gebruiken. Hij moest denken. Mrs Prince had hem beloofd binnen het uur terug te bellen en het uur was bijna om en ze had nog steeds niet gebeld. Nadat hij met het ziekenhuis had getelefoneerd en men hem had verteld, dat Avery Bullard 'daar niet was, had Bruce Pilcher onmiddellijk de slotedities doorzocht van de kranten, die op zijn verzoek naar de bibliotheek waren gebracht. Zelfs nu, al had hij het gezochte bericht niet kunnen vinden, werkte zijn verlangen het aan te treffen toch nog onbewust na. Zonder bepaalde bedoeling stapte hij nogmaals naai de tafel, waar Andrew de kranten op had neergelegd. Zijn gedachten werden in beslaggenomen door zijn zojuist genomen beslissing, dat hij nog een kwartier langer zou wachten op Mrs Prince's telefoontje. Als zijn blik niet gevangen was door de naam van het ge bouw, waarin hij zijn kantoor had, zou hij beslist ook ditmaal het kleine berichtje niet gezien hebben, dat onderin een kolom op de eerste pagina stond. NIET-GEïDENTIFICEERDE MAN VALT DOOD NEER VOOR HET CHIPPENDALE BUILDING Een niet-geïdentificeerde man zakte om circa half- drie vanmiddag ineen, toen hij in een taxi wilde stap pen voor het Chippendale Building. Bij zijn aankomst in het Roosevelt-ziekenhuis kon men slechts de dood constateren. De man werd door de politie als volgt beschreven: goed-gekleed, een meter negentig lang, gewicht ongeveer negenennegentig kilo, donker haar, bruine ogen, leeftijd waarschijnlijk tussen vijfenvijf tig en zestig. De enige aanwijzing die de politie voor de identiteit bezit, zijn de initialen A.Bdie op en kel bezittingen van de man staan. Het had op Bruce Pilcher een overdonderend effect: hij kreeg het gevoel of hij uit een diep, zwart hol van totale angst werd weggesleurd en plotseling opgetild werd tot de stralende, lichtende hoogten van een vol ledige zelf-rechtvaardiging. Hij had al die tijd gelijk gehad! Het was Avery Bullard geweest en Avery Bullard was dood! Dat het lichaam nog niet was her kend, was een gril van het noodlottoevalniet zijn schuldiets, dat hij niet had kunnen voorzien. Zelfvertrouwen welde op in Bruce Pilcher's geest als een machtige stimulans. Hij had nooit het vertrouwen in zichzelf moeten verliezendat was de enige fout, die hij had gemaakt.het vertrouwen in zich zelf verliezen. Onopgemerkt was Andrew de bibliotheek binnenge komen en aan de andere zijde van de tafel blijven staan, wachtend tot hij zou opkijken. „Ja Andrew, wat is er?" „Telefoon meneer". Bruce Pilcher aarzelde niet. „Ik heb geen tijd. Zeg haar, dat ik de club al verlaten heb". „Het is geen vrouw, meneer. Het is Mr Steigel". O! Dus de ouwe man had nog eens nagedacht en nu zou hij de helft van de winst op die tweeduizend aandelen wensen? Naar de duivel kon ie lopen! Ju lius Steiger had z'n kans gehad en hij was van de kook geraaktals je van de kook raakte, hoefde je ook niet te verwachten, dat er wat zou afvallen. „Het ant woord blijft hetzelfde, Andrew. Ik ben al weg uit de club". Hij vroeg Andrew niet een leugen te vertellen. Want vóór de oude man weer bij de telefoon was, was Bruce Pilcher de deur al uit en de straat op. Wandelen hielp een mens denken; zijn voetstappen dwongen de gedachten zijn geest, pasten ze weer sa men tot het degelijk patroon, dat hij had verbroken door gedurende dat uur het vertrouwen in zichzelf te verliezen. Er was alleen een nieuw feit bij gekomen ceerd. Niet geïdentificeerd? Was dat goed of slecht? Zijn gedachten zwenkten een ogenblik heen en weer, als de naald van een gevoelige balans, die bezig is haar evenwicht te vinden. Hij besloot, dat er een wei nig overwicht naar de goede kant was. De politie zou ten slotte uitvinden wie hij was, maar het zou tijd kos tenverscheidene urenmisschien langer. Dat gaf hem tijd om nog iets anders te doen. Informatie was iets waardevols. Er waren manieren, waarop je zo iets benutten kon. Er waren mensen, die wel zou den willen betalenminstens met dankbaarheid voor een goede tip.... mensen, die speciale belangen hadden bij de Tredway-aandelen. Caswell? Nee, Caswell nietdat was te gevaarlijk. Of niet? Cas well had een massa relaties.en Caswell was een gentleman. Een gentleman zou iemand niet vergeten, die hem een gunst bewezen had. De naald van de ba lans zwenkte opnieuw heen en weer. Ja of nee? Er was een drogisterij op de hoek, hij ging naar binnen. Er was een telefooncel. Terwijl het geldstuk neerviel,' werkte zijn geest als een precisie-machine, hij zocht z'n woorden vast uit, opnieuw en opnieuw, hij polijstte en wikte ze nog zorgvuldiger. Hij zou niet teveel door de telefoon zeggen, alleen maar net ge noeg om Caswell's nieuwsgierigheid op te wekken. Caswell zou hem misschien wel bij 'm thuis uitnodi gen... dat was nooit eerder gebeurd. Caswell kon zelfs. Door de telefoon klonk het bezet-signaal. Hij hing de hoorn op en het geldstuk viel weer terug. Hij pakte het op en merkte tot z'n verrassing, dat zijn hand beefde. Hij zou wachten tot ie thuis was, dan zou hij weer bellen... ja, dat zou veel beter zijn... het zou hem meer tijd geven om na te denken. 6 u. 37 n.m. De wijze waarop Anne Finnick het nieuws ontdekte in de sloteditie was gelijk aan Bruce Pilcher's ontdek king. Ook zij werkte in het Chippendale Building en het was de naam in de kop, die haar blik ving. Echter, niet vóór zij de laatste regel gelezen had en gezien had, dat de initialen van de dode man A. B. waren, kreeg het nieuws enige persoonlijke betekenis. Tot dat ogenblik had ze zich nog niet afgevraagd hoe die portefeuille in de goot was gekomen, waar zij ze ge vonden had. (Wordt vervolgd) Tijdens een feestelijke bijeenkomst in 't Concertgebouw in Haarlem heeft pater W. Loop zondagmiddag de leiding van de Bond zonder Naam overgedragen aan pa ter Ch. Knibbeler. Uit naam van de naaste medewerkers (sters), de 15.000 promotoren en promotri- ces en de 375.000 leden dankte mr. L. Min- derop de scheidende pater voor alles wat deze in de afgelopen tien jaar voor de Bond heeft gedaan. Spreker roemde de durf, het doorzettingsvermogen en de daadkracht, alsmede de fantasie van pa ter Loop en hij herinnerde aan de talrijke acties, die de Bond onder zijn leiding ont ketende. Daar zijn de jaarlijkse acties Mensen in nood, de actie voor de gevange nen, de sterrit der naastenliefde, de anti- hongercampagne en het Onze Vader voor alle mensen. Pater Loop dankte het bestuur en alle medewerkers(sters) van de Bond voor de ondervonden steun en vriendschap. Onder applaus van de honderden aanwe zigen betrad daarop pater Knibbeler het podium. Pater Loop wees zijn opvolger er op dat deze een toegewijd corps van medewerkers(sters) achter zich heeft, dat hem zal helpen bij de taak het volk te doordringen van de gedachte der naas tenliefde. Pater Knibbeler dankte voor de blijken van sympathie en het vertrouwen die hem nu reeds hadden getroffen. De overdrachtsplechtigheid werd muzi kaal omlijst door het radio-orkest onder leiding van Bram de Roo, dat onder meer melodieën van Johann Strauss, von Suppé, Léhar, Bizet en Offenbach speelde. Als solisten traden hierbij op de sopraan Auk- je Karsemeijer en de tenor Bert van 't Hoff. Verder werkten de radio-imitator Dick Engelbracht en de Niberco Brothers met hun internationaal bekroonde goochel- show aan het programma mee, waarvan de algehele leiding berustte bij Frans van Klingeren. Onder hen bevonden zich mgr. Van Trigt, de officiaal van het Bisdom Haar lem, een delegatie van de K.R.O., afvaar digingen van promotoren(-trices) van de Bond uit Den Haag, Eindhoven, Tilburg en Waalwijk en van andere onderdelen van de Bond Zonder Naam. Het leeu- wedeel van de belangstellenden werd ech ter gevormd door mensen die pater Loop kenden van zijn .radiorubriek „Het Licht baken". Tijdens de receptie werd pater Loop een kostbare collectie lectuur aan geboden die hij zal gebruiken bij zijn voor genomen studie in theologie en filosofie aan universiteiten in Nederland en het buitenland. Pater Loop is namelijk voor nemens de moderne filosofische denk beelden te bestuderen, deze te toetsen aan zijn ervaringen in de praktijk van de afge lopen tien jaar en de resultaten te publi ceren. Het omvangrijke programma werd beslo ten met een receptie, waarop velen van de gelegenheid gebruik maakten de nieuwe leider van de Bond Zonder Naam, pater Knibbeler, persoonlijk te verwelkomen. Stadsschouwburg: Tot vrijdag geen voor stellingen. Concertgebouw: Tot donderdag geen uit voeringen. Grote Kerk: Dinsdag 20 uur: Orgelcon cert door Piet Kee met Haarlems Bach- ensemble. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag tot en met woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en don derdag 14 en 16.15 uur: „St. Louis Blues", alle leeftijden. Donderdag 19 en 21.15 uur: „De hofnar", alle leeftijden. Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 dinsdag 14.30 en 20 uur en woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Voor het vuurpeloton", 18 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met woens dag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De boom der gehangenen", 18 jaar. Donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Casablanca'', 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag tot en met woensdag 14 en 20 uur: „The old man and the sea", alle leeftijden. Donderdag 14 en 20 uur: „De man met de wassen beelden", 18 jaar. Minerva Theater. Vandaag en dinsdag 20.15 uur: „Het glazen muiltje", alle leef tijden. Woensdag en donderdag 20.15 uur: „Hellzapoppin", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Vrou wen zonder mannen", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De scalpen jager", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Een huis vol heksen'', 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 20 uur: „Oud Heidelberg", alle leeftijden. Dinsdag tot en met donderdag 20 uur: „Meisjes in uniform", 14 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 30 juli op werk dagen van 10-17 uur en zondags van 13-17 uur: Expositie „Haarlems Zilver". In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 juli dagelijks van 10 tot 22 uur: Ex positie Ploos van Amstel. Badhoevedorp (Burg. van Amersfoordt- laan): Tot 1 juli werken van hedendaagse beeldhouwers. (Verder raadplege men de rubriek „Uit gaan in Haarlem" van vrijdag 19 juni).

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6