HI P HOOGEVEEN ALASKA KOELKAST KOK WERKSPOOR Gevraagd: tegelzetters Muziekfestival te Santpoort Controverse over kernwapens in de Britse Labourpartij Amsterdamse Beurs Zoals men de man aan zijn kleren kent Constr. bankwerkers Mach. bankwerkers Elektr. lassers Montagewerkers KOOPJES Op vacantie Garage „DEN HOUT" 6 Nieuw drukprocedé voor telefoongidsen Eerste deel van nieuwe landelijke gids gereed Scheepvaart Gaitskells positie dreigt in gevaar te komen Walter Ulbricht sprakeloos terug uit Moskou Verkoopster verliest proces om Griekse antieke beker Werk aan verbreding van het Suezkanaal begint 1 juli Toenemend antisemitisme in West-Duitsland Joodse raad geeft uiting aan een reeks klachten Clark Gable naar ons land In dit dagblad fi4p\ ekV*1 ENIGE MNL. WERKKRACHTEN ENIGE NETTE MEISJES een mannelijke ADMINISTRATIEVE BEAMBTE enige mannelijke en/of vrouwelijke beambten MAANDAG 22 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op het haast tot een woenstijn verdroog de en verdorde grasveld van het Burge meester Rijkenspark te Santpoort, onder een harde, staalblauwe avondhemel, speel de zich zaterdag het muziekfestival af, dat als een traditie ook dit seizoen door de sectie Muziek van de Velser Gemeenschap georganiseerd werd. Zeven korpsen uit de naaste omgeving van Santpoort namen deel aan dit festival, dat men kan zien als een demonstratie van muzikale capacitei ten, maar ook als een prachtige gelegen heid voor de korpsen zelf om aan de hand van de verkregen indrukken der uitvoe ringen eigen prestaties aan n' kritisch oor deel te onderwerpen en zo nodig en zo mo gelijk op een hoger niveau te brengen. Als eerste korps betrad het jeugdorkest van de IJmuider harmonie de nistent om onder leiding van zijn dirigent Jan Groot een pittige mars en de de Ouverture „Gou den Herfst" van Alb. Meijns met verzogde klank en met aandacht voor een goede vormgeving te spelen. Later op de avond getuigden de uitvoeringen van de eveneens door Jan Groot geleide „IJmuider Harmo nie'' van een zelfde vertolkingsprincipe. De eerste Suite van de Engelseman Gustav Holst, die de vereniging tot klinken bracht, stelde in muzikaal-expressief opzicht en ook technisch nogal hoge eisen. De stemming leed door de koelte van de avondlucht, maar toch slaagde men er in een behoorlijke in druk te maken, vooral met het derde deel, waarvan de meeste overtuigingskracht uit ging. Na de Suite van Holst kon de opzette lijke exotiek van de mars „Trombones to the fore" uiteraard geen climax meer gaan betekenen. Het derde korps, dat Jan Groot dirigeer de, was de fanfare „Wilhelmina" uit Sant poort Het ensemble was bijzonder geluk kig in het samenspel en met de toonvor- ming, die voortreffelijk dienstbaar gemaakt werd aan een intensieve muzikale span ning. Men hoorde die het eerst in de ve derlicht en soepel gespeelde mars „Spirit of youth" van J. Gilbert en daarne in „Ros- siniana", een karakteristieke compositie van Gerard Boedijn. De Hoogoven Harmonie uit IJmuiden concerteerde onder de plaatsvervangende dirigent N. Bakker. Ik kreeg niet de indruk dat er aan de uitvoeringen van de Floren- tiner mars en van de „Heitere Ouverture" van Eugen Fülling de door de directie mutatie noodzakelijk geworden voorberei ding vooraf was gegaan. Tal van slordig heden in het samenspel en ritmische vaag heden ontsierden het spel, waarvan de gaafheid door onzuiverheid bij de stemming evenmin bevorder werd. Dat er van muzikale spannig weinig te recht kwam, ligt bij dergelijke uitvoerings omstandigheden voor de hand. De harmo niekapel „De Eendracht" uit Velsen ont wikkelde onder leiding van zijn dirigent H. Jakma, een levendig bewogen sonore klank, al kon de zuiverheid niet steeds ongerept bewaard blijven. Ritmisch pittig klonken de „Jubelklange" van Uebel en de Ouverture voor „Der Waffenschied" van Lortzing kreeg een vaak virtuoze vertol- nikg met bijzonder mooie fragmenten. De R.-K. harmonie „Soli Deo Gloria" uit Driehuis weerde zich onder aanvoering van zijn dirigent J. Heeremans verdienstelijk, al werden de ritmische figuren in „Lyn- wood" van Ord Hume wat slap getekend en hoorde men ontstemmingen in Dehayes „Aquarelles". Er moet nog meer verdie ping van expressie in het spel van dit korps komen en kernachtiger zegging. Grof en hard klonk de Defileermars, waarmede het R.-K. harmoniekorps „Sint Caecilia" uit Velsen onder leiding van de heer Th. A. Bruyskens als laatste ensemble zijn optreden begon. Betere verzorging van de dynamiek was er merkbaar bij de uit voering van de Ouverture „Harlem Sha dows" van Meindert Boekei. Dit korps moet beslist aan verfijning van zijn spel gaan werken en een evenwicht trachten te Verschenen is het eerste deel van de nieuwe telefoongids voor Nederland, om vattende de aansluitingen in de plaatsen, waarvan de namen beginnen met de let ter a tot en met g, zonder Amsterdam en Den Haag. Bij de vervaardiging is een nieuw systeem gevolgd, dat hierop neer komt dat de door de P.T.T. verstrekte ad ministratieve gegeven door de Staatsdruk kerij worden overgebracht op kaarten en tegelijkertijd op ponskaarten. De in de ponskaarten in code opgenomen gegevens worden gefilmd, de film gaat vervolgens in een automatische ontwikkelmachine. De filmstroken worden gemonteerd tot bladen, waarvan drukplaten worden ge- copieerd, die ten slotte naar dé drukker gaan. Het kaartsysteem heeft het voordeel, dat dag aan dag veranderingen kunnen worden aangebracht er komen dagelijks 700 mutaties binnen zodat het voort durend bij is. Voor de aanschaffing van de installaties moest 247.000 gulden wor den geïnvesteerd, hetgeen economisch ver antwoord wordt geacht. Voor het thans verschenen eerste deel moest 90 ton papier worden gebruikt. Per jaar heeft men voor de telefoongidsen 800 ton nodig. Dit systeem wordt voor het eerst in Europa toegepast. In de Verenigde Sta ten zijn vijf van dergelijke installaties. Het zal ook gevolgd worden bij de vervaardi ging van de gids vcor de Postcheque- en Girodienst. Uit tientallen landen heeft de Staats drukkerij reeds bezoek gekregen, met de bedoeling om te onderzoeken, of dit systeem kan worden overgenomen. Door toepassing van dit systeem is men thans in staat, met behulp van een kaart systeem min of meer automatisch dis- trictsgidsen te drukken en ook de delen van de landelijke gids. De landelijke gids zal voorlopig uit zes delen kunnen worden samengesteld, elk met vier kolommen per bladzijde en een kleine letter, die echter nog goed lees baar blijft. Er komen drie afzonderlijke delen voor Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam en drie delen, waarin alle ove rige woonplaatsen in alphabetische volgor de zijn opgenomen. Er wordt naar gestreefd de dertien dis- trictsgidsen, de plaatselijke gidsen voor de drie grote steden en de gids voor Neder land volgens het nieuwe procédé nog dit jaar uit te geven. Ambassadeur. Mr. S. G. M. baron van Voorst tot Voorst, ambtenaar van de bui tenlandse dienst der tweede klasse, is be noemd tot Nederlands ambassadeur in Joegoslavië. vinden tussen zijn overigens waardeerbare spontaniteit en overwogen vormgeving. En hiermede was dit nuttige festival, dat door goede organisatie ongedwongen en prettig verliep, ten einde. P. Zwaanswijk Aagtekerk, 21 20 m. z.o. Mozamb. n. Dar Es Sal. Aalsdijk, 21 320 m. o.n.o. Fayal n. Halifax. Aardijk, 22 te Massawah. Abbedijk. 21 120 m. n.w. Bermuda n. Le Havre. Abida, 22 te Ardrossan. Adonis, 21 te Amsterdam. Aegis, 21 200 m. z.w. Fayal n. Amsterdam Akkrumdijk, 21 te Newport. Alcor. 22 te Antwerpen. Aldabi, 21 te Rotterdam. Algol, pass. 21 Fernando Noronha n. Las Palmas. Almkerk, 21 v. Hamburg n. Bremen. (Van onze correspondent in Londen) Er is een nieuwe crisis uitgebroken in de Britse Labourpartij, door de agitatie van enkele grote, verantwoordelijke vak bonden tegen de waterstofbom. De natio nale unie van gemeente-personeel heeft als eis gesteld, dat een volgende socialis tische regering eenzijdig de vervaardi ging van kernwapens moet stopzetten en deze wapens van Brits grondgebied moet verbannen. Op de Labour-congressen be schikt deze vakbond over 650.000 collcc- tievéstemmen De Labourleiding hoopt nog deze week een formule te vinden, waardoor de han den van een toekomstige Labourregering niét gebonden zullen worden, maar waar door tevens de linkervleugel tegemoet wordt gekomen. Dit moet gebeuren door een compromis, waarbij een socialisti sche regering eenzijdig de kernproeven zal stopzetten. Verder zou Groot-Brittan- nië de leiding op zich moeten nemen van een samengaan van niet-atoomlanden met het doel, het waterstofbom-monopolie over te laten aan de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie. Partijleider Gaitskell heeft gedreigd af BERLIJN (UPI) De Oostduitse com munistische partijleider Walter Ulbricht heeft bij de besprekingen die hij in Mos kou gevoerd heeft zijn stem verloren. De tienduizend Oostberlijners die hem en pre mier Grotewohl zaterdag bij hun terug keer opwachtten, bleven verstoken van de redevoering van de partijleider, maar zij namen het goed op. Er ontstond hilariteit onder de menigte, toen via de luidsprekers bekend werd gemaakt, dat kameraad Ul bricht te hees was om het woord te voe ren. In zijn plaats sprak Grotewohl, die zei dat Oost-Duitsland en Rusland vastbe sloten zijn ten koste van alles de weg naar de vrede te bewandelen en dat Oost-Duits land bereid is vredesverdragen te sluiten met ieder die maar wil. Onverdraaglijk (Reuter) In Moskou en Oost-Berlijn is zaterdag een communiqué gepubliceerd waarin de Sovjet-Unie en Oost-Duitsland verklaren vastbesloten te zijn om alle no dige maatregelen te nemen voor de spoe digst mogelijke opheffing van de abnor male toestand in West-Berlijn. Het com muniqué, dat is uitgegeven aan het eind van het bezoek van een Oostduitse partij en regeringsdelegatie aan Moskou, noemt de toestand in West-Berlijn onverdraag lijk. De regering van de Sovjet-Unie en van Oost-Duitsland leggen de nadruk op het grote belang dat zij hechten aan een top conferentie voor vreedzame regeling van de dringende internationale vraagstukken waaronder het vredesverdrag met Duits land en de kwestie-West-Berlijn. De Hoge Raad heeft arrest gewezen in het proces over de zilveren beker, die in 1943 uit de Maas bij Stevensweert opge dolven en door de vinder verkocht is aan een kunstschilder te Roermond. Toen de nieuwe eigenaar van deze beker, de „Kan- tharos van Stevensweert", in 1949 over leed, is het voorwerp eigendom geworden van een inwoonster van Roermond. Deze heeft het weer verkocht aan een edelsmid te Utrecht. Later heeft de verkoopster de rechtbank te Utrecht vernietiging ge vraagd van de koopovereenkomst, omdat zij van mening was dat de edelsmid op de hoogte moest zijn geweest van de uitzon derlijk hoge artistieke en historische waar de van de beker. Had zij deze waarde ge kend dan zou zij een geheel andere prijs hebben gevraagd. De rechtbank heeft deze eis toegewezen, maar het gerechtshof "te Amsterdam ver nietigde echter dit vonnis. Het overwoog, dat de verkoopster had kunnen beseffen, dat de beker een antiek voorwerp was, dat meer waard kon zijn dan het gewicht in zilver. Voorts werd over wogen, dat de conservator van het Goud en Zilvermuseum te Utrecht, die de beker voor de edelsmid kocht, slechts deskundig was op het gebied van zilverwaarde en ge halte en allerminst op het gebied van an- tiekwaarde of sierkunst. De edelsmid be hoefde dus niet op de hoogte te zijn ge weest van de uitzonderlijke waarde van het kunstvoorwerp, dat van Griekse oor sprong bleek te zijn Een beroep in cassatie tegen het arrest van het gerechtshof is thans door de Hoge Raad verworpen. CAïRO (Reuter) Het eerste deel van Nassers plan tot verbreding en uitdieping van het Suezkanaal, waaraan ook Neder landers meewerken, zal op 1 juli begin nen. Dit deel van het programma kost ruim anderhalf miljoen Egyptische pon den en vergt veertien maanden. Het vol ledige plan maakt het Suezkanaal geschikt voor schepen van 65.000 ton en met 14 me ter diepgang en voorziet voorts in een ra darsysteem ter vergemakkelijking van het verkeer door het kanaal. Bij presidentieel decreet is bepaald dat alle koopvaarders die de haven van Suez binnenvaren, een Egyptische loods moe ten hebben, en voor de beloodsing moeten betalen. Oorlogsschepen zijn uitgesloten van deze verplichting, die bedoeld is om strandingen op de riffen voor de haven, en aanvaringen in de haven, tegen te gaan. te treden indien er geen einde komt aan deze strubbeling. Nieuwe tweespalt in de pai-tij zou Labours kansen op een verkie zingsoverwinning ongedaan maken. Daar om hebben links en rechts de laatste ja ren hun geschillen zoveel mogelijk bijge legd of gecamoufleerd. De militante Frank Cousins, secretaris-generaal van de Transportarbeidersbond, tracht thans roet in het eten te gooien. Een actie van deze bond tegen de waterstofbom zou ca tastrofaal voor Gaitskells positie zijn. Tot dusver kan Gaitskell rekenen op de steun van de vroegere aanvoerder van de lin ker vleugel, Aneurin Bevan, die minister van Buitenlandse Zaken zou worden in een Labour-regering. Gaitskell heeft tot dusver tevergeefs een beroep gedaan op de meer dan ze ventig leden van Labours Lagerhuis fractie, die een motie hebben ingediend waarin verzet wordt aangetekend tegen de eventuele overbrenging naar Groot- Brittannië van de Amerikaanse NAVO- bommenwerpers uit Frankrijk. DUSSELDORP, (UPI) Het antisemi tisme in West-Duitsland neemt voortdu rend toe, aldus heeft de heer H. G. van Dam, secretaris-generaal van de Duitse joodse raad op een bijeenkomst van de raad in Düsseldorp verklaard. Hij leverde felle kritiek op de Westduitse autoritei ten, die het schenden van joodse graven en het schilderen van hakenkruizen op synagogen trachtten af te doen met „commnistische provocaties". De degradering van het verzet tegen de nazi's, het vergoelijken van oorlogsmis daden, de terugkeer van vooraanstaande nazi's in regeringsfuncties, het in ere her stellen van onderscheidingen die tijdens de nazitijd werden uitgereikt en de op bouw van het nieuwe Westduitse leger „zijn alle factoren die niet zonder gevolg zijn gebleven". De wetsontwerpen die an tisemitisme strafbaar stellen tasten het kwaad niet bij de wortel aan, en laten degenen die aan de touwtjes trekken on gemoeid, zo zei hij. De heer Van Dam leverde tevens critiek op het langzame tempo waarin schade vergoeding aan joodse slachtoffers van de vervolgingen wordt uitgekeerd. Wanneer het huidige tempo wordt gehandhaafd dan zullen de laatste betalingen pas over zes jaar worden gedaan. De heer Galinski, voorzitter van de joodse Raad heeft in de Berlijnse editie van het joodse weekblad voor Duitsland geschreven dat er onder de Westduitse particuliere werkgevers een tegenzin be staat om joden die uit Israël zijn terug gekeerd, in dienst te nemen. Ook criti- seerde hij de huisvesting van joden. De klachten over de huisvestingsproblemen van joden werden zelfs vergeefs onder de aandacht van bondskanselier Adenauer gebracht, aldus Galinski. De joodse gemeenschap in West-Duits land omvat thans dertigduizend perso nen, van wie er zevenduizend uit Israël zijn teruggekeerd. Op 4 Jui arriveert Clark Gable met zijn echtgenote per „Nieuw Amsterdam' in Rotterdam. Hij is van plan drie dagen in ons land te blijven en vertrekt vanuit Nederland voor een trip van ongeveer een maand door diverse Europese landen. Het einddoel van de reis is Italië, waar dan de opnamen beginnen van de nieuwe Paramount film „Bay of Naples", waarin de hoofdrollen gespeeld worden door Calrk Gable, Sophia Loren en Vittorio de Sica. Slotkoers Hed vrijdag 13.45 3-3l/-o/0 Nederl. '47 92l8/ie 93 3% Ned. 1962/64 987.S 9854 Woningbouw 6°/o lil*'/!. 112 Pr. A'dam '56 I.. 80/4 Pr. A'dam '56 II. 95% Pr. A'dam '56 III 94% Pr. R'dam '52 I.. 8854 Pr. R'dam '52 II.. 8854 Pr. R'dam '57 97 A.K.U 347% 342 Calvé Delft 540 538 Van Gelder Zonen 225 223 K. N. Hoogovens. 499 499 Nederl. Ford 310 310 N. Kabelfabriek. 380 380 gew.Philips Gloeil 626 618 Pref.PhilipsGloeil. 242 Unilever 553 V: 547 Wilton Fyenoord 202 202 Werf Gusto 255 Dordtsche Petrol. 708 703 Kon. Petroleum.. 1 157 f 157 Billiton 253 253 A'dam Rubber. 94 Vi 92 K.L.M 1124 J f 125 Holl. Amer. Lijn. 153'/s 154% K.N.S.M 147 56 148' N. Scheepv. Unie 137% 137 v. Nievelt Goudr. 124'/: 124 Phs. v. Ommeren 243 242 H.V.A 151% 149 Delimaatschappij f 169.: f 166 Amsterd. Bank 279 280 Nat. Handelsbank 151% 150 Ned. Handel Mij 2171/i 218 Rotterd. Bank.... 253'A 253 Twentsche Bank. 236 Anaconda Copper 63% 63 Bethlehem Steel— 52% 53 U.S. Steel 97% 98 General Motors 49% 495. Shell Union.. 78 78% Tidewater 25% 25% Alpliard, 21 400 m. n.n.w. Dakar n. Santos. Alpherat, 22 te Paranagua. Ameland, 22 te Buenos Aires. Anistelkroon, 21 v. Dar Es Salaam n. L. Marques. Annenkerk, 21 35 m. z.z.w. Lissabon n. Antw. Appingedijk, 21 280 m. z.w. Bermudas n. Trinidad. Arendskerk, 21 800 m. z.z.o. Ceylon n. Aden. Argos, 22 et Tel Aviv. Ari, pass. 22 Sabang n. Osaka. Arkeldijk, 20 v. Balikpapan n. Dumaguette. Artemis, pass. 21 Grenada n. Philadelphia. Astrid Naess, 21 205 m. n.o. Bermuda n. Bremen. Averdijk, 20 te Rotterdam. Axeldijk, 20 te Norfolk. Banggai, 22 te Manilla. Bantam, 21 te Colombo. Batjan, 21 v. Tandjong Priok n. Singapore. Batu, 21 v. Savannah n. Houston. Bintang, 21 v. Savannah n. Newport News. Borneo, 21 v. Amsterdam n. Antwerpen. Boskoop, 22 te La Guaira. Breda, 19 300 m. z.w. Flores n. Pt. Fortin. Britsum, 21 400 m. n.o. Bermudas n. Hpt. Roads. Calamares. 22 te Golf Ito. Caltex Arnhem, 21 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Gorinchem, 21 te Rotterdam. Caltex Nederland, 20 v. Rotterdam naar? Caltex Pernis, pass. 21 Plymouth n. Rotterdam. Caltex Rotterdam, 21 110 m. o. Pt. Sudan n. Suez. Caltex The Hague, 21 300 m. n.w. Kaap Comorin naar Bahrein. Camerounkust, 20 v. Amsterdam n. Antwerpen. Carrillo, pass. 21 Havana n. Barrios. Casamance, 21 v. Rouen n. Dakar. Castor, 21 550 m. z.w. Flores n. Barbados. Charis, 21 te Aruba. Cinulia, 19 100 m. o. Puerto Rico n. Curasao. Cistula, 21 v. Chittagong n. Calcutta. Cities Service Valley Forge, 21 300 m. w.n.w. Sint Helena naar Philadelphia. Clavella, 22 te Rotterdam. Cleodora, 21 te Calcutta. Concepcion, 21 165 m. o. Madeira n. Las Palmas. Coolsingel, 22 te Baie Comeau. Cradle of Liberty, 21 100 m. n.n.o. Conoroe eil. Crania, 21 v. Port Said n. Rotterdam. Daplinis, pass. 21 Nickerie n. Paramaribo. Delfshaven, 21 385 m. o. Jacksonville n. J.ville. Drente, 21 240 m. w. Bombay n. Calcutta. Eemland, 21 v. Hamburg te Amsterdam. Elizabeth B. 21 200 m. z.w. Acapulco n. Balboa. Eos, pass. 21 Ouessant n. Tripoli. Fravizo, 21 te Dublin. Friesland SSM, 22 te Setubal verwacht. Gaasterkerk, 21 te Singapore. Gaasterland, 21 te Rio de Janeiro. Garoet, 21 te Rotterdam. Geertje Buisman, 20 v. Rotterdam n. Gdynia. Graveland, 22 te Recife. Haarlem, 22 te Rotterdam. Hathor, 22 te Rotterdam. Helicon, 19 te Puerto Cabello n. Guanta. Hera, 21 v. Bremen n. Hamburg. Houtman, 22 te Durban verw. v. Pt. Elisabeth. Jason, 19 120 m. van Kp. Hatteras n. Curasao. Joseph Frering, pass. 22 Dakar n. IJmuiden. Jupiter, 19 v. Algiers n. Cartagena? Kaap Hoorn, pass. 21 Messina n. Piraeus. Kaloekoe, 21 v. Manokwari n. Sorong. Kalinga, 22 te Curasao. Kalydon, 21 100 m. n.w. Landsend n. Curasao. Kara, 21 400 m. o.n.o. Paramaribo n. Buen. Aires Karachi,.22 te Penang. Karimata, 21 te Sorong verwacht v. Ilo Ilo. Karimun, 22 te Akaba. Karossa, 22 te Singapore. Kasimbar, 21 te Kaimana v. Fak Fak. Katelysia, 22 te Berre. Kellia, 20 v. Cabimas n. Rotterdam. Kenia, 21 360 m. n.o. Azoren n. Thames. Kermia, 22 te Aden. Kertosono, 21 100 m. o. Port Sudan n. Port Said Khasiella, 21 v. Hamble n. Thameshaven. Koningswaard pass. 21 Finisterre n. Rotterdam. Kosicia, 21 v. Thameshaven n. Purfleet. Krebsia, 21 v. Pto. Miranda n. Nynashamn. Kryptos, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Kylix, 21 360 m. w. Puloweh n. Balikpapan. Lawak, 21 te Longview v. San Francisco. Leiderkerk. 21 te Genua. Lekhaven, 21 500 m. z.z.w. Kaap Verdische eii naar Las Palmas. Lekkerkerk, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Lelykerk, 21 100 m. o.z.o. Messina n. Port Said. Lemsterkerk, 22 te Akaba. Liberty Bell, 21 600 m. o.n.o. Fernando Noronha naar Philadelphia. Lindekerk, 21 op rede Khorramshahr. Lissekerk, 20 te Bandarshapur. Loenerkerk, 21 55 m. z.w. Finist. n. Rotterdam. Lombok, 22 te Balboa. Loosdrecht, 21 50 m. n.w. Perim n. Suez. Lopersum, 21 160 m. z. Kp. Hatteras n. Le Havre. Maas. 21 te Sousse. Maashaven, 21 te Antwerpen. Mariekerk, 25 te Genua verwacht. Maron, 21 v. Curasao n. Aruba. Meliskerk, 21 v. rede Bombay n. Aden. Memnon, 21 te Antwerpen v. Hamburg. Mentor, 20 v. Amsterdam n. Bremen. Merseylloyd, 22 te Singapore. Merwede, 21 210 m. n.n.w. Finisterer n. Dakar. Merwelloyd, 21 te Surabaja. Minos, 21 v. Rotterdam n. Abö. Mitra, 21 v. Curasao n. Hamburg. Modjokerto, 21 te Rotterdam. Montferland, 20 v. Santos n. Montevideo. Moordrecht, 22 te Bandar Mashur. Musilloyd, 21 v. Hamburg n. Londen. Mylady, 20 v. Rotterdam n. Bremen. Naess Commander, 21 v. Port Said n. Fawley. Naess Lion, pass. 21 Ras Al Hadd n. Suez. Naess Tiger, pass. 21 Kp. Blanc n. Rotterdam. Neder-Elbe, 21 v. Suez n. Aden. Noordam, 21 te New York. Noordwijk, pass. 21 Wight n. Monrovia. Notos, 20 v. Amsterdam n. Malta. Oldekerk, pass. 21 Straat van Messina n. Suez. Oostkerk, pass. 22 Kp. Guardafui n. Aden. Ootmarsum. 22 te Amsterdam. Oranje, 21 v. Port Said n. Genua. Oranjefontein, 19 420 m. z. Monrovia n. N. York. Oranje Nassau, 21 te Amsterdam. Crestes, 22 te Fort de France. Ouwerkerk, 22 te Kaapstad. Overijsel, 21 v. Mombasa n. Aden. Peperkust, 21 v. Duala n. Lagos. Ferna, 21 170 m. n.o. Songkla n. Pladju. Poseidon, 22 v. Mobile n. Houston. Fr. Johan Willem Friso, 20 v. Lissab. n. Montreal. Frins Alexander, 22 te Marseille verwacht. Prins der Nederlanden, 22 v. Curacao n. Aruba. Prins Willem v. Oranje, 20 v. R'dam n. Montreal. Prins Willem IV, 21 v. Antwerpen n. Hamburg. Pr. Willem III, 21 400 m. w. Valentia n. Montreal. Purmerend, 21 v. Curagao n. Algiers. Pygmalion, 20 v. IJmuiden n. Ciudad Trujillo. Randfontein, 22 te Amsterdam. Riouw, 21 te Amsterdam. Rijndam, 21 500 m. n. Azoren n. Quebec. Rijnkerk, 20 v. Amsterdam n. Las Palmas. Roebiah, 20 v. Rotterdam n. Bremen. Roepat, 22 Lorenzo Marques. Roggeveen, 21 40 m. n.w. Townsville n. Bangkok Rotti, 22 te Belawan. Sehelpwijk, 22 te Cabimas. Sc-herpendrecht, 21 v. Port Said n. Houston. Siaoe, 22 te Penang. Sibajak, 23 v. Rotterdam n. Montreal. Sinabang, 21 te Sydney verwacht. Solon, 20 80 Om. w.z.w. Azoren n. Antwerpen Sommelsdijk, 20 v. Antwerpen n. New York. Stad Alkmaar, 21 te Lulea. Stad Arnhem, 21 70 m. z.w. Bergen n. Gent. Stad Leiden, 21 75 m. w. Oporto n. Pepel. Stad Schiedam, 21 120 m. z.w. Stavanger n. Narvik Stanv. Malakka, 21 v. Sungeigerong n. Bangkok. Statue of Lib,21 750 m. z.o. St. Helena n. Ph.delph. Steenwijk, 20 v. Amsterdam n. Vlissingen. Stentor, 19 v. New Orleans n. La Guaira. Straat Johore. 22 v. Melbourne n. Adelaide. Straat Madura, 22 te Mauritius. Straat Magelhaen. 22 te Yokohama. Straat Malakka, 21 te Beira. Straat Singapore, 21 v. L. Marques n. Beira. Sunetta, 21 100 m. n.o. Mozambique n. Beira Tamara, 22 te Punta Cardon verwacht. Taria 21 60 m. n.o. Mozambique n. Abadan. Tawali, 22 te Cochin verwacht v. Aden. Tegelberg, 21 te Durban. Teiresias, pass. 22 Gibraltar n. Port Said. Tero, 21 v. Recife n. Rio de Janeiro. Theobaldius, 21 v. Curagao n. Maracaibo. Tjitjalengka, 22 te Durban. Tjiluwah, 21 te Whampoa v. Hongkong. Tcwa, 20 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Trompenberg, 22 te Los Angeles. Van Neck, 22 te Tsingtao. v. Spilbergen 21 10 m. z.z.o. H. v. Holl.n. Penang. Vlist, 21 340 m. van Landsend n. Rotterdam. Waal, 21 te Lattakia. Waterland21 160 m. w.n.w. Lissabon n. Santos. Weltevreden, 20 v. Houston n. New Orleans. Westeraam, 22 te Rotterdam. V/estertoren, 21 200 m. z.z.w. Masira n. Mena Wieldrecht, 22 te Puerto La Cruz. Willemstad 21 te Port of Spain v. Brighton. Woensdrecht, 21 90 m. n.o. Kuria Muria n. Fao. Wonosari, 21 v. Djibouti n. Suez. Wonosobo, 22 te Damman. IJssel, 22 te Amsterdam. Zaanland, 22 te Amsterdam. Zeeland, pass. 20 Kp. Canaveral n. Newport N. Zuiderzee, 18 te New York. m KLEINE VAART Ank T, 18 te Rafso v. Ostrand. Atlas 20 v. Rotterdam n. Mostaganem. Boreas, 21 30 m. w. Kp. Falga n. Bremen. Draco, 21 50 m. z. Kopenhagen n. Kopenhagen. Flevo, 19 v. Bordeaux n. La Pallice. Inspecteur Mellema, 18 v. Rauma n. Rotterdam Kaap Falga, 19 v. Kalmar n. Zaandam. Manto ,21 dw. Den Helder n. Amsterdam. Marianne, pass. 21 Borkumrif n. Malmö. Midas, 21 dw. Noordhinder n. Rotterdam. Nero, 21 te Beachyhead n. Antwerpen. Pavo, 20 15 m. n. IJmuiden n. Zaandam. Ponza, 20 dw. Ameland n. Zaandam. Strabo, 21 30 m. n.n.o. Ouessant n. Rotterdam. Thaletas, 21 70 m. z. Majorca n. Barcelona. SLEEPVAART Argus 20 v. Noordzee te Hoek van Holland. Blankenburg, 19 te Glückstadt. Cycloop, 19 130 m. w. K. Matapan n. Pt. De Bouc. Elbe, 22 v. IJmuiden. Hector en Titan, 19 dw. IJmuiden ti. Brem.haven. Tasmanzee, 13 te Port Au Prince. Thames, 18 v. Singapore te Trincomalee. Zeeland, 19 240 m. z.w. Tehuantepec n. Osaka. MAKELAAR - VEILINGMEESTER - BEED. TAXATEUR NIEUWE GRACHT 74 - HAARLEM - PARKLAAN 22 BELANGRIJKE KUNST-, ANTIEK- EN MEUBILAIR VEILING DONDERDAG a.s. aanv. te 9.30 UUR PRECIES, t.o.v. Deurw. K. C. v. d. Mije. Ter veiling zullen o.m. komen: POORT-, GLA ZEN-, HOEK- en BOEKENKASTEN; fraai ROCOCO BANKJE m. FAUTEUILTJES; div. SCHERMEN m. NAALDWERK; div. mah. Bie- derm. TAFELS cn STOELEN; Iepenh. HARP- STOELEN; TRUMEAUS; zeer fraai CHINEES BETAALMEESTERSKASTJE; mah. BARTAFEL m. inzinkb. bovenblad: Kabinetten; notenwor- telh. COMMODE; dito MIMI-TAFELTJES; STAARTKLOKKEN; SCHILDERSTUKKEN: (w.o. Romantische School); PORSELEIN (w.o. compl. serie DICKENS BORDEN); Piano; Huisk. ameubl.; twee- en driezits BANKSTELLEN; mo derne blanke EETHOEKTAFELS en STOELEN; PERZ. e.a. VLOERKLEDEN; KANTOOR- en KOFFERSCHRIJFMACHINES; BRANDKAS TEN; Radio's; Klap-, Tuin- en Ligstoelen; Chroomstalen FAUTEUILS; Onderschuif- en Di vanbedden; Matrassen. ALSMEDE z.g.a.n. ..WALKER" 2 vierpers. DUBBELDAKSTENT met Luifel, Luifelzijstukken en 2-pers. Luifel- tent; etc. etc. KIJKDAGEN: DINSDAGAVOND a.s. van 19 tot 22 uur en WOENSDAG a.s. van 10 tot 15 uur. Inbrengen en afhalen van inzendingen DAGE LIJKS. TELEFOON 13845. 60 L. inhoud 10 jaar garantie KRUISSTR. S HAARLEM Telefoon 18908 kent men de zaak aan het blad, waarin zij adverteert. is uw advertentie omkleed met het vertrouwen, dat dit dagblad heeft. vraagt en (leeftijd tot 40 jaar) voor licht sorteerwerk GOEDE ARBEIDSVOORWAARDEN - HOOG LOON Aanmelden: Paul Krugerkade 47—49. tussen 9—12 uur en 13.30—17 uur LAGERE TECHNISCHE SCHOOL Gevraagd oer 1 september a.s.: 3e klas. met (M)ULO-diploma. of gelijkwaardige op leiding en met type-ervaring. Bezoldiging volgens Rijksregeling - minimum leef tijd 21 jaar. Aanstelling boven hel minimum is mogelijk. Brieven voor 1 juli a.s. te richten aan het Bestuur van de Vereniging voor Nijverheidsonderwijs. Kleverparkweg 183 te Haarlem. Bij de Nederlandsche Handel-Maatschappij N.V. Spaarne 56 te Haarlem is plaats voor niet ouder dan circa 25 jaar. Kennis van machineschrijven strekt tot aanbeveling Sollicitaties worden gaarne ingewacht bij de Afdeling Personeelszaken. BEDRIJF TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk bij de Kon. Ned. Hoogovens ERVAREN (N.V.L.) VOOR DINSDAG en WOENSDAG 9 MARGARINE allerfijnste, 3 pakjes v. 99 v. 89 WITTE SUIKER per kilo v. 99 v. 97 JAVA THEE p. pakje van 59 v. 39 REKLAME KOFFIE 250 gram van 109 voor 95 O VET SPEK 500 gram 59 ZUIVER RUNDVET per beker 500 gram 49 PICCALILLY Grote jampot van 55 voor 39 LITER POT GESN. AUGURKEN van 65 voor 49 ANANAS BLOKJES 150 gram van 39 voor 29 9 10 VERSE EIEREN voor 69 GROTE PRIJSVERLAGING MAGER LAMSVLEES Lamskarbonacle van 175 nu 145 Lamsborst van 150 nu 115 Lappen van de bout van 240 nu 188 Sla 2 grote 25. Kom kommer 15. Worteltjes p. pd. 25. Tuinbonen 3 pd. 50. Bananen p. kilo 99 SUPERMARKT ÜÉN.' CRONJESTRAAT 130,137 Schoollaan 23 - Bennebrock met een zuinige, abso luut betrouwbare auto Wij hebben nog enige „Re nault 4" in prima staat, on der garantie te koop. Prijzen van 2000.tot 3250. WAGENWEG 164-168 Telefoon 12138 of 15056 Uw oude Stofzuiger is geld ./aard! U kunt deze inruilen bij aankoop van en nieuwe. Keuze uit alleen ie klas fabrikaten o.a Hoover. Erres. Ru ton. Holland Electro Excelsior KOK, Kruisstraat 5 Haarlem Telefoon 18908 Vermageringen Schoonheidsspecialiste Behandeling alleen na afspraak FLORAPLEIN 18 Telef. 13796 Onderhoudsmonteur dipl. L.T.S. en prima referen ties zoekt andere werkkring. Liefst zelfstandig, bijvoorb. service-monteur. Bezit rij bewijs A-B-E. Br. No. 216. Sollicitanten gelieven zich te melden bij het Gewestelijk Arbeidsbureau te HAARLEM, elke woensdagavond tussen 7 en 8 uur. Aanmeld. Kon. Wilhelmma- kade 1, IJmuiden, TeL 5691 i

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 8