KONSON Amsterdamse Beurs bril! 0ooh...wat een verschil! PERRY Goede verkoop in 1959 bij Boeke en Huidekoper „REINO Examens In Flevoland staan nu massa's pluisjes in brand de Rooij SCHOOLVULPENNEN D. van Duvnen veertig jaar bij'de PTT Dollemansrit kostte twee bromfietsers het leven GLAZEMAKER Hongaar verdronken in de Ringvaart De beurs van gisteren Acht maanden geëist wegens poging tot moord op baby Verdachte onmiddellijk in vrijheid gesteld Scheepvaart S P aasaanstekers waarvoor het woord „modern." te ouderwets is! Voor prachtige gradatie: PERUTZ! Elke foto 'n meesterschot rotifla liiiiiitjiifliiiHili In Amsterdam ging's nachts een hou ten hulpschool aan de Fraunhofer- straat in vlammen op. De leerlingen, die de volgende morgen op de plaats waar hun school had gestaan, slechts een chaos van verkoolde balken, boe ken en schriften aantroffen, vonden de brand niet zo erg, want zij kregen er een vrije dag door. Advertentie Voor ieder een passend RIJWIEL of BROMMER Gazelle - Magneet - HMW - Solex enz. Ged. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 Tijdens de vanmorgen in Haarlem ge houden algemene aandeelhoudersverga dering van de Koninklijke Maatschappij v/h Boeke en Huidekoper n.v. zijn het jaarverslag, de balans en de winst- en ver liesrekening over 1958 goedgekeurd. Be sloten werd uit de dividendreserve van 160.000.- vier percent dividend uit te ke ren. De raad van commissarissen alsme de de directeur, de heer H. Lems, werd lof toegezwaaid voor het financiële beleid. De president-commissaris, de heer J. P. Dudok van Heel, werd herkozen. De heren Lems en Dudok van Heel deel den, in antwoord op de vraag, of de abnor male weersomstandigheden mogelijk van invloed zijn op de verkoop, mee dat de verkoop dit jaar goed is geweest. Tot nu toe is het abnormale "weer op de bedrijfs- uitkomsten niet van invloed geweest. Het zal nog moeten blijken, of de koopkracht wordt aangetast. Mogelijk kan in het ko mende voorjaar de afzet wat teruglopen. Ten aanzien van de bedrijfsuitkoms.ten over dit jaar van de n.v. handelmaat schappij Saturn us was de directie niet op timistisch gestemd. Vermoedelijk zal deze maatschappij wel zonder verlies kunnen werken. Over een voorstel om het boekjaar te la ten lopen van 1 november tot en met 31 oktober, waarvoor een statutenwijziging is vereist, zal op 9 juli weer worden verga- derd, daar het quorum niet aanwezig was. Nu loopt het boekjaar van 1 januari tot en met 31 december. De wijziging van de statuten was voorgesteld omdat de laat ste maanden van het jaar voor het bedrijf zeer stil zijn en dan voldoende tijd bestaat om de jaarstukken op te maken. De directeur deelde mee dat een ge schil met landbouwers uit Haarlemmer meer betreffende de vertegenwoordiging in Hoofddorp is bijgelegd. Advertentie REINIGT REIN Abonnement voor het wassen van Ramen. Jaloezieën enz. Telefoon 16254 Haarlem. Bij de in Haarlem gehouden mulo- examens zijn geslaagd voor het diploma a: de dames A. E. Jonker M. Otger, M. Peper, B. H. Smit, B. Smal, M. C. P. Sieval, A. L. Lorrier, B. C. Rattschafer, J. H. Prins, L. Lursen, A. de kaardt, Zwanenburg; J. M. Bakker, G. van Zand- voort, L, Tanis, A, van der Plas, T. A. H. T. Hel- lendoorn, M. van der Harst, IJmuiden; M. G. W. Schoester, A. G. Kruijt, Velsen; J .C. Man, Heem stede en de heren J. van Slo'oten, Velsen; W. Ko ning, G. Telman, L. Spieker, N. Disselköter, A. N'. H. Bruseker, W. T. Brinkman, J. Vernout, P. J. H. Waleveld, R. Bottelier, K. L. Looman, J. Klabou, allen Haarlem; H. Klepper, IJmuiden; J. H. Scholten Uitgeest; D. Vroon Heemstede; H. J. Nijman, B. Muskee, Beverwijk; A. C. Schou ten, Vijfhuizen; K. H. Blasius le Jay, Oegstgeest. Voor diploma b zijn geslaagd: mej. J. N. de Mes. Haarlem en de heren P. Breedijk, L. J. Los, G. Hoolwerf. J. M. Noordhoff, J. Meulmeester A. C. Galjaard, D. Eppinga. B. Groenevclt, R. Kruger, D E. Jonker, allen te Haarlem; J. L. Barendrecht, Heemstede; C. H. Roest. Santpoort. J. W. Drost, Zandvoort; H. Booman, Vijfhuizen; W. Brouwer, Aalsmeer en A. de Groot, Hoofddorp. Groningen. Artsexamen 1ste ged.: E. H. van der Leij, Leeuwarden; K. te Velde, Wildervank. Be vorderd tot arts: mevr. J. G. van Weering-Oost, Groningen; A. Dunning. Groningen. Notarieel staatsexamen 2de ged.: J. G. Hanewald, Haren. Door niet opgehelderde oorzaak is in he westelijk deel van Oostelijk Flevoland in de omgeving van Lelystad en op en kele andere plaatsen brand ontstaan in de enorme massa moerasandijviezaad, die men in de gehele polder aantreft en die op sommige plaatsen tot kniehoogte reikt. Doordat het zaad eigenlijk niet brandt, maar smeult, ontstaat een zware rook ontwikkeling. Gevaar is aan de brandjes niet verbonden, daar het vuur, als het levende planten bereikt, vanzelf uitgaat. Schade kan niet worden aangericht. De rook is echter hinderlijk. De totale oppervlakte moerasandijvie, de „leverancier" van de miljoenen pluisjes, die over ons land zwerven, wordt in Oos telijk Flevoland geschat op 10.000 ha. Advertentie Anegang 14 naast C &A- Woensdag 1 juli hoopt de heer D. van Duynen, expediteur, wonende Barbarossa- straat 3, Haarlem, de dag te herdenken dat hij veertig jaar geleden in dienst kwam bij het P.T.T.-bedrijf. De heer Van Duynen begon zijn loop baan als hulpbesteUer in Haarlem in 1919 waarna zijn benoeming als besteller volgde in 1921. Nar zijn benoeming is de jubilafis "ver trokken naar IJmuiden. - - In 1927 kwam hij weer naar Haarlem terug om te werk gesteld te worden op de afdeling expeditie en hierna ging hij over naar de voorsortering voor de brie ven voor de bestelling van de stadswijken. Op die afdeling bestelling werd de heer Van Duynen in 1957 expediteur. De jubilaris heeft in die jaren door zijn opgewekt karakter vele vrienden ver worven onder zijn collega's, die zeker op de op 1 juli te houden receptie om 11 uur in de kantine van het Postgebouw Bal juwslaan een blijk van hun belangstelling zullen geven. Een aannemer uit Someren had ein< mei van het vorige jaar in een café in zijn woonplaats tegen een motoii 'ler zit ten opsnijden over de s: ciheid van zijr auto. Hef resultaat was een weddenschar om tien borrels, waarvoor mel"cn eo snelheidsrace tussen de automobilist en d« motorrijder begonnen werd. Juist n' de aannemer de motorrijder had inge haald. reed hij in op twee bromfietsers, di» rechts van de weg reden en bij de aanrij ding zodanig werden gewond dat zij tei plaatse overleden. Door de rechtbank in Den Bosch is df aannemer onlangs tot een jaar gevange oisstraf met aftrek van voorarrest en vij: jaar intrekking van het rijbewijs veroor ieeld. Voor het Bossche hof diende zijr /.aak thans in beroep. Verdachte meend' ook nu te kunnen volhouden, dat hi .slechts" met een vaart van 110 kilome Lei had gereden, doch de motorrijder ver klaarde voor het hof, dat hii zelf 140 kilo meter had gereden en de snelheid van zijr partner zeker 160 km geweest is. De procureur-generaal, mr De Vrie noemde iemand die zo met het leven var anderen speelt, een potentiële moorde naar, die zo lang mogelijk van de wei verwijderd dient te worden. Hii vroeg be vestiging van het rechtbankvonnis met in trekking van het rijbewijs voor de maxi male termijn Arrest op 8 iuli. Advertentie RUDGE-JUNCKER R IJ W I E L E N BARENDSESTRAAT hoek KAMPERSTR. Telefoon 13797 De negentienjarige Hongaar Jozsef Havasi uit. Heemstede is woensdagmiddag in de Ringvaart nabij de Bennebroeker- dijk, waar hij was gaan zwemmen, ver dronken. De jongeman is in 1956 met zijn ouders naar ons land gekomen. AMSTERDAM Er was vooral bij de opening een tame lijk levendige handel. Daarna werd het weer kalmer en trad de vakantiestemming naar voren. Niettegenstaande er van Wall- street niet bepaald een stevige stimulans uitging, waren de koersen voor de inter nationale waarden op het Damrak hoger, vergeleken bij de vorige slotkoersen. Aan delen Kon. Olie maakten hierop een uit zondering en noteerden bij een prijs van 154 ongeveer een rijksdaalder beneden de vorige slotkoers. De gehele oliegroep ligt in Wallstreet verlaten en dit weerspiegel de zich in de koers van de olieaandelen op het Damrak. De omzetten waren hier dan ook minimaal. Voor de overige hoofd fondsen bestond een grotere belangstel ling, vooral voor Unilever en AKU. Van het eerstgenoemde fonds werden de stuk ken voor Duitse rekening uit de markt ge nomen. De verkooplimietes waren schaars met als gevolg, dat alleen aan de vraag kon worden voldaan tegen hogere koersen. Bij een notering op 559 bedroeg de koers winst voor de margarineaandelen ongeveer zes punten. In de AKU-hoek waren even eens kooporders van Duitse zijde aanwezig. Hier bedroeg de winst ongeveer drie pun ten. Philips, de vorige dag een uitschieter, deed het nu wat kalmer aan. De winst van de vorige dag kon ruimschoots behouden blijven. Aandelen KLM werden wederom, ingevolge New York, hoger geadviseerd. Scheepvaarten voeren in kalm vaarwa ter bij een gunstige stemming. In de cul tures vond een flink herstel plaats voor certificaten Deli die op 169 ongeveer vijf gulden hoger noteerden. Er ging in deze certificaten tamelijk veel om. Amsterdam Rubber was eerder aangeboden. Staats fondsen vrijwel onveranderd. Voor het eerst werden claims Meteoor verhandeld. De adviesprijs was 20 per claim per aandeel van 250. In de lokale afdelingen was de affaire eveneens niet groot en de stemming verdeeld. Aandelen Albatros werden nog niet ge noteerd. De adviesprijs bedroeg 205 percent (149l/2 percent). De koerswinst is het ge volg van (het goed geheim gehouden) bod op deze aandelen door de Koninklijke Zout Industrie. Dit kan niet gezegd worden over het bod door de Koninklijke Zout Industrie op de aandelen Gembo, die de laatste tijd op de incourante markt in koers aanmer kelijk zijn gestegen. Prolongaties 3 percent. (ANP). NEW YORK De grote vraag naar spoorwegen sloeg woensdag over op andere aandelen, met als gevolg dat de beurs van New York aanzienlijk hoger sloot. De handel ver toonde een geheel ander beeld dan de af gelopen tijd, minder beperkt, ruimer. De koersen van verschillende aandelen stegen 3 dollar of meer. Met name gingen, behal ve de spoorwegen, de electro-technische, chemische, auto- en bandenwaarden örïi- hoog.rpe. stijging zette betrekkelijk laat in. Het'krijgen def spoorwegen was voorna-' mei ijk een gevolg van een aantal goede bedrijfsberichten, de goedkeuring van de fusie tussen Erie en Lackawanna, en het besluit van de senaatscommissie van Fi nanciën geen toestemming te verlenen voor een federale belasting op passagiers- verkeer. De omzet bedroeg 3.180.000 aan delen. Van de 1202 verhandelde fondsen sloten er 561 hoger en 416 lager. Het in dustriegemiddelde kwam van 630,73 op 634.27; dat voor spoorwegen van 164,79 op 167,15 en dat voor openbare nutsbedrijven van 85.60 op 86.04. (UPI). Slotkoers Hed gisteren 13.45 3-3'/2»/o Nederl. 'i7 93 93vib 3% Nedl. 1962 64 98% 98% Woningbouw 6o 112 Hi 112% Pr. A'dam '56 I W/s, Pr. A'dam '56 II. 94% Pr. A'dam '56 111 94-% Pr. R'dam '52 T Pr. R'dam '52 II 88% Pr. R'dam '57.... 97 A A.K.U 346 351 Calvé Delft 537 A 550 Van Gelder Zonen 226 227 K. N. Hoogovens 500 A 500 Nederl. Ford 313 310 N. Kabelfabriek 379 380 gew.Philips Gloeil. 626 631 Pref.PhilipsGloeil. 234 Unilever 558 574 Wilton Fvenoord 201A 203 Werf Gusto 148 A 148% Dordtsche Petrol 897 A 700 Kon. Petroleum f 154.20 155 Billiton 259 A 260 A'dam Rubber 94 95% K.L.M f 126 f 125 Holl. Amer. Lijn 154 157 K.N.S.M 149 150 N. Scheepv. Unie 138 A 140 v. Nievelt Goudr. 122 122% Phs. v. Ommeren 245 246 H.V.A 150% 151 Delimaatschappij f 170 173 Amsterd. Bank 286% 287 Nat. Handelsbank 146% 146% Ned. Handel Mij 222% 222% Rotterd. Bank 256 257 Twentsehe Bank. 237 Anaconda Copper 62% 63% Bethlehem Steel 53% 54 U.S. Steel 97 98 General Motors.. 49.% 49% Shell Union 75% 75 Tidewater 25!% 25% Een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met aftrek en toezicht van het Leger des Heils heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank, mr. J. Wiarda, vanmorgen ge- eist tegen een 30-jarige gedetineerde in woonster van Haarlem, wie ten laste is gelegd dat zij in de nacht van 18 op 19 januari haar kind van zeven weken met een glazen zuigfles tegen het hoofdje heeft geslagen met de bedoeling om het kind om het leven te brengen. De recht bank beval na het pleidooi van de raads man de onmiddellijke invrijheidstelling van verdachte. Onder tranen vertelde de vrouw dat zij in drift heeft geslagen. Het was niet haar bedoeling het kind te' doden. Er waren huiselijke moeilijkheden en zij zag geen uitweg meer. Midden in de nacht had zij het kind uit de zuigfles pap gegeven. Het bleef schreeuwen. Zij had de fles in de linkerhand en hoewel zij niet links is sloeg de vrouw met deze hand de fles op het hoofdje. De fles ging aan scherven. Het kind bloedde vrij hevig. De vrouw maakte haar man wakker en deze hielp bij het behandelen van de wond en het opruimen van de scherven De vrouw ver telde haar man en de volgende dag ook haar schoonmoeder en schoonzuster, die in hetzelfde huis woonden, dat het een on geluk was geweest. Later had de man aangifte bij de politie gedaan omdat men in de familiekring tot de conclusie was gekomen dat er misdrijf in het spel zou zijn. Als getuige-deskundige verklaarde een Bloemendaalse arts dat hij een snijwondje aan de linkerslaap en een bloeduitstorting bij de baby had geconstateerd. Hij achtte het mogelijk dat de fles door het opwar men van de pap gesprongen was, hoewel hij van zogenaamd onspringbaar glas is gemaakt. Een hoofdinspecteur van de Haarlemse politie merkte op dat verdachte diverse verklaringen heeft afgelegd. Een daarvan was dat zij van het kind af wilde, omdat het altijd zo schreeuwde. Het was een moeilijk verhoor geweest. Het was hem opgevallen dat de familie gretig was om verklaringen af te leggen. De man van verdachte, een 27-jarige chauffeur, vertelde dat hij naar de politie gegaan was omdat zijn moeder had gezegd dat zijn vrouw het kind had geslagen. Hij was in die tijd veel zonder werk en voor afgaande aan de bewuste zaterdagnacht was er al drie dagen ruzie geweest. Hierbij speelden ook de huisvestingsmoeilijkheden een rol. Verder legden de schoonzuster en schoonmoeder van verdachte haar verkla ringen af. De officier van Justitie herinnerde er aan, dat verdachte tegenover de politie zowel als tegenover de rechter-commissaris had verklaard haar kind te hebben willen vermoorden. Op het moment dat zij sloeg wilde zij dat, maar zij schrok van het bloed, aldus de officier, die de opzet tot doden aanwezig achtte. Mogelijk heeft verdachte in drift ge handeld. Zij had een hekel aan het kind. Er wai-en spanningen en er was reeds drie dagen ruzie. Doch dit alles sluit de schuld nfét uit. Verder wees de officier op het psychiatrisch i-apport, volgens het welk verdacfi'të verminderd toerekenings vatbaar is. In het reclasseringsrapport vraagt men de aandacht voor de huis vestingsmoeilijkheden van het gezin. De officier wilde deze verzachtende omstan digheden in aanmerking nemen en hij eiste een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk, met aftrek en toezicht van het Leger des Heils. De raadsman, mr. J. D. A. Viskil, zag veel twijfelpunten. De vrouw heeft naar zijn mening in een onbeheerste bui, in een paniekstemming gehandeld, niet met de opzet om haar kind te doden. De vrouw had geestelijk en materieel geen weer stand meer; zij voelde zich alleen gelaten. De raadsman bepleitte een straf, waar van het onvoorwaardelijke deel gelijk zou zijn aan de tijd in voorarrest doorge bracht. De rechtbank ging in raadkamer en beval hierna de onmiddellijke invrij heidstelling van verdachte. Uitspraak donderdag 9 juli om half tien. Aardijk, 25 v. Massawa n. Djibouti. Abbekerk, 24 100 m. w. Labuan n. Cebu. Abida, 24 110 m. w.n.w. Landsend n. Curagao. Acila, 25 te Curacao. Adonis, 25 v. Amsterdam n. West-Indië. Aegis, 24 250 m. n.w. Einisterre n. Amsterdam. Alea 24 v. Napels n. Livorno. Algol. 24 120 m. z. Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Aihena, 25 te Montevideo. Alkes, 24 v Buenos Aires n. Rnario. Alkmaar, 24 120 m. n.o. Recife n. Curacao. Alnati, 24 v. Las Palmas n. Vitoria. Alwaki, 24 v. Catania n. Rotterdam. Ameland, 24 v. Buenos Aires n. Curacao. Ampenan, 24 te Penang v. Beiawan. Amstelkroon, 24 260 m. n.o. Beira n. L Marques. Andijk, 24 120 m. n.o. Flores n. Houston. Angolakust, 24 v. Le Havre n. Duinkerken. Annenkerk, 24 te Antwerpen. Arendskerk, pass. 24 evenaar 69.00 o. n. Aden. Axeldijk, 24 v. Charleston n. Baltimore. Baarn, 24 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Bali, 24 90 m. z.o. Billiton n. Penang. Banggai, 24 240 m. z.o. Manilla n. Balboa. Batu, 25 te Houston. Bawean, 25 te Aden verwacht. Bengkalis, 24 v. Amsterdam n. Genua. Beninkust, 24 v. Burutu n. Lagos. Bennekom, 23 v. Amsterdam te Antwerpen. Bintang, 24 te New York v. Philadelphia Blitar, 24 400 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle. Boissevain, 24 v. Hongkong n. Singapore. Borneo, 24 v. Antwerpen n. Londen. Bosco, 24 ten anker rede Marmugoa. Breda, 25 te Pt. Fortin. Bussum, 24 te Amsterdam. Calamares, 24 v. Armueles n. Balboa. Caltex Arnhem. 24 70 m. n. Burlings n. Sidon. Calt. Eindhov., 24 80 m. n.w. Bougie n. Rastanura Calt. Leid.. 24 168 m. o.z.o. K. Leeuwin n. Hobart Caltex Rotterdam, 24 v. Port Said n. Rotterdam Caltex The Hague, 24 180 m. o.z.o. Ras Al Hadd naar Bahrein. Caltex Utrecht, 24 v. Kandia n. Bahrein. Camerounkust, 24 v. Antwerpen n. Freetown. Carillo, 25 v. Barrios n. Libertador. Cartago, pass. 24 Kp. Henry n. Baltimore. Casamance. 24 130 m. w.n.w. St. Vine. n. Dakar. Celebes, 25 te Singapore verwacht. Charis, 24 te Petit Goave. Advertentie r; .- - f ifiit - EXCLUSIEF! Unieke Ronson-vinding direct regelbare vlam (Finger-tip System! Multi-Fill tank a f. 2.25 bevat gas voor t jaar normaal gebruik. De Ronson Butron - fascinerend nieuw in vormgeving en technische perfectie. Weergaloos zuinig. Vullen of bijvullen in amper 5 seconden. Regelbare vlam. Dit juweel van Engels stijlgevoel en vakman schap in Nederland van f. 42.SO af. Het geschenk voor nu dat past in de wereld van morgen. AUeemmp. en Struct Aid.: William Rikktrs Handelsonderneming N.V. Beun, Damrak, Amsterdam Advertentie Inkoop - Verkoop - Ruilen - Huurkoop Radio's - Bandrecorders - Pick-ups Gram. platen - T.V. - enz. onder garantie 3. v. d. MIJ AMSTERDAMSTRAAT 20 -22 TEL. 17601 Cities Serv. Valley Forge, 3/7 te Ph.delph. verw. Clavella, pass. 24 Ameland n. Stockholm. Cieodora, 24 240 m. z.o. Calcutta n. Singapore. Cradle of Liberty, 11/7 te Piladelphia verwacht. Crania, 4/7 te Rotterdam verwacht. De Eerens. 25 te Bahrein verwacht v. Basrah. Delft, 24 580 m. z.w. Puerto Ordaz n. Emden. Dinteldijk, 24 250 m. w.z.w. Cristobal n. Londen. Dongedijk, pass. 24 Acapulco n. Los Angeles. R ren te, 24 140 m. z.o. Ceylon n. Calcutta Eos, pass. 24 Kp. St. Vincent n. Tripoli. Fravizo, 24 v. Liverpool n. Las Palmas. Friesland SSM. 24 40 m. z.w. Oporto n. Vlaard. Gaasterland, 25 te Ilheus. Gabonkust, pass. 24 Beacliyhead n. Bordeaux. Gooiland, 25 tc Itajai. Gordias, 24 v. Tampa n. Rotterdam. Graveland. 24 dw. Ilheus n. Rio ae Janeiro. Groote Beer, 25 te New York verwacht. Guineekust, 24 v. Douala n. Matadi. Haarlem, 25 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hathor, 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Hector, 25 te Rotterdam v. Amsterdam. Hecuba, 24 te St. Kitts. Heelsum, 25 te Corpus Christi. Heemskerk, 24 te Antwerpen v. Rotterdam. Helicon, 24 v. Pt. Sucre n. Trinidad. Hera, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Hersiha, pass. 24 Fayal n. Amsterdam. Houtman, 24 v. Durban n. Auckland. Hydra, 24 600 m. o.z.o. Bermuda n. San Juan. Jagersfontein, 25 te Lor. Marques. Jason, 25 te Puerto Cabello. Java, 24 te Abadan. Joseph Frering, 25 te Las Palmas. Jupiter, pass. 24 Kp. Mondego n. Amsterdam. Kaap Hoorn, 24 v Piraeus n. Beyrouth. Kabylia, 24 dw. Lizard n. Stockholm. Kalinga, 24 v. Punta Cardon n. Buenos Aires. Kaloekoe, 24 v. Biak n. Seroee. Kalydon, 24 90 m. o. Fayal n. Curasao. Kamperdijk, 24 900 m. o. Kp. Race n. Antwerpen Karimun, 24 120 m. n.w. Djeddah n. Damman. Kelletia, 6/7 te Mena Al Ahmadi verwacht. Khasiella, 25 te Rotterdam. Kieldrecht. 28 te Aden verwacht. Kloosterdijk. 23 v. Havana n. Antwerpen. Kopionella, 24 480 m. z.w. Azoren n. Curasao. Koratia, 24 800 m. z.w. Azoren n. Landsend. Korenia. 24 150 m. n.n.o. Surabaja n. Balikpapan Korovina, 4/7 te Curasao verwacht. Kreeft, 24 180 m. n.n.o. Kristiansand n. Rotterdam Kylix, 24 85 m. o. Singapore n. Balikpapan. Laertes. 24 te Rotterdam. Langkoeas, 24 te Songkhala n. Tandjong Priok. Langleeclyde, 24 te Bremen. Leiderkerk. pass. 24 Anzio n. Port Said. Lekhaven, 24 415 m. z.z.w. L. Palm. n. L. Palmas Lekkerkerk, 24 v. Antwerpen n. Bremen. Lelykerk, 24 te Suez verwacht n. Perzische Golf. Lemsterkerk, 24 v. Akaba n. Suez. Leto, pass. 24 Texel n. Antwerpen. Liberty Bell, 29 te Philadelphia verwacht. Loenerkerk, 24 te Rotterdam. Loosdrecht, 24 78 m. n. Rasbanas n. Suez. Loppersum, 24 400 m. z.z.w. K. Race n. Le Havre. Lutterkerk, 24 v. Basrah n. Abadan. Maas, 24 te Cartagena. Maashaven, 24 te Rotterdam. Malea, 24 420 m. o.n.o. mond. Mekong n. Manilla Mariekerk. 24 45 m. z. Elba, 25 te Genua verw. Meerdrecht, 5/7 te Rotterdam verwacht. Memnon, 25 te Amsterdam v. Rotterdam Mentor 23 te Hamburg n. Rotterdam. Merwelloyd, 24 v. Surabaja n. Tegal. Minos. 24 v. Abö n. Kemi. Mitra, 9/7 te Hamburg verwacht. Molenkerk. 24 220 m. z. Calcutta n. Madras Moordrecht, 5/7 te Kwinana verwacht. Mylady, 24 v. Hamburg n. Gdansk. Naess Comm., 24 25 m. n.n.o. Malta n. Fawley Naess Llon, 24 330 m. o. Aden n. Suez. Adiiertentie Naess Tiger, 24 30 m. n.n.w. K. St. Vine. n. R'dam. Neder-Elbe, 24 v. Aden n. Singapore. Nieuw Amsterdam, 24 te New York. Noord wijk, 24 200 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Monrovia. Notos, 24 30 m. n.n.w. Villano n. Malta. Oberon, 24 v. Georgetown n. Nickerie. Olaekerk, 25 v. Suez n. Djibouti. Ommenkerk, 24 60 m. n.w. Burlings n. Rotterdam. Oostkerk, 24 v. Aden n. Suez. Oranje, 24 te Genua n. Port Said. Oranjefontein, pass. 24 Canar. eil. n. Southampton. Oranje Nassau, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Orestes, 24 v. Fort de France n. St. Thomas. Orion, 24 te Rotterdam n. Hamburg. Overijsel, 25 te Aden verwacht. Pendrecht, 24 te Amuaybay. Philippia, 24 360 m. z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Prins Johan Willem Friso. 24 250 m. n.w. Fayal naar Montreal. Prins Alexander, 24 v. Genua n. Piraeus. Prins Fred. Hendr., 24 570 m. z.z.o. Az. n. Londen. Prins der Nederlanden, 25 te Santiago de Cuba. Prins Frederik Willem, 26 te Montreal verwacht. Pr. Will. v. Or., 24 400 m. w. Valentia n. Montreal. Prins Willem V, 24 te Antwerpen v. Londen. Prins Willem IV. 24 265 m. z.o. Pentlandfirth n. Glasgow. Frovenierssingel, 23 385 m. z.o. Kp. Canaveral n. Key West. Pygmalion, 24 580 m. n.o. Flores n. Cd. Trujillo. Radja, 24 155 m. n.o. Vizagapatnam (bestemm.). Raki, 25 te Basrah. Rempang, 24 te Antwerpen. Roggeveen, 24 330 m. w. Kp. York n. Bangkok. Rotti, 25 te Port Swettenham. Rijndam, 24 170 m. z. Kp. Race n. Quebec. Rijnkerk, 25 te Las Palmas verwacht. Ruys, 25 te Santos. Salatiga, 25 te Napels verwacht. Saloum, 24 te Nantes. Schelpwijk 24 v. Cabimas n. Landsend. Scherpendrecht, 17/7 te Houston verwacht. Schie, 24 v. Lattakia n. Rhodos. Schiedijk, 24 v. New York n. Antwerpen. Senegalkust, 24 te Hamburg. Sibajak, 24 v. Southampton n. Curagao. Siberoet, 24 v. Sibu n. Haiphong. Sibigo, pass. 24 Straat Torres n. Brisbane. Sigli, 24 v. Singapore n. Sibu. Silindoeng, 26 te Sydney verwacht. Sliedrecht, 24 60 m. n. Mostaganem n. Wismar. Sloterdijk, 25 te Baltimore. Solon. 24 500 m. w.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Stad Leiden, #1 te Las Palmas v. IJmuiden. Stad Rotterdam. 2 4155 m. w. Kp. St. Vincent n. Freetown. Slanvac Benakat, 24 dw. Singapore n. S'gerong Stanvac Lirik, 25 te Tandjong Priok verwacht. Stanvac Pendopo, 25 te Sungeigerong verwacht. Statensingel, 23 v. Stettin n. Kopenhagen. Statue of Liberty, 24 195 m. z.w. Ascencion naar Philadelphia. Steenwijk, 25 te Casablanca verwacht. Stentor, 26 te La Guaira verwacht. Steven. 24 v. Iskenderun n. Ceuta. Straat Bali. 20 te Maceio. Straat Banka, 24 200 m. w. Sabang n. Bombay. Straat Lombok, 24 70 m. n.n.o. Durban n. K'stad, Straat Torres, 24 v. Tandjong Priok n. Semarang. Sunetta, 24 ten anker rede Beira n. Beira. Talisse, 24 v. Colombo n. Suez. Tamara. 24 v. Punta Cardon n. Landsend. Tankhaven 2, 25 te Jesselton verwacht. lankhaven 3, 24 v. Buatan n. Sungeigerong. Teiresias, pass. 24 Malta n. Port Said. Tero, 25 te Rio de Janeiro. Teucer, 24 v. Colombo n. Cochin. Texel, pass. 24 Perim n. Dubai. Themis, 24 te Maracaibo. Theobaldius, 24 te Curagao. Tibia, 24 geankerd bij Belfastpilot n. Belfast Tjiluwah, 24 v. Hongkong n. Yokohama. Tjinegara, 24 270 m. z.z.w. D. Garcia n. Penang. Tweelingen, 25 te Rotterdam. Van Cloon, 23 v. Dunedin n. Mount Maunganal. Van Heemskerck, 24 v. Douala n. Lagos. Van Linschoten, 24 230 m. z.z.o. Saigon n H'kong Van Spilbergen, 24 360 m. n.o. Maurit. n. Penang Vasum, 28 bij Hoek van Holland verwacht. Vivipara, pass. 24 Aden n. Thameshaven. Waal, 24 te Iskenderun. Waibalong. 24 v. Kakara n. Mauritius. Waterland, 24 250 m. n.n.o. St.. Vincent n. Santos Waterman, 24 360 m. z.z.o. Kp. Race n. N. York. Westertoren, 25 v. Mena Al Ahmadi n. Singapore Wielsdrecht, 24 v. Puerto La Cruz n. Paulsbro. Woensdrecht, 25 te Fao. Woltersum, 25 te Houston v. Antwerpen. W'onosari, 25 te Suez. IJssel, 25 te Rotterdam v. Amsterdam. Zaankerk, pass. 24 Gibraltar n. Antwerpen. Zeeland, 25te New York. Zonnekerk, 24 v. Kobe n. Shimizu. Zuiderkruis, 24 560 m. w. Ouessant. n. Le Havre. Zwijndrecht, 26 te Corpus Christi verwacht. SLEEPVAART Cycloop, 25 te Marseille. Hector, 25 v. IJmuiden te Zeebrugge. Maas, 25 te Maassluis. Nestor, 25 v. Zeebrugge te Rotterdam. Stentor, 25 v. Blyth te Harlingen. Titan, 25 te Amsterdam. Zeeland, 25 360 m. w.n.w. Acapulco n. Osaka. KLEINE VAART Bab T, 23 v. Hudiksvall n. Zaandam. Eljo, 24 20 m. w. IJmuiden n. Cork. Flevo, 23 te Amsterdam n. Odense. Julia Mary, pass. 24 Goeree n. Rotterdam. Lucas Bols 1, 24 te Gotskasandon n. Amsterdam. Lucas Bols 2, 24 10 m. z. Oeland n. Hernösand. Pavo, 23 te Amsterdam v. Zaandam. Phidias, 23 v. Sevilla n. Antwerpen. Plato, 24 80 m. z. Ouessant n. Bilbao. Fonza, 24 dw. Egmond n. Oxelosund. Quo Vadis. 24 v. Tyne te Immingbam verwacht. Thaletas, 23 v. Barcelona n. San Feliu. Tilly, pass. 24 ET-12 v. Amsterdam n. Gefle. Twee Gebroeders, 24 dw. Juist n. Amsterdam. HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3