Wandeling met Mister X Zei en en s kiën „THE JOKERS HFC, PROFICIAT! Charmante Haarlemse aan T.H. in Delft gepromoveerd FLIT Draagt elkanders asten" VOOR KINDEREN SPEELTUiN- COLLECTE Bal- champetre 5 Eerste promovenda na twintig jaar VOOR UW VAKANTIE Burgerlijke Stand van Haarlem Jeugdkoor „Inter Nos" op 6 juli naar Engeland Spaar Si-Si kroonkurken gevitaliseerd Examens Alle insekter» het huis uitl^T Neem de flitspuit! a f 1.4© DDT MB»»—1 I .""S: Zeven dagen in en om Haarlem DONDERDAG 25 JUNI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de aula van de Technische Hoge school in Delft is woensdagmiddag de 34- jarige mejuffrouw Yvonne M. F. Muller uit Haarlem gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap. Zij deed dit op een proefschrift, getiteld: „Bijdrage tot de kennis der alkaloïden van sedum acre L." Promotor was professor dr. ir. P. E. Ver kade. Ondanks het mooie weer was de aula aan de Oude Delft geheel gevuld met be langstellenden, waarbij de zomerse japon nen van de dames fleurig afstaken tegen het plechtige zwart van de professoren. De plechtigheid was des te meer bijzonder, omdat in de afgelopen twintig jaren aan de Technische Hogeschool geen vrouw is ge promoveerd. Mejuffrouw Muller is de der tiende vrouwelijke doctor, die sinds de stichting van de hogeschool hier haar graad heeft behaald. Zij heeft de laatste jaren gewerkt als assistente van haar promotor, professor Verkade. Op 13 oktober 1954 studeerde mej. Muller af bij professor dr. J. P-.Wi- baut van de gemeentelijke Universiteit in Amsterdam, waar zij chemie heeft gestu deerd. Sinds 1 november 1954 was zij assistente van professor Verkade. Mejuffrouw Muller heeft haar proef schrift en stellingen voor de commissie uit de senaat onder leiding van de rector- magnificus, professor dr. O. Bottema, uit stekend verdedigd. Welbespraakt en slag vaardig diende zij haar „hooggeleerde opponenten" van repliek. Nadat het uur van de verdediging ver streken was, maakte professor Verkade haar een compliment voor de wijze, waar op zij haar proefschrift heeft verdedigd. Het deed hem een genoegen dat nu weer, na twintig jaar, een dame aan de Tech nische Hogeschool promoveert. De promo tor wees er op dat een ziekte de studies van de promovenda sterk heeft belemmerd. Bij het overhandigen van de doctorsbul gaf professor Verkade als zijn overtuiging dat dr. Muller in de chemie nog veel nut tig werk zal doen. Professor Bottema sloot zich bij deze woorden aan. Na de plechtigheid volgde een receptie. Onmiddellijk werden enkele boeketten van rode en roze anjers binnengebracht. „Uw verdediging vonden wij prachtig, maar we hebben er niets van begrepen," zeiden we de charmante jonge doctor. „Dat verbaast me niets. Want dit is zo'n gespecialiseerd onderwerp op het gebied van de organische chemie", antwoordde dr. Advertentie Licht gewicht COSTUUMS van de wonderstof TREVIRA Licht gewicht COLBERTS, vanaf Uitgebreide coll. SPORTSHIRTS van 12.90 tot Popeline PYAMA'S Popeline KAMERJASSEN Sportieve onderkleding: SINGLETS en SLIPS, p. stuk 129.00 29.75 24.75 10.90 22-50 1.95 Gen. Cronjéstraat la - lb Tel. 53334 Advertentie HAARLEM, 24 juni 1959 BEVALLEN van een zoon: 22 juni, R. StuiverLorenz; 23 juni, J. M. Kauffman- Schreurs; A. M. Bakker—Böhm; C. J. Metzelaar—Spee; C. W. M. van der Woert Teeuwisse; 24 juni, E. D. L. Huisman de Boode. BEVALLEN van een dochter: 22 juni, E. de Boer—van Duin; 23 juni, M. van Wan- rooijMuntinga; 24 juni, E. H. de Leth Harmelink; J. C. Budde—Pijnse van der Aa. GEHUWD 24 juni, A. M. P. J. van Eeden en F. M. Delissen; G. A. Breems en A. C. Klein; G. M. Diependaal—A. M. Kottman; J. F. Smits en H. A. M. Bartman; D. M. Ruurda en C. G. Th. Blom; H. A. A. Al- lard en M. C. Th. Borst; J. van Os en A. H. M. C. van de Kerkhof D. J. Tolsma en W. C. van Ginkel; N. J. Sikkink en A. A. Haldarman; B. Monrooij en J. Visser. ONDERTROUWD: 24 juni: A. F. Jacobs en M. V. van Velsen; B. M. Spee en W. L. M. van Velsen; H. H. Rodts en J. Hooglugt; B. R. van Ham en L. Sjardijn; A. H. Rei- chenberger en M. R. Severing; W. van der Louw en C. R. van Drongelen; D. van der Kamp en A. K. J. van der Leeden; J. Th. van Gennip en S. M. H. Marchand; C. Rutz en D. G. Snoerwang; F. de Jager en E. Braafhart; B. J. Duiveman en M. J. D. Meine; J. Stijnman en W. Lauer; R. Gran- dia en B. Smit; S. P. Duineveld en G. M. Lips; G. Hogenbirk en G. Riezebos; P. J. de Ruig en H. W. P. Hulshof; C. J. H. van Wees en Ch. Kappe; H. C. Kemp en S. N. van Ingen; W. J. Kraaijenga en T. J. van der Linden; J. G. van den Berg en J. A. Groskamp; L. H. J. Zandstra en J. Th. Rutte. OVERLEDEN: 23 juni, J. A'. P. Sweijen, 7 j., Ged. Oude Gracht. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: J. H. Tirion—Mak, d.; N. van DijkVerolme, z.; W. E. van Niel Vermolen, z. ONDERTROUWD: A. H. de Wilde en G. M. Roozen; J. de Boer en J. C. E. Castien; J. W. Heldring en A. M. de Wild. GETROUWD: Chr. J. Sindram en V. M. L. Nolf; R. D. de Boer en D. I. Broell. OVERLEDEN: Wed. E. Hendriks—Pekel, 69 j.; Th. H. G. van der Werff, m., 18 jaar. Muller die de zaak iets verduidelijkte door te zeggen dat „sedum acre L." doodgewoon „muurpeper" betekent. De dertiende vrouwelijke doctor van de T. H. gaat eerst vakantie houden om de vermoeienissen van de laatste dagen te boven te komen. En dan? „Dat weet ik nog niet. Ik hoop zuiver wetenschappelijk werk te kunnen gaan doen, natuurlijk op het ge bied van de organische chemie. Vrees om in dit wetenschappelijke werk iets van haar charme en levendigheid te verliezen, heeft de jonge doctor niet. „Ik ben soepel genoeg en moeilijk uit het veld te slaan. Mijn ouders komen uit het zuiden, vandaar misschien mijn levendigheid." Dr. Muller is een warme voorstandster van een hechte samenwerking tussen we tenschappelijke onderzoekers. „In team work stimuleer en inspireer je elkaar. Dan kom je tot veel betere resultaten en kun je ook de wedloop met het buitenland bij houden", vertelde de jonge doctor, die samen met haar ouders vele gelukwensen in ontvangst had genomen. Het jeugdkoor „Inter Nos", dirigent Jan Booda,' zal op 6 juli met zestig leden van het koor, deelnemen aan het jaarlijks terugkeren International Musical Eistedd fod te Llangollen in Wales (Engeland). Er zullen daar 24 verschillende landen aan wezig zijn. De jongens en meisjes van „In ter Nos" nemen deel in twee afdelingen, namelijk in de afdeling volkszang en in de afdeling jeugdkoren Tevens is deze groep uitgenodigd om op zaterdag 11 juli op het internationale concert te zingen. Op die avond treden twaalf verenigingen op, en is het een grote eer voor het koor daarvoor uitgenodigd te worden, daar men een keuze had uit meer dan 150 verenigingen, en er slechts J2 kun nen optreden. De internationale concerten hebben gro te belangstelling. De zaal voor deze con certen waar ongeveer dertienduizend zit plaatsen zijn, is al enige maanden geleden geheel uitverkocht. De dirigent van „Inter Nos", heeft met deze groep enkele maanden intensief ge studeerd en op vrijdag 3 juli zal een „ge nerale repetitie" in concertvorm geven in de Concertzaal te Haarlem. Dit concert is voor het publiek toegangkelijk. Na de pauze werkt het gehele koor mee. Het programma zal aangevuld worden met „lm Weissen Róssl van Benatzky en de sprookjescantatt „Der Kaiser und die Nachtigall" van W. Möller. Elke werkdag f 100.— Elke taterdag f 1000.— Hoofdprijs f 30.000.— Vraag uw leverancier om inlichtin gen over deze Si-Si wedstrijd. De winnaars van f 100.- van vorige week waren: J. H. Huisman, Utrecht; R. Zoer, Steenwijk; J. W. Verheyen, Ede; K. Dijkstra, Haarlem; J. Dreyerink, Enter. van f 1000.-: M. J. Haast, Bergen op Zoom. vruchtenlimonade Haarlem. Van de afdeling h.b.s. b van het Lou- rens Costerlyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen: F. Bouman, R. C. van den Brink, R. C. van der Bijl, W. G. de Cock, D. Desjardijn, K. D. Enthoven, P. H. Enthoven, R. Haanappel, F. K. J. Hartsuiker, F. Kales, M. F. R. Kets de Vries, H. P. Lippe, J. W. Neurdenburg, J. van den Nieuwenhof, W. Nijmeijer, R. A. Pel, L. P. van Reeuwijk, G. Roukens, H. Scholten, mej. A. Sin- nige. J. C. van Staalen, C. Vermaas, P. de Vries, P. Wals, W. J. L. van Wel, G. D. Wynia, mej. J. N. C. W. van Zijverden. Haarlem. Aan het Mendel-College, afdeling h.b.s. a, zijn geslaagd voor het eindexamen: F. W. J. Besselink, Haarlem; E. W. Biere, Haarlem; A. P. Braak, Haarlem; P. F. M. Coesel, Bloemen- daal; G. L. P. Conijn, Aalsmeer; F. P. J. Donders, Haarlem; J. P. W. Holleboom, Haarlem; W. J. M. Holthuizen, Haarlem; A. A. M. Hopstaken, Haar lem; Th. N. Jukes, Haarlem; R. R. Mostertman, Beverwijk; A. G. M. Nagel, Amsterdam; M. Nie- denzu, Haarlem; J. H. Peereboom, Velsen; J. W. M. Peters. Haarlem; P. J. van der Pol, Haarlem; H. J. Sips. Haarlem; D. A. van Stekelenburg, Haarlem; A. Th. M. Vasen, Heemstede; K. W. M. Vermeij, Haarlem. Afgewezen 4 kandidaten. Overvecn. Aan het Jac. P. Thijsse-Lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium a: de dames M. Jonker, D. Meijer, A E. B. Naessens, J. H. Robbers, J. A. T. H. Ver- siuys en de heren L. G. Toornvliet en H. W. van Rhijn. Afgewezen 1 kandidaat. Het examen wordt met 2 kandidaten voortgezet. Amsterdam. (Gem. Univ.). Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proef schrift over de molecuulfysica J. van der Elsken te Amsterdam. Amsterdam. (Gem. Univ.). Bevorderd tot arts: mevr. H. E. Bouma-Straub, mej. C. M. E. Smit, mej. L. H. M. Houben, mej. W. H. S. Roos; H. J. Funke, J. H. Kraak, J. Weber, A. J. H. Hermans, M. von Balluseck, S. K. Tjoa, allen te Amster dam; E. Stegwee, Haarlem en B. W. J. Vroom, 's-Hertogenbosch. Artsexamen 1ste gedeelte: mej. M J. Wilmering, mej. C. Boer, W. J. Oosterveld, N. Balzer, A. J. Otto en G. W. de Wey Peters, allen te Amsterdam. Kandidaatsexamen politieke en sociale faculteit: mevr. E. Warendorff-Müller, Amsterdam. Beiden. Doctoraalexamen Nederlands recht: L. Lips, Rapallo, Italië; A. J. Hulst, Leiden; J. H. Visser, Den Haag. Doctoraalexamen geologie: A. W. Steffelaar. Den Haag. Delft. Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap mej. Y. M. F. Muller. Delft. Propaedeutisch examen geodetisch inge nieur: J. W. van den Berg, IJmuiden. Ingenieurs examen scheikundig ingenieur: M. P. P. Blind, Leiden; F. C. den Boer, Vlaardingen; R. J. A. M. van der Borg (met lof), 's-Gravenhage; H. Bor- kent, Badhoevedorp; M. J. van der Burgt, Heem stede; P. A. van Damme, Rotterdam; T. T. Dek ker, Breda; K. Delcour, 's-Gravenhage; A. H. M. van Elzakker, Delft; J. N. C. van Geel, Eindho ven; J. Iljas, Delft; B. C. de Jong (met lof). Rot terdam; C. G. Koen. Delft; E. B. Mandemakers. Waalwijk; J. L. Monfils. Delft; J. C. Moree, Ro zenburg; M. C. A. van Nievelt. 's-Gravenhage; E. Ravoo (met lof), 's-Gravenhage; R. E. Schuil, 's-Gravcnhage; J. H. N. Verheugen, Eindhoven; M. Vlugter. Rotterdam; W. J. W. Vermijs, Voor burg. Jngenieursexamen werktuigkundig inge nieur: D. Appels, Delft: R. W. van den Berg, Rotterdam: II. C. J. van Beukering. Voorburg; A. G. H. de Bliek, Apeldoorn; L. P. Bouman, Rotter dam; C. P. M. van den Buijs Zundert; D. A. Cor- nelisse. Heemstede; N. H. Dekkers, Dordrecht; W. M. van Dongen, 's-Hertogenbosch; R. Gerrit- zen. Heemstede; C. C. Groothoff. Heerlen; E. A. Hessing. Delft: D. G. Jongstra, Echt; C.P. Keizer, Vlaardingen; W. de Kleuver, Veenendaal; W. B. Kloos, Den Dolder: W. G. Koster, Schiedam; mej. D. C. Lammens, Leiden; T. W. M. van Lammeren, Wageningen; Liem T.iong Biauw, Delft; R. van Maaren, Rotterdam; R. C. Olland, Zwolle; H. B. Paczejka (met lof), Rotterdam; M. D. H. Pen- nings, Eindhoven: A. Rietdijk (met lof), 's-Gra venhage; Raden Mas Soemarso, Delft; P. Teijema, Leeuwarden; Tjoa Bian Hin, Delft; G. J. van der Vlies, Schiedam: P. S. Weltevreden, Deventer en J. Wilschut. 's-Gravenhage. Amsterdam. (Gem. Univ.). Kandidaatsexamen rechten: C. P. Lohr en P. Heidinga, Amsterdam. Amsterdam. (V.U.). Kandidaatsexamen psycho logie: mej. J. C. H. v. Meggelen. Den Haag. Kan didaatsexamen pedagogiek: mej. J. W. Kluiten- berg, Apeldoorn. Rotterdam. Baccalaureaatsexamens Economi sche Hogeschool: U. C. R. Bakker, D. Koudijs, M. Spits en A. E. Vis, allen te Rotterdam. Groningen. Doctoraalexamen economische we tenschappen: H. Bottinga, Groningen. VAN PREDIKAMBT VERVALLEN Ds. C. Vroon, predikant bij de Gerefor meerde Kerk van Lekkerkerk, die enkele weken geleden zijn gemeente heeft ver laten, heeft zich thans aan de gemeenschap der Gereformeerde Kerken onttrokken. De classis Gouda heeft hem- thans van het predikambt vervallen verklaard. Ds. Vroon v/erd in 1928 geboren en aanvaardde in 1954 het predikambt in Lekkerkerk. Advertentie Flessen vanaf V4 liter ook in aerosolf 4.50 Dezer dagen hebben we geholpen in twee uur tijds vierhonderd gulden uit te reiken. Zomaar, op een ge wone middag, aan een aan tal wandelende dames en heren. We zijn namelijk op stap geweest met Mister X van de Grote Houtstraat- Vereniging, die nu al bijna twee weken door Haarlem wandelt om winkelende stad genoten te vragen of zij mis schien iets in de Grote Hout straat gekocht hebben. In dien dat het geval is dan krijgt de aangesprokene het bedrag, dat de kassabon vermeldt in de vorm van eer chèque terug. Mister X is, zo kunnen wij u nu vertellen, een keurige Haarlemse winkelier, die gewapend met een groot geel chêqueboek kris-kras door Haarlem rijdt en die er veel moeite voor over heeft om zijn geld kwijt te raken. Hij wil een ieder gelijke kansen geven en daarom wandelt hij zowel door de Houtstraat als in Haarlem-Noord en Oost. In Heemstede en in Bloemendaal. „Het meeste succes heb ik natuurlijk bij de parkeer plaatsen en bij de bushaltes. En verder kijk ik of iemand een pakje draagt, want anders kan je wel aan net vragen blijven". Op de Botermarkt begon nen we onze tocht. Bij de bushalte kreeg een winke lende dame 1,50 terug voor haar aankoop van een klad blok en wat schrijfgerei, maar aan de overkant „vin gen" we onmiddellijk daar op de grootste prijs winnares van deze middag. Een wat oudere dame vertelde ont hutst, dat zij net een mantel gekocht had van f 107, En prompt werd voor haar een chèque uitgeschreven. „Ik ben er ondersteboven van", stamelde ze, „houdt u me even vast, 't komt zo on verwacht". De reacties van de andere ?elukkigen waren soortgelijk. In Haarlem-Noord gaf Mis ter X 1,30 weg voor een paar handschoenen, op hel Soendaplein 11,voor een blouse, op de Nassaulaan bijna 30,voor een trui. op de Raaks en het Verwuh'1 aan twee heren 29,75 voor twee colbertjasjes, op de Gedempte Gude Gracht 1 32,75 voor schoenen en f 62,75 voor kleding. En zo wandelde en reed Mister X twee uur lang dooi de stad tot even over zessen, toen op de Houtbrug een lief meisje nog gauw even f 20,kreeg voor een bad pak. In totaal had de grote onbekende namens de Grote Houtstraat-Vereniging om en nabij de ƒ400,uitgegeven. En toch was hij niet hele maal tevreden. „Op andere middagen haalden ik meestal zes- tot zevenhonderd gul - den", zei hij, „ik denk, dat 't aan het warme weer ligt". Hoe het ook zij, wèl tevre den waren de winkelende Haarlemmers, die van dit buitenkansje konden profi teren en die beslist uit stekende herinneringen aan deze zo geslaagde actie van de Grote Houtstraat-Ver eniging zullen bewaren. Van Mensen en Dingen Lex van Rijn aan het roer van een van zijn les boten. Vijf jaar geleden hebben de gebroeders Van Rijn uit Haarlem de grote stap ge waagd. Ze stichtten een zeil- school in „de Kaag", waar ze enthousiast begonnen groe pen schoolkinderen met het water en met de boten ver trouwd te maken. Nu zijn ze in het iele dorpje aan deze Zuidhollandse plas een oe- grip geworden, want op de pont over de Ringvaart wist een heel klein meisje ons te vertellen, dat de zeilschool „De Kaag" helemaal aan het einde van het smalle weg getje lag en dat „Lex er zeker zu zijn". Ze had hem net nog gezien. Lex was er inderdaad. In zijn kantoortje, dat net een fikse verbouwing heeft on dergaan en dat tegelijk dienst doet als slaapkamer, want uit een kast kan een bed ge klapt worden en wanneer de telefoon rustig blijft kan men er uitstekend de nacht door brengen. Die telefoon rinkelt echtei steeds vaker, want de ge broeders Van Rijn hebben in de afgelopen jaren een bij zonder grote bekendheid ir Nederland en daarbuiten ge kregen. „Elk jaar is er wat bijge komen", zo vertelde Lex ons „we begonnen met zeilkam pen voor scholieren. Hee' primitief nog, maar tegen woordig kunnen we rekenen op 250 weekcursisten pet seizoen. En dat seizoen loopl eigenlijk maar van 1 juli tol half september. We hebben zelf !n paar loodsen gebouwd, waar men nu in groepsver band kan slapen en verder hebben we nog een dagver blijf voor als het slecht weer is en voor de theorielessen". De leiding van deze Haar lemse zeilschool vat haar taak namelijk bijzonder nauwgezet op. De dagin deling is zo geregeld, dat de cursisten binnen een week al aardig met de zeilboot overweg kunnen en als bij zondere attractie heeft men enkele jaren geleden een belangengemeenschap geslo ten met de gebroeders Ter Horst, waardoor de leerlin gen tegenwoordig ook nog vertrouwd kunnen raken m^t het zo moeilijke water skiën. En we vermoeden zo, dat het idee hiervoor uitge gaan is van Lex van Rijn, die immers een gewaardeerd lid is van de Nederlandse Ski-Vereniging en die elk jaar, al dan niet met leerlin gen, in een van de winter sportcentra in Oostenrijk. Duitsland, Zwitserland of Frankrijk te vinden is. En deze liefde voor de skisport vindt men weer terug in „De Kaag", waar in het dag verblijf van de zeilschool een Een onderdeel van de zeil- en skischool „De Kaag" van de Haarlemse gebroeders Van Rijn. skibar is opgetrokken uit afgekeurde ski's. Maar het voornaamste werk van de gebroeders Van Rijn ligt toch op het water van „De Kaag", op de Die- perpol, het Norremeer of 't Zweiland. Daar zijn zij in hun element en daar ook doen zij alles met een zeil of motorboot wat men zich maar kan denken. We hebben ze daar aan 't werk gezien. Op de ski's en aan het roer van een van hun zes B.M.'s. We hebben bovendien een half uurtie mogen meezeilen over het nogal woelige water en we hebben ervan genoten. Meer dan we zeggen kunnen. Meer ook dan dat Haarlemse jon getje, dat beslist mee wilde aan boord, dat pertinent vooraan in de boot wilde zitten en dat na afloop drijf nat was door het overko mende buiswater. Lex van Rijn lachte erom. En hij lachte nog toen hij op zijn waterski's voorbij flitste. Hij is gelukkig aan 't water, geloven we. In een schuur achter een woning aan de Orionweg in Haarlem repeteert drie avon den per week een jazzband van vijf scholieren. Zij vor men „The Jokers'" en spelen in de volgende bezetting: Hans Alta, 15 jaar, string- bas; Huib van Kampen, 15 jaar, gitaar en zang; Dick Kuiper, 15 jaar, ukelele; Rob v. d. Enden, 13 jaar, drums, en Rob Alta, 12 jaar, banjo. De wanden van de schuur zijn bekleed met 500 eier rekken, die er voor zorgen dat de omgeving geen ge luidshinder ondervindt. Deze actieve jongelui ga ven eind mei van vorig jaar meteen rood-wit geschilder de wasketel als drum en speelgoedsaxofoontjes hun eerste uitvoering voor een vijfendertig belangstellen den. In een huiskamer waar met beddeplanken een po dium was opgebouwd. Thans treden zij op voor de televisie en zij speelden reeds op een jeugdlanddag in de Ahoyhal in Rotterdam voor 16.000 mensen. De was ketel heeft allang plaats ge maakt voor een echte base drum, die zij met hun op treden hebben verdiend. En de speelgoedsaxofoontjes hangen als decoratie in de „studio" achter het huis van Hans en Rob Alta. Sinds kort is het drumstel gecom pleteerd met een trommel, bekostigd uit het instrumen tenfonds van „The Jokers". Misschien duurt het ook Zo treden „The Jokers" op in hun witte overhem den met zwart strikje en grijze broek. Van links naar rechts: Hans Alta, stringbas; Rob Alta, ban jo; Huib van Kampen, gitaar en zang, Dick Kui per, ukelele; Rob van der Enden, drums. niet zolang meer voor Hans een echte stringbas mag be spelen. Thans moet hij het nog doen met een van een theekist gemaakt instrument, waarbij een stuk plastic was lijn de plaats van de snaren inneemt. Als scholieren mogen „The Jokers" alleen maar spelen als men hen uitnodigt. Nu aan invitaties hebben zij geen gebrek. Het plakboek dat zij van hun activiteiten bijhouden, laat hierover geen twijfel bestaan. In november kwamen zij in een directe uitzending van een kinderprogramma uit Den Haag op het televisie scherm. Dezer dagen zou een televisiesectie van een andere omroep over een eventueel optreden komen praten. In een actie voor de herstel lingsoorden van een der radio-omroepen waren zij eveneens van de partij. Zij spelen in Amsterdam, maar ook in Groningen. Zij ver zorgen de muzikale omlijs ting van prijsuitreikingen, maar zij brachten ook geld in het laatje voor de Stich ting Kinderbewaarplaatsen in Haarlem, die voor de kin deren in de beide chrèches een poppenkast met kost bare poppen kon aanschaf fen. Begin augustus staan zij weer in de Rotterdamse Ahoyhal in de schijnwerpers. Dan zullen zij weer zo'n 16.000 mensen met hun spel amuseren. Kort daarop gaan zij een week naar Limburg. Op een kampeerterrein tre den zij op in ruil voor gratis logies en eten. De jazzband heeft een mascotte: een witte kater, die hoe kan het anders? Joker heet. De moeder van Hans en Rob Alta zou men de manager van de band kunnen noemen. Zij houdt een oogje in het zeil en daarmee ook in het kasboek. Bovendien mag het school werk niet in het gedrang komen. In de „studio" repe teren „The Jokers" al weer een nieuw nummer: het tra gische verhaal van de dood van een cowboy. Op het ogenblik wordt de jubileumactie van het fonds „Draagt elkanders lasten"' gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Tot nu toe werd in Haarlem voor dit doel een bedrag van 1100,- opgehaald en de organisato ren wijzen er met de grootste klem op, dat men tot het einde van deze actie, op 1 juli, zijn giften nog kan af dragen bij de penningmees ter van het comité, de heer A. F. J. Stevens, Schotersin gel 25 rood, Haarlem. Het Centrum Comité Ko ninginnedag biedt de deel- nemertje9 aan de kinderop tocht op 5 mei in Haarlem een bioscoopvoorstelling aan in de grote zaal van de Haar lemse Kegelbond in de Tem peliersstraat. Deze voorstel ling heeft plaats op woens dag 1 juli des middags om half drie. Na afloop zal aan de kinderen een versnape ring aangeboden worden. Het Haarlems Speeltuin- verbond, bij welke organisa tie zestien speeltuinen zijn aangesloten, houdt van 29 juni tot en met 4 juli een huis-aan-huis-collecte. De opbrengst is bestemd voor de oprichting van nieuwe speel tuinen en 't in stand houden van de bestaande. We be hoeven zeker niet uiteen te zetten hoeveel goeds de speeltuinverenigingen voor de jeugd tot vijftien jaar doen. Eén enkel voorbeeld: straks, gedurende de vakantie, zor gen zij er voor dat de kin deren met allerlei spelen en andere prettige tijdspasserin gen bezig gehouden worden. En dat is op zichzelf voor al voor de moeders al heel wat waard. Het wordt beslist een mooi feest. Zondagavond in het Openluchttheater in Bloe mendaal waar de r.-k. In stuif Haarlem-Noord en om streken een bal-champêtre houdt voor de leden en de introducés. De hele avond, van acht uur af, kan men dansen op de muziek van de op volle sterkte spelende Down Town Jazz Band, die er voor instaat dat men van pure jazzmuziek zal kunnen genieten. Dit grote bal- champêtre onder leiding van de heer J. Martin begint om acht uur en omdat het Open luchttheater nu eenmaal zo groot is zijn er nog voldoende kaarten te verkrijgen bij mevrouw C. Pauw, Rijks straatweg 31 (na 17 uur), de heer M. Sonnemans, Ver- spronckweg 69 en op 28 juni van 19 uur af aan de kassa van het Openluchttheater. De directie van het Open luchttheater is overigens bij zonder enthousiast over dit experiment van de Instuif en indien deze avond een succes wordt zullen er in de toekomst „in het openbaar" meer van dergelijke avonden georganiseerd worden. De Instuif verricht hier mee dus voor de jeugd uit Haarlem en omstreken baan brekend werk en daarom is het te hopen, dat de opkomst groot is en dat het weer de jongens niet in de steek laat. Wat dit laatste betreft: er is voor een „uitwijkdatum" ge zorgd en wel zondagavond 5 juli. Ruim een maand geleden hebben wij in deze rubriek een dichterlijke ontboezeming van de heer J. Wieling ge plaatst, die in het rijm „King soccer sukkelt in Haarlem" zijn gramsciiap uitte over de prestaties van de Haarlemse voetballers. Ter gelegenheid van de promotie van HFC heeft de heer Wieling echter een „rectificatie-gedicht" ge maakt, dat wij hierbij gaarne afdrukken. H.F.C. PROFICIAT! En tóch heeft één Haarlemse club het bestaan Zorg te dragen voor Haarlem's prestige; Gehéél con amore, geestdriftig, spontaan, Onder 't motto: Noblesse oblige! „Good old H.F.C." heeft getoond dat het kan En gesterkt door een roemrijk verleden Vocht zij zich naar boven met moed en élan: Eerste klasse!.... De strijd is gestreden! H.F.C. éérste klas! Dus topclub! Hoera! \mateurs zal de semi-prof smalen Het antwoord hierop luidt: „Wel, doe 't hen dan na En tra-.ht óók zo'n succes te behalen Heus, voetballen i s niet 'n kwestie van geld, Doch de liefde voor 't spel en de eendracht Bepalen de waarde der ploeg in het veld En versterken de moed en de wilskracht! En nu, H.F.C.-ers, gefeliciteerd! Het de wens die wel zéér opportuun is Dat Haarlem voor dat wat g ij hebt gepresteerd, U zal danken met volle tribunes! leeds tachtig jaar speelt „de good old" nu al mee Tot ontspanning en glorie van velen. Dus zal aan de Spanjaardslaan 't „H u p H.F.C.!" Blij v en galmen uit duizenden kelen! JAN WIELING

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7