Horen en zien De man aan de top „TSJIK, TUKIE EN TOKA" Kort en bondig 'J Agenda voor Haarlem €sso NAAIMACHINES 7 AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Op bezoek bij de Prins De radio geeft woensdag T elevisieprogram ma Middenstand vraagt compensatie voor lastenverhoging Ook Prinses Irene is tegen demping der Utrechtse singels Fraudeur benadeelde zijn kerk en zijn werkgever Verloofd paar doodgereden Een jaar en drie maanden celstraf voor autorijder Israel leverde Nederland grote partij geweren De „Maas" trok de Staniel" vlot Gaat u met vakantie? DENK EVEN NA EN MET ESSO BENT U BETER UIT! Valsheid in geschrifte in huurkooptransactie Caissière en bedrijfsleider tot geldboeten veroordeeld Pools litterair blad is opgeheven Kerkelijk Nieuws Collecte „Schloss Rohoncz" in museum Boymans Caoieroo Hawley DINSDAG 30 JUNI 1959 Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard verzorgde de N.T.S. een uitzending op de anders vrije maandag avond. Feestelijkheden en plechtigheden, waaraan de jarige Prins in het afgelopen jaar heeft deelgenomen, kwamen op het scherm. Een maand geleden, toen het zon nig weer was, zijn Herman Felderhof en de cameramensen naar Soestdijk getrok ken en hebben op het terras bij zijn werk kamer de Prins geïnterviewd. Ongedwon gen vertelde de jarige over zijn reizen en bezoeken en de kijker kreeg een indruk hoe veeleisend die tochten zijn. Er werden filmfragmenten vertoond van reizen naar Zuid-Amerika en het vakantie-oord van de Prins in Tanganyika, dat hij wil be stemmen voor zijn kinderen. Het is daar rustig, ver van de bewoonde wereld en een telefoon is er niet. De Prins was enkele malen wegens ziekte verhinderd aan het bezoek van het Engelse koningspaar deel te nemen. Hij volgde toen per televisie de plechtigheden. Een er van was een concert in het Concert gebouw te Amsterdam onder leiding van Eduard van Beinum en de kijkers van gisteren zagen de te vroeg overleden diri gent in actie. Ook vertelde de Prins dat hij over het skiën van Prinses Irene enthousiast is en in aansluiting hierop deed de voorzitter van de Nederlandse Skibond mededelingen over de successen van de Prinses; hij hoopte dat zij in de toekomst aan wed strijden zal blijven deelnemen, omdat Ne derland weinig goede ski-sters heeft. Herman Felderhof bracht verscheidene onderwerpen ter sprake, in verband waar mee filmstroken werden vertoond. Ook werd een bezoek gebracht aan de werk kamer van de Prins, waardoor de reporter gelegenheid kreeg zijn gastheer te laten vertellen van zijn liefhebberijen op aller lei gebied, zoals het verzamelen van gram mofoonplaten van Zuidamerikaanse mu ziek en de verzorging van zijn honden, die eveneens verscheidene malen in hei beeld kwamen. Het geheel was een goede uit zending die samengesteld was door Leen TimP- T"> 11 1 Beeldschermer HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 8.18 Gram. 9.05 Gymnastiek. 9.15 Gram. en waterst. VPRO: 10.00 Mijn kind heeft vakantie, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Holl. Festival 1959: Intern, beiaard concours. 12.10 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Mu- sette-orkest en soliste. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.50 In de wolken, rep. 14.00 Gram. 14.30 Muz.caus. en event. Tour de France. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitz.: Emigratierubr.: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Herhaling rep. Tour de France. 18.30 R.V.U.: Kankerbestrij ding. Eerste lezing: Vrees en onwetendheid als belemmering bij de kankerbestrijding, door dr. G. C. Cath. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Lichte muz. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nabe schouwing Tour de France. 20.15 Promenade-ork. en sol. 20.50 Brieven van het front, hoorsp. 21.45 Holl. Festival 1959: Residentie-ork. 22.25 De weg naar volwassenheid, caus. 22.40 Lichte muz. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 Orgelspel. 23.50—24.00 Soc. nieuws in Esperanto. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. 7.00 Nieuws. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Orgelmuz. 12.00 Piano en vioolrecital. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Pianospel. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad, caus. 13.20 Conc.- orkest. 13.50 Gram. 15.30 Klavierson. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Omr.-kamerkoor. 18.15 Spectrum van het Chris telijk organisatie- en verenigingsleven, caus. 18.30 Leger des Heilsprogramma. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Harmonie-ork. 19.30 Radiokrant. 19.55 Gram. 20.00 Pianomuziek. 20.15 Holl. Festival 1959: Residentie-ork. en solist. 21.lo Muz.caus. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Amus.- muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Nieuwe gram. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.oo Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 en 15.00 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Omr.ork. 16.30 Gram. (16.00—17.00 Rep. Tour de France). 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.20 Boekbespr. 17.45 Gram. 17.50 De boekenmarkt. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Vlaamse liederen. 20.00 Hoorsp. 21.15 Gram. 21.30 Omr.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Volksmuz. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportpanorama. 20.50 Filmprogr. 21.25 De wereld waarin wij leven, caus. 21.55 Nato Taptoe. Arnhem. De Hilversumse Middenstandsvereni ging heeft het hoofdbestuur van de Konink lijke Nederlandse Middenstandsbond tele grafisch doen weten dat onverwijld stap pen moeten worden ondernomen opdat ook voor de middenstand compensatie verkregen wordt voor de komende huur verhoging, de verhoging van de persone le belasting, de invoering van de kin derbijslag-, de weduwen- en wezenwet en de voor de werknemers te betalen loons verhoging in verband met die kostenver hogingen. In het telegram werd voorts verzocht een landelijke vergadering uit te schrijven indien de regering niet bereid mocht zijn die compensatie voor de mid denstand toe te kennen. Vandaag was het de laatste dag waarop adressen tegen het verkeersplan-Feuch- tinger voor de stad Utrecht bij de ge meenteraad konden worden ingediend. Het comité heeft ruim honderd lijsten met bij na vierduizend handtekeningen aan de raad gezonde. Plaatsing van deze hand tekeningen op de lijsten betekent, dat de betrokkenen verzet willen aantekenen te gen het plan, de Utrechtse singels te dem pen en de binnenstad in haar karakter aan te tasten en voorts, dat zij verlangen, dat door deskundigen een verkeersplan wordt ontworpen, waarbij deze „schendingen" worden voorkomen. Volgens het comité heeft ook prinses Ire ne, die voor de tijd van haar universitaire studie in Utrecht woont, haar naam op een van de lijsten gezet. In Den Haag heeft zich bij de politie ge meld de 35-jarige T. S. uit Zwijndrecht, die bekende verduisteringen te hebben ge pleegd ten nadele van de Chr. Gerefor meerde Kerk in zijn woonplaats tot een bedrag van 25.000 en van zijn werkge ver, een fabriek van metaalwaren Torna do te Zwijndrecht, tot een bedrag van 2.500. Dezer dagen werd bij deze fa briek een periodieke controle gehouden. In de morgenuren werd een controle, die op verzoek van S. vele malen was uitge steld, uitgeoefend op de loonadministra tie. Alles klopte en er werd overeengeko men in de middaguren de andere beschei den te controleren, 's Middags liet S. ech ter verstek gaan. Zo groot was het ver trouwen in hem dat men in de verste ver te niet aan fraude dacht. Spoedig echter kwam de verduistering aan het licht. De politie verzocht zijn opsporing en aanhou ding. Een dag later meldde hij zich bij de Haagse politie en werd hij op transport ge steld naar Zwijndrecht. Sinds zeven jaren verduisterde hij klei ne bedragen bij zijn werkgever en sinds vijf jaren grotere van de Chr. Gerefor meerde Kerk. Een gedeelte besteedde hij voor zijn gezin, maar het grootste gedeel te werd op andere wijze uitgegeven. Hij moet een dubbel leven hebben geleid. De ontsteltenis in de Zwijndrechtse kerkelij ke gemeenschap is zeer groot, mede om dat niemand ooit aan de betrouwbaarheid van S. heeft getwijfeld. Een 44-jarige bloemist uit Sittard is door de rechtbank te Maastricht veroor deeld tot een jaar en drie maanden ge vangenisstraf en twee jaar intrekking van zijn rijbewijs. Hij had in de avond van 30 maart (Paasmaandag) in Roosteren een verloofd paar, dat rechts van de weg wan delde, aangereden. De jonge mensen wa ren op slag dood. Aan de verdachte was ten laste gelegd: grof, roekeloos, onacht zaam rijden onder zodanige invloed van alcohol, dat hij niet in staat kon worden geacht een auto naar behoren te besturen. De officier van Justitie had twee jaar gevangenisstraf met aftrek en vijf jaar in trekking van het rijbewijs geëist. (Van onze Haagse redacteur De berichten over het uit de voorgeno men wapenleveranties aan West-Duitsland ontstane politieke geschil in Israel hebben waarschijnlijk ook hier te lande in brede kring verrassing gewekt omdat men niet vermoedde dat Israel over een niet onbete kenende wapenindustrie beschikt. Wij vernamen echter, dat Israel het vori ge jaar ook aan Nederland een partij van enige tienduizende Uschi-geweren op zeer voordelige voorwaarden heeft geleverd ten behoeve van de luchtmacht. De aflevering begon in de eerste maanden van 1958 en was in september voltooid. Het Uschi-ge- weer is eigenlijk geen geweer, maar een pistool-mitrailleur, zoals het wapen ook officieel wordt aangeduid. Het is inzon derheid bestemd voor straatgevechten en dergelijke. Uiterlijk lijkt het op een sten- gun. De Nederlandse zeesleper „Maas" heeft gistermiddag de Engelse kustvaarder „Staniel", een schip van 628 ton, dat op het strand bij Pakefield aan de grond was gezet, na een half uur trekken vlot ge bracht en naar de haven van Lowestoft versleept. De „Staniel" had brand in de ruimen gekregen en was op het strand gezet. De Nederlandse bergers hebben de brand aan boord geblust door de ruimen vol te laten lopen. (UPI) en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden? Stuurt u ons dan minstens twee dagen froor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE Advertentie U begrijpt dat sparen op motorolie een zuinig heid is, die de wijsheid bedriegt. Ververs daarom geregeld met de beste: Esso Extra Motor Oil. Volmaakte smering geeft extra bescherming, extra vermogen, extra zuinigheid. Ook voor het tanken even denken! Goed zo, stop bij Esso, want I Xv'... .■X-.-'Xw. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft maandag uitspraak ge daan in de zaak tegen een inwoonster van Haarlem, die als caissière van een handel in scooters en dergelijke een huurkoop contract met een klant tekende met de naam van diens vrouw. Zij had dit ge daan op verzoek van de bedrijfsleider, die had gezegd dat het maar om een forma liteit ging. De politierechter veroordeelde haar, moeilijke omstandigheden van de cassière in aanmerking nemend, tot f 25 of tien da gen. De officier van Justitie, mr. J. J. Bredius, had f 75 of 15 dagen geëist. De bedrijfsleider, tegen wie wegens uit lokking van valsheid in geschrifte f250 of 50 dagen was geëist, werd veroordeeld tot f100 of 30 dagen. De raadslieden van de caissière en de bedrijfsleider, respectievelijk mr. F. M. Oberman en mr. C. F. M. van Koppen, hadden op juridische gronden vrijspraak bepleit. Daar zat het heertje op de grond, in het zand, en hij keek heel bedremmeld naar Toka, die zijn vaart inhield en terugkwam. „Neem me niet kwalijk!", zei Toka. „Bent u er af gevallen?" „Ik geloof van wel!" zei meneer Bonifas. „U bent zeker niet goed rechtop blijven zitten", zei Toka. „Klim maar gauw weer op mijn rug, dan kunnen we nog net op tijd zijn!" Maar meneer Bonifas schudde afwerend het hoofd. „Dank je wel voor de moeite, mijn beste paardjemaar ik ga liever verder op mijn eigen benen", zei hij. „Ik ben niet zo'n held in paardrijden, zie je". 5152 Advertentie WARSCHAU (Reuter) Het officiële Poolse communistische partijblad „Try- buna Ludu" heeft de uitgave van zijn litte rair zondagsblad „Trybuna Literacka", dat de aanval op het culturele „revisionisme" leidde, gestaakt omdat deze uitgave niet langer noodzakelijk wordt geacht. „Trybuna Literacka" werd in 1957 ge sticht om felle aanvallen te doen op nieu we richtingen op cultureel gebied na het stalinistische tijdperk. Volgens westelijke waarnemers in Warschau vertegenwoor digde „Trybuna Literacka" de meest reactionaire vleugel van de partij. Het bleef de leerstelling van het „Socialisti sche Realisme" in engste zin huldigen na dat de creatieve kunstenaars in Polen dit praktisch over de gehele linie hadden ver worpen. De partij volgt thans de lijn van meer gematigde ideologische druk. Volgens „Trybuna Ludu" werd het zondagsblad opgericht in een tijd dat een „Ideologische chaos de boventoon voerde". Geref. Kerken Aangenomen naar Leeuwarden (vac. J. C. Hagen) G. Meyster te Ede. Bedankt voor, Rijswijk (3de pred.pl.) H. J. Kouwenhoven te Rotterdam-Delfshaven. Tweetal te Goudswaard en te Tholen P. Blok, kand. te Rotterdam-West en C. Wis se, kand. te Tholen. Beroepen te Tholen en te Vlissingen P. Blok, kand te Rotterdam-West. Bedankt voor 's-Gravenhage-Loosduinen (6de pred.pl.) J. Wilschut te Zeist voui Zwolle (5de pred.pl.) A. L. Janse de Jonge te Oostvoorne voor Wolphaartsdijk W. A Jelsma te Woudsend. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Zundert en als 2de pred.plaats voor Princenhage M. J. van den Berg te Etten-Leur. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Leiden (geestelijke verzorging der Oosterse studenten) B. Arps, voorheen zendings predikant, wonend te Oegstgeest. Geref. Gemeenten Tweetal te Aagtekerke, te Elspeet, te Oud-Beijerland P. Blok, kand. te Rotter dam en C. Wisse, kand. te Tholen. Beroepen te Aagtekerke, te Apeldoorn- Beekbergen, te Klaaswaal, te Meliskerke en te Oudemirdum P. Blok, kand. te Rot terdam. In tegenstelling tot vele andere jaren wordt er dit jaar, behalve de tentoon stelling van kunstnijverheid en prentkunst om 1900, geen grote zomertentoonstelling in het Museum Boymans-Van Beuningen ingericht. Het museum hecht er grote waarde aan juist in deze zomermaanden het eigen, door de collectie Van Beunin gen zozeer verrijkte bezit volledig te to nen en geen veranderingen in de opstel ling aan te brengen Daarentegen zal in de herfst, van midden november tot begin januari 1960, een ten toonstelling van bijzondere aard en bete kenis gehouden worden. Dr. H. H. baron Thyssen-Bornemisza heeft erin toege stemd, dat honderdzes van de belangrijk ste schilderijen uit de beroemde verzame ling „Schloss Rohoncz", ondergebracht in de villa Favorita in Castagnola bij Luga no, in het museum Boymans-Van Beu ningen zullen worden tentoongesteld. Deze honderdzes schilderijen omvatten vier eeuwen Europese schilderkunst van omstreeks^ 1400 tot 1800. Bijzonder rijk zijn de Italiaanse meesters van de' vijftiende en achttiende, eeuw vertegenwoordigd, evenals de Duitse schilderkunst van de vijftiende en de eerste helft van de zes tiende eeuw. Werken van Domenico Ghirlandaio, Gentile Bellini, Vittore Car paccio, van de zestiende- en achttiende- eeuwse grote Venetianen, van Caravag- gio, behoren tot de hoogtepunten uit de Italiaanse groep. Onder de vierentwintig schilderijen van Duitse meesters bevinden zich meesterwerken van Dürer. Altdorfer, Baldung Grien en Hans Holbein. Twaalf werken van de Noord- en Zuid nederlandse primitieven, te beginnen met Rogier van der Weyden, geven een indruk van de rijkdom van de verzame ling ook op dit gebied. Hier sluit de Vlaam se en Hollandse achttiende eeuw op waar dige wijze aan met kunstenaars als Ru bens en Van Dyck, Frans Hals, Philips de Koninck, Cuyp en Hobbema. Van de grote Spaanse schilders zal men onder meer Greco, Velasquez en Goya kunnen bewonderen. Lancret en Pater, Chardin en Fragonard sluiten deze uitzonderlijke veelzijdige collectie af, waarvan Fried- lander eens heeft geschreven dat zij de voordelen van een instructief museum verenigt met de glans van een schitteren de particuliere verzameling. 41. Het huis was gebouwd van steen die vlak in de buurt gedolven was, zodat het schitterend uitkwam bij de rotspartijen en zelfs toen het nog nieuw was, had het bij het landschap gepast op een wijze, die de architect in Don Walling op dezelfde wijze behaagd had, als het zijn levenslang gekoesterde wens naar een huis bevredigde. Terwijl hij een wijde bocht om de ingang van de Country Club maakte, teneinde een eventuele eruit komende golfer te onwijken, begon Don Walling naar links te kijken, wachtend op het ogenblik, dat hij op de top van de heuvel in de verte zijn huis zou kunnen zien. Hij zag het en toen een weifelend vlekje wit; hij dacht, dat hij Mary aan het eind van de oprijlaan zag staan. Hij wist het niet zeker, want een scherm van populieren belemmerde hem het uitzicht en zijn ongeduldig verlangen deed hem het gaspedaal ver in drukken. De banden floten uit protest bij de scherpe bocht naar Grayrock Road en toen zag hij, dat het inderdaad Mary was die op de uitkijk stond naast de brievenbus, en zijn hele lichaam werd warm van verwachting. Plotseling, meer door een instinct dan door een om lijnde gedacht, voelde hij haar alarmtoestand. De manier, waarop ze naar de remmende wagen rende, versterkte zijn angst. Het schrikbeeld joeg door zijn geest, dat er iets met kleine Steve gebeurd was. Ze was buiten adem en het moment, vóór ze begon te spreken, duurde een eeuwigheid. Toen zei ze het, de woorden kwamen practisch tegelijk: „Mr Bullard is dood!" Zijn ongerustheid over de veiligheid van zijn zoon verdween en zijn geest stond wijdopen voor de zweep slag van haar woorden. Toen zoals er altijd een moment is tussen het oplopen van een verschikkelij- ke wond en de sensatie van pijn, die erdoor veroor zaak wordt, staarde hij naar zijn vrouw in verbluft stilzwijgen. „Ik belde Pike Strekt op", zei ze ademloos, „maar ze zeiden, dat je net veg was. Ik heb geprobeerd de anderen te bereiken -- dat vroeg Mr Oldham me ten minste maar ik heo niemand kunnen bereiken. Bij de Shf-ws heb ik aan het meisje een boodschap ge geven, maar bij de anderen kreeg ik nergens gehoor". „Oldham?", zei hij wezenloos, zoekend naar woor den. „Ja. Hij belde vanuit New York. Mr Bullard is op straat doodgevallen vanmiddag en eerst een paar mi nuten geleden is hij geïdentificeerd. Mr. Oldham vroeg of we alle anderen ervan in kennis wilden stel len, dus ik dacht dat het 't beste was Een enkele gedachte, volkomen ongerijmd en zon der enig verband, deed hem vragen: „Heeft Oldham ons het eerst gebeld?" „Misschien heeft hij eerst de anderen geprobeerd en kon hij ze niet bereiken". Zowel de vraag als het antwoord spoelde weg dooi de stortvloed van besef, die zijn brein begon te over spoelen. Temidden van duizenden verwarde gedach ten, herinnerde hij zich de wijze, waarop hij zijn woe de zijn trouw aan Avery Bullard had laten bezoedelen en er scheen een schrikwekkend verband tussen de dood en zijn eigen afvalligheid. Het was een beschul diging, die volkomen onredelijk was, maar in dit eer ste moment van smart, was er in de maalstroom in zijn brein geen plaats voor redelijkheid. Hij stapte uit de wagen en Mary sloot het portier achter hem. „Don, weet jij waar de anderen uithangen? We moe ten ze toch zo snel mogelijk inlichten". „Walt Dudley is op weg naar Chicago. Hij heeft het vliegtuig van zeven uur genomen. Shaw nam hem mee. Die moet gauw. terug zijn". „Dan zal het meisje het hem wel vertellen. Ik liet de boodschap bij haar achter. En Alderson en Grimm?" „Jesse is op weg naar Maryland. Alderson?". Hij aarzelde, trachttend de kleine herinneringen bijeen te garen, die nu zo diep verzonken lagen. „Ik geloof, dat Fred iets zei over uit eten gaan vanavond. Ja, ik weet zeker, dat ie dat zei". „Misschien bij de Smiths of de Willoughbys. Zal ik hem proberen te vinden?" „Dat is goed", zei hij dof. Ze liepen over het tegelpad, Mary een halve pas achter hem, en hij wist, dat ze naar zijn gezicht keek. Op de drempel keerde hij zich om, leunde tegen de deurpost. „Het lijkt onmogelijk, is het niet? Ik ik kan het niet geloven". „Ik weet hoe je je voelt", zei ze heel zacht en haar stem was als een koele hand van sympathie. Hij vermeed haar ogen. Hij had geen recht op sympathie... vanmiddag had hij... „Wanneer zei je, dat hij stierf?" vroeg hij. „Midden in de namiddag". Hij sloot de ogen en de zweepslag van de herinne ring aan zijn woede kwam terug als het diep-insnij- dend koord van een schrikaanjagende zelf-critiek. „Hij was een groot man", zei hij traag, alsof hij een gebed begon om absolutie.... „Hij was de grootste man, die ik ooit gekend heb". Mary mompelde iets, maar het kon geen vergiffenis zijn... er zou nooit meer vergiffenis kunnen zijn. Hij was schuldig aan een zonde, die nooit meer goed ge maakt kon worden. Avery Bullard was dood. Avery Bullard was al dood geweest, toen hij zijn woedde te gen hem geuit had. De telefoon belde en Mary holde voor hem uit het huis in. Ze was al terug vóór het mogelijk scheen en hield de deur voor hem open. „Het is de krant, Don. Ze hebben zojuist bericht uit New York gekre gen". „Praat jij met ze, Mary. Jij weet alles, wat er te weten valt, meer nog dan ik". Hij keerde zich om, wachtte haar antwoord niet af en liep langzaam terug naar de zwarte eiken, waar de rots uit de aarde oprees als de muren van een kathedraal. 7 u. 12 n.m. De Aldersons, de Willoughbys en de Smiths hadden gedurende de laatste veerten jaar om beurten eens per maand bij elkaar gegeten. Er was geen andere reden voor dan gewoonte. Zelfs in het begin was hun enige band geweest, dat ze allemaal in hetzelfde blok woon den, naar dezelfde kerk gingen en allen hetzelfde brandmerk droegen, dat ze nl. niet tot oude Millburgh- families behoorden, een feit, dat hen uitsloot van het society-leven dat zich concentreerde rond de Federal Club en het Historisch Genootschap. De jaren hadden deze banden verbroken. Hun huizen lagen niet lan ger bij elkaar, alleen de Aldersons woonden nog de diensten bij in de St. Martin's Episcopal, en zowel de Federal Club als het Historisch Genootschap had reeds lang het lidmaatschap aanvaard. (Wordt vervolgd) Burgemeester. Aan de heer H. J. Starmans is, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Nuth. Koninklijk geschenk. Koningin Julia na en Prins Bernhard hebben ter gelegen heid van het huwelijk van prins Albert van België en prinses Paola, aan het aanstaan de echtpaar een geschenk gezonden, be staande uit twee zilveren vogels. Door t.v. geïnspireerd. In Rotterdam hebben broertjes van drie en vier jaar, toen hun ouders nog sliepen, brand ge sticht in een kast. Ze hadden pas op de televisie gezien hoe zij zoiets moesten doen. Ze stopten wat papier in een kast en staken dat met een aansteker in brand, maar toen zij de vlammen zagen maakten ze ijlings vader en moeder wakker. De schade kon beperkt blijven tot de kast. Het speelgoed van de jongetjes, dat er in lag, verbrandde. Onderscheiding. Tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd mr. A. Diemer Kool, directeur van de Amster- damsche Bank te Amsterdam, wonende te Laren. Inbraak op Schiphol. Er is ingebroken in een barak op Schiphol, waarin de af deling personeelsvervoer van de K.L.M. is gehuisvest. Uit een geldkistje wordt ruim 1100 vermist. Met kaarsen. Morgen zullen van on geveer 10 uur des avonds af meer dan 1600 brandende kaarsen het stadhuis van Gouda verlichten ter gelegenheid van het Holland Festival-concert, dat in de St. Janskerk wordt gegeven. Hoogleraar. Tot hoogleraar in de af deling scheikundige technologie aan de Technische Hogeschool te Eindhoven is be noemd dr. K. Rietema, wetenschappelijk medewerker van het Shelllaboratorium te Amsterdam. Naar Marokko Op verzoek van de Liga van Rode Kruisverenigingen gaat de heer J. Geijsman, plaatsvervangend hoofd van de intendance van het Nederlandse Rode Kruis, naar Marokko. Hij zal gedu rende drie maanden deel uitmaken van het ligateam, dat in Marokko is gestationeerd om hulp te bieden aan Algerijnse vluchte lingen. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houstr. 181, Tel. 14444 Stadsschouwburg: Vandaag besloten en woensdag geen voorstelling. Concertgebouw: Tot vrijdag geen uit voeringen. Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „Een vrolijk zomeravondamusement". Openluchttheater: Woensdag 14.30 uur: Kindervoorstelling. Grote Kerk: Vandaag 20 uur: Orgel concert door Piet Kee. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag en woensdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 16.15 uur- „Rivalen der manege", 14 j. Donderdag 19 en 21.15 uur: „Porte des Lilas", 14 jaar. Frans Halstheater: Vandaag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Van het westelijk front geen nieuws", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag tot en met don derdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Cocaïne smokkelaars" 18 jaar. Luxor Theater: Vandaag en woensdag 14 en 20 uur: „Quo Vadis', 14 j. Donder dag 14 en 20 uur: „De drie musketiers", 14 jaar. Minerva Theater: Woensdag en donder dag 20.15 uur: „Das Madchen Laila", 14 j. Rembrandt Theater: Vandaag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Lief de zoals een vrouw begeert", 18 jaar. Roxy Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Lucht- rovers", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag tot en met don derdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Toneel koorts", 14 jaar. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag tot en met donderdag 20 uur: „Das Drei- maderlhaus", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 30 juli op werk dagen van 1017 uur en zondags van 13— 17 uur: Expositie „Haarlems Zilver". Huis Van Looy (Kamperlaan): Tot 13 juli dagelijks van 1012.30 en 13.3017 uur, zondags van 1417 uur: Expositie „Kunst zij ons doel". In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 10 tot 22 uur: Expositie Nico Molenkamp. DIVERSEN Generaal Cronjéstraat: Vandaag 20.30 uur: Showparade; 21.30 uur: Fakkeloptocht. Spaarndamseweg: Vandaag 22 uur: Vuur werk. (Verder raadplege men de rubriek „uit gaan in Haarlem" van vrijdag 26 juni.)

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11