Geroutineerde bollenpelsters gevraagd RUYS ©itti Uien i cd Bevredigende resultaten van de Amsterdamse haven Amsterdamse Beurs HULPVERKOPERS DINSDAG 3t* JUNI 19 5 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Eisenhower op de Russische expositie in New York Kozlov vanavond in Washinton verwacht Anticommunistische actie in Kerala neemt toe Nehroe's partij is voor nieuwe verkiezingen Frans comité voor Aden Brits comité voor A Igerije Debat in Jeruzalem over de wapenlevering uitgesteld Nederlandse goochelaars vertrokken naar Chicago R.-k. kerk in Oud-Schoten gaat uitbreiden „Reflector" voor de middelbare schooljeugd Kerkelijke gezindte en vrije-tijdsbesteding Haile Selassie in Moskou nv Slavenburg's Bank Voor al uw verzekeringen De beurs van gisteren - Scheepvaart DAMESKAPSALON Plaats een Gr lent je particulier chauffeur TRANSPARANTE VERPAKKINGEN (Van onze Amsterdamse redacteur) De aanvoer van verscheidene tropische prodnkten in de Amsterdamse haven is in 1958 minder gedaald dan op grond van de teruggang der importen uit Indonesië moest worden verwacht. Deze hoopgevende mededeling doet het bestuur van de vereniging „De Amsterdamsche Haven" in het jaarverslag 1958. Ondanks de terug gang in het wereldverkeer bleef in 1958 het aantal te Amsterdam binnengekomen schepen op het niveau van ruim 7000, dat in het voorafgaande jaar werd bereikt, en toonde ook het volume der aangevoerde goederen geen vermindering. Naast de verschuiving in het goederenverkeer, welke verband houdt met de gewijzigde ver houding met Indonesië, voltrekt zich in de haven van Amsterdam nog een andere ontwikkeling van structurele aard, namelijk de overslag van de massagoederen erts, steenkool en minerale olie. Het internationaal goederenverkeer in de hoofdstedelijke haven beliep in 1958 11.304.000 ton (11.137.000 ton in 1957). De aanvoer van massagoederen was: kolen 2.211.000 ton (2.367.000 ton in 1957), ertsen 2.241.000 ton (1.599.000) en minerale oliën 1.425.000 ton (1.197.000). Het goederenver voer naar de Rijn steeg ten opzichte van 1957 met 1,2 miljoen ton tot 4,5 miljoen ton, maar daalde met 162.000 ton tot 534.000 ton wat betreft het vervoer komende van de Rijn. De toeneming van het totale Rijn- goederenverkeer bedroeg dus meer dan 1 miljoen ton, of wel 25 percent, waarmee opnieuw een record is bereikt- Van grote betekenis voor de Rijnvaart van en naar Amsterdam is de verwijdering van een der nauwe sluiskolken in het Am- NEW YORK (UPI) De Russische eerste vice-premier Frol. R. Kozlov heeft maandag in New York de „Russische ten toonstelling van wetenschap, techniek en cultuur" officieel geopend en er president Eisenhower rondgeleid. De president bracht een uur door te midden van de spoetniks, de modellen van kernenergie centrales voor vreedzame doeleinden en Russische schilderijen. Hij maakte ken nis met de ontwerper van Ruslands be kendste straalvliegtuig, Andrei N. Tupo- lev. „Hij is onze meest vooraanstaande kapitalist", zei Kozlov;. Tijdens de openingsplechtigheid werd het woord gevoerd door de Amerikaanse vice-president Nixon, die de volgende maand naar Moskou gaat om de Ameri kaanse tentoonstelling daar te openen. Nixon wenste de Russen geluk met hun vooruitgang op velerlei gebied en sprak als zijn overtuiging uit, dat de Russische gasten naar hun land zullen terugkeren met de ervaring, dat ook Amerika mate rieel krachtig is en anderen slechts toe wenst wat het zelf heeft. De uitwisseling van tentoonstellingen noemde hij dienstig voor het verminderen van het wanbegrip tussen Amerika en Rusland. Kozlov drong in zijn toespraak krachtig aan op het ontwikkelen van handelsbe trekkingen tussen Amerika en Rusland, als-een bijdrage tot een vreedzame oplos sing van alle geschillen. „Wij kunnen van elkaar leren", zo zei hij. Buiten het tentoonstellingsgebouw had zich een zeventigtal demonstranten opge steld met borden waarop anticommunis tische leuzen stonden. Zij deelden ook anti-Russische pamfletten uit. Politie en versperringen hielden hen op een afstand. Kozlov wordt vanavond in Washington verwacht voor besprekingen met Eisen hower en andere hoge Amerikaanse func tionarissen. TRIVANDRUM (UPI) De campagne tegen de communistische regering van de Indische deelstaat Kerala lijkt een nieuw hoogtepunt bereikt te hebben. Vandaag is een algemene staking begonnen, waaraan volgens de anti-communisten zestig per cent der arbeiders deelneemt. De commu nisten noemen de algemene staking een mislukking. De parlementsfractie van de Congres partij, waartoe ook premier Nehroe be hoort, heeft zich in New Delhi uitgespro ken voor nieuwe verkiezingen in Kerala en. heeft verklaard, dat het verzet tegen de onderwijspolitiek van de communisten in Kerala, die het onderwijs voor de ver spreiding van het marxisme willen ge bruiken, gerechtvaardigd is. De leiders van de Congrespartij in Kerala hebben daarop aangekondigd de campagne tegen de regering nog krachtiger dan voorheen te zullen voeren. De christelijke kerken in Kerala hebben het aanbod van de premier om de nieuwe onderwijswet, die de aanleiding vormde voor het uitbreken der onlusten, nog eens te bespreken, afgewezen. Maandag hebben zich opnieuw hevige botsingen voorgedaan in Kerala. Volgens de regering werd de politie door een me nigte demonstranten met stenen bekogeld waarbij een aantal agenten gewond wer den. Volgens de anti-communisten echter voerde de politie een charge uit op de demonstranten en verwondde zij ongeveer driehonderd van hen. In de gehele staat werden maandag naar verluidt tweedui zend mensen in hechtenis genomen. In totaal zijn er nu zeventienduizend men sen gearresteerd sinds het uitbreken der ongeregeldheden. PARIJS (AFP) In Franse politieke kringen hééft men met enige verwondering vernomen, dat een aantal Labourafgevaar- digden van het Britse Lagerhuis een „Comi té voor Algerije" heeft opgericht. Op voorstel van de U.N.R.-afgevaardigde De la Malène heeft een groep Franse parle mentsleden een „Comité voor Aden" op gericht, dat, evenals het Labourcomité, of ficieus is. De la Malène heeft verklaard dat als Britse parlementsleden er geen been in zien zich met Algerije bezig te houden, de Franse parlementsleden best de toestand in Aden kunnen gaan bestuderen om „met instemming van de betrokken partijen maatregelen voor te stellen die de orde in dat gebied van het Nabije Oosten kunnen herstellen". sterdam-Rijnkanaal bij Zeeburg, welke thans wordt vervangen door een 50 meter brede keersluis. Reeds vóór het einde van 1959 zal de scheepvaart komende van de Rijn de nieuwe doorvaart kunnen pas seren en een jaar later zal het nieuwe tracé voor verkeer in beide richtingen ge reed zijn. Belangrijker nog voor de Rijn vaart is de verdubbeling van de sluis bij Wijk bij Duurstede, waartoe door Rijks waterstaat in beginsel is besloten. Er is echter nog geen beslissing genomen over de breedte van de nieuwe sluis, die door het toenemende gebruik van grotere sche pen en in het vooruitzicht van de duw- vaart-ontwikkeling in het Rijnvaartver- keer tenminste 24 meter zou moeten worden. JERUZALEM (Reuter-UPI) Het de bat in het Israëlische parlement over de kwestie van de wapenverkoop aan West- Duitsland, dat maandag zou worden ge houden, is tot vandaag uitgesteld. Het coalitiekabinet heeft maandag met meerderheid van stemmen (die van de ministers van de Mapai-partij en van de progressieve partij) een voorstel van twee linkse ministers verworpen om de leve rantie niet door te laten gaan. Premier Ben Goerion heeft verklaard dat hij zal aftreden als de ministers van de linkse partijen, als zij de overeenkomst met West-Duitsland weigeren te steunen, de regering niet verlaten. Hij houdt vast aan het beginsel van collectieve verantwoor delijkheid van het kabinet, hetgeen zou inhouden dat ministers ook regeringsbe sluiten steunen die tegen hun zin door de meerderheid in het kabinet zijn aange nomen. De twee linkse partijen, die deel uit ma ken van premier Ben Goerion's regering, hebben formeel te kennen gegeven tegen de wapenlevering te zullen stemmen. De politieke moeilijkheden in Israël zijn vandaag toegespitst doordat Ben Goerion geweigerd heeft te vergaderen met de twee ministers van de linkse partij Achdoet. Avoda. De premier zei alleen te willen beraadslagen „met zijn vrienden" van de andere drie partijen van de regerings-coa- litie. Hij heeft de twee bewindslieden, de minister van Binnenlandse Zaken en die van Vervoer, ervan beschuldigd inbreuk te hebben gemaakt op de solidariteit van de regering door te verklaren dat zij niet op de hoogte waren van de-verkoop van wa pens aan de Duitse bondsrepubliek. Het staat vast dat Ben Goerion vandaag zijn ontslag zal indienen, aldus heeft een woordvoerder van het kabinet meegedeeld. (Van onze Amsterdamse redacteur De grondstewardess in de vertrekhal op Schiphol was gisteravond hogelijk ver baasd, toen iemand zijn vliegticket, dat hem het recht gaf naar New York te vlie gen, omhoog hield en in snippers scheur de. Maar zij was nog meer verbaasd, toen hij haar na het uitspreken van een tover woord datzelfde ticket ongeschonden over handigde. Die vreemde passagier was Fred Kaps die reeds twee keer het wereldkampioen schap goochelen op zijn naam bracht. Fred Kaps bij de Rotterdamse burger lijke stand bekend als Fred Bongers is nu met de president van de Nederlandse Magische Unie, de heer Henk Vermeyden op weg naar Chicago, waar het driejaar lijkse concours van Amerikaanse gooche laars wordt gehouden. Hij doet niet mee aan het concours, maar is uitgenodigd op de openingsavond enige demonstraties te geven. De heer Vermeyden zal tijdens het con cours een lezing houden over de moderne opvattingen in de goochelkunst. De heren Kaps en Vermeyden zijn voor hun Ame rikaanse collega's geen onbekenden. Drie jaar geleden werden zij ook uitgenodigd; toen hield Kaps een lezing en gaf Vermey den demonstraties. Op Schiphol is men gewend aan vreem de bezoekers. Maar dit tweetal trok toch wel even de aandacht. Het hoogtepunt van hun fratsen had op het platform, vlak voor het toestel plaats: Fred Kaps liet het grote, viermotorige toestel in één hand beweging veranderen in een speelgoed- vliegtuigje van enkele decimeters groot. Henk Vermeyden, die net wilde instappen, klapte even later in zijn handen en., de DC 7C stond er weer in ware grootte. Overigens hebben wij die metamorfose niet gezien. Maar de man achter de film camera wél. Hij zal het tonen in het bios coop- en t.v.-journaal. Binnen niet al te lange tyd, althans in dien geen bezwaren tegen het bouwplan worden ingediend, zal de rooms-katholieke kerk toegewijd aan O.L. Vrouw van Zeven Smarten, aan de Rijksstraatweg in Oud- Schoten een belangrijke uitbreiding onder gaan aan de zijde van de Lingestraat. Het plan dat van 30 juni tot en met 4 juli op de gemeentesecretarie van Haar lem, afdeling openbare werken, volkshuis vesting en bedrijven, ter inzage ligt, voor ziet in de bouw van een zaal met toneel ruimte, die plaats zal kunnen bieden aan 240 personen. De afmetingen van de zaal zijn 18 bij 11 meter. Voorts is een kapel geprojecteerd die 120 bezoekers kan be vatten. Achter het toneel komen kleed kamers, een hal en toiletten. Onder het toneel komt een kelder voor de requisieten. Voorts is in het bouwplan opgenomen een vergaderruimte voor circa 90 personen, een grote hal met entree, een garderobe en een keuken. Moderne geschiedenisles Uit een experiment op een lyceum te Scheveningen is een initiatief gegroeid, dat zal kunnen medewerken aan de verbre ding van informatie een voorlichting onzer middelbare schooljeugd ten aanzien van hedendaagse internationale gebeurtenis sen en ontwikkelingen. Ten dienste van leerlingen van het V.H.M.O. en andere onderwijsinstellingen is de „Reflector" verschenen, een volgens het Keesings- systeem samengestelde kroniek in tien jaarlijkse afleveringen, die in beknopte vorm het hedendaagse wereldgebeuren weergeeft en die kan worden beschouwd als een nuttige aanvulling van het ge schiedenisonderwijs op de middelbare scholen. Het gebrek aan kennis van hedendaag se historische feiten, dat bij de leerlingen van middelbare scholen voornamelijk het gevolg is van de beperkte lestijd in het geschiedenisvak, is een euvel dat veel afbreuk doet aan het nuttig effect van de middelbare scholing voor de algemene cul turele vorming van de jeugd. Een uitbrei ding van de geschiedenisles tot de actue le geschiedenis stuit op ernstige bezwaren met betrekking tot verplichte leerstof en lesrooster. Het initiatief van een aantal le raren om in de vorm van een kroniek die actuele geschiedenis buiten de les om ter beschikking van de leerlingen te stellen, is door de uitgave van de „Reflector" be kroond met een welkome en goedverzorg de gedrukte uitgave, die in een band kan worden verzameld en die de leerlingen in staat stelt de schoolse geschiedenisken nis uit te breiden en aan te vullen, wat niet alleen een beter begrip zal wekken voor het nieuws van de eigen tijd, doch ook een sluitstuk zal kunnen vormen voor het begrip van de verderafgelegen ge schiedenis, die immers in de gebeurtenis sen van vandaag haar voortgang en uit komsten vindt. De leiding van de redactie berust bij le raren en journalisten, waarin een garan tie is gelegen voor een geschikte „opne- mingsvorm" van de stof. De inhoud van het eerste nummer belooft een verantwoorde keuze en behandeling van de feiten: „Berlijn in het Brandpunt" door prof. dr. B. H. M. Vlekke, „Israël" door prof. dr. M. A. Beek, „De Sociaal Economische Raad" door I. F. Mabelis, een geschreven portret van Christian A. Herter, de nieuwe minister van Buiten landse Zaken der Verenigde Staten en een welvoorziene rubriek van kort nieuws vul len deze eerste aflevering, waarvan de ruimte beperkt was door de noodzakelijk heid van een uitvoerige introductie. Bo vendien is een lijst van het nieuwe Neder landse kabinet opgenomen. Het komt ons voor dat deze nieuwe „Keesing"-verschijning een zeer nuttige en dankbare taak zal kunnen vervullen, die bij een zorgvuldige verzorging een brug zou kunnen vormen tussen geschiedenis les en krant, en dus tussen school en leven. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de invloed van de kerkelijkeSHRDLU heeft een onderzoek ingesteld naar de in vloed van de kerkelijke gezindte op het ontspanningspatroon van de Nederlander. Uit deze publikatie, getiteld „Kerkelijke gezindte en vrijetijdsbesteding" blijkt on der meer dat de Rooms-katholieken een zekere voorkeur voor de „lichtere" recre atiegenres (zoals kaarten, biljarten, dansen en bezoek aan sportwedstrijden) hebben. Bij hen is het percentage lezers lager dan bij andere groeperingen. De cijfers omtrent de vrije-tijdsbesteding der Gereformeerden laten de invloed zien van enige reserve ten opzeihte van be paalde ontspanningsmogelijkheden, (bio scoop, toneel, cabaret en sportwedstrijden, kaarten, dansen en biljarten), voorts een zekere intellectuele inslag (hoogste percen tages voor lezen, verenigingslidmaatschap en schaken), en voorts een hoge mate van belangstelling voor religieuze zaken (ver houdingsgewijs hoge cijfers voor kennis neming van godsdienstige lectuur, lid maatschap van godsdienstige verenigingen en dergelijke). De Nederlands Hervormden wijken slechts weinig af van het „gemiddeld" pa troon van de gehele Nederlandse bevolking wat betreft hun vrijetijdsbesteding. Binnen de diverse kerkelijke gezindten zijn aanzienlijke verschillen waar te nemen tussen kerkgangers en niet-kerkgangers. In vele maar lang niet in alle opzich ten liggen de cijfers voor de niet-kerk gangers in een bepaalde gezindte ongeveer halverwege tussen die van de kerkgangers en die van de onkerkelijken. Zo zijn bijvoorbeeld de niet-kerkgangers veel minder dan de kerkgangers lid van confessionele organisaties, maar toch zijn zij altijd nog in meerdere mate lid van zulke confessionele organisaties dan onkerke lijken. Opvallend is, dat niet-kerkgangers min der aan het verenigingsleven deelnemen dan kerkgangers. Verder blijkt, dat met betrekking tot sommige vprmen van vrije tijdsbesteding onder de niet-kerkgangers de vrouwen meer aan de tradities van een kerkelijke gezindte gebonden zijn dan de mannen. Enige uitzonderingen daargelaten zijn de inter-confessionele verschillen in vrije tijdsbesteding in diverse leeftijdsgroepen en sociale milieus van ongeveer dezelfde orde van grootte. Wat de „binding" aan de eigen confes sionele richting aangaat, deze is voor het lezen van dagbladen, boeken en radiopro grammabladen en de deelneming aan het verenigingsleven het sterkst bij Rooms- katholieken en Gereformeerden, het zwakst bij Hervormden. Opmerkelijk is dat deze „binding" aan de eigen confessie het minst naar voren komt bij leidinggevenden en welgestelden, doch zeer sterk is bij boeren en landar beiders. Middenstanders en arbeiders ne men in dit opzicht een tussenpositie in. MOSKOU (Reuter) Keizer Haile Se lassi van Ethiopië is maandag in Moskou aangekomen voor een bezoek van twee weken. Hij werd op het vliegveld begroet door premier Kroesjtsjev en diplomatieke vertegenwoordigers. Advertentie Nieuwe Gracht 98 - Schoterweg 5 Tel. 12580 -16942 Haarlem Tel. 13370 AMSTERDAM De eerste beursdag van de nieuwe week was min of meer een voortzetting van het verloop van jongstleden vrijdag: de stem ming was over het algemeen goedprijs- houdend maar de handel nam geen grote afmetingen aan. Stimulerend nieuws ont brak en de koersen van de internationale fondsen lagen merendeels op het vorige peil, uitgezonderd AKU, dat na 'n zwakke opening op 347 inzakte tot 343. Hiermee was AKU feitelijk de enige zwakke plek in het blok van internationale waarden, want Koninklijke lag een gulden hoger op ongeveer 159 gulden, Unilever bleef vast genageld op 572 en Philips lag op onge veer 630. Vandaar dat men ter beurze, ondanks de zeer beperkte affaire en de weinige koersschommelingen, toch tevre den was over de houding van het Damrak. Immers aanbod van betekenis blijft ach terwege en hoewel stimulansen zich vrij wel niet voordoen, komt de krachtige technische ondertoon van de markt steeds weer opnieuw naar voren zodat de beurs- stemming gedurende het gehele verloop in menig opzicht tevredenstellend werd geacht. De introductie van CO-OP rentespaar- brieven ten laste van de Centrale der Ne derlandse Verbruikscoöperaties te Rot terdam had een introductiekoers van onge veer 106Vi percent. Er was een gesloten hoek in de spaarbrieven, waarin, naar de hoeklieden verzekerden, gesproken kon worden van een zeer behooidijke vraag. De advieskoers stelde zich dan ook op 107% percent. De Nederlandse staats fondsen waren zeer kalm gestemd en over de gehele linie iets gemakkelijker. In de locale sector maakte de dividend verlaging van De Wit's Textiel van negen naar zeven percent een minder gunstige indruk. Claims Van Heek werden geadvi seerd op 170 a 175 gulden. De scheepvaart markt was opnieuw enigermate in herstel. Zowel voor K.N.S.M. als voor Scheepvaart Unie werden opnieuw hogere koersen ver nomen. Cultuurfondsen vertoonden nau welijks enige afwijking ten opzichte van vrijdag. De hogere inzet voor Deli bleef niet gehandhaafd. HVA schommelde tus sen 156 en 157. Ook later behield de markt een zeer kalm aanzien en bleven fluctua ties van betekenis achterwege. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Staal, elektronica, vliegtuigen, metalen en chemische waarden boekten enkele flinke winsten en brachten 't koersniveau hoger. Individuele winsten gingen meer dan twee dollar omhoog bij een aantal kernfondsen, waarbij Lukens Staal, In land Steel, RCA, Goodyear, Norwich Pharmacal, Ruberoïd, Cutler-Hammer, Diamond Alkali, Caterpillar Tractor. Cor ning Glass, General Bronze en Gerber Products. American Machine Foundry en Brunswick Balke stegen meer dan 4 dollar elk. De markt bereikte het beste niveau van de dag omstreeks 1 uur 's middags, toen het industriële gemiddelde een nieuwe recordhoogte bereikte. Toen ontwikkelden zich winstnenrngen, waardoor het gemid delde lager sloot. Maar niettegenstaande het nemen van winsten, waren individuele winsten van een dollar of meer talrijk op de hoofdlijst en het aantal nieuwe hoogtepunten over trof dat van de nieuwe laagtepunt.en. Staal stond hoog, temeer, omdat de drei gende staking in de metaalindustrie ten minste voor 14 dagen van de baan is. Win sten van 2 dollar en meer deden zich voor bij Youngstown, Inland en Lukens. Stij gingen van ongeveer een dollar of meer deden zich voor in een lange lijst van andere staalwaarden. Texaco muntte uit in een hogere oliegroep. American Motors was over het algemeen vast. Norwich Pharmacal was op zijn hoogtepunt plus meer dan 6 dollar en bereikte een nieuwe top. Het industriegemiddelde kwam van 639.25 op 643,06; dat voor spoorwegen van 167,17 op 168.18 en dat voor openbare nuts bedrijven van 86,10 op 86.62. De omzet bedroeg 3.000.000 aandelen. Van de 1258 verhandelde fondsen sloten er 671 hoger en 339 lager. (UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3ViVo Nederl. '47 933/i0 93 3 #/o Nedl. 1962/64 97»/,8 97% Woningbouw 6 °/o 112 112 Pr. A'dam '56 1.. 80% Pr. A'dam '56 II.. 95% Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 I.. 89 Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... 98% A.K.U 343% 347 Calvé Delft 539% 540 Van Gelder Zonen 234% 234 K. N. Hoogovens 514 514 Nederl. Ford 220 318 N. Kabelfabriek 3841 384 gew.Philips Gloeil. 630 631 Pref.PhilipsGloeil. 236 Unilever 572 574 Wilton Fyenoord. 201 201 Werf Gusto 150 151 Dordtsche Petrol. 712 722 Kon. Petroleum.. 159 161.— Billiton 260 260 A'dam Rubber 96 95% K.L.M 123 123.50 Holl. Amer. Lijn. 155 155 K.N.S.M 152% 152 N. Scheepv. Unie 140 130 exdiv. v. Nievelt Goudr. 125% 125% Phs. v. Ommeren 248% 248% H.V.A 156 155'/a Delimaatschappij 171 172. Amsterd. Bank. 289i 289 Nat. Handelsbank 145 145 Ned. Handel Mij 225 225 Rotterd. Bank 253 253 Twentsche Bank. 233 Anaconda Copper 62 62 Bethlehem Steel. 54% 55 U.S. Steel 97% 98% General Motors.. 50®/», 50% Shell Union 77% 77% Tidewater. 27% 27 Abbedijk, 30 te Le Havre. Aegis, 30 te Rotterdam v. Amsterdam. Alwaki, 30 te Rotterdam verwacht. Arendskerk, 29 v. Aden n. Suez. Arkeldijk, 30 te Songhkla. Aalsdijk, 29 v. Boston, 30 te New York. Abbekerk, 30 te Hongkong. Acila, 29 v. Curacao n. Rotterdam. Adonis, 30 te Madeira. Albireo, 29 v. Rosario n. Buenos Aires. Alblasserdijk 29 v. Antwerpen n. Pt. Everglades. Almdijk, 30 te Le Havre. Amerskerk, 30 v. Antwerpen n. Rotterdam. Amstelmolen, 29 v. Londen n. Montreal. Amstelveen, 29 rede Aruba. Annenkerk. 30 v. Rotterdam n. Bremen. Aardijk 29 780 m. n.w. Minicoy n. Belawan. Adonis, 29 180 m. n.n.o. Madeira n. Madeira. Alkaid, 29 120 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Asmidiske, 29 540 m. n. Fayal n. Amsterdam. Argos, 29 v. Iskendcrun n. Lipari. Ari, 29 400 m. w. Manilla n. Osaka. Acgtekerk, 29 v. Zanzibar n. Das Es Salaam. Alhena, 29 te Santos verwacht v. Montevideo. Arendsdijk, 29 te Miami v. Rotterdam. Area,Area, 5/7 in Panamakanaal verw. n. Cardon. Algol, 29 120 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Amstelpark, 29 320 m. o.n.o. Fayal n. Ceuto. Attis, 28 150 m. w. Jamaica n. Maracibo. Bali, 29 v. Port Swettenham n. Singapore. Beninkust, 29 v. Lagos n. Abidjan. Borneo, 29 v. Londen n. Amsterdam. Boskoop. 30 te Pampatar. Breda, 29 te La Guaira. Balong, 30 et Aden. Balong, 29 130 m. z. Djeddah i). Aden. Bengkalis, pass. 29 Majorca n. Genua. Beninkust, 29 v. Lagos n. Abidjan. Batjan, 29 te Belawan verwacht v. Penang. Bawean, 30 te Bahrein verwacht v. Aden. Bintang, 29 te Artificial eil. v. New York. Bennekom. 29 v. Amsterdam n. West-Indië. Britsum, 28 v. Newport News n. Panamakanaal. Caltex- Nederland, 29 350 m. w. Az. n. Pt.. Arthur. Caltex Arnhem, 29 150 m. o. Malta n. Sidon. Caltex Gorinchem, 30 te Fredericia v. Rotterdam Caltex Rotterdam, 29 12 m. z.o. Galitons n. R'dam Caltex Eindhoven 29 v. Suez n. Rastanura. Caltex Delfzijl, 30 te Rotterdam. Camitia, 29 v. Birkenhead n. Curacao. Colytto, 29 v. Curacao n. Rotterdam. Camerounkust, 29 85 m. o.z.o. L. Palm. n.Fr'town. Clavella, 29 te Norrköping v. Stockholm. Congokust, pass. 29 Kp. Palmar n. Freetown. Cumulus (weerschip), pass. 29 Orkneys n. R'dam Cradle of Liberty, 29 680 m. z.o. St. Helena naai Philadelphia. Crania. 29 30 m. z.w. Cadiz n. Rotterdam. Calamares. 29 te Charleston v. Cristobal. Cartago, 29 te Havana v. Newport News. Cinulia. 28 v. Panamakanaal n. Brisbane. Cities Service Valley Forge, 28 1200 m. z.o. Ber mudas naar Philadelphia. Clavella, 29 v. Stockholm n. Norrköping. Cleodora, 29 te Singapore. Corilla. 3/7 te Ilo Ilo verwacht. Chris. 28 150 m. n.w. Inagua n. Tampa. Concepcion, 28 430 m. n.n.o. St. Pauls Rocks naar Las Palmas. Daphnis, 29 v. Georgetown n. Amsterdam. Dorestad, 28 360 m. z.z.o. Ras Al Hadd n. Fao. Ena, 29 v. Panamakanaal n. Curacao. Eenhoorn, 30 v. Rotterdam n. Antwerpen. Eos, 29 te Tripoli v. Amsterdam. Friesland, 29 v. Rotterdam n. Setubal. Fravizo, 2.9 te Tenerife verwacht v. Liverpool. Geertje Buisman, pass. 30 Terschelling n. Malta Garoet, pass. 29 Ouessant n. Tandjong Priok. Hector, pass. 29 Finisterre n. Algiers. Heemskerk, 30 te Bremen. Helena. 30 v. Kingston n. Curacao. Hera. 29 30 m. z.o. Wight n. San Juan. Hersilia, 29 33 m. w.z.w. Lizzard, 1/7 te A'dam. Hoogkerk, 29 150 m. z.w. Ouessant n. Port Said. Heelsum. 29 te New Orleans verwacht. Hathor, 28 v. Bremen n. Rotterdam. Helicon. 28 250 m. z.o. Jamaico n. Mobile. Japara. 29 v. Semarang n. Surabaja. Jos. Frering, pass. 29 K. Villano, 2/7 te IJmuiden Jacob Verolme, 29 v. Baltimore n. Coquimbo. Joh. v. Oldenbarnev., pass. 29 Oporto n. Pt. Said. Jason, 29 et Barahona verwacht v. Maracaibo. Java. 29 te Abadan. Jagersfontein, 29 te Durban. Karimata, 30 te Hollandia. Kertosono, 30 te Genua. Kosicia, pass. 29 Terceira n Curacao. Kylix, 29 v. Balikpapan n. Miri. Karimun, 30 te Damman. Kenia, 30 te Saltend. Kerkedijk, 29 v. Antwerpen n. New York. Koratia, 29 200 m. w.z.w. Landsend n. Eastham. Kreeft, 29 45 m. z.z.o. Startpoint n. Vigo. Kelletia, 29 310 m. o. Zanzibar n. Aden. Karsik, 29 130 m. z. Nicobaren n. Reunion. Katelysia, 29 te Suez n. Mena. Kalydon, 29 360 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Karimun, 30 te Damman v. Akaba. Khasiella. 29 350 m. w. Lissabon n. Curagao. Kamperdijk, 30 te Rotterdam. Kennemerland. 29 v. Amsterdam. 30 te Hamburg Kryptos, 29 te Rotterdam. Kabylia verm.»30 v. Mynashamn n. Mahrfö. 1 Kellia. 3/7 bij Hoek v. Holl. verw. v. Rotterdam. Kermia, 4/7 te Ceuta verwacht. Kopionella. 30 te Curagao verwacht. Kaap Hoorn. 29 v. Suez n. Abadan. Kalinga. 29 400 m. n. Belem n. Buenos Aires. Karakorum, 29 100 m. z.z.w. Finisterre n. Bilbao Lekhaven, pass. 29 Finisterre n. Rotterdam. Lelykerk, 29 100 m. z.o. Kuria Muria n. Muscat. Loppersum, 29 500 m. w. Ushant n. Le Havre. Louis Lantz. 29 100 m. w. Freetown n. Rotterdam ï.eiderkerk, 29 350 m. n.n.w. Djeddah n. Aden. Lutterkerk, 29 te Kuwait v. Abadan. Lindekerk, 29 op rede Khorramshahr. Lissekerk, 29 v. ank. Shat Al Arab-riv. n. Basral. Lombok. 29 300 m. n.n.o. Paramaribo n. Kaapstad Laarderkerk, 30 v. Amsterdam n. Londen. Leersum, 29 v. Aden n. Suez. Minos. 29 v. Haukipidas n. Mantyluoto. Mylady 30 v. Gdansk n. Accra. Maas, 29 26 m. z.z.w. Finisterre n. Rotterdam. Muiderkerk, 29 110 m. z. Karachi n. Bedi Bunder. Mariekerk, 29 10 m. o. Valencia n. Rotterdam. Maron, 29 te Baltimore verwacht v. Pto. Cabello. Maashaven, 30 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Macoma, 29 140 m. n. Madura n. Singapore. Mellskerk, 29 100 m. z. Djeddah n. Suez. Nijkerk, 29 v. Sydney n. Brisbane. Naess Commander, 30 te Fawley verw v. Mena. Neder-Elbe, 29 280 m. w. Minicoy n. Singapore. Noordam, 29 350 m. z.w. Halifax n. Rotterdam. Nestor, 30 te Amsterdam. Notos, pass. 28 Sigli n. Malta. Noordwijk, 29 80 m. w.n.w. K. St .Ann n. Monrovia. Naess Llon, 30 te Suez verwacht v. Mena. Ooetkerk, 29 te Alexandrië. Osiris, 29 te Geoi'getown. Ouwerkerk, 29 v. East-London, 30 te Durban. Ommenkerk. 29 te Hamburg v. Rotterdam. Oranjefontein, 29 te Antwerpen n. Southampton. Oranje, 30 te Amsterdam. Oldekerk, 29 200 m. o. Djibouti n. Penang. Parkhaven. 30 te Santos. Prins Willem V, 29 v. Le Havre n. Quebec. Prins Willem IV, 29 v. Glasgow n. Montreal. Purmerend, 28 760 m. w. Canar. eil. n. Algiers. Purmerend, 29 510 m. w.z.w. Madeira n. Algiers. Polyphemus, 29 te Georgetown v. New York. Prins Willem 111, 29 te Monti-eal v. Le Havre. Philippia, 1/7 te Rotterdam verwacht. Prins Alexander. 29 te Derince v. Piraeus. Kandfontein, 30 te Las Palmas. Riouw, 29 25 m. n.o. Ouessant n. Marseille. Rijnkerk, 29 100 m. z.w. Freetown n. Kaapstad. Scheldelloyd, 30 te Bangkok. Stad Gouda, 30 te Ceuta. Stanvac Benakat, 29 v. Buatan n. Tandjong Uban. Statendam, 30 te Southampton. Straat Malakka, 30 te Tanga. Sunetta, 29 v. Beira n. Abadan. Stad Arnhem, 29 130 m. w.n.w. Drontheini naar Narvik. Steven, 29 10 m. n.w. Bizerta n. Ceuta. Siiedrecht, 29 t.h.v. Great Yarmouth n. Wismar. Stanvac Djirak. 30 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Riau, 29 in Str. Soenda n. Christmas eil. Stanvac Talangakar, 29 te Singapore verwacht. Steenwijk, 29 95 m. z.z.w. P. Etienne n. Freetown. Schiedijk, 29 435 m. w.n.w. Flores n. Antwerpen. Statensingel, 29 600 m. w. Capeclear n. La Guaira. Skautroll, 29 te New Orleans verw. v. Le Havre. Slamat, 29 te Houston v. Mobile. Stentor, 29 te Quanta v. Pampatar. Straat Banka, 29 te Bombay v. Penang. Sibajak, 28 40 m. w.z.w. Azoren n. Curagao. Stad Schiedam, 1/7 te Terneuzen verw. v. Gent. Schie, 29 v. Piraeus n. Malta. Stad Rotterdam, pass. 29 Dakar n. Freetown. Straat Torres, 29 670 m. w. Str. Torres n. Brisbane. Senegalkust, 29 te Antwei-pen. Solon, 28 te Amsterdam n. Bremen. Stentor, 27 v. Puerto Cabello n. Pampatar. Straat Bali, 28 670 m. z.o. Maceio n. Kaapstad. Tahama, 29 v. Finnart n. Banias. Tegelbei-g, 30 te Mauriius. Themis, 30 te Paramaribo. Tjipanas. 29 te Surabaja verwacht v. Makassar. Texel 29 120 m. z.o. Str. Ormoesz n. Dubai. Tomori, 29 200 m. o. Sicilië n. Port Said. Tankhaven 3, 30 te Buatan verwacht. Teiresias, 29 115 m. o. Port Sudan n.Aden. Tiba, 29 165 m. o. Bahia n. Rosario. Tero, 29 ten anker rede Santos. Tara, 29 te Bremen. Tibia, 29 v. Ardrossan n. Old Kilpatrick. Tomocyclus, 4/7 te Puerto La Cruz verwacht. Talisse, 29 410 m. o.z.o. Guardafui n. Suez. Teucer, 29 370 m. n.w. Minicoy n. Djibouti. Thelidomus, 29 490 m. w. Finistei-re n. Landsend. Van der Hagen, 29 v. Saigon n. Singapore. Van Linschoten 29 v. Hongkong n. Yawata. Vivipara, 29 v. Port Said n. Thameshaven. Vlist 30 v. Bremen n. New York. Van Spilbergen, 29 420 m. z.o. Ceylon n. Penang. Van Waerwijck, 29 110 m. n. Serawak n. Manilla Van Noort, 28 1680 m. w.n.w. Suva n. Suva. VVaikelo, 1/7 et Dar Es Salaam verwacht. Wieldrecht, 30 te Paulsboro. Woensdrecht. 29 90 m. z.o. Little Quoin island naar Napels. Wonosari, 29 45 m. o.n.o. Bone n. Halifax. Westertoren, 29 210 m. w.z.w. Bombay n. Singap. Weltevreden, 29 te Baltimore v. Kingsbay. Waterland, 29 190 m. o.n.o. Bahia n. Santos. Wcsterdam, 29 360 m. w. Scillys n. New York. IJssel. 29 175 m. n.o. Finisterre n. Lavaletta. Zaanland, 30 te Hamburg. Zuiderkerk. 1/7 te Brisbane verwacht. Zaankerk. 30 te Rotterdam. KLEINE VAART Admiralengracht, 30 v. Hamina n. Amsterdam. Ank T, 29 op Elbe n. Zaandam. Atlas. 28 te Algiers n. Famagusta. Bab T, 27 v. Hudiksvall te Zaandam. Bloemgracht, 27 v. Antwerpen n. Abö. Boreas 27 te Bremen n. Hamburg. Brouwersgracht, 29 te Amsterdam. Draco, 28 te Amsterdam n. Aalborg. Elsa, 28 70 m. n.w. Texel n. Huil. Ilias. 28 v. Napels n. Genua. Joost, 27 v. Ostrand n. Sikea. Julia Mary, 89- 70 m. z;w. Casquets n. Oporto. Kaap St. Vincent, 27 v. Gruvon te Groningen. Leliegracht 1/7 v. Hamina n. Amsterdam. Marito, 29 40 m. z.w. Ouesant n. Tanoer. Marianne, 29 te Amsterdam. Midas, pass. 2.9 Villano n. Lissabon. Pavo, 26 Kiel gepass. n. Oxelosund. Phidias, 28 te Antwerpen n. Rotterdam. Piato, 27 te Leixoes n. Oporto. Schippersgracht, 2 9v. Helsinki n. Abö. Strabo, 28 te Amsterdam n. Rotterdam? Thaletas, 28 te Malaga n. Antwerpen. SLEEPVAART Cycloop, 30 te Lissabon. Hector. 28 v. Rotterdam n. IJmuiden. Maas. 28 bij „Staniel" (bij Lowestoft). Nestor, 28 v. Rotterdam n. IJmuiden. Rode Zee. 30 te Port Said. Thames, 30 te Singapore. Zeeland, 30 480 m. z.w. Kp. San Lucas n. Osaka. Zwarte Zee, 30 v. Newcastle te Rotterdam. voor een modern kapsel Kampervest 17 B - Telefoon 18591 door P. Nelis en Zoon N.V. Herenweg 21a Heemstede Gevraagd 1 verpleegster en 2 fl. verpleeghulpen voor direct of later in klein Rusthuis te Bloemendaal. Brieven No. 267 bureau van dit blad. Voor spoedige indiensttreding wordt gevraagd van goede getuigschriften voorzien. Vereisten zijn: prima en voorzichtig rijden, het verrichten van huishou delijke bezigheden. Bekend heid met de wegen in Duits land strekt tot aanbeveling. Brieven onder No. 268 aan het bureau van dit blad. FABRIEK VAN vraagt: le. een ASSISTENTE voor de afd. Boekhouding. U.L.O.-dipl. vereist, kunn. typen. In staat om accuraat en zelf standig te werken. 2e. een TYPISTE met U.L.O-opleiding, voor de afdeling Verkoop. 3e. een JONGSTE BEDIENDE (mnl.) Reiskosten worden vergoed. Met ge maakte vacantie-afspraken kan reke ning worden gehouden. Sollicitaties persoonlijk of schriftelijk Kleine Houtweg 16, Haarlem, tel. 13950 1e KLAS HERENKLEDINGBEDRDF te Haarlem, vraagt óók voor de zaterdagmiddag. Brieven onder no. 272 bur. v. d. bl.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6