FLIT Huldiging van veertien jubilarissen bij Publieke Werken in O verveen omen „REINO" „Rang die zit" en regen in het Openluchttheater Amsterdamse Beurs Spaar Si-Si kroonkurken Mevrouw dra M. A. van der Eng promoveert in Amsterdam J. G. Wackwitz ridder orde Nederlandse Leeuw 3. v. d. MI3E Hoofdcontroleur Fruitema hartelijk gehuldigd Neem de flitspuit! a f 1.40 DDT Minister Korthals op bezoek in Bloemendaal DWT-dames verloren weer van HZC-sters Haarlemse H.T.S. gaat 40-jarig bestaan vieren Omwisselingsbod van Elsevier op Bonaventura De beurs van gisteren Vijf doden in het verkeer „Willem Barendsz" dit jaar niet in tankvaart Scheepvaart UIT STAD EN STREEK Brand in Finse gevangenis: zestien mannen omgekomen DONDERDAG 2 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Woensdagmiddag werden in een der ge bouwen van de dienst van Publieke Wer ken aan de Brouwerskolkweg in Over- veen niet minder dan veertien jubilaris sen bij deze dienst in aanwezigheid van het voltallig gemeentebestuur, de oud wethouder en oud-directeur van P.W., de heren A. van Geluk en J. de Jong Czn., enige raadsleden, de tegenwoordige direc teur van Publieke Werken, de heer IJ. E. Dijkstra en het voltallig personeel, bene vens de naaste familieleden van de jubi larissen op hartelijke wijze gehuldigd. De werf was voor deze gelegenheid met bloe men en planten door de Plantsoendienst versierd. Allereerst sprak de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Vol ler, de veertien jubilarissen toe, nadat de directeur van Publieke Werken, de heer IJ. E. Dijkstra, alle aanwezigen had wel kom geheten. De burgemeester wenste niet alleen de jubilarissen, doch ook de gehele dienst van Publieke Werken met deze unieke gebeurtenis geluk. De jubila rissen kunnen, aldus spreker, terugzien op een goede werktijd, waarin in goede kameraadschap in deze gemeente werd samengewerkt. De burgemeester memoreerde dat de heer D. Ploeg al in 1919 bij P.W. in dienst trad en dus al zijn veertigjarig jubileum viert en desondanks pas negenenvijftig jaar oud is. De overige dertien jubilaris sen kwamen in 1934 in dienst van P.W. en herdachten dus hun zilveren jubileum. Zij kwamen toentertijd aan met een groep van vijfentwintig en dertien daarvan zijn een kwart eeuw gebleven. De wethouder van Publieke Werken, mr. J. C. C. W. Hijszeler sloot zich gaarne bij de woorden van de burgemees ter aan. Hij haalde herinneringen op uit de oude tijd. In 1919 was er nog geen dienst van Publieke Werken. In 1922 ont dekte de toenmalige directeur, de heer De Jong, de Emmahut aan de Bentveldsweg en de dienst, van P.W. werd in de „groene tent of hut" ondergebracht. In 1936 werd dit complex voltooid en werd de dienst on dergebracht in de „blikken hut". Ook de echtgenoten van de veertien jubilarissen betrok de wethouder in zijn hulde. Daarna reikte wethouder Hijszeler persoonlijk de gebruikelijke gratificaties aan de jubilaris sen uit. Vervolgens nam de directeur, de heer Dijkstra, het woord die deze dag een hoog tepunt in het leven van de veertien jubila rissen noemde. De directeur richtte zich Advertentie Elke werkdag f 100.— Elke zaterdag f 1000.— Hoofdprijs f 30.000.— Vraag uw leverancier om inlichtin gen over deze Si-Si wedstrijd. De winnaars van f 100.- van vorige week waren: M. G. Verloop, Sliedrecht; Mej. P.Janssen, Eist; A.J. van Aggelen, Ede; F. van de Zwaan, Zwolle; J. Janssens, Den Bosch van f 1000.-: Mej. G. Snoeren, Kaatsheuvel wchtanlimonade 'ISfyU gevitaliseerd Op dinsdag 7 juli des middags om drie uur heeft de promotie plaats van mevrouw dra. M". A. van der Eng-Liedmeier, wo nende te Haarlem tot doctor in de lette ren en wijsbegeerte Deze promotie ge schiedt aan de universiteit van Amster dam op gezag van de rector magnificus dr. M. W. Woerdeman. Mevrouw Van dei Eng, die lerares is in de klassieke talen aan het lyceum voor meisjes Sancta Ma ria in Haarlem heeft haar proefschrift ge schreven over het onderwerp Soviet lite rary characters", een onderzoek naar de weergave van Sovjet-mensen in het Rus sische proza van 1917 tot 1953. De receptie heeft plaats na afloop van de promotie in het universiteitsgebouw. Afscheid bij de H.V.A. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot idder in de orde van de Nederlandse Leeuw de heer J. G. Wackwitz te Heem stede, oudste directeur van de Verenigde H.V.A. maatschappijen n.v. te Amster dam. Deze onderscheiding is hem uitge reikt omdat de heer Wackwitz met in gang van 1 juli is ai getreden als directeur. Hij is benoemd tot commissaris der n.v. Bereidwillig poseerden de veertien jubilarissen voor de fotograaf. daarna met een persoonlijk woord lot zijn veertien jubilerende ambtenaren en gaf daarbij in het kort een overzicht van hun respectieve loopbanen bij P.W. Aldus bracht de directeur achtereenvol gens de verdiensten van de heer D. Ploeg (40 jaar) en van de dertien zilveren jubi larissen, de heren B. P. Smit, A. J. de Bakker, W. A. van Batenburg, P. Dhae- ne, W. W. van den Elshout, J. Hoekstra, A. van der Hoop, C. L. Koelemeijer, C. Kok, A. van der Linden, C. J. van dei- Maas, A. .J. van der Meij en M. C. Ver- helst naar voren. Gaarne wilde de heer Dijkstra hun behalve de gratificatie een blijvende herinnering namens het gehele personeel van de dienst van Publieke Wer ken overhandigen, waarbij de keuze was gevallen op een reisklokje. De heer B. P. Smit vertolkte daarna de dankbare gevoelens van alle jubilarissen voor de cadeaus en voor de waarderende woorden tot hen gericht, waarbij hij alle aanwezigen, in het bijzonder ook de chefs van de diverse afdelingen van P.W. dank bracht. Advertentie Inkoop - Verkoop - Ruilen - Huurkoop Radio's Bandrecorders Pick-ups Gram. platen - T.V. - enz. onder garantie. AMSTERDAMSTRAAT 20 - 22 - TEL. 17601 Veertig jaar bij belastingen Woensdagmiddag is de heer R. Fruite ma in „Ons Gebouw" aan de Kamerlingh Onnesstraat in Haarlem op hartelijke wij ze gehuldigd naar aanleiding van het feit dat hij veertig jaar in dienst was van 's Rijks belastingen. De jubilaris is als hoofdcontroleur A. werkzaam op de in spectie Invoerrechten en Accijnzen aan de Zomerluststraat. Als eerste spreker belichtte het hoofd van de inspectie Invoerrechten en Accijn zen, de heer E. J. H. Volkmaars, de loop baan van de heer Fruitema. Met waarde ring sprak hij over het werk en de persoon lijke eigenschappen van de jubilaris. De inspecteur J. C. Hanhart, die het langst met de beer Fruitema heeft samenge werkt, ï-oemde in het bijzonder diens pret tige houding tegenover het publiek. De chef de bureau van de inspectie, de heer J. Gros, sloot zich daarbij aan en schonk na mens het personeel een scheerapparaat. De heer A. Valkhof bracht de gelukwen sen over van de Bond van Administratief Personeel bij 's Rijks belastingen, van welke organisatie de heer Fruitema voor zitter van de afdeling Haarlem is. De heer J. van Beek overhandigde vervolgens na woorden van waardering, namens de col lega's een boek aan. Als vice-voorzitter van de buurtvereniging „Haarlem-Zuid- West", waarvan de heer Fruitema voor zitter is, sprak de heer J. Kruijd de wens uit dat de heer Fruitema nog vele jaren zijn krachten aan de buurtvereniging zal mogen geven. Als blijk van erkentelijk heid bood hij de heer Fruitema een vul pen aan. Ten slotte is de jubilaris nog toe- gespi-oken door de voorzitter van de Bond van administratief personeel bij 's Rijks belastingen, de heer J. van der Meer. Op de hierna volgende receptie mocht de heer Fruitema vele gelukwensen in ontvangst nemen, waaronder talrijke van de zijde van het bedrijfsleven. Advertentie x x- Alle insekten het huis uit!. - Flessen vanaf XU liter ook in aerosolf 4.50 P R O D U K T Westelijke randweg De minister van Verkeer en Water staat, drs H. A. Korthals, heeft van morgen in het gebouw van de provin ciale griffie in Haarlem besprekingen gevoerd met enige leden van Gedepu teerde Staten van Noordholland over de aanleg van de westelijke randweg, gedeelte HeussenstraatZijlweg. Met name ging het gesprek over de toekomstige kruising westelijke rand wegJulianalaan, waarbij de vraag werd bezien welke oplossing voor deze kruising moet worden getroffen. De Provinciale Waterstaat geeft de voor keur aan een viaduct, maar het gemeente bestuur van Bloemendaal en de bewonei*s van de Waldeck Pyrmontlaan en de Wil lem de Zwijgerlaan zouden graag zien dat hier een langgerekte tunnel wordt aange legd. Nadat de minister met de gedeputeer den overleg had gepleegd, vertrok hij naar Bloemendaal, waar hij op het raadhuis heeft gesproken met de burgemeester, dr. D. I-I. Peereboom Voller, en de wethouder van Publieke Werken en Volkshuisvesting, mr. J. C. C. W. Hijszeler. In gezelschap van de burgemeester en de wethouder heeft de minister zich vervolgens ter plaat se op de hoogte gesteld. Nadat DWT (dames) maandag in Crai- lo met 4-1 van HZC had verloren werd woensdagavond in Haarlem de returnwed- strijd gespeeld. En weer verloor DWT. In de eerste helft van de strijd werd het 0-2 door doelpunten van Emmy Wielema en Nel van Weley. Na de rust voegde laatst genoemde er nog een doelpunt aan toe en bracht Emmy Wielema de HZC overwin ning op 5-0. Voor de derde klasse C dames kreeg DWR DES uit Den Haag op bezoek. De Haarlemse dames namen revanche op de in de uitwedstrijd geleden nederlaag. Er werd zwaar gespeeld. Na enige mislukte aanvallen nam DWR door Gerda Drog- trop de leiding. Na de hervatting werd meteen de DWR-keepster door een schot vanuit het middenveld verrast. Na een mislukte strafworp van Gerda Drogtrop, kwam de bal bij Joke Drogtrop, die scoor de. Gerda Drogtrop had er al 3-1 van ge maakt toen de DES-keepster uit het water werd gezonden, gevolgd door een DWR- speelster. De stand bleef evenwel 3-1. De DWR-dames hebben nu uit 5 wedstrijden 6 punten behaald. Overige uitslagen: competitie KNZB: dames res. tweede kl. B: Nereus 2DWT 3 2-1; DWT 4—ADZ 2 1-7, heren res. twee de kl. C: DWR 2—Rotterdam 4 1-10; competitie kring Haarlem KNZB: Afde ling AM I: DWT AHaarlem 7-0; DWR VZV A 3-5. Afdeling AM II: DWT BHPC 4-3. Heren tweede klasse: HPC 4DWR 3 7-2. Afdeling AJ I. HPC AHVGB 6-2; VZ VA—DWR A 7-2. AJ II: VZV BHZV 3-0. Woensdag begon de kindervoorstelling „Rang, die zit", die het nationaal jeugd- variété uit Amsterdam in het openlucht theater in Bloemendaal gaf, om half drie. Om half drie begon het ook te regenen. Eerst zacht, toen wat harder en daarna kletterde het, tot een uur of vier. Daar door keeg alles een wat somber aanzien. De tonnen, ballen en ringen die netjes op het grasveld waren opgesteld werden kletsnat. De conferencier Coos van de Velde verscheen niet meer in zijn rode jasje voor de microfoon, maar in een de gelijke regenjas, en Dicky Bos, de jong leur, had over zijn lichtblauwe kostuum met gouden knopen een windjack aange trokken. Alleen Charles was en bleef hetzelfde. Hi trok zich niets van de plensbui aan, maar vertoonde gewoon in zijn witte short en oranjeshirt de knapste kunsten. Hij droeg eigenlijk het hele programma. Niet alleen was hij een grappige clown, bovendien jongleerde hij goed. Maar het beste van alles was wel zijn „tonnen-nummer". Of die nu op de grond, op de tafel of zelfs op twee tafels stonden, het was voor Charles altijd weer even gemakkelijk om er in te springen. Zelfs geblinddoekt, met twee pleisters op zijn ogen en zijn voeten vastgebonden bracht hij het er schitte rend af. Toen ze naar hem keken hebben de kinderen de regen niet eens meer ge merkt. Zij genoten. En ook na de pauze het was toen droog heeft het jeug dige publiek met veel plezier gekeken naar Delcampo en zijn Chinese bediende, Ling-Lang. Enige tijd geleden publiceerden wij reeds een bericht over de achtste lustrumviering van de Hogere Technische School, de voor malige Middelbaar Technische School, aan de Kleverparkweg in Haarlem. Thans zijn die plannen voor de lustrumviering in een vergevorderd stadium. De voornaamste evenementen van de driedaagse festivi teiten komen in het kort hierop neer: Vrijdag 16 oktober 1017 uur: Onder linge sportwedstrijden voor de leerlingen; 20.001.00 uur: Instuif in de Kroonzaal van Brinkmann. Zaterdag 17 oktober 9.0010.30 uur: Ont vangst van de reünisten in de Tuinzaal van het gemeentelijk Concertgebouw, Lange Begijnestraat; 11—12.30 uur: Feestelijke herdenking in de grote concertzaal m.m.v. het Noordhollands Philharmonisch Orkest; 13 uur: Kranslegging in de HTS aan de Kleverparkweg; 13.3014.30 uur: Koffie maaltijd voor de reünisten in de HTS; 14.3015.30 uur: Herhalingslessen voor af gestudeerden, demonstraties in laboratoria, exposities e.d.; 16.3019.30 uur: Receptie in Brinkmann; 2022 uur: Gemeentelijk Concertgebouw: „Veertig Plus", een revue door HTS'ers voor M- en HTS'ers, in het voorprogramma Rita Reys, Cocktail Trio. e.a.; 22.304 uur: Lustrumbal in alle zalen van Brinkmann met Down Town Jazz band, The Wanderers, Vada Rythm Jiggers en kwartet Jan van Ake. Zondag 18 oktober 14.3017.30 uur: Thé- dansant in de Kroonzaal van Brinkmann. Opening. Op dinsdag 14 juli zal in Hillegom de nieuwe gereformeerde kleu terschool officieel worden geopend. De voortgaande parallelle groei van de bedrijvigheid van de n.v. Uitgevers Maat schappij „Bonaventura" en de n.v. Uitge versmaatschappij „Elsevier" heeft de di rectie van laatstgenoemde maatschappij doen besluiten door aankoop van een pak ket aandelen de deelneming in „Bonaven tura" (op initiatief van Elsevier opge richt) te vergroten. Sinds de oprichting bezit Elsevier 40 per cent van het kapitaal. Er wordt thans een aanbod gedaan tot verwisseling van een beperkt nominaal bedrag aan aandelen n.v. Uitgevers Maatschappij Bonaventu ra in aandelen n.v. Uitgeversmaatschap pij Elsevier, zodanig dat voor een aan deel Bonaventura twee aandelen Elsevier beschikbaar worden gesteld. De aandelen dienen uiterlijk op 15 juli aanstaande in geleverd te worden bij de Hollandsche Bank-Unie, Pierson, Heldring en Pierson en Schretlen en Co. Indien meer aande len worden aangeboden dan is voorgeno men te verwisselen, zal door middel van loting worden bepaald welke aandelen wel en welke niet worden aangenomen. Uiter lijk 20 juli zal de toewijzing worden me degedeeld. Officiële notering ter beurze van Amsterdam van de uit te geven nieu we aandelen Elsevier zal worden aange vraagd, alsmede de dooreenleverbaarheid met de reeds uitstaande aandelen. AMSTERDAM Men begint aan het Damrak meer en meer te spreken over de vakantiestem ming. Voor de derde maal deze week im mers is de handel uitermate beperkt en ontbreekt elke activiteit van de zijde van het publiek, van de daghandel en van de arbitrage. Het verloop van Wallstreet draagt er weinig toe bij om hier enige le vendigheid teweeg te brengen. De koer sen in Amerika zijn eveneens aan weinig veranderingen onderhevig en in Amster dam wordt dit voorbeeld nauwlettend ge volgd. Aan nieuws uit het bedrijfsleven is geen gebrek maar op de koersen heb ben de berichten weinig uitwerking. Al thans in de adviesprijzen voor diverse bin nenlandse aandelen viel nog weinig te be speuren van enige gevolgen der aange kondigde dividenden enzovoorts. Zo wist men in de hoek van de Walvisvaart nog niet hoe het nieuws inzake het uittreden van Nederland uit de conventie moet wor den opgevat. Men verkeert hierover nog in het onzekere. De KLM-lening is nu de finitief. Zowel aandeler als debentures KLM waren iets luier. Evenmin viel in de adviesprijzen van de Veenendaalse Stoomspinnerij, Zwaardemakers en Leid- sche Wol (een verrassend jubileum-divi dend) enige reactie op het nieuws te be speuren. De handel verliep bijzonder traag. Een zeer bevredigende belangstelling be stond er voor de geïntroduceerde aande len der Monsanto Chemical Company, het twee Amerikaanse fonds dat hier deze week op de beurs is gebracht. De Neder landse staatsfondsen waren prijshoudend en stil en bleven onbeïnvloed door de storting op de jongste staatslening. De in ternationale fondsen wisten zich meren deels goed te handhaven, hoewel in het verdere verloop een neiging tot afzwak king •ontstond. Kon. Olie was ruim een gulden lager en AKU moest weer vier pun ten prijsgevem De scheepvaartfondsen waren weinig veranderd uitgezonderd K.N.S.M. en Scheepvaart Unie die aan de vaste kant waren. Cultures konden zich slechts met moeite handhaven. Ook tegen het sluiten van de markt behield de beurs zijn lusteloos aanzien. Prolongatie 3 per cent. (ANP). NEW YORK Chemische, aluminium- en staalfondsen veroorzaakter een nieuw hoogterecord op de New Yorkse effectenbeurs. Opnieuw ontwikkelde zich tegen sluitingstijd enige winstneming, maar in tegenstelling met de vorige dag wist men de koerswinsten vooi het overgrote deel te behouden. Industriële waarden zijn de gehele dag in de voor hoede geweest, spoorwegen en nutsbedrij ven waren traag. Ten gevolge van grote koerswinsten bij fondsen als Du Pont Goodyear, Alcoa. International Harvester en U.S. Steel boekte het industrieel gemid delde een van de grootste koerswinsten van het beursjaar. Landbouwwerktuigen geneesmiddelen, elektronica, autobanden camera's en in speciale positie verkerende fondsen lagen vast in de markt en bereik ten nieuwe hoogtepunten. American Home Products is een tijdlang 10 dollar boven de vorige sluitingskoers geweest. De omzet bedroeg 3.150 000 aandelen Van de 1218 verhandelde fondsen sloten er 665 hoger en 322 lager. Het industrie gemiddelde kwam van 643.60 op 650 88: da* voor openbare nutsbedrijven van 87.30 op 87.71 en dat voor spoorwegen van 167.63 op 168.40. (UPI) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-354% Nederl. '47 93'/ie 93 3 °/o Nedl. 1962/64 98l/i« 98^ Woningbouw 6 li VA nv% Pr. A'dam '56 1.. 80% Pr. A'dam '56 II 96 Pr. A'dam '56 III 93% Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. 88% Pr. R'dam '57.. 99 A.K.U 344 34954 Calvé Delft 545 Van Gelder Zonen 230 230 K. N Hoogovens 520 520 Nederl. Ford 301 N. Kabelfabriek 289 390 gew.Philips Gloeil 63154 637 Pref PhilipsGloeil. 240 Unilever 574 578 Wilton Fyenoord 20014 152 Werf Gusto Dordtsche Petrol. 715 717 Kon. Petroleum.. f 159.50 159.80 Billiton 260 260 A'dam Rubber 94 93 K.L.M f 123.50 f 124.- Holl. Amer. Lijn 155 155 K.N.S.M 15214 15254 N. Scheepv. Unie 130 130 v. Nievelt Goudr. 125 125 Phs. v. Ommeren 245 54 245 H.V.A 15254 153 Delimaatschappij f 169 169 Amsterd. Bank 295 297 Nat. Handelsbank 144 144 54 Ned Handel Mij 225 228 Rotterd. Bank 25654 257 Twentsche Bank. 234 Anaconda Copper 64 Vk 63 V. Bethlehem Steel. 55 56 U.S. Steel 98'/« 100 General Motors.. 50% 5154 Shell Union 76 77 26 25 exdiv. Advertentie Op de rijksweg Oirschot-Tilburg in de gemeente Moergestel is een auto-ongeluk gebeurd, dat aan twee mensen het leven heeft gekost. In de richting Tilburg reed achter een vrachtauto een bestelwagen, bestuurd dooi de 23-jarige J. Bosnians uit Tilburg. Deze wilde de vrachtauto passeren, juist toen uit de richting Tilburg een personenauto na derde, bestuurd door de 27-jarige gehuwde vertegenwoordiger A. van Balkhoven uit Rotterdam, tegemoet kwam. De bestelauto en de personenauto ramden elkaar op volle snelheid. Beide bestuurders waren op slag dood. De auto's werden totaal vernield. In De Bilt kwam de 66-jarige brom fietser H. A. Veenendaal uit Utrecht op een kruispunt in botsing met een bestel auto. Hij werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en overleed korte tijd na hel ongeluk. In de buurtschap Leuvenheim bij Brum- men is de 65-jarige W. Reussink, toen hij per fiets een drukke verkeersweg wilde oversteken, aangereden door een auto. Hij was op slag dood. In de Marktstraat te Apeldoorn is de 9-jarige Jean C. Sneep dodelijk veronge lukt. Hij moest achter een langs de kanl geparkeerde vrachtauto wachten voor een tegenligger, eveneens een vrachtwagen Inplaats van van zijn fiets te stappen bleef hij op het rijwiel balanceren. Op het mo ment, dal de vrachtauto voorbijreed ver loor hij het evenwicht. Hij viel en werd door een achterwiel van de vrachtauto overreden. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De internationale commissie voor de walvisvaart heeft in een verklaring, uit gegeven na afloop van een te Londen ge houden biieenkomst. medegedeeld, dat dr- limiet voor de vangst van vinvissen in de Zuidelijke IJszee voor het seizoen 1959 60 onveranderd blijft op 15.000 vinvissen Nederland en Noorwegen hebben de com missie medegedeeld, dat zij. ondanks hun terugtrekking uit de conventie, alle voor schriften der commissie zullen blijven na leven, afgezien van de vangstlimiet en voor wat Nederland betreft ook de duui van het walvisseizoen Naar wij van de zijde van de Neder- landsche Maatschappij voor de Walvis vaart vernemen zal het moederschip Wil lem Barendsz, dat thans in de Amster damse haven ligt, de normale voorberei dingen ondergaan voor een nieuwe expedi tie naar de Zuidelijke IJszee in het ko mende najaar. Het vaartuig zal, wegen> de deplorabele toestand op de vrachten- markt. deze zomer niet gebruikt worden als tankschip. Aardijk. 1.30 m. n.w. Minicoy n. Belawan. Abbedijk, 2 te Rotterdam. Abida, 1 G80 m. n.o. Guadeloupe n. Bachaquero Adonis, 1 300 m. w.z.w. Madeira n. Curasao. Agamemnon, J te Houston verwacht v. Mobile. Aiblasserdijk, 1 220 m. n. Finist. n. P. Everglades Alcor, 2 et Las Palmas. Aldabi, 2 te Hamburg. Algol, 2 te Antwerpen. Aihena, 2 te Rio de Janeiro. Alkaid, 1 180 m. n.o. Las Palmas n. Las Palmas Alkmaar, 1 te Curasao. Alphard, 1 te Santos eerwacht. Alwaki, 1 v. Rotterdam n. Huil. Amstelmolen, 1 200 m. n.w. Scillys n. Montreal. Amstelvaart, 1 110 m. z. Kreta n. Port Said. Andijk, pass. 1 Fowey Rock n. Houston. Angolakust, 1 v. Amsterdam n. Brem./Hamburg Annenkerk, 2 v. Bremen n. Hamburg. Arendsdijk, 1 te New Orleans verwacht v. Miami Arendskerk. 1 110 m. n.n.o. Port Sudan n. Suez Argos, 1 40 m. w. Rhodos n. Lipari. Asmidiske, 1 285 m. w. Landsend n. Amsterdam Asterope, 1 420 m. w. Landsend n. Rotterdam. Attis, l te Oranjestad v. New Orleans. Balong, 1 v. Aden n. Bombay. Banggai. 1 930 m. z.o. Wake n. Cristobal. Batu, 2 te New Orleans verwacht v. Beaumoni. Bawean, 2 v. Bahrein n. Mufatta. Bintang. 2 v. Artificial eil. n. Genua. BJitar, 1 v. Fremantle n. Adelaide. Boskoop. 1 v. Pampatar te Guanta. Breda. 29 te La Guaira n. Guanta. Caitex Arnhem, 1 dw. ooslkp. Kreta n. Sidon Caltex Delft, 1 v. Vizagapatnam n. Calcutta. Calt. Eindhov., 1 232 m. n.n.w. Perim n. Raslanura Calt. Gorinchem, 1 v. Fredericia n. Kopenhagen Caltex Rotterdam. 1 53 m. o. Gibraltar n. R'dam Caltex The Hague, 1 ten anker Shat Al Arab n Abadan. Camerounkust, 1 120 m. n. Dakar n. Freetown. Csmitia, 1 370 m. n.w. Finislerre n. Curasao. Carthago. 1 te Puerto Barrios verwacht. Charis. 30 v. Tampa n. New Orleans. Cir.ulia 30 50 m. o. Galapagos eil. n. Brisbane. Cistula, 2 te Pladju. Citiens Service Valley Forge. 1 90 m. w.n.w. Bei muda naar Philadelphia. Clavella, 1 25 m. n. Bornholm n. Rotterdam. Colytto, 1 125 m. n.o. Guadeloupe n. Rotterdam. Congokust, 1 v. Freetown n. Le Havre. Corilla. 1 110 m. z.w. Balabac n. llo Ilo. Cradle of Liberty, 1 150 m. n.w. St. Helena naai Philadelphia. Crania, 1 50 m. n. Finisterre n. Rotterdam. Cumulus (weerschip). 2 te Rotterdam. Delft, 1 te Bremen v. Emden. De Eerens, 2 te Dubai. Diemerdijk 1 te Londen verwacht v. Rotterdam. Dinteldijk, 1 te Antwerpen. Dorestad, 2 te Shat El Arab. Doris. 1 v. Houston n. New Orleans. Duivendijk, 2 te Los Angeles. Eemdijk, 1 te Antwerpen verwacht v. Rotterdam Eenhoorn, 1 v. Antwerpen n. Piraeus. Ena, 1 te Curasao verwacht v Guayaquil. Fravizo, 1 150 m. z.o. Madeira n. Dublin. Friesland SSM, 1 50 m. n.o. Ushant n. Setubal. Gaasterland, 1 v. Bahia n. Las Palmas. Garoet. 1 60 m. w. Cadiz n. Port Said. Geertje Buisman, 1 40 m. z.w. Ouessant n. Malta Gooiland, 1 rede Santos. Graveland. 2 te Rio Grande. Guineekust. 1 te Pointe Noire verwacht v. Bona Haarlem. 1 265 m. w. Ouessant n. La Guaira. Hathor. 2 te Amsterdam. Hector. 1 te Algiers. Helena. 2 te Curasao. Hera, 1 290 m. z.w. Landsend n. San Juan. Hersilia. 1 te Amsterdam. I-testia 1 te Hamburg n. Antwerpen. Holendrecht 8 te Dakar verwacht. Hoogkerk, 1 15 m. n.w. Tanger n. Port Said Hydra, 30 v. San Juan n. Ciudad Trujillo. Isis, pass. 1 Mona Passage n. La Guaira. [voorkust, 2 te Antwerpen. Joh. v. Oldenbarnev., 1 80 m. w. Algiers n. P. Saio Joseph Frering. 1 30 m. z. Wight n. IJmuiden. J. Verolme, 1 210 m. n.o. Kp. Maysi n. Coquimbo Kaap Hoorn, 1 300 m. n.w. Perim n. Abadan. Kabvlia, 1 te Malmö. Kara, 1 te Buenos Aires. Kaï-akorum, 2 te Le Havre. Kalydon, 2 te Curasao verwasht. Katelysia, 1 100 m. o. Port Sudan n. Mena. Kerkedijk, 1 220 m. w. Landsend n. New York Kertosono, 1 30 m. z. Cannes n. Barcelona. Khasiella. 1 470 m. z. Azoren n. Curagao. Kieldrecht, 11 te Aden verwacht. Kloosterdijk, 1 480 m. n.n.w. Azoren n. Antvv Korenia, 1 te Balikpapan. Kosicia, 1 600 m. z.w.. Fayal n. Trinidad. Kiebsia. 4 in Kielerkanaal verw. n. Nynashan Kryptos, 1 v. Rotterdam n. Invergordon. Kylix. 1 20 m. o. Balabak n. Miri. Laagkerk, 1 v. Rotterdam n. Hamburg. Laertes, pass. 1 Gibraltar n. Port Said. Larenberg, 2 rede Cape Coast. Leersum, 1 150 m. n.o. Massawah n. Suez. Leiderkerk. 2 te Le Havre. Leiderkerk, 2 te Aden. Lekhaven. 2 te Rotterdam. Lekkerkerk, 1 v. Hamburg n Amsterdam. Lelykerk, 2 te Damman. Lemsterkerk, pass. 2 Algiers n. Rotterdam. Nieuws in het kort Humanitas. De in Haarlem gehouden collecte ten bate van Humanitas heeft 2.995,71 opgebracht. Collecte Anj'erfonds. De collecte voor het Anjerfonds heeft in Hillegom 739. opgebracht. Afgesloten. Wegens herstelwerk zaamheden is de Meerweg in Bennebroek van 3 tot 18 juli voor alle verkeer afge sloten. Advertentie REINIGT REIN SCHOONMAAKBEDRIJF GLAZENWASSERIJ Telefoon 16254 HELSINKI (Reuter) Waarschijnlijk zestien gevangenen hebben in de nacht van woensdag op donderdag het leven verloren bij een brand in de gevangenis van Kjulo in Finland. Vijftien verkoolde lijken zijn gevonden. Een zestiende gevangene zou ook zijn omgekomen. De politie meent dat een geestelijk ge stoorde gevangene de brand heeft gesticht. Aangenomen wordt dat de brandstichter tot de omgekomenen behoort. Negen gevangenen zijn overgebracht naar een ziekenhuis. Van de tweehonderd gedetineerden hebben zeker twintig gebruik gemaakt van de gelegenheid tot ontsnap ping die de brand hen bood. Leto, 1 v. Rotterdam n. Bombay. L.oosdrecht, 1 48 m. o. Kp. Bon n. Rotterdam. Loppersum, 1 te Le Havre. Louis Lantz, 1 120 m. n. Dakar n. Las Palmas. Maas, 1 65 m. z.w. Wight n. Rotterdam. Maashaven, pass. 1 Ouesant n. Las Palmas. Maetsuycker, 2 te Singapore. Malea. 2 te Miri. Mariekerk, 1 5 m. n.w. Berlinka eil. n. Rotterdam. Maron, 2 te New York. Mataram, 1 te Tandjong Pandan. Mcdon, 2 te Aruba. Meerdrecht, 10 te Rotterdam verwacht. Meliskerk, 1 te Suez. Musilloyd, 1 te Bremen. Myörecht, 2 te Livorno. Mylady, 1 te Kiel verwacht. Naess Lion, 1 v. Port Said n. Napels. Naess Tiger, 1 v. Ostermoor n. Fao. Nanusa, 1 v. Kobe n. Balikpapan. Nestor, 1 v. Amsterdam n. Hamburg. Nias, 1 v. Buena Ventura n. Mania. Noordam, 1 560 m. o. Kp. Race n. Rotterdam. Noordwijk, 1 v. Monrovia n. Las Palmas. Oberon, 1 40 m. n.n.w. Kp. Engano n. Ph.delphia. Oldekerk, 1 14 m. o. Socotra n. Penang. Opjjnenkerk, i v. Hamburg n. Wismar. Öostkerk, pass. 2 Straat Mesina n. Genua. Oranjefontein, 1 te Amsterdam. Orestes. 1 te Kingston verwacht v. Cd. Trujillo. Orion, 1 v. Rotterdam n. Bremen. Osiris, 2 v. Georgetown n. Nickerie. Ossendrecht, 7 te Hamburg verwacht. Overijsel, pass. 1 zuid Kreta n. Genua. Pendrccht, 4 te Montreal verwacht. Peperkust, 1 v. Takoradi n. Freetown. Perna, 1 v. Singapore n. Saigon. Philippia, 1 te Rotterdam. Polydorus, 1 300 m. w. Fremantle n. Liverpool. Pieler S. 1 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Alexander, 1 v. Istanbul n. Iskenderun. Pr. Johan Willem Friso, 1 te Montreal verwacht. Prins Willem IV, 380 m. w. Glasgow n. Montreal. Prins Willem V. 1 60 m. z.w. Valentina n. Quebec. Prins der Nederl., 2 v. Pto. Limon n. Cartagena. Purmerend, 1 120 m. o.n.o. Madeira n. Algiers. Pygmalion, 30 870 m. o.n.o. Bermud n. C, Trujillo. Rempang, 1 v. Rotterdam n. Bremen. Ridderkerk. 1 400 m. w.n.w. Walv.baai n. L. Palm. Riouw, 1 25 m. n. Kp. St. Vincent n. Marseille. Rijndam. 1 200 m. o.z.o. Kp. Race n. South.ton. Rijnkerk, 1 840 m. n. St. Helena n. Kaapstad. Ruys, 1 te Rio de Janeiro. Sarpedon. 1 te Charlestón verw. v. Jacksonville. Schelpwijk, 1 650 m. w.z.w. Fayal n. Landsend. Schie, 1 te Lavaletta verwacht v. Malta. Schiedijk, 1 450 m. n.n.o. Horta n. Antwerpen. Sibajak, 30 750 m. z.w. Fayal n. Curagao. Sibigo, 30 v. Brisbane n. Sydney. Sliedrecht, 1 te Wismar. Solon, 1 te Bremen v. Amsterdam. Stad Alkmaar. 2 te Amsterdam. Stad Amsterdam, 1 v. IJmuiden n. Wabana. Stad Arnhem, 1 te Narvik v. Gent. Stad Delft, 1 80 m. o. Cork n. Golf van Mexico. Stad Leiden, verm. 2 v. Pepel n. IJmuiden. Stad Schiedam, 1 te Terneuzen v. Gent. Stan vac Pendopo, 1 v. Buatan n. Tandjong Uban. Stan vak Lirik. 1 v. Sungeigerong n. Tandj. Uban. Statensmgel, 1 400 m. n. Azoren n. La Guaira. Statue of liberty, 1 700 m. n.o. Barbados naar Philadelphia. Stentor. 1 te Port of Spain verw. v. Carupano. Steven. 2 te Ceuta. Straat Bali, 1 600 m. z.w. St. Helena n. Kaapstad. Straat Cook, 1 te Sydney verw. v. Melbourne. Straat Lombok, 1 180 m. z.z.w. Durban n. Durban. Straat Mozambique, 1 170 m. oz.o. Diego Garcia naai Mauritius. Straat Singapore, 1 300 m. z. Madagascar naar Fremantle. Straat Torres, 1 70 m. w. Str. Torres n. Brisbane. Sunetta. 1 70 m. n.o. Mozambique n Abadan. Tabian, 1 v. Bremen n. Hamburg. Tahama, 1 120 m. n.n.w. Finisterre n. Banias. Talisse, pass. 1 Guardafui n. Suez. Tamara, 1 350 m. z.w. Azoren n. Swansea. Tankhaven 3, 2 te Sungeigerong. Xaria, 1 110 m. w. Strat Ormoesz n. Abadan. Tawali, 1 v. Madras n. Rangoon. I eiresias, 1 v. Aden n. Penang. Texel, 1 v. Dubal n. Bahrein. 1 helidomus, 2 te Eastham verwacht. Themis, 2 te Georgetown. l'iba. 1 240 m. n.o. Rio de Janeiro n. Rosario. Tibia, 1 50 m. n. Landsend n Rotterdam. TJikampek, 1 72 m. z.o. Kp. Lopez n. Lobito. Triton. 1 te Willemstad verwacht v. New York Van Heemskerk, 1 te Accra. Van Neck, 1 v. Hongkong n. Singapore. Van Noort. 1 880 m. n.w. Suva n. Suva. v. Spilbergen. 1 240 m. w.z.w. Sabang n. Penang Van Waerwijck, 2 te Manilla. V ivipara, 6 ter hoogte Gibraltar verwacht. vVaingapoe, 2 te Mukalla. Waterland. 2 te Santos verwacht v Amsterdam. Westertoren, 1 -50 m. w.n.w. Minicoy n. Singapore vVestland. 1 55 m. w.z.w. Finist. n. Amsterdam. vVïeldrecht, 1 v. Paulsboro n. Puerto La Cruz. Willemstad. 1 te Madeira. a it marsurn, 2 v. Antwerpen h Houston. Voensdrecht, 10 te Suez verwacht. Wonosari, pass. 1 Gibraltar n. Halifax. Wonosobo. 1 ten anker Shat Al Arab. Ussel, pass. 1 Kp. St. Vincent n. Malta. •Connewijk, 1 v. Le Havre n. Canada. Zuiderzee, 28 v. New York n. Boston. KLEINE VAART Ank T, 30 v. Rafso te Zaandam. Admiralengracht, 1 v. Hamina n. Amsterdam. Bloemgracht, 1 te Abö. Boreas, 30 v. Hamburg n. Amsterdam. Flevo, 30 te Aalborg n. Aarhus. Ilias. 1 dw. Nice n. Amsterdam. Julia Mary 1 40 m. n.o. Villano n. Oporto. Leliegracht, 1 v. Hamina n. Amsterdam. Lijnbaansgracht. 1 te Amsterdam. Lucas Bols 2, 2 v. Kramfors n. Amsterdam. Manto, 1 60 m. z.w. Oporto n. Tanger. Midas, 30 te Lissabon n. Venetië. Plato. 1 100 m. n.o. Finisterre n. Amsterdam. Ponza, 2.9 v. Öxelosund te Nqtrköping. Pavo. 30 v. Öxelosund n. Rafso. Schippersgracht, 1 te Mantyluoto. SLEEPVAAR1 Blankenburg 1 v. Rotterdam n. zee. Maas. 1 v. Rotterdam n. zee. Noordzee. 29 Egyt. „Isis" n Gf. v Suez vlotgetr. Oostzee. 25 v. Boma n. Rotterdam. Rode Zee, 29 v. Suez.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3