Nieuwe verordening op verzorgings- en verpleeghuizen in Haarlem Amsterdamse Beurs VRIJDAG 3 JULI 195 9 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Tegemoetkoming aan de bezwaren van rechter Nieuwe gegadigde voor „Dreefzicht" in Haarlem P. S. G. van den Boogaard 40 jaar in overheidsdienst D. Leguit neemt afscheid van Führhopschool „Christelijke Blindenhulp" houdt collecte Gemeente garandeert leningen voor woningbouw UIT STAD EN STREEK V.V.V.-Amsterdam heeft nu een inrij-kiosk Inlichtingendienst wordt wat meer gericht op landgenoten Politie zwom in „Houtvaart" Hogere subsidie voor zorg voor zieken in Haarlem Verhoging van tarieven in woonwagenkamp Hogere inleggingen bij de Nutsspaarbank Haarlem Sake van der Wall-pavilioen in Haarlem wordt verbeterd Leerlingen namen afscheid van Bosch en Hovenschool Piers winnaar van afstandsrit Vier jaar geëist voor dodelijke messteek De beurs van gisteren Scheepvaart Kerkvoogden Hervormde gemeente Haarlem Zoals bekend is de verordening op de verzorgingshuizen en de verpleeghuizen in Haarlem (vastgesteld bij het raadsbesluit van 13 november 1957) door de kanton rechter in Haarlem op 15 december 1958 onverbindend verklaard. De rechtbank heeft op 9 april 1958 dit vonnis in hoger beroep bevestigd. Inmiddels heeft de offi cier van Justitie een beroep in cassatie ingesteld tegen deze uitspraak en dit cas satieberoep laat de mogelijkheid open, dat de Hoge Raad alsnog verbindende kracht aan deze verordening niet zal ontzeggen. B. en W. delen thans echter mede. dat de verzorging van de bejaarden in Haar lem het college evenwel zozeer ter harte gaat, dat men van mening is, dat de be staande onzekere toestand beslist niet mag voortduren. Als gevolg van de beide rechterlijke uit spraken bestaat thans in feite ten aanzien van de particuliere verzorgingshuizen en verpleeghuizen dezelfde toestand als voor 13 november 1957. Het blijft echter, al dus B. en W., noodzakelijk om op dit ge bied enkele regelingen vast te stellen. Daarom dienen B. en W. thans een nieuw voorstel in tot vaststelling van een verordening op de verzorgingshuizen en verpleeghuizen. In de redactie van de nieuwe ontwerpverordening is rekening gehouden met de bezwaren welke de kan tonrechter in zijn vonnis van 15 decem ber 1958 in uitvoerige overwegingen tegen de oude verordening heeft aangevoerd. Als gevolg hiervan zijn enige begripsomschrij vingen aanzienlijk nauwkeuriger om lijnd en naar de mening van B. en W. is B. en W. van Haarlem verzoeken de gemeenteraad om het college van B. en W. te machtigen tot het aangaan van een overeenkomst met mevrouw E. Wempe- Versteeg te Haarlem en de heer C. A. G. Toor te Alphen aan de Rijn, waarbij te gen een vergoeding van f 1.- per jaar tot en met 31 oktober 1975 het gebouw „Dreef zicht" in gebruik wordt afgestaan. Op 21 oktober van het vorig jaar stel den B. en W. de raad voor om gunstig te beschikken op een verzoek van mevrouw Wempe en de heer M. C. van der Valk om de bestaande huurovereenkomsten te schrijven van de heren C. Keur en P. Wempe op mevrouw Wempe en de heer Van der Valk. Met het oog op een aan de gemeente raad gericht adres van de afdeling Noord- Holland van de „Horecaf" en de ook uit de raad naar voren gebrachte bezwaren tegen de wijze waarop de restaurants van de heer Van der Valk worden geëxploi teerd hebben B. en W. het voorstel des tijds van de raadsagenda afgevoerd. B. en W. zijn namelijk tot de overtui ging gekomen, 'dat voor hét personeel, dat werkzaam is in de restaurants van de heer Van "der Valk andere arbeidsvoor waarden gelden dan die van de voor deze branche geldende C.A.O. Aangezien deze gedragslijn ten nauwste verband houdt met de exploitatievorm van de bedrijven van de heer Van der Valk kon, aldus B. en W., ten aanzien van het toepassen van de bedoelde C.A.O. geen overeen stemming worden verkregen. Thans is er een nieuw verzoek van me vrouw Wempe en- de heer Keur ingeko men. waarin verzocht wordt de participa tie van de heer Keur in de huurovereen komst over te schrijven op naam van de heer C. A. G. Toor te Alphen aan de Rijn, die daar een hotel-restaurant exploiteert. De heer Toor heeft zich schriftelijk ver bonden om, bij inwilliging van het verzoek, de bedrijfsvoering van „Dreefzicht" te zullen uitoefenen volgens de voorschriften van de C.A.O. van de „Horecaf". B. en W. stellen thans de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. Op dinsdag 7 juli zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer P. S. C. van den Boogaard, wonende Hagelingerweg 52 in Santpoort-Dorp in overheidsdienst trad. Na enige tijd werkzaam te zijn geweest bij de gemeente Velsen en de P.T.T. kwam de jubilaris in 1920 bij het P.E.N. Op 28 januari 1925 ging hij over naar het P.W.N., waar de heer Van den Boogaard een graag geziene figuur is op de afdeling boekhou ding. In zijn vrije tijd verricht de jubilaris veel werk voor personeelscommissies. In de oorlog onderhield hij contacten met on dergedoken personeelsleden en naar Duits land gedeporteerde collega's en daarna tussen collega's, die als militair in Indone sië hun plicht vervulden. Op zijn jubileumdag zal de heer Van den Boogaard des morgens door de directie op het hoofdkantoor van het P.W.N. in Bloemendaal worden gehuldigd. Op donderdag 9 juli zal de heer D. Leguit afscheid nemen als hoofd van de Führhop school aan de Planetenlaan in Haarlem- Noord. Dit gebeurt tijdens een bijeen komst die 's avonds in het gymnastiek lokaal van de school door de oudercom missie wordt gehouden en die om acht uur begint. De stichting Christelijke Blindenhulp .De Fakkels bijeen" houdt van 6 tot 11 juli in Haarlem de jaarlijkse collecte. De opbrengst is bestemd voor de inrichtingen van de stichting, zoals „Bartimeus" in Zeist, „Sonneheerdt" in Ermelo en de „Am sterdamse Blindeninrichting", waarin blin den van alle gezindten zijn opgenomen. Er zijn nog niet voldoende collectanten en men kan zich als zodanig opgeven bij de volgende adressen: Cremerstraat 84, Kleverlaan 64 rood, Leidsevaart 564, Orion- weg 67, Pegasusstraat 37 en Sterrebosstraat 53, alsmede telefonisch onder nummer 20747. daardoor een juridisch verfijnde en daar door verbeterde redactie verkregen. B. en W. stellen de raad thans voor om de nieuwe verordening aan te nemen. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om de tijdige betaling van rente en aflossing te waarborgen van een dertigjarige geldlening, groot 6000 tegen een rente van 41/2°/o 'sjaars onder verband van eerste hypotheek te sluiten door de heer J. Th. Otte ten behoeve van de aankoop van een pand, Kastanjelaan 24 te Heemstede. Voorts stellen B. en W. de raad voor om de betaling van rente en aflossing te ga randeren van de geldleningen die worden aangegaan ten behoeve van de bouw van eigen woningen aan het Herman Heyer- mansplein in Haarlem door de heren W. Dost 16.800), G. L. Hagenaar 16.000), W. R. de Jong 16.650), W. Kandel 17.300), G. J. Koedijk 12.000), mr. J. J H. de Leeuw 19.300), J. Ploeger 16.600) en C. N. G. M. Schaar 17.250). Nieuws in het kort Geen spreekuur. De wethouder van volkshuisvesting, middenstands- en jeugd zaken te Haarlem, de heer J. A. Schippers, zal in de periode van 4 juli tot 1 augustus geen spreekuur houden. Sanering. B. en W. van Haarlem stel len de gemeenteraad voor om met het oog op de in het Rozenprieel tot stand te bren gen sanering de voor de gemeente in open bare veiling gedane aankoop tegen een koopprijs van 2800,van het perceel aan de Camphuijsstraat 22 te bekrachtigen. Ontslagen. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor om ontslag te verlenen aan mevrouw J. E. Ligten- steinBreijer als lerares aan het gymna sium en aan mejuffrouw R. W. Ruts als onderwijzeres aan de Linnaeusschool. Voorts is er een verzoek binnengekomen bij B. en W. van de heer A. G. de Brie om ontslag als onderwijzer aan de Prinsen- school. Bejaardensociëteit. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor om aan de bestuurdersbond Haarlem van het N.V.V. een subsidie toe te kennen voor zijn bejaardensociëteit tot een bedrag van 450. berekend naar zestig percent van de door B. en W. goedgekeurde lasten wegens huur, verwarming en verlichting. Deze week arriveerde in ons land dr. K. A. Busia met zijn gezin uit Ghana, waar hij de leider is van de oppositie partij. In zijn vaderland is een arres tatiebevel tegen hem uitgevaardigd, omdat hij een de regering blijkbaar onwelgevallig onderzoek heeft ge vraagd in een omkopingsaffaire. Hij is door het Internationaal Instituut voor Sociale Wetenschappen in Den Haag uitgenodigd sociologie te komen doceren. Voorts is hem een bijzondere leerstoel van de Leidse antropologie aangeboden. Voordat hij deze uitnodi gingen aanvaardt, zal hij eerst een reis van drie maanden door Europa maken. In Athene zal hij de zitting van de Wereldraad van Kerken bij wonen en in Zweden het internatio naal sociologisch congres. In Oosten rijk en Zwitserland zal hij lezingen houden. De drie grootste verenigingen voor vreemdelingenverkeer die te Amster dam. Rotterdam en Den Haag zijn in overleg getreden om in de naaste toe komst gezamenlijk meer diensten te ver lenen aan stadgenoten en aan andere Ne derlanders. „Wij hebben tot dusver eigenlijk te veel het zwaartepunt gelegd op de dienstver lening aan de buitenlandse toeristen", vertelde de Amsterdamse V.V.V.-direc- teur J. Strijkers bij de opening van de nieuwe inlichtingenkiosk van de V.V.V. aan de Haagweg te Amsterdam. „Voor een goed deel moeten die buitenlanders natuurlijk het geld in het laatje brengen. Maar daarnaast bezinnen we ons op uit breiding van onze taak. Bij de invoering van een kortere werkweek kunnen de v.v.v.'s belangrijk werk verrichten om de mensen bij hun recreatie te helpen". De V.V.V.-kantoren in de drie grootste steden van ons land zullen hun stadgeno ten wijzen op het moois en het interessan te, dat in de onmiddellijke omgeving is te vinden, zij zullen, zonder daarbij de reis bureaus in de wielen te rijden, landgeno ten helpen hun vakantie en vrije dagen op zo aantrekkelijk mogelijke wijze te be steden en zij zullen meer dan thans nog het geval is, openstaan voor de Nederlan der, die iets meer wil weten over een dag je-uit in deze drie steden. De V.V.V.-informatrice, die gisteren aan de Haagweg haar loket heeft geopend, zal de strijd opnemen tegen de runners van tweederangs hotelletjes, die de uit de richting Den Haag komende buitenlandse toeristen bestoken. Grote borden met het opschrift „Hotel Information" moeten de automobilisten naar de kiosk brengen, waar zij met de informatrice kunnen spre ken zonder daarvoor hun auto te verlaten. Mevrouw J. R. Cocarane uit het Ameri kaanse Westport was met haar kinderen James en Pam de eerste toeriste, die haar auto voor het loket reed. Zij wilde weten op welke wijze zij snel het Amster damse centrum kon bereiken en hoe zij de volgende dag via de Afsluitdijk haar reis naar Hamburg kon voortzetten. Zij was niet weinig verbaasd, toen zij niet alleen de gewenste inlichtingen, maar ook nog een kop koffie en een glaasje sherry in het nabijgelegen motel kreeg aangeboden, alsmede een vrijkaartje voor het Engelse cabaret „Going Dutch". Maar dat alles had zij te danken aan het feit dat zij de eerste vragenstelster was. De inrij-kiosk is een geschenk van een grote oliemaatschappij, die er tevens een benzinestation exploiteert. Het ligt in de bedoeling soortgelijke informatieposten op andere Amsterdamse invalswegen in te richten. In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem werden donderdag zwemwed strijden gehouden om de kampioenschap pen van het district West van de Neder landse Politie Sport Bond. De voornaamste uitslagen waren: 50 meter rugslag nieuwe lingen: 1. G. H. Faasen, Amsterdam, 43,8 sec.; 2. mej. E. Reis, Den Haag. 50 meter rugslag junioren: 1. J. Spruyt, Luctor, Den Haag, 40 sec.; 2. J. van Vliet. Amsterdam, 40.6 sec. 50 meter rugslag veteranen: 1. J. van Dijk, Den Haag. 100 meter rugslag senioren: 1. G. Schoonbeek. Rotterdam. 1 min. 32,2 sec.; 2. W. J. Rol, Den Haag. 1 min. 32,2 sec. 50 meter schoolslag nieuwe lingen: 1. K. Groot, Haarlem, 41,9 sec.; 2. Th. Rutjes, Amsterdam, 42,6 sec.; 3. N. Gein, Utrecht, 43,3 sec. 50 meter school slag junioren: 1. G. de Raad, Amsterdam. 40,3 sec. 50 meter schoolslag veteranen: 1. M. A. de Jonge, Amsterdam, 42,8 sec.; 2. J. v. Dijk, Den Haag, 43.7 sec. 100 meter schoolslag senioren: 1. J. van Zijl, Luctor Den Haag, 1 min. 23.7 sec., waarmede een nieuw record van de Nederlandse Politie Sportbond werd gevestigd; 2. B. Groninger, Alkmaar, 1 min. 30,8 sec. 50 meter borst- crawl, nieuwelingen: 1. N. Gein, Utrecht, 30,9 sec.; 2. P. v. d. Hurk, Haarlem. 33,5 sec.; 3. F. J. Zeegers, Utrecht, 34,8 sec. 50 meter borstcrawl junioren: 1. A. Luiten, Schiedam, 34,3 sec.; 2. S. Spruit, Luctor Den Haag, 34,9 sec.; 3. J. v. Vliet, Amster dam, 35,3 sec. 50 meter borstcrawl, vete ranen: 1. T. v. d. Kolk, Den Haag, 32,8 sec. 100 meter borstcrawl senioren: 1. J. van Zijl, Luctor Den Haag, 1 min 8,9 sec.; 2. G. Schoonbeek, Rotterdam, 1 min. 8,9 sec. 50 meter gekleed zwemmen, 15 meter met drenkeling: 1. B. Groninger, Alkmaar, l min. 1,2 sec.; 2. J. J. Leeflang, Rotterdam, 1 min. 2,6 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette: 1. Den Haag 1 min. 51.9 sec.: 2. Rotterdam 1 min. 52,1 sec.; 3. Haarlem 1 min. 57,3 sec. Popduiken: 1. B. Groninger, Alkmaar, 26 sec.; 2. G. H. Faassen, Amster dam, 26,4 sec.; 3. Groot, Haarlem, 26,7 sec. 5 x 50 meter vrije slag estafette: 1. Rotter dam 2 min. 57,9 sec.; 2. Den Haag 3 min. 3.5 sec.; 3. Utrecht 3 min. 11,7 sec. 50 meter vlinderslag: 1. J. van Zijl, Luctor Den Haag, 35,6 sec. 3 x 25 meter wisserslag per soonlijk: 1. N. Gein, Utrecht, 1 min. 2,2 sec.; 2. J. Bussink, SVKMA Amsterdam, 1 min. 9,3 sec.; 3. G. de Raad, Amsterdam, 1 min. 9,5 sec. 3 x 25 meter wisselslag persoonlijk: 1. J. Spruijt, Luctor Den Haag, 1 min. 8.2 sec.; 2. B. Groninger, Alkmaar, 1 min. 9.8 sec. 3 x 50 meter wisselslag persoonlijk senioren: 1. J. van Zijl. Luctor Den Haag. 2 min. 4.6 sec.; 2. G. Schoonbeek. Rotter dam, 2 min. 22,5 sec.; 3. J. van Dijk, Den Haag, 2 min. 31,1 sec. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om de subsidie aan de Vereniging Maatschappelijke Zorg voor zieken te verhogen van 11.100 tot 13.100. de verhoging van twee mille is bestemd voor het aantrekken van een kracht voor halve dagen voor het ziekenhuis St. Joan nes de Deo. Tot nu toe worden de pa tiënten van de Mariastichting en St. Joannes de Deo allen door één zuster voor maatschappelijk werk verzorgd, terwijl het Diaconessenhuis en het St. Elisabeth's Gasthuis elk een zuster ter beschikking hebben. Met het oog op de uitbreidingen van het ziekenhuis St. Joannes de Deo en de ten gevolge daarvan toegenomen werkzaam heden kan de zuster voor beide r.k. zie kenhuizen het werk daar niet meer al leen doen. Het is de bedoeling, dat voor het jaar 1960 een zuster met volledige dag taak voor laatstgenoemd ziekenhuis wordt aangesteld. Met het oog op het aanbrengen van ver scheidene verbeteringen aan het woonwa genkamp in het Waarderveld te Haarlem menen B. en W. dat een herziening van de tarieven van het. kampgeld noodzake lijk is. B. en W. stellen daarom de raad voor om het tarief als volgt te wijzigen: voor een woonwagen: voor een dag 0,25 in plaats van 0,15; voor een week 1,50 in plaats van 1, en voor een maand 5 in plaats van 3. Aangezien de paardentrekkracht nage noeg niet meer gebezigd wordt voor woon wagens, doch deze vaak vervangen is door die van motorvoertuigen, die veel meer ruimte vergen dan een paard achten B. en W. het noodzakelijk ook deze tarieven te verhogen en wel als volgt: voor een paard, voor een tractor of een zodanig gebezigd motorrijtuig: voor een dag.' 0,10 in plaats van 0,05 voor een weck 0,50 in plaats van 0,25 en voor een maand 1,50 in plaats van f 0,75. Hoewel de terugbetalingen in verband met de vakanties aanzienlijk hoger waren dan normaal, boekte de Nutsspaarbank te Haarlem ook in de maand juni een spaar overschot. De inleggingen bedroegen 3.217.309 en de terugbetalingen 3.073.476 zodat het spaarsaldo 143.833 beliep. Ge durende de eerste helft van dit jaar groei de het inleggerstegoed met niet minder dan ƒ4.386.142, zodat het per ultimo juni een totaal bereikte van 58.682.660. In juli werden 654 nieuwe spaarders ingeschre ven, waardoor het aantal spaarders steeg tot 91.780. Het aantal spaarbusjes in om loop steeg met 246 tot een totaal van 15.833 B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor om ten behoeve van het aanbrengen van een laag plafond in en het treffen van enige andere voorzieningen aan het aan de Scbalkwijkerweg gelegen Sake van der Wall-paviljoen van de so ciaal-pedagogische nazorgdienst in Haar lem een bedrag uit te trekken van f 7300.-. Voorts is ten behoeve van het maken van een kantoorruimte voor dezelfde gemeen telijke dienst in het perceel Botermarkt 6 een krediet nodig van f 2465.-. De leerlingen van de zesde klassen van de Bosch en Hovenschool in Heemstede hebben hun laatste schooljaar niet zonder meer willen beëindigen. Onder leiding van hun leraren hebben zij een afscheidsavond georganiseerd, die voor de ouders zulk een grote aantrekkingskracht bleek te be zitten, dat de zaal van het Hervormd Jeugdgebouw aan de Herenweg donder dag geheel met belangstellenden was ge vuld. Wegens het uitgebreide program ma het telde niet minder dan 23 num mers wenste dr. A. Dondorp met een kort openingswoord te volstaan, zodat het toneel onmiddellijk voor de optredende leerlingen kon worden vrijgegeven. Het programma was bijzonder gevari eerd en bestond uit een bonte afwisseling van zang, muziek, voordracht, toneel, volksdansjes en ballet, waarbij men ook nog tijd had gevonden om onder leiding van de heer J. A. Verkaik een geslaagde gymnastiekdemonstratie uit te voeren. Verder kon men een liedje van Jules de Corte beluisteren, afgewisseld met piano spel en een potpourri van fris gezongen schoolliedjes. In het programma was een grote plaats ingeruimd voor diverse schetsjes. Zij wer den met een ontwapenende onbevangen heid door de jeugdige acteurs voor het voetlicht gebracht, vooral wanneer zij, zoals in „De modelschool", in de gelegen heid waren ongestoord hun opvattingen en kritiek op school en onderwijzers onder woorden te brengen. Andere succesnum mers waren het bekende „De klokken van Haarlem", gezongen onder leiding van mejuffrouw A. Post en „Alle hens aan dek". Dit laatste bleek een zogenaamde „quiz" te zijn, waarbij ouders en leerlin gen onder leiding van de heer F. Kik duch tig aan de tand werden gevoeld over hun kennis van natuurlijke historie. De win naars hiervan zagen zich beloond met bloemen en boekenbonnen. Na al deze vrolijkheid werd men weer even serieus bij „Het. laatste kwartiertje op school," waar het hoofd der school, de heer A. Middelkoop, de leerlingen toe sprak en hun een boekje over het bijbelle zen aanbood. Dr. A. Dondorp sloot de avond met gebed. De tweede afstandsrit van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" in de donder- dagavondcompetitic, is bij de A- en B- klassers gewonnen door Cees Piers. Hij bleef in de eindsprint de baas over zijn medevluchtelingen Aad Straver en Cees Jansen. Na een mislukte aanval van Koonings en F Vaars, sloegen Piers, Straver, Riethoff en Jansen na ongeveer achttien kilometer koers op de vlucht en zij hadden daarmee succes. Alleen Riethoff kon door een lekke band getroffen, de opmars niet met succes volbrengen. De uitslag luidde: 1. Piers, de 60 kilo meter in 1 uur 35 min. en 27 sec.; 2. Stra ver, 3. Jansen, 4. Blommaert, 5. Koonings, 6. H. Peters, 7. F. Vaars, 8. P. de Jong, 9. Riethoff, 10. Walters. Bij ae C-klassers, die een wedstrijd over dertig kilometer reden, zegevierde Jansen in een lijd van 52 min. en 28 sec. vóór Ra makers. Assema, Van der Horst, Van Steyn en De Jong. In de nieuwjaarsnacht is in de woon schepenhaven te Groningen een twist ont staan tussen twee woonschuitbewoners, 'n 33-jarige arbeider en een 47-jarige inva lide. De 47-jarige man stak zijn buur man met een knipmes in de hals en raak te daarbij de slagader, ten gevolge waar van de getroffene overleed. De dader hoorde thans voor de rechtbank te Groningen vier jaar gevangenisstraf te gen zich eisen. Op 17 juni wordt vonnis gewezen. AMSTERDAM Hét verrassend betere verloop van New York bleef in Amsterdam niet zonder uit werking. Vooral het feit dat 't Dow Jones- gemiddelde voor industriëlen het record cijfer van 650 heeft bereikt maakte hier nogal indruk, hetgeen tot uiting kwam in een speciaal voor de internationale fond sen vriendelijker aspect van de markt en iets hogere koersen. Dit ging echter vol strekt niet gepaard met een uitbreiding van de handel. Integendeel, evenals vorige dagen van deze week bleef het zeer stil in de hoeken en was de animo gering. Vooral de afwezigheid van de arbitrage werd zwaar gevoeld en voor zover het buitenland als koper optrad, kwam de be langstelling in hoofdzaak van Duitse zijde. Onder internationale waarden was het vooral AKU dat de aandacht trok door een vaste stemming en enige levendigheid in de hoek. Het rayonaandeel steeg tot 350. Blijkbaar hebben de berichten over goede resultaten van de Vereinigte Glanzstof! en de American Enka de verwachtingen versterkt inzake betere inkomsten voor de AKU uit deze belangrijke deelnemingen. Ook Philips liet zich niet onbetuigd en was eveneens vijf punten hoger bij kalme affaire. Unilever was aan de vaste kant en Kon. Olie bewoog zich tegen de (160. In KLM-waarden zat geen beweging. Daarmee is het voornaamste van de beurs gezegd, want de scheepvaart liet vrijwel niets van zich merken en cultuurfondsen konden zich maar amper handhaven. Voor zover adviesprijzen van de lokale waarden gegeven werden, lagen deze merendeels op het vorige niveau. Claims Nationale Le- vensverzekeringbank werden geadviseerd op 250 a 260 gulden. In claims Vihamij en De Meteoor zat geen verandering. Laatst genoemde werden voor het laatst verhan deld want gisteren was de inschrijving op de uitgifte converteerbare obligaties van de n.v. Betonfabriek De Meteoor. Aandelen Leidsche Wol werden vier punten lager geadviseerd, nu het jubileumdividend niet aan de verwachtingen beantwoordt Aandelen Walvisvaart reageerden niet op de diverse berichten over de Nederlandse uittreding uit de conventie. Nederlandse staatsfondsen waren prijs houdend zonder affaire en bleven onbe- invloed door de situatie op de geldmarkt, waar de storting van f 400 miljoen op de recente nieuwe staatslening zonder moei lijkheden is verlopen. Tot het einde toe behield de aandelenmarkt haar ongeani meerde aspect en bleven de koersverande ringen uitermate beperkt. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Bij algemene activiteit ter beurze gin gen staalwaarden voor bij nieuwe record- pogingen. Het volume der verhandelde waarden nam, in hoofdzaak door staalfond- sen, aanzienlijk toe. Tegen sluitingstijd liepen de tikkers achter bij de transactie. In andere hoeken waren stijgingen van 1 tot 3 dollar en soms nog meer voorgeval len. Het merendeel van de winsten die door chemische waarden, electronische, auto's, metalen en speciale waarden gemaakt wa ren. gingen weer verloren tengevolge van winstneming met het oog op de vakanties. Bij farmaceutische waarden werden en kele grote verliezen geïncasseerd. Naar spoorwegen was een grotere vraag. Het in dustrieel gemiddelde liep sterk op, door fondsen als International Paper, Interna tional Nickel, Goodyear, en U.S. Steel dit laatste fonds steeg na het bericht dat wildé stakingen in de staalindustrie afge remd worden. Men voelde ter beurze de hoop leven dat de gevreesde staalstaking voorkomen kan worden. De omzet, bedroeg 3.610.000 aandelen Van de 1242 verhandelde fondsen sloten ei 649 hoger en 374 lager. Het industrie- gemiddelde kwam van 650 88 op 654.76; dat voor openbare nutsbedrijven van 87.71 op 88.10 en dat van spoorwegen van 168.40 op ""8 92 (UPI). Slotkoer? Heden gisteren 13.45 ui 3-'%«/« Nederl. '47 931 /is 93 3 "Ik Nodi. 1962 64 98% 98'4 Woningbouw 6 "J/e 111"/,,, 111% Pr. A'dam '56 1 80% Pr. A'dam '56 II 95'/2 Pr. A'dam '56 III 94% Pr R'dam '52 r Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 91% A.K.U 350'/2 353 Calvé Delft 549 550 Van Gelder Zonen 228 228 K. N Hoogovens 525 Nederl. Ford 310 310 N Kabelfabriek 390 lew.Philips Gloeil 636% 644 Pref PhilipsGloeil 240 Unilever 577 588 'Wlfon Fvenoord 200 202 Werf Gusto 154 154 Dordtsche Patrol. 719 720 Kon. Petroleum f 159.60 f 159.80 Billiton 263% 263' /2 Vdam Rubber 93' ft 93% K.L.M t 124— f 124.50 Holl. Amer. Lijn 153% 153% KN.SM 152 152 N Seheepv Unie 129 129 v. Nievelt Goudr 126 126 Phs. v Ommeren 247% 247'/o H.V.A. 153 153 Delimaatschappij 169.90 t 172. Amsterd Bank 299 299 Nat. Handelsbank 145 145 Ned Handel Mij 229 229% Rotterd. Bank 258 259 Twentsche Bank 236»/? Anaconda Copper 64% 64 Bethlehem Steel 56 57 U.S Steel 100 102'/» General Motors 51 52% Shell Union 76% 77% Tidewater 24% 24% Aardijk. pass. 2 Colombo n. Penang. Abbekerk, 2 v. Hongkong n. Kobe. Abila, 5 te Bachaquero verwacht. Acila. 10 ter hoogte Landsend verwacht. Agamemnon, 2 v. Houston n. New Orleans. Akkrumdijk, 2 870 m. o. Bermuda n. Cristobal Alcor, 2 v. Las Palmas n. Santos. Aldabi, 2 te Hamburg verwacht n. Bremen. Algol. 2 te Antwerpen verwacht. Alhena, 2 te Rio de Janeiro verwacht. Alioth, 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Alkaid, 2 v. Las Palmas n. Rosarlo. Almdijk, 3 te Rotterdam. Almkerk, 2 v. Amsterdam n. Lissabon. Alpherat, 2 240 m. z. Salvador n. Charleston. Ameland, 2 120 m. o. Fortaleza n. Curacao. Amerskerk, 3 v. Rotterdam n. Le Havre. Amstelmolen, 2 220 m. w. Valentia n. Montreal. Amstelvaart, 2 110 m. n.w. Alexandrië n. P. Said. Angolakust 2 te Bremerhaven verw. v. A'dam. Ampenan, 2 330 m. z.z.o. Bangkok n. Tj. Priok. Annenkerk, 2 te Hamburg v. Bremen. Appingedijk, 2 145 m. z.o. Salvador n. Santos. Area 1 50 m. w.z.w. Acapulco n. Cardon. Arendskerk, 2 te Suez. Argos, 2 19 m. w. Kp. Mataoan n Messina. Artemis, 2 v. New York n. Willemstad. Astrid Naess, 2 40 m. nw Vlissingen n. Br.ha von Balong, 2 100 m. z.z.o. Ras Fartak n. Bombay. Wegens vertrek van de heer C. Hage naar Utrecht en het bedanken van de heer A Ph. Romeijn als kerkvoogd van de Her vormde gemeente te Haarlem hebben no tabelen benoemd dr. J. Stoffelsma en de heer F. L. Wichman. Barumun, 2 v. Singapore n. Bangkok. Bawean, 2 v. Bahrein n. Mufatla. Bengkalis, 2 v. Genua n. Port Said. Bcnnekom, 2 300 m. n.w. Finist. n. Pt. of Spain. Billiton, 2 ten anker Bahrein. Bintnng, 2 v. Artificial eil. n. Genua. Bonita, 2 te Laceiba. Bosco. 2 v. Marmugoa n. Colombo. Britsum, 1 770m v. Panama. Caltex Arnhem, 3 te Sidon. Caltex Eindhoven, 2 75 m. z.o. Aden n. Rastanura. Caltex Leiden 2 te Portland v. Devonport. Caltex Nederland. 2 900 m. n.o. Bermudas naar Port Arthur. Galt. Rolterdam, 2 24 m. w.z.w. Llssab. n. Pernis. Caltex Utrecht. 3 v. Abadan n. Bahrein. Camerounkust, 3 te Freetown. Carillo, 2 400 m. w. Azoren n. Gothenburg. Cartago. 3 v. Cortez n. Gothenburg. Castor, 2 v. Port of Spain n. Paramaribo. Celebes, I rede Belawan v. Penang. Ceronia, 2 v. Darwin n. Balikpapan. Charis, 2 v. New Orleans n. Mobile. Cistula, 2 te Pladju. Clavella, 2 v. Kielerkanaal n. Rotterdam. Cólyt.to, 2 460 m. n.o. Guadeloupe n. Rotterdam. Congokust, 2 180 m. z. Bathurst n. Le Havre. Coolsingel, 3 v. Kingston n. Montreal. Corilla, 3 te Ilo Ilo. Cradle of Lib., 2 150 m. z.o. Ascencion n. Ph.delph. Crania, 2 30 m. w.z.w. Ushant n. Rotterdam. Dalerdijk. 3 te Vancouver. Delishaven, pas. 2 Palmbeach n. Houston. Delft. 2 te Bremen n. Hamburg. Dinteldijk, 2 te Rotterdam. Dorestad, 2 te Fao. Duivendijk 2 te Los Angeles. Eemdijk. 2 v. Antwerpen n. Havana. Eemland, 2 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Eenhoorn, 2 10 m. z.w. Beach.vhead n. Piraeus. Elizabeth B, 3 te Port Neches. Eos, 2 480 m. n.w. Alexandrië n. Alexandrië. Esso Amsterdam, 2 450 m. w. Azoi-en n. Rotterd. Friesland KRL, 2 te Zanzibar v. Dar Es Salaam. Friesland SSM, 2 160 m. n.n.o. Villano n. Setubal, Gabonkust, pass. 2 Las Palmas n. Dakar. Geertje Buisman, 2 50 m. n. Finisterre n. Malta. Graveland, 2 te Rio Grande verwacht v. Santos. Guineekust, 2 50 m. n. Lobito n. Lobito. Hathor. 2 te Amsterdam n. Tripoli. Heemskerk. 2 v. Bremen n. Rotterdam. Hera. 2 400 m. w.n.w. Finisterre n. San Juan. Hersilia, 2 v. Amsterdam n. Bremen. Holendrecht, pass. 2 Kp. Bon n. Dakar. Hoogkerk, 2 90 m. w. Algiers n. Port Said. Houtman, 2 500 m. n.w. Amsterdam eiland naar Auckland. Hydra, 3 v. Ciudad Trujillo n. Port Au Prince. Isis. 2 te La Guaira verwacht. Doorkust, 2 te Antwerpen. Java, 3 te Kuwait. Kaap Hoorn, 2 37 m. z.w. Aden n. Abadan. Kalydon, verm. 2 v. Curacao n. Cardon. Karachi. 2 453 m. o.z.o. Colombo n. Djibouti. Karakorum, 2 te Le Havre n. Amsterdam. Karsik, 2 600 m. z.z.w. Ceylon n. Reunion. Katelysia, 2 100 m. n.w. Aden n. Mena. KelJetia. 3 te Aden. Kellia, 3 te Rotterdam verwacht. Kenia, 3 te Rotterdam verwacht v. Killingholme. Kerkedijk, 2 540 m. w. Landsend n. New York. Kermia. 8 te Rotterdam verwacht. Kertosono. 2 v. Barcelona n. Rotterdam. Khasiella, 8 te Curacao verwacht. Kinderdijk. 3 te Havana. Koratia 2 te Eastham verw. v. Puerto La Cruz. Korenia, 2 v. Balikpapan n. Miri. Korovina, 4 te Curacao verwacht. Kosicia, 2 900 m. z.w. Fayal n. Trinidad. Krebsia, 2 180 m. z.w. Scillys n. Nynashamn. Kryptos, 2 te Invergordon. Laagkerk. 2 te Hamburg. Larenberg, 2 rede Capecoast. Leersum. pass. 2 Djeddah n. Suez. Leid erker k, 2 v. Aden n. Fremantle. Lekkerkerk, 2 v. Amsterdam, 3 te Rotterdam. Lemstcrkerk, pass. 2 Algiers n. Rotterdam. Leopoldskerk, 2 v. Damman n. Bushire. Liberty Bell. 2 v. Philadelphia n. Port Said. Lieve Vrouwekerk. 2 200 m. o.n.o. Bahrein naar Bhavnagar. Loenerkerk, 2 v. Rotetrdam n. Antwerpen. Lombok, 2 500 m. ri.n.w. Natal n. Kaapstad. Loppersum. 2 te Le Havre. Louis Lantz, 2 120 m. z.z.w. K. Blanc n. L. Palmas. Maas, 2 te Rotterdam. Maaslloyd, 2 te New Orleans. Macoma, 2 te Singapore verwacht. Maetsuycker, 2 v. Singapore n. Fremantle. Malea, 2 te Miri. Mariekerk, 2 120 m. n.n.o. Finisterre n. R'dam. Maron, 2 te New York v. Philadelphia. Medon, 2 te Aruba verwacht. Meliskerk, 3 v. Port Said n. Marseille. Mentor, 2 v. Amsterdam n. West-Indië. Merseylloyd, 3 te Belawan. Merwede 2 v. Takoradi n. Tiko. Minos, 2 v. Mantyluoto n. Velsen. M-.tra, 9 te Hamburg verwacht. Mijdrecht. 2 te Livorno. Munttoren, 2 v. Palermo n. E'ao Mylady, 2 14 m. n.o. Borkum n. Las Palmas. Naess Tiger, pass. 2 Dover n. Fao. N'anusa, 2 120 m. z.o. Kynsiu n. Balikpapan. Neder-Elbe. 2 480 m. w. Sabang n. Singapore. Nestor, 2 te Hamburg. Nias, 2 v. Manta n. Guayaquil. Nieuw Amsterdam, 3 te Southampton. Noordwijk. 2 70 m. z. Bissagos eil. n. Las Palmas. Old.ekerk, 2 400 m. o.z.o. Sokotra n. Penang. Ommenkerk, 2 te Wismar. Oranje Nassau, 2 v. Amsterdam n. Wcst-Indië. Oranjestad, 3 te Fort de France. Orion, 2 te Hamburg verwacht v. Rotterdam. Osiris. 2 v. Georgetown n. Nickerie Peperkust, 1 v. Takoradi n. Freetown. Terna, 2 50 m. z.w. Nnamba ei). n. Saigon. Prins Alexander, 2 60 m. z.z.w. Dardanellen naar Iskenderun. Prins der Nederl., 2 v. Pto. Limon n. Cartagena. Prins Willem II. 3 te Three Rivers. F'rins Willem III, 3 te Toronto. Prins Willem V, 2 220 m. w. Valentia n. Quebec. Pr Willem IV. 2 600 m. w. Glasgow n. Montreal. Purmerend, 2 102 m. n.n.w. Casablanca n. Algiers. Pygmalion, 1 690 m. o. Bermuda's n. Cd. Trujillo. Raki, 2 v. Kuwait n. Tandjong Priok. Randfontein, 2 120 m. z. Dakar n. Kaapstad. Rempang, 2 te Bremen. Reza Shah The Great, 3 te R'dam (mach.schade). Riouw, pass. 2 Kp. De Gata n. Marseille. Roepat, 2 v. Beira n. Mtwara. Roggeveen, 2 430 m. z.z.o. Bangkok n. Bangkok Rondo, 1 175 m. z. San Salvador n. Los Angeles P.otti. 2 120 m. o. Singapore n. Bohihan. Rijndam, 2 580 m. o. Kp. Race n. Southampton. Ruys, 2 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Salatiga, 2 50 m. n.o Valencia n. Antwerpen. Sarpedon, 3 te Baltimore. Scheldelloyd, 2 v. Bangkok n. Labuan. Schie, 2 20 m. o. Kp. Bon n. Rotterdam. Schiodijk. 2 370 m. z.w. Valencia n. Antwerpen Senegalkust, 2 v. Amsterdam n West-Afrika. Sibigo. 2 150 m. n.n.o. Sydney n. Sydney. Soestdijk, 3 te Philadelphia. Stad Amsterdam, pass. 2 Wight n. Wabana. Stad Gouda, 2 25 m. z.w. Finisterre n IJmuiden Stanvac Benakat, 2 v. Buatan n. Sungeigerong. Stanvac Djirak, 3 te Singapore verwacht. Stanvac Malacca. 2 v. Buatan n. Sungeigerong. Steenwijk, 2 rede Freetown. Stentor, 1 te Trinidad n. Mobile. Steven. 2 v. Ceula n. Aalborg. Straat Singapore, 2 600 m. z.z.o. Madagascar naar Fremantle. Sunetta, 2 60 m. n. Comoro eil. n. Abadan. Fabian, 2 v. Hamburg n. Amsterdam. l'abinta, 2 v. Amsterdam n. Indonesië. Tamara, 2 45 m. z.w. Azoren n. Swnsea. Tankhaven 2, v. Sungeigerong n. Belawan. Tarakan. 2 v. Guantanamo n. Jucaro. Taria, 3 te Abadan. Tawali, 2 400 m. o. Mdrs n. Rngoo. Tegelberg, 2 650 m. w.z.w. D. Garcia n. Singapore. Teiresias, 2 60 m. n. Kp. Guardafui n. Penang. Teucer, 2 100 m. z. Guardafui n. Djibouti. Texel, 2 le Bahrein. Thelidomus, 3 et Eastham. Themis, 2 te Georgetown verwacht. Tiba, 2 12 m. z. Rio de Janeiro n. Rosario. Tibia, 3 te Rotterdam. Tjibantjet, 3 te Surabaja verwacht v. Semarang- I'jikampek. 3 te Lobito. T.iiluwah, 3 te Yokohama. Tjinegara, 2 te Singap. verw. v. P Swettenham l.iisadane. 2 te Yokohama. Tomocyclus. 4 te Puerto La Cruz verwacht. Triton. 2 v. Curacao n. Trinidad. Van der Hagen, 2 dw. Bengkalis n. P. Elisabeth. Van Neck. 2 360 m. z.z.w. Hongkong n. Singapore. Van Spilbergen, 3 te Penang Vivipara, 2 120 m. z.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Vlist, 2 160 m. w. Scillys n. New York. Waterland. 2 te Santos. Waterman. 2 400 in. z.w. Kp. Race n. Rotterdam Westertoren, 2 130 m. w. Colombo n. Singapore. Westland, 2 120 m. z.z.w. Ouesant n. Amsterdam. Willem Ruys, 3 te Balboa. Willemstad, 2 v. Madeira n. Plymouth. Witmarsum, 2 v. Antwerpen n. Houston. lJssel, 2 31 m. n.w. Kp. Spartel n. Lavaletta Zaankerk, 2 v. Rotterdam n. Bremen. Zonnewijk, 2 50 m. o. Landsend n. Montreal Zuiderzee, 29 te Boston. Zwijndrecht, 3 v. Corpus Christi n Landsend. r, SLEEPVAAti Argus, 1 te Rotterdam. Atlas, 1 te Rotterdam. Blankenburg. 1 te Rotterdam. Cycloop, 1 v. Lissabon n. Rotterdam. Oceann, 1 v. Oranje. Schelde. 3 te Las Palmas. Tasmanzee, 3 v. Port Au Prince n. Maracaibo. ryne. 3 te Lagos. Witte Zee. 3 te Beira. Zeeland. 1 780 m. z.w Kp San I nra'

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6