F ranse nationalen leden grote nederlaag vlak voor Pyreneeën NED ER LAND-DUITSLAND Gaul sloeg alle aanvallen mei groot machtsvertoon af Olmedo onbetwist de sterkste in heren-enkelspel op Wimbledon De Tour in cijfers SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Belg Pauwels kwam in de gele trui Duidelijke overwinning in drie sets op jeugdige Australiër Rod Laver 23 Nereus uitgeschakeld bij Henley Royal Regatta A merikaanse achten snel op de derde dag Engelse batsmen slaan de bowlers naar alle kanten Steenvoorden tweede in Oost-Berlijn Verlies voor topploegen in Overgangsklasse Pinguins aan de top na nederlaag van HHC en toegewezen protest Theo Messidor kan Tabor en T yphoon verslaan Voorlopige selectie van baanrenners Z A T E R I) A G 4 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Cricket In het zicht van de Pyreneeën leden de Franse nationalen een nederlaag op drie fronten in de Ronde van Frankryk. De grote aanval op Gaul werd door de Luxem burgse coureur grandioos afgeslagen, de tricolores raakten hun winstgevende gele trui kwijt aan de Belg Pauwels en tenslotte offerden zij Graezyk, de enige vertegen woordiger in de kopgroep, op het altaar, opgericht voor de groene trui van Darrigade. Het resultaat van deze misgreep was dat de Fransen de gele leiderspetten van het algemeen ploegenklassement verspeelden aan de Belgen, die met Gaul de grote overwinnaars van deze etappe waren. Een schrale troost voor de Franse nationalen was het behoud van de groene trui van Darrigade. Dat Queheille, die als winnaar alleen op de wielerbaan van het zich in de zon badende Bayonne aankwam, was in deze moordende rit langs de rand van de verschroeide vlakten van „Les Landes" alleen van belang voor de regionaal zelf en zyn enthousiaste streekgenoten op de tribunes. De Nederlanders lagen In deze negende etappe in de lappenmand. Geen van de oranjetruien Icon Gaul bystaan in zyn stryd, toen Anquetil en Louison Bobet, na 156 km, voor de tweede maal het offensief tegen de Luxem burger openden. Gaul moest het alleen doen, want de Nederlanders, van wie Martin van den Borgh het te kwaad had met een onwillige maag, hadden op Daan de Groot na allemaal achterin gehangen op het belangrijkste moment van de dag. Zij kwamen binnen met het grote peloton, bijna 9 minuten achter winnaar Queheille en zes minuten na de groep met alle favorieten. Tweemaal hebben de tricolores in de rit van Bordeaux naar Bayonne gepro beerd Gaul, die zij in de bergen het meest vrezen, nog voor de Pyreneeën op een ach terstand te zetten. De eerste poging de den Anquetil, Rivière, Bobet en de niet af te schudden Baldini. Na 30 km. al had den zeven renners, onder wie de drager van de groene trui, een bruggehoofd ge slagen. Dit was het sein voor een alge mene uittocht uit het peloton. Diverse groepjes zetten zich op het spoor van de uitlopers, die op de onbeschaduwde ver laten wegen een voorsprong van meer dan een minuut opbouwden. De Franse natio nalen zagen hun kans en maakten van het onbewaakte ogenblik gebruik om de ver raste Gaul hun hielen te laten zien. Er werd groot alarm geslagen. Gaul vond links en rechts avonturiers genoeg om een ster ke macht te vormen, die achter de twaalf aanging. Knarsetandend zagen de nationalen in de verte de strijdmacht-Gaul naderen. En toen de tengere coureur op hen neerstreek ga ven zij zich gewonnen. Inmiddels waren zij zo dicht achter Darrigade en zijn kor nuiten gekomen, dat de rust van het pelo ton preveleerde. Water.... Veel rust was er overigens niet. Want de zon brandde onbarmhartig op de soms door koolbladeren beschutte, maar' 'meest al onbeschermde nekken van de renners. De waterdragers kregen het druk. De schaarse cafeetjes langs de weg wérden bestormd als het peloton langs ging. Hier en daar zorgden enthousiaste bewoners met hun tuinslangen voor een verfrissen de douche, maar dit gebeurde in het begin veel te weinig omdat er bijna geen boer derij te bekennen was. Te midden van deze „hel" na 48 km. bij Le Muret kwamen drie renners ten val. De Deen Jonsson bleef in het smel tende teer van het wegdek liggen. Kreu nend wentelde hij zich van de ene zijde op de andere. Het Tour-avontuur was voor hem afgelopen met een gebroken sleu telbeen maakte hij de reis naar Bayonne verder in de ambulance-wagen. Het peloton sukkelde verder. In Escource (82 km.) zagen de bewoners de renners langer dan zij gedacht hadden. De rustie ke fontein op het dorpsplein werd daar bestormd. Dit verfrissende bad miste zijn uitwerking niet. Dertig kilometer verder hadden eerst Menzaneque en Fabri en ver volgens ook Graezyk, Padovar. en Queheille de vlucht genomen. Bij de ravitaillering in Leon (127 km.) lagen zij al twee minu ten voor. Toen sprong Darrigade achter de uitlopers aan. De man uit Dac wilde zich in zijn geboortestreek niet alleen in zijn glanzende groene trui vertonen, maar had ook het oog lagen vallen op de spurt zege op de hem overbekende vlakke beton nen baan in het velodrome van Bayonne. Grove fout Marcel Bidot maakte een grove fout door Graezyk de opdracht te geven zich terug te laten vallen om Darrigade op te halen. Want de Franse ploegleider had er niet op gerekend, dat het ontbreken van de trico lores in de voorste gelederen voor de an deren een extra stimulans zou zijn. In het heetst van het gevecht had niemand aan dacht voor de lokkende koele meertjes bij Soustons (150 km.). Want Darrigade en Graezyk spanden zich tot het uiterste in om de achterstand van 1 min. 40 sec. op Queheille gaat in Bayonne alleen over de eindstreep. de koplopers te overbruggen. Het lukte niet en Darrigade was de eerste, die het hopeloze van zijn plan inzag. Graezyk gaf het zo gauw niet op. Hij reed nog een tijdlang alleen door maar kwam steeds meer achter. Na 156 km, even voor het plaatsje Tosse kwam de ontknoping. Janssens was de eerste, die uit het op 3% minuut rijdende peloton wegsprong, achter hem gin gen Van Aerde, Dotto, Baf fi, Hoevenaers en Friedrich. Anquetil, Bobet en Adrie- aenssens leidden vervolgens de tweede aanval op Gaul in. Zonder succes, want de volgende vlucht, waarvan Rivière en Baldini de ani mators waren, ontsnap ten ditmaal niet aan de aandacht van Gaul, ook al ondervonder hij geen enkele steun van zijn ploegmakkers. In de voorste gelederen gebeurde er in tussen ook het een en ander. Queheille de marreerde op het hem bekende terrein en in de bochtige afdalingen naar de voet van de Pyreneeën won hij steeds meer terrein. Hij sprak zijn laatste reserves aan om de triomf van een etappezege aan zijn streek te kunnen schenken. Een minuut 27 sec. voor Manzaneque en Fabri maakte Que heille zijn laatste ronde over de wielerbaan en zakte toen, vlak na de eindstreep, van uitputting in elkaar. Bleneau en Padovan die hadden moeten lossen, kwamen met de tweede groep binnen, waarin Gaul zich met een der laatste plaatsen tevreden stel de. Winnaars eerste deel Men kan veilig stellen, dat zowel Gaul als Bahamontes de relatieve winnaars zijn van het eerste deel van deze Tour, de lan ge vlakke aanloop voor de hink-stap-sprong over de bergmassieven. Er zijn in de volgerskaravaan gewich tige theorieën opgebouwd over de tactiek van deze beide klimspecialisten. Het is moeilijk te beoordelen of, en zo ja, hoe de Spaanse ploeg voor Bahamontes heeft ge reden, maar wel staat als een paal boven water, dat de Nelux-ploeg er zijn tactiek op heeft gericht te voorkomen dat Gaul verder op zijn gevaarlijkste rivalen achter raakte. Als ploeg heeft Nelux tot. Bordeaux voor treffelijk gereden en in elk gesprek komt er een zekere angst voor deze taaie, ster ke, Nederlands-Luxemburgse alliantie tot uiting. Eigenlijk zonder veel moeite heeft Gaul op deze manier alle aanvallen, die vooral door Baldini, maar ook door An quetil en Rivière werden opgezet, kunnen pareren. Rivière heeft als zevende, met 3 min. 38 sec. achterstand op de nieuw bakken gele-truidrager Pauwels, 51 sec. voorsprong op Baldini, 1 min. 58 sec. op An quetil, 2 min. 29 sec. op Bahamontes, 2 min. 36 sec. op Gaul en 4 min. 56 sec. op Bobet. Roeien De ongestuurde vier van Nereus is in de halve finale voor de Stewards Cup bij de Henley Royal Regatta uitgeschakeld door de ploeg van St. Edmund Hall and Lincoln Colleges uit Oxford. Het verschil aan de finish bedroeg een lengte. De tijd van de Engelsen was 7 min. 35 sec. De race had een onregelmatig verloop. Reeds dadelijk na de start was de Ne derlandse ploeg weinig stuurvast en raak te geheel uit de koers. Na 1500 meter kwa men de boten met elkaar in aanraking, doch de, scheidsrechter achtte geen ter men aanwezig om tot diskwalificatie over te gaan. Nereus lag na 400 meter onge veer een halve lengte achter, maar door het tempo op te voeren tot 33 slagen per minuut slaagden de Amsterdammers er in na duizend meter op gelijke hoogte te komen met de Engelsen. De aanvaring mocht noch de een, noch de ander bevoordelen, doch de Nederlan ders waren er toch zo zeer uit hun balans gebracht, dat zij geen antwoord hadden op de felle eindsprint, die hun tegenstan ders inzetten. Bij elke haal boekten de En gelsen winst en wonnen ten slotte met rui me voorsprong. De twee Amerikaanse achten van de Harvard-universiteit voerden op de derde dag te Henley de boventoon. De „zwaarge- wichtploeg" bereikte de finale van het hoofdnummer, de Grand Challenge Cup, na een enerverend duel met de acht van Oxford. De Amerikanen lieten een tijd van 7 min. 1 sec. voor zich afdrukken. De „lichtgewicht acht" drong door tot de hal ve finales voor de Thames Cup door de tweede ploeg van Oxford in 7 min. 4 sec. te verslaan, eveneens na een nek-aan-nek race. Het ziet ernaar uit dat het Engelse testteam ook de derde wedstrijd tegen India zonder veel moeite zal winnen. Doordat Colin Cowdrey met 148 runs not out bleef, kwam Engeland op de tweede dag van deze derde testmatch tol een score van 408 voor 4 en nam daar mee al een voorsprong van 247 runs met nog zes eerste inningswickets in handen. De innings van Cowdrey bevatte vier fantastische zessen en dertien vieren. Be halve Cowdrey zorgde voorts Ken Bar rington (80), Gilbert Parkhouse (78) en Geoff Pullar (75) voor een groot aantal runs. WIELRENNEN. De Nederlandse sprint kampioen der professionals Jan Derksen heeft voor de achtste maal de grote om- niumprijs van de stad Kopenhagen ge wonnen. Evenals vorig jaar werd ook dit maal de Deen Lykke tweede. De Zwitser Oscar Plattner bezette de derde plaats en de Dc-en Nielsen de vierde. Advertentie A.s. maandag 6 juli, 8 uur - STADION AMSTERDAM Toegangsprijzen ƒ1.25, ƒ2.ƒ2.50, ƒ5.3.50. Kinderen t.m. 14 j. ƒ0.75 De 22-jarige Peruviaan Olmedo heeft op Wimbledon gisteren met een zege (6-4, 6-3, 6-4) op de Australiër Chaver de kroon op zijn nog prille carrière gezet, waarin hij als een meteoor omhoog is geschoten. Immers, toen hij vorig jaar december voor Amerika de Davis Cup hielp terug winnen op Australië en bovendien het in ternationale kampioenschap van Austra lië op zijn naam schreef, vestigde de Peruviaan pas zijn reputatie in de interna tionale tenniswereld. Hij plaatste zich bo vendien als eerste op de wereldtennis- ranglijst en dat hij deze plaats waardig is, heeft hij in het toernooi op Wimble don getoond. Slechts twee sets heeft hij in het enkelspel moeten afstaan, één aan Krishnan, die hem zo verrassend op Queens Club versloeg, en één aan Ayala. In de finale was hij onaantastbaar voor de 19-jarige Australiër Rod Laver, die na 1 uur en 12 minuten moest capituleren. Het was een eindstrijd zonder briljant Tennis tennis, maar toch wel boeiend, vooral door het taaie verzet van Laver, wiens spel echter leed onder de druk, die de be langrijkheid van de strijd erop legde. La vers spel was aanmerkelijk minder vast dan in de halve eindstrijd tegen Mackay en reeds spoedig was duidelijk, dat hij in zijn opzet om als eerste onge- s- 10e et 1 Heet 5 juli 6juli 13eet I Keet k 1 I5eeh' I6eet 8-16juli 1 I7eet 1 18e et 19eet 20eet PYRENEEEN AUVERGNE FOREZ VERCORS A L PEN JURA De uitslag van de negende etappe van Bor deaux naai' Bayonne over een afstand van 207 km. luidde: 1. Queheille (W.Z.W.) in 5 uur 19 min. en 17 sec. (met bonificatie 5 uur 18 min. 17 sec.); 2 Manzaneque (Sp.) 5.20.41 (met bon. 5.20.14); 3. Fabbri (Tt.) 5.20.44; 4. Hoevenaers (Belg.) 5.22.-; 5. Graezyk (Fr. nat.) z.t.; 6. Anglade (Centr. Midd. Fr.) z.t.; 7. An quetil (Fr.) z.t.; 8. Van Aerde (Belg.) z.t.; 9. ex aequo Blenau (W.Z.W.Padovan (It.), Janssens (Belg.), Adriaenssens (Belg), Plan- kaert (Belg.), Pauwels Belg.), Bono (It.), Gaul (Nelux). Baldini (It.), Bobet (Fr.), Pavard Par. N.O.), Friedrich (Zw./Dld), Faliarini (It.), Baffi (It.), Rivière (Fr. nat.), Bahamontes (Sp.), Bergaud (Centr.Midd Fr.), Dotto (Centr. Midd. Fr.) en Branckaert (Belg.) allen in de zelfde tijd als Hoevenaers; 28. Van Geneugden (Belg.) 5.24.03 32. Bolzan (Nelux 5.26.10; 42. Darrigade (Fr. nat.) 5.28.09; 44. Kool (Nelux) z.t.; 53. Kersten (Nelux) z.t.; 58. Ernzer (Ne lux) z.t.; 68. Voorting (Nelux) z.t.; 69. De Groot (Nelux) z.t.; 72. De Jongli (Nelux) z.t.; 74. Cazala (Fr. nat.) z.t.; 77. Damen (Nelux) z.t. 86. Piet van Est (Nelux) z.t.; 94. Van den Borgli (Nelux) z.t.; 95. Robic (Parijs N.O.) z.t.; 101. Schmitz (Nelux) z.t.; 105. Gauthier (Centr. Midd. Fr.) z.t.; 107. Géminiani (Fr. nat.) 5.33.27. Na de negende etappe luidt het algemeen klassement als volgt: 1. Pauwels (Belg.) 48 uur 45 min. en 27 sec.; 2. Cazala (Fr. nat.) 48.50.13; 3. Anglade (Centr. Midd. Fr.) 48.50.49; 4. Gau thier (Centr. Midd. Fr.) 48.51.40; 5. Adriaens sens (Belg.) 48.51.49; 6. Hoevenaers (Belg.) 48.51.59; 7. Rivière (Fr. nat.) 48.52.05; 8. An- naert (Parijs N.O.) 48.52.24; 9. Vermeulin (Pa rijs N.O.) 48.52.25: 10. Baffi (It.) 48.52.48; 11. Baldini (It.) 48.52.56; 12. Desmet (Belg.) 48.53.42: 12. Anquetil (Fr. nat.) 48.54.03; 14. Schellemberg (Zw./Dld.) 48.54.15: 15. Graezyk (Fr. nat.) 48.54.19; 16. Manzaneque (Spanje) 48.54.32: 17. Bahamontes (Sd.) 48.54.34; 18. Pi- cot (W.Z.W.) 48.54.36; 19. Gaul (Nelux) 48.54.41: 20. Van Geneugden (Belg. 48.55.13; 24. Queheille (W.Z.W.) 48.56.54: 25. Bobet (Fr. nat.) 48.57.01; 41. ex aequo: Darrigade (Fr. nat.) en Kersten (Nelux) beiden 49.00.42; 44. Piet van Est (Nelux) 49.01.11; 46. Voorting (Nelux) 49.01.47; 47. De Groot (Nelux) 49.01.54; 51. ex aequo: Dejouhannet (Centr. Midd. Fr.) en Ernzer (Nelux) beiden 49.02.38; 57. Bolzan (Nelux) 49.02.53; 60. De Jongh (Nelux) 49.03.22; 67. Van den Borgh (Nelux) 49.04.13; 68. Damen (Nelux) 49.04.17; 73. Schmitz (Nelux) 49.04.46: 79. Kool (Nelux) 49.05.42. Het ploegenklassement van de negende etappe luidt: 1. Italië (Fabri, Baffi, Bono) 16 uur 4 min. en 44 sec.; 2. ex aequo: België 16.06.00 en Frankrijk nationaal z.t. 4. West- Zuid-West 16.06.45; 5. Spanje 16.09.38; 6. Cen traal Z.-Frankrijk) 16.12.09; 7. Zwitserland- Duitsland 16.15.04; 8. Nelux-ploeg (Gaul, Bol zan en Kool) 16.16.19; 9. Parijs Noord-Oost 16.19.14; 10. Internationale ploeg 16.19.30. Na de negende etappe luidt het puntenklas sement als volgt: 1. Darrigade (Fr. nat.) 244 pnt.; 2. Dejouhannet (Centr. Midd. Fr.) 216 pnt.; 3. Favero (It.) 192 pnt.: 4. Graezyk (Fr. nat.) 182 pnt.; 5. Hoevenaers (Belg.) 174 pnt.: 21. Voorting (Nelux) 94 pnt.; 22. Piet van Est. (Nelux) 89 pnt.; 24. De Groot (Nelux) 83 pnt. VOETBAL Zoals men weet heeft TYBB nog een kansje op promotie. Maar dan zullen de Haarlemmers in ieder geval zondag dienen te winnen in de thuiswedstrijd tegen Over maas. De match wordt gespeeld op het EDO-veld en begint des avonds om half zeven. CRICKET In de eerste klasse van de cricketcom petitie speelt Rood en Wit in Amsterdam tegen VRA en zal kunnen winnen. In 1 B kan Haarlem op de goede weg voortgaan via een zege in de thuiswedstrijd tegen P.W. De overige wedstrijden zijn: R. en W. II HCC III (2A), R. en W. III—-Union (2B), Ajax (L.)—CVHW, Excelsior II—Haarlem 11 (2E). ROEIEN Dit weekeinde worden op de Bosbaan de wedstrijden van de Koninklijke en Hol land Beker gecombineerd met de Neder landse kampioenschappen geroeid. De be langstelling voor deze wedstrijden zal zich voornamelijk concentreren op de strijd in de oude skif. Hiervoor schreven Bakker (de Maas), Redelé en Van Weezenbeek (beiden Dordtsche) en Rentmeester (Wil lem III) in. Redelé zal hier zeker wederom als sterkste skiffeur voor de dag komen en nogmaals voor een jaar beslag op de Hol- landbeker leggen. Voorts zullen de vier skiffeurs het ook in de dubbel twee als twee ploegen tegen elkaar opneen. In hel nummer vier zon der stuurman start. Het Spaarne tegen de ploegen van Willem III. Triton, en de Duit se ploeg Lubeck. Het. Spaarne moet hier een zeer goede prestatie kunnen leveren. Voorts zal Van Huystee voor 't. Spaarne starten in het n'uamer 2 zonder stuurman. Hij moet het hier opnemen tegen de ploe gen van Amsterdam, Aegir en Skadi. Bij de dames zullen de roeisters van de Deutsche Hochschule für Körperkultur in de seniornummers de toon aangeven. De dames Schipper/Gispen (Spaarne) zullen het. wel zwaar krijgen. WA TERPOLO In de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem houdt. HVGB zondag (aanvang 12 u.) 'n' waterpolotoernooi. In 'n driekamp zullen de dames- en herenploegen van Aegir uit Eindhoven, DAW uit Alkmaar en de organiserende vereniging HVGB uit Haarlem hun krachten meten. Verder wordt een toernooi gespeeld tussen de jeugdploegen van DWR HPC, Haarlem, VZV en HVGB. JEUGDDAG Zondag houden EDO en de gymnastiek vereniging „Bato" een jeugddag op het EDO-terrein in Haarlem, 's Morgens van 9 tot 12 uur zullen de jeugdleden van beide verenigingen zich kunnen meten in onder linge wedstrijden, de middag wordt ge vuld met demonstratie, afgewisseld door een show van de drumband van „Bato". SOFTBAL Ter gelegenheid van het jubileum van TYBB houdt de softbalafdeling zondag 'n nationaal softbaltoernooi. Niet minder dan zestien ploegen nemen hieraan deel. De vier poulewinnaars spelen de finales. De wedstrijden worden gehouden op de ter reinen aan de Schalkwijkerweg in Haar lem en beginnen om elf uur. HANDBAL Als gast van SV De Blinkert speelt de sterke Oostenrijkse handbalhoofdklasse- ploeg van „Dornbirn", ais vierde geëindigd in de strijd om de Oostenrijkse handbal- titel, tegen het vertegenwoordigende elftal van Haarlem. De wedstrijd wordt zondag op het terrein van de voetbalvereniging „Schoten" gespeeld en begint om twee uur. A TLETIEK De IIAV „Haarlem" houdt vandaag en morgen onderlinge wedstrijden op het ter rein aan de Kleverlaan in Haarlem. Er wordt een onderlinge tienkamp verwerkt, waarvoor, nu Doornbosch nog niet van de partij kan zijn, Joacim sterk favoriet is. De overige senioren en de junioren ko men op zondag in onderlinge meerkampen uit. De wedstrijden beginnen zondag om tien uur. Twee Nederlandse renners de onaf hankelijk Piet Steenvoorden (Heemstede) en de amateur Henny Marinus (Amster dam) hebben vrijdag deelgenomen aan een internationaal criterium over 80 km in Oost-Berlijn. Winnaar werd de Italiaan Venturelli, die voor de 80 km 1 uur 57 min. 13 sec. nodig had. De tweede plaats was voor Piet Steenvoorden, derde werd we reldkampioen Schur (O.Did.), Vierde De Boevere (België) en vijfde Henny, Marinus. plaatste speler Wimbledon te winnen, niet zou slagen. Olmedo, de eerste Zuidamerikaanse Wimbledonkampioen, speelde als een pan ter, razendsnel en slim. Het zeer geva rieerde spel van Olmedo imponeerde de jonge Australiër dermate, dat hij met 1-5 achter kwam te staan. Weliswaar slaagde Laver er daarna in door Olmedo's service te breken de enige keer in de hele partij en zich enigszins te herstel len, maar met een love game schreef de Peruviaan de eerste set op zijn naam: 6-4. Ook bij het begin van de tweede set stond Lavers service sterk onder druk, maar niettemin slaagde de Australiër er in met 4-2 voor te komen. Olmedo brak echter door in de zevende game, voorna melijk op Lavers foutieve volleys en de Australiër verloor zijn service wederom in de negende game, toen een dubbel-fout hem in moeilijkheden bracht. Het was eveneens een dubbel-fout zijn vijfde in de partij die ertoe leidde, dat Laver de enige doorbraak van zijn service in de derde set moest toestaan. Het gebeurde in de tiende game, nadat hij tot 4-5 de strijd goed in evenwicht had weten te houden. Dit was fataal en Lavers nederlaag was een feit. Olmedo was kampioen, weliswaar geen kampioen van het formaat Kramer of Sedgman, maar ongetwijfeld op dit moment 's we relds sterkste amateurtennisspeler. En amateur zal hij in ieder geval voorlopig blijven, zo verklaarde hij tenminste na afloop. Er had hem boven- .diem van de zijde van promotor Kramer nog geen enkele aanbieding bereikt. Hij keert terug-naar de cólloéëbanken hij studeert in Zuid-Californië voor accoun tant en hoopt voor Amerika dit jaar de Davis Cup te kunnen verdedigen. Niettemin boekte Laver vandaag een succes. Met Darlene Hard zegevierde hij in de halve finale van het gemengd dub belspel met 6-2, 5-7, 6-2 over de Engels- Mexicaanse combinatie KnightRami rez. In de finale komen Laver en Hard uit tegen Fraser en Maria Esther Bueno, die met 6-3, 6-2 MarkArth uitschakelden. Drie Amerikanen en een Engelse zullen strijden om de titel in het dames-dubbel spel. Aan de ene kant Darlene Hard en Jane Arth, aan de andere de Amerikaan se Fleitz en de Engelse Christine Tru man. De mogelijkheid op een Engels suc cesje blijft dus bestaan. De honkbalcompetitie In de overgangsklassen van de honkbal competitie hebben de leidende ploegen weinig succes geboekt. In de A-afdeling verloor HCK 2 verrassend van RFC en RCI-I profiteerde daarvan door Neptunus met lege handen naar Rotterdam te sturen (1510). De plaatselijke ontmoeting tussen TYBB en HFC Haarlem werd afgelast in verband met de regen. In de B-afdeling herstelde Tjikalong zich en Schoten 2 keerde onverrichterzake naar Haarlem terug (12—5). Rooswijk kwam nu dicht bij de leiders door een 21 overwinning op SVV. De reserveploeg van HCK speelde in Rotterdam onder leiding van een scheids rechter, die lid is van de vereniging Nep tunus, de concurrent van de HCK. Wij hebben alle respect voor de gang van za ken in de Rotterdamse scheidsrechtersver- eniging, maar zij doet er echter goed aan zulke situaties te vermijden. De twijfel achtige beslissingen van de scheidsrech ter kwamen nu in een vreemd daglicht te staan. Gelukkig leed 'e stemming er niet onder. RCI-I had een voorspoedig weekeinde. Het eerste negental won de belangrijke wedstrijd tegen Neptunus en het grootse jeugdloernooi werd een succes. Ongeveer 400 jeugdhonkballers waren op het RCH- toernooi bijeen. Het was jammer, dat geen enkel lid van het Bondsbestuur even tijd kon vinden en daar een kijkje te nemen. Schoten 2 heeft wederom niet van Tji kalong kunnen winnen en Rooswijk profi teerde via een moeizame 21 zege op SVV. Merkwaardig is overigens in deze afdeling de rol, die de beide reserveteams spelen. In de tweede klasse B boekte SC Haar lem 2 een aardig succesje door leider HHC 2 een punt afhandig te maken. VVGA 2 liep nu in op de HHC-reserves door een 15—7 zege op Rivalen. In de C-afdeling verraste EDO 2 met een 1210 zege op topploeg Laakkwartier. Bud van Leuven was hier de grote man met twee tweehonk- slagen, die vier punten opleverden. Schie dam miste echter aansluiting door een 106 nederlaag tegen Schiedam. VOETBAL. Van der Plas van de tweede- divisieclub Wilhelmina is overgegaan naar PSV. De Eindhovense club betaalde voor deze 22-jarige linksbuiten een bedrag van 25.000 gulden. Softbal Rooswijk heeft voor de grote verrassing gezorgd in de softbalcompetitie. De ploeg van Wil van Maanen presteerde het om HHC voor de eerste keer in dit seizoen een nederlaag toe te brengen. De HHC- ploeg had nóg een tegenvaller. De wed strijd tegen Pinguins moet, indien de stand dat nodig maakt, overgespeeld worden vanaf de eerste helft derde innings. Pin guins, dat Rooswijk gemakkelijk versloeg (10-1) heeft nu de leiding genomen. HCK won snel van Catchers en bleef op de derde plaats. Schoten behaalde een klein succesje door met 5-5 gelijk te spelen tegen O VVO. TYBB won tenslotte van Catchers met 7-6. De uitslagen waren: Eerste klasse: CatchersTYBB 6-7, Rooswijk—HHC 11-4, Schoten—O VVO 5-5, HCKCatchers 21-3. PinguinsRooswijk 10-1. Tweede klasse A: Pinguins 3DIO 11- 13, DSS—Meteoor 10-6. Tweede klasse B: HCK 2Schoten 2 52- 1. DCGSC Haarlem 3-14. Derde klasse A: Shell—VVGA 2 7-8, Bloemendaal—HCK 3 24-5, EDO 2Shell 11-1. Derde klasse B: SC Haarlem 2—RCH 2 5-7, HCK 4—TYBB 3 38-2, EHS—DSS 2 11-6. Koersen op Mereveld De Sweepstakes voor 3-jarigen zijn zon dagmiddag op Mereveld het middelpunt van een uitstekend programma. Deze num mers vormen het aanloopje voor de over enige weken volgende Derby voor dravers en kunnen dus een duidelijke vingerwijzing zijn voor de kandidaten in dit zo fel be geerde nummer. Bij de hengsten mag een overwinning worden verwacht van Xema S, die zich reeds meerdere keren de beste heeft getoond. Stalgenoot Xuthus Hollandia en de keuze Bloemsaat. (X Mighty Lord, Xuthus T) zijn de paarden, die deze fraaie hengst nog het dichtst kunnen benaderen. Bij de merriën is een voorspelling niet zo eenvoudig, maar omdat X Mieke Hol landia zich een constant en vast paard heeft getoond, kan zij deze klassieker op haar naam brengen, gevolgd door X Hano ver en dewel zeer mogelijke outsider Xissy Norton. In het internationale nummer staat Theo Messidor voor een ogenschijnlijk hopeloze taak, maar zijn vorm is dermate goed, dat hij ondanks zijn handicap van 60 meter Typhoon en Tabor zal kunnen kloppen. In de 3100 m lange stayerskoers zijn er tal rijke kanspaarden, doch indien de krach ten van Sandra goed worden verdeeld zal zij Unworthy, Simone en de outsiders Vry- dag en Quatrième Poulain in de eindstrijd kunnen passeren. Een zeer interessant nummer is de Grote Fokkersprijs waarin de crock Way Jewel 1 na een lange rust zijn heroptreden doet. Indien hij zijn vorm terug heeft, kun nen Vanadis. Urania en Vrijdag hem niet houden. Indien in het amateursnummer Vita Kin- ley met overleg wordt gereden zal deze snelle, maar met weinig uithouding begif tigde merrie Quadrupes naar de tweede plaats kunnen verwijzen. Sweetheart Julia B en Victrix V zijn de andere kanspaar den. Voor Wendy Hollandia ligt in de Oude Pekelaprijs een zege in het verschiet, tenzij Wanda van Gonny en Volann Erebus zich deze keer weer eens van hun beste zijde- laten zien. Bij de 2-jarigen kan Yeasty Hanoter winnen, die al veel snelheid heeft laten zien en vóór de vertegenwoordigers van stal Erna zal kunnen eindigen. De verbe terde Xiphon L kan het met 23 paarden bezette openingsnummer inpalmen, vóór stal Zeeman, Woelwater, en de in vorm komende Windsor Hanover. Wielrennen De sportcommissie van de KNWU heeft de volgende baanrenners voorlopig ge selecteerd voor de wereldkampioenschap pen professional-stayers: N. Koch, W. Vreeswijk, W. Wagtmans en M. Wierstra. Amateur-stayers: H. Buis, A. van Hou- welingen, A. Romijn en C. Vermeulen. Achtervolging profs: D. de Groot, P. Post en H. Moolenijzer. Achtervolging amateurs: J. Buis en P. van der Lans. Reserves: A. van Egmond en J. Ver- brugge. Sprint pi-ofessionals: J. Captein, J. Derk sen, J. Hijzelendoorn en A. Schotman. Sprint amateurs: M. Gerritsen, A. de Graaf, M. Paul, J. Schep, P, van der Touw en D. .Verdoom.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 15