Nederlandse coureurs versloegen Engeland met zeer groot verschil Solex de Luxe f 375.- Britten vergden in aantrekkelijke race te veel van hun materiaal Nel Zwier veroverde het Engels kampioenschap hoogspringen Grote Prijs van Europa in Reims gewonnen door Brooks Surtees wereldkampioen in 500 cc- klasse na zege op Francorchamps Braziliaanse Maria Esther Bueno sterk kampioene op Wimbledon Landenontmoeting op circuit in Zandvoort Renault Moss opnieuw door pech uitgeschakeld 9 Goede prestatie van Schol (Beverwijk) hij Londen Het Haarlems negental Europees record op 100 meter geëvenaard Grote belangstelling voor Haarlemse titelstrijd GARAGE „DEN HOUT" Gustav Scholz behield zijn Europese titel HARDEBELT Albert Dirks vierde in Engelse motocross MAANDAG 6 JULI 1959 Het was zondag: op het circuit van Zandvoort tijdens de internationale autoraces, georganiseerd door de Nederlandse Autorensport Vereniging, een wat merkwaardige zaak. Een deel van het publiek verliet namelijk ver voor het einde van de laatste wedstrijd wat verbolgen het terrein. Een ander (groter) deel was bijzonder enthou siast, de rijders waren unaniem van mening, dat het een prachtige wedstrijd was geweest en de N.A.V.-officials gingen na afloop tevreden achter een verkwikkend glas zitten. En vermoeid, want zelden hebben wij organisatoren van autoraces zo druk bezig gezien als gisteren. Wat was namelijk het geval? Bij de internationale race, waaraan 26 coureurs uit zes verschillende landen deelnamen, had het N.A.V.-bestuur namelijk bepaald, dat de coureurs twee verplichte stops aan de pits moesten houden om twee keer vijf liter benzine te tanken. Men was op dit idee gekomen om het veld af en toe eens „door elkaar te gooien" en om zodoende de spanning in deze zestig ronden lange wedstrijd te houden. Op zichzelf was dit plan uitstekend, maar al spoedig wist geen enkele kijker meer wie er nu eigenlijk voor en wie er achter lag. Het gedraaf en gedoe van de renners voor de pits, van de helpers en van de officials, die alles moesten contro leren, vergoedde echter voor de toeschouwers op de tribune alles, maar degenen, die zich in de duinen bevonden hadden dit pleziertje niet. Zij zagen steeds een ander aan de leiding en na een tiental ronden zochten de eerste teleurgesteldcn de uitgang op. De race ging echter door. Weliswaar won de Duitser Koch op Porsche, maar het grootste succes was toch voor de Nederlandse equipe, die zich in de landcnwedstrijd tegen Engeland veruit het sterkst had getoond. Door beheerst en oplettend rijden, door uitstekende leiding van de pits uit en door het te hard van stapel lopen van de Engelsen behaalden de Nederlanders een duidelijke punten-overwinning (66-12), die een goede basis is voor de return-match, die op 29 augustus in Engeland wordt gehouden en die moet uitmaken, welke ploeg de wisselbeker in ontvangst mag nemen. De start van deze internationale race was al spectaculair. Er werd begonnen volgens het Le Mans-principe, waarbij alle wagens op een rij staan, met daar tegenover de renners, die na het vallen van de startvlag naar hun auto springen, erin springen en weg rijden. De Neder lander Bouwmeester was met zijn MG Twin-Cam het eerst op de baan, maar in de Tarzanbocht moest hij zijn leidende positie afstaan aan de bekende Engelse coureur Jim Clark op Lotus Elite, die al spoedig gevolgd werd door zjjn landge noot Graham Warner eveneens met een Lotus. En daarna begon het wisselen van de posities. De beide Engelsen behielden voorlopig de leiding gevolgd door de Duit sers Koch en Braun (bieden op Porsche). De Nederlander Van Dijk hield de strijd echter uitstekend vol, evenals trouwens Poll, die op enige afstand bleef volgen. Het stoppen bij de pits had tot gevolg, dat de toeschouwers op de tribune zich bijzonder amuseerden met het zenuwach tige gedoe van de coureurs, die wan neer zij hun verplichte pitstops maakten zelf uit de wagen moesten komen om de dop van de benzinetank los te schroe- De uitslag van de internationale auto wedstrijd (grand tourisme) voor wagens met een cilinderinhoud tot en met 1600 cc over 60 ronden (251.58 km) gehouden, luidde als volgt:: 1. Koch (Duitsland) met Porscht 2 uur 05 min. 52.3 sec., gemiddeld 119.923 km per uur. 2. Van Dijk (Ned.) met Porsche 2.07.13.1, gem. 118.650 km. 3. Braun (Duitsland) met Porsche 2.07.40.5, gem. 118.228 km per uur. Op 1 ronde: 4. Levine (U.S.A.) met Porsche. 5. Linder (U.S.A.) met Porsche. 6. King (U.S.A.) met Alfa Romeo. 7. Poll (Nederland) met Porsche. 8. Bouwmeester (Nederland) met. MG Twin-Cam. Op 2 ronden: 9. Fergusson (Engeland) met El va Courier. 10. Bloxham (Engeland) met MG Twin-Cam. 11. Muller (Zweden) met Porsche. 12. Vogt (Duitsland) Alfa Ro meo. 13. Alofs (Nederland) met MG. Op 3 ronden: 14. Blonk (Nederland) met Porsche. 15. Demol (België) met Alfa Ro meo. 16. Mccaldin (Ierland) met MG. De stand van de landenwedstrijd Neder landEngeland was: 6612. Voor Neder land werden de volgende resultaten be haald: Van Dijk 24 punten, Poll 18, Bouw meester 14, Alofs 6 en Blonk 4. Van de Engelsen verwierf Fergusson 10 punten, Graham Warner met de snelste ronde 1.53.7 (gemiddeld 132.759) 2 punten. De „Le Mans"-start tijdens de. inter nationale autorace op het circuit van Zantvoort. De coureurs sprinten naar hun wagens, die met stilstaande motor op hun bestuurders staan te wachten. Automobilisme ven, waarna zij zélf de tank weer moesten afsluiten om verder te mogen rijen. Men verloor echter het beeld van de race na een ronde of tien al uit het oog en het wat warrige commentaar van de heer J. van Zeeland werkte bepaald niet verhel derend. Hoe het ook zij, het publiek zag duide lijk, dat de beide Lotus-rijders Clark en Warner met hun snelle wagens veel te sterk waren voor de overige coureurs in het veld en het publiek zag ook, dat de Nederlanders stug bleven volhouden, hun materiaal niet misbruikten en er tege lijkertijd voor zorgden, dat de achter standen niet te groot werden. De enige coureur van de Nederlandse equipe, die iets te roekeloos met zijn wa gen omsprong was Vetter, die in de 31ste ronde in het hos van de baan raakte en moest uitvallen. Van de Engelse ploeg ver dween echter de ene deelnemer na de an dere met een stukgedraaide motor achter de pits en het wachten was voor de (chau vinistische) toeschouwer alleen maar op het moment, dat de beide koplopers zou den uitvallen. En dat gebeurde. In de 31ste ronde bleek Lotus van Clark verdere dienst te wei- Wandetsport Van de acht Nederlandse deelnemers aan de snelwandehvedstryd Londen BrightonLonden (een afstand van 100 mijl) heeft de Beverweker Schol van de vereniging L.A.T. de beste prestatie gele verd. Hfj eindigde als eerste buitenlander op de zevende plaats. Vrijdagavond om zes uur gingen de deelnemers op weg voor hun 160 km lange voettocht en zij kwamen zaterdag middag in Londen terug. De snelste was de Engelsman O'Reilly, die een tijd no teerde van 18 uur 56 min. 28 sec. Als tweede en derde finishten respectieve lijk de Engelsen Ridleyn (19.16.24) en Neilson (20.17.40). Schol liep de afstand in ongeveer 2D/2 uur. Herman Stakenburg uit Amsterdam klasseerde zich als twin tigste. Softbal Het Haarlems softbalteam, dat vrijdag 10 juli in Amsterdam op het Olympiaplein tegen het Amsterdamse negental speelt, is als volgt opgesteld: werpster: T. v. d. Net (HCK), achtervanger: M. Tieland (HCK), eerste honk: T. Andrea (HHC), tweede honk: T. Biesbrouck (RCH), kortestop: E. Hofstra (HHC), derde honk: E. ter Meulen (HHC), verreveld: H. Veenstra (Pinguins), Y. Ilmmer (HCK), R. Vermaat (Pinguins). Reserves: R. de Haas (HHC), W. van Maa- nen (Rooswijk), P. Immer (HCK) en N. Goedhart (HCK). Atletiek Tijdens atletiekwedstrijden te Parijs heeft de Fransman Seye de 100 meter ge lopen in 10.2 sec. Dit is een verbetering van het nationale record en betekende te vens een evenaring van het Europees re cord op dit nummer, dat reeds op naam staat van de Duitsers Heinz Fiitterer, Manfred Germar en Armin Hary. De overwinning van Seye kwam als een grote verrassing. Favoriet en „oude"-re- cordhouder Joycelyn Delecour eindigde in deze race op de tweede plaats in 10.4 sec. De vijf Nederlandse atletes Nel Zwier, Dini Hobers, Joke Bijleveld, Ine Terlaak- Spijk en Wemmy Spiereburg-Scholtmeyer, die vrijdag en zaterdag in het Motspur park (Surrey) hebben deelgenomen aan de open Engelse dameskampioenschap pen, kunnen tevreden naar huis terugke ren. Want een kampioenschap, bij het hoogspringen door Nel Zwier, drie twee de en een derde plaats en prestaties van goed gehalte van onze dames topatleten waren de resultaten in de finales op de tweede dag. De verrassing was het Engels kam pioenschap hoogspringen van Nel Zwier, die met een sprong van 1.65 meter de En gelse kampioene van verleden jaar, het kittige vijf kampsterretje Mary Bignal, versloeg, terwijl ditzelfde Engelse meis je op haar beurt onze landgenote Wemmy Spierenburg-Scholtmeyer verraste. Wemmy Spierenburg, die tijdens de landenwedstrijd NederlandItalië enke le weken geleden met een sprong van 6.20 meter van zich deed spreken, moest nu genoegen nemen met een derde plaats. Zij kwam tot 5.91 meter, terwijl Mary Bignal met 6.03 meter zegevierde. Onze snelste sprintster van het ogen blik, Joke Bijleveld, behaalde een prach tige tweede plaats op de 100 yards, ach ter Dorothy Hyman, maar het verschil was zo miniem dat beiden dezelfde tijd van 10.8 sec. voor zich kregen genoteerd. De prestatie van het Haagse meisje Vandaag begint op de banen van het tennispark „Eindenhout" aan de Wagen weg in Haarlem de strijd om de tennis- titels van het district Haarlem van de KNLTB, waaraan door niet minder dan tweehonderd spelers en speelsters wordt deelgenomen. Men heeft zeventig inschrijvingen moe ten weigeren om niet boven de maximale capaciteit van tweehonderdtien partijen uit te komen. Zondag 12 juli wordt het toer nooi beëindigd met de vijftien eindstrij den in de A-, B- en C-afdelingen, waarna 's avonds in restaurant Brinkmann in ver band met het zestigjarig bestaan van de KNLTB een feestelijke prijsuitreiking zal plaatsvinden. In de A-afdeling heren zal de drievou dige kampioen M. van Berckel, die in Rot terdam verblijft, zijn titel niet verdedigen. Ernstige kandidaten zijn C. Nieland, H. v.d. Stadt, J. v.d. Hoff en N. v.d. Horst; voorts schreven voor de A-afdeling nog in Den Hartog, Borgerding, Van Swaay, S. en T. Okker, Kuyten, Neelissen en IJs- paard. spreekt nog meer, wanneer men weet dat zij de kampioene van verleden jaar, Made leine Weston, naar de derde plaats ver wees. Zij bleef met 10.8 sec. slechts 0,2 sec. boven het record van Fanny Blan- kers-Koen. Dini Hobers en Ine Terlaak-Spijk zorg den voor tweede plaatsen bij het kogel stoten en de 440 yards. Dini kwam tot 13.49 meter achter Suzan Allday met 13.80 2 meter, en Ine Terlaak-Spijk joeg in 56.5 sec. het Engelse meisje Margaret Pickerell op de 440 yards op tot 55.9 sec. Advertentie Incl verwarming 4490,- VOOR HAARLEM EN OMGEVING Wagenweg 164 - 168 - Haarlem Tel. 12138 - 15058 Boksen Gustav Scholz, de Europese kampioen middenwicht, heeft voor meer dan 15.000 toeschouwers in de „Deutschland Halle" in Berlijn, met succes zijn titel verdedigd te gen zijn landgenoot Hans Werner Woh- lers. De 29-jarige Scholz won het gevcht tegen zijn bijna twee jaar jongere te -n- stander, dat ging over 15 ronden, op pun ten. Advertentie SOLEX SERVICE STATION Rijksstraatweg 249 - Haarlem-N. - Tel. 57455 geren en in de 45ste ronde staakte War ner met een lekke band de strijd. De situatie was toen zo, dat de Duitser Koch aan kop lag, met daarachter de Ne derlander Van Dijk, waarna Braun volg de. Deze drie rijders (allen op Porsche) hadden het hele veld een of meer ronden achterstand bezorgd en als er niets zou gebeuren zou de volgorde van aankomst slechts een enkele ondergeschikte wijzi ging ondergaan. Er gebeurde niets. Dank zij het beheerste rijden van de Nederlan ders, die rustig hun rondjes bleven draai en, die zich niet lieten opjagen door de concurrenten en die aan het einde van de door Koch gewonnen race konden terug zien op een uitstekend „gespeelde" wed strijd. Immers vijf leden van de nationale equipe reden de wedstrijd uit en gezamen lijk behaalden zij 66 punten. Van de En gelsen bereikte alleen Fergusson de eind streep en met de twee punten van War ner, die de snelste ronde op zijn naam bracht veroverde de Engelse equipe slechts twaalf punten. „Er worden heel wat wagens stukgere den," zei de leider van het Nederlandse MG-team ons voor het begin van de wed strijd. Hij kreeg gelijk, want van de 26 ge starte wagens bereikten er slechts 16 de finish, waarvan enkele met grote moeite. De Grote Prijs van Frankrijk dit jaar tevens de Grote Prijs van Europa heeft een dubbele zege voor Ferrari opge leverd. De uitslag van deze vierde wed strijd geldend voor het wereldkampioen schap der coureurs (formule 1-wagens) was: 1. Tony Brooks (G.B.) met Ferrari, de 50 ronden van 8.3 km. (totaal 415 km.) in 2 uur 1 min. 26,50 sec. (gem. 805:779 km per uur). 2. Phill Hill (U.S.A.) met Ferrari 2.01.53.8 (gem. 204:308 km per uur). 3. Jack Brabham (Austr.) met Coo per 2.03.04,2 (gem. 8202: 098 km. per uur). 4. Gendebien (België) met Ferrari 2.03.1 5. Mc Laren (G.B.) met Cooper 2.03.14.2, De snelste ronde kwam op naam van Stir ling Moss (BRM) met 2 min. 22,7 sec. (gem. 209,287 km. per uur). De stand in de competitie om het we reldkampioenschap der coureurs luidt thans: 1. Jack Brabham (Austr.) 19 pnt., 2. Tony Brooks (G.B.) 14 pnt., 3 en 4 Phill Hill (U.S.A.) en Rodger Ward (U.S.A.) beiden 9 pnt.; 5. Joakim Bonnier (Zweden) 8 pnt. Moss neemt met 2 punten —de snelste ronden in de Grote Prijzen van Nederland en Frankrijk leverden die op een be scheiden 14de plaats in. De strijd heeft ontbroken. Tony Brooks, le tandarts uit Londen, nam in de eerste •onde al de leiding. Liep vervolgens zo'n wintigtal seconden uit en leidde van start ,ot finish in de Grote Prijs van Frankrijk, die zondag bij een verzengende hitte op het circuit van Reims werd gereden. Neen, van de spanning hebben de toe schouwers het ditmaal echt niet moeten hebben. Mogelijk wel van de snelheid, want toen Stirling Moss die door een minder goede start vele seconden ver speeld had alles probeerde om zijn achterstand op de snelle Ferrari's te ver kleinen moest het ronderecord er enkele malen aan geloven. Even ging het er zelfs op lijken, dat de strijd tussen Moss en Brooks toch nog zou komen. In de 18de ronde zag Moss namelijk kans de derde plaats van de Cooper-rijder Jack Brab ham over te nemen. Maar ook dit zou niet de eerste Grote Prijs van dit jaar worden die Moss uitreed. Hij mocht dan het ron derecord op 2 min. 22,8 sec. hebben ge bracht (gem. 209,287 km. per uur) in de 42ste ronde kreeg de race voor Moss op nieuw een vroegtijdig einde. Op het moment dat het grote gevecht tussen de Ferrari van Brooks en de BRM van Moss zou losbarsten, wilde Moss juist iets te snel dopr een bocht. Hij reed met zijn BRM een korenveld in. Het zag er, toen het koren vlam vatte, even heel somber uit voor Moss, De brand was ech ter spoedig geblust. Voor de derde ach tereenvolgende maal was de waarschijn lijk beste Grand Prix-rijder van dit ogen blik uitgeschakeld. Brooks draaide rustig zijn laatste ron den en werd na een voortreffelijk gereden race als winnaar afgevlagd. De Nederlandse deelnemer Carel Go din de Beaufort die met een Maserati reed, werd tiende. Zijn achterstand op de win naars bedroeg 10 ronden. De Brit Stirling Moss had wel succes in een wedstrijd over 25 ronden voor formule 2-wagens, die hij met een Cooper-Borgward won. De uitslag van deze formule 2-race over 25 ronden was: 1. Stirling Moss (G.B.) met Cooper Borgward de 208 km. in 1 uur 4 min. 54,2 sec. (gem. 191,864 km per uur), 2. Davis (G.B.) met Porsche 1.05.06,8 (gem. 191,245 km per uur), 3. Joakim Bon nier (Zweden) met Porsche 1.05.52 (gem. 189.058 km per uur). John Surtees, de 25-jarige Britse snel heidsduivel, is de eerste wereldkampioen 1959 in de motorsport. Door zijn vijfde overwinning in de 500 c.c.-klasse op het circuit van Francorchamps in België heeft hij de titel wereldkampioen in deze klasse behaald. Surtees' overwinning betekende ook de vijfde zege van MV Agusta, dat hiermee het wereldkampioenschap merken op zijn naam schreef. De combinatie Sur- tees-MV vormde weer een klasse apart in het veld van 25 renners van wie veruit het grootste aantal op Norton reed. En al speelde Norton een overheersende rol onder de eerste zeven waren niet minder dan zes Nortons de overwinning bleef voor het Engelse merk een illusie. Van de start af snelde Surtees onbedreigd naar de overwinning, daarbij tevens een nieuw ronderecord vestigend met een gemiddel de snelheid van 193.888 km per uur. Motorsport De Rhodesiër Hocking kon hem het dichtst benaderen en reed gedurende de hele race van de „Nortonvloot" voor het veld uit, waarin Duke en Bown fel duel leerden om de derde plaats, welke ten slotte de oud-wereldkampioen voor zich opeiste. De Italiaan Venturi moest reeds na de eerste ronde een pitstop maken om een bougie te verwisselen, waardoor hij een aanzienlijke achterstend opliep. Hij herstelde zich echter prachtig, passeerde niet minder dan vijftien concurrenten en De Grote Prijs van Engeland motocross, die zondag is gehouden en meetelt voor het wereldkampioenschap, is een grote Engelse triomf geworden. De eerste drie plaatsen eisten de Engelsen voor zich op en als winnaar werd gehuldigd de B.S.A.- rijder Jeff Smith. De Nederlander Albert Dirks eindigde als vierde en was daarmee de best geplaatste buitenlander. De leider in het klassement voor het wereldkampioenschap, de Zweed Sten Lun- din, slaagde er niet in zich in de eerste manche te plaatsen en besloot daarom niet te starten in de tweede manche. Een twee de favoriet, de Brit Leslie Archer, had al evenmin een goede dag. Na een ronde in de eerste manche te hebben gereden moest hij noodgedwongen de strijd staken en dit zelfde lot trof hem in de tweede manche in de vierde ronde. De einduitslag was: 1. Jeff Smith (GB); 2. Dave Curtis (GB); 3. Derek Rickman (GB); 4/5. Albert Dirks (Ned.) en .T. Draper (GB); 6/7. L. Gustafsson en R. Tibblin (bei den Zweden). De stand voor het. wereldkampioenschap luidt thans: 1. Lundin (Zweden) 34 pnt; 2. Archer (GB) en Nilsson (Zweden), elk 20 pnt; 4. Broer Dirks (Ned.) 18 pnt; 5. Cur tis (GB) 17 pnt; 6. Smith (GB) 13 pnt. zou stellig nog tot een der ereplaatsen zijn doorgedrongen, zo de afstand groter was geweest. Hij werd nu vijfde. Hocking kende toch de vreugde van de overwinning, namelijk in de 350 c.c.-klasse, welke een onderonsje van Norton was. Norton had echter niets te vertellen in de zijspanklasse tegen BMW, dat veruit supe rieur was. Nadat op Hockenheim en in Assen de Zwitser Camathias had gezege vierd, viel nu wereldkampioen Schneider de overwinning weer ten deel. Al spoedig na de start nestelden Schneider en Cama thias zich aan de leiding, doch pech achter volgde de Zwitser ditmaal. In de derde ronde moest Camathias uitvallen. Schnei der had hierdoor de weg vrij gekregen naar een onbetwiste zegepraal. Fel daarentegen was het gevecht om de tweede plaats, waarvan Scheidegger tenslotte verdrongen werd door de Fransman Rogliardo. Het duel in de 125 c.c.-klasse tussen Ubbiali en Provini duurt onverminderd voort. In Francorchamps was Ubbiali, even als te Assen en Hockenheim, weer iets snel ler dan zijn stalgenoot Provini, al was ook hier het verschil minimaal: 0,4 seconde. De anderen trachtten zich vergeefs in de strijd om de overwinning te mengen. Maria Esther Bueno Wimbledon 1959 is een groot succes ge worden voor Zuid-Amerika. Want Olmedo mag dan de Amerikaanse „tennisnationa- liteit" hebben, hij is nog altijd Peruaan. En naast het Zuidamerikaanse succes van vrijdag in het heren enkelspel kwam dan zaterdag de triomf van de 19-jarige Bra ziliaanse Maria Esther Bueno in het da mes enkelspel. In twee sets met de cij fers 6-4, 6-3 versloeg zij in de finale de vier jaar oudere Darlene Hard en door- T ennis brak daarmee de Amerikaanse hegemo nie in het dames enkelspel op Wimbledon, die 21 jaar heeft stand gehouden. Darlene Hard miste, evenals in 1957, toen Althéa Gibson haar in de finale de pas afsneed, voor de tweede maal de titel op een haar Een pleister op de wonde was, dat zij toch tweemaal zegevierend uit een eindstrijd stapte: met haar landgenote Jeanne Arth in het damesdubbelspel en met Rod La- ver, de verslagen finalist in het heren en kelspel, in het gemengd dubbelspel. Met twee titels werd Darlene Hard toch nog het rijkst beloond. Want Laver, die ook in drie finales uitkwam, miste een dou ble door een nederlaag in de beslissende strijd in het heren dubbelspel. Met Mark als maat werd hij verslagen door zijn landgenoten Emerson en Fraser in een matig gevecht, dat niettemin bijna drie uur duurde. De hitte het was 28 gra den en tot heden de warmste dag van het jaar in Engeland was hieraan niet vreemd. Zo'n honderd toeschouwers op het centre-court moesten, door de hitte bevangen, worden weggedragen. Maria Esther Bueno, de eerste Zuid amerikaanse Wimbledonkampioene, be schikte over een scherpere en bovendien meer vloeiende slag, vooral in haar ser vice, dan haar tegenstandster, die zicht baar leed onder de hitte en het belang van de strijd. Ofschoon zij haar service in de openingsgame verloor, kwam Bueno te rug om een voorsprong te nemen van 3-1. Hard kwam tot 3-all, maar een dubbelfout leidde ertoe, dat zij haar service verloor in de tiende game, waardoor de set voor haar verloren ging in 24 minuten. In de tweede game van de volgende set verrekte Darlene Hard haar rechter been bij een poging een laag geplaatste bal te halen. Maar ofschoon zij tijdens het ver dere verloop van de partij enigszins met het been trok, scheen zij er toch nage noeg geen hinder van te hebben. Bueno brak in de vierde game door Hards ser vice heen en kwam op 3-1, nadat Hard haar vijfde dubbelfout had gemaakt. Bueno breidde haar voorsprong uit tot 5-1, doch toen de nederlaag voor Hard reeds onafwendbaar scheen, vlamde de Amerikaanse op en met goed geplaatste volleys bracht zij haar achterstand terug tot 3-5. Bueno had echter toen de service en met een ace en twee diepe volleys kwam zij op 40 love voor, drie matchpun- ten. Hard redde de eerste met een zuiver geplaatst schot, maar alle hoop vervloog daarop toen zij een volley buiten de lij nen plaatste. De beslissing was gevallen, in 43 minuten. Met de steun van Jeanne Arth, die ver uit het sterkste speelde van het kwartet, behaalde Darlene Hard wel de titel in het dames dubbelspel. De Amerikaanse kampioendubbel mocht weliswaar de eer ste set verliezen, vooral door het falen van Hax-d, het spel van haar tegenstand sters, de Amerikaanse Beverley Fleitz en de Engelse Christine Truman zakte daar na dermate in, dat het Arth en Hard wei nig moeite kostte toch nog een ruime ze ge te behalen: 2-6 6-2 6-3. Ook nu weer was er zeer teleurstellend spel van Christi ne Truman, waardoor Beverley Fleitz voor een hopeloze taak kwam te staan. Goede slagen waren zeldzaam... En met aan haar zijde een in voortref felijke vorm spelende Laver kon Darlene Hard aan het kampioenschap in het da mes-dubbelspel ook nog verbinden de ti tel in het gemengd dubbelspel. Wederom stond zij tegenover Maria Bueno, die ook een Australiër, Fraser, als partner had. Maar dank zij Laver won zij nu, zelfs met grote overmacht: 6-4 6-3. Voor de negende maal na de oorlog ging de titel in het heren dubbelspel naar Australië, wat overigens reeds voor de finale vast stond, daai deze een geheel Australische aangelegenheid was. Ook hierin was Laver de sterkste speler, maar ofschoon het aantal games tot 69 opliep en de wedstrijd niet minder dan twee uur en 53 minuten vergde, bereikte de strijd zelden de hoogte van vorige finales. De ser vice was overheersend en het meeste suc ces hierin had Fraser. De enige keer dat hij faalde met zijn service was in de der de set bij 8-7. Overigens een monotoon „ge vecht", dat tenslotte Emerson en Fraser de titel bracht zij versloegen Mark en Laver met 8-6 6-3 14-16 9-7 die zij over namen van de kampioenen 1958, de Zwe den Davidsson en Schmidt. Zowel in 1957 (met Hoad), als in 1958 (met Cooper) was Fraser op de laatste hindernis naar het kampioenschap in het heren dubbelspel gestruikeld.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3