Darrigade won eindsprint na zware etappe over Aspin en Peyresourde MEDEDELING Kattenburg* „Azen" bij elkaar over eindstreep met Gaul op de elfde plaats Gele trui bleef voor Vermeulin De tour in cijfers Fraaie zege van Herman Beidschat tegen de Alconbury Pathfinders Robic moest drie keer voor gesloten overweg wachten Martin Jole was de uitblinker aan slag De Groot naar ziekenhuis in Toulouse gebracht 11 Wielrenner overleden De Munk (DOS) op de transferlijst Sparta lootte vrij voor de eerste ronde In Nijmeegse Vierdaagse starten 14.537 wandelaars DINSDAG 7 J IJLT 1959 Op 4 september 1870, na het beëindigen van de Frans-Duitse oorlog, werd in St. Gaudens de derde republiek geproclameerd, de zoveelste belangrykc omwenteling in de Franse geschiedenis. Gisteren, op 6 juli 1959, had men in datzelfde St. Gaudens getuige moeten zyn van een opzienbarende omwenteling in de 46ste Tour de France. De tweede Fyreneeën-etappe, over de Aspin en de Peyresourde, immers zou zo waren althans de verwachtingen een duidelijker beeld geven van de werkelijke krachtsverhoudingen. Het liep allemaal anders. Dat André Darrigade op het auto circuit „Du Comminges" vyf meter voor de streep rechtop kon gaan zitten als win naar uit een kopgroep van 25 man met alle „azen", zegt genoeg. Evenmin als zondag de Tourmalet, bleken thans de 1480 meter col d'Aspin en de 1563 meter optorende col de Peyresourde de rol van de machtige scherprechters, die men hun had toebedeeld, te kunnen spelen. De geëffende wegen over deze twee cols boden de klimspecialisten uiteindelijk geen uitzicht op een beslissende winst. Integendeel, alles bleef zoals het was. Ver- meulin behield de gele trui, die Gaul vandaag had willen ver- I tvANCtli °veren om het moreel in de Neluxploeg te stimuleren en de Belgen zullen dinsdag weer de gele petten als leiders van het ploegcnklassement dragen. Darrigade versterkte bovendien zijn positie in het punten klassement. Het tweemanschap Bahamontes-Gaul, dat op de Peyresourde achter Huot een voorsprong van anderhalve minuut had bevochten op de concurrentie, moest deze winst in de laatste 50 km over vlakke wegen door een prachtig toeristisch landschap weer geheel prijs geven. Goddet heeft met de decentralisering van de bergtoppen in de Pyreneeën een slechte gooi gedaan. Van de overige leden van de Neluxploeg eindigde Marcel Ernzer aan de zijde van zijn brpodheei in de kopgroep. Op drie minuten en 43 seconden kwamen Aldo Bol- zan en Piet Damen. die op de eerste klim niet onder deed voor mannen als Rivière, Anquetil, Baldini en Bobet, maar die bij het dalen angstig de remmen dichtkneep, binnen. Op negen minuten 14 sec. eindigde Van den Borgh weer zwaar door pech getroffen Piet van Est. Piet de Jongh en Gerrit Voorting. Bram Kool en Jaap Kersten kwamen bijna 16 minuten na Darrigade in St. Gaudens aan. De grote verrassing was het opgeven van Vito Favero (vorig jaar tweede in het eindklassement), die bij de beklimming van de Aspin al ver achter was geraakt en nog voor de top de strijd staakte. In tegenstelling tot zondag was er dit maal geen lange aanloop voor de bergen. De uitslag van de elfde etappe, Bagneres de Bigorre—Saint Gaudens (119 km.) was: 1. Darrigade (Fr.) 3.19.30 (met bonificatie 3.18.30); 2. Saint (West-Zuid-West) 3.19.30 met bonificatie 3.19.00); 3. Bobet (Fr.); 4. Anquetil (Fr.); 5. Vermeulin (Parijs-Noord- Oost); 6. Hoevenaars (België); Graf (Zwits/Dld); 8. Desmet (België); 9. Hoorei- beke (Parijs-Noord-Oost); 10. Huot (Centr.- Zuid-Fr.); 11. Gaul (Nelux allen, in dezelfde tijd 3.19.30; 12. Robinson (Int. ploeg) allen in 3.19.30; 13. Ernzer (Nelux); 14. Anglade (Centr.-Z.-Fr.); 15. Mahé (West-Zuid-West); 16. Adriaenssens (België); 17. Planckaert (België); 18. Baldini (It.); 19. San Emiterio /Spanje); 20. Dotto (Centraal-Zuid-Fr.); 21. Friedrich (Zwit/Dld); 22, Bahamontes (Sp.); 23. Rivière (Fr.); 24. Falaschi (It.); 25. Sta- blinski (Fr.) allen in dezelfde tijd als Dar rigade; 32. Bolzan /'Nelux) 3.23.13; 33. Damen /Nelux) z.t.; 37. Pauwels (België) 3.23.13; 40. Brankart. (België) z.t.; 59. Van den Borgh (Nelux) 3.28.44; 61. Jansscns (België) z. t.; 67. Hassejforder (Fr.) z. t.; 73. Voorting (Nelux) z. t.; 80. Geminiani (Fr.): 82. Van Est (Nelux) 7.. t.: 86. Robic (Parijs Noord-Oost) z. t.: 88. De Jongh (Nelux) z. t.: 89. Gauthier (Cen- traal-Zuid-Fr.) z. t 96. Kool (Nelux) 3.35.21; 103. Kersten Nelux) z. t.. De Italiaan Favero. vorig jaar tweede in het eindkiasement, heeft opgegeven. j Het algemeen klassement, na de elfde -tappe luidt; 1. Vermeulin /Parijs N.O.) 58 j air 35 min. 28 sec.; 2. Desmet (Belg.) 58.36.45, op 1 min 17 sec.; 3. Hoevenaars (Belg.) o8.37.50 op 2.22; 4. Saint (West-Z-W.) 58.45.16, op 9.48; 5. Angiade (Centr.-Z.-Fr.) 58.46.25, op 10.57; 6. Mahé (Wést-Zuidwest) 58.46.52, op 11.24; 7. Rivière (Fr.) 58.47.41, op 12.13; 8. Bal- dim (It.) 58.48.32, op 13.04; 9. Bahamontes /Sp.) 58.48.46, op 13.13; 10. Gaul /Nelux) 58.48.53, op 13.25; 11. Adriaenssens (België) 58.49.35, op 14.07; 12. Anquetil (Fr.) 58.49.39, op 14.11; 13. Pauwels (België) 58.50.03, op 14.35; 14. Janssens (België) 58.51.29, op 16.01; 15. Gauthier (Centraal-Zuid-Fr.) 58.51.32, op 16.04; 16. Gral (Zwits/Dld) 58.52.18, op 16.50; 17. Bobet (Fr.) 58.52.37, op 17.09; 18. Robin son (Int. ploeg) 58.53.47, op 18.19; 19. Bono (it.) 58.54.18. op 18.50; 20. Marigil (Sp.) 58.56.07, op 20.39; 26. Brankart (België) j 58.57.43; 33. Ernzer (Nelux) 59.01.23; 39. Da- men (Nelux) 59.05.53; 43. Bolzan (Nelux) >9.08.33; 46. De Bruyne (België) 59.08.43; 55. Hassenlorder (Fr.) 59.12.19; 58. Voorting (Ne- mx) 59.13.36: 62. P. van Est /Nelux) 59.14.12; ■6. De Jongh (Nelux) 59.15.11; 70. Van den 1 Borgh (Nelux) 59.16.02; 73. Robic (Parijs-N.- Oost) 59.17.34; 75. ex aequo o.a. Géminiani 'Fr.) 59.18.28; 83. Kool (Nelux) 59.21.30; 89. Kersten (Nelux) 59.23.09. Het bergklassement na de elfde etappe 1 uidt: 1. Bahamontes (Sp.) 14 pnt.; 2. en 3. •tuot (Centr.-Z-Fr.) en Saint (West-Zuid-W.) 13 pnt.; 4. Gaul (Nelux) 12 pnt.; 5. Desmet (België) 10 pnt.; 6. Privat (Fr.) 9 pnt.; 7. Janssens /België) 8 pnt.: 8 t/m 10. Vermeulin I iParijs-Noord-Oost), Mahé /West-Z.-West) en Stablinsky /Fr.) 7 pnt., 11. Dotto /Centr. Z. Fr.) 6 pnt., 12 en 13. Rivière /Fr.) en Bobet Fr.) 5 pnt., 14 en 15. Hoevenaers (België) en i Krnzer /Nelux) 4 pnt. Het ploegcnklassement van de elfde etappe uidt: 1. Frankrijk /Darrigade, Bobet, Anque til 9.57.30), 2 en 3. België en Ccntraal-Zuid- r.) 9.58.30, 4. West-Zuid-West 10.02.43, 5. Ex quo Parijs-Noord-Oost, Zwits./Did., Nelux Gaul, Ernzer en Bolzan), Italië en Spanje, ile 10.02.13, 10. Int. ploeg 10.05.56. Het algemeen ploegenklassement luidt nu: België (Desmet Hoevenaers, Adriaenssens) (6.04.10 2. Frankrijk 176.29.57, 3. West-Zuid- >Vest 176.32.46. 4. Centraal-Zuid-Frankrijk 176.34.39, 5. Parijs-Noord-Oost. 176.37.02, 6. Spanje 176.44.15, 7. Italië 176.46.46, 8. Zwitser- i land/Duitsland 176.54.31, 9. Nelux 176.56.09, 10. Int. ploeg 177.17.17. Vrijwel onmiddellijk na het vertrek uit Bagneres de Bigorre op een hoogte van 530 meter, begon de weg te stijgen. Door vriendelijke dorpjes, die in geen enkel op zicht van de gehuchten vlak over de na bije Spaanse grens te onderscheiden zijn zelfs de namen zouden op het Iberisch schiereiland geen gek figuur slaan en tussen imposant oprijzende bergketens klom de karavaan langzaam omhoog. Gedachtig aan de les van zondag, toen de Nederlanders de boot misten bij de beslis sende vlucht na de start uit Bayonne, ging Piet van Est de regionaal Queheille ach terna, die na 5 km bij Campan aan de haal wilde gaan. Het werd een mislukking, evenals zijn vlucht met de Italiaan Bruni. Daarna kwam de jonge Van Est in het spel niet meer voor. Dotto als eerste Jean Dotto, die zondag zijn reputatie als klimmer had verspeeld, wilde iets goed maken. Na 14 km, terwijl de wolkenflarden rond de toppen door de zon verdreven werden, ging hij er alleen vandoor. De grote mannen lieten hem gaan. Zij wacht ten op de aanval van Bahamontes, die 8JULI-13e ETAPPE 219KM Darrigade gaat alleen over de eind streep in St. Gaudens. kwam na 18 km, vlak voordat de werke lijke beklimming van de Aspin begon. Alleen Gaul kon het wiel van de Spanjaard pakken en net als op de Tourmalet danste het tweetal naar boven achter Dotto aan, die inmiddels al een minuut voor lag. Halverwege de klim had Rivière zich in het gezelschap van de vroegere Franse kampioen Huot losgemaakt uit het peloton, dat steeds meer begon af te brokkelen. Bal dini klom samen met Anglade, maar moest de winnaar van de Dauphiné Libéré laten gaan. Vlak onder de top kwamen de ver rassingen. Rivière werd door Huot gelost en Anglade en Pauwels voegden zich bij de wereldkampioen der achtervolgers. Van den Borgh liet Anquetil en Louison Bobet achter zich en zo ontstond op de top van de Aspin, die in de tweede categorie was ingedeeld, de volgende situatie: Dotto kwam als eerste door, op 30 secon den volgde Bahamontes, op 32 seconden Gaul, op 43 sec. Huot, op 1 min. 5 sec. An glade, Rivière en Pauwels, op 1 min. 20 sec. Marigil en op de negende plaats kwam Martin van den Borgh op 1 min. 25 sec. De Limburger had een voorsprong van 20 se conden op het peloton met Anquetil, Bal dini, Bobet en Piet Damen. De andere Nederlanders waren verder achter geraakt. Jaap Kersten had kort na het begin van de klim een lekke band ge kregen, Piet van Est, Kool, De Jongh en Voorting hadden gewoon moeten lossen. In de vrij gemakkelijke afdaling met lange rechte stukken, waarop snelheden van 80 km en meer werden bereikt, werd Van den Borgh door pech uit zijn prachtige positie geslagen. Ook Dotto moest door pech van de fiets en nog voordat na 40 km de klim naar de top van de Peyresourde volgde, kwamen de achtervolgers op Baha montes-en Gaul neerstrijken. Het spel be gon opnieuw. Stablinski er tussenuit Nu was het Stablinski, die het kruit ont stak. Huot ging achter hem aan en legde de basis voor de premie voor de strijdlus- tigste renner, die hem met grote meerder heid toegekend zou worden. Het tafereel van de Aspin herhaalde zich. Weer lieten Bahamontes en Gaul de anderen achter zich, haalden Stablinski in die inmiddels Huot voorbij had moeten laten gaan en kwamen gezamenlijk een minuut na Huot over de top van deze berg van de eerste categorie door. Stablinski lag twee minuten en 20 sec. achter op Huot Saint 2 min. 32 sec., Bobet en Ernzer 2 min 35 sec. en Rivière, Darrigade. Baldini, An quetil en nog een elftal anderen hadden een achterstand van 2 min. 45 sec. En weer kwam in de zo mogelijk nog snel lere afdaling van de Peyresourde een her groepering. Er vormde zich een kopgroep van 25 man, die ongeschonden arriveerde in St. Gaudens, waar Darrigade onbedreigd de sprint won vóór Saint en Bobet. Advertentie Uitsluitend voor clientele De reductie-brieven, die gedurende de voorverkoop recht geven op 40% resp. 10% korting, zijn aan onze cliëntèle verzonden. De mogelijkheid bestaat, dat U als cliënt om de een of andere reden geen brief ontving. Wanneer U toch voor deze korting In aanmerking wenst te komen knip dan deze mededeling uit en zend deze ongefrankeerd aan ons op met Uw naam en adres, dan ontvangt U alsnog Uw reductiebrief. Of kom zelf Uw brief bij één onzer zaken in ontvangst nemen. nediriindlA gi) SINDS 1856 Rotterdam, Beursplein 18, te!. 112870 Den Haag, Hoek Spuistraat, tel. 1160S3 Haarlem, Grote Houtstraat 36, tel. 10568 Utrecht, Lange Viestraat 3, tel. 10378 Goes, Lange Kerkstraat 27, tel. 2389 Zierikzee, Mol 3, tel. 2117 Het Nederlands negental heeft maandag avond een schitterende overwinning op de Alcoubury Pathfinders behaald. Met 5-4 bleven de mannen van Zukiwsky de meer deren over de sterke Amerikanen, die in Herman Beidschat een tegenstander van formaat hadden. Deze jonge speler had dit seizoen al meermalen laten zien, dat hy de opvolger van Urbanus zou kunnen wor- Honkbal den. Welnu, Beidschat toonde gisteren wat hy waard was. Hij paarde een groot con centratie- en doorzettingsvermogen voor een topwerper onmisbare kwaliteiten aan zyn goede techniek. Toen Dorrity in de vijfde innings, met een man op de honken, de bal voor een homerun in de tribune sloeg, leek Beidschat verslagen. Hy herstelde zich echter en stond in het verdere verloop van deze aantrekkelijke wedstrijd de Pathfinders nog slechts één honkslag toe. Was Beidschat defensief de grote man, in de aanval schitterde Jole. Met twee. tweehonkslagen en een honkslag uit vier beurten leverde de Haarlemmer een schitterende prestatie. De catcher van de Pathfinders Dorrity gaf een perfecte slagdemonstratie. Met een vrye loop, een honkslag, een tweehonkslag en een home run behaalde hy een gemiddelde van 1.000 In de eerste twee innings leek het erop, dat het Nederlands negental kansloos zou zijn tegen de worpen van Porter, want al had Jole dan een tweehonkslag gegeven en Urbanus een fraaie stootslag, vier maal werd een Nederlandse slagman met 3 sl. naar de bank verwezen. In de eerste helft van de derde innings De Zwitserse renner Paul Bigler, die gisteren bij de aankomst van een wedstrijd die meetelde voor het kampioenschap van Zwitserland op de weg voor amateurs, in eenzakte, is in een ziekenhuis in Genève overleden. Men vermoedt dat hij het slachtoffer is geworden van een zonne steek. Hij was 25 jaar. Hetzelfde hefschroefvliegtuig van het Rode Kruis, dat Daan de Groot na diens valpartij naar Bagneres de Bigorre heeft vervoerd, daalde maandagmiddag op een klein stukje grond aan de overkant van de straat, waar het ziekenhuis staat. Het was weer om de Amsterdammer te doen, want met hoeveel zorgen Daan daar ook werd omringd, de artsen vonden het raadzaam hem in Toulouse te laten on derzoeken en onder andere enkele foto's te laten maken. Gedurende de nacht had De Groot enkele malen overgegeven en dat heeft de geneesheren doen twijfelen aan hun oorspronkelijke diagnose, waar in alleen maar werd gesproken van een zonnesteek. Zodra vaststaat, dat een lan gere observatieperiode niet nodig is, zal De Groot de reis naar huis kunnen aan vaarden. Het was als in een dwaze film. Stelt u het zich eens voor: de Tourkaravaan, waarvoor de halve politiemacht van Frankrijk vier weken lang op de been is, waarvoor de wegen, waar de bonte la waaiige stoet langs trekt, uren lang voor elk verkeer zijn afgesloten, die gewichtige optocht, welke geen strobreed in de weg gelegd mag worden, is in de etappe van Bagneres naar Saint-Gaudens driemaal in de war gebracht door een locomotief met welgeteld vier wagons met houten pa len. Het was in de buurt van Antignac, na ruim 75 km, toen een overwegwachter vlak voor het eerste peloton met. een superieu re glimlach de bomen dichtdraaide. Met gierend geweld van remmen en wilde ge baren van de begeleidende gendarmes werden alle auto's en motoren tegenge houden. De renners konden nog door de vluchtpoortjes, de „portillons", overste ken, de rest moest blijven staan, minuten lang. Enkele tientallen meters achter het lei dende peloton kwam de kleine Jean Robic aanrazen en ineens stond hij voor de ge sloten bomen. De trein was in aantocht en Robic kreeg van de wedstrijdcommis sarissen geen toestemming meer over te lopen. Het mannetje met zijn valhelm en zijn jongensfietsje stond te stampvoeten van woede. In de verte kon hij de stof wolk van de groep, waarop hij zo verbe ten had gejaagd, zien wegtrekken. Langzaam rolde de trein ten slotte voor bij. Het leek wel een kwartier te duren. Toen gingen de bomen eindelijk open, voort ging het weer. De weg maakte een grote bocht naar links en in de volgauto's voelde men het aankomen.... nog geen kilometer verder klonk opnieuw de waar schuwing uit de luidspreker: stoppen, ge sloten overweg. Het voortsukkelende treintje, dat eerst van rechts was gekomen, passeerde nu links. Weer had de kopgroep gelegenheid gekregen door te gaan, weer werd alles wat gemotoriseerd was tegengehouden en weer reed de kleine Jean in de fuik van onverbiddelijke motoragenten. Gesloten overweg Hij mocht er niet dooi-. Mannetje Robic kon het niet opbrengen nog eens te gaan razen en tieren. Hij verborg het scherp ge tekende gelaat, in de handen en huilde. De machinist van het treintje, die met zicht baar genoegen over zijn voorrang'srecht naar buiten leunde, heeft het niet gezien. Dat hetzelfde treintje de volgerskara vaan enkele minuten later nog eens, voor de derde maal dus, de pas afsneed, was, hoe dwaas het de situatie ook deed zijn, niet meer van belang, want Jean Robic had zijn jacht allang opgegeven. Toen hij met ruim negen minuten achterstand bin nenkwam, kon hij zich troosten met de prijs voor de ongelukkigste renner. De vijand der Pyreneeën Martin van den Borgh is beslist geen goede maatjes met de Pyreneeën. Nog vers ligt het in het geheugen, hoe een on gelukkige valpartij met een gebroken sleu telbeen het vorige jaar tot gevolg had dat in de afdeling van de Portet d'Aspet Van den Borghs eerste Tour de France een onverwacht einde kreeg. Ook dit jaar zijn de grimmige Pyreneeën erg onvriendelijk voor de man uit Koningsbosch. Op de Tourmalet viel hij en maandag, in de rit naar St. Gaudens, zag hij opnieuw schone illusies in rook vervliegen. De gerecht vaardigde illusies op een goede plaats in het etappe-klassement, want na de maag- en darmstoornissen van de laatste dagen, was Martin weer in goede conditie en op de top van de bijna 1500 meter hoge As pin kwam hij als negende met slechts 1 min. 25 sec. achterstand op nummer één, Jean Dotto door. Omlaag ging het weer in een snelle vlucht, naar het dal van Arreay, een vlucht, die eigenlijk een aanloop was voor de klim van de Peyresourde. Nauwelijks was Van den Borgh aan zijn afdaling be gonnen, of de beruchte onzichtbare pecli- duivel legde een gemeen scherp steentje onder het achterwiel van de Nederlander. De wagen van Goldschmidt en Buchly zat voorin bij Gaul en de liasonwagen van de Neluxploeg was in geen velden of we gen te bekennen. Van den Borgh moest zelf een nieuwe band omleggen, hetgeen minuten extra vergde. Tot overmaat van ramp had ik mijn pomp onderweg verloren en de gonfleur werkte maar half. Ik had toen de fiets wel de berg af willen smijten, vertelde Van den Borgh aan de finish. Door de nerveu ze haast, waarmee de Limburger had staan repareren, was de band niet stevig om de velg gelegd. Het wiel spoorde niet goed en de gehele afdaling heeft Martin het kalm aan moeten doen. Dat ook voor een wielrenner in sommige gevallen haastige spoed zelden goed is, werd door de internationale wedstrijdcom missarissen nog eens extra onderstreept. Van den Borgh had zich niet de tijd ge gund de cilinder met perslucht in de klem aan het kader te bevestigen. Hij had het ding in de zak van zijn trui gestopt, het geen volgens het reglement uit veiligheids overwegingen is verboden. Het was de heren commissarissen niet ontgaan: 500 francs boete namen de Amerikanen de leiding, nadat zij in de tweede innings door roekeloos honklopen enkele goede kansen daartoe hadden laten liggen. Midvelder Chapman kreeg 4 w., Dorrity volgde met een twee honkslag en de honkslag van Mac Afee bracht Chapman over de thuisplaat. Leo Kops maakte een einde aan deze innings door een line-drive van Park te vangen. Goed coachen van Zukiwsky In de gelijkmakende slagbeurt zag men goed coachen van Zukiwsky. Beidschat kreeg 4 w. en ook Keulemans peuterde een vrije loop los. Met het tweede en eerste honk bezet kreeg Ben Tromp opdracht voor een stootslag, die prompt werd uit gevoerd. Tromp sneuvelde zelf op het eer ste honk, maar de beide honklopers scho ven een honk op. Houtkamp en Beidschat voerden ook het nu geseinde squeeze-play feilloos uit, waardoor Beidschat scoorde, Keulemans het derde honk bereikte en Houtkamp op het eerste kwam. Jole liet een bal lopen, waardoor Houtkamp op het tweede kwam en de volgende bal ranselde Jole in het midveld, waarop Keulemans en Houtkamp scoorden (3-1). In de vierde innings verkleinden de Pathfinders de achterstand tot 3-2. toen Balint na een vrije loop en een gestolen Lopk konjM/ofi teren van een slechte aan gooi van .catcher cTromp, die niei al te best speelde. In de vijfde slagbeurt namen de Ameri kanen weer de leiding, toen catcher Dor rity de bal voor een homerun in de tribune sloeg, waarvan ook Chapman kon profi teren (4-3). In de gelijkmakende slagbeurt was het weer Jole, die werper Porter kans loos sloeg. Met twee uit gaf hij een twee honkslag. Urbanus volgde met keiharde tik, die recht op de kortestop afkwam. Het einde van de innings leek gekomen, maar plotseling stuitte de bal hoog over de Amerikaan heen en Jole kon scoren. Urba nus bereikte het tweede honk en toen maakte Porter het enige Amerikaanse foutje, wat echter beslissend werd. De aangooi van Porter op zijn tweede honk- man miste de juiste richting en de bal ver dween via het midveld in de tribune, zodat ook Urbanus kon scoren (5-4). Daarna kwam er geen Nederlander meer op de honken, maar ook Beidschat hield stand. Grimmig schakelde hij vijf tegenstanders op 3 si. uit en slechts Dor rity bereikte via een honkslag de honken, maar verder dan het eerste kwam ook hij niet. Beidschat kreeg in de achtste innings Geurts als achtervanger en deze gerouti neerde speler steunde de EHS-er voor treffelijk. Na afloop voerde de Amsterdamse jeugd een ergerlijke bedelpartij op, die door nie mand kon worden tegengegaan. Het wordt nu toch wel de hoogste tyd, dat de KNHB maatregelen gaat nemen om deze toneel tjes te voorkomen. De uiterst sportieve Amerikanen konden slechts met moeite de kleedkamers bereiken. Ook wordt het tijd, dat bij wedstrijden van een bondsteam ten minste drie scheidsrechters aanwezig zijn. Nu nam veldscheidsrechter Jansen (VVGA) enkele beslissingen, die hij zeer zeker niet had genomen, als hij dichter bij de situatie had kunnen zijn. Werpersresultaten: Beidschat (Neder land): 8-3-7; Porter (Pathfinders): 10-2-6. Slagprestaties: Jole 750, Houtkamp 0.250, Urbanus 500, Dorrity 1000, Chapman en Farrabee 0.333, Mac Afee en Park 250. Voetbal In de Sportkroniek, het officieel orgaan van de K.N.V.B., komt weer een aanvul lende transferlijst voor. Zowel DOS al- UVS hebben tien van hun spelers te koop aangeboden, waaronder de Nederlands- elftaldoelman De Munck. DOS: Bout, Westphaal, Temming, Flad. Alen, Van Capelle, Wolf, De Munck. Krommert, Lammers. DWS-Amsterdam: Van Doorneveld. Feijenoord: T. van Pelt. IIVS: Rijshouwer, Kluivers, F. v. d. Zeeuw, C. v. d. Zeeuw, Verkuijlen, Bekke ring, Filippo, Devilee, Supusepa, Verhoeks. VSV: Spaans. VVV: Klaassens. Spikofski, Teeuwen. De landskampioen Sparta heeft voor de eerste ronde van het toernooi voor de nationale kampioenen om de Europese voetbalbeker vrijgeloot. Met Sparta en de bekerhouder. Real Madrid, die vrijgesteld is van de eerste ronde, zijn direct in de tweede ronde gekomen Boldklubben Oden- se (Denemarken), Young Boys (Zwits.) en Red Star -(Jdegoslavië). VOETBAL. Het Deense voetbalelftal heeft in Kopenhagen met 20 gewonnen van Noorwegen in een wedstrijd voor de voorronden van het Olympisch voetbal toernooi 1960. De returnwedstrijd tussen beide landen wordt 13 september in Oslo gespeeld. Wandelsport Het totaal aantal inschrijvingen voor de 43ste Vierdaagse afstandsmarsen van de K.N.B.V.L.O. in Nijmegen, die van 21 tot en met 24 juli gehouden wordt, bedraagt 14.537. Dat is 629 meer dan in 1958. Ingeschreven hebben voor de dagelijkse afstand van 55 km 1290 wandelaars, voor de 50 km 1676, voor de 40 km 11.151 per sonen en voor de 30 km 420 personen. Het totaal aantal militairen bedraagt 9086. 5451 burgers lopen dit jaar mee en er zijn 1341 dames. Het buitenlandse contingent telt 2801 wandelaars, uit België, Canada, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Israel, Italië, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, de Verenigde Staten cn Zwitserland. GOLF. Gary Player, de 23-jarige Zuid- afrikaanse golfspeler, heeft het open Brit se golfkampioenschap gewonnen dat in Muirfield werd gespeeld. Player had voor de vier ronden 284 slagen nodig. De Brit Fred Bullock en de Belg Flory van Donck deelden de tweede plaats met 286 slagen. Maandag zijn Jan Smidt, speler van het Nederlands honkbalnegental en lid van de honkbalclub H.H.C., en mejuf frouw Eveline v. d. Lof in het huwelijk getreden. In de hal van het stadhuis in Haarlem wenste Joop Geurts van „Schoten'' het bruidspaar geluk.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3