MARGO SOAP Londense kranten rekken hun bestaan verder Nobelprijswinnaar Forssmann wegens „ongeschiktheid" ontslagen IHLif fa bFrlFÖFn f>ijh r Sukarno begint formatie in overleg met Nasution De oude geest Vakbond geeft verzonden inkt vrij, maar handhaaft embargo op voorraad <^raatótcel NAAIMACHINES 3 Van dag tot dag Duitse jongen verdacht van moordaanslag op gara gewacht Kassem trakteert bij verjaardag van bewind Atoomkruiser Long Beach loopt weldra van stapel Aanslag in Rome bedreven door ,,De rode hand"? Britse Comets in lichte mate radio-actief now made in Holland with imported tobaccos NAVO-ministers komen niet bijeen vóór 13 juli Restaurant van Euromast gaat naar boven Medisch schandaal in Dusseldorp de Zuid-Zweden onder de bladluizen DINSDAG 7 JULI 1959 President Sukarno heeft bi.i de ontbin ding van de Indonesische grondwetgeven de vergadering de hoop uitgesproken, dat de terugkeer naar de revolutionaire grond wet van 1945 tevens een terugkeer zal be tekenen van „de geest van 1945". Ook zijn eerdere uitlatingen in deze zin.wek ten reeds de indruk, dat hij na 14 jaar onafhankelijkheidsgeschiedenis alles nog eens over zou willen doen. Door dat alles heen schemert de desillusie, die zo vaak het deel is van strijdersnaturen, die geen duidelijke onderdrukker meer tegenover zich vinden en hun in de strijd gekoester de idealen zien verschrompelen in een ge compliceerd heden. Die „geest van 1945" bestond immers slechts bij de gratie van de toenmalige koloniale vijand Nederland. En reeds lang voordat deze het veld ruimde traden de scheuringen aan de oppervlakte. Schiet partijen tussen het republikeinse leger en de Darul Islam deden zich al veelvuldig voor toen ook de Nederlandse troepen nog in het veld waren. Maar om die nationale geest, hoe broos ook, is het Sukarno ook in de vijftiger ja ren steeds te doen geweest, als hij de con touren van de koloniale vijand telkenmale krachtig aandikte, ofschoon zij in werke lijkheid allang vervaagd waren. Al jarenlang verkeren de Indonesische leiders in de positie van strijders, die geen duidelijk aanwijsbai-e vijand meer heb ben. Een generatie van bouwers en zwoe gers, die zeker ook in dit land te vinden zou zijn geweest heeft helaas geen kans gehad omdat zij allereerst op haar strijd baarheid werd gewogen en te licht werd bevonden. Vele thans zeer gerespecteerde landen hebben na hun zelfstandigworden lang durige inzinkingen beleefd, maar daarin onderscheidden zich al spoedig degenen, die vaak ten koste van hun populari teit en zelfs van hun leven de bouw stenen legden voor een nieuw en solide staatsgebouw. Dat die krachten ook in In donesië aanwezig waren en nóg zijn, is duidelijk, maar het is de vraag of zij m „de geest van 1945" kunnen gedijen. Advertentie dè zeep tegen huidaandoeningen f 2.75 per stuk. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. A. J. TEN DOESSCHATE - ZWOLLE In de nacht van 11 op 12 juni werd de Utrechtse garagewacht J. Nederhof door een overvaller neergeschoten. Hij liep daarbij zeven darmperforaties op en moest in ernstige toestand naar een zie kenhuis worden vervoerd. Na een intensief onderzoek is de Utrechtse recherche op het spoor geko men van de vermoedelijke dader. Zij heeft verschillende aanwijzingen, die een zware verdenking op de 17-jarige W. J. F. uit Keulen laden. Op de avond van de elfde juni hield een surveillancewagen van de politie een jon ge Duitser aan. die al enkele dagen in de omgeving van Utrecht rondzwierf met een bromfiets. Ili.i vertelde, dat hij veertien dagen met. vakantie in Nederland was en dat hij 's nachts bij boeren sliep. Zijn pas poort was in orde. Dezelfde nacht werd de garagewacht neergeschoten, achter in de garage waar hij dienst had. Do recherche, doorzocht bij haar onderzoek de hooibergen, waarin de .ionge Duitser geslapen had. Zij vond een grijze regenbroek, die sporen van alumi- niumverf vertoonde. In de hoek van de garage waar de overval plaats had stond een busje aluminiumverf. Er kwam ook een nylon kous tevoorschijn, die waar schijnlijk door de jongen als masker is gebruikt. Ten slotte vond de recherche de stukken van een lidmaatschapsbewijs van een Keulse gymnastiekvereniging, op naam van W. J. F. Bij navraag in Keulen bleek, dat deze W. J. F. op 2 juni was verdwenen met 100 mark van zijn patroon. De recherche wordt in haar vermoeden, dat hij de da der van de aanslag is, gesterkt door het feit, dat de Duitser sinds 12 juni spoorloos uit de omgeving van Utrecht is verdwe nen. Zijn signalement is: lang 1.70 meter, brede schouders, opvallend slanke heu pen, donkerblond achterover gekamd haar, donkerbruine ogen, zware wenk brauwen, grote handen en een gebruind gezicht. Hij is gekleed in een rood-wit- blauwe pullover, een rood hemd met zwarte noppen en een zwarte spijker broek. Hij rijdt op een bi-omfiets merk ..Zündapp" met „achter op het spatbord" het verzekeringskenteken 379 M.T.M. Het slachtoffer van de aanslag, de heer Nederhof, heeft vorige week het zieken huis verlaten. BEIROET, (UPI) Radio-Bagdad heeft meegedeeld, dat de Iraakse premier, gene raal Kassem, met ingang van 14 juli de ambtenaren een halve maand salaris heeft toegekend als extra toeslag en dat met in gang van dezelfde dag alle gevangenen een vermindering van 15 percent van hun straf tijd zullen krijgen. De veertiende juli her denkt het huidige regiem de Iraakse revo lutie van een jaar geleden. (Van onze correspondent in Londen) Na opnieuw een hele dag overleg tussen de drukinktfabrikanten en de vakbond blijkt de kloof tussen beide partijen nog steeds onoverbrugbaar te zijn. Of de Lon dense dagbladen woensdag de genadeslag zullen ontvangen, is nog niet zeker. De Londense vereniging" van dagbladeigena ren heeft nog veertien ton drukinkt te voorschijn getoverd, in spoorwagons on derweg naar de krantendrukkerijen, maar opgehouden als gevolg van het con flict. De drukkersbcnd, die een nogal te gemoetkomende houding heeft aangeno men tegenover de Londense bladen, die niet bij het eigenlijke conflict met de pro vinciale dagbladbedrijven en tijdschrifl- uitgeverijen zijn betrokken, schijnt bereid te zijn bevoorrading van de Londense kranten met drukinkt toe te staan. Indien het plan doorgaat kunnen zij tot het week einde draaien. Men vraagt zich af of de drukkersbond dubbel spel speelt, want deze vakorgani satie liet alle edelmoedigheid varen toen de drukinktfirma's aanboden hun gehele reservevoorraad af te staan aan de Lon dense pei's. Ware dit aanbod aanvaard, dan zouden de Londense bladen nog ver scheidene weken voortkunnen. De vereni ging van drukinktfobrikanten maakte al even weinig kans met een ander verzoe- ningsgebaar, namelijk door zich na een aanvankelijke weigering bereid te verkla ren tot onderhandelen, terwijl de staking voortduurt. Ook de drukkerspatroons had den dit al eerder goed gevonden. Er was ook een voorstel van de bond om een afzonderlijke regeling aan te gaan met de vijf drukinktfirma's, welke de Lon dense bladen bevoorraden, maar dit stuit te af op de tegenstand van de overige 32 drukinktfirma's. De gemoederen zijn der mate verhit dat er op het. ogenblik weinig of niets te beginnen valt. Ook is het on mogelijk in dit ingewikkelde conflict, waarbij aan de kant van de grafische nij verheid zoveel tegenstrijdige belangen be trokken zijn, de feiten duidelijk vast te stellen. Ook de provinciale pers. waar bij voorbeeld allang de veertigurige werk week is ingevoerd, lijkt tegen wil en dank in dit conflict te zijn meegesleept. Het Britse Lagerhuis, dat gisteren tij dens een door de oppositie aangevraagd WASHINGTON (AFP) Het eerste Amerikaanse oppervlakteschip met kern- aandrijving. de raketkruiser Long Beach zal op 14 juli op de werven van Bethle hem Steel Company te Quincy in Massa chusetts te water gelaten worden. De Long Beach (14.000 ton) is 261 meter lang en 22 meter breed. Tot comman dant van de kruiser is benoemd de kapi tein ter zee Eugene Wilkinson, die met de atoomduikboot Nautilus een tocht on der de ijskap van de noordpool heeft ge maakt. De Long Beach die twee reactors heeft, zal in 1960 volledig voor actieve dienst ge reed zijn en het jaar daarop of in 1962 deel gaan uitmaken van de Amerikaanse vloot. De motoren van het schip zijn van het zelfde type als die van de Amerikaanse atoomduikboten. Enkele ponden verrijkt uranium zullen voldoende zijn om het schip maandenlang te laten varen. De Long Beach zal worden uitgerust met raketten van het type Terrier en liet type Talos. De Terrier heeft een reikwijd te van ongeveer 16 km en gebruikt vaste brandstof. De Talos kan doelen op zeer grote hoogte vernietigen. Deze raket kan een kernlading meenemen en is volgens het Pentagon vooral doeltreffend bij gevech ten tegen supersonische vliegtuigen. De kosten voor bouw en uitrusting van de Long Beach worden geschat op ongeveer 250 miljoen dollar. debat eveneens probeerde de zaak op te helderen, faalde. Het was een voorzichtig en kalm debat, waarbij de regering en de verantwoordelijke oppositieleiders tracht ten elkaar zo beleefd en netjes mogelijk te bejegenen, teneinde de verzoeningspo gingen niet in gevaar te brengen. MacLeod, de minister van Arbeid, zei dat stakingen en uitsluitingen uit de tijd zijn. Hij staat klaar om te helpen, maar kan dat alleen als de bij het conflict be trokkenen zich inschikkelijk tonen. Op het ogenblik is dat. blijbaar te veel gevraagd. Enkele jaren geleden is de verplichte ar bitrage als een volkomen ondoelmatig gebleken middel afgeschaft. De onder handelingsvrijheid, met eventuele vrij willige bemiddeling, wordt thans door vrijwel iedereen als het beste middel be schouwd. In het debat werd de eventuele benoe ming, met goedkeuring van patroons en bonden, geopperd van een gezaghebben de, vaderlijke figuur, die de twee partijen, na deze gezamenlijk te hebben gehoord, een of andere oplossing zou moeten in fluisteren. In het verleden heeft zo iets meermalen goed gewerkt. Men krijgt de indruk, dat het losbarsten van het con flict uitsluitend is te wijten aan de scherpslijpers, zowel onder de patroons als onder de vakbondsleiders. TUNIS (Reuter) In Tunesische offi ciële kringen beschouwt men de bomont ploffing in de auto van een Tunesische journalist te Rome als zeer ernstig. Te Tunis is men van oordeel dat de aan slag verband moet houden met dergelij ke aanvallen op Tunesische burgers in West-Duitsland, Zwitserland en België. Hoewel genoemde kringen geen namen van personen of organisaties wilden noe men, die zij voor de incidenten verant woordelijk achtten, zeiden zij wel, dat de autoriteiten in Europa in staat moeten zijn tegen de daders op te treden. (In Ita liaanse dagbladen is de mogelijkheid ge opperd dat de aanslagen het werk zijn van de Rode Hand, een Franse organisatie die terreurdaden tegen Noordafrikanen zou bedrijven). Volgens de politie was een bom van ten minste 2,5 kg. tnt. onder de bestuurders plaats bevestigd. Het ene einde van een nylon koord was bevestigd aan de por- tierkruk, het andere aan de bom. Opende men de deur dan moest de bom ontplof fen. Het projectiel ontplofte echter toen een Italiaans jongetje onder de auto kroop om zijn bal te pakken. Het kind was op slag dood. Vijf andere kinderen werden gewond. De Cornets van de Britse luchtvaart maatschappij BOAC, vertonen radio-ac tiviteit, welke ten dele afkomstig zou zijn van strontium 90, het afvalprodukt van waterstofbomproeven. Dc radio-activi teit werd gemeten op de olie-achtige bui- tenlaag van de vleugels. Maar men ge looft niet dat de hoeveelheid schadelijk is. Bij wijze van voorzorgsmaatregel zul len de vleugels voortaan regelmatig wor den gewassen. Een woordvoerder van de BOAC zei. dat er geen gevaar voor passagiers en beman ning bestaat. Een Avon-straalmotor van één van de Comets is naar de fabriek ge stuurd om na te gaan of de motor radio actieve stofdeeltjes heeft ingezogen. In dien deze daarin geconcentreerd zouden zijn. zouden de werktuigkundigen, die de motoren onderhouden, gevaar kunnen op lopen. Van de zijde van de Britse radiologische beschermingsdienst wordt verklaard, dat de radio-actieve besmetting minder dan eentiende is van de hoeveelheid waaraan personeel van de kernindustrie zonder ri sico is blootgesteld. DJAKARTA (TJFI) President Sukar- no, voor bet eerst sinds zijn president schap belast met regeringsverantwoorde lijkheid, is dinsdag met zijn formatiepo gingen begonnen. Tot dusver is nog niets te zeggen over de samenstelling van het nieuwe kabinet. Sukarno heeft reeds me degedeeld geen besprekingen te zullen voeren met partijleiders. De nieuwe re gering zal worden gevormd op basis van besprekingen met personen, niet met par tijen. Een der eersten, die Sukarno maandag na de ontslagaanvrage van Djuanda ont ving was de chef-staf van het leger, ge neraal Nasution. Een woordvoerder van de Masjumi wil de zich dinsdag nog niet uitlaten over de recente ontwikkelingen. Hij verklaarde, dat het centrale comité van de partij zijn standpunt nog niet had bepaald. Zowel de P.N.I. als de P.K.I. hebben zich in dui delijke bewoordingen vóór Sukarno uit gesproken Ook de pers is over het algemeen op de hand van de president. Enkele bladen heb ben zich echter minder enthousiast be toond. Zo legt de nationalistische „Berita Indonesia" er de nadruk op, dat de rege ringsverantwoordelijkheid thans geheel bij de president berust. „Terugkeer is thans onmogelijk. Elke mislukking bete kent een directe mislukking van de presi dent en de allerhoogste leider. Alle suc cessen en tegenslagen liggen thans in zijn handen. Wankelmoedigheid of terugkeer zijn onmogelijk. Het herstel van de grond wet van 1945 is de laatste verdedigings linie" aldus het blad. SYDNEY (UPI) Het in Sydney ver schijnende ochtendblad de „Herald" schreef in commentaar op de jongste po litieke ontwikkeling in Indonesië, dat de wereld getuige is van „een zeer dun ge maskeerde coup d'état van het leger." „Met de ontbinding van de constitueren de vergadering en het gedwongen aftre den van de regering is de laatste preten tie van een pai'lementaire democratie op gegeven," aldus het blad, „maar de wer kelijke erfgenaam zal niet de president zijn, maar de chef van de generale staf. Generaal Nasution gaf er, evenals gene raal Ajoeb Khan in Pakistan, de voorkeur aan om te beginnen door middel van de president te werken. Het valt te bezien of Sukarno langer zal aanblijven dan presi dent Mirza" (van Pakistan). NEW YORK (UPI) President Sukar no zal in zijn. nieuwe functies ongeveer dezelfde macht hebben als de Amerikaan se president en misschien zelfs minder dan president De Gaulle van Frankrijk, aldus verklaarde het hoofd van de afde ling pers en public relations van de Indo nesische delegatie bij de UNO, Abdoellah Kamil, tijdens een interview voor de tele visie. Advertentie AVAILABLE IN LIMITED QUANTITIES ONLY •ft (Van onze correspondent in Bonn) De 54-jarige Nobelprijswinnaar profes sor dr. Werner Forssmann heeft per 31 december aanstaande zijn ontslag gekre gen als hoofd van de chirurgische afdeling van het Evangelische ziekenhuis te Dus- seldorp. Het bestuur van het ziekenhuis gaf als reden van het ontslag „ongeschikt heid" op. Het geval-Forssmann dreigt tot een pijn lijk medisch schandaal in de Bondsrepu bliek te worden. De Nobelprijswinnaar arts meent dat hij het. slachtoffer van een intrige is geworden en hij heeft een aan klacht ingediend tegen „onbekenden" we gens belediging. Het ziekenhuisbestuur heeft geweigerd de redenen van het ont slag nauwkeuriger te omschrijven. Professor Forssmann is er van over tuigd dat hij ongenoegen met. het bestuur heeft gekregen over een rapport dat hij heeft samengesteld over de hygiënische toestanden in het Dusseldorpse zieken huis. Toen hij op 1 januari 1953 werd aan gesteld, pleitte hij ir. dat rapport voor een PARIJS (Rtr) De permanente NAVO- raad heeft het Italiaans-Belgische verzoek om een bijeenkomst van de NAVO-minis- terraad voor de hervatting der Geneefse ministerconferentie verworpen. De raad heeft over deze kwestie driemaal verga derd. Een woordvoerder deelde mee, dat. er volledige eenheid van zienswijze onder de NAVO-leden bestaat. De gehele toe stand is besproken en er bestond kennelijk geen behoefte aan een bijeenkomst van de ministerraad, omdat er geen onenigheid aan westelijke zijde bestaat. In Rotterdam is men begonnen met het opvijzelen van de 240 ton wegende staal constructie, waarin op de top van de 102 meter hoge Euromast een restaurant en een winkelgalerij zullen worden ingericht. Het gevaarte wordt met hydraulische per sen langzaam omhoog gebracht, een kar wei waaraan 69 mensen in drie ploe gen van 23 dag en nacht zullen dooi-- werken. Men denkt ongeveer 131 uren no dig te hebben om het „kraaienest" op zijn plaats te krijgen. reeks verbeteringen Ondermeer wenste Forssmann dat alle pas-geopereerde pa tiënten enige tijd zouden worden onderge bracht in een zogenaamd groei-station en voorts klaagde hij over de liefdeloze be handeling van stervende mensen. „Tot vandaag toe." aldus de Nobelprijswin naar, „sterven de mensen bij ons nog in de badkamer". Dit. leidde tot een conflict met het ziekenhuisbestuur, waarbij men zich volgens Forssmann niet ontzag de ba sis van zijn Nobelprijs te ondergraven. Men is zover gegaan dat Forssmann's chi rurgische kwaliteiten in twijfel zijn ge trokken. Het ziekenhuisbestuur eiste op een gegeven ogenblik zelfs dat de Nobel prijswinnaar een examen zou afleggen om zijn geschiktheid als chef-arts te bewij zen. De Dusseldorpse artsenkamer heeft heid aan het licht zijn gekomen. Profes sor Forssmann, een leerling van de be faamde chirurg professor Sauerbruch, kreeg in 1956 tezamen met twee Ameri- dat echter geweigerd omdat van fouten van Forssmann nooit iets is gebleken en ook geen andere tekenen van ongeschikt- kaanse wetenschappelijke onderzoekers de Nobelprijs voor geneeskunde voor de door hem in 1.929 ontwikkelde sondering van het hart met een catheter Bonn en Dusseldorp zijn benieuwd naar het proces dat binnenkort voor het Dus seldorpse arbeidsgerecht zal beginnen, waar men Forssmann's aanklacht gaat behandelen. Men wijst er op dat Forss mann twee jaar geleden nog een onbeken de specialist was, die beroemd werd door een ontdekking, die hij dertig jaar gele den als jong arts had gedaan. Hij bewees in 1929, door zichzelf een buisje van 65 cm. lengte in een ader te stoppen dat het hart voor chirurgen niet onaantastbaar is. Zijn onderzoekingen leidden ertoe, dat men de werking van het hart directer ging waarnemen en dat men scherpere rönt- genbeelden kon maken. Tot na de oorlog had Forssmann weinig succes. Hij werd zelfs voor een medische oplichter aange zien. Nadat hij in 1956 tot de hoogte was geklommen, die hij volgens velen op grond van zijn medische capaciteiten verdiende stuit hij thans opnieuw op verzet. Er is van medische zijde twijfel over uitge sproken, of Forssmann op grond van zijn onderzoekingen wel in aanmerking ko men mocht voor de Nobelprijs. Veertig jaar Je zou het zo niet denken, wanneer je nog 39 bent, maar voor ons vrouwen be gint het leven ook of ook pas als je veertig bent. Je voorziet het op je veer tigste verjaardag niet. Het is precies als toen je 39 of 36 werd, gewoon een verjaar dag, je bent een jaartje ouder. Maar nau welijks is dat nieuwe levensjaar begonnen of je voelt de verandering. Het is alsof je in plaats van de koers noord-west, die je veertig jaren hield, door de wind gedraaid bent en plotseling in zuidelijke richting, in warm,ere stromen vaart. En de lucht om je heen is zo koesterend en je levenshemel zo onbewolkt blauw, dat je kordaat naar het zuiden doorstevent, en de sombere noordwestelijke wateren de rug toekeert. In de tram en de trein dacht je voor je veertigste jaar bij het binnenkomen van de nieuwe passagiers onrustig: „Is er een bij voor wie ik eigenlijk op moet staan?" Als je in de veertiger jaren verkeert kijk je de binnenkomers aan met een blik van: „Knap als je ouder bent dan ik" en je zit onwrikbaar, dat zien ze allemaal. Thuis was het voordien van de kant van alle huisgenoten „ik wil niet" geblazen. En je kronkelde je veertig jaar in alle bochten om. het mens en maatschappij naar de zin te maken. Ben je eenmaal veertig dan is je antwoord „ik wil wel" of nog korter, met nad.ru.k „ik wil". Een doodeenvoudige op lossing, alleen je komt er niet op als je 39 bent. Het vergemakkelijkt de rest van ie leven aanzienlijk, maar je moet er blijk baar eerst veertig voor zijn geweest. Op ouderavonden en officiële bijeen komsten, bij plichtmatige visites en tegen over de dokter was je voordien nooit ge heel vrij van schroom ten aanzien van je eigen mening. Je hield deze maar zoveel mogelijk binnen en je voelde je al bij voorbaat bereid tot applaus voor de anderen. „Na je veertigste zeg je ineens tegen je zelf: „Kijk, ik heb veertig jaar nagedacht, dat is ook niet voor niets geweest. Laat de anderen mij ook eens aanhoren". En je luistert ontspannen naar een- tegenstander en als deze een boven d.e veertiger is herken je onmiddellijk de redelijkheid in hem en je komt tot een plezierige, intelligente discussie. Slechts die onder-veertigers gaan onverdraagzaam te keer, je laat hen kalm uitrazen. Want iets anders dan uitrazen, een leeftijdsverschijn sel, is het niet. Dat, weet je dan. Dan heb je de druktemakers. Er is een grote groep mensen, die zich druk maakt over van alles. Over lonen, over liefdadig heid, over wol en schepen, over het weg dek, over protestanten en katholieken en negers, over het buitenland en het binnen land, over de buren en over jouw laatste brief. En nu wil ik niet beweren, dat deze ongelijk hebben, maar het vreemde is, dat ze zich er druk om maken. Ze kunnen alles precies zo goed of slecht bewerken zonder die drukte. Zonder zich uit vliegende haast een tekort aan slaap, een tekort aan eten, een tekort aan vrije tijd, een tekort aan liefde, een tekort aan gedachten aan te doen. Wij zien aan Churchill hoeveel een mens kan verzetten op zijn gemak. Na je veertigste ontdek je, dat alles even snel ook doodbedaard te doen valt. En de man nen? Je hele leven bekeek je hen, hoewel frank en vrij en bij tijden verliefd toch vanuit één ooghoek. Want je kon nooit weten. Wat je niet kon weten wist je niet, maar een atavistisch wantrouwen zetelde in je hart en nieren. Ben je veertig, dan besef je bij de eerste knappe man die je tegenkomt opgelucht: ..Kom. hij zal een stuk jonger zijn dan ik. Hij kijkt naar de twintigers", en meteen open je dat andere oog groot en goed en bekijk je alle mannen van top tot teen en taxeert hen openlijk op hun eigenschappen als waren ze voorwerpen op een veiling. En of ze al of niet op je gesteld zijn laat je koud. O, ik weet, de hertogin van Windsor was boven de veertig toen zij de Britse troon opvolger veroverde. En de geschiedenis wemelt vast van vrouwen, die boven de veertig het. manvolk onherstelbaar strik ten, in de geschiedenis vind je altijd wat je zoekt. Maar in de natuur doen wij er na de veertig zoetjesaan niet zoveel meer toe en daarom geloof ik, dat de mannen na dat tijdstip niet meer danig te hoop zullen lopen om ons. Doen ze het toch, och, dan zal het voortaan om ons mooie innerlijk zijn en wordt er met de rest niet zo'n haast gemaakt. Tenminste, dat veronderstel ik, want ik ben nog niet lang genoeg veertig om dit zeker te kunnen weten. Maps Valk Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 MALMö (UPI) Enorme massa's blad luizen bedreigen deze zomer de landbouw gewassen in Zuid-Zweden. De insecten be zorgen ook de stedelingen grote overlast daar een wolk bladluizen naar de steden is overgewaaid. De toestand werd bijzonder moeilijk toen ontdekt wei'd, dat de voor raden DDT in Zweden waren opgeraakt. Met speciale gecharterde vliegtuigen wer den nieuwe voorraden DDT uit de Ver- enigde Staten geïmporteerd. Uit de Oprechte Dingsdagse Haerlem-se Courant van 10 July 1759 ALZO door het overlyden van Jacob J'ansz., Koster, Voorzanger en Schoolmeester te Midlande op het Eyland Ter Schel ling, gemelde ampten va cant zijn geworden, zo word alle en een ygelyk, welke genegenheyd hebben, deeze Ampten weder te beklee- den op een fortabel Tractement en verdere profitabele Conditie, mits de bequaamheyd hiertoe bezittende, en wel voornamentlyk ook een compleet Onderwys in de Stuur- mans Konst te kunnen geeven, verzogt, zig aan te geeven voor den eersten Augustie aanstaande te Enkhuyzen aan den Heer en Mr. Andries van Vossen, Rentmeester en Drossaard van den Eylande Ter Schelling en Grien, welke van alles onderrichting en opening zal geeven.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5