wast Concert door de deelnemers aan de Improvisatiewedstrijd Teleurstellende expositie in Stedelijk Museum Amsterdam WITTER DAN DE WITSTE GEIT en spaart uw linnenkast Bescherm Uw haar tegen zon en water met haarcrème 9 „50 jaar verkenningen in de beeldende kunst De negen muzen Vittorio Podrecca overleden Jan Mul wordt docent aan Maastrichts conservatorium Hier is met Sunil gewassen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het wasgoed stralend wit wordt... werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten. Met Sunil hebt u min der waswerk, minder te wringen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw. Ook was machine en wringer varen er wel bij! „Het muzikale hart van Nieuw-Guinea" George Gross is zondag in Berlijn overleden HET INTERNATIONALE ORGELCONCOURS Festival Clark Gable in Madurodam Nederlandse Houtbond bestaat 50 jaar Verbouwing Amsterdamse schouwburg Oud-katholieke kerk Mgr. P. J. Jans tot bisschop van Deventer gewijd Reorganisatie van K.V.P.- jongerenorganisatie jj I IN S L» A U 7 JULI 1959 HET STEDELIJK MUSEUM heeft weer een tentoonstelling gemaakt voor de zomer in de geest van andere zomerexposities, die er plaats hadden. Weer is verslag be doeld van een ontwikkeling en wellicht wordt gehoopt op meer inzicht in de beel dende kunst van vandaag. Dat zal moeilijk blijven wanneer men niet over alles kan beschikken dat een ontwikkeling duidelijk kan maken. Voorzover nog veel onduidelijk bleef kan men het niet aan het Stedelijk Museum wijten. Ik acht het bijvoorbeeld mogelijk dat met een grote reeks schilde rijen iéts duidelijk gemaakt wordt omtrent het kubisme. Men moet dan een welover wogen keuze doen uit hetgeen door kubis ten geschilderd werd maar sindsdien zich verspreidde over de gehele wereld. Het zelfde zou ook het geval kunnen zijn met het Fauvisme. Bij wat het Stedelijk Mu seum thans brengt onder de naam „50 jaar verkenningen in de beeldende kunst" zijn enige Fauves vertegenwoordigd en hieruit blijkt dat de museumdirecteur bereid is buiten zijn meer persoonlijke voorkeuren, waarop hij recht heeft, te gaan. Wat mij betreft zijn die Fauves hier de aantrekke lijkste figuren! Het is niet altijd prettig te moeten roeien met de riemen, die men heeft. We willen dus voorzichtig zijn met. de beoordeling van exposities van het Sttedelijk Museum daar het gestelde ideaal nooit geheel bereikt kan worden. Dat men zich nu bepaalde tot voornamelijk eigen bezit en dat van enige met de leiding van het museum in beste verstandhouding verkerende verzamelaars is echter wel wat armoedig van doen. Het merendeel van het nu tot 28 september ge- exposeerde is ons bekend, goed bekend en in sommige gevallen te zeer bekend. Voor zover het mogelijk is enig inzicht te bevor deren is deze tentoonstelling volkomen overbodig; het hier geëxposeerde was veel al te zien in het museum. Misschien is er een bedoeling duidelijk in dit arrangement en die zou dan kunnen zijn het belang van enige Nederlandse schilders kunstmatig te verhogen door het vertonen van hun werk naast dat van Picasso, Bonnard, Van Don gen. Matisse, Rouault, Leger en Beckmann. Daarmee zijn dan Nederlanders vertegen woordigd die profiteerden van andermans verkenningen, terwijl de heer Sandberg in zijn geruchtmakend „Nu" er van getuigde weinig geloof te kunnen hebben in de grootheid van hen die anderer werk door gingen. En is Var. Dongen eigenlijk wel zo'n ver kenner geweest? Hij stond aan het begin van het Fauvisme. Maar juist hij was naast Marquet veleer een voorzetter van een traditie. Wat betreft vormgeving vond hij niets nieuws. Eigenlijk was Sluijters met zi.in al zo vroeg geschilderde Spaanse danseres wèl zo verrassend en komt het Kees van Dongens portret van een oude clown. Geen Murillo. Een van de beroemdste schilderijen van het Vaticaan, Het mys tieke huwelijk van de Heilige Catherina, blijkt niet van Murillo te zijn, maar een vervalsing. Toen het doek onlangs werd schoongemaakt, ontdekte men onder ge noemde voorstelling een landschap, dat omstreeks 1600 moet zijn geschilderd. Voorts werd geconstateerd dat minstens honderd jaar later het doek moet zijn overgeschilderd. Aangezien Murillo in 1682 overleed na verscheidene jaren niet gewerkt te hebben, kan deze meester de huidige voorstelling niet hebben geschil derd. Mr. Romke de Waard. Tot voorzitter van de Rijkscommissie van Advies voor Klokken en Klokkenspelen is benoemd mr. R. de Waard te Badhoevedorp (gemeente Haarlemmermeer) en tot secretaris dr. P. J A. M. de Bruyn te Kockengen. Carel Laöut. Op de zangersvergade ring van de Koninklijke mannenzangver- eniging Apollo is besloten de heer Carel Laöut te benoemen tot vaste dirigent vau „Apollo". De heer Laöut heeft reeds twee concerten als gastdirigent geleid. Portret. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft aan de Amsterdamse graficus A. J. Veldhoen op dracht verleend tot vervaardiging van een geëtst portret van de toneelspeler Johan Elsensohn. Eugenia Zareska. In de komende Holland Festival uitvoeringen van Cosi Fan Tutte zal de Roemeense alt Eugenia Zareska in plaats van Frances de Bossy die in de programma's is vermeld de rol van Dora Bella zingen. Van Ostade en De Miranda. Twee schilderijen van onbekende meesters die in het museum voor westerse en oosterse kunst in Odessa hangen, zijn thans ge ïdentificeerd als werken van Carreno de Miranda en Issaac van Ostade, zo meldt het persbureau Tass. Van Ostade werd ge ïdentificeerd als de maker van het schil derij „Als de herberg", en de Spanjaard De Miranda als de schilder van een vrou wenportret, aldus Tass. Muziekconcours Vichy. De Konink- o harmonie Orpheus in Tilburg zal op '/oek van de Koninklijke Nederlandse 'deratië van muziekgezelschappen, als nig Nederlands korps, o-ns land vertegen woordigen op het internationaal Europees nuziekconcoürs in Vichy (Frankrijk) in september. Dit concours wordt georgani seerd door de „Confédération Internatio nale des Sociétés Populaires de Musique", onderdeel van de UNESCO. Elk deel nemend land wordt slechts door één korps vertegenwoordigd. mij als een gemis voor dit werk hier niet aanwezig te zien. Dat is dan vermoe delijk veroorzaakt door het feit, dat het betrokken schilderij niet in eigen collectie of die van vrienden is. Het idee „verken ningen" komt er dan ook mager af. Ook Matisse's Odalisque is veel minder verken nend dan andere schilderijen van deze meester. En Bonnards „Strand van Cannes" is het resultaat van een ontwikkeling en niet zo maar een verkenning. Nu heb ik niets tegen genoemde schil ders. Integendeel. Het mooiste op deze ten toonstelling is werk van juist hen en ik wil haast Van Dongens „schele clown" noe men de vrouw met de witte jabot, een doek dat me dertig jaar geleden al pakte, toen de kunsthandel Buffa het in de etalage aan de Kalverstraat geplaatst had. Enfin, Van Dongen gold hier toen als een mondain en wat oppervlakkig schilder, zodat ik mag constateren dat we dan toch enigszins vooruit gegaan zijn. Om de boot niet te missen doet men nu dan zijn best voor het drukke gedoe van Wolvekamp, die ik ove rigens beter vertegenwoordigd zag in Ga lerie Espace. Graag erken ik ook dat Lu- ceberts schilderij me meer bevalt dan Da Silva's handig geschilderde produkt. Appel overtreft zijn opvolgers in het gebruik van veel verf. Lataster en Benner deden zich zelf geweld aan door Appels voorbeeld té volgen. Bij Appel, hoe men er ook over moge denken, blijft de verf mooier en dat bewijst dat zijn schilderen natuurlijker is. Temidden van het hem omringende werk blijkt hij trouwens toch het meest schil der: bij hem een duidelijke vorm, een hel der gestelde kleur, en soms ook gemakke lijker te zien dan een Corneille, wiens esthetische kwaliteiten er mogen zijn. Men hing het laatste, wat na de laatste oorlog ontstond, beneden en de rest bo ven. Zo is er dus van enige climax sprake. Boven ontmoet men de door mij geroemde figuren naast ook al enige in het begin van dit schrijven genoemden, naast wie ik zeker nog Dufy moet noemen. Er is meer moois. Uiteraard werk van Chagall, van Mondriaan (lelijk is zijn latere werk toch nooit te noemen), van Soutine en werk van de beeldhouwers Marini, Gonzales, Zadkine, Maillol, Lipchitz, Renoir, Richier en ook Carel Visser. Er is ook veel lelijks. Dat blijft altijd de houwdegenkunst van Har- tung (de uitdrukking is niet van mij). Ver wonderd is men over het succes van een Matta. Als diens werk gewoon figuratief was zou men gezien de weke fondantkleur, herinneringen oproepend aan gekleurd consumptie-ijs, er alleen maar lelijke woorden voor over gehad hebben. Dit is wel het toppunt van zelfbedrog! Kan men dan niet vergelijken met de kleurgevoelig heid van een Lucebert? Ziet men niet meer de zuivere instelling van een figuur als deze tegenover de verf in vergelijk tot Da Silva's ingeïnspireerde herhaling, waar door de verf een verzorging kreeg, die alleen maar verveling verraadt. Da Silva maakte wel mooiere dingen en had zo dan ook echt niet vertegenwoordigd behoeven te worden. Voor mij een bewijs, dat men zich met deze tentoonstelling er toch wel met een Jantje van Leiden heeft afge maakt. Charley Toorops kaasdragers hangen in de lucht Te gemakkelyk ware het te spre ken van de waarde van haar werk met dezelfde woorden. Juist omdat dit zich nu zo opdringt aan iemand, die niet bijster op Charley Toorops werk gesteld is, realiseer ik me dat deze schilderes in ieder geval toevoegde aan wat was, en dat men niet om haar heen loopt. Maar waarom dan hier niet de vroege schilderijen van Wil link, als bijvoorbeeld de „Jobstijding", dat met minder interessant is. Best mogelijk dat men aan het Stede lijk Museum moe van het organiseren ge worden is. Deze tentoonstelling is voor mij het resultaat van luiheid of gemakzucht. Wat me in het bijzonder opviel is dat schil derijen niet te zien waren van onder an deren de door mij hierboven geprefereer- den en verder ook de Picassa's, de Kruy- ders soms, de Roualt de Soutine en de Dufy. Omdat dit museum gebruikt wordt voor weinig interessante tentoonstellingen van „jonge kunst" uit veler landen, waar bij het al te veel op hetzelfde neerkomt, moet eigen bezit blijkbaar vertoond wor den op een bijzondere expositie in de Nieuwe Vleugel, die bestemd was voor de levende Nederlandse kunstenaars in de eerste plaats. Het gaat ons niet helemaal aan, maar gek vinden we het wel. Bob Buys GENèVE (UPI) Vittorio Podrecca, stichter en eigenaar van het wereldbe roemde „Piccolo'-poppentheater. is zondag in Genève op zesenzeventigjarige leeftijd aan longontsteking overleden. Ravel, Debussy en Rimsky-Korsakov schreven voor balletten van Podrecca's marionetten oorspronkelijke muziek. Meer dan dertig jaar- heeft Podrecca met zijn theater langs de wereldsteden gezworven. Zaterdagmorgen werd hij in Genève in een ziekenhuis opgenomen. Hoewel hij wist zeer ernstig ziek te zijn, stond hij erop dat naar de beste tradities in de wereld van de show de voorstellingen moesten doorgaan. Met. ingang van september is aan het Maastichts conservatoorium de Haarlemse componist en criticus Jan Mul benoemd tot docent in compositie, harmonieleer en in strumentatie. FILMFESTIVAL VAN DUINKERKEN. Op het filmfestival van Duinkerken, bedoeld voor films die betrekking hebben op Europa en de Europese eenheid, is de Nederlandse documentaire „En de zee was niet meer" van Bert Haanstra in de af deling nationale documentaires onder scheiden met de zilveren medaille van de Europese Gemeenschappen. Advertentie Neem meteen het voordelige reuzenpak Boeiende expositie illustreert internationaal congres in Den Haag (Van onze Haagse redacteur) Maandag is in het Haagse Gemeente museum een internationale conferentie- in-miniatuur begonnen. Het betreft hier het congres van een twintigtal leiders van verzamelingen van muziekinstrumenten, waartoe het initiatief is genomen door het hoofd van de afdeling muziekinstrumenten van het Haagse Gemeentemuseum, de heer J. van der Meer, en een Berlijnse hoog leraar. Vertegenwoordigers van verzame lingen uit Frankrijk zowel van het eth- nografisch museum als van de collectie van het Conservatorium Israel, Enge land, Spanje, Zwitserland, Denemarken en de bèTdë Duifslanden hebb'èii zich de eerste dag beziggehouden met dé beginselen waarop men een internationale organisatie zou kunnen opbouwen. i Tegen de verwachting in bleken de standpunten zo ver uiteen te lopen, slat men 's avonds de geanimeerde discussies moest verdagen om de directeur van het Gemeentemuseum, mr. L. J. F. Wijsenbeek, gelegenheid te geven de tentoonstelling „Het muzikale hart van Nieuw-Guinea" te openen, welke ter gelegenheid van het congres tot en met 16 augustus te zien is. Hoewel deze expositie slechts één zaal in beslag neemt, waar achter rieten wanden de monotone zang der papoea's weerklinkt, is zij ongemeen interessant. In een boeien de inleiding wees de heer Van der Meer erop, dat het hier om zulke primitieve culturen gaat, dat onze gebruikelijke on derscheiding in vocale en instrumentale muzikale uitingen faalt: wat te zeggen van ht handklappen, voetstampen, het slaan op lichaamsdelen? V/at van de gewoonte om in oorlog met stokken of riemen op de rand van een prauw te slaan of van de „aardtrom", die uit een in de aarde gegra ven tunnel bestaat, waarbij dan op de grond boven deze tunnel wordt getrom meld? Een tweede moeilijkheid is uit te maken met welk instrument men te maken heeft. Een als trompet aangeduid instrument bij voorbeeld wordt ook wel als „bruibuis" gebruikt. Het laatste probleem is tenslotte om te bepalen wat nog tot muziek kan worden gerekend en wat niet. In het wes ten beschouwen we de locomotieffluit en de fietsbel niet als muziekinstrumenten. In Nieuw-Guinea echter is de muziek vrij wel uitsluitend functioneel en is de este- tische muziekbeoefening schaars. De pri mitieve instrumenten dienen tot het geven van signalen, het lokken van dieren, het afschrikken van een vijand, het aangeven van dansritmen, liefdeswerving, het af wenden van natuurrampen en ziekten, het nabootsen van stemmen van geesten en de begeleiding van heilige handelingen. De muziek en de instrumenten komen dus veel meer dan in Europa uit het leven voort en zijn daarin geïntegreerd; zij ma ken alle schakeringen van het bestaan van de Papoea mee. Hierin verschilt de muziek van Nieuw-Guinea niet van die van an dere primitieve volken. De Amerikaanse karikaturist en grafi sche kunstenaar George Gross is zondag nacht in Berlijn overleden. Hij was zes enzestig jaar. Gross, die in Berlijn was ge boren, trok in 1932 naar Amerika, waar hij in 1938 het Amerikaanse staatsburger schap verwierf. Onlangs keerde hij naar Berlijn terug. Hij was vooral bekend om zijn sociale critiek. Hij richtte zich vooral tegen militairisme, oorlogsprofiteurs en corruptie. MAANDAGAVOND BEGONNEN de Haarlemse Orgeldagen met een concert in de Grote Kerk, dat gegeven werd door de vier kandidaten, welke donderdag op het zelfde Müller-orgel tegen elkaar zullen concurreren in de even befaamde als ge duchte improvisatiewedstrijd, die nu voor de negende keer plaats heeft. Uwe Röhl uit Sleeswijk, die twee jaar geleden ook deelnemer was en waarachtig niet tot de minsten behoorde, opende nu de verrich tingen. met de Toccata en Fuga in F van Joh. Seb. Bach. Hij wist de polifonie van het werk duidelijk te houden, behalve in de. codfi van de Toccata, waar de discant niet boven de wat dik geregistreerde bas kon te voorschijn'treden. Overigens sprak' er uit de vertolking een zeer verantwoord begrip van de compositie en een vaardig en smaakvol speculeren met de voor handen klankmiddelen, vner rol het is de constnictie verhelderend voor te stellen. HANS HASELBöCK uit Wenen, die zijn verleden jaar verworven wisselprijs dit keer te verdedigen heeft, gaf met een interpretatie van een variatiewerk van Samuel Scheidt te kennen, dat hij met een fijne zin voor kleurgeving de mogelijk heden van het instrument veelzijdig ge ëxploreerd heeft. In een twaalftal onder scheidene registraties, die telkens de ka rakteristiek van het betreffende onderdeel dienden, groeide dit werk van Sweelincks leerling tot een gecoloreerde slotvariatie, die voox-al de stijl van de Hollandse „organis tenmaker" verraadde. Bovendien toonde Hasel- böck zijn speelvaardig- "heid met een Preludium vol Lisztiaanse pathe tiek. gevolgd door een romantische vrije Fuga van Franz Schmidt. De Nederlandse mededinger, Wim Daim uit Amsterdam, maakte vooral een fraaie beurt met de Passacaglia van Hendrik An- driessen, die hij in haar chromatische be wogenheid heerlijk opstuwde naar haar hoogtepunt, om haar dan kalm overwegend te besluiten. Verder gaf hij zijn beproefde ki'achten aan een Partita van Cor Kee over Psalm 116, die met zijn aanhef „a la Brabanconne" aan het bezoek van Koning Boudewijn van België appelleerde. Met dat al een prestatie die er wezen mocht. TENSLOTTE OPENBAARDE de Cana dese kandidaat Raymond Daveluy een op- vallend milde tendens inzake orgelklank, met de interpretatie van drie koraalvoor spelen van Brahms. De volheid van de majestatische orgelklank ontlokte hij aan het instrument ter vertolking van de Pre lude in C van Bach met de nobele pedaal figuur in zestienden, die er het karakter van bepaalt. Men kan zich wel eens af vragen of deze imposante erepoort wel in evenredige vei'houding is tot de ingetogen fuga die er op volgt en die, hoé edel zij ook klinkt, al heel weinig aanleiding geeft tot boeiende opstuwingen naar een climax. In ieder geval werd het mooie polifone weef sel van deze vredige fuga -klaar en door zichtig ten gehore gebracht. -MEN KÓN van de confrontatie met de vier kandidaten de indruk meenemen, dat het donderdag een spannende wedstrijd belooft te worden. ]os. de Klerk Maandag heeft de filmster Clark Gable, vergezeld door zijn echtgenote en de Fran se filmsterren Odette Ferrel en Jeanne Renoux, een bezoek aan de miniatuurstad Madurodam gebracht. De directeur van Madurodam, de heer G. Jungerius, bood Clark Gable namens de voorzitster der stichting, mevrouw B. Boon-van der Starp, de Engelse uitgave van 't fotoboek over Ma durodam aan. De heer en mevrouw Gable waren zeer enthousiast over het stadje en vonden Madurodam „the most fascinating city of Holland". De Nederlandse Houtbond viert thans zijn vijftigjarig bestaan. De bond is het representatieve orgaan voor de gehele Ne derlandse houthandel. De 1100 houthande laren in ons land zijn zo eensgezind dat de in de oorlog opgedrongen vakgroep nimmer een autoritaire machtspositie ge kregen heeft. Er zijn bij deze jubileum viering wel enkele wensen geuit. Zo acht men het onjuist dat de strenge voorschrif ten in de woningbouw eerder op goedkope dan op duurzame en goed afgewerkte hui zen zijn gericht, waardoor het gebruik van hout in deze sector tot een minimum is teruggedrongen. Er wordt thans ruim 60 pet. minder hout in de woningen ver werkt dan vóór de oorlog het geval was. Nederland is arm aan hout: 95 pet. van de behoefte dient te worden geïmpor teerd In de afgelopen jaren beliep de waarde van dë jaarlijkse houtaanvoer ge middeld een half miljard gulden per jaar. In de houthandel, waar dus met zeer om vangrijke kapitalen wordt gewerkt, vin den bijna 11.000 werknemers een bestaan. Het machine- en transportpark van de houthandelsbedrijven vex-tegenwoordigt een waarde van vele tientallen miljoenen guldens. De exploratie van nieuwe gebie den in Afrika heeft de aanvoer van hout uit dit wex-elddeel na de laatste wereld oorlog belangi-ijk doen stijgen. Nog steeds zijn Amsterdam en Zaandam de grootste aanvoexTiavens. De Nederlandse Houtbond is sinds 1951 gevestigd aan de Amsterdam se Keizei-sgracht 321. Men besloot het geld dat voor de jubileumviering was .uitge trokken, te besteden aan de restaux-atte van het pand dat vermoedelijk in 1620 is gebouwd en als „Het Roode Huys" bekend staat. Het herstel, dat onder leiding van architect C. J. Henke plaatshad, heeft f 150.000 gekost. Advertentie B. en W. van Amsterdam stellen de ge meenteraad voor een krediet van f 2.325.000 beschikbaar te stellen voor de vex'bouwing van de stadsschouwburg. Aan vankelijk was een verbouwingsplan ont worpen waarvan de uitvoering 3 4 mil joen gulden zou vergen, ïrxaar na overleg met. de dii'ecteur is in het afgelopen jaar een nieuw schetsplan ontworpen, dat een voudiger en goedkoper is. Men hoopt de ze verbouwing in de tweede helft van het volgend jaar te kunnen uitvoeren. De accommodatie voor de artiesten zal in belangrijke mate worden verbeterd (nieuwe kleedkamers, douches, liften en repetitiex-uimte). Ten behoeve van het Amsterdams Ballet zal aan de Lijnbaans gracht een oefenzaal van tien bij tien me ter worden gebouwd met daarbij horende installaties. De kosten voor het stofferen en meubileren van de nieuwe ruimten zijn niet in het bedrag inbegrepen. Advertentie In de kathedx-ale oud-katholieke kei-k van Sint Gex-trudis te Utx-echt, is monseig neur P. J. Jans vanmorgen tot bisschop van Deventer gewijd. Mgx\ Jans is de twaalfde oud-katholieke bisschop van De venter. Hij volgt bisschop Lagerwey op, die op 13 iriaart is overleden. De wijding werd verricht door de aarts bisschop van Utrecht, mgr. dr. Andx-eas Rinkel. Assisterende bisschoppen waren de bisschop van Haaidem, mgr. Van der Oord, en de bisschop der Oud-katholieke Kerk in Zwitsexdand, mgr. dr. Kiiry. Voorts wax-en aanwezig de wijbisschop van de Oud-katholieke Kerk in Duitsland, de bisschop van de Poolse nationale katho lieke kerk in Polen en de bisschop van Fulham als vertegenwoordiger van de aartsbisschop van Canterbury. De bisschoppen droegen kostbare eeu wenoude rood-fluwelen misgewaden. Een van deze gewaden -was afkomstig van de vijftiende-eeuwse bisschop David van Bourgondië. De wijdingswoorden werden uitgespro ken door de aartsbisschop van Utrecht. Daarna werd mgr. Jans tot bisschop van Deventer gewijd door de gezamenlijke handoplegging der bisschoppen. Uit handen van de aartsbisschop ontving mgr. Jans zijn waardigheidstekens: de bis schoppelijke ring, het evangelieboek, het kruis en de bisschopsstaf, een uit 1570 da terende vergulde gothische kromstaf. De plechtigheid werd ook bijgewoond door de minister van Justitie, mr. A. C. W. Beerman, de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. graaf De bestuursraad van de jongerenorgani satie van de K.V.P. heeft het partijbestuur geadviseex-d te komen tot een geheel an dere opzet van zijn ox-ganisatie. Op grond van dit advies zal het partijbestuur bin nenkort voorstellen doen aan de bestuurs raad van de K.V.P. In grote lijnen zal het advies van de jongex-enorganisatie gevolgd woi'den. In de huidige structuur van de iongex-enox-ganisatie komen naar de me ning zowel van de iongei-en zelf als van het nartijbestuur onvoldoende de bedoe- "ngen tot hun recht, welke b:; de oprich ting voor ogen hebben gestaan. In de nieuwe opzet wordt een groot deel van wat men nu ziet als organisatorische ballast over boord se*et. Zij is er op ge richt de jongei'en in eigen jongerengroepen het gespreksmilieu te verschaffen, dat voor de politieke meningvorming nood zakelijk is. Advertentie BLOUSES BL O U S O N S in vele leuke tinten Gen. Cronjéstr. 12.1 van Lynden van Sandenburg, de burge meester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz. Tal van vertegenwoordigers uit het oecumenisch werk, o.a. het dagelijks bestuur van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland, en van verscheidene andere instanties binnen en buiten de Oud-katholieke kerk.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7