Bekende plekjes in „schoon België Monumenten van een rijke cultuur Raad van de Franse Gemeenschap op Madagascar bijeengekomen 5 Persfotografen op Majorca zijn hun toestellen kwijt Straaljagerescorte voor Koning Boudewijn DINSDAG 7 JULI 19 5 9 LANG VOORDAT EB. ZELFS maar sproke was van een Benelux-akkoord of an welk ander integratieverdrag tussen de heide lage landen aan de Noordzee kenden en waardeerden de Belgen en de Vaderlanders elkander reeds als goede naburen; een waardering die voor een niet ('ering deel toe te schrijven was en nóa is aan het hijzonder intensieve toeristenverkeer. Iedere zomer, ja, vrij- wel elk weekeinde komen de Belgen hij tienduizenden over onze landsgrenzen om in Holland-verpozing te zoeken. De tegenstroom van Nederlanders die in de Belgische steden, de kustbadplaatsen en de Ardennen neerstrijkt, is zo moge lijk nog omvangrijker. Dit alles heeft geleid tot een zeer groot wederzijds be grip en een hartelijke verstandhouding tussen de heide volkenzonder welke alle economische, -politieke en culturele overeenkomsten dode letters gebleven zouden zijn. Land en volk van België zijn dan ook in ons land uitermate popu lair geworden in de loop der jaren en wij verneuken ons op onze beurt in de bijzondere sumpathie van onze zuider buren, hetzii Vlamingen of Walen. Van het vele markante stedenschoon dat ..mooi België" de Nederlandse toerist te bieden heeft, reproduceren wij hierbij ter gelezenheid van het bezoek van Koning Boudewijn I, enkele der bekend ste plekjes. Zij vormen de neerslag in steen van een roemrijke cuïtuür, die als geen anaere aan onze eigen beschaving verwant ts. De foto links bovenaan toont u een 'mekje van de aloude Grote Markt in Brussel met zijn wcrcklbefaamde gilde- huizen, welker vergulde gevels schitte ren in de julizon. De bloemenmarkt ov deze Grand Placebehoort; tot de voornaamste attracties voor fotografe rende toeristen. Rechts bovenaan de ..Monumentenrif van Gent, met, van links nam rechts, de Sint Nikolaaskerk, het Belfort en de Sint Baa,f-kathedraal Daaronder, links, de Maas bij Namen met de fraaie brug van Jambes en de machtige Citadel op de achtergrond. Daarnaast,, rechts, een doorkijkje op de Grote Markt van Antwerpen, die bijna net zo schilderachtig is als haar Brus selse naamgenote. De foto daaronder geeft een Idee van de moderne Belgische architectuur. Het is de monumentale ingang van de Kurzaal van Oostende. FOE MENTOR (UPI) De politie van Majorca, die zeer strenge instructies heeft om de rust op het eiland, waar prins Albert van België en prinses Paola een deel van hun wittebroodsweken door brengen, te handhaven, heeft gisteren de Franse persfotograaf van Paris-Presse ge arresteerd. die het prinselijk paar zou hebben gefotografeerd toen zij op punt stonden in zee te gaan baden. Terrane werd gisteravond vrijgelaten, nadat de filmrol uit zijn camera in beslag geno men was, en zal het eiland vandaag waarschijnlijk moeten verlaten. Terrane kreeg zijn camera terug nadat de film rol eruit was genomen. De film zal na ont wikkeling het politielaboratorium aan de Belgische regering worden gezonden. Terrane's arrestatie was de climax van de actie die de Spaanse politie ondernam om het. paar tegen publiciteit te bescher men. De politie bezocht de fotografen in hun hotel en eiste alle camera's en films op. De toestellen zullen teruggegeven worden wanneer het paar vertrekt. In de Spaanse pers is tot dusver geen woord gepubliceerd over de wittebroods weken van het paar, krachtens bevelen van de regering. Prinses Paola heeft een zenuwcrisis ge kregen toen men haar meedeelde dat fo- 'ografen betrapt waren bij een poging haar met behulp van telelenzen in bad kostuum te fotograferen. De Spaanse po rtie heeft gisteren een groep journalisten, die trachtte met een bootje dichtbij de bungalow te komen om het echtpaar te fo tograferen met waarschuwwingsschoten verdreven. Gisteravond hebben prins Albert en prin ts Paola de zon zien ondergaan over de IiddeEandse Zee. Het paar reed met gro- 'c snelheid naar Cap de Mar en bleef 'whtbij het dorp in de auto zitten. Drie politieauto's dienden als escorte. Tegen 'onsondergang verspreidden zich uit de auto's leden van de „guardia civil" en mannen van de geheime politie door de omgeving. Zo konden de jonggehuwden ongestoord de zon zien ondergaan. Tananarive (UPI) De leiders van Frankrijk en van zijn uitgestrekte over zeese Gemeenschap voegen zich vandaag bij president de Gaulle in de hoofdstad van Madagascar. Premiers en ministers zijn met vliegtuigen aangekomen voor een zitting van de hoogste uitvoerende raad van de Gemeenschap, die vandaag en morgen door de Gaulle zal worden voorgezeten. De Gaulle heeft gister avond op een grote receptie de hoogste autoriteiten ontmoet van de Gemeen schap van dertien landen, die hij de vo rige zomer schiep. Uit Brazzaville kwamen de negerpre miers uit de elf Frans-Afrikaanse lan den met twee vliegtuigen, die zaterdag avond uit Parijs waren vertrokken. Met die vliegtuigen reisden ook premier De- bré, de minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, de minister van Fi nanciën Pinay en andere vooraanstaan de leden van de Franse regering. Die overtocht van Franse leiders uit Pa rijs naar Tananarive wijst erop, dat het de Gaulle ernst is met zijn stelling, dat de Gemeenschap een werkend geheel is van deelgenoten en geen organisatie, waarin alleen Frankrijk het voor het zeg gen heeft. De vorige drie bijeenkomsten van de raad van de Gemeenschap zijn in Parijs gehouden. De Gaulle wenst, dat volgende zittingen in verschillende hoofd steden van Frans-Afrika zullen worden ge houden. Vice-premier Soustelle maakt een in spectietocht in Oost-Afrika. Soustelle is gisteren uit Djibouti in Somaliland op de Comores aangekomen, een groep eilan den voor de kust van Madagascar. Na de zitting van de raad zal de Gaulle een tocht over de Comores maken en naar het nabijgelegen eiland Réunion, te za- men met Soustelle, waarna hij zaterdag naar Parijs terugvliegt. Debré en zijn ministers keren onmiddel lijk na de zitting naar Frankrijk terug. De bijzonderheden van de agenda van de raad zijn, als gebruikelijk, geheim gehou den. Gezegd wordt echter, dat de voor naamste onderwerpen de defensie en bui tenlandse zaken zijn De Koning der Belgen zal morgenoch tend omstreeks tien uur per vliegtuig uit België op Schiphol arriveren. De Koning vliegt met een Douglas DC 6 van de lucht haven Meisbroek naar Schiphol. Geduren de de vlucht boven Nederlands grondge bied zal hel vliegtuig worden geëscorteerd door een escadrille van twaalf straalja gers van het type F 86 K van de Neder landse Koninklijke Luchtmacht. De twaalf straaljagers zullen om kwart over negen 's morgens van de vliegbasis Twente opstijgen en naar het radiobaken bij Woensdrecht vliegen, waar zij op een hoogte van twaalfhonderd meter blijven cirkelen tot het vliegtuig van Koning Bou dewijn nadert. Nadat het vliegtuig van de Koning en het escorte om twaalf minuten voor tien boven Schiphol zullen zijn, zullen de escor terende vliegtuigen in de richting IJmui- den afbuigen en in de omgeving daarvan blijven cirkelen. Om ongeveer één minuut voor tien, het tijdstip waarop de Koning zijn vliegtuig op Schiphol zal verlaten, zul len de twaalf straaljagers van het escor te op een hoogte van driehonderd meter over Schiphol vliegen. Daarna zullen de straaljagers via Harderwijk naar de vlieg basis Twente terugkeren.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9