Favorieten schuwden de strijd met zware tijdrit in het vooruitzicht Caballero Ook HCK versloeg HHC Drie uitgeputte Nederlandse renners staakten de strijd De Tour in cijfers De JonghKool en Voorting donderdag in bezemwagen Le Dissez won de veertiende etappe Kool: Ik ben te jong voor dit werk 13 Zoekt U iets beters? tr*3i Grote Prijs Amsterdam werd afgelast Nederlandse ploegen voor titelstrijd op de weg Voges gaat naar DOS Rood en Wit-Haarlem aan Spanjaardslaan Jockey na val van paard overleden Trainer-pikeur Nico Bloemsaat verongelukt Jaarvergadering van de Lawntennisfederatie HVGB leed wederom een fikse nederlaag VVGA-EHS de grote strijd van weekeinde Weinig verrassingen in de bekercompetitie VRIJDAG 10 JULI 1959 |gg|| 'sltii.A..*.Llf De horloges van de tydwaarnemers tikten geduldig door. Le Dissez, winnaar van de veertiende etappe, zat al lang in het verfrissende had in zjjn hotel en nog steeds keek de Nederlandse kolonie op het autocircuit hoog boven het schilderachtig in een daJ gelegen Clermont-Ferrand vergeefs uit naar de eerste Nederlandse renner. Men wist, dat De Jongh en Kool bjj de beklimming van de Puy Mary in de bezemwagen waren gestapt. Men wist ook, dat Kersten, Damen en Gerrit Voorting op diezelfde Puy Mary gelost waren en ver in de achterhoede reden. Maar hoeveel de Nederlanders achter waren geraakt, was niet bekend. Le Dissez had voor de 231 km van Aurillac naar Clermont-Ferrand 7 uur 3 min. 31 seconden nodig gehad. De tijdslimiet bedroeg 10 I l>ANCfcBH[ percent en dus hadden Kersten, Damen en Voorting een speling van 42 min. 8 sec. Toen kwam de mededeling, dat ook Gerrit Voorting, die geruime tijd in het gezelschap van de Engelsman Brian Robinson en de Ier Seamus Elliott op meer dan een half uur achter de kop tegen een steeds sterker knagende inzinking had gevochten, de stryd had gestaakt. De in de laatste ritten gedecimeerde Neluxploeg was dus opnieuw drie leden kwijt geraakt. Want Kersten en Damen, die tientallen kilometers alleen moesten rijden, zetten door en kwamen nog ruim op tyd binnen. De rit van Aurillac naar Clermont- Ferrand door de aan toeristisch schoon zo rijk bedeelde arrondissementen Cantal en Puy-de-Dome werd geheel beheerst door een vlucht, waarvoor in de negende kilo meter de basis werd gelegd door Hoff mann, Van Aei'de en Bergaud. Achter hen reed 'een tijdlang de regionaal Queheille geheel alleen. Het peloton, waarin de „azen" zich spaarden voor de tijdrit op de Puy-de-Dome van vrijdag, peddelde ge noeglijk voort en bekommerde zich niet om de vluchters. Ook niet, toen na 20 km bij Saint-Ecernin de Cantal met zijn oude romaanse kerkje uit de 15de eeuw Gémi- niani een strijdmacht vormde, die achter de koplopers aanging. Géminiani, die in deze ronde een ondergeschikte rol speelt, had de kop in de wind gestoken, omdat hij in zijn eigen streek vooraan wilde zijn, zo mogelijk wilde winnen. Na 40 km kwam Queheille bij de kop lopers, die juist begonnen waren aan de lange beklimming van de 1589 meter hoge Puy Mary. Dertig kilometer lang steeg de weg langzaam omhoog. De groep Géminiani, die met een achterstand van 5'/s minuut was begonnen, zat onder de top dicht achter de leiders. Bergaud kwam het eerst door, 15 sec. voor de lange Saint, Advertentie Rook dan morgen eens (CONSTANTE KWALITEIT) fio JULI-15eET.-TUDRIT 12,5 KM L£ PUY DE DOM CLERMONT FERRAND lePeoge 8,4km die in de laatste steil stijgende kilometer zijn slag had geslagen en Géminiani en diens makkers los had gereden. Queheille volgde op 20 sec., Van Aerde op 1 minuut en daarachter met verschillen van enkele seconden passeerden Thomin, Le Dissez, Busto, Pauwels, Planckart, Géminiani, Cestari, Forestier, Lach, Picot, Mastrotto en de teruggevallen Hoffmann de top. Uit het peloton was Bahamontes speels weg gesprongen en had een achterstand van 6.45, Anglade van 6 min. 50, Anquetil, Gaul en Rivière van 7 minuten, Hoevenaars van 7 min. 20, Baldini had op Gaul een minuut verloren. In de lange snelle afdaling volgden diverse hergroeperingen. Bij de eerste ravitaillering, na 96 km, in Ruim-es-Mon- tagnes had zich een kopgroep van 16 ren ners gevormd, die een voorsprong van 4 min. 30 sec. had op het grote peloton. Uit de voorste gelederen viel Mastrotto door een lekke band terug en kregen Cestari en Hoffmann het te kwaad met de warmte, die dank zij een verfrissende wind echter lang niet zo drukkend was als woensdag. Honderden Nederlandse militairen uit het kamp La Courtine, die een 50 km. lange reis hadden gemaakt om onze jon gens aan te moedigen, juichten toen zij twee oranjetruien in de hoofdmacht zagen. Het was te vroeg, want die truien behoorden toe aan Ernzer en Bolzan. Ker sten kwam twee minuten later alleen, Damen zwoegde eveneens in zyn eentje twee minuten achter de Limburger en tenslotte volgde Gerrit Voorting met de twee Britten. In het 100 km. lange portaal tussen de Puy Mary en ae in de derde categorie ingedeelde toppen Vendeix en Diane legde het peloton zich bij de situatie neer en verloor meer dan 10 minuten. Op de laat ste berg kwam de grote groep 15 minuten na Le Dissez door, die met Queheille was gedemarreerd. Le Dissez gaat in Clermont Ferrand rustig als eerste over de eindstreep. (Telefoto) Le Dissez schudde in de 50 km ook nog Queheille van zich af en arriveerde alleen op het autocircuit van Clermont-Ferrand, 14 secnden voor Saint en ruim 3 minuten voor Picot, Van Aerde, Géminiani, Que heille, Busto, Forestier en Pauwels. Uit 't peloton hadden zich na 205 km. 24 ren ners losgemaakt, onder wie Gaul, Rivière, Baldini, Anquetil en Bahamontes, die 15 min. en 12 sec. na Le Dissez binnen kwamen. Van deze groep won Darrigade de spurt en daarmee 10 punten voor het klassement van de groene trui, die de tricolore steeds vaster om de schouders zit. In het alge meen klassement maakte Pauwels een sprong van de tiende naar de tweede plaats. Pauwels kwam in deze etappe 9 sec. tekort om de gele trui van zyn land genoot Hoevenaers over te nemen. De wedstrijden om de Grote Prijs van Amsterdam, die voor gisteravond waren vastgesteld, zijn wegens regen afgelast. Daar er voor de wereldkampioenschap pen, die begin augustus in Amsterdam en Zandvoort worden gehouden, geen avond meer beschikbaar is, wordt de Grote Prijs dit jaar niet meer verreden. Of dit in de toekomst nog gebeuren zal, zal de prak tijk moeten leren, daar de publieke be langstelling in Amsterdam voor wielren nen dalende is, aldus de heer Bessem. De huldigingsavond van de Tourploeg op dinsdag 21 juli zal een extra tintje krij gen, daar op die avond Koch, Wierstra, Vreeswijk en Wagtmans zullen uitmaken wie in de wereldkampioenschappen mee mag rijden bij de stayerswedstrijden. Er wordt op die avond een 100 km. wedstrijd gereden en aan de hand van die uitslag zal de sportcommissie der KNWU beslis sen wie van de vier afvalt, daar er slechts drie kunnen deelnemen. De sportcommissie van de KNWU heeft thans ook de voorlopige selectie-ploegen voor het wereldkampioenschap op de weg voor professionals en dat der amateurs samengesteld. De voorlopige geselecteer den voor de weg (amateurs) zijn: F. Bal- vert, A. van Egmond, D. Enthoven, J. Hu- gens, J. Jansen, A. Jongejan, F. Knoops, L. Knoops, L. van Kreuningen, R. Lotz, B. Maliepaard, H. Marinus, H. Scholten, A. Sluis, M. Snijders, W. Swaneveld en H. Zilverberg. Voor de professionals betreft dit de ren ners M. van den Borgh, P. van den Bre- kel, J. Captein, P. Damen, P. van Est, A. Geldermans, D. de Groot, J. de Haan, J. Hinsen, P. de Jongh, J. Kersten, A. Kool, J. Lahaye, C. Niesten, P. Post, P. Rent meester, J. de Roo, M. Stolker, G. Ver- goosen en G. Voorting. ZEILEN. Woensdag is bij Kopenhagen een begin gemaakt met de wedstrijd om de „Dragon Gold Cup", die vijf dagen zal duren. De Duitser Hans Ravenborg heeft, volgens officieuze gegevens met. Dinah V de eerste race gewonnen. De Deen Ole Berntsen werd met Tipto tweede en de Nederlandse Draken-zeiler W. P. van Duyl uit Bussum met Trintel II derde. De teleurstelling is vrywel compleet. De„slachting" in de hoogvlakte van Auvergne heeft zich donderdag voortgezet in de 231 km. lange veertiende etappe van Aurillac naar Clermont Ferrand. Vijf renners stapten onderweg, geteisterd door de hitte en niet meer in staat de benen rond te krijgen, in de bezemwagen. Drie doorzetters, die vrijwel de gehele dag aan de staart bungelden, maar van geen bezemwagen wilden weten, kwamen na 't sluiten van de controle op het autocircuit aan en werden uit de strijd genomen. De Neluxploeg, die de laatste dagen toch al zulke harde klappen had gekregen, werd opnieuw zwaar getroffen. Met de regio naal Pipelin en de Zwitser Schellenberg werd het uitvallerskwintet gevormd door De Jongh, Kool en Gerrit Voorting. De uitslag van de veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk luidde: 1. Le Dissez (Parijs Noord-Oost) 7.2.31; 2. Saint (West Zud-West) 7.3.45; 3. Picot (West Zuid-West) 7.06.33; 4. Van Aerde (België; z.t.; 5. Gémi niani (Fr. Nat.) z.t.; 6. Queheille (West-Zd.- West» z.t.; 7. Busto (Centr. Midden) z.t.; 8. Forestier (Centr. Z.-O.) 7.06.36; 9. Pauwels (België) 7.06.39; 10. Lach (Parijs Noord-Oost; 7.08.15; 11. Plankaert (België) 7.13.31; 12. Cestari (It.) 7.17.46; 13. Bergaud (Centr. Z.) 7.17.47; 14. Mastrotto (Fr. Nat.) 7.18.04; 15. Vermeulin (Parijs Noord-Oost) 7.18.13; 16. Darrigade (Fr. Nat.) z.t.; 17. Bruni (It.) z.t.; 18. Anglade (Centr. Z.) z.t.; 19. Robic (Pa rijs Noord-Oost) z.t.: 20. Anquetil (Fr. Nat.) z.t.; 21. Brankart (België) z.t.; 22. Utset (Sp.) z.t.; 23. Rivière (Fr. Nat.) z.t.; 27. Gaul (Nelux) 7.18.43; 44. Ernzer (Nelux) 72327; 45. Bolzan (Nelux) z.t.; 80. Kersten (Nelux) 7.33.53; 82. Damen (Nelux) 7.34.58. Het algemeen klassement luidt nu: 1. Hoevenaers (België) 76.39.16; 2. Pauwels (België) 76.39.25; 3. Anglade (Centr. Z.-O.) 78.42.59; 4. Mahé (West Zuid-West) 76.4.31: 5. Baldini (It.) 76.46.16; 6. Bahamontes (Sp.) 76.46.20; 7. Anquetil (Fr. Nat.) 76.46.43; 8. Adriaenssens (België) 76.47.14; 9. Rivière (Fr. Nat.) 76.49.07; 10. Vermeulin (Parijs Noord- Oost) 76.53.57; 11. Brankart (België) 76.59.09; 12. Bergaud (Centr. Zd) 77.00.11; 13. Saint (West Zuidwest) 77.00.32; 14. Manzaneque (Sp.) 77.00.48; 15. Dotto (Centr. Zd) 77.05.20; 16. Gaul (Nelux-ploeg) 77.07.37; 17. Plankaert (België) 77.09.12; 18. Desmet (België) 77.11.13; 19. Bobet (Fr. Nat.) 77.15.35; 20. Friedrich (Zwitsers-Duitse ploeg) 77.16.34; 41. Ernzer (Nelux) 77.37.15; 47. Bolzan (Nelux) 77.42.25; 65. Damen (Nelux) 77.51.52; 74. Kersten (Ne lux) 87.00.02. Het ploegenklascment van de veertiende etappe was: 1. West Zuid-West (Saint Picot en Queheille) 21.16.21; 2. België 21.26.43; 3. Parijs Noord-Oost 21.28.59; 4. Centraal Zuid 21.30.56; 5. Frankrijk Nationaal 21.43.20; 6. Italië 21.55.12; 7. Spanje 21.56.09; 8. Interna tionale Ploeg 22.00.53; 9. ex aequo Nelux ploeg (Gaul. Ernzer en Bolzan) en de Zwit- sers-Luitse ploeg in 22.05.37. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. België (Hoevenaers, Pauwels en Adriaenssens) 230.05.55; 2. Centraal Zuid 230.18.30; 3. Frankrijk Nationaal 230.51.25; 4. West Zuid-West 231.03.15; 5. Spanje 231.14.24; 6. Italië 231.40.48; 7. Parijs Noord-Oost 232.02.39; 8. Nelux-ploeg 232.27.17 (Gaul, Ern zer en Bolzan); 9. Zwitsers-Duitse ploeg 232.49.48; 10. Internationale ploeg 233.01.48. Het bergklassement is nu: 1. ex aequo: Ba hamontes (Sp.) en Saint (West Zuidwest) beiden 22 pnt.; 3. Huot (Centr. Zuid) 13 pnt.; 4. ex aequo: Gaul (Nelux) en Bergaud (Cen traal Zuid) beiden 12 pnt.; 6. Desmet (Bel gië) 10 pnt.; 7. ex aequo: Privat (Fr. Nat.), Mahé (West Zuidwest) en Doto (Centr. Zuid) allen 9 pnt.; 10. anssens (België) 8 pnt.; 18. ex aequo o.a. Ernzer (Nelux) 4 pnt. Na de 14de etappe luidt het puntenklasse ment: 1. Darigade (Fr. Nat.) 410 pnt.; 2. An- qetil (Fr. Nat.) 293 pnt.; 3. Hoevenaers (Bel- Darrigade, die steeds steviger leidt in het puntenklassement. gië) 271 pnt.; 4. Saint (West Zuid-West) 229 pnt.; 5. Van Aerde (België) 227 pnt.; 6. Ver meulin (Parijs Noord-Oost) 216 pnt.; 7. Ang lade (Centr. Zuid) 215 pnt.; 8. Graf (Zwits/ Duitse ploeg) 201 pnt.; 9. Rivière (Fr. Nat.) 199 pnt.; 10. Graszyk (Fr. Nat. 183 pnt.; 11. Van Geneugden (België) 176 punten. De Franse regionaal Queheille van de West-Zuidwest-ploeg heeft de premie voor de grootste pechvogel gekregen. Bram Kool, uitvaller in de veertiende etappe. Zelden zal een Nederlandse toerploeg zo'n slechte dag hebben gehad als in deze rit door de geblakerde binnenlanden van Frankrijk, waar de wind gelukkig bij vlagen nog enige verkoeling bracht. Be halve de drie uitvallers ontsnapte Damen die als 82ste werd geklasseerd, aan de eliminatie. De man, die wel de grootste tegenvaller in deze ploeg is, was drie mi nuten voor tijd binnen. Kersten, die al zijn hardheid en doorzettingsvermogen nodig had om op het zadel te blijven. Jean Goldschmidt vertelde ons in het hotel Du Midi in Clermont Ferrand, waar de achterblijvers van de oranjeploeg pas heel laat binnenkwamen, het verhaal van Kool. „Hij had mij gisteravond nog gezegd, liever op zijn knieën naar Parijs te zullen kruipen, dan er niet aan te komen. Hij meende het, want. het is een eerzuchtige en sterke jongen, maar vanmiddag zat die kleine Bram op zijn fiets te huilen van de pijn en toen wisten we het al wel. Het is een bijzonder zware en abnormale Tour. Je zult eens wat beleven, er zullen nog heel wat slachtoffers vallen". Gaul, die op zijn bed een sigaret lag te roken en Ernzer, die als trouwe oppasser de kamer met Gaul deelt, waren het roe rend met hun ploegleider eens. Gaul ge looft niet meer in zijn kansen. „Deze Tour wordt een katastrofe voor de favorieten. Ik ben er bijna zeker van dat een vol komen outsider zal winnen". „En Rivière en Baldini dan?", wilden wij weten. „Bal dini zit al erg moeizaam op zijn zadel te schuiven en ook Rivière begint al af te zakken. Heus, let maar op Toen kwam de auto met de drie Neder landse uitvallers zich door de dichte men senmenigte voor het hotel persen. Moei- Gerrit Voorting, die er geen heil in zag de Tour te verbolgen. zaam klommen Gerrit Voorting, Piet de Jongh en Bram Kool de treden naar de derde verdieping van het hotel op. Gerrit Voorting was tussen de twee cols van de derde categorie afgestapt. „Ik had eerst een hele tijd met Damen gereden en toen ben ik bij de Engelsen Elliott en Robin son gebleven. Na een tijdje dacht ik wel weer te kunnen weglopen, maar toen ik alleen reed ging het niet meer. Ik ben in het gras aan de kant van de weg gaan zitten om op de wagen te wachten. De vermoeidheid in mijn benen zakte ineens weer weg en toen heb ik de mensen, die bij mij stonden „ajuus" gezegd en ben weer verder gegaan. Je had ze moeten zien kijken. Weer kreeg ik na een paar kilometer zo'n enorme inzinking". „En weer ben ik gaan zitten wachten. Maar toen ik Elliott voor de bezemwagen zag ryden ben ik nog eventjes naast hem gaan zitten. Op een gegeven ogenblik ging het echt niet meer. Elliott is doorgegaan, maar je ziet, hij ligt er toch ook uit. Neen zo'n Tour is mij te gortig en als er dan niets verdiend wordt is de aardigheid er helemaal gauw af. Gelukkig heb ik thuis nog wel een boterham te verdienen". Piet de Jongh zei niet veel. Hij had zich al verzoend met het lot van de uitvaller. Een enkele treinreis naar huis. „Ik kon mijn benen niet meer rond krijgen", was alles wat hij zei. Maar Bram Kool stond het huilen nader dan het lachen. „Jongen, ik had natuurlijk al veel van de Tour gehoord. Ik wist datie zwaar was, maar als ik had geweten dat het zulk beestenwerk was, was ik er niet aan begonnen. Tenminste, voorlopig niet, want ik voel wel dat ik te jong voor dit werk ben". Bram wreef eens langs zijn kuiten. „Mijn meisje heeft gezegd, als je niet in Parijs aankomt, mag je de deur niet meer in, maar ze zal er toch genoegen mee moeten nemen want ik kon echt niet meer. Op een gegeven ogenblik leek het wel als of mijn kuiten zo dik werden als ballon nen. Er kwam een stekende pijn in en hoe graag ik ook wilde doorrijden, ik moest afstappen". De softbalcompetitie begint haar be slissende stadium te bereiken. HHC heeft een geduchte inzinking en kampt boven dien met blessures, waardoor de kans op prolongatie van de softbaltitel wel verke ken is. Pinguins gaat onverstoorbaar door met winnen. VVGA werd met 12-0 en Softbal TYBB met 29-6 verslagen. HCK, dat HHC met 19-4 verpletterde, kan het de Heem- steedse dames nog moeilijk maken, maar dan zullen de Kinheim-dames maandag avond van Pinguins moeten winnen, an ders is het negental van Riet Vermaat zeker van het kampioenschap. In de onderste regionen herstelt Scho ten zich en via een 7-5 overwinning op Rooswijk zijn de kansen op behoud van de plaats in de eerste klasse aanmerke lijk gestegen. Voetbal Gerrit Voges, de oud-Nederlands elftal speler van Enschede, zal het komende seizoen spelen voor DOS. Moddejonge Jr. stapt van Enschede over naar Enschede- se Boys en niet naar De Graafschap, zo als aanvankelijk het plan was. Cricket Het Haarlemse cricketpubliek, dat al weer lang van een plaatselijke wedstrijd verstoken is geweest, zal Rood en Wit en Haarlem op zaterdag 18 juli weer eens te gen elkaar zien uitkomen. Dat gebeurt in een vriendschappelijke wedstrijd, waar voor de directie van Haarlems Dagblad/ OHC een wisselbeker beschikbaar heeft gesteld. Het is namelijk de bedoe ling dat beide Haarlemse clubs elkaar ieder seizoen de trofee zullen bestrijden. De wedstrijd wordt gespeeld op het ter rein van Rood en Wit aan de Spanjaards laan in Haarlem en begint om half twee. Paardesport Een van de beste Argentijnse jockeys, de 46-jarige Juan Pedro Artigas, kwam om het leven toen hij van zijn paard viel na een race, die werd gehouden ter viering van de Braziliaanse onafhankelijkheids dag, te hebben gewonnen. Artigas werd van zijn paard geworpen toen dit begon te steigeren. Hij bleef met zijn voet in de stijgbeugel hangen en over leed korte tijd later aan zijn verwondin gen. Donderdagmiddag is in Ede een van Europa's beste trainer-pikeurs, de heer Nico Bloemsaat door een auto-ongeval om het leven gekomen. Hij reed tegen een stilstaande auto en is tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleden. De heer Bloemsaat, die 36 jaar is ge worden, was trainer-pikeur bij het entrai- nement van Wijk in Utrecht en bedrijfs leider van de renbaan Mei-eveld. Zijn leerjaren bracht hij door bij Marcel Ver- cruysse in Frankrijk en later behaalde hij in Europa vele successen met Double Six M, Sorrento en Sirona. De heer Nico Bloemsaat was ongehuwd. T ennis In den vervolge zullen tennisspeelsters en -spelers gedurende 210 dagen per jaar aan internationale toernooien buiten hun land mogen deelnemen. Vroeger bedroeg het maximum aantal dagen 150. Dit be sluit werd genomen tijdens de algemene jaarvergadering van de Internationale Lawntennis Federatie in Dublin. Een Amerikaanse voorstel om de dage lijkse onkostenvergoeding van 52,50 op f 84 te brengen werd verworpen. Langdurig is gesproken over de kwestie van het amateurisme. Men hoopt, dat een enquête onder de nationale bonden, welke op 1 november van dit jaar sluit, meer licht zal brengen. De water polocompetitie Voor de eerste klasse van de water- polocomptitie heeft HVGB in Zaandijk de strijd aangebonden met Nereus, dat door snelheid en betere combinaties het met invallers spelende HVGB versloeg. Stam liet voor Nereus het eerste doel punt noteren, Meulenberg maakte gelijk en Sikma bracht de stand in het voor deel van Nereus. Ook daarna scoorde Meulenberg, maar werd daarna voor een reovtreding uit het water gezonden Scheepsbouwer nam vervolgens drie doelpunten voor zijn rekening. Nereus buitte een spelersmeerderheid uit en met voltallige ploegen in de strijd maakte Meulenberg er 64 van waarmede de rust inging. In de tweede helft voerden Gregorius en Sikma de Nereusvoorsprong op tot 114. HVGB heeft nu 7 wedstrijden ge speeld en staat met 1 punt onder aan de ranglijst. De reserves van HVGB deden het beter. Zij bonden voor de reserve eerste klasse A de strijd aan tegen de reserves van Nereus. De HVGB-midvoor Rol nam wederom een viertal doelpunten voor zijn rekening en Gerrit Maassen maakte het zestal HVGB-goals vol. Hiertegenover stelden Exalto en Kooy ieder een Nereus- doelpunt, zodat de Haarlemmers met een 62 overwinning de kant opkwamen. HVGB 2 heeft nu 7 wedstrijden gespeeld en bezet met 9 punten de tweede plaats. Voor de reserve derde klasse B werd gespeeld de wedstrijd VZV 2DWT 3 (41). De wedstrijd HZVDWT b, ge speeld voor de afdeling AJ II van de kringcompetitie, resulteerde in een 80 zege voor de Hillegommers. De stand is nu: Pinguins 10-20, HCK 10- 17, HHC 10-16, TYBB 11-12, OVVO 11-9, Rooswijk 12-9, VVGA 10-6 Catchers 11-4, Schoten 11-3. De uitslagen luiden: Eerste klasse: OVVOVVGA 16-0, RooswijkSchoten 5- 7, VVGA—Pinguins 0-12, HCK—HHC 19- 4 TYBB—Pinguins 6-29, Tweede klasse A: TYBB 2DIO 15-10 (o.p.v. DIO), Pinguins 3—RCH 5-17, DSS—HHC 2, 23-6, Tweede klasse B: THB—Schoten 2 16-3, DCG EDO 4-7, Schoten 2SC. Haarlem 5-24, Derde klasse A: VVGA 2Bloemendaal 2-15, HCK 3—Shell 34-9, OVVO 2—EDO 2 3-5. Derde klasse B: SC Haarlem 2HCK 4 8-17, DSS 2—EHS 9-5, TYBB 3—RCH 2 1-13. Vierde klasse A: RCH 3-Lijnden 3-9, EDO 3Terrasvogels 2 17-3. Vierde klasse B: Bloemendaal 2Terrasvogels 2-8, Bloemendaal 3Bloemendaal 2 9-15. Eerste klasse: 13 juli: PinguinsHCK; 15 juli: PinguinsHHC; 17 juli: Catchers —OVVO, Rooswijk—HCK, VVGA—TYBB. Tweede klasse A: HHC 2—RCH, DIO— DSS, RCHMeteoor. Tweede klasse B:SC HaarlemHCK 2, THBPinguins 2, DCG THB, Schoten 2EDO. Derde klasse A: HCK 3—VVGA 2, OVVO 2—Bloemendaal, EDO 2—HCK 3. Derde klasse B: RCH 2— EHS, HCK 4—DSS 2, TYBB 3—SC Haar lem 2. Vierde klasse A: DSS 3EDO 3. Vierde klasse B: TerrasvogelsBloemen daal 3, OVVO 3Terrasvogels. De honkbalcompetitie Zaterdagmiddag krijgt de leider EHS een zeer zware opgave. De „Buldogs" moeten naar VVGA en dat kan een span nende wedstrijd worden. EDO moet van HHC winnen, wil het tenminste niet de graderen. Zondag ontvangt Schoten het Rotterdamse Sparta en dat zal de Haar lemmers wel twee winstpunten opleveren. OVVO ontvangt WVHEDW en moet kun nen winnen. In de eerste klasse krijgen de Haarlemse ploegen het niet gemakke lijk. Kennemerland moet op bezoek bij ABC en al kunnen Winter c.s. het de Am sterdammers lastig maken, de zege zal wel in de hoofdstad blijven. SC Haarlem moet naar Utrecht om tevergeefs UW te bestrijden, terwijl HCK het sterke Volewijckers ontvangt. De Kinheimers hebben een kleine kans op een gelijkspel. Sinds de wedstrijd EHSVVGA, ge speeld op zaterdag 30 mei, zo veel stof deed opwaaien, is er in deze kwestie nog geen enkele opluchting gekomen. Het Bondsbestuur heeft weliswaar pogingen gedaan om beide verenigingen weer te verzoenen, doch VVGA heeft elke toena dering afgewezen en heeft zich bovendien op een eiland geplaatst door geen spelers meer beschikbaar te stellen voor verte genwoordigende teams. Dit geldt ook voor de jeugdspelers. Een besluit overigens, dat zeer te laken is. Zaterdag treden bei de ploegen weer tegen elkaar aan en wel op het veld aan de Middenweg in Amster dam. De toch al zo chauvinistische sup- portersschare van de GA zal zich danig gaan roeren en het is alleen maar te ho pen, dat beide coaches hun spelers in bedwang zullen houden. De wedstrijd moet een EHS-overwinning kunnen opleveren. EDO krijgt HHC op bezoek en moet nu toch wel winnen om tenminste een kansje op behoud van het hoofdklassersschap te behouden. Leo Kops en Roel Hopman lie ten het vorige weekeinde in de vertegen woordigende teams goed slagwerk zien en ook Piet de Nieuwe was beter in vorm. Er zitten zeker wnstkansen voor EDO in. Schoten zal het tegen Sparta niet moei lijk krijgen, al zal het zonder Eddy Sauer moeten uitkomen. Munsterman en Keule- mans zijn echter ook wel in staat om de Sparta-aanval te bedwingen. Het programma Het programma luidt: zaterdag 11 juli. Hoofdklasse: EDO—HHC (16 uur), VVGA EHS (16 uur). Eerste klasse. ABC Kennemerland (16 uur), Blauw-Wit Ajax. Overgangsklasse A HCK 2RCH, OVVO 2—HFC Haarlem, TIW—TYBB. Overgangsklasse B CatchersTjikalong, RooswijkSparta 2, Schoten 2Spartaan. Rayon Haarlem 3B SC Haarlem 3HCK 4, Kennemerland 2EHS 2. 4A Ripper- daVeisen. 4B Kennemerland 3Schoten 6, Terrasvogels 2Halfweg 2. 4C HFC Haarlem 2—HCK 5, Halfweg 3—DIO 2. 4D RCH 3—Geel-Wit. Zondag 12 juli. Hoofdklasse OVVOWVHEDW, Schoten Sparta (14.30 uur). Eerste klasse HCK Volewijckers (14.30 uur). Eerste klas se HCKVolewijckers (14.30 uur), UW SC Haarlem (14 uur). Overgangsklasse A NeptunusRFC. Overgangsklasse B Thor SVV. Tweede klasse B SC Haarlem 2 VVGA 2, HHC 2—Schoten 3, RCH 2—DSS, Rivalen—THB. Tweede klasse C EDO 2 ABC 2, JOSBloemendaal, Laakkwar tierRood-Wit, SchiedamShell. Rayon Haarlem 3A DSBSchoten 4. EDO 3 Terrasvogels, HCK 3Rood-Wit 2. 3B Rooswijk 2DIO. 4A Schoten 5Rooswijk 3, OG 2—TYBB 2. 4B OG 2—VI. Vogels 2. 4C Bloemendaal 2Sikkens. 4D VI. Vo gels—THB 2, Sikkens 2—HCK 6. Ook dit jaar verloopt de bekercompeti tie in de voorronden nog niet zoals zij be hoort te verlopen. Zonder nog een wed strijd te hebben gespeeld, trok een Haar lemse tweedeklasser zich terug en hoofd klasser Schoten stond tegen Bloemendaal met acht man in het veld. De enige ver rassing tot nu toe was de zege die over- gangsklasser HFC Haarlem op eerste klasser Kennemerland behaalde. Van de overige wedstrijden zijn geen verrassende uitslagen te vermelden. Be kerhouder versloeg THB en TYBB met resp. 8-0 en 17-0. Schoten won met grote moeite van Bloemendaal (2-1) en tegen HFC Haarlem ging het ook niet zo vlot (7-4). EHS en HHC kwamen pas eenmaal in het veld en ook hier wonnen de hoofd klassers. Van de eerste klassers verloor alleen Kennemerland, dat verrast werd door HFC Haarlem (6-5). De uitslagen luiden: Groep 1: RCH Rooswijk 10-20, EHSRCH 8-1, Groep 2: SchotenBloemendaal 2-1, Kennemer land—HFC Haarlem 5-6, HFC Haarlem- Schoten 4-7, Groep 3: Dio—HHC 0-15 SC. Haarlem—Rood Wit 12-7, Groep 4: THB— EDO 0-8, TYBB—HCK 2-9, EDO—TYBB 17-0 HCK—THB 6-3.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3