Bloemendaals gereformeerde kerk in gebruik genomen Haarlems Speeltuin Verbond neemt maatregelen tegen „Vondelkwartier" Zuiderkapel Ph. JAKO Anegang 22 Speeltuinconflict verscherpt Jeugd mag niet de dupe worden Amsterdamse Beurs leeg winkelwoonhuis 3-kamer flatwoning AUTOBUSCHAUFFEURS CONDUCTEURS Zaterdag extra voordeel-verkoop 4 Veel sympathie bij het afscheid van D. Leguit Twee schuren uitgebrand Nasser stelt voorwaarden aan Israel voor doorvaart Scheepvaart Nederlander in Belgische mijn omgekomen De beurs van gisteren REIS VERBANDDOZEN KLUITENBURG REISBUREAU BOUCKAERT VRIJDAG 10 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het zich al jaren voortslepende geschil tussen het Haarlems Speeltuin Verbond en het bestuur van de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" in Oud-Schoten heeft zich thans toegespitst in een aantal maatregelen van het verbondsbestuur tegen het bestuur van genoemde speeltuinvereniging. Het verbondsbestuur beoogt met deze stappen de behartiging van de be langen der speeltuinjeugd in het rayon van „Het Vondelkwartier" over te nemen van het bestuur van deze speeltuin. Het bestuur van het H.S.V. heeft hiertoe besloten omdat het van oordeel is dat verder overleg en samenwerking met het bestuur van „Het Vondelkwartier", gezien de hou ding van dit bestuur, geen enkele zin meer heeft. Het speeltuinverbond overweegt voorts in het gebied, dat „Het Vondelkwartier" bestrijkt, een afdeling van het verbond op te richten. Reeds heeft het verbondsbestuur bepaald, dat kinderen van leden van „Het Vondelkwartier" niet kunnen •deelnemen aan activiteiten die door het verbond worden georganiseerd o.a. de kampeerkampen en de vakantiespelen, mits deze leden zich op het ver- bondskantoor melden en daar hun contributie betalen. De moeilijkheden tussen het Haarlems Speeltuinverbond, waarbij zestien van de zeventien neutrale speeltuinen zijn aange sloten, en de speeltuinvereniging „Het Vondelkwartier" dateren al uit de tijd toen het Verbond van Haarlemse Speel tuinverenigingen (een federatie van zelf standige speeltuinverenigingen) omgezet werd in het Haarlems Speeltuin Verbond, een vereniging waarvan de speeltuinen de afdelingen vormen. In december 1956 verklaarden alle afge vaardigden van de speeltuinverenigingen, óók die van „Het Vondelkwartier", zich met de statutenwijziging akkoord, waar door de speeltuinen afdelingen van het verbond werden. Sommige speeltuinver enigingen, die rechtspersoonlijkheid beza ten, gaven deze status bij besluit van hun ledenvergadering prijs. „Het Vondelkwar tier" is echter de enige die zijn koninklijk goedgekeurde statuten en zijn zelfstan digheid wil handhaven," aldus de voor zitter van het Haarlems Speeltuin Ver bond, de heer D. Rookhuiszen tijdens een donderdagavond gehouden vergadering van het dagelijks bestuur van het ver bond. Daarbij was ook aanwezig de raads man van het H.S.V., mr, W. Glastra. De houding van het bestuur van „Het Vondelkwartier" maakte volgens de ver bondsvoorzitter een samenwerking met het verbond steeds moeilijker. Dit resul teerde in de benoeming door het gemeen tebestuur van mr. T. Koopmans tot be middelaar in het geschil. Bindend advies Beide partijen zouden zijn advies en conclusies als bindend aanvaarden. „Maar ook aan deze afspraak heeft het Donderdagavond heeft in de met pal men en bloemen versierde gymnastiek zaal van de Führhopschool aan de Plane- tenlaan in Haarlem-Noord het afscheid plaatsgehad van het hoofd van bovenge noemde school, de heer D. Leguit. De ge meentelijk inspecteur van het lager on derwijs, de heer E. J. Lodewijks, die na mens het gemeentebestuur sprak, wees erop dat er in de 46 jaar dat de heer Le guit het onderwijs heeft gediend veel is veranderd. „Vooral in de maatschappelij ke positie van de man voor de klas is veel ten goede veranderd. De heer Leguit heeft een stuk van deze sociale strijd meege maakt en er zelf een groot aandeel in ge had." De heer Lodewijks meende dat het scheidende hoofd zeker recht heeft op de rustige tijd die thans voor hem aan breekt. „U heeft gevochten voor het maat schappelijk aanzien van de onderwijzeres sen en onderwijzers en uw krachten ten volle ingezet voor het kind." De heer J. G. A. J. Oldehave, het nieu we hoofd van de school, legde de nadruk op de prettige kanten van het schoolmees- tersbestaan. „Door een simpel gebaar of een enkel waarderend woord kunnen wij de kinderen tot onze meest toegewijde vrienden maken. Dat zijn de gouden rand jes van het schoolmeestersbestaan." De heer Oldehave koesterde grote bewonde ring voor de generatie van onderwijzers, waartoe de heer Leguit nog behoort. Hij vond het jammer dat deze gewaardeerde krachten een voor een afscheid nemen. Spreker hoopte dat het hem gegeven mocht zijn om samen met de leerkrach ten het werk van de heer Leguit op vrucht bare wijze voort te zetten. Toen trad de volledige oudercommissie naar voren om de heer Leguit te huldi gen. De voorzitter van deze commissie, de heer C. Jonker, dankte het scheidende hoofd voor alles wat hij voor de kinderen heeft gedaan. „Ik hoop dat u van deze avond iets meeneemt van de waardering die wij allen voor u hebben voor hetgeen dat u voor de mensheid heeft betekend. U heeft een rustige levensavond echt ver diend." Vervolgens werd het woord gevoerd door de voorzitter van de afdeling Haar lem van de Nederlandse Onderwijzers Vereniging, de heer Ph. J. Deys, die de heer Leguit dankte voor de collegialiteit die hij steeds heeft betoond. Voorts werd onder meer nog gesproken door de heer E. F. Aelbrecht, burgemeester van Gie ten, die een van de eerste voorzitters van de oudercommissies is geweest. „De heer Leguit heeft al vroeg het belang en de be tekenis van de oudercommissie gezien en de commissies de volle kans en gelegen heid gegeven om hun vaak moeilijke taak te vervullen. Wij zijn hem daar altijd zeer erkentelijk voor geweest." Tenslotte was het woord aan de heer Leguit zelf. die in een geestig toespraakje de drie categorieën mensen, waarmee hij in zijn loopbaan te maken heeft gehad, onder de loep nam en wel de overheid, de ouders en het onderwijzend personeel. „Ik heb steeds getracht de sfeer op school zo goed mogelijk te maken. Als het buiten regenachtig en koud was moest het binnen warm en prettig zijn". Hij be sloot zijn toespraak met: „Wat heeft een mens op zijn oude dag meer nodig dan sympathie en vriendschap. En de woor den, die die avond tot mij werden gericht getuigen hiervan in hoge mate". Het scheidende hoofd kreeg vele fraaie ge schenken. Hierna werden de aanwezigen in de ge legenheid gesteld om persoonlijk af scheid van de heer Leguit te nemen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. bestuur van „Het Vondelkwartier" zich niet gehouden," zei de heer Rookhuiszen. De moeilijkheden zijn voornamelijk van financiële aard. Naar de heer Rookhuis zen meedeelde heeft „Het Vondelkwar tier" sederj. december 1956 niet aan zijn financiële verplichtingen tegenover het verbond voldaan, met het gevolg dat aan deze speeltuinvereniging ook niet haar deel van de gemeentelijke subsidie kon worden verleend. Deze financiële ver plichtingen omvatten onder meer de af dracht van contributie, het bijdragen in het bouwfonds van het verbond en de con trole van de speeltuinboekhouding door de verbondspenningmeester. Het eind van het conflict leek nabij toen in een ledenvergadering van het „Het Von delkwartier" in januari van dit jaar met meerderheid van stemmen werd besloten dat het bestuur met spoed stappen zou doen om als afdeling toe te treden tot het Haarlems Speeltuin verbond. „Maar zelfs aan dit belangrijke besluit heeft het bestuur van „Het Vondelkwar tier" nog geen enkel gevolg gegeven. Een buitengewone ledenvergadering waarin beslist zal moeten worden of de vereni ging zich al of niet bij het verbond aan sluit met alle gevolgen van dien is nog steeds niet gehouden. Het verbondsbestuur kan geen verder uitstel tolereren. Wij heb ben van de algemene ledenvergadering van het verbond opdracht gekregen om deze kwestie vóór 1 juli tot oplossing te brengen. De jeugd in dit deel van Oud- Donderdagmiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken in een schuur achter een woning aan de Hiëronymus van Al phenstraat in Haarlem-Oost. De schuur brandde geheel uit, evenals een er aan gebouwde schuur van de buren, die met vakantie zijn. Verder tastte het vuur de aangrenzende w.c. s en de keukendeuren van beide woningen aan. De brand is waarschijnlijk gesticht door het zesjarige zoontje van de bewoner van het huis waarachter de brand ontstond. Hij kwam uit de schuur en waarschuwde zijn zeventienjarige broer dat er brand was. De broer probeerde vergeefs het vuur te blussen. Aan een andere broer en een zusje vertelde de kleuter dat hij met een smeulende lisdodde het stro in de schuur had aangestoken. Tegenover de politie ontkende hij dit evenwel ten stelligste. De in de schuren opgeslagen voorwer pen en goederen gingen verloren. Verze kering dekt de schade. JERUZALEM (Reuter) De voor waarden voor het vervoer van Israëlische goederen door het Suezkanaal, zoals de Verenigde Arabische Republiek die aan de secretaris-generaal van de UNO, Ham- marskjoeld, heeft meegedeeld, zijn zeer teleurstellend voor Israel, aldus verluidt in diplomatieke kring te Jeruzalem. Van onofficiële zijde werd vernomen dat president Nasser de volgende voorwaar den heeft gesteld: 1. Te Haifa ingescheep te Israëlische goederen dienen, als zij in het schip zijn, het eigendom te zijn van een niet-Israelische koper, 2. Voor Israel bestemde goederen dienen in het schip het eigendom te zijn van een niet-Israelische verkoper en 3. Er mag niets worden ge publiceerd over de vaart van goederen van of voor Israel door het Suezkanaal. Schoten mag niet langer de dupe worden van deze halsstarrige houding van het be stuur van „Het Vondelkwartier". De kin deren moeten kunnen profiteren van het geen het Haarlems Speeltuinverbond te bieden heeft. Het verbondsbestuur over weegt daarom de oprichting van een afde ling in het Vondelkwartier. De kinderen van de leden die zich bij deze afdeling aanmelden zullen voorlopig bij andere speeltuinen van het verbond aan de diver se activiteiten kunnen deelnemen", aldus de heer Rookhuiszen. Eenvoud, rust, licht en ruimte dat zijn de kenmerkende eigenschappen van het stijlvolle en harmonieuze nieuwe kerkgebouw van de Gereformeerde kerk aan de Vijverweg in Bloemendaal, een schepping van architect b.n.a. H. W. van Kempen uit Bloemendaal. Onder zeer grote belangstelling van burgerlijke en kerkelijke autoriteiten, onder wie het nagenoeg voltallige gemeentebestuur werd de kerk donderdagavond in ge bruik genomen. Aan de dienst werkte onder meer het nieuwe kerkkoor onder leiding van Piet Halsema mee. Hierbij kwam de voortreffelijke akoestiek van het nieuwe gebouw tot uiting. De kerk zal tevens radiokerk zijn en de luiste raars in den lande, van wie er velen aanwezig waren, kunnen zich er over verheugen dat de uitzending uit deze moderne studio ongetwijfeld beter zal zijn. De voorzitter van de commissie van ontvangst, de heer J. Ingwersen, sprak een welkomstwoord en de voorzitter van de bouwcommissie, de heer G. C. van Buurt, vertelde iets over de vele moei lijkheden die aan de bouw voorafgingen. Kwesties over rooilijnen en erf scheiding moesten worden opgelost, maar ten slot te kon half april van vorig jaar de eigen lijke bouw beginnen. Gedurende vijf jaar werkten de ouderlingen en de architect met zijn assistenten in uitstekende har monie samen met de commissie van be heer. Spreker herdacht wijlen de heer Pruys, die eveneens veel heeft bijgedra gen tot de verwezenlijking van de kerk. Hij zwaaide de architect lof toe voor de wijze waarop deze erin is geslaagd het beperkte terrein met zijn eigenaardige vorm te laten voldoen aan de gestelde eisen voor radio en kerk. Aan de avond- maalsruimte is een flinke plaats inge ruimd en opvallend is het monumentale doopvont met oud-christelijke symbolen. Fraai zijn ook de moderne grafito's op de wand die de studio van de kerk scheidt. Deze plastieken van de kunstschilder en emailleur K. Draaisma uit Bloemendaal stellen de vier evangeliën voor, die op vleugelen via de radio de wereld worden ingedragen. De heer C. Dekker, voorzitter van de commissie van beheer, droeg vervolgens de kerk over en dankte allen die aan de bouw van de kerk hebben meegewerkt. In het bijzonder dankte hij de kerkvoog den en de kerkeraad van de hervormde gemeente Bloemendaal, die tijdens de bouw het rustieke kerkje aan het Kerk plein aan de leden van de gereformeer de kerk mede in gebruik gaven. De heer Dekker deelde mee dat de be groting nagenoeg niet is overschreden. Ten slotte droeg hij de sleutel van de kerk over aan de predikant, ds. G. Toornvliet, tevens praeses van de kerkeraad. De oudste ouderling, de heer G. Schaafs- ma overhandigde de kanselbijbel aan twee jongeren die haar op de kansel legden. Achtereenvolgens werden symbolisch aan ds. Toornvliet namens de handwerk- clubs en het bazaarcomité de preekstoel met klankbord en het doopvont aange boden, namens het verjaardagsfonds de avondmaaltafel- en stoel, namens de to neelgroep de grafito's en namens de jeugd studieclub een decoratieve plant. De pre dikant dankte geroerd en deed de verras sende mededeling dat op deze feestdag een lid van de kerk tienduizend gulden voor radio-Bloemendaal heeft geschonken. Daarna betrad ds. Toornvliet de kansel en preekte naar aanleiding van het woord van Paulus: „Een woonstede Gods in de geest". Hij herinnerde aan het oude, intieme kerkje dat heeft gestaan op de plaats waar nu deze nieuwe monumentale kerk is ver rezen, een gebouw dat juicht in kleur en licht, doch dat nog geen historie heeft. De toren rijst rechtstandig omhoog. Dit huis zal een woonstede Gods in de geest kun nen zijn voor iedereen dig er toevlucht zoekt "eii zich 'er geborgen weet. Na dit liturgische gedeelte voerde de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller het woord namens het college van B. en W. Hij hoopte dat het prettige contact met de gemeente zou voortduren en dat vele problemen van sub sidie en dergelijke zouden kunnen worden opgelost. Wel kon de burgemeester de verheugende mededeling doen, dat het col lege zich heeft uitgesproken voor een be tere plaats voor de antennemast. Bloemen daal kan er trots op zijn aldus besloot de burgemeester de enige kerk te bezitten die het woord via de radio uitzendt. Daarna boden gelukwensen aan dr. J. H. Stelma als hervormd predikant in Bloemendaal mede namens de kerkeraad en het college van kerkvoogden, ds. L. Hoorweg jr. voor de classis Haarlem der Gereformeerde kerken, tevens als woord voerder van de kerken in de naaste om geving van Bloemendaal, dr. P. G. Kunst, predikant in Amsterdam namens de Ge nerale Synode en de provinciale en classi cal deputaten voor de evangelisatie der Gereformeerde kerken in Nederland, dr. A. la Fleur als voorzitter van de radio commissie der Gereformeerde kerk in Bloemendaal namens de luisteraars, ar chitect H. W. van Kempen die een vijftal karbonkelramen aanbood, waarvan er al vier geplaatst zijn en ten slotte de beide oud-predikanten van de Gereformeerde Kerk in Bloemendaal ds. J. C. Brussaard en prof. dr. J. L. Koole. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3)40/o Nederl. '47 92l5/>„ 9213/I6 3%> Nedl. 1962/64 98Vi« 9834 Woningbouw 6 °/o ii m 112 Pr. A'dam '56 I.. 8034 Pr. A'dam '56 II. 95lS/i« Pr. A'dam '56 III 94 Pr. R'dam '52 I.. 89 Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57.... 9834 A.K.U 362% 359 Calvé Delft 55634 554 Van Gelder Zonen 223 223 K. N. Hoogovens. 538 538 Nederl. Ford 316% 316 N. Kabelfabriek 39« 397 gew.Philips Gloeil. 642% 634 Pref.PhilipsGloeil. 246 Unilever 581% 571 Wilton Fyenoord. 202 202 Werf Gusto 156 155 Dordtsche Petrol. 700% 698 Kon. Petroleum 156.90 155,60 Billiton 260 260 A'dam Rubber 93 94% K.L.M f 125.8' r 125.- Holl. Amer. Lijn. 158 158 K.N.S.M 156 156 N. Scheepv. Unie 13IV; 13134 v. Nievelt Goudr. 124%; 125 Phs. v. Ommeren 248% 249 H.V.A 151 150 Delimaatschappij 181.5' 179.- Amsterd. Bank 312 312 Nat. Handelsbank 145 145 Ned. Handel Mij 237 237 Rotterd. Bank 270 270 Twentsche Bank. 246 Anaconda Copper 62% 62% Bethlehem Steel. 56% 56% U.S. Steel 101% 101% General Motors.. 56»'/, 56% Shell Union 78% 79 24% 24% Aagtekerk 9 te Port Sudan. Adonis 10 te Curacao. Agamemnon 9 te Maracaibo. Alca pass. 9 Madeira. Algol 9 te Bremen Alkaid pass. 9 Fernando Noronha. Almkerk 9 vertr. Las Palmas n. Kaapstad. Alphard 10 te Santos. Ameland 9 v. Curacao n. Cabimas. Amerskerk 10 verw. Marseille. Amstelmolen 10 te Montreal. Amstelpark 9 100 mijl zw Kreta. Andijk 9 v. Houston n. Corpus Christi. Argos 10 te Tanger verw. Arkeldijk 9 240 mijl zo Bangkok. Ariadne 9 dw. Kp. Vilano n. Antwerpen. Artemis 9 v. Oranjestad n. Trinidad. Asmidiske 9 138 mijl w Bishoprock. Asterope 9 300 mijl w Landsend. Baarn .9 te Amsterdam. Bantam 10 v. Port Said n. Napels. Bennekom 9 700 mijl no Barbados. Borneo 9 100 mijl w Algiers. Breda 9 te Curacao. Caltex Arnhem 9 dw. Kaap Bougaronie. Caltex Delft ft) 10 te Colombo. Caltex Delfzijl (t) 9 te Rotterdam. Caltex the Hague 9 280 mijl w Bombay. Caltex Eindhoven (t) pass. 9 Ras al Hadd. Caltex Gorinchem (t) 9 v. Kopenhagen te R'dam Caltex Leiden 9 aank. Kurnell. Ceronia (t) 200 mijl otz Billiton. Celebes 10 te Tj. Priok. Carrillo 9 te Bremerhaven. Casamance 9 105 mijl n Cape Blanc. Colytto 9 540 mijl wzw Landsend. Corilla (t) 9 v. Davao n. Balijpapan. Congokust 9 dw. Lissabon n. Le Havre. Cradle of Liberty 9 850 mijl ono Puertorico. Dmteldijk 9 v. Rotterdam n. Bremen. Eso Nederland 9 20 mijl w Landsend. Eenhoorn 9 35 mijl n Malta. Friesland (SSM) 100 m nno Villano. Friesland (KRLi 345 mijl z Guardafui. Fravizo 9 30 mijl n Malta. Gooiland 9 v. Rio de Janeiro n. Ilheus. Gordias 9 260 mijl w Landsend. Heelsum 10 te Savannah. Heemskerk 9 te Amsterdam. Helicon 9 aank. Ned Orleans. Hoogkerk 9 80 mijl w Djeddah. Houtman 9 60 m w Kp. Leeuwin. Hydra 10 te Santiago de Cuba. Isis 9 v. Curagao n. Haiti. Jason 8 vertr. Puerto Plata. Joseph Frering 9 v. Amsterdam n. Monrovia. Jupiter 9 te Hamburg, verw. Kalydon (t) 9 v. Curacao n. Landsend Kamperdijk 10 te Rotterdam. Karakorum 9 vertr. Bremen n. Hamburg. Karachi 9 105 m z Djeddah. Karsik 10 te Reunion. Katelysia 9 vertr. Mena n. Singapore. Katelysia (t) 9 v. Mena al Ahmadi. Kermia (t) 9 verw. Amsterdam. Kieldrecht 9 270 mijl zo Socotra. LUIK, (Belga) Donderdag heeft zich in de Charbonnage de Quatre Jean te Queue-du-Bois, een instorting voorgedaan waarbij vijf arbeiders door een massa van veertig ton verscheidene uren ingesloten zijn geweest. Vier van hen konden met lichte verwondingen worden bevrijd, maai de vijfde, de Nederlander, Henri Wilhel- mis, bleek te zijn overleden. Zijn stoffelijk overschot werd vrijdagochtend vroeg naar boven gehaald. AMSTERDAM Dat het met de handel ter beurze weer niet erg vlot zou lopen lag min of meer voor de hand. De markt verkeert in een soort vakantiestemming en de grote warmte animeert de handel uiteraard ook al niet. Daarbij komt dat Wallstreet voor het Damrak nog steeds geen stimulans be tekent. Aandelen Kon. Olie zijn in New York na een lagere opening op een onveranderde koers gesloten. Hieruit putte Amsterdam de moed voor een licht herstel maar ver der dan 50 tot 60 cent ging de verbete ring toch niet en de koers van 156.80 bleef dan ook nog 60 cent onder de pari teit New York. Philips en Unilever lagen verwaarloosd, hetgeen met een koersaf- brokkeling van ongeveer twee punten ge paard ging. AKU is daarentegen goed op peil gebleven. Er bestond voor dit fonds middenkoersvraag van de kant van het publiek met als resultaat dat de openings koers ongeveer drie punten boven het vo rige slot kwam. Winstnemingen deden dit avans in het verder verloop echter teniet. De K.L.M.-waarden werden onveranderd geadviseerd. De glanswaarde van de markt vormden de Deli en de Senembah Maatschappij. Eerstgenoemde bracht het tot een avans van ongeveer vier gulden en Senembah Maatschappij, welk fonds bij uitzondering weer eens in open hoek werd verhandeld, kon ruim zeven punten verbeteren waar bij en passant de twee maal parikoers werd overschreden. H.V.A. was gedrukt en Amsterdam Rubber bracht het niet verder dan een prijshoudende stemming. In de scheepvaartafdeling bestond weer goede vraag naar aandelen K.N.S.M. met als resultaat dat de koers iets verder is aangetrokken. Ook de andere scheepvaart aandelen lagen wat vriendelijker in de markt. Scheepvaart Unie steeg twee pun ten. De locale markt gaf over het algemeen geen belangrijke verschillen te zien. Het dividendvoorstel van de Emballagefa briek en Houthandel werd met een koers- reactie van ongeveer twee punten be antwoord. Voor de introductie van de 4 percent converteerbare obligaties assu rantiemaatschappij De Zeven Provinciën werd een niet onbevredigende belangstel ling geconstateerd. De adviesprijs voor de obligaties luidde 140 a 145. Op de staats- fondsenmarkt brokkelde de 4% percent lening-1959 nog een kleine fractie af. De obligaties 1962-64 waren vaster. Prolonga tie 3 percent (ANP). NEW YORK De Newyorkse beurs heeft een beeld te zien gegeven dat tegengesteld was aan dat van de laatste drie dagen: in plaats van hoger sloot de beurs nu lager. Voor som mige aandelen werd een verlies genoteerd van twee dollar. Er werden echter ook enkele grote winsten geboekt: Internatio nal Salt bereikte een hoogste dagwaarde met een winst van ruim acht, Ford was willig bij de motoren en Firestone bij de banden. Maar de verliezen overheersten toch. American Home Products en Bristol Myers waren de grote verliezers bij de farmaceutische fondsen, Chrysler verloor een dollar bij de autowaarden, hoewel deze als groep toch wel in de running bleven, Youngstown en Republic waren de grote verliezers bij de staalwaarden. Bij de nonferro's, die over het algemeen lager waren, vormde Miami Copper een uitzon dering met een winst van omstreeks twee als hoogtepunt. Bij de Electronica bedroe gen de verliezen een dollar of meer voor Zenith en Texas Instruments. Bij de olies, waarvoor zeer verschillend geboden werd, bleven de prijsveranderingen grotendeels beperkt tot kleine fracties. Bij de spoor wegen, waarnaar de laatste tijd veel vraag was, werd wat verkocht met fractionele verliezen. De omzet was 3.560.000 aandelen. In totaal werden 1.246 aandelen verhan deld, 441 waren hoger en 572 lager. Het industriegemiddelde kwam van 663.81 op 663.09, dat voor openbare nutsbedrijven van 88,84 op 88,80 en dat voor spoorwegen van 173.56 op 172.98. (UPI) Kloosterdijk 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Krebsia 9 vertr. Nynashamn n. KieL Kylix 9 120 mijl n Melville Island. Laarderkerk pass. 9 Oporto n. Port Said. Langkoeas 12 verw. aank. Port Swettenham. Leersum 9 100 mijl zw Kreta. Lerenberg 9 v. Duala n. Sapele. I.elykerk 10 v. Bahrein n. Ras Tanuro. Lissekerk 9 voor anker rede Kuweit. Loenerkerk 9 te Rotterdam. Lombok 9 280 mijl z St. Helena. Loosdrecht 9 te Rotterdam. Loppersum 9 v. Amsterdam n. Bremen. Maasdam 9 v. New York n. Galway. Maaslloyd 171 v. New York n. New Orleans. Markelo pass. 9 Kp. del Gata. Mataran 9 v. Belawan n. Suez. Medon 10 te Nassau. Meerdrecht. 9 pass. Lizard. Meerkerk 10 te Rangoon. Meliskerk 10 v. Marseille n. Valencia. Memnon 10 te Trinidad. Merseylloyd 15 te Aden verw. Muiderkerk 9 60 mijl o Ras Fartak. Munttoren 9 105 mijl o Port Sudan. My lady 9 v. Las Palmas n. Tabu. Naes Tiger 9 pass. Kaap Bon. Naess Lion (t) 9 v. Napels n. Port Said. Neder Elbe 10 aank. Penang. Mias 9 v. Callao n. Port Mataram. Noordwijk 9 55 mijl nw Villano. Oostkerk pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Oranje 9 aank. Casablanca tot 10. Oranjefontein 9 te Bremen. Peperkust 9 dw. Las Palmas n. Amsterdam. Perna 9 aank. Singapore. Prins Alexander 9 vertr. Beyrouth n. Napels. Prins Willem v. Oranje 9 v. Quebec n. Plymouth Pygmalion 9 aank. Kingstond Jamaica. Raki 9 17 mijl nw Colombo. Rnndfontein 10 te Kaapstad. Reza Shall the Great (t; pas. 10 Gibraltar. Riderkerk 9 290 mijl n Dakar. Riöuw 9 80 mijl w Napels. Roebiah 9 te Bremen. Rogeveen 10 aank. Singapore. Salatiga 10 te Rotterdam. Saloum 9 55 mijl wmv Oporto. Schelpwijk 9 v. R'dam n. Vlissingen. Schie 9 20 mijl wzw Casquets. Schouten 9 110 mijl ztw Mozambique. Seas 10 te Pesang. Senegalkust 9 120 mijl n Kp. Blanco. Siaoe 9 v. Calcutta n. Rangoon. Sibajak 9 v. Balboa n. Papeete. Sibcroet 9 op Mekong rivier. Silingdoeng 9 verw. aank. Biak. Sloterdijk 12 verw. Antwerpen. Soestdijk 9 verw. aank. New York. Solon, 9 v. Amsterdam n. W.-Indië. Stanvac Pendoppo 9 vertr. Singapore. Stad Amsterdam 9 460 mijl ono Kp Race. Stad Gouda 9 155 mijl wzw Landsend. Stanvac Benakal (t) 9 v. Surabaia n. Buatan. Statensingel 10 te Laguaira. Statue of Liberty 9 vertr. Philadelphi. Stentor 10 te Mobile. Straat Bali 10 te Durban. Straat Johore 10 te Semarang. Straat Singapore 9 300 mijl wtz Fremantle. Tahama 9 te Banias. Talisse pas. 10 Malta n. Halifax. Taria (t) pass. 10 Str. Ormoesz n. Karachi. Tawali 10 te Calcutta. Teiressias 10 aank. Penang. Tjibant.iet 9 vertr. Surabaia. Tjipanas 9 vertr. Balikpapan. Tom or i 9 100 mijl n Perim. Tweelingen 9 15 mijl o Lizardhead. Van Cloon 9 240 mijl o Str. Torres. Van Spilbergen 9 60 mijl nno Anambas eil. Vivipara 10 verw. Rotterdam. Waal 9 dw. Kp Bon n. R'dam. Westland 9 v. Amsterdam n. Bremen. Willem Ruys 9 te New York. Woensdrecht 10 te Suez Wonogiri 9 2g5 mijl nnw Guam. Wonorato 10 te Manilla. IJsel 9 190 mijl o Malta. Zaanland 9 v. Amsterdam n. Zd.-Amerika. Zonnekerk 9 v. Hongkong n. Aden. Zuiderkerk 10 v. Sydney n. Melbourne. SLEEPVAART Cycloop 9 Rotterdam verw. met zuiger. Gele Zee 8 te Brake. Hector 9 Delfzijl veryv. Hudson 7 v. Saffi m. 2 vaarutigen. Noordzee 5 v. Port Said n. Malta. Oostzee 8 v. Teneiffe. Stentor 8 v. Hamburg n. R'dam m. „Vangr/d". Witte Zee 5 v. Beira n. Rotterdam. Zeeland 7 1250 m o Honolulu. KLEINE VAART .rtdmiralengrachl 9 van Antwerpen n. Londen. Ank (t) van Sodertalje n. Holmsund. Bab (t) 7 van Gefle te Sundsvall. Brouwersgracht 9 van Abo naar Mantyluoto. Draco 9 te Aarhus. Energie 9 75 mijl no Pitboei. Joost 8 pas. Brunsbuttel n. Zaandam. Julia Mary 9 80 mijl zw Brest. Kaap Falga 7 van Rundvik n. Amsterdam. Kaap St Vincent 7 van Emden te Oscarshamn. Leliegracht 9 van Amsterdam n. R'dam. Lijnbaansgracht 9 te Helsinki. Manto 9 40 mijl zw Taragona. Orient 9 10 mijl n Texel. Pavo 7 van Rafso n. Zaandam. Fonza 7 van Valdemarsvik n. Zaandam. Rex 9 10 mijl zo Innerdowsing. Schippersdracht 9 te Amsterdam. Spora 9 15 mijl no Ushant. Terschelling 9 Eems. Vivo 9 50 mijl w IJmuiden. Wexford 9 30 mijl Smith Knollvs. ÏJstroom 9 15 mijl, zo Longstone. Op 7 juli ging na een rustig gedragen ziekbed van ons heen, mijn lieve man, onze beste vader en behuwdvader, de heer WILLEM C. DOYER op de leeftijd van 71 jaar. G. Doyer-Dekinga Breda: G. C. A. van der Poel-Doyer C. Th. van der Poel. Haarlem, 10 juli 1959 Crayenesterlaan 8. Op verlangen van de overledene heeft de cre matie in stilte plaats ge vonden. AFWEZIG A. L. C. van Lier Arts VAN 12 JULI TOT 1 AUG. Waarn. Heemsteedse artsen VAN 18 T/M 25 JULI WEGENS VAKANTIE GESLOTEN N. A. Leeuwe, Pedicure Rijksstraatweg 86 B Haarlem-N. OPROEPING tot de jaarlijkse algemene vergadering van aandeelhou ders van Van Herwaarden's Kalkzandsteenfabrieken N.V. te Hillegom, te houden op dinsdag 28 juli 1959 des na middags om 3 uur ten kan tore der Vennootschap. De agenda ligt ten kantore der Vennootschap voor aan deelhouders ter inzage. Aandeelhouders die de ver gadering wensen bij te wo nen moeten ter voldoening aan art. 32 der Statuten uiterlijk zaterdag 25 juli 1959 hun aandelen deponeren ten kantore der Vennootschap. Het depot-regu geldt als toegangsbewijs. De Raad van Beheer. Door het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is het faillissement van Arend Visser, koopman, ge woond hebbende te Zand- vooi't, thans wonende te Haarlem, geëindigd. Haarlem, 9 juli 1959. Mr. G. H. Veenhoven, Curator. Bij vonnis van de Arrond. Rechtbank te Haarlem d.d. juli 1959 is in staat van faillissement verklaard G. Od- <<cns, wonende te Haarlem. Pijnboomstraat 6, aldaar han delende onder de firma Od- dens Betonbouw, met benoe ming van Mr. H. G. Ram- bonnet tot rechter-commis- saris en van Mr. L. S. Rome. lingh, Zijlstraat 47 te Haar lem, tot curator. Sinds 1846 Ged. Oude Gracht IOC Zondag 10 u.: J. v. Oostveen. 5 uur: Frans van Dijk. 8 uur: H. Spoor. Jeugddienst HET ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP wijst U het UNIVERSELE PAD Inlicht. Bakenessergracht 3, Haarlem, maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 7.00 tot 8.30 uur. 's Zater dags van 2.30-4.00 uur DAGTOCHTEN Eftcling incl. de Efteling iedere dinsd. en dond. volw. kind. f8.50 f5.50 Nijmegen Berg en Dal f 7.50 f 5.— Kaasmarkt Alkmaar iedere vrijdag f 5.f 4. Verrassingstocht f7.50 f5. Den Ilaag, Rotterdam met bezoek aan Blijdorp f6.— f 4.50 Vraag inlichtingen: ROZENSTRAAT 7—9 Telef. 19992 Te koop aangeboden Doelstraat, Haarlem. Voor vele doeleinden gesch. Koopsom 12.000. G. Henstra, Makel. N.B.M., Staten Bolwerk 22, Haarlem Telef. 14368 TE KOOP Nic. Beetsstraat 27 II, H'Iem. Koopsom 15.000. Leeg eind september. G. Henstra, Makel. N.B.M., Staten Bolwerk 22, Haarlem Telef. 14368 Adverteert in dit blad Concertgebouw - donderdag 16 juli - 8.15 nar 6e ZOMERCONCERT Dirigent: MARINUS ADAM Solist: GERARD HENGEVELD - piano Programma: J. C. Bach - Sinfonia in Bes; Beethoven - Pianoconcert no. 5; Tschaikowsky - Symfonie no. 4. Entrée f 0.90 (a.i.) Kaartverkoop en plaatsbespreken bij Concertbureau Alphenaar. Kruisweg 49, tel. 10125. 's Maandags tot 1 uur gesloten. NOORD-ZUID-HOLLANDSCHE VERVOER MAATSCHAPPIJ N.V. Wilt u een vaste, prettige werkkring? De N.Z.H. biedt u deze! Voor de standplaatsen HAARLEM en LEIDEN worden gevraagd: Vereist rijbewijs B, C, D, E, leeftijd van 2140 jaar. Voor latere opleiding tot chauffeur. Leeftijd tot 30 jaar. Bezit van rijbewijs BE maakt opleiding op korte termijn mogelijk. Op MODERNE BUSSEN BIEDT DE N.Z.H- n: afwisselend werk goede beloning met toeslagen voor vroege-, late- en zondagsdiensten gunstige sociale 'oorzieningen vrij vervoer op het gehele lijnennet, ook voor het gezin vrije dienstkleding kostgeld- en reisgeldvergoeding hulp b ijstudie voor diploma, waaraan aparte toeslag verbonden is. Inlichtingen bij De Gew. Arbeidsbureaux en bij de N.Z.H.V.M. n-v., Leidsevaart 396, Haarlem. V-J Zware 2 pers. LAKENS Elk laken weegt 910 gr. - 180 x 240 van 10.90 v. 5.98 2 lakens voor 11. HEREN SHIRTS of SLIPS wit Rib Interlock maten 4 tot 7 van 1.98 voor 1.37 „CLIPPER" LAKENS van 5.90 voor 3.98 2 lakens voor 7. bijp. SLOPEN 2 stuks 2.50 Crêpe fantasie TAFELKLEDEN 120 x 150 NU 2.98 90 x 90 NU 1.49 2 stuks 2.50 DAMES HEMDEN of DIRECTOIRES wit Rib Interlock maten 44 tot 52 van 2.25 voor 1.37 Popeline No Iron DAMES BLOUSES V-hals, wit, blauw, rood normale prijs 5.49 NU 2.98 DDDDD THEEDOEKEN van 1.25 NU 88 ct 3 stuks 2.50 Gebreid Tricot DAMES HEMDEN of DIRECTOIRES maten 42 tot 48 van 1.98 voor 98 ct SLIPS NU 77 ct Mousse nylon KINDER ANKLETS v. 2.25, 1.98 NU 98 ct grote maten 1.29 HAARLEM TEL. 19743

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 6