Lisse en Hillegom voeren behalve bloembollen ook boten uit Exploitatie, Dreefzicht" Speedboatraces tussen Spaarndam en Jan Gijzenvaart Twee werven hebben ruime toevloed van opdrachten uit buitenland Wedstrijden op zondag 19 juli „Torens van Amsterdam zingen weer" ZATERDAG 11 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Het waterpoloprogramma Florence Nightingale- medaille voor zuster A. Engelberts Nieuw ziekenhuis in Hollandia Medische verzorging tijdens het weekeinde Koor van „Texas Boys" treedt op in Heemstede Officiële aanbieding van eerste „Music in Holland" DE BOLLENSTREEK heeft zijn wereldwijde faam te danken aan de uitvoer van bloembollen. In de laatste jaren worden echter niet alleen bollen naar alle delen van de wereld gezonden, maar ook boten. In die export van schepen valt een gezonde bedrijvigheid waar te nemen. Luxe jachten en slepers, snelle krui sers, marinevaartuigen en rondvaartboten lopen aan de Ringvaart van stapel, maken een proefvaart langs de dijken van de Haarlemmermeerpolder en ver trekken dan naar de plaats van bestemming, meestal in het buitenland. In Lisse en Hillegom liggen de werven wat verscholen achter de uitgestrekte bollen velden. Maar de geïnteresseerde buitenlanders weten de werven te vinden en laten hier hun wensen en eisen voor een jacht, speciaal vaartuig of rondvaart boot horen. Het programma van de wedstrijden, vastgesteld in de week van 13 tot en met 18 juli voor waterpolocompetitie luidt: maandag 13 juli: heren tweede kl. E: SZCDWR; dinsdag 14 juli: dames derde kl. B: VZV—Swift, derde kl. C: Haarlem— ZIOS, heren tweede kl. B: VZV—De Vest. Res. tweede kl. C: Haarlem 2HVGB 3; woensdag 15 juli: dames res. tweede kl. B: GZC 2—DWT 4. heren res. derde kl. B: DWT 3Neptunus Zaandam 3, res. derde kl. C: Futen 2VZV 2; donderdag 16 juli: dames eerste kl.: Het IJDWT, heren eerste kl. A: HVGB—SVH, res. eerste kl. A: HVGB 2SVH 2, res. tweede kl. B: Dolfijn 2Haarlem 3; vrijdag 17 juli: da mes tweede kl. A: HPCGZC, res. twee de kl. B: ADZ 2DWT 3, heren tweede kl. A: HPCBrandenburg, tweede kl. B: LZCDWT, derde klasse C: Blauwe Beu gelHaarlem. Voor de competitie Kring Haarlem zijn vastgesteld: dinsdag 14 juli: Afd. AJ II: VZV bDWT; woensdag 15 juli: Afd. AM I: DWRHaarlem, heren tweede kl.: DWR 3—NVA 2. Afd. AJ II: DWR b—HPC b. Afd. AM II: HPC—VZV b. Afd. AJ I: HPC Haarlem; donderdag 16 juli: dames tweede kl.: VZV 2—DWT 5.' Afd. AM I: VZV aDWT a, heren tweede kl.: VZV 4 HPC 4; vrijdag 17 juli: Afd. AJ I: HVGB— DWR a. Luik afkomstig, de Duitsers F. de Toni, F. Baumont (beiden München), H. Lad- mig, E. Wiertz (beiden Essen) en A. Vie- ser uit Neusz en de Nederlanders B. Veld huis uit Loosdrecht en H. Majoor uit Am stelveen. Verder worden wedstrijden gehouden in de C.lU-klasse (500 cc tot 575 cc), CU- klasse (tot 500 cc) en BU-ldasse (250 tot 350 cc). In deze klassen worden zogenaam de toerboten gebi-uikt, waarbij bepaald wordt dat uitsluitend benzine gebruikt mag worden. Andere vloeistoffen mogen daarin niet gemengd worden. Verleden jaar trokken de wedstrijden zesduizend bezoekers en thans worden meer toeschouwers verwacht, omdat geen concurrentie van andere sportwedstrijden gevreesd behoeft te worden. Het gedeel te tussen de Jan Gijzenvaart en Spaarn dam is voor de wedstrijden gereserveerd. De start is bij de Jan Gijzenvaart en ge varen wordt in de richting Spaarndam. Bij de Mooie Nel is een goede gelegen heid om te keren. De lengte van de baan is achthonderd meter en die van een ron de zestienhonderd meter. Een race be staat gemiddeld uit vijf ronden. Bij de voorbereiding heeft het bestuur der stichting „Haarlem-Noord" veel me dewerking ondervonden van de verkeers politie, de havenpolitie, Openbare Werken en Haarlems Bloei. Om wachten bij de lo ketten te voorkomen zal gelegenheid bè- staan toegangskaarten in voorverkoop te kopen. Het internationale comité van het Rode Kruis heeft de Florence Nightingale-me- daille toegekend aan de Nederlandse ver pleegster A. E. W. Chr. Engelberts, oud directrice van het havenziekenhuis te Rot terdam. De Florence Nightingale-medaille is de hoogste Rode Kruisonderscheiding. Zuster Engelberts vertrok na haar op leiding in 1924 naar Nederlands Indië, waar zij door het Nederlands Zendings genootschap werd geplaatst in het hospi taal van de oudste christengemeenschap op Midden-Java, te Modjowarno. Later werkte zij als wijkverpleegster te Soera- baja in het zendingshospitaal Sukun te Malang. In 1939 werd zij directrice van het Ko- ningin-Emmaziekenhuis Tjikini te Bata via. Ondanks de Japanse bezetting is zij er in geslaagd haar zieken in Tjikini te blijven verplegen tot zij in 1943 in het Kra- matkamp werd geïnterneerd. Daar heeft zij het noodziekenhuis geleid. Vele pa tiënten hebben het aan haar te danken dat zij die tijd van ellende zijn doorgekomen. Na de capitulatie van de Japanners kwam zij terug in Tjikini. Begin 1946 ging zij met verlof naar Nederland. Tijdens de over tocht werkte ze op een van de repatrië ringsschepen, waar een mazelen-epide- mie uitbrak. In 1947 zette ze de wederop bouw van Tjikini voort. In 1951 moest zij haar ziekenhuis verlaten. Een paar maan den later werd zij directrice van het ha venziekenhuis in Rotterdam. In 1957 droeg 'zij deze taak over aan zr. C. M. barones se van Asbeck. Thans woont zuster Engel berts in Italië, waar ze zich wil gaan wij den aan het werk der Waldenzen. In Hollandia in Nederlands Nieuw Gui nea, is een nieuw centraal ziekenhuis ge opend. Het omvat 34 gebouwen met zie kenzalen, administratieve en polikliniek paviljoens, operatiekamers, doorlichtings kamers en laboratoria. Wegens het gevaar van aardbevingen heeft men afgezien van het oorspronkelijke plan, één groot ge bouw neer te zetten. Het complex biedt plaats aan 360 patiënten, 110 meer dan in de twee oude hospitalen samen. Twee pa viljoens zijn bestemd voor de malariabe strijdingsdienst. Er zijn voorts paviljoens voor de directrice, de 24 verpleegsters en het overige verplegende personeel. Er zijn nog 15 opstallen in aanbouw voor mannelijk inheems verplegend per soneel en technici. Voorts zullen drie hui zen worden gebouwd voor inwonende ge neesheren. De kosten hebben ongeveer 9V2 miljoen bedragen, hetgeen neerkomt op ongeveer f 25.000 per bed, tegen gemiddeld 40.000 tot 50.000 per bed in Nederland. HAARLEM Op Akerboom's scheeps- en jachtwerf in Lisse, vlak aan de Ringvaart, is een grote botter onder handen. Deze zal begin augustus het water kiezen. De opdracht voor deze botter komt van een Engelsman, die voor zijn luxe boot aan de Rivièra een ligplaats kiest. Deze botter is gebouwd naar het voorbeeld van de vroegere Zui derzeeboten. Een dergelijke boot heeft Akerboom nog nimmer gebouwd. Als af wisseling op de jachten, de reddingsboten en slepers, vormt de botter het bewijs dat de werf zich niet tot één type van schepen bepaalt, maar berekend is op een grote verscheidenheid aan opdrachten. De scheeps- en jachtwerf is de voort zetting van een oud bedrijf, dat reeds vissersboten afleverde, toen het Haarlem mer Meer nog een grote watervlakte was. Het huidige bedrijf dateert uit 1947. De thans veertigjarige heer H. J. Akerboom zette in de winter van dat jaar met zijn vader aan de Ringvaart een onoverdekte loods, waarin vader en zoon met de pro- duktie begonnen. De eerste vijf jaren waren moeilijk, maar geleidelijk kreeg de werf bekendheid. Nu heeft de vennoot schap al meer dan honderdvijftig schepen afgeleverd, waarvan 95 percent bestemd voor het buitenland. Een groot gedeelte hiervan bestond uit zeer comfortabele jachten, die voor een belangrijk deel naar Amerika werden verscheept. Andere sche pen zoals douaneboten, slepers en loods boten vonden hun weg naar diverse landen in Europa, maar ook naar de Kon go, Indonesië en de Philippijnen. Groeiende behoefte De heer H. J. Akerboom is best tevreden over de ontwikkeling die het bedrijf heeft doorgemaakt. En hij is over de toekomst optimistisch. „Tot eind volgend jaar zijn we met werk volgeboekt. En intussen komen er natuurlijk weer opdrachten bjj. Trouwens: de behoefte aan schepen neemt steeds toe. Hoe langer hoe meer mensen gaan het water zoeken en de weg mijden. In Amerika zijn er enorm veel mensen met een eigen boot. Hier gaat die ontwik keling ook geleidelijk die kant uit", ver telde de scheepsbouwer. Hij is van jongsaf in de scheepsbouw werkzaaam. Een kwart eeuw terug, toen zijn vader nog een bedrijf aan de Kaag had, was hij al iedere dag op de werf te vinden. Zijn kennis heeft hij voornamelijk in de praktijk opgedaan. Tot zijn 23ste jaar volgde hij cursussen in tekenen en ontwerpen en na de oorlog werkte hij twee jaar op een scheepswerf in Zuid-Engeland. In 1947 kwam hij terug en begon hij, 28 jaar oud, het huidige bedrijf. Bijna alle boten ontwerpt de heer Akerboom zelf. Bij de bouw van een van de laatste schepen een brandweerboot, tevens sleep- en stuwboot voor de Belgische marine werd, gezien de bijzondere opdracht, een ontwerpbureau ingeschakeld. Het „Texas Boys' Choir", een representa tief jongenskoor uit de Amerikaanse staat Texas, dat in de Verenigde Staten reeds een zeer goede reputatie geniet, is aan zijn eerste Europese tournee bezig. Nadat het medewerking heeft verleend aan het be kende koorfestival te Llangollen in Wales, zal het naar het vasteland van Europa oversteken, om te beginnen naar Neder land. waar onder leiding van de oprichter directeur, de 33-jarige dirigent George Bragg, tien concerten zullen worden ge geven met daar tussendoor nog een elfde optreden in Antwerpen. De Nederlandse tournee begint donder dag 16 juli in de Kurzaal te Scheveningen. Daarna treedt het uit 26 jongens van 8 tot 14 jaar bestaande koor achetreenvolgens op in het Minerva Theater te Heemstede '17 juli), het Casino te Noordwijk aan Zee (18 juli), het Openluchttheater te Lochem (19), de Stadsgehoorzaal te Kampen (20), in Concordia te Bussum (21), Musis Sa crum te Arnhem (22), de Stadsschouwburg te Sittard (23), de Dierentuin te Ant werpen (25), de Ahoy Hal te Rotterdam (27) en tenslotte in 't Gulden Vlies te Alk maar op 28 juli. Alle concerten beginnen om 8 uur 's avonds, behalve die te Scheve ningen en Heemstede, die om 8.15 uur be ginnen, en dat te Antwerpen, dat om 3 uur begint. Het „Texas Boys' Choir" als geheel telt. ongeveer 150 jongens, verdeeld over vier groepen, waarvan de thans ons land be zoekende de concertgroep is, die steunt op het voorbereidende werk, dat in de drie andere afdelingen wordt verricht. De diri gent vult het stemmenmateriaal geregeld aan door middel van halfjaarlijkse audi ties, die over geheel Texas worden ge houden. Het koor heeft gedurende de laat ste jaren reeds vele tournees door de Ver enigde Staten gemaakt en niet alleen in kleine plaatsen, maar ook in de grootste Amerikaanse steden een zeer waarderend publiek gevonden, alsmede een uiterst gunstige pers. Het repertoire van de jongens uit Texas is zeer veelzijdig. De hier uit te voeren programma's hebben een afwisselend eer ste deel, dat steeds wordt geopend met een Gregoriaans Kyrie en waarvan de rest in het ene programma werken zal bevatten van Palestrina, Durante, Pergolesi, Mor- ley, Handel, Billings, Nin, Kodaly en Verdi Rn in het andere werken van Hassler, Monteverdi, Schiitz, Croce, Weelkes, Pur- cell en Britten. Het tweede gedeelte is voor alle programma's hetzelfde en geheel Amerikaans: werken van de Texanen Saxe, Marsh en Peck, verder van Berlin en Drake, tenslotte enige volksliederen en èen spiritual. „Dat ontwerpen moet je in je vingers hebben. Natuurlijk bouw je volgens een bepaalde smaak. Je eigen schepen herken je overal". De heer Akerboom is een nauwlettend lezer van beursberichten. „De beurs is na melijk mijn barometer. Want een schip is een vorm van geldbelegging. Als het in het zakenleven goed gaat, merk ik dat. De opdrachten laten uitkomen, hoe de wind op de beurs waait", aldus de heer Akerboom, die een gedeelte van het jaar in het bui tenland verblijft om zijn zakenrelaties te kunnen ontmoeten. In Engeland en Duits land heeft hij een schip als kantoor inge richt. In deze schepen worden vele con tracten afgesloten. Op de scheepswerf zijn bijna honderd man werkzaam. Geregeld krijgen zij be zoek van buitenlandse klanten, aan wie op de werf de overdracht van de bestelde schepen plaatsheeft. Voorlopig wijst alles erop dat dit personeel in de nabije toe komst de handen vol met werk heeft. Dwang van omstandigheden In 1950 kwam de nu 43-jarige heer A. Zwart uit Huizen naar Hillegom, waar hij aan de Haven een reeds bestaande scheeps werf heeft overgenomen. De heer Zwart was altijd werkzaam geweest in de bouw van visserijboten, maar hij zag in Huizen geen kans om een eigen bedrijf te begin nen. In Hillegom hield hij zich op de werf „Neerlandia" de eerste jaren voornamelijk bezig met reparatiewerk. Door de beste dingsbeperking verminderde de toevoer van werk echter. De heer Zwart ging zich onder dwang van de omstandigheden oriënteren op de „markt". Met succes, want in Hamburg kreeg hij een opdracht voor een rondvaart boot. Deze eerste opdracht voor nieuwe bouw kwam op 10 december 1957 binnen. Bij deze eerste opdracht is het niet ge bleven. „Neerlandia" heeft in de laatste anderhalf jaar behalve de rondvaartboot ook twee veerdienstboten afgeleverd. Ook deze zetten koers naar Hamburg. Voorts De heer Fibbe wees bij de behandeling van deze kwestie op zijn betoog in de raadsvergadering van 18 juli 1951, waarin het voorstel ter sprake kwam om goed te keuren, dat de pachters van „Dreef- zicht" voor eigen rekening een muziek tent zouden bouwen, welke na het eindi gen van het huurcontract door de gemeen te zou worden gekocht. Daarnaast werd tegelijk het huurcontract verlengd met zeven jaren a f 1,- per jaar. De heer Fib be verklaarde nu nogmaals, dat hij zich destijds tegen deze gang van zaken had verzet, omdat de gemeente, die na ver loop van tijd de tent toch moest betalen ook nog zeven jaar huur a f 1,- per jaar gaf, waardoor het huurcontract ging lopen tot 1975. De heer Fibbe zei zich nu af te vragen waarom de muziektent nooit gebruikt wordt omdat muziek in de tent toch ge vulde terrassen voor „Dreefzicht" met zich meebrengt. De grote winst hadden de pachters, aldus de heer Fibbe, al binnen, namelijk zeven extra huurjaren a 1, per jaar. Thans gaat een van de huur ders zijn aandeel in de huur verkopen, al dus spreker, voor een zeer groot bedrag en de andere helft zal waarschijnlijk spoe dig volgen. De heer Fibbe zei een ieder een goede winst te gunnen, doch niet dat werden casco's gebouwd, ondermeer voor Frankrijk. De Hillegomse scheepsbouwer heeft nu weer drie opdrachten in de zak: twee voor een rondvaart, en één voor een veerboot. Eén van de boten blijft in het eigen land, de andere gaan naar Duitsland. De heer Zwart heeft zich in de praktijk en door middel van avondcursussen be kwaamd. De boten ontwerpt hij alle zelf. „Je moet je fantasie een beetje laten wer ken, maar een goede praktijk is onontbeer lijk, Natuurlijk hebben je boten een be paald kenmerk. Ik hou bijvoorbeeld van de „zeeg": van voren hoog en naar achte ren laag", vertelt de heer Zwart, terwijl hij in het werkpak bij een van de boten staat. „Als baas moet je hard werken, 's Morgens loop je nog in een smerig pak- kie en 's middags heb je ergens een be spreking. Je bent soms net een Manusje van-alles". De ligging van de werf in een plaats tussen Haarlem en Leiden brengt volgens de heer Zwart bijzondere moeilijkheden met zich. „Er is hier moeilijk aan geschoold personeel te komen. De mensen die hun vak goed kennen, kunnen in Haarlem of Leiden meer verdienen. Die gemeente indeling werkt nadelig. Hillegom zou in de tweede klasse ingedeeld moeten zijn", zegt de scheepsbouwer. Met vertrouwen kijkt de heer Zwart de toekomst in, maar bepaalde plannen heeft hij niet. „De toekomst brengt haar eigen plannen. Als het werk goed is. komen de opdrachten wel binnen. We willen ons niet tot bepaald werk beperken, wat we kun nen krijgen, pakken we aan," aldus de heer Zwart tenslotte. Bij Akerboom zijn al vele jachten van stapel gelopen. Naar vele landen heb ben zij koers gezet. Deze in Hillegom gebouwde rondvaart boot kruist nu door de haven van Hamburg. De boot biedt een comfor tabele plaats aan honderdlwinitg personen. In samenwerking met de Nederlandse Speedboatclub, waaraan de technische leiding is opgedragen, bereidt het bestuur van de Stichting „Haarlem-Noord" voor de tweede keer speedboatraces voor op het Noorder Spaarne tussen de Jan Gijzen vaart en Spaarndam. De wedstrijden zijn bepaald op zondag 19 juli en het program ma vermeldt negen wedstrijden en water skidemonstraties. Om een uur zal begonnen worden met vlaggenparades, waarbij vlaggen van Bel gië, Duitsland, Verenigde Staten en Ne derland gehesen zullen worden. Uit deze landen komen de deelnemers aan de wed strijden. Hierna volgt voor de eerste maal in het programma een ski-demonstratie, waaraan onder meer de Nederlands kam pioen W. de Vreng zal deelnemen. Deze is een bekende figuur in de waterskisport en zal het publiek vergasten op een in teressante demonstratie. Aan de races in de B-klasse (een vrije klasse, waarbij de lengte en het gewicht der boten niet aan bepalingen zijn gebon den en de deelnemers hun brandstof zelf mogen kiezen) nemen verscheidene bui tenlanders deel, onder meer de Ameri kaanse kapitein Bishop, die thans in Wies- baden gelegerd is, de Belgen dr. E. Duca, G. Lemoine en R. Gainnin, allen uit De carillons van de Wester- en Zuider- kerk in Amsterdam hebben sinds dins dag vier inplaats van drie octaven. De torenklokken jujjelen nu veel luider dan zij ooit hebben kunnen doen. De carillons hebben negen maanden ach tereen niet geklonken, omdat in deze pe riode door drie Nederlandse klokkegiete- rijen een omvangrijke restauratie werd uit gevoerd, die niet alleen een ingrijpende schoonmaakbeurt betrof, maar ook de vervanging van een aantal in de loop der jaren ontstemde Hemonyklokken. Deze laatste zijn echter niet verloren gegaan. Zij worden alleen iets lager in de torens gehangen. „De torens van Amsterdam zingen weer" is de titel van een geluidsfilm, die de Am sterdamse dienst van publieke werken over de herstelwerkzaamheden heeft ge maakt. Naar een scenario van C. van Het eerste boek dat de muziek in ons land in al haar aspecten belicht „Music in Holland" is thans verschenen. Het is te vens het eerste boek dat is opgedragen aan de nagedachtenis van dr. Eduard van Beinum. Een boek dat stellig zal bijdra gen aan de verspreiding van de Neder landse cultuur tot ver over onze grenzen. De idee tot deze uitgave is van de stich ting Donemus. De inhoud is van deskun dige Nederlandse publicisten Walter Paap, Jos Wouters, Jan Daniska, Evert Brautigam, Aat Swart onder hoofdre dactie van de Utrechtse hoogleraar prof. Eduard Reeser, die ook de inleiding schreef. De uitgave is tevens mogelijk ge worden door de medewerking van het mi nisterie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, dat onmiddellijk een aantal exemplaren bestelde. Deze mededel'ngen deed de directeur van Donemus, de heer André Jurres, in het I.C.C. in Amsterdam tijdens een bij- fenkomst van musicclogen en recensen ten, voorafgegaan aan de aanbieding van het eerste exemplaar van „Music in Hol land" aan mr. H. J. Reinink, directeur- generaal voor de cultuur en de buiten landse betrekkingen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen tevens voorzitter van het dagelijks bestuur der stichting Holland Festival. Mr. Reinink bracht in zijn dankwoord hulde aan allen die deel hebben aan de totstandkoming van dit unieke en fraaie, door de uitgeverij J. M. Meulenhof in Amsterdam verzorgde boek. De bijeenkomst werd geopend met een uitvoering door het Danzikwintet van een compositie voor fluit, hobo, klarinet, fa got en hoorn van Willem Pijper. Artsen: Bij afwezigheid van de huisarts raadplegemen. uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990, Dierenartsen: J. Beijers, Raamgingel 28, tel. 13164. Tandartsen: Jac. J. Glas, Heerenweg 191, Heemstede, tel. 36617. Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 50155; firma Loomeijer en Zoon, Zijlweg 34, tel. 12495; Teyler- apotheek, Teylerplein 79, tel. 17946. SANTPOORT Artsen: Dr. J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Santpoort-Dorp, tel. 8310. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 8284. BLOEMENDAAL Artsen: Dokter J. H. M. Egberts, Z. Sta tionsweg 12, Bloemendaal, tel. 57458. Overveen: Dokter W. D. van Oldenborgh, Bloemendaalseweg 223, Overveen, 'tel. 50158. Aerdenhout: Dokter W. E. Ulrici, Spie- gelenburghlaan 20, Aerdenhout, tel. 40404. Wijkverpleegsters: Zuster J. Th. Odinot, Rustenburgherweg 16, Bloemendaal, tel. 52129 en zuster A. G. Haagsma, Teding van Berkhoutlaan 15, Aerden hout. tel. 42177, b.g.g. 41919. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zullen tot zaterdagmorgen 18 juli voor spoedeisende gevallen ge opend zijn: de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903; Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Noord, tel. 02560-8284 en Apotheek Schotsman, Binnenweg 206-208. Heemstede, tel. 38320 (ook voor Aerdenhout). ZANDVOORT Artsen: Dr. J. F. Zwerver, Julianaweg la, tel. 2499. Wijkverpleegster: Zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27, tel. 2791. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, tel. 2816. Dierenarts:,J. Beyers, Raamsingel 28, Haarlem, tel. 1364. Apotheken: Gedurende de maanden juli en augustus zijn de beide te Zandvoort gevestigde apotheken: Wijnne, Halte straat 8 en Kerkhoven, Zeestraat 71, ge opend van 8 uur 's morgens tot 10.30 uur 's avonds. Van zaterdag 11 tot en met vrijdag 17 juli nacht- en zondagsdienst: de Zeestraat-apotheek, M. J. Kerkhoven- Nieuwenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. HA A RLEMMERMEER Hoofddorp: Dr. D. v. d. Zee, Leeghwater- straat 28. tel. K 2540-6135 (b.g.g. 6220). Nieuw-Vennep: Dr. E. v. d. Weg, Hoofd weg 1179, tel. K 2546-280. Zwanenburg: A. Hoekstra, Kerkhof laan 85, tel. 4454. Zondagsdienst dieren arts: Z. Hooyberg, Hoofdweg 695, Hoofd dorp, tel. K 2540-6398. Halfweg: A. Hoekstra, Kerkhoflaan 85, Zwanenburg, tel. 4454. LISSE Artsen: Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. HILLEGOM Artsen: Dr. J. J. Tersluys, Hoofd straat 142, tel. 5121. BENNEBROEK Artsen: Dr. G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502-430. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1. tel. 02502-618. In het verslag over het debat in de ver gadering van de Haarlemse gemeente raad betreffende de exploitatie van „Dreefzicht" is de mening van het raads lid Fibbe (VVD) niet geheel juist naar vo ren gekomen. Daarom geven wij hieron der uitvoeriger de bedoeling van de heer Fibbe weer over het voorstel, waarbij B. en W. de raad vroegen goed te keu ren, dat de gemeente een nieuwe huur overeenkomst zou aangaan met mevrouw E. Wempe-Versteeg te Haarlem en de heer C. A. G. Toor te Alphen aan de Rijn, waarbij tegen een vergoeding van f 1.- per jaar tot en met 31 oktober 1975 het ge bouw „Dreefzicht." in gebruik wordt afge staan. De exploitanten verplichten zich daarbij het personeel volgens de geldende c.a.o. in het „Horecaf'-bedrijf te honore ren. De vorige huurders waren mevrouw Wempe en de heer C. Keur, De heer Keur wil zijn aandeel in de overeenkomst dus overdoen aan de heer Toor. deel, dat in feite de gemeente toekomt. Daarom gaf de heer Fibbe de raad en het college van E. en W. namens zijn fractie in overweging de extra zeven huur jaren wel te handhaven, doch te begin nen met 1968 de dan geldende normale huur, vast te stellen door drie deskundi gen, te berekenen. De heer Fibbe beloot zijn betoog met te verklaren, dat de prijs, die de uittredende pachters kunnen be dingen ook dan nog hoog genoeg zal zijn en verklaarde geacht te willen worden te gen het voorstel van B. en W. te hebben gestemd. Heesch filmden Henk Frank en Huib Jacobs op indrukwekkende wijze hoe de nieuwe klokken werden gegoten, en laten zij horen, hoe mooi de carillons nu klin ken. Zolang er belangstelling blijkt te zijn, wordt de film enkele keren per dag in het instituut voor Nijverheid en Tech niek voor het publiek vertoond. Het carillon van de Oudekerkstoren werd reeds in 1952 omgebouwd, tevens als experiment voor de restauratie van de an dere klokkenspelen. Tal van beiaardiers, onder wie enige buitenlandse, zullen van maandag af tot 16 juli dagelijks concer ten geven, opdat iedereen kan horen, dat de Amsterdamse torens weer zingen. Het kindermeer ,,'t Wed" aan het be gin van de Zeeweg in de Kennemer- duinen is nu een welkom oord voor de Haarlemmers die verkoeling zoeken.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11