Parijs maakt zich op voor groot 14de juli-feest Werkmeester leerling-verpleegster KI. de Vries Huurverhoging moet gepaard gaan met redelijk woongerief Bianchi Co vertegenwoordiger Regering-De Gaulle spaart kosten noch moeite, maar de zorgen nemen toe enempkp Assistent-Accountants werkplaats administrateur enige flinke meisjes ZATERDAG 11 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 12 Consumenten over regeringsnota Oplossing in zicht voor Brits drukkersconflict Londense persen draaien bij gratie der bonden Kabinetscrisis in Wenen is eindelijk opgelost Raab leidt de coalitie voor de derde maal Afro-Aziatisch beroep op de Veiligheidsraad ten behoeve van Algerije Hammarskjoeld deelt mening van minister Luns Mustopo pleit voor de verdrukte minderheden Om de Dragon Goldcup Scheepvaart jongste bediende (mnl. of vrl.) een jongste bediende een aankomende kantoorbediende Joh. Enschedé en Zonen Grafische Inrichting N.V. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Consumentenbond heeft de regeringsnota over het te volgen sociaal-economische beleid besproken en over het huurbeleid opgemerkt, dat het't hoofdbestuur is opge vallen, dat in de nota zo weinig aandacht is besteed aan een verlaging der bouw kosten als een der factoren om meer even wicht te brengen tussen de huren van oudere en nieuwe woningen. Bij vorige huurverhogingen is namelijk gebleken, dat deze spoedig werden gevolgd door vrijwel evenredige stijgingen van de bouwkosten. Een beroep op het bedrijfsle ven om al het mogelijke bij te dragen tot bevordering van verlaging der bouwkos ten zal gepaard moeten gaan met het be schikken over middelen om zo nodig bin dend in te grijpen, indien dit beroep on voldoende zou worden gehonoreerd. In het bijzonder wordt de aandacht gevraagd voor de structuur van het bouwbedrijf en de prijzen van bouwmaterialen. Voorts acht de bond het billijk dat, wan neer de huren opnieuw aanzienlijk wor den verhoogd, de huurders de nodige ga rantie krijgen voor een redelijk woonge rief. Onder dit laatste dient in ieder geval te worden verstaan een behoorlijk onder houd, ook binnenshuis. In zeer vele geval len toch laat dit onderhoud ernstig te wen sen over of zijn de lasten daarvan van de verhuurders overgeheveld naar de huur ders, die daarvoor zelfs geen fiscale tege moetkoming kunnen claimen, zo stelde men. Het verband tussen huren en woongenot is hierdoor verstoord en herstel daarvan dient als een voornaam punt te worden gezien voor de aanvaarding ener huurver hoging. De Nederlandse Consumentenbond kan zich in principe wel stellen achter het stre ven der regering tot vermindering, of wel opheffing van de zogenaamde consu mentensubsidie op melk, omdat daarmede een prijsversluiering wordt opgeheven. De bond vraagt zich echter af of, zon- (Van onze correspondent in Londen Gisteravond laat vertoonde zich de eer ste lichtstraal in het Britse drukkerscon flict, dat thans drie weken duurt. Na een discussie van bijna elf uur bereikten de vakbonden en werkgevers overeenstem ming inzake een onafhankelijke voorzit ter die de onderhandelingen gaat leiden. Het departement werd gevraagd deze te benoemen. Lord Monckton, de vroegere conservatieve minister van Arbeid, thans bankdirecteur, die algemeen als de ideale bemiddelaar wordt beschouwd, liet weten dat zijn werkzaamheden hem verhinderen een benoeming te aanvaarden. Maar wie ook zal worden aangewezen, men is vol vertrouwen dat de weg naar een oplossing van het conflict open ligt, al zal dit waar schijnlijk tijd kosten. Inmiddels getuigt de vereniging van Londense dagbladen van onverwacht opti misme. De regeling, waarbij de bladen de bestaande inktvoorraad onderling verde len, is zulk een succes geworden, dat de verschijning van de verdunde kranten nog altijd van acht tot twaalf pagina's voor onbepaalde tijd mogelijk blijkt. Tot nu toe had men verklaard dat er nog slechts voor enkele dagen drukinkt was en dat er na het einde van deze week geen Londense krant meer zou kunnen uitko men. Dat zou inderdaad het geval geweest zijn, indien de vakbond niet de invoer van drukinkt uit het buitenland had goedge keurd. De bond wil de Londense bladen, die niets met het conflict te maken hebben, kennelijk sparen. De secretaris van de bond heeft deze week in Parijs een rege ling met de Franse drukinktbond bespro ken. Eerst verzetten de Londense dag bladdirecties zich er tegen helemaal van de bond afhankelijk te zijn, maar ten slot te aanvaardden zij het voorstel. Dit aan bod betekent een slag in het gezicht van de Britse inktfirma's, welke door de sta king zijn getroffen. Door de Londense bla den aan de gang te houden kan de bond bovendien blijven rekenen op een aanvul ling van het snel slinkende stakingsfonds door de bijdragen van de leden, die in Lon den kunnen blijven doorwerken. (Van onze correspondent in Wenen) Aan de Oostenrijkse kabinetscrisis, die twee maanden heeft geduurd, is nu een einde gekomen. Kanselier Raab zal weer als minister-president optreden, zodat nu het derde kabinet-Raab begint. Dit is een winstpunt voor de Oostenrijkse Volkspar tij. Professor Kamitz (Volkspartij) blijft niet alleen minister van Financiën, maar ook zijn competenties zullen niet worden beknot. Daartegenover zal het ministerie van Buitenlande Zaken geheel onafhan kelijk worden van het bureau van de bondskanselier en onder leiding komen te staan van een socialistische minister. Ook de genationaliseerde bedrij'en, die de Volkspartij door haar overwinning in 1953 aan de socialisten kon onttrekken, komen nu weer onder de zeggingsmacht van een socialistische politicus. De onderhandelingen in Oostenrijk heb ben zo lang geduurd omdat de socialisten grotere competenties voor zich opeisten, nadat zij bij de verkiezingen op 10 mei even sterk waren gebleven als de Volkspar tij. Deze gaf echter slechts schoorvoetend toe en kanselier Raab heeft in de afge lopen week zijn opdracht tot formatie van een nieuw kabinet zelfs teruggege ven. In plaats daarvan benoemde de pre sident Scharf een gemengde commissie van drie leden van de Volkspartij en drie socialisten, aan wie hij de opdracht gaf deze week tot een oplossing te komen. Don derdag a.s. zullen de nieuwe ministers worden benoemd en vrijdag daarop zal dan de langverwachte regeringsverkla ring worden afgelegd met het vaststellen van de grondbeginselen van de nieuwe coalitie. der de resultaten daarvan af te wachten, nu de tijd reeds is aangebroken om een zo ingrijpende maatregel als een belang rijke melkprijsverhoging tot stand te brengen. Het is immers denkbaar, dat bij een ander landbouwbeleid afschaffing der consumentensubsidie niet gepaard zou be hoeven te gaan met een verhoging van de melkprijs. Naar het oordeel van de Bond zal alles moeten worden gedaan om een verhoging van de melkprijs te voorkomen, aangezien de ervaring heeft geleerd, dat dit een erns tige teruggang in het verbruik meebrengt, met alle schadelijke gevolgen van dien voor de volksgezondheid. Wat de prijzen in het algemeen betreft was het voor de Bond teleurstellend te moeten constateren dat nergens uit de no ta blijkt van het streven der regering tot het voeren van een krachtig, op prijsda ling gericht, beleid. Slechts terloops wordt bij de behandeling van het loonbeleid een enkele zinsnede gewijd aan de betekenis van prijsdalingen. Naar het oordeel van de Bond zal een krachtig prijsbeleid slechts mogelijk zijn indien de regering kan beschikken over een doeltreffend apparaat met voldoende bevoegdheden, zo zegt het communiqué. NEW YORK (UPI) Eenentwintig lan den van de Afro-Aziatische groep hebben in een brief aan de Veiligheidsraad, de toestand in Algerije afgeschilderd als een bedreiging van de internationale vrede waartegenover de UNO niet onverschil lig kan blijven. Om een speciale bijeen komst van de raad of ander optreden werd evenwel niet gevraagd. Negen leden van de groep hebben de brief niet ondertekend: Cambodja, Ethiopië, India, Japan, Laos, de Philippijnen, Thailand en Turkije. In de brief staat onder meer: „Volgens officiële Franse berichten beloopt het aan tal doden en gewonden in Algerije elke maand vierduizend. Verklaringen van vooraanstaande Franse persoonlijkheden en in het bijzonder van kerkelijke autori teiten brengen het voortduren van exces sen van het Franse leger aan het licht, onder meer van martelingen. De Franse strijdkrachten blijven de conventie van Genève ten aanzien van de behandeling van personen die bij gewapende conflic ten worden gevangen genomen veront- achtzamen. Er zijn bovendien berichten van Franse zijde over de verplaatsing on der dwang van ongeveer een miljoen men sen, wier fysieke toestand van die aard is, dat medische hulp, volgens deze berich ten, in sommige gevallen niet meer baat". Van onze correspondent in Parijs) Parijs maakt zich op om de veertiende juli te gaan vieren. President De Gaulle nauwelijks teruggekeerd van zijn bezoek aan de landen van de Franse Gemeen schap in Afrika zal dinsdag een van de grootste parades, welke ooit ter gelegen heid van een nationale feestdag zijn ge houden, afnemen. De eerste regering van de vijfde republiek heeft gewenst, dat al les wat met de veertiende juli samen hangt „groots" zal zijn. André Malraux heeft opdracht gekregen de feesten te or ganiseren, en hij heeft blijkbaar niet op een paar miljoen franc meer of minder behoeven te kijken. Op de Place de Ia Concorde, rondom de befaamde obelisk, heeft de architect Jean de Mailly een stellage in de vorm van een schelp, la ten oprichten. Daarop zal de officiële tri bune worden opgericht. Het ding meet tachtig bij veertig meter en een groot aan tal gaslantaarns, die uit de tijd van het tweede keizerrijk dateren, hebben er tij delijk voor moeten wijken. De troepen die komen aangemarcheerd van de Are de Triomphe zullen van negen uur af voor de generaal defileren, nadat deze eerst aan de minister-presidenten van de landen van de Franse Gemeenschap hun nieuwe vlaggen zal hebben overhandigd. Een or kest van 1500 musici, omvattend vijftien militaire muziekkorpsen, zal de muziek verzorgen. Maandagavond beginnen de feestelijk heden met een optocht van de Bastille naar de Place de la Concorde. Daarmee wil de regering waarschijnlijk de klassie ke tocht van de communisten, die als re gel van de Bastille naar de Place de la Nation leidde, ondervangen. De tocht van de communisten zou trouwens, zeker zijn verboden. Verder worden er ook dit jaar, zoals vroeger, voordat men het als een ge baar jegens de Franse soldaten die in Al gerije vechten had nagelaten, overal in de stad bals gehouden met als hoogepunt een dansfeest op de Esplanade des Inva lides. Voor spelen is dus rijkelijk gezorgd, maar voor de regering is deze veertien de juli niet een dag zonder zorgen. De Gaulle heeft tijdens zijn jongste reis naar Afrika kunnen opmerken, dat zijn pres tige onverminderd voortstraalt, maar wat betreft de eensgezindheid van de Franse Gemeenschap is hij eigenlijk met lege handen thuisgekomen. Te Tananarive hebben sommige afgevaardigden duide lijk laten merken, dat hun landen nog geen definitieve beslissing ten aanzien van het al of niet blijven binnen de Gemeenschap hadden genomen en dat pas half septem ber te Parijs, tijdens de volgende bijeen komst van de uitvoerende raad van de Gemeenschap, duidelijker zal blijken wat de deelstaten eigenlijk willen. Nederlaag Terwijl de Gaulle in Afrika was, leed zij regering haar eerste parlementaire ne derlaag. Met 132 tegen 99 stemmen ver wierp de Franse senaat het ontwerp voor een wet, die de bevordering van de me chanisatie van de landbouw beoogde. Al leen de U.N.R., de gaullisten, en een deel van de onafhankelijken, hebben voorge stemd. Alle anderen stemden tegen en dat was een politiek scala, dat loopt van de rooms-katholieke republikeinen tot en met de communisten. Des te belangrij ker was deze tegenstand van de eerste kamer, omdat het eigenlijk zuiver een po litieke stemming is geweest. De Senaat heeft willen protesteren tegen het besluit van de grondwettelijke raad, die haar het recht heeft ontnomen te stemmen nadat de ministers hun wetsontwerpen hebben toegelicht. Wanneer, zo is de opvatting van de senatoren, wij niet mogen stem men na de uiteenzettingen van de minis ters, doen wij het van tevoren en verwer pen wij de wetsontwerpen. Tot slot nog een reden tot zorg voor de regering: het congres van de Franse socialistische partij, dat op het ogenblik wordt gehouden. De socialisten zoeken hoe zij het beste hun oppositie tegen mi nister-president Debré kunnen voeren. Velen van hen schijnen daarbij geneigd zich ook tegen de Gaulle in te gaan. Dat lijkt onvermijdelijk bij zoveel veschil in politieke overtuiging tussen het staats hoofd en de leiders van de socialistische partij. Vooral Guy Mollet zou trachten de Gaulle de hand boven het hoofd te houden. Warmte Men ziet het, de veertiende juli is voor de Franse regering een feestdag, die niet geheel zonder zorgen is, afgezien nog van de al jaren drukkende zorg van de nog steeds niet geëindigde strijd in Algerije. Het zal yoor de Parijzenaars en voor de Fransen overal in het land geen beletsel zijn uitgebreid hun veertiende juli te vie ren. De meesten hebben er een lang weekeinde van gemaakt en zijn naar bui ten vertrokken. Een miljoen Parijzenaars hebben de stad verlaten om op het land verkoeling en ontspanning te zoeken. Die uittocht en die feestelijkheden komen wel bijzonder ongelegen voor de Nederlandse tonelisten die in het Théatre Sarah Bern hardt Shakespeare's Troilus en Cressida zullen spelen. De Nederlandse ambassa de heeft de laatste dagen met vertwijfe ling geprobeerd de grote zaal met vrij plaatsen vol te krijgen, maar de Neder landers zullen desalniettemin wel voor vrijwel lege banken moeten spelen. (AFP) De Gaulle is op het eiland Réunion, 700 km. ten oosten van Mada gascar, enthousiast door de bevolking ont vangen. Niet alle inwoners konden hem begroeten: de met de communisten sym- pathiserenden hadden op de wegen naar St Denis spijkers gestrooid waardoor hon derden auto's niet verder konden. De com munisten hebben rumoerig gedemon streerd toen De Gaulle zich in het sport- stadium van Saint Denis tot 15.000 men sen richtte. De Gaulle veiTiief zijn stem en bedankte voor' de „geweldige ontvangst van.vijftig tot zestig inwoners tegen een". GENèVE (Reuter) De secretaris-ge neraal van de UNO, Dag Hammarskjoeld heeft zich in een rede voor de Economi sche en Sociale raad te Genève aange sloten bij de eerder door de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, uitgesproken mening inzake de eco nomische toestand ir de wereld. Mr. Luns verklaarde toen dat het UNO-secretariaat meer aandacht moet besteden aan het voorbereiden van politieke besluiten op het hoogste niveau. Een van de middelen hiertoe zou, zoals mr. Luns verklaarde, kunnen zijn dat de UNO probeert het „perspectief op lange termijn" uit te stip pelen waarbinnen de politieke besluiten zouden moeten worden genomen. Dat zou een zeer omzichtig optreden vereisen in nauwe samenwerking met de regerings bureaus die zich niet hetzelfde probleem bezig houden, aldus Hammarskjoeld. De Nederlandse permanente UNO-ver- tegenwoordiger mr. C. W. A. Schürmann verklaarde dat er bewijzen zijn voor een „grotere eenheid in het werk van het ge hele UNO-gezin". Er is een duidelijke ont wikkeling naar een alles omvattende be schouwing van alle verschillende taken van de UNO. Bij deze nieuwe ontwikke ling is het ontbreken van een centraal lei dinggevend orgaan echter een probleem, zo zei hij. DJAKARTA (UPI) Brigade-generaal Mustopo heeft erop gewezen, dat er teveel onderscheid wordt gemaakt tussen Indo nesiërs van oorsprong en Indonesiërs van Chinese of Nederlandse afkomst. Hij ver klaarde bij de regering te zullen aandrin gen op eliminering van deze „onbillijke behandeling van deze groep staatsburgers." Mustopo, die vice-voorzitter is van het „Nationale front ter bevrijding van West- Irian", sprak op een bijeenkomst van in tellectuelen in Djakarta. Hij was verheugd dat het onderscheid maken enigszins is verminderd. Een kleine winst noemde hij het, dat op de identiteitsbewijzen van Ne derlands-Indonesische en Chinees-Indo nesische staatsburgers in Djakarta niet langer de aanduiding „staatsburgers van buitenlandse afkomst" voorkomt. Deze aanduiding staat echter nog op in andere delen van het land gebruikte identiteits bewijzen. Van Duyl is vrijdagmiddag in de derde race van de internationale zeilwedstrijden om de „Dragon Goldcup" met zijn draak „Trintel" op de vijfde plaats geëindigd. In het algemeen klassement bezet hij met 4340 punten de tweede plaats achter de Deen Ole Berntsen met „Tipto", die tot nu toe 4501 punten verzamelde. Aardijk 11 te Bangkok. Abbedijk 10 v. R'dam n. Bremen. Adonis 10 aank. Curagao. Aegis 10 vertra Hamburg n. Bremen, Akkrumdijk 11 te Pointe Aremas. Albireo 10 te Santos. Alblasserdijk 11 te Port Everglades. Alcor pass. 10 Vitoria n, Santos. Aldabi 5/8 tes Buenos Aires verw. Alhena 26 te R'dam verw. Aliolh 10 170 mijl w Koap St. Vincent. Alkaid 10 80 niijl no Recife. Almdijk 9 aank. Bremen. Alnati 13 te Buenos Aires verw. Amsteldijk 9 20 mijl zzo Sable Island. Amstelland 11 te Buenos Aires. Amstelmolen 10 verw. aank. Montreal. Amstelpark 11 te Port Said. Area t. 10 v. Pta Cardon n. Philadelphia. Arendskerk 11 te Marseille. Argos 10 v. Tanger n. Rotterdam. Arkeldijk 11 te Singapore. Arnedijk 9 365 mijl no Bermuda. Artemis 11 te Port of Spain. Asmidiske 10 570 mijl nw Kaap Villano. Asterope 10 510 mijl wzw Valentia. Averdijk 10 500 mijl n Azoren. Bantam 10 vertr. Port Said n. Napels. Barunum 10 240 mijl zzo Bangkok. Bengkalis 11 te Djibouti. Bintang p. 10 Kp St. Vincent n. Genua. Bloemfontein 11 te Colombo. Bonita pass. 10 Norfolk n. Laceiba. Borneo 10 100 mijl w Tunis. Boskoop 9 v. Bachaquero n. Willemstad. Caltex Delfzijl (t) 10 v. R'dam n. Kopenhagen. Caltex Eindhoven 10 45 mijl otn Kuria. Caltex The Hague 10 130 mijl wzw Goay Casamance 10 50 mijl z Las Palmas. Castor 10 v. Paramaribo n. Georgetown. Ceronia 10 200 mijl zo Singapore. Clstula t. 11 te Pladju. Cities of Service Valley Forge 10 40 mijl zo Santa Maria n. Port Said. Clavella 10 verw. Hamerfest. Congokust 10 dw Oporto n. Le Havre. Coolsingel 9 200 mijl zw Anticosti. Corilla 125 mijl z Davao. De Eerens 10 v. Ummsaid, 11 te Bahrein. Doris 10 verw. Pto Cabello. Duivendijk pass. 10 Manzanillo n. Cristobal. Eenhoorn 11 te Piraeus verw. Elizabeth B 10 300 mijl zzw Cape Hatteras. Eos pass. 10 Cyprus n. Rhodos. Esso Amsterdam (t) 10 v. R'dam n. Aruba. Esso Nederland t. p. 10 Bougie n. Fao. Farmsum 10 400 mijl z Midway Island. Fravizo 10 100 mijl n Kaap Finisterre. Friesland 11 te Djibouti. Friesland (SSM) 10 60 mijl zzw Ouessant. Gaasterkerk 10 vertr. Port Said. Gordias pass. 10 Landsend n. Rotterdam. Groote Beer 22 te New York verw. Guineekust 9 vertr. Luanda. Haarlem 9 880 mijl ozo Bermuda. Hathor 11 te Tripoli. Hector 10 v. Alexandrie n. Beyrouth. Heelsum 10 aank. Savannah. Hera 9 1200 mijl no San Juan. Holendrecht pass. 10 Kp Verde n. Luanda. Hoogkerk 11 te Djibouti. Houtman p. 10 Albany n. Auckland. Hydra 10 aank. Santiago de Cuba. Isis 10 vertr. Curagao n. St. Marque Haiti. Ivoorkust 10 v. Bordeaux n. Dakar. Jagersfontein 27 te A'dam verw. Johan v. Oldenbaxmevelt 10 v. Aden n. Fremantle Kaap Hoorn 10 v. Abadan n. Kaapstad. Kalydon 9 vertr. Curagao n. Landsend. Kamperdijk 11 v. R'dam n. Antwerpen. Kara 10 380 mijl ono Rio de Janeiro. Karachi 11 te Suez verw. Karimata 10 v. Biak n. Tacloban. Katelysia 10 100 mijl no Bahrein. Kelletia 10 150 mijl zo Kreta. Kenia 10 930 mijl zw Fayal. Kerkedijk 11 te Boston. Kieldrecht 10 240 mijl otz Kp Kuardafui. Korenia 250 mijl zw Nagasaki. Kosicia 10 vertr. Curagao. Krebsia (t) 11 Kielerkanaal n. Curagao. Kylix 10 aank. Goteborg. Kyrptos t. 10 te Gibraltar. Laagkerk 10 195 mijl nno Finisterre. Laarderkerk 10 28 mijl ono Lissabon Laertès 10 te Aden. l.eersum 10 180 mijl otz Malta n. Southampton. Leeuwarden 9 75 mijl ozo Cape Hatteras. Leiderkerk 10 680 mijl ozo Diego Garcia. Lekhaven 10 v. R'dam n. Hamburg. Lekkerkerk 10 v. Londen n. Marseille. Lelykerk 10 ten anker Rastanura. Leto 10 Str. Bonifacio gepass. n. Port Said. Loenerkerk 10 v. R'dam n. Amsterdam. Lombok 10 510 mijl zzo St. Helena. Louis Lantz 10 150 mijl zw Ouessant. Maas 10 vertr. Antwerpen. Maasdam 9 vertr. New York n. Galway. Maaslloyd 11 verw. New York. Macoma t. 11 te Chittagong. ?4alea 10 aank. Pladju. Maron 10 te Porto Cabello. Mataram pass. 10 Sabang n. Suez. Maureen 9 185 mijl wtz Bermuda. Medon 10 aank. Nassau. Meerdrecht 10 te Rotterdam. Meliskerk 10 vertr. Marseille n. Valencia. Memnon 9 vertr. Barbados. 10 aank. Trinidad. Merwelloyd 11 te Penang. Molenkerk 10 420 mijl w Minicoy. Moordrecht 10 400 mijl zo Cocoseil. Muiderkerk 10 214 mijl ono Aden. Munttoren 10 10 mijl ono Massana. Mylady 10 65 mijl nw Cape Blanco. Naes Tiger 10 100 mijl o Malta. Nanusa 10 te Makassar. Nias 9 vertr. Callao n. Matarani. Nieuw Amsterdam 25 te R'dam verw. Noordam 3/8 te R'dam verw. Noordwijk 10 pass. Ouessant. Nijkerk 10 300 mijl zo Torestraat. Ootmarsum 10 v. Antwerpen n. Hamilton. Oranje pass. 10 Gibraltar n. Barcelona. Oranjefontein verm. 23 v. A'dam n. Lorenzo M. Oranje Nasau 23 te Puerto Limon verw. Oranjestad 11 te Paramaribo. Orion 10 v. R'dam n. Lissabon. Osiris 10 v. Nassau n. Baltimore. Papendrecht 10 25 mijl z Ouessant. Parkhaven 10 v. Ilhena n. Salvador. Pendrecht pass. 10 Kp Breton n. Curagao. Peperkust 10 150 mijl o Madeira. Poseidon 10 v. Cumana 11 te Pampatar. Prins Alexander 10 180 mijl ono Kreta. Prins der Nederlanden 9 vertr. Barbados. Prins Wilem v. Oranje 17 R'dam verw. Prins Wilem II 10 630 mijl wnw Scillys. Prinses Irene 10/8 te R'dam verw. Randfontein 24 te Lorenza Marques verw. Rezah Shah the Great 10 pass. Gibraltar. Ridderkerk 11 te Las Palmas. Riouw 10 150 mijl o Sicilië. Rijndam 10 v. Rotterdam n. New York. Rutenfjell 9 vertr. Glasgow. Sanana 12 aank. Singapore. Sarpedon 10 v. New York n. Laguaira. Scheldelloyd 11 te Manilla. Schie 10 te Rotterdam. Senegalkust 10 200 mijl n Dakar. Seven Seas 27 te Montreal verw. Sibajak 3/8 te Sydney verw. Sinabang 10 100 mijl nto Menado n. Tawau. Sloterdijk 10 400 mijl w Scilly. Soestdijk 9 vertr. New York n. Antwerpen. Stad Alkmaar 10 v. Lulea n. Amsterdam. Stad Gouda 10 450 mijl zw Valencia. Stad Leiden 10 120 mijl nno Las Palmas. Stanvac Benakat (t) 10 80 mijl z Billiton. Statendam 13 te New York verw. Statensingel 10 aank. Laguaira. Stentor 10 aank. Mobile. Straat Banka 10 v. Cochin n. Colombo. Straat Johore 11 aank. Tj. Priok. Straat Lombok 10 v. Beira n. Dar es Salaam. Straat Malakka 11 verw. te Mtwara. Sumatra 10 v. Tj. Priok n. Tj. Mani. Sunetta (t) pass. 10 Ras al Hadd n. Abadan. Tabinta 10 te Livorno. Tahama 10 vertr. v. Banias n. Antwerpen. Talisse 10 pass. Malta. Tamo pass. 10 Canarische eil. n. Antwerpen. Tankhaven I 10 vertr. Belawan. Tankhaven III aank. Djakarta. Taria 10 10 mijl otn Litle Quoin Eil. Tero 9 v. Santos n. Mnotevideo. Tjibantjet 10 te Makassar verw. Tjiluwah 10 70 mijl ono v. Paracel Eilanden. Tjimenteng 9 vertr. Singapore. Tjipanas 10 210 mijl no Balikpapan. Tomocyclus (t) 11 te Portland. Tomori 10 v. Djibouti n. Belawan. Triton 10 te Trinidad. Van Cloon pass. 10 Str. Torers n. Singapore. Van Neck 11 verw. te Port Swettenham. Van Spilbergen 10 190 mijl ozo Saigon. Van Waerwyck 10 aank .Sjanghai. Vivipara (t) 10 te Rotterdam. Vlist 11 te New York. Waal 10 140 mijl o Algiers. Waibalong 17 verw. Colombo. Waterman verm. 16 v. R'dam n. Montreal. Westerdam 20 te R'dam verw. Westertoren 10 330 mijl ono Manilla. Willem Ruys 10 v. New York n. Southampton. Willemstad verm. 17 v. A'dam n. Georgetown. Wonogiri 10 540 mijl o Philippijnen. Wonosari 9 vertr. Halifax, n. Boston. IJssel 10 verw. te Piraeus. Zaanland pass. 10 Ouessant n. Las Palmas. Zonekerk 10 250 mijl zo Hainan n. Aden. Zuiderkerk 12 verw. Melbourne. Zuiderkruis 21 te Kaapstad verw. Zwijndrecht 10 950 mijl w Flores. KLEINE VAART Ank (t) 9 van Sodertalje te Holmsund. Admiralengracht 10 v. Londen n. Helsinki. Bloemgracht 10 te Mantyluoto. Eijo 10 15 mijl nw South Bishop. Joost 9 van Holmsund te Zaandam. Julia Mary 10 50 mijl no Brest. Lijnbaansgracht 10 te Abo. Ponza 9 pas. Brunsbuttel n. A'dam. Strabo 10 50 mijl z Barcelona. Tily 9 van Hauklpudas te Zaandam. SLEEPVAART Cycloop 10 v Rotterdam n. IJmuiden. Gele Zee 9 te Maassluis. Stentor 10 te R'dam met „Vangard". Oproep tot bijwoning der Vergadering van houders van obligaties der hypothecaire geldlening ten laste G. A. Oostenbroek te Haarlem (akte d.d. 14 december 1905) op maandag 7 september 1959 des mid dags om 2 uur ten kantore van Schill Capadose. Korte Vijverberg 2 te 's-Graven- hage. Agenda: a. voorstel tot benoeming van 'een commissaris we gens overlijden van den heer J. J. S. van Hamel; b. voorstel tot openbare ver koop van het onderpand en volledige afwikkeling van de lening. Obligatiehouders dienen om te worden toegelaten tot de vergadering hun obligaties te deponeren bij genoemde bank vóór of op uiterlijk 15 augustus 1959. Namens enige obligatiehouders: Notaris A. A. J. van Wieringen, Heerenstraat 101. Voorburg PUBLIKATIE Het hoofd van het gemeente bestuur van Bloemendaal maakt bekend, dat gedepu teerde staten van Noord holland bij hun besluit van 24 juni 1959. nr. 273. goed keuring hebben verleend aan het besluit van de raad dezer gemeente van 19 febru ari 1959 tot het vaststellen van een partieel uitbreidings plan in onderdelen „Duin- lustparkweg-Dennenweg II", voor zoveel betreft het ge deelte langs de Duinlust- parkweg en een gedeelte langs de Noordlaan, een en ander zoals aangegeven op tekening nr. 7643. De op dit besluit betrekking hebbende stukken liggen voor een ieder ter inzage ten gemeentehuize te Over- veen. Overveen, 10 juli 1959. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, Dr. D. H. Peereboom Voller. Voor aan- en verkoop van Uw huizen voor Taxaties van Uw on roerende goederen, voor het sluiten van Uw verzekeringen Algemeen Makelaars- en Assurantiekantoor Gasthuissingel 42, Haarlem Telef. 17781 OPENBARE VERKOPING Kr. art. 1223 B.W. Notarissen Mr. H. P. J. M. Coebergh en J. W. D. Schaf- tenaar te Amsterdam en J. P. F. Messer te Haarlem zullen op donderdag 30 juli 1959 des namiddags 2 uur in het Notarishuis aan de Bilder- dijkstraat 1 te Haarlem PUBLIEK VERKOPEN: het huis met garage, erf en tuin aan de Brazilië- laan 18 te Overveen gent. Bloemendaal kad. bek. gem. Bloemendaal sectie E no. 1365, groot 2.85 Are. Onverhuurd. Grondbel. 51.04, straat bel. 30.15, Rijnland 8.41. Lasten v.a. 1.1.59 t. 1. koper -f 75.gerechtsk. event, kosten rang regeling. Bezicht.: diasdag en donder dag van 2-4 uur. Betaling koopsom enz. uiter lijk 10 sept. 1959. Inlichtingen b/d Notaris J. P. F. Messer, Jansweg 52 te Haarlem, Telef. 13896. VEILING krachtens art. 1223 B.W. Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. te Haarlem, zul len donderdag 30 juli 1959, n.m. 2 uur in het Notaris huis aldaar, publiek ver kopen: 1. Een benedenhuis met bovenwoning en erf te Haarlem, Lange Wijn gaardstraat 25 zw en rd. Verhuurd: resp. 7.55 en 7.70 per week. Lasten 61.10 per jaar. 2. Woonhuis, erf en tuin te Haarlem, Acaciastraat 17. Verhuurd voor 10.40 p. week. Lasten 39.60 per jaar Bezicht. dinsdags en donder, dags van 2-4 uur. Aanv. b/d bet. uiterlijk 10 sept. a.s. Inlicht, ten kantore van gen. notss. Ged. Oude Gracht 82, Telef. 13860. Vleeswarenfabriek STEGEMAN Co. te Deventer vraagt voor het rayon Haarlem en omgeving Accountants (NIVA) KEIZERSGRACHT 448. AMSTERDAM-C. vllvl glvltU vragen: beginnende en gevorderde Bij voorkeur met de vleeswaren-branche bekend Sollicitaties uitsluitend schriftelijk te richten aan: event, reiskostenvergoeding. Stegeman Co. N.V., afd. Personeelszaken. Interessante werkkring en goede vooruitzichten. Postbus 93 - Deventer. Sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres. Op administratiekantoor te Haarlem wordt gevraagd: U.L.O.-opleiding strekt tot aanbeveling. Brieven onder nummer 337, aan het bureau van dit blad. Firma G. F. DUITS DIEPENBROCKSTRAAT 5 - TE HAARLEM vraagt voor de NIEUWE WERKPLAATS een (leeftijd 3545 jaar). Sollicitanten moeten beschikken over een grondige ervaring als bankwerker en plaatwerker en in staat zijn leiding te geven. Eigenhandig geschreven sollicitaties met opgave van opleiding en laatste werkkring te richten aan boven staand adres. - Aanmelden na oproep. Coöperatie „H A A R L E M" Op ons kantoor is plaats voor (16 a 17 jaar) en voor (18 a 20 jaar). Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie, Donkere Spaarne 42. EXCERPTA MEDICA, Kalverstr. 111, A'dam-C vraagt, wegens uitbreiding, voor spoedige indienst treding: a. GEROUTINEERDE TYPISTES voor het typen van medische Engelse tekst, op I.B.M. elektr. schrijfmachine. b. TYPISTE Leeftijd 18—20 jaar. M-U-L.O.-opleiding, type vaardigheid en behoorlijke kennis van Engels vereist. c. JONGE ASSISTENTE voor de boekhouding. Bekendheid met RUF- boekhoudmachine strekt tot aanbeveling. d. MEDEWERKSTER voor de Order- en Faktureerafdeling. Ten minste M.U.L.O.-opleiding vereist. e. ASSISTENT(E) voor Redactie-Administratiè. Leeft. 1718 jaar. Met vakantie-afspraken wordt rekening gehou den. 5-daagse werkweek. Brieven met volledige inlichtingen: Afd. Personeels zaken, Kalverstraat 111. Sanatorium „Rotterdamsch Zeehospitium" annex revalidatiecentrum Katwijk aan Zee In verband met de op 1 sept. beginnende cursus bestaat voor meisjes van 18 laar en ouder aelegenheid tot Dlaatsing als Salaris volgens Rijksregeling. Uniform- kleding wordt gratis verstrekt. Tegemoet- korting reiskosten voor bezoek aan huis 2 x per maand. Schrijft aan de Adjunct-Directrice en u ontvangt vol ledige inlichtingen, alsmede een boekje met foto's van onze Inrichting. Bij oproep worden de reiskosten eveneens vergoed. Voor direct gevraagd: enige automobielkennis vereist. Leeftijd 25 a 30 jaar. Aanmelden van 8—12 uur en van 26 uur bij N.V. Haarlemsche Auto Centrale JANSWEG 9—15 - HAARLEM HAARLEM KLOKHUISPLEIN 5 vraagt voor de afdeling Binderij leeftijd tot pl.m. 25 jaar. Sollicitaties: van 1012 of 1416 uur Klok huisplein 5, Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 12