ENST1EN J-ilmó vcih{ c ZATERDAG 11 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Eén grote liefde, één grote hartstocht Tarzan vecht voor zijn leven Zondaren in spijkerbroek Teenager melodie Eiland der verschrikking De inspecteur-generaal Val nietprofessor e ^lOeek Ontvoerd door de contra spionage Journaals AVRO-voorzitter over televisiereclame Sociale Zaken in Arnhem voor ruim 75 mille benadeeld Hervormde kerkbouwaetie vindt goede weerklank Vier doden in het verkeer Drie kinderen verdronken Brits schip aangevaren en gezonken, 3 vermisten Goede uitvoering door de balletschool van Maud Kool Zandvoort gaat zijn bezoekers tellen Actie voor dierentehuis Uitstapje voor bejaarden Diploma-uitreiking van prot.-chr. huishoudschool Leerlingen Willinkschool namen afscheid (Studio) Om. ieder misverstand te voorkomen een misverstand dat wellicht door de auteurs van titel en aankondigin gen zou kunnen worden toegejuicht moet dadelijk worden vastgesteld, dat de hartstocht in deze film uitsluitend wordt gevormd door de fanatieke gehechtheid van een geboren actrice aan toneel, roem en succes, en dat de liefde daarbij in het gedrang komt. De titel is dus wel ver klaarbaar, doch betekent eigenlijk: „Liefde wordt slachtoffer van toneelhartstocht", waardoor het geval al heel wat duidelijker wordt. Het levensverhaal van Jeanne Eagels, een Amerikaanse actrice uit de twintiger jaren, begint met" een onderhoudende en veelbelovende episode uit het kermisleven, waar het naar roem dorstende meisje de man ontmoet die haar op de springplank naar het succes kan zetten. Een voortreffe lijke vertolking van de ongekunstelde, bur gerlijke kermisondernemer geeft Jeff Chandler en hij vindt in Kim Novak als Jeanne Eagels nauwelijks een tegenspeel ster van betekenis. De zwakke vertolking van Kim Novak, gevoegd bij enkele storen de inzinkingen en onbegrijpelijkheden in de ontwikkeling van het verhaal, doet af breuk aan de totaalindruk van deze rol prent, die nu en dan lijkt op te stijgen tot het goede niveau doch herhaaldelijk ver vlakt tot het middelmatige. (Cinema Palace) „Tarzan vecht, voor zijn leven" is een film van Bruce Humberstone. Gordon Scott en Eve Brent, respectievelijk als Tarzan en Jane, spelen er de hoofdrollen in, daarbij dapper ge- assisteeerd door de aap Cheta. Gordon Scott is een ware Tarzan. Hij trotseert alle gevaren in de oerwouden van Donker Afri ka, redt en passant het opperhoofd van een wilde stam, weet zich uit allerlei benarde situaties op het juiste ogenblik te bevrij den en slingert zich aan lianen van de ene naar de andere zijde van het. oerwoud. Wie van zo'n „body-builder" houdt zal zich wel amuseren met deze prachtige kleurenfilm. (Luxor) De titel zegt het al: we raken hier het. probleem van een bepaald soort jeugd, dat geen geloof schenkt aan de toe komst en daarom ook de bakens van de moraal verzet: alles mag, je moet je vrij kunnen voelen. Dat betekent: grammofoon platen stelen, fuiven ontketenen met dans en vrijage-orchiën, heel hard rijden, heel roekeloos leven. De Franse titel van de film „Les Tricheurs" is ontleend aan een spel, waarbij de deelnemers op alle vra gen ook de meest intieme naar waar heid antwoorden. Dat zweren ze, maar ze houden zich niet altijd aan die eed en dat heeft voor twee hunner, die van elkaar gaan houden, slechts rampspoed tot. ge volg. De film tracht zowel deze jeugd t.e peilen als te begrijpen, maar veel positiefs brengt ze niet in stelling. Ze geeft wel te denken. Of ze dat die jeugd ook doet? Marcel Carné bereikt er indrukwekkend regiewerk in met de wisselende close-ups tijdens het waarheid-spel. Zijn vakman schap staat borg voor een verder goed ge maakt „onthullend" filmverhaal. (Lid o) Ook de Duitse filmindustrie heeft zich geworpen op het populaire ritme, dat vooral de jeugd zo bekoort. Niet ten onrechte is de film dan ook Teenager Melodie gedoopt. Niet alleen is zij voor de jongeren gemaakt, ze wordt ook door hen gespeeld, gedanst, gezongen. Het gaat er nu maar om of men voorkeur heeft. De Duitse teenagers doen voor hun En gelse en Amerikaanse leeftijdgenoten niet onder in hun uiterlijke gedragingen. Zij hebben allemaal heel veel noten op hun zang. Gelardeerd met humoristische situa ties en navenante complicaties levert dat een vaartvol, niet van effectbejag ver schoond schouwspel op. (Roxy) De tweede wereldoorlog is al zo veel jaren achter ons, dat een nieuwe gene ratie is opgegroeid, die er de sensatie en het barre avontuur nog niet van kent. Talloze Amerikaanse films komen daaraan tege moet. Ook deze film, die het leven op een torpedojager beschrijft en de zaken beslist niet rooskleurig voorstelt. Tot maandag. Daarna gaan we de romantiek tegemoet in „De banneling van Ballantrea", waarin Errol Flynn als groot idool de hoofdrol speelt (Minerva) Tot en met zondag ziet men Danny Kaye in een van zijn zotte creaties, die dan wel erg verzonnen, maar toch niet onwaardeerbaar is. Maandag een en al be wondering voor het „Bolsjoi Ballet". Dins dag en woensdag kunnen we „Das Wirts- haus im Spessart" betreden om er geamu seerd in te vertoeven. (Rembrandt) Het is merkwaardig dat een acteur als Heinz Rühmann.die tien tallen jaren achtereen uitsluitend de super- grapjas van de Duitse filmindustrie is ge weest, de laatste jaren is overgeschakeld naar een serieuzer genre en nog merk waardiger is het, dat hij ook daarin uit stekend op zijn plaats is. Men kan dit ook weer constateren in „Val niet, professor", waarin hij de wat tragi-komische Chaplin- achtige figuur van een leraar uitbeeldt, die zijn klas in een provinciestadje voor beeldig (volgens Duitse begrippen) onder de duim heeft, maar die op een hard handige manier moet ervaren, dat zijn methoden volkomen falen tegenover de bende nozems, waarmee hij na zijn over plaatsing naar een grote stad te maken krijgt. Tegenover hun streken staat hij aanvankelijk machteloos, totdat hij inziet, dat hij op een heel andere manier te werk moet gaan om van de troep vlegels een klas met model-jongens te maken. Het is een prachtige creatie van Heinz Rühmann, waarvoor men alle bewonde ring moet hebben, temeer omdat men on willekeurig nog steeds in hem de komiek- van-vroeger wil zien. hetgeen hij in deze film toch beslist niet wil zijn. Gevoelige naturen zullen zelfs na de prachtig ge speelde slotscène stilletjes een traan weg pinken (Frans Hals) Het tweede bureau van de Franse staatspolitie heeft de spe ciale taak belangrijke personen, die de vei ligheid van het land in gevaar kunnen brengen, te beschermen. In deze film strekt zich die zorg uit over de uitvinder van een bijzonder soort brandstof voor ruimte vaartdoeleinden. Een vreemde mogendheid heeft ook belangstelling voor de geleerde en stuurt haar handlangers op hem af. De Franse contra-spionage zit echter ook niet stil. Onder leiding van de even energieke als onverstoorbare agent Thierry wordt de concurrentie op een dwaalspoor gebracht. Het plan dreigt echter toch nog in duigen te vallen, maar dank zij de scherpzinnig heid en vooral de harde vuisten van Thier ry ontkomt de kostbare geleerde op het laatste nippertje aan de kogel van een sluipschutter. Met kogels en mensen wordt er trouwens niet zuinig omgesprongen. Het journaal van Polygoon-Profilti be perkt zich deze week tot een reportage van het bezoek van koning Boudewijn aan ons land. Men ziet beelden van de aan komst van de Belgische vorst op Schiphol, het hartelijk welkom dat hem door Am sterdam werd bereid en de kranslegging bij het nationaal gedenkteken op de Dam. Spiegel van Nederland was deze week misschien speelde de warmte ook hier een rol droog en wat afgezaagd. Voor het grootste deel was er aandacht besteed aan de Tour de France en aan de leger- oefeningen in La Courtine. Vooral het laatstgenoemde was véél te lang, door het nogal „droge" commentaar. Naar de mening van de voorzitter van de AVRO. jhr. Th. RoëlI, is reclame in de televisie slechts dan toelaatbaar en verantwoord als zij onder auspiciën van de bestaande omroepverenigingen, casu quo de Nederlandse Televisiestichting, wordt uitgezonden. Dit standpunt formuleerde de heer Roëll vandaag tijdens de in Middel burg gehouden algemene vergadering van de AVRO. Overigens verzekerde de heer Roëll, dat de. AVRO zeker geen medewer king zal onthouden aan de door hem ver wachte positieve uitspraak van de Kamer over het onlangs genomen principiële be sluit van de regering invoering van recla me in de televisie toe te staan. De AVRO heeft zich reeds bezonnen over de wijze waarop een en ander zal moeten geschie den en in samenwerking met de andere omroepverenigingen zal de studie hier over worden oortgezet. Eerder in zijn rede had de heer Roëll de te ver gaande soberheid in verruiming van de televisiezendtijd gelaakt, daarbij herin nerend aan de prognoses over uitbreiding van de zendtijd, die door hem waren ge maakt voor de jaren 1958 en 1959, respec tievelijk 15 en 18 uur. Op zaterdag 13 juni hield de stichting D'Oprechte Amateur in de AVRO-studio haar landelijke finale 1959 in het klassieke genre. In de serie groepen werd de voortreffelijke prestatie van het Middelburgs Kamerkoor onder leiding van zijn dirigent, Bart Leynse, beloond met de eerste prijs. De spreker wenste de aan wezige Middelburgenaren, onder wie bur gemeester mr. J. de Widt geluk, met deze overwinning hunner stadgenoten. Sprekende over hetgeen in de loop van 1958 en ten dele in 1959 bij en met betrek king tot de AVRO is geschied, wees jhr. Roëll op de voortreffelijke samenwerking tussen de onderscheidene besturen. Bij de gemeentelijke dienst, voor Sociale Zaken te Arnhem zijn malversaties ont dekt. Tegen twee ambtenaren, die inmid dels zijn geschorst, is procesverbaal opge maakt. Beiden hebben een bekentenis af gelegd. Onlangs werd ontdekt dat de ambtenaar Van K. zich wederrechtelijk 7500 gulden had toegeëigend. Terwijl men met het on derzoek bezig was, ontdekte men dat zijn collega V. op soortgelijke wijze had ge fraudeerd. zij het voor een aanzienlijk groter bedrag, namelijk 75.000 gulden. De malversaties strekken zich uit over een periode van vijf jaar. Geen der ondersteun den is gedupeerd. Alleen de gemeente Arnhem lijdt schade. Van de 7500 gulden heeft de recherche niets meer kunnen achterhalen. Van de 75.000 gulden bleek bij het onderzoek nog ruim 2000 gulden te resteren. De ambtenaren gingen op een geraffi neerde manier te werk. Zij vulden uil ke ringsformulieren in ten name van gefin geerde ondersteunden, ondertekenden deze met een valse handtekening en boden deze de kassier ter uitbetaling aan. Daarbij be weerden zij, dat de betrokkene slecht ter been was en ergens anders in het gebouw zat te wachten. Om de man terwille te zijn. kwamen zij even het geld innen De dit jaar ingezette grootscheepse actie voor de hervormde kerkbouw, die beoogt te komen tot de bouw van niet minder dan 160 nieuwe kerken, lijkt te zullen slagen. Ruim 65°/o van de hervormde gemeenten heeft zich namelijk reeds bereid verklaard actief mee te werken. De bereidverklaring houdt onder meer in dat in de hofrokken gemeenten allen, die tot de hervormde kerk behoren, een persoonlijk bezoek kun nen krijgen om hen op de hoogte te bren gen van de noodzaak van de kerkbouw aetie. Deze actie beoogt, dat ieder, die tot de hervormde kerk behoort, xh"h van zijn belastbaar inkomen voor eenmaal afstaat. De gemeenten, die positief meewerken zul len ook naar gelang van hun noden pro fiteren van de opbrengst. Twee 18-jarige scholieren van het St. Norbertuslyceum te Roosendaal, F. Ver- heyen uit Leur en H. Meyers uit Curagao zijn op de rijksweg RoosendaalBreda dodelijk verongelukt. De twee jongens waren van Roosendaal met een scooter op weg naar Leur. De bestuurder van een personenauto wilde een wagen, die voor hem reed, passeren. Op het laatste ogen blik zag hij echter, dat passeren in ver band met de nadering van de scooter niet ging. Hij remde uit alle macht, maar de auto slipte en kwam dwars over de weg te staan. De bestuurder van de scooter, Verhej'en, kon een botsing niet vermijden. Zowel hij als zijn vriend, die achterop zat, waren op slag dood. De vader van een der slachtoffers, jhr. Verheyen uit Leur, die met zijn wagen achter de scooter reed, zag zijn zoon voor zijn ogen verongeluk ken. De 13-jarige A. van de Werke uit Rot terdam fietste gistermiddag met een vriendje op de weg naar Delft. Toen een bestelauto hen tegemoet kwam, gingen de jongens dicht naast elkaar rijden, waar door de sturen van beide fietsen in elkaar haakten. Beide jongens vielen juist op het moment dat de auto passeerde. A. van de Werke werd enige meters meegesleurd. Met een schedelbasisfractuur werd hij naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij later is overleden. In Blaricum is een driejarig meisje on der een achteruitrijdende zandauto geko men en overreden. De kleine was op slag dood. De chauffeur, die even te voren ge keken had of de weg vrij was, had het kind, dat: plotseling achter zijn wagen de weg opliep, niet opgemerkt. Vrijdag is in de Lek tegenover Lexmond de 14-jarige J. Mourik van een melkboot gevallen en verdronken. Een oudere broer sprong hem direkt na, doch geraakte zelf in grote moeilijkheden doordat zijn broer tje hem bij de keel vastgreep. Een passe rende schipper heeft de oudste broer op het nippertje gered. In de Oude Maas te Dordrecht is de zes jarige Wilhelmus Baan verdronken. Het kind zat met zijn tweelingzusje op de on derste tree van een in het water lopend trapje te spelen en verloor het evenwicht, toen het met een dekseltje een vis uit het water wilde scheppen. Een half uur later werd het levenloze lichaam opgehaald. In Arcen is voor de tweede keer in deze week een Duitse jongen verdronken. Vrij dagmiddag verdronk de 8-jarige T. Müller toen hij te ver de rivier inging. De jongen was met zijn oom met vakantie in Neder land. De 44-jarige Hagenaar G. R. van H. is toen hij aan het baden was in het Wantij te Dordrecht verdronken. DEN HAAG (ANP) Het 7.176 ton me tende Griekse schip „Mount Athos" heeft geseind, dat het Britse schip Saint Ronan zaterdagochtend nabij de South Good wins aan dé Engelse zuidoostkust "is ge zonken nadat het in aanvaring was ge weest met het Griekse schip. De Mount Athos begon onmiddellijk over levenden op te pikken. Er zijn zeven bemanningsleden van de Saint Ronan gered, drie worden er nog vermist. De kapitein is zwaar gewond. Er is een sleep- en een reddingboot onderweg naaf de plaats van de aanvaring. In het zeegebied, waar de aanvaring ge schiedde, hangt een dichte mist. In het Openluchttheater te Bloemendaal hebben gisteravond de talrijke aanwezi gen genoten van een uitvoering door de balletschool van Maud Kool. Het prachti ge zomeravondweer begunstigde de ple zierige stemming en het is te hopen dat het Ballet der Lage Landen vanavond in eenzelfde heerlijke temperatuur zijn laat ste voorstelling zal geven, want dat bal let immers treedt vanavond voor zijn zwa- nezang aan. Het is met voorstellingen van ballet scholen steeds een gegarandeerd succes de allerkleinsten mede te laten optreden. Ook gisteravond werd het publiek verrukt door de hartveroverende kuikenspronge tjes van de kleinsten, onder andere in een onbevangen entr'acte op muziek van De bussy. De groteren gaven in goed ingestu deerde dansen blijk van de goede kwali teit van Maud Kools balletonderricht, dat gelukkig niet op starre schoolsheid blijkt te steunen, maar op een groot begrip voor de persoonlijke mogelijkheden der leer lingen. Vandaar dan ook dat er een sterk menselijk contact was tussen uitvoerenden en publiek. En dat is het beste wat be reikt kan worden bij uitvoeringen als de ze, die indien ze met de pretentie van grote balletkunst worden gebracht maar al te dikwijls onverteerbaar worden. Door het stemmige contact kon men nu dan ook van harte bewondering opbren gen voor de bijzondere resultaten die Maud Kool met haar leerlingen heeft we ten te bereiken; de beste prestaties wer den niet uit het geheel naar voren gescho ven en dat gebrek aan pronkzucht deed ze des te opvallender blijken. Het hoogtepunt van de avond was het ballet voor kinderen van André Hellé op „La boite a joujoux" van Debussy, waar in Hanneke Berlage als Pop en Leen Bak ker als Jan Klaassen excelleerden en Bram Dunlop als de soldaat een goede in druk maakte. Bij dit ballet was het waar achtig niet de goedwillendheid van het publiek die tot een groot applaus leidde, maar de eenstemmige vertolking der leerlingen, die een gave, overtuigende, ar tistieke prestatie k.verden. Voor zichzelf en hun lerares een bewijs van de goede mentaliteit in goed onderricht. De impressies op muziek uit „Porgy en Bess" van Gershwin waren wellicht iets te nadrukkelijk van bedoeling. De choreo grafie was stroef en te volwassen in op zet voor de jeugdige uitvoerders. STIJN STREUVELS WAS DOOD GEMELD. Vrijdagochtend stond in een Vlaams dag blad in Brussel te lezen dat Stijn Streuvels (Frank Lateur overleden was èn een Ant werps blad nam dit bericht op de voor pagina over, aldus meldt de „Gazet van Antwerpen", die hier echter aan toevoegt te kunnen verzekeren dat de zevenen- tachtigjarige schrijver, neef van Guido Ge- zelle, kerngezond is. De valse geruchten waarop het krantenbericht tenslotte schijnt terug te gaan zouden ontstaan kunnen zijn doordat de blinden voor de ramen van het „Lijsternest", Streuvels' woning in ïn- gooigem gesloten waren, daar de auteur momenteel bij gouverneur Roppe van Bel gisch Limburg te gast is. ZONDAG 12 JULI 1959 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Dr. H. van der Loos, van Schoten. 19: Calvijn Herdenking. Sprekers: Pasteur J. F. Baudraz. Ds. Joh. Bronsgeest. Ds. R. Bijl. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerks- plein. 10: Ds. N. van Egmond, bed. H. A. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 16 tot 17 uur bidstond in de Gerfkamer. Zon dag 10.30: Ds. J. van der Wiel. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Bake- nesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk dhr. C. Wijnberger. 10.30: Jeugddienst Ds. D. ter Steege. Kapel Sarcpta. Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk dhr. C. Spaans. 10.45: Ds. J. A. de Klerk. bed. H. A. Aula Clir. Ly ceum, Emmakade, ingang Van Merlenstraat.. 10.45: Ds. R. Bijl. Jacobskerk (Vryz. Herv.), Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Heidinga. Jans kapel, Jansstraat 36. 10.30: dhr. R. Hengst- mangers, Kand. t/d H. Dienst. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat. 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost. Zomerkade. 10: dhr. R. Wijers. West. Leidsestraat. 10: dhr. W. C. de Groot. Centrum, Oude Groen markt. 10: dhr. J. Jongkind. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service px'ésidé par le Pasteur J. F. Baudraz. Deutsche Evang. Ge- meinde, Waalse Kerk, Begijnhof. 19.30 Uhr: Pfarrer Plantiko. Woensdag 15 juli. Grote Kerk. 20 uur: Avondstilte. Spr.: Ds. Brons geest. Solist: Arie Buttex', hobo. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatx-ieerden in de Pastorie van de Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespi-eking in de Broedei-kerk. Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag. Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pentecostal Filadelfia Gemeente (Volle Evangelie), Ged. Oude Gracht 47, zaal no. 1. 10: dienst (ook Ma- leise dienst). Woensdagavond 19.30 uur: bid stond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Haarlem. Zondagmiddag dienst. Donderdag 19.30 uur: Bidstond. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: Eerw. heer M. de Vos. Woensdag 15 juli 19.30 uur: Ds. Lamens, van Kamerik. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. Joh. van Oostveen. evangelist te Driebergen. 17: dhr. F. van Dijk. evangelist te Aerdenhout. 20: Jeugddienst o.l.v. Herman Spoor. Dinsdag 20 uur: Bidstond. Woensdag 10 uur v.m.: Maranatha-Toogdag in de Ahoy-hallen te Rotterdam. Zaterdag 20 uur: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Opwek kingssamenkomsten. Zuiderkapel, Zuider straat 15. Donderdag 20 uur: Ds. J. Visser, van Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. Kathe draal, Leidsevaart. 6.30, 7.30, 9: Hoogmis. 11 en 12 uur. St. Antonius, Nieuwe Groenxnax'kt. 6.30, 7.30: Kindermis. 8.30: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. H. Jozef, Jansstraat. 6.45, 8. 9.15: Hoogmis. 11 en 18 uur (Avondmis). O. L. Vr. Rozenkrans, Spaarne. 6, 7.30, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. St. Jan, Amsterdam straat. 6.15, 7, 8.15, 9.30: Hoogmis. 11 en 12.15 uur. Evang. Luth. Gemeente, Witte Heren straat. 10.30: Ds. D. Solinger. 10.30: Ds. G. Kroes. Jeugdgebouw Schoterweg, boek Pijn. boomstraat. Dondei'dag 16 juli 19.30 uur: Ds. G. Kroes. Wees- en Oudeliedenhuis. Remon. trantse Gemeente, Oranjekade 1. 10.30: Ds. J. W. Wery. Vereenigde Doopsgezinde Ge meente, Gr. Houtstraat 43. 10.30: Ds. R. Hof man, Heerenveen. Broedergemeente, Park laan 34. 10.30: Jeugddienst. Eerw. heer Elzinga. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gi-acht 61. 10: Ds. P. de Ruig, van Haarlem- Noord.. 17: Ds._S._Oggema, ylootpredikant te Oveiween. Zuid-Oosterkerk, Rich. Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Ds. G. Rang, van Vijfhuizen. Lyceum Aula, ingang Van Merlensti-aat. 9: Ds. S. Oegema. 17: Ds. L. Hoorweg. Christelijk Geref. Kerk, Raaks. 10: Ds. J. P. Geels. 17: Ds. J. P. Geels. Geref. Gemeente, Ridderstraat 29. 10 en 17: Ds,. van Gilst. Donderdag 16 juli 19,30 uur: dhr. Schipaanboord. Geref. Gemeente, Lange Margarethastraat. 10 en 16.30 uur: leesdienst. Oud Geref. Gem. in Nederl., Parklaan 21. Zondag 10 en 16.30 uur: leesdienst. Dinsdag 14 juli 's avonds 19.30 uur: De heer Slager. Oud Kath. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 15 juli 9.30: H. Mis. Vrije Evangelische Gemeente, Lange Heren straat 6. 10: Br. Glazer, van Amsterdam. 18.30: wordt bekend gemaakt. Maandagavond 20 uur: bidstond. Ned. Chr. Gemeenschaps- bond. Samenkomst dinsdagavond 19.45 uur ten huize van de familie Drayer, Kouden- horn 46A rood. O.R.G. Centrum, Wester- houtpark 1 A. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47: samenkomst (broodbreken). Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienstoefening. Volle Evan gelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. Spreker dhr. H. Kleine, evan gelist te Vroomshoop. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomst, spreker dhr. H. Kleine. Donderdag 20 uur: Gebedssamen komst. Pinkstergemeente, Nw. Kruisstr. 14. 10: dhr. W. Zeegers. 10: Zondagsschool. 18.45: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. J. Frintzel, van Amsterdam. Grote jeugd dienst. Woensdag 15 juli 20.15 uur: Jeugd dienst. Donderdag 16 juli 20 uur: Bidstond. Pinkster Geloofsgemeenschap, Ged. Oude Gracht 47. 10: dhr. J. de Reus, van Am sterdam. 17: dhr. E. Schuurman. Haarlem. Baptistengemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. A. Visscher. 20.15: Jeugdsamenkomst. Zevendedags Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur predi king. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen om 10 uur gemeenschappelijke bijbelstudie en om 11 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelis- steeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerk dienst. Gemeente van Christus, Spruitenbos- straat 9. Wekelijkse samenkomsten, zondag 10.15 en 20 uur en donderdag 20 uur. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Heiligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamenkomst. 19.30: Verlos singssamenkomst o.l.v. Kapt. W. Verschoor. Jehovah's Getuigen, Wolstraat 7. Zondags van 17 tot 18 uur: Wachttorenstudie. Don derdag 19.30-21.30 uur: Theoci-atische bedie. ningsschool en praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Kam. Onnes- straat 83 (gebouw). Zondag 16.30-17.30 uur: Wachttorenstudie. Vrijdag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedieningsschool en pi-akti- sche toerusting tot de prediking van het evangelie. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat 48. Zaterdag 19.30 uur: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers. Immanuëlkc.k, Van Egmondstraat. 10: Ds. G .Koch. viering H. A. 19: Dr. G. Ph. Scheers. Zondagsschool. Vakantie. Oppas dienst (leeftijd 3-7 jaar). 10: beide kerken. Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. van der Wooi'd. Bed. H. Doop. 19: Ds. J. Kroon. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10.30: Oppas dienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10.30: Kon. Emmaschool (Raafstraat), Char lotte de Bourbonschool (Jan Prinslaan), Elout van Soeterwoudeschool (Muiderslot- weg). Kleuterdienst (4-6 jaar). 10.30 uur: Koningin Emmaschool in de Raafstraat. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", verlengde van de Geuzevesperstraat. Zaterdag 11 juli 19.30 uur: Openluchtsamenkomst aan de Muiderslotweg, hoek Vergierdeweg. Zondag 12 juli v.m. 10.15 uur: Ds. A. A. Leenhouts, van Amsterdam. 19.30: Jeugdsamenkomst! leeftijd tot 25 jaar.. Woensdag 15 juli des avonds 20 uur: Opwekkingssamenkomst onder het motto: ..Wat zegt de Bijbel ervan?" Ned. Prot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: Dra. E. Schneider-Vijlbrief. Rooms Kath. Kerk. H. Hart, Kleverpark. 6.30, 7.45, 9, 10.30: Hoogmis en 12 uur. H. H. Elisabeth en Bar bara, Paul Krugerstraat. 6.30, 7.45, 9: Hoog mis. 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraat weg. 6.30. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. O. L. Vr. van Zeven Smarten, Rijksstraat- weg. 6.30, 7.30. 8.45: Hoogmis. 10.15, 11.30 en 18 uur (Avondmis). H. II. Petrus en Pau- lus, Tesselschadesti-aat. 7, 8.30, 10: Hoogmis en 11.45 uur. Geref. Kerk. Koningkerk, Kloppersingel. 9.30: Ds. Joh. Booy, van Utrecht. 17: Ds. P. de Ruig. Sionskerk, Ek sterstraat. 8.45: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. H. W. Wierda. Goede Herderkerk, Spaarni-ijkstr. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 19: Ds. Joh. Booy. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. Kuhlemeier. 17: Ds. Maris. Jehovah's Ge tuigen, Spaamdammerweg 9. Zondag 15.30- 17.30 uur: Wachttorenstudie en theocratische bedieningsschool. Donderdag 20-21 uur: Praktische toerusting tot de prediking van het evangelie. Berkenstraat 10. Zondag 18.30-19.30 uur: Wachttoi-enstudie. Woendag 19.30-21.30 uur: Theocratische bedienings school en praktische toerusting tot de pre- diking van het evangelie. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9: Ds. van Nieuwenhuijzen.'10.30: Ds. Henkels. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bijl. Doopsgezinde Gemeente, „De Olijftak". 10.30: Ds. J. P. Jacobszoön.. Rooms Kath. Kerk. II. Bavo. 7.30, 8.30. 11, 12 en om 9.40: Hoogmis. O. L. Vr. Hemel vaart. 6.45, 7.45, 8.40: Hoogmis. 10, 11 en 12 uur. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Dr. P. J. Richel. 17: Dr. A. Dondorp. Pinkster kerk, Camplaan. 10: Di\ A. Dondorp. 17.30: Dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Herenweg 111. 9.30 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Crayenestersingel 7. Dinsdag 20 uur: Gemeenschappelijke Bijbel, studie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kerk. 10.30: Ds. A. J. ter Haar Romenij. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. S. M. A. Daal der, Doopsgezind, Haarlem. Rooms Kath. Kerk. 7.30. 9: Hoogmis en 11 uur. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. Si J. Kalf. 19: Ds. G. Koch, van Haarlem. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos, viering H. A. Rooms Kath. Kerk. 6.45, 8, 9.15: Hoogmis en 11 uur. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. G. Pet- tinga, viering H. A. 19: Ds. G. Pettinga, vie ring H. A. en dankzegging. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 16.30: Ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 10 en 16.30: Ds. J. Bos, leger- predikant te Leiden. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdiensten. Ned. Prot. Bond. 10: Dr. II. Faber, van Wassenaar. Rooms Kath. Kerk. Agathakerk. 7. 7.30. 8.30 en 10.30: H. Mis. Mariakerk. 7, 8.30, 10.30 en 11.30: H. Mis. Engelbewaarders. 7, 8.45, 10.45: H. Mis. IIILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 19: Ds. J. v. d. Berg, van IJmui- den. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. H. Schippers. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. Maranat ha-samenkomst. Zondagmiddag om 3 uur in het Nutsgebouw. Spr. evangelist K. Adelmund, van Rotterdam. Evangelisatie- dienst. Woensdag 15 juli 20 uur in Welte vreden. Rooms Kath. Kerk. St. Martinus. 7. 8.30, 10: Hoogmis en 11.30 uur. St. Joseph. 6.30. 7.45, 9: Hoogmis en 11 uur. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 19: Ds. D. C. van Wijngaarden. Doopsgez. Gemeente. 10.30: dhr. A. de Jong, theol. kand. le Amsterdam. Rooms Kath. Kerk. 7, 8.30: Hoogmis en 10.30 uur. Geref. Kerk. 9.30 en 18.30: Ds. D. Hoornstra, viering H. A. en dankzegging. Geref. Kerk (vrijgemaakt). 9.15: dienst. 15: Ds. C. P. Plooy. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. G. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: leesdienst. Donderdag 16 juli 18.30 uur: Ds. H. van Gilst, van Lisse. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. Lagerwey, van Den Haag. Abbe- nes. Geen opgave ontvangen. Pniël. Geen opgave ontvangen. Betlielkapel. 10: Ds. P. Brand. Rooms Kath. Kerk. 7. 8.30: Hoogmis en 10.15 uur. Geref. Kerk. 9.30: Prof. Dr. N. H. Riddei'bos, van Amsterdam. 15: Ds. W. Bos, van Amsterdam-W. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. L. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 19: Ds. S. v. d. Roest, van IJmuiden. Jeugddienst.'Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. G. Rang. Rooms Kath. Kerk. 7.30: Hoogmis en 10 uur. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Vic. P. Oskamp te Heemstede. 10.30 en 19: Dr. J. H. Stelma. viex-ing H. A. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. Geen dienst. Rooms Kath. Kerk. Allerh. Drieëenheid. 7.30. 9: Hoogmis. 10.45 en 12 uur. II. Sacrament. 7.30, 9: Hoog mis en 11 uur. Geref. Kerk, Vijverweg 14. 9.30: Ds. G. Toornvliet, viering H. A. 15.30: Ds. G. Toornvliet, viering H. A. en dank zegging. 19.30: Ds. G. Toornvliet. Dienst voor belangstellenden. Gedurende juli en augus tus worden geen kinderdiensten gehouden. Vrij Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 15 juli 20 uur: Vespers en H. Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Doopdienst. Marine Hospitaal. 10: Dienst. Rooms Kath. Kerk. 7, 8: Kindermis. 9: Hoogmis. 10.30 en 11.30 uur. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. Viering H. A. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. Rooms Kath. Kerk. 7.30 en 10: Hoogmis. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds, J. C. Remijn. 19: Ds. M. Groe- nenberg. van Utrecht. „Musis Sacrum". 10.15: Ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkapel. 10: Ds. Maris. 16: Ds. Kuhlemeier. Geref. Kerk. 9.30 en 17: Ds. M. W. J. C. de Kluis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk, Kerk plein. 8.30: Dienst in de Duitse taal. Voorg. Ds. G. Plantiko, Duits predikant te Am sterdam. 10: Ds. C. de Ru. 19: Geen dienst. Geref. Kerk, Julianaweg. 9 en 10.30: Ds. Th. W. A. Rijper, van Vianen. 17: dezelfde. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Dr. A van Bicmen, Herv. predikant te Bentveld. Rooms Kath. Kerk. II. Agatha, Grote Krocht. 6.30. 7.30, 8.30, 9.30 (Hoogmis) en 11 uur. 's Avonds om 19.30 uur: Lof. Ned. Chr. GemeenschapSbond. Gedurende juli en augustus geen samenkomsten. Jehovah's Ge tuigen. Woensdag 15 juli Gemeenteboek- studie in het Gemeenschapshuis, n.m. 8 uur. H ill e gom BURGERLIJKE STAND HILLEGOM. GEBOREN: Desirée Hendrina, d. v. H. A. J. Degens en M. C. L. Kipping; Catha- rina Hendrika, d. v. G. van Loon en M. Turk. ONDERTROUWD: J. Kardol en H. Mid delbos: A. M. Driessen en J. Minnaar; H. A. M. Pijnakker en H. M. Crompvoets; W. S. Roeien en J. G. A. van der Miessen; L. M. van Leeuwen en M. E. B. Veldhui.jzen van Zanten. GETROUWD: P. C. Beerens en G. M. Koot; J. Imanse en B. Modder; C. J. Griek- spoor en C. J. Kx'iebel; Q. H. A. van den Berg en A. H. Weijers; J. P. Weers en C. C. M. Nederstigt. OVERLEDEN: P. van Wijnen, m„ oud 86 j.; P. D. Charité, m„ oud 76 .jaar. Zandvoort In plaats van zondag 19 juli, zoals aan vankelijk was vastgesteld, zal de eerste telling van badgasten op hoogtijdagen in het seizoen komende zondag plaats heb ben. In het dorp zal geteld worden van 's morgens acht tot 's avonds acht uur en op het sti-and van 's morgens elf tot 's middags drie uur. De vereniging tot het welzijn der dieren in Zandvoort zal van 11 tot en met 25 juli op de Rotonde aan de Strandweg een stand houden. De opbx-engst zal zijn ter verster king van de kas. Deze actie werd opgezet in samenwerking met de stichting „Kenne- mer Dierentehuis". Men hoopt door een goede verkoop van fotokaarten, etsen, gra vures enz. een belangrijke stap dichter bij het doel te komen: namelijk het bouwen van het Kennemer dierentehuis. Door het Zandvoortse comité „Ouden van dagen" zal in de week van 13 tot en met 18 juli een huis-aan-huis-collecte worden gehouden voor het jaarlijkse uit stapje van de Zandvoortse bejaarden, dat dit jaar weer begin september zal plaats hebben. GESLAAGD Aan de Sociale Academie in Amstei'dam behaalde mejuffrouw A. Siderius uit Zandvoort het diploma wijkverpleegster. Voor het eindexamen driejarige r.-k. Han delsavondschool met middenstandsdiploma te Haarlem, slaagde mejuffrouw C. Stok man in Zandvoort en tenslotte verwierf de te Zandvoort wonende violist Fokke Beekman het staatsdiploma voor orkest- spel. De heer Beekman, thans nog deel uitmakend van het Noordhollands Phil- harmonisch Orkest, zal in september a.s, als violist opti'eden bij het Utrechts Stede lijk Orkest. Lisse In een stampvol Reboboth zijn vrijdag avond de diploma's uitgex-eikt aan de ge slaagde leei'lingen van de protestant- christelijke huishoudschool „Jacoba van Beieren in Lisse. De directrice mej. Stuut opende de avond met schriftlezing en ge bed, waarna zij een kort welkomstwoord sprak. Vex-volgens lieten de meisjes de jurken bewondex-en die zij tijdens de les sen hadden gemaakt. Na de pauze reikte de voorzitter van het schoolbestuui', ir. Van der Veeken, met een toepasselijk wooi-d de diploma's uit. Hij dankte zuster Nicomeda hartelijk voor haar lessen ge durende het eerste cursusjaar, welke woorden door de aanwezigen met een warm applaus werden onderstreept. Ook mej. Stuut en het overige onderwijzend personeel werden in deze hulde betrokken. Zij kregen bloemen. Na declamatie en zang door verscheidene leerlingen sloot ir. Van der Veeken de bijeenkomst met een dankgebed. Geslaagd zijn, klasse Ha: Annie Clement, Kathel Eistgeest, Miep Heijns, Jannle Ker sten, Rina Klomp, Gx-eetje v. d. Luit. .lans je de Mooij, Cathrien Nieuwenhuis, Hanne v. d. Oever, Gërda O vervliet, Gerdan v. d. Plas, Nellie Sluimer, Elfje Stoute, Ineke van Tol, Anke Vex'beek, Hetty Verweij, Cobie de Vogel, Margot Vos, Willy Was senaar en Greet v. d. Zwan. Klasse lib: Liesbeth Bx-uggeman, Elly Camphox'st, Annie Donker, Tinie Drost, Laura Eland, Nellie Heuseveldt, Elly Kaak, Nellie 'Ka merman, Hilda Munnik, Nelie Oudshoorn, Corriè van Rijssel, Tineke Schoneveldi Anke Slagboom, Marian Vai'kevisser, Greetje de Vries, Laura de Vries, Anne- lies de Vries, Ria v. d. Weerdt en Ada van Werkhoven. Klasse lie: Carla Boon, Nellie Bouwman, Ditty Braam, Sientje Cardol, Truus van Duijn, Annie van Eijk, Mieneke Gort, Lena de Kooker, Anneke Kruik, Anja Kuijpei', Cora Kuijper, Elsje de Lan ge, Ellie van Luinen, Ria van Maldeghem, Emmie v. d. Spek, Reny Roos, Annie Stel ma, Tinie Timmei's, Jannie in 't Veld, Nellie v. d. Voet, Cobie de Vx-eede, Willie van der Zaal en Ada Zonneveld. Bennebroek Vrijdagavond had in „Oud Berg en Dal" in Bennebi'oek de oudex-avond van de Willinkschool plaats. De avond werd geopend met een tx-effende uitbeelding van het scheppingsvei-haal door een groep meisjes, dat wex-d besloten met het zin gen van „Kinderen van één vader". De heer C. de Vries verwelkomde daarna als voorzitter van de christelijke schoolver eniging „Timotheus" de aanwezigen, in het bijzonder de burgemeester. Deze avond was bedoeld als feestelijk afscheid van de 26 kinderen die de school verlaten. Natuurlijk zijn ze allemaal bin dat ze van school gaan en even natuurlijk zullen ze later er naar vei'langen om weer op school te zijn. Dat voorrecht heeft alleen het on derwijzend personeel, aldus de heer De Vries. De wens van de voorzitter dat de aan wezigen een prettige avond zouden heb ben, is in vervulling gegaan, want de jon gens en meisjes voerden een aantal leu ke spelletjes op en besloten vóór de pauze dit optreden met „De toverfluit" die een heel dox-p aan het dansen bx-acht. Mej. De Haas, onderwijzeres aan de school, had voor het instudei'en gezoi'gd, en kreeg een dankwoord van het hoofd der school, de heer J. Smit. Wachtmeester C. J. de Buck die op deze school steeds verkeex-sonder- wijs heeft gegeven, werd ven-ast met een boekenbom Na de pauze hield de heer P. Smit, le raar aan het Chr. Instituut voor doofstom me kinderen „Effatha" in Voorburg, een boeiende lezing over het onderwijs aan de ze gehandicapte jeugd. Via een bandrecor der liet hij de x-esultaten hoi-en. Een aan tal kleurendia's gaf een goed beeld van het zeer moeilijke werk dat in deze in richting wordt verricht. Velen gaven zich op als lid. De heer De Vries reikte met enige toepasselijke woorden de diploma's uit. Elk kind gaf hij bovendien een spreuk mee voor het leven die in vele gevallen afgestemd was op de eigenschappen van het beti-effende kind. Nadat gezamenlijk het gezang „Ik wil U o God mijn dank betalen" was gezon gen, sloot ds. S. J. Dokter met een korte toespraak en gebed. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 5 juli: Arend Wouter Chris- tiaan, z. van V. Moes en M. Kriek; 7 juli: Hilde Talitha, d. van W. Bos en C. M. de Vries. OVERLEDEN: 4 juli: J. M. Nanning, oud 78 jaar, wed. v. R. W. v. Ruth, vr.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 8