Modehuis Laila GOLDEN FICTION Iraaks kabinet aan vooravond van herdenking nog gewijzigd WooMV^ ÏEit iiF hFrÏFÖpn fijb r Britse kapitein Walker tot nu toe de snelste in Blériot-race In het krijt Veilig en rustig Zweefvlieger deed over tocht ruim elf uur Communistisch-gezinde vrouwelijke minister Kroesjtsjev in Polen aangekomen €)p de 3 Van dag tot dag j U bespaart. tientallen guldens! Proefvaart Halimun Onder ons gezegd - toch maar liever... HET KANAAL OVER IN 57 MINUTEN Geen spontane stilte Westduitse demonstratie met hulp van stoplichten Gevangenen in kolenmijn in opstand gekomen Russische honden ook op 10 juli in ruimte „Zwaarste schot" bracht hen honderden km hoog „Raket-voorsprong in dit primitieve stad in m betekent niets ^Praatótcel ^oudheid? DINSDAG 14 JULI 1959 -\ Vandaag is de interessante en belang rijke krachtmeting begonnen tussen rege ring en volksvertegenwoordiging met als inzet de aanpassing van het regerings beleid aan de veranderde maatschappe- lijk-economische omstandigheden in ons land. Met andere woorden: kabinet en par lement (beide in nieuwe, andere slagorde opgesteld na de verkiezingen en de rege ringscrisis) treden in het krijt der demo cratische discussie om tot een akkoord te geraken over de wijze, waarop de geste gen welvaart kan worden vervlochten in de heersende sociaal-economische en finan ciële problematiek -en de daartoe ontwor pen oplossingen. Het is duidelijk dat de plannen der re gering, neergelegd in haar sociaal-econo mische beleidsnota, niet onveranderd te handhaven zullen zijn. De vakbonden heb ben er geen twijfel over laten bestaan, dat zij wijzigingen en zeer ingrijpende wij zigingen eisen en daardoor is de kritiek op het ontworpen regeringsbeleid waarlijk niet beperkt gebleven tot de officiële oppo sitie in de volksvertegenwoordiging, doch heeft ook wel degelijk zijn aanknopings punten gevonden bij andere fracties. De eerste grote krachtproef voor het nieuwe kabinet is dus thans begonnen. Er is bij dit ongetwijfeld tot hoogtepunten lei dend debat een gemeenschappelijke over weging bij kabinet en parlement van be lang, die wellicht tot gemakkelijker over eenstemming aanleiding zal zijn dan men bij het beschouwen der afzonderlijke te genstellingen zou mogen verwachten, na melijk: dat de positie van Nederland en het behoud van onze welvaart voor een zeer belangrijk deel afhankelijk zijn van onze concurrentiemogelijkheden op de internationale markten en dat die moge lijkheden niet zullen kunnen worden ver kleind door te grote produktiekosten-stij- gingen, zonder de welvaart te schaden en nieuwe beperkingen noodzakelijk te ma ken. Deze kwetsbaarheid van de Nederlandse positie in internationaal opzicht zal bij bei de partijen de voorzichtigheid bevorderen, die de standpunten wellicht tot elkander kan brengen. Een verheugend initiatief in Amsterdam dat navolging verdient, zal de hoofdstede lijke voetgangers verzekeren van veilig en rustig wandelen in de drukke winkelstraat Nieuwendijk. Deze straat zal van 13 tot 17 uur voor rijverkeer worden afgesloten. Het experiment zal wellicht ook in de Kalver- straat worden toegepast, indien het succes heeft. Nog verheugender dan deze overheids maatregel is de houding van de winkeliers in de betrokken straat, die het met de maatregel eens blijken te zijn omdat zij inzien, dat hun klanten erdoor gebaat wor den. Dat is wel eens anders geweest men heeft immers herhaaldelijk vernomen dat winkeliers het rijverkeer als een noodza kelijke aanvoermogelijkheid van klanten beschouwden en het dus niet wilden mis sen. Dat standpunt is nu in Amsterdam althans overwonnen. Langzamerhand breekt het besef door, dat een winkelstad en gemotoriseerd rijverkeer niet langer te combineren zijn en dat gekozen moet wor den vóór veiligheid en rust, tégen gevaar en lawaai. Afsluiting van binnensteden op bepaalde uren van de dag is een winke- liersbelang geworden, nadat het reeds veel langer een veiligheidsbelang was. De over heid moge er de consequentie uit trekken en zich allerwege ernstig beraden op de noodzaak tot deze moderne, spoedeisende maatregel. Advertentie als u uw vakantie inkopen doet bij: GEN. CRONJéSTR. 120 ZOMER) APONNEN 10, 20 en 50 goedkoper (Maten 34 t.m. 50) WOENSDAG 15 3ULI - 9 UUR Het uiterst moderne motorpassagiers schip Halimun maakt vandaag voor Wa- genbors Scheepvaart en Expeditiebedrijf te Amsterdam zijn proefvaart op de Noordzee. Het schip meet 2380 ton bruto, is in Zaandam gebouwd en heeft als thuis haven Djakarta. Het is bestemd voor de vaart in de Indonesische wateren. Maan dagavond omstreeks zes uur is de Ha limun voor zijn proefvaart uit IJmuiden vertrokken. Advertentie De Britse kapitein R. M. Bamford-Wal- ker is de eerste die de luchtrace van Marble Arch in Londen naar de Are de Triomphe in Parijs gemaakt heeft in min der dan een uur. De 28-jarige kapitein is een van 161 mededingers, onder wie drie uit Nederland, die in de komende tien da gen meedoen aan de overtocht die geor ganiseerd is ter herdenking van het feit dat de Franse luchtvaartpionier Louis Blé- riot vijftig jaar geleden voor het eerst over het Kanaal vloog. De winnaar krijgt de hoofdprijs van 5.000 pond sterling, beschikbaar gesteld door de Daily Mail. Er is een tweede prijs van 2.500 pond en een derde van 1.500 pond terwijl het beste voorbeeld van vinding rijkheid wordt beloond met 1.000 pond. Maandagochtend is in Londen een be gin gemaakt met de luchtrace Londen- Parijs of omgekeerd. Deze Telefoto laat zien hoe commander William Boakes Marble Arch in Londen verliet op rolschaatsen. Op zijn rug droeg hij, behalve een tas en een parapluie, een bord, waarop te lezen stond „gevaar, voertuigen te voetHij heeft overi gens de race niet volbracht, omdat de Engelse admiraliteit geen helikopter ter beschikking had. Kapitein Walker die per motorfiets van Marble Arch naar Chelsea Reach reed, vloog per helikopter naar het vliegveld Biggin Hill aan de rand van Londen, per Provost straalvliegtuig naar Villa Coublay en per helikopter naar Issy en reed per motorfiets naar de Are de Triomphe. Hij volbracht de tocht in 57 minuten en 47 seconden. Geen van de andere deelnemers van maandag volbracht de tocht in minder dan een uur, maar dinsdag wordt felle strijd verwacht. Kapitein Fitzjames St. Clair Robinson uit Ripon in Yorks maakte weliswaar een tijd van minder dan een uur maar dit was slechts een oefenvlucht. Hij start zater dag. „Met de goede weersgesteldheid hoop ik het record van Walker te breken", zei hij. Keith Johnson uit Harmondsworth, Middlesex, die gebruik maakte van een helikopter, een gewoon vliegtuig en een auto, arriveerde na 1 uur, 3 minuten en 59 seconden in Parijs. Hij werd gevolgd door de Fransman Pierre Paureys met een tijd van een uur, vier minuten en 33 seconclen. De Britse coureur Stirling Moss had voor de reis 2 uur, 45 minuten en 56 seconden nodig. Hij reisde in een kleine auto van Londen naar Lydd in Kent. Vandaar vloog hij in een toestel van de Silver City Air ways met auto en al naar het vliegveld Le Bourget bij Parijs. De Nederlandse ploeg van Frits Gon- grijp heeft 4 uur 27 minuten en 14 secon den over de tocht gedaan. Zij reed van het Parijse vliegveld Le Bourget naar de Are de Triomphe op een vrachtauto. Lord en lady Montague uit Beaulieu re den in ouderwetse kledij met een auto van 50 jaar geleden en werden met een vlieg tuig over het Kanaal gezet (4 uur 52 min. 6 sec.). Janet Ferguson uit Higher Dennam maakte gebruik van een fiets. In Beauvais kreeg zij een lekke band, waarna zij een fiets moest lenen. De Nederlandse vlieger H. J. van Over- vest, instructeur bij de Nationale Lucht- vaartschool, over wien men zich een beet je ongerust maakte omdat elk nieuws na, de start over hem uitbleef, kwam om half drie plotseling opdagen aan de finish bij Marble Arch. Zijn tijd bedroeg 5 uur, 14 minuten, 41 seconden. Hij wandelde onge merkt binnen en stempelde zijn kaart af. Hij had niet de vermelde route gevolgd, maar was in Manston in Kent geland, waar douane-formaliteiten konden vervuld worden en toen doorgevlogen naar Ro chester in hetzelfde graafschap. Vandaar per huurauto naar Londen kostte dezelfde tijd als drie of vier maal het Kanaal over vliegen, zei hij lachend. De heer Van Over- vest was vergezeld door zijn gebreveteer- de leerling Van Klep. Zij vlogen om beur ten de lichte Bucker. „Ik ben niet geïn teresseerd in de race op de grond," zei Van Overvest. „Mijn doel is alleen aan te tonen dat wat benzineverbruik betreft, het goedkoper is per licht sportvliegtuigje te reizen dan per auto." „Ik zal de hele week op en neer blijven vliegen," zei hij, met grote beslistheid. In Londen is verder een luitenant ter zee eerste klasse b.d. op rolschaatsen ge start. Het bleek dat de Engelse marine de gevraagde helikopter niet in gereedheid had gebracht, zodat de officier hij heeft vroeger eens voorgesteld een vliegdek- schip naar Londen te varen, ook al moes ten er dan „een stuk of wat" bruggen over de Theems worden afgebroken de steven wendde naar zijn kantoor, waar hij netjes op tijd binnenwandelde. De man die de meeste tijd nodig had was de Britse zweefvlieger Alan Pigottn, die de tocht maakte in een gesleept zweef vliegtuig. Hij deed er elf uur en 25 minu ten over. Na de landing in een veld op 38 km. afstand van Parijs, maakte hij de rest van de tocht in een vrachtwagen. (Van onze correspondent in Bonn) De twee minuten stilte, die gisteren van 11 uur 58 tot 12 uur in acht werden geno men als een Westduits appèl aan de we reld voor de Geneefse conferentie, zijn niet overal in de Bondsrepubliek spon taan stil gebleven. Het verkeer op de gro te wegen stoorde zich niet veel aan het verzoek van vakverbond en regering om de wereld te manen. Daarentegen stond het werk op fabrieken en kantoren wel stil, zweeg men eveneens op scholen en universiteiten en was er van absolute ver- keersrust sprake in de steden, waar de overheid de zaak via de politie in handen had. In Hamburg bijvoorbeeld zette men al le verkeerslichten om 11 uur 58 eenvoudig weg op rood: het verkeer stond dus alleen tengevolge daarvan al stil. Dezelfde me thode paste men in andere Westduitse steden toe. In andere plaatsen zetten agenten het verkeer stil, in de havens en op de fabrie ken gilden de sirenes. Al dit gedirigeer van bovenaf deed afbreuk aan de veron derstelling dat hier sprake was van een spontane algemene Duitse actie. Nog afgezien van de vraag of die ge middelde Westduitser thans bijzonder warm loopt voor de hereniging (dat valt ronduit te betwijfelen), vraag men zich af waarom hij dan op kunstmatige wijze warm gemaakt moest worden voor een conferentie, waarvoor hij zich nauwelijks nog interesseert.... De politici te Bonn overigens tonen ook al niet veel belangstelling voor dit politie ke evenement van de eerste orde: geen is er te Bonn gebleven of heeft er zijn va kantie voor uitgesteld. De demonstratie waarbij men de indruk krijgt dat de re gering achter het voorstel van het vakver bond is gaan aanlopen om te tonen dat haar de Duitse eenwording en het Berlijnse lot ter harte gaan, was het intrappen van een open deur. BAGDAG (AFP) Generaal Kassem heeft maandag, aan de vooravond van de eerste verjaardag van de Iraakse revo lutie, zijn regering aanzienlijk gewijzigd. Er zijn zeven nieuwe ministeries bijge komen. Voor het eerst heeft ook een vrouw haar intrede in de regering ge daan. Het is mej. Nazinah Diloeni, pre sidente van de liga voor de verdediging van de rechten der vrouw, een para- communistische organisatie, die kort na de revolutie werd opgericht. Een der nieuwe ministeries is belast met het toezicht op de olie-industrie. Hoofd ervan is Ibrahim Koebba, die in de voorgaande regering minister van Economische Zaken was. Volgens een be richt van U.P.I. is Koebba ook belast met het ministerie van agrarische her vorming. Voorts zijn er nieuwe ministeries voor de economische plannen, de gemeenten, openbare werken en woningbouw, land hervorming, handel en industrie. Mej. Di loeni is minister van gemeenten. De vie ring van de verjaardag der revolutie duurt een week. Vandaag begon generaal Kas sem in Bagdad met een grote militaire parade af te nemen, gevolgd door een pa rade van burgelijke organisaties, onder welke die van „vredespartisanen" en ver zetsstrijders. Reeds maandag leek de bevolking van Bagdad (800.000 zielen) wel verdubbeld te zijn. Overal zag men dichte menigten in de straten en portretten van premier Kassem en plakkaten met revolutionaire leuzen. De straten en pleinen hadden een carnavalsaanzien. Op verscheidene plaat sen werd nog gewerkt aan erebogen en andere versieringen. In de zijstraten ston den Britse en Russische tanks, die zullen meerijden in de grote parade. De hotels en pensions zijn vol met bui tenlandse delegaties die ter ere van het feest naar Bagdad kwamen. Er is een Russische delegatie onder leiding van de eerste plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken, Wassily Koeznetsov. Communistisch China zond zondag een delegatie van vier man. Ook zijn er dele gaties uit Amerika, Canada en de Oost- euopese communistische landen. Het feest begon vroeg in de morgen met kanonschoten, gevolgd door vijf minuten van klokkenspel, hoornblazen en gejuich. De grote, parade zal ongeveer drie uur in beslag nemen. PETROS, TENNESSE (V.S.) (UPI) In een kolenmijn te werkgestelde ge vangenen van de staatsgevangenis Bru shy Mountain zijn in opstand gekomen en hebben drie bewakers als gijzelaars ge vangen genomen, waarna zij zich in de mijn hebben verschanst. Men vermoedt, dat meer dan 100 gevan genen bij de rebellie betrokken zijn. Men weet nog niet welke eisen zij stellen. In maart 1958 waren de gevangenen van deze gevangenis in opstand gekomen uit protest tegen een zesdaagse werkweek van 72 uur in de kolenmijnen die het eigen dom zijn van en geëxploiteerd worden door de gevangenis. Ongeveer 200 gewa pende bewakers en mannen van de staats politie waren er nodig om de gevangenen, die twee dagen lang in oproer waren, on der bedwang te krijgen. WARSCHAU (UPI) Vanochtend Is de Russische premier, vergezeld van een dele gatie van regering en partij van de Sovjet- Unie, voor een officieel bezoek aan Polen te Warschau gearriveerd. Op het militaire vliegveld Babice, op korte afstand van de Poolse hoofdstad, werd Kroesjtsjev be groet door Vladislav Gomoelka, premier Cyrankiewicz en andere vooraanstaande figuren. Een menigte van naar schatting anderhalfduizend mensen juichte hem toe. Warschau was met vlaggen en aanplak biljetten, die van vredeswil getuigden, ver sierd. De meeste bedrijven hadden hun personeel vrij gegeven om langs de route van het vliegveld naar het Belvedère hotel de Russische gasten toe te juichen. (Reuter) Polen is het enige Oosteuro- pese land, dat Kroesjtsjev sedert de Hon gaarse opstand van 1956 nog niet heeft be zocht. Aan het eind van het bezoek valt de viering van de vijftiende verjaardag van de Poolse volksrepubliek, op 22 juli. Zijn laatste bezoek aan Polen was in de spannende dagen in oktober 1956, kort voor de Hongaarse opstand, toen de anti- Russische gevoelens in Polen een hoogte punt bereikten en Gomoelka werd her steld in zijn functie van eerste secretaris der Poolse communistische partij. Aan het optreden van Gomoelka was het toen te danken, dat Warschau het lot van Boeda pest werd bespaard. Men verwacht, dat Kroesjtsjev tijdens een bezoek aan Szczeczin (Stettin) een ver klaring over de Duitse kwestie zal af leggen. Op 22 juli, daags voor zijn vertrek naar Moskou, zal hij een militaire parade afnemen. De volgende reis OSLO (Reuter) De schaatsster Sonja Henie heeft de Noorse autoriteiten mee gedeeld. dat zij niet de gastvrouw van de Russische premier en diens echtgenote wil zijn tijdens hun officieel bezoek aan Noor wegen volgende maand. Sonja Henie, die met haar echtgenoot haar vakantie doorbrengt in hun ruime villa op een eiland in de fjord ten zuiden van Oslo. zei dat haar gevraagd was of de Kroesjtsjevs het huis konden betrekken als zij weg was. Zij had echter geantwoord dat zij de hele zomer op het eiland zou blijven. Te Kopenhagen wordt inmiddels ver nomen. dat de Russische premier voor het eerst op een buitenlandse reis zijn vrouw en beide dochters meeneemt. De Russische premier had gevraagd of daar bezwaar tegen zou zijn en de ontvangende re geringen hebben toen geantwoord dat mevrouw Kroesjtsjev en de oudste en jongste dochter van de premier welkom waren. MOSKOU (UPI) Naar uit een bericht van het Russische persbureau Tass blijkt hebben twee honden op 10 juli'een reis door de ruimte gemaakt aan boord van een „ballistische raket". In de korte me dedeling werd gezegd, dat beide honden op aarde zijn teruggekeerd. Over hun con ditie werd niets medegedeeld. Volgens goedingelichte zegslieden was een van de honden „durfal", die reeds drie maal een ruimtereis heeft gemaakt. Een Russische geleerde zeide, dat de ruimtevlucht Rusland „aanzienlijk dich ter heeft gebracht naar de reis van een mens in de kosmos." Een andere geleerde onthulde, dat de twee honden tijdens de laatste vlucht „honderden kilometers" ge stegen waren. Kommentators van radio-Moskou be weerden, dat de raket „het zwaarste pro jectiel" was dat ooit de ruimte is inge schoten. Maar het enige officiële cijfer, dat gegeven werd was van het gewicht van de raket, namelijk 2.200 kilo. Het werd in het midden gelaten of dit het gewicht van de gehele raket was of alleen maar van de nuttige belasting. (De op 19 de cember 1958 gelanceerde Amerikaanse at lassatelliet woog 3.855.6 kg. en meer en kele maanden in een baan om de aarde.) Prof. I. A. Tsjvostijov, die gezegd had. dat de raket honderden kilometers was gestegen, verklaarde, dat met de her haalde proeven met durfal en andere die ren de Russische superioriteit in het lan ceren en weer bergen van de nuttige be lasting van raketten is bewezen. WASHINGTON (Reuter). Een voor malige officier van de geheime dienst van de Britse luchtmacht, luitenant-kolonel Asher Lee, heeft in een vraaggesprek met het Amerikaanse tijdschrift „U.S. News and World Report" als zijn oordeel gege ven, dat het verschil in de ontwikkeling van raketten tussen de Verenigde Staten en de Sovjet-Unie volmaakt onbelangrijk is omdat geen van beide landen beschikt over een betrouwbare lange afstandsraket. Al zijn de Russen nu vóór, de Amerika nen kunnen de achterstand in anderhalf jaar inhalen, aldus het oordeel van Lee. De raketten zijn nu in hetzelfde stadium als de vliegtuigen in de jaren 1914 en 1915 toen de kansen op geslaagde vluchten niet groot waren. Het is niet belangrijk, dat de Russen vijftig of honderd intercontinentale raket ten hebben en de Amerikanen maar een half dozijn of zoiets. Voor geen van beiden zijn raketten het hoofdwapen, aldus Lee. Het krachtigste wapen is, naar het oor deel van Lee, nog altijd de Amerikaanse strategische luchtmacht met zijn bommen werpers voor waterstofbommen. Hiertegen hebben de Russen nog geen doelmatig wa pen kunnen maken aldus deze deskundige op het gebied van de Russische lucht macht. Advertentie De fijne karretjes Het is een mooie gedachte geweest van het bewind der Nederlandse Spoorwegen om hun stationspersoneel te voorzien van kleine, snelle gemotoriseerde wagentjes met een toetertje eraan; het is een lust om te zien hoe leuk de rakkers er mede spelen. In dat opzicht zijn de tijden wel heel wat ten goede veranderd. Vroeger kon men de mannen der stations zwaarmoedig met het koperen trompetje voor de borst en het brandende lantarentje aan de voeten, neer zien zitten op de lange banken en geen lachje kon er af, geen kwinkslagje klonk op. Daar zaten 3ij maar, meestal in gezel schap van een aantal postboden en de stijve pet der NS (model: Oostenrijkse Marine 1897) stond doelloos en saai op hun slapen. Het kieltje hing slap terneder en de treinen werden met een moede zucht, een fletse oogopslag en, dikwijls, een hard woord ontvangen als zij in pluimen rook binnentrokken en altijd, altijd, onder de kap alle stoom aflieten die de ketels be vatten teneinde de mogelijke passagiers geheel te doordringen van de enorme mo torische kracht welke zij bezaten. Het is wel duidelijk dat de moderne Directie aan deze toestand een einde wilde maken: het begrip arbeidsvreugde had niet voor niets een betekenis-v a.n-belang gekregen. Er werd vergaderd; er werden rapporten op gesteld en nijvere afdelingen deden voor stellen. Was er iets te doen met de bruin- glanzend gelakte wagentjes der Restau ratieknapen? Neen: deze waren te hoog op de wielen voor snelle actie. Want dat was wel gebleken: de oplossing van de situatie was geheel gelegen in snelle actie. Boven dien, zo werd geheel duidelijk, mankeerden de restauratiewagentjes met de broodjes kaas en de kogelflesjes een essentieel be standdeel: het geluid. Zij slopen op rub berbandjes voort en alleen de holle kreten van de oude jongen erachter verlevendigde hun bewegen. Er moest iets anders op ge vonden worden. Bovendien was het een vereiste dat de reiziger in een heilzame staat van waakzaamheid en voetvlugheid zou blijven: wie reist dient, zo is dat altijd geweest, nerveus af en aan te springen. Men vond de oplossing (dus) in de wagen tjes. Deze immers waren voorzien van een toeter va.n klasse en van een snelle mo tor. Zij zijn onmiddellijk een succes ge worden: zij schieten af en aan en geen heerlijker speelweide kan men bedenken voor het personeel, van jong tot oud, dan de perrons. Monter toetend haasten zij zich met een kistje bokking van links naar rechts; blij zwenkend dragen zij een aan getekend stukje naar de postwagen en er zijn ogenblikjes dat men zich wanen zou in de autotent van de kermis: links en rechts jagen de spelenden af en aan, oude dames ten dode verschrikkend, moede heren opduwend en kleuters terzijde werpend. Wij staan wel eens op een geheel ver laten perron van een onzer centrale sta tions en kijken met het welgevallen der grijsaards (die wij al aardig aan het wor den zijn) naar het blijde, ongeremde spél der rakkers. Wég is het trompetje van voorheen, wég is het eeuwig-brandende lampje. Wég zelfs het. slappe blauwe kiel tje. Het is nu met zwier en verve achtjes trekken, cirkels draaien, achteruitjes vol voeren. en zwenkingen voltrekken van zulk een speelsheid en ongehinderd door zelfs maar het kleinste pakjeof ladinkje, dat het een lust is om te zien. En wat ook zo leuk is: zij maken er soms in heel opge wonden spelmomenten kleine treintjes van drie, vier aanhangertjes van. Enig! Alleen moet de reiziger zich dan veilig stellen op de rails. Nu dat heeft men er graag voor over! Duif Advertentie f. 6.95.... f. 9.95. Wat? Zijn dit prezenPrijzen waarvoor TJ schoenen kunt kopen? lederen schoenen? Gelooft U het niet Ga dan kijken. Vanaf 15 juli a.s. in de seizoen-opruiming: bij BAYER Uit de Oprechte Saturdagse Haerlemse Courant van 14 July 1759 PARYS den 9 July. ,.De gantsche Engelse Expeditie tegen Havre en Grace heeft alleenlyk be staan in eenige Bomben in de Stad te werpen, waar door slechts eene Herberg in de Voorstad afgebrand en verder geene Schade veroorzaakt is: Zy zyn zo schielyk terug gekeerd als zy gekomen waren, dewyl zy wel haast gewaar wier den, dat zy onmogelyk in hun Oogmerk konden reüsseeren". Een van onze Mor tieren is onder het werpen gecreveerd, waardoor 12 Persoonen gedood en ge- quetst zyn geworden. Madame de Dau- phine bevind zig in de zevende Maand haarer Zwangerheyd zeer welvaarende.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 5