CE VRIES N V SENSATIONELE UITVERKOOP Gemeente Haarlem Staalstaking begonnen BEDRIJFSPAND Amsterdamse Beurs Firma G. M. OORD N.V. LIKDOORNS Werkplaats-opticien gevraagd 6 Gevangenen in mijn in Tennessee capituleren Prinses Mitsjiko in verwachting Eerste atoomkruiser te water gelaten De West Side tennisclub Bunche's uitsluiting leidt tot ontslag voorzitter Kassem belooft vrije verkiezingen in 1960 Panamees schip zonk in Adriatische Zee Britse gemeenteraden weerden journalisten Den Haag zet twee weken kunstbloemetjes buiten De beurs van gisteren Franse marine houdt schip bij Oran aan Kroesjtsjev in Warschau Aardverschuivingen in India Scheepvaart OA Al/ A Alléén donderdagvrijdag en zaterdag SplinternieuweXP/s, 30 cm ƒ10.-, 25 cm ƒ7.50 1e en 2e MONTEUR KARMANN GHIA A dver teert in dit blad geroutineerde handwerk-verkoopster WOENSDAG 15 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Woensdag te een minuut na middernacht is de staking in de Amerikaanse staalbe drijven een feit geworden. Hieraan zijn tien weken van vruchteloze onderhande lingen en verscheidene beroepen van pre sident Eisenhower, om tot een regeling der loongeschillen te komen vooraf gegaan. De staalstaking zal vrijwel onmiddellijk werk loosheid in verscheidene takken van be drijf en industrie meebrengen. Juist dezer dagen is meegedeeld, dat in juni 67.342.000 mensen werkgelegenheid hadden een record. Beroep van Eisenhower Vertegenwoordigers der werkgevers en werknemers hebben in particuliere ge sprekken verklaard dat de thans uitge broken staking wel eens de langste zou kunnen worden, die zich tot nu toe bij de Amerikaanse staalbedrijven heeft voorge daan. De Amerikaanse industrie, die weer eens een hausse-periode beleeft, is in zeer sterke mate afhankelijk van de staalaan- voer. Vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers hebben nog tot enkele uren voor dinsdagmiddernacht onderhandeld, zonder er echter in te slagen de impasse te doorbreken. Beide partijen hebben thans in krach tige bewoordingen opgestelde verklaringen uitgegeven waarin zij elkander wederzijds onwil om de werkelijke feiten onder de ogen te zien, verwijten. De arbeiders wil len een verhoging van het uurloon met vijftien dollarcent. Zij verlangen ook een zeker aandeel in de winst. De vertegen woordigers der twaalf grote Amerikaanse staalgieterijen, zeggen dat elke loonsver hoging tot verhoging der staalprijzen en toenemende inflatie zal leiden. President Eisenhower heeft vandaag bij werkgevers en werknemers in de staal industrie erop aangedrongen hun geschil voor te leggen aan de Federale bemidde- lings- en verzoeningsdienst. Hij uitte zijn grote teleurstelling over het mislukken der onderhandelingen en herinnerde beide partijen in het conflict eraan dat zij de verantwoordelijkheid dragen „zonder on derbreken voort te gaan met onderhan delen". Beide partijen besloten binnen de anderhalf uur na het beroep door Eisen hower gedaan deze weg naar nieuwe on derhandelingen te volgen. Zij voldeden aan het verzoek van Eisenhower op de zelfde vlotte wijze als zij aan de twee vorige verzoeken tot het voortzetten van de onderhandelingen hadden voldaan. De directe onderhandelingen tussen bei de partijen mislukten kort na 4 uur des middags, iets meer dan twee maanden na dat de allereerste besprekingen waren begonnen. Beide partijen waren vrijwel even ver van elkaar verwijderd. PETROS, TENNESSEE (Reuter) De 95 gevangenen, die zich in een mijn bi.i -Petros in Tennessee hadden verschanst .en gedreigd hadden de mijn te zullen opbla zen als hun eisen voor betere betaling, meer voeding en beter werk niet zouden worden ingewilligd, hebben zich dinsdag avond zonder moeilijkheden overgege ven. nadat zij twee gijzelaars hadden vrij gelaten. Eerder op de dag had gouverneui Ellington opdracht gegeven geen voedsel en water meer aan de gevangenen te ver strekken. De gevangenen, die er moe uitzagen bleken geen wapens bij zich te hebben. Zi werden naar de gevangenis terugge bracht. Een woordvoerder van de gevan genisleiding zei, dat er geen directe dis ciplinaire maatregelen werden overwo gen. Op de vraag waarom de gevange nen zich overgaven zei hij: „Ik denk dal zij dachten dat het met hen gedaan was.' RICHMOND, VIRGINIA (UPI) —Onge veer 40 gevangenen van de gevangeni: van Richmond, in de Amerikaanse staal Virginia, kwamen dinsdag in opstand. Zij hebben hun cellenblok gebarricadeerd. Zi.; hebben geen gijzelaars kunnen maken. De politie heeft de gevangenis omsingeld er> trok later het cellenblok binnen. De ge vangenen gaven zich toen zonder verze' over. TOKIO (UPI) Geloofd wordt, dat kroonprinses Mitsjiko in blijde verwach ting is, aldus heeft het keizerlijk paleis vandaag meegedeeld. Takesji Oesami, di recteur van de keizerlijke hofhouding, heeft gezegd, dat er een officiële mede deling zal worden gedaan als de bevi/i- dingen van drie doktoren, die haar giste ren onderzochten, bevestigd worden. Oesami zei, dat, als gevolg van haar toestand, plannen om met kroonprins Akihito naar Nikko te reizen, een berg- toeristenoord bij Tokio, en de volgende maand naar Kyoto, geannuleerd zijn. Het nieuws heeft een golf van vreugde in Ja pan verwekt. QUINCY (Reuter) De eerste atoom kruiser ter wereld, de 14.000 ton metende Long Beach, is dinsdag op de werven van „Bethlehem Steel Company" te Quincy in Massachusetts te water gelaten. De Long Beach is 261 meter lang en 22 meter breed. Tot commandant van de krui ser is benoemd de kapitein ter zee Eugene Wilkenson, die met de atoomonderzeeër Nautilus een tocht onder de ijskap van de Noordpool heeft gemaakt. De Long Beach, die twee reactors krijgt, zal in 1960 volledig voor actieve dienst gereed zijn en het jaar daarop of in 1962 deel gaan uitmaken van de Ameri kaanse vloot. Enkele ponden verrijkt uranium zullen voldoende zijn om het schip maanden lang te laten varen. De Long Beach zal worden uitgerust met raketten van de typen Talos en Ter rier. De Terrier heeft een reikwijdte van ongeveer 16 km en gebruikt vaste brand stof. De Talos kan doelen op zeer grote hoogte vernietigen. Deze raket kan een kernlading meenemen en is volgens het Pentagon vooral doeltreffend bij de strijd tegen supersonische vliegtuigen. De kosten voor bouw en uitrusting van de Long Beach worden geschat op ongeveer 250 miljoen dollar. NEW YORK (Reuter) Wilfred Burg- land, de voorzitter van de West Side ten nisclub Amerika's „Wimbledon" heeft dinsdag zijn ontslag aangeboden na het rumoer, dat in het land ontstaan is naar aanleiding van de weigering om de zoon van dr. Ralph Bunche, de neger-on dersecretaris bij de UNO, in de club op te nemen. Het clubbestuur heeft „om verdere moeilijkheden te voorkomen", de ontslag aanvrage van Burgland aanvaard. Het bestuur verklaarde, dat aanvragen van dr. Bunche of zijn zoon voor het lidmaat schap in overweging zouden worden geno men. „Om alle mogelijke misverstanden vol ledig weg te nemen", verklaart het be stuur, „dat de West Side Tennisclub im mer aanvragen voor het lidmaatschap heeft behandeld zonder acht te slaan op ras of geloof van de aanvrager". De verklaring vervolgt: Het is nog nooit voorgekomen dat een neger een aanvraag indiende voor het lidmaatschap. De West Side Tennisclub heeft wel joodse en ooster se leden. Noch dr. Bunche, noch zijn zoon heb ben een aanvraag voor het lidmaatschap ingediend. De gehele gedachtenwisseling tussen Burgland en dr. Bunche droeg een particulier karakter, waarmede het be stuur geen bemoeienis had". Dr. Ralph Bunche verklaarde desge vraagd, dat de door het bestuur van de West Side tennisclub uitgegeven verkla ring „duidelijk" was. Hij wilde zich er echter niet over uitlaten of hij of zijn zoon een aanvraag voor het lidmaatschap dei- club zou indienen. BAGDAD (Reuter) De Iraakse mi nister-president, generaal-majoor Kassem. heeft dinsdagavond bekendgemaakt dat er volgend jaar vrije verkiezingen zullen worden gehouden voor een nationale raad en dat na een referendum een definitieve grondwet zal worden opgesteld. Kassem zei dit op een bevorderingsplechtigheid aan de militaire academie van Irak. Het partij leven zal volgend jaar op de dag van het leger. 6 januari, weer kunnen be ginnen. De politiek van de regering is, aldus Kassem, gebaseerd op de verklaring van 14 juli 1.958, volgens welke Irak een repu bliek van alle Irakezen zal zijn en broe derlijke banden zal onderhouden met de Islamitische en Arabische landen. De re gering zal handelen in overeenstemming met het Handvest van de UNO en de be ginselen van de conferentie van Bandung, zo werd in de verklaring van vorig jaar gezegd. Irak zal een vrij, volledig soeverein, neu traal en vredelievend land zijn, aldus Kassem. BELGRADO (Reuter) Het 711 ton metende Panamese schip Sally is dins dag in het noorden van de Adriatische zee, circa 20 mijl ten zuiden van het eiland Lussino, gezonken. De 13 opvarenden, die in de sloepen waren gegaan, zijn gered door het Griekse schip Mediterranean. De Sally was met een lading hout op weg van Triest naar Noord-Afr^ka. LONDEN (Reuter) De Britse pers- raad, de „waakhond" van de Britse pers, heeft dinsdag geprotesteerd tegen het feit, dat een aantal gemeenteraden waar in Labour de meerderheid hoeft, besloten hebben geen journalisten tot hun beraad slagingen toe te laten, zolang de druk kersstaking duurt. Deze maatregel zou den die gemeenteraden genomen hebben uit protest tegen de publikatie van „zwar te" kranten. Doch volgens de persraad hebben zij daartoe niet het recht en is het een „grove schending" van het recht van de enkeling om op de hoogte te blijven van wat zijn afgevaardigden doen. Vertegenwoordigers van werknemers en werkgevers in de Britse drukkerswe reld hebben dinsdag te Londen beraad slaagd over „enige van de hangende kwes ties", zo is na afloop in een communiqué bekendgemaakt. Het overleg, dat werd geleid door een neutrale voorzitter, lord Birkett, zal woensdagochtend worden voortgezet. Van onze Haagse redacteur). Het Holland-Festival is nauwelijks aan zijn eind, het klank- en lichtspel „Glorie van het Binnenhof" amper begonnen, of een aantal Haagse jongelui staat alweer gereed om door nieuwe attracties de vroe gere Residentie hoog op te stoten in de vaart der pseudo-wereldsteden: zij kondi gen het „Carrousel der kunsten" aan, dat van 25 juli tot en met 12 augustus zal plaats hebben. „Carrousel der kunsten" is geen tentoon stelling, geen kermis en geen jaarbeurs, maar van dat alles een beetje. Eigenlijk wil men de geïmproviseerde exposities van beeldende kunst, welke enige jaren gele den aan de oever van de Hofvijver werden gehouden, opnieuw tot leven brengen, maar dan wat meer spectaculair. „Kunst trekt niet zonder spel-element", schijnen de wakkere initiatiefnemers te hebben ge dacht en daarom hebben ze nu maar ferm op de publieke spotlust gegokt. In een tweehonderdveertig meter lange tent, waarin dertig ton buismateriaal wordt verwerkt, worden allerlei pretmogelijkhe- den ondergebracht, zoals de verf worste laars, die elkaar te lijf zullen gaan op een platform van hardboard dat vers in de verf is gezet. Resultaat na afloop van het gevecht: een abstract schilderij. Bij de beeldhouwer kunnen dames gipsafdrukken laten maken van hun ongetwijfeld lieftal lige voetjes. Deze reproducties kunnen ze dan bij wijze van presse-papier aan hun vrienden schenken. In weer een ander compartiment kan men de vaak gehoorde bewering bij moderne kunst („Daar is geen kunst aan") zelf waar maken. Er worden daartoe penselen beschikbaar gesteld, evenals stereofonische muziek ter inspira tie. Wie liever profiteert van de inspiratie van anderen vindt van 14 tot 24 uur een non-stop-cabaret. In de schaduw van de Nieuwe kerk aan het Spui zal een kunstmarkt worden ge houden, een uitgezochte plek inderdaad, want een der organisatoren heeft toevalli gerwijs vlakbij een kunsthandel. Voorts hebben de initiatiefnemers het oog laten vallen op de tuin van het vermolmde Jo- han de Witthuis aan de Kneuterdijk. Daar zal men van recitals kunnen genieten met muziek uit de tijd van Johan de Witt, waarschijnlijk zelfs in de costuums van die époque. Verder zijn er nog niet geheel uit de verf gekomen plannen voor een door negen schilders te scheppen collectief schilderij op het Noordeinde, waarvoor evenveel mannequins model dienen te staan. Daarmee is de feestvreugde noch de kunstmin uitgeput. Er komen autotreintjes door de binnenstad en rijdende terrassen, geheel in de bloemen gezet en van aan gename stewardessen voorzien. Leerlingen van de Academie voor Beeldende Kunsten zorgden voor erg kleurige affiches ten bel wijze, dat het in Den Haag werkelijk niet aan veelbelovend talent ontbreekt. „Ver wacht er alsjeblieft niet te veel van", zei den de organisatoren van het Carrousel gisteren ingetogen. Het valt ons niet moei lijk aan die wens gevolg te geven. AMSTERDAM In de internationale sector was het van middag op het Damrak vrij rustig. Alle aandelen bleven onder de slotkoersen van gisteren. Hiervan moet als oorzaak de lagere koersen uit Wallstreet worden aan gewezen. In Amsterdam wacht men in spanning af, of er in Amerika een grote staking in de staalindustrie zal uitbreken en hoe lang deze zal duren. Een feit is, dat een staking aldaar, waarbij meer dan een half miljoen werknemers betrokken zullen worden, van invloed zal zijn op an dere takken van het bedrijfsleven in de V.S. Wallstreet was gisteren, vooral voor aandelen van de staalmaatschappijen aan de lage kant. Dit was van invloed op de koersvorming van de internationale waarden op het Damrak. Parijs is, zoals gisteren gemeld, vandaag gesloten. Veel activiteit van Duitse zijde viel er niet te bespeuren en ook Londen en Zwitserland gaven er de voorkeur aan, dicht bij huis te blijven. Het publiek gaf van weinig ac tiviteit blijk. Door een en ander was de affaire niet van grote omvang. Bij de ope ning verloren vrijwel alle internationale waarden enige punten, ten opzichte van de vorige slotprijzen, doch in het verdere beursverloop trok de gehele markt iets aan. De uiteindelijke verliezen, vergeleken bij gisteren, waren hoegenaamd niet van betekenis. De scheepvaartaandelen konden zich vrij goed handhaven, hoewel de algehele stemming in deze sector iets gemakkelij ker was. Een grote activiteit ontplooiden certificaten Deli. Aanvankelijk was er middenkoersaanbod waardoor 1 178,50 bij de opening werd gedaan tegen gisteren 181 als slotprijs. Er stond een grote ko per in de markt die spoedig meelopers kreeg. Tegenover deze vraag was niet vol doende aanbod ten gevolge waarvan de koers steeg tot 183,50. Hierop volgde een reactie van circa een gulden. In Amster dam Rubbers, H.V.A. en Senembah bleef het zeer rustig .Staatsfondsen vrijwel on veranderd. Bankaandelen iets luier. Aan delen Thomassen en Drijver werden een paar punten hoger geadviseerd op de zeer bevredigende resultaten over de eerste zes maanden van 1959. De Kon. Wagonfabriek Bcijnes, waarvan alle aandelen in het be zit 'zij ft'' vah de Verehigde''Machinefabrie ken. gaat zich bezig houden met het as sembleren van Volvo-auto's. Hierdoor werden aandelen Verenigde Machinefa brieken iets hoger geadviseerd. Prolonga tie 3 percent (ANP). NEW YORK De markt was rustig en vaster met en kele aandelen die goede winsten maakten, vooral Motor Products dat meer dan 14 dollar steeg. De markt scheen te voelen dat de onderhandelingen tussen werk gevers en werknemers in de staalindustrie een staking zouden kunnen afwenden en de mededeling dat de onderhandelingen afgebroken waren, kwam tegen sluitings tijd dus nog te laat om zich te doen ge voelen. De staalwaarden hadden dan ook een betere markt. Automobielwaarden gingen de hoogte in onder leiding van American Motors, dat profiteerde van het nieuws dat de „grote drie" in de auto mobiel-industrie geen kleine stationwagen zouden produceren. Spoorwegen stegen fracties tot meer dan een punt. Electro- nische waarden registreerden grote voor uitgang. Vele bijzondere aandelen stegen tot nieuwe hoogten. Aluminiumwaarden kwamen op hun beste niveau van het jaar en de koperwaarden herstelden zich. De olies daalden onregelmatig. De omzet was 3.230.000 aandelen. Van 1219 fondsen waren 522 hoger en 435 lager. Hef gemiddelde voor Spoorwegaandelen kwam van 170.46 op 171.55, dat van de industrie van 657.35 op 657.70 en dat van openbare nutsbedrijven van 88.58 op 88.84. (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uu 3-3Wo Nederl. '47 93 93^ 3 °/o Nedl. 1962/64 9814 98% Woningbouw 6 °/o lllVi 111% Pr. A'dam '56 I.. 81 Pr A'dam '56 II. 97 Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I.. 88%8 Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 99'/? A.K.U 365 373'/» Calvé Delft 550% 555 Van Gelder Zonen 224% 224 K. N. Hoogovens. 535 535 Nederl. Ford 310 310 N. Kabelfabriek. 392 392 gew.Philips Gloeil. 635 638 Pref.PhilipsGloeil. 24 V /i Unilever 575 X 580 Wilton Fyenoord. 209% 209 Werf Gusto 155% Dordtsche Petrol. 695 696 Kon. Petroleum 155,5' f 155.5' Billiton 256 255 A'dam Rubber 92% 93% K.L.M 122.7 123.- Holl. Amer. Lijn.. 158 158 K.N.S.M 157% 157 N. Scheepv. Unie 132% 133 v. Nievelt Goudr. 125% 125'A Phs. v. Ommeren 253 253 H.V.A 150 151 Delimaatschappij ƒ181.' 182.56 Amsterd. Bank 317'/: 317% Nat. Handelsbank 144 144 Ned. Handel Mij 236 236 Rotterd. Bank 277 277 Twentsche Bank. 248 Anaconda Copper 60% 60% Bethlehem Steel. 54% 56 ITS Steel 99 100% General Motors. 55% 55% Shell Union 75% 75% 25% 26 ORAN (AFP) De Franse marine heeft dinsdag ter hoogte van Oran een schip aangehouden, dat vermoedelijk wa pens voor de F.L.N. vervoerde. Het is het vrachtschip Monte Cassino, waarvan men de nationaliteit niet kent. Het schip zou in een Poolse haven zijn lading heb ben ingenomen. Er zijn geen bijzonderhe den bekendgemaakt. WARSCHAU (UPI) Premier Kroesjt sjev en zijn Russische delegatie zijn van daag uit Warschau naar Katowicz ver trokken voor de eerste etappe van de rond reis door Polen. Het gezelschap zou tegen twaalven in Katowicz arriveren. Van avond zal de plaatselijke afdeling van de communistische partij een receptie orga niseren, donderdag gaat het Russische ge zelschap op tournee door deze Silesische industriestad. Gomoelka prees hem als een werkelijke vriend van de Poolse natie, een grote practicus bij de opbouw van het socialisme en communisme, die elk jaar de theorie van het marxisme en leninisme verrijkt met nieuwe conclusies, ontleend aan het leven en die het leven rijker maakt, met scheppende voorstellen gebaseerd op de theorieën. „Hij is een verstandige en emi nente marxist en leninist en een onver moeibare en geëerde strijder voor de we reldvrede". CALCUTTA (UPI) Tenminste 27 per sonen zijn door aardverschuivingen ge dood in het gebied van Kalimpong. Volgens de berichten bevinden zich onder de naar schatting 27 doden negen voetballers, die levend onder een aardmassa begraven werden. „Verscheidene honderden" huizen, die op heuvelhellingen stonden werden verwoest door de lawines, die ook de weg blokkeerden, welke India met de staat Sikkim in het gebied van de Himalaya verbindt. Intussen worden enorme waterleiding buizen per vrachtvliegtuig van Calcutta naar Kalimpong vervoerd, omdat die stad gebrek aan water dreigt te krijgen, daal de waterleidingbuis van het enige reser voir van de stad door de aardverschuiving beschadigd is. a agtekerk 14 v. Port Said n. Genua. Aardijk 15 te Tandjong Priok. Abbedijk 14 te Antwerpen. Abida 14 600 m. w.z.w. Madeira n. Spezia. Acila 14 v. Rotterdam te Tbameshaven verwacht. Adonis 13 v. Oranjestad n. Cartagena. Agamemnon 13 v. Curacao n. Georgetown. Akkrumdijk 14 te Lalibertad. Alamak 14 te Rotterdam. Albireo 14 280 m. z. Bahia n. Bahia. Alioth 14 150 m. n.w. K. Blanc n. Rio de Janeiro. Alkaid 14 90 m. z.o. Rio de Janeiro n. Rosario. Almdijk 15 v. Rotterdam n. Houston. Almkerk 14 500 m. n.o. Ascension n. Kaapstad. Alphacca 14 te Baltimore v. Rotterdam. Amstelpark 14 150 m. n.w. Djeddah n. Aden. Appmgedijk 14 v. Santos s. Buenos Aires. Area 14 te Philadelphia verwacht. Arendsdijk 13 v. Panamacity n. New Orleans. Arendskeoik.pass. 14 Burling n. Duinkerken. Argos 14 100 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Arnedijk 16 te Le Havre verwacht. Asmidisft'ë 44 '42Q'mi-z.ö. Sable eil.'"if. HpC Rbads! Asterope 17 te Hampton Roads verwacht.. Attis 14 65 m. w. Key West n. New Orleans. Averdijk 16 te New York verwacht. Axeldijk 14 dw. Recife n. Rio de Janeiro. Banggai 14 1100 m. w. Balboa n. Cristobal. Batjan 14 v. Cochin n. Aden. Bengkalis pass. 14 Socotra n. Penang. Beninkust 14 130 m. w. Burlings n. Amsterdam. Bennekom 14" v. San Nicolas n. Willemstad. Billiton 15 te Khor A1 Mufatta n. Rastanura. Blitar 15 v. Geelong n. Sydney. Bonita 14 te Leceiba. Breda 14 v. Maracaibo te Bachaquera verwacht. Calamares 14 v. Mobile n. Libertador. Caltex Arnhem 15 teRotterdam. Caltex Delft 14 v. Bombay n. Abadan. Caltex Delfzijl 14 11 m. w. Wangeroog n. Pernis. Caltex Eindhoven 14 160 m. z. Mecca n. Suez. Caltex Pernis 14 120 m. n.n.o. Finish n. Pt. Said. Cartago pass. 14 Guernsey n. Gothenburg. Charis pass. 13 Grand Cayman n. Curagao. Deifshaven 15 te Coatzacoalcos. Delft 14 120 m. w.z.w. Landsend n Curagao. Diemerdijk 15 te Bermuda v. Londen. Dorestad 14 te Suez. Doris 14 v. Guanta n. Carupano. Duivendijk 14 120 m. z. Corinto n. Cristobal. Eemdijk 14 te Havana v. Antwerpen. Eemland 14 te Recife verwacht. Ena 14 v. Guayaquil n. Curagao. Esso Nederland pass. 14 Port Said n. Mena. Fravizo 15 v. Las Palmas n. Dublin. Friesland KRL 14 v. Port Sudan n. Suez. Fiiesland SSM 14 v. Amsterdam n. Setubal. Gaasterland 15 te Amsterdam. Gabonkust 15 te Accra verwacht. Gooiland 14 v. Bahia n. Las Palmas. Gordias 14 te Amsterdam. Haarlem 14 te La Guaira. Hathor 15 te Beyrouth. Hecuba pass. 14 Flores n. Nordenhamn. Heemskerk 14 20 m. n. Kp. St. Vincent n. Genua. Helicon 15 te Maracaibc. Hera 14 te San Juan verwacht v. Amsterdam. Hersilia 14 te Rotterdam verwacht v. Antwerpen I-lestia 14 370 m. w. Finisterre n. San Juan. Holendrecht 16 te Luanda verwacht. Hoogkerk 14 170 m. o. Socotra n. Singapore. Houtman pass. 14 Straat Durban n. Auckland. Hydra 14 v. Kingston n. Curagao. Iberia 14 72 m. n.n.w. Roervik n. Zaandam. Jagersfont. 14 480 m. n.w. Walvisbaai n. L. Palm. Jason 13 600 m. n.o. Puerto Rico n. Europa. Java pass. 14 Aleppey n. Saigon. Jchan van Oldenbarnevelt 14 780 m. n.w. Diego Garcia naar Fremantle. Johannes Frans 14 100 m. z. Kingston n. Montreal. Jos. Frering 14 240 m. n.o. Madeira n. Monrovia. Kaap Hoorn 14 500 m. n.o. Sokotra n. Kaapstad. Kabylia 16 te Cardon verwacht. Kalinga 14 v. Buenos Aires n. Curagao. Kalydon 14 1080 m. z.w. Azoren n. Landsend. Kamperdijk pass. 14 Vlissingen n. New York. Karachi 14 12 m. z.w. Kreta n. Genua. Katelysia 14 335 m. n.w. Cochin n. Singapore. Kelletia 14 60 m. z. Cartagena n. Rotterdam. Kenia 15 te Cardon verwacht. Kennemerland pass. 14 Finisterre n. Recife. Kertosono verm. 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Khasiella 14 300 m. n.o. Curagao n. Pta. Cardon. Kopionella 27 te Casablanca verw. v. Bat. Rouge. Koratia 15 te Trinidad. Kosicia 14 1000 m. n.o. St. Eustatius n. Landsend. Kreeft 14 v. Rotterdam n. Vigo. Krebsia pass. 14 Startpoint n. Curagao. Kryptos 14 te Rotterdam. Kylix 16 te Sydney verwacht. laagkerk 14 120 m. w. Algiers n. Port Said. Laertes 14 450 m. n.w. Minicoy n. Singapore. Leersum 14 dw Oran n. Ierland. Leeuwarden 14 v. Panamakanaal n. Pta. Bolivar. Leiderkerk 14 1080 m. n.w..Fremantle (bestemm.) Lekkerkerk pass. 14 Kp. St. Vincent n. Marseille. Lemsterkerk 14 v. Antwerpen n. Hamburg. Leuvekerk 15 te Damman. Liberty Bell 14 90 m. z. Kreta n. Port Said. Loosdrecht 15 te Rotterdam. Lutterkerk pass. 14 Perim n. Suez. Maasdam 16 te Galway verwacht. Maashaven 14 140 m. o.n.o. Recife n. Rio de Jan. Maaskerk 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Malea 14 te Pulu Sambu. Maron 14 te Curagao verwacht. Mentor 15 te Point a Pitre. Meres N 14 40 m. n.o. St. Paulrocks n. L. Palmas. Merseylloyd 14 v. Aden n. Suez. Minos 15 te Helsinki. Mississippilloyd 15 te Singapore. Molenkerk 14 70 m. o.z.o. Aden n. Aden. Muiderkerk 14 420 m. z.z.o. Suez n. Suez. Munttoren 14 130 m. z.w. Kuria Muria n. Fao. Musilloyd 14 65 m. o.z.o. K. St. Vine. n. Pt. Said. Mijdrecht 14 60 m. n.o. Istanbul n. Tenerife. Mylady 14 dw. Monrovia n. Tabou. Naess Command, pass. 14 Mona eil. n. Amuaybay. Naess Tiger 14 v. Suez n. Abadan. Nanusa 14 200 m. n.o. Surabaja n. Surabaja. Nestor 14 145 m. n.n.o. Finisterre n. Funchal. Nias 14 te Callao. Oldekerk 14 v. Singapore n. Bangkok. Oostkerk 15 te Amsterdam. Ootmarsum 14 500 m. n.o. Faynl n. Hamilton. Oranje 14 v. Cannes n. Gibraltar. Oranje Nassau 14 v. Barbados n. Trinidad. Orion 15 te Lissabon. Osiris 14 te Philadelphia verw. v. Baltimore. Ossendrecht 14 340 m. w.z.w. L'end n. Baltimore. Overijsel 14 v. Barcelona n. Antwerpen. Papendrecht 14 5 m. n. Algiers n. Novorossisk. Parkhaven pass. 14 Fern. Noronha n. Las Palmas. Perna 14 250 m. o.z.o. Andaman eil. n. Chittagong. Pieter S 15 v. Rotterdam n. Swansea. Polydorus 14 v. Aden n. Port Said. Poseidon 14 v. Port of Spain n. Caripito. Prins Alexander 14 le Livorno verwacht. Prins Casimir 15 te Londen. Prins der Nederlanden 14 900 m. w.z.w. Madeira Pr. Fred. Hendrik 14 dw. Tuskarrock n. Glasgow. Prins Willem V 15 v. Montreal n. Toronto. Prins Willem van Oranje 14 490 m. n.w. Scillys naar Plymouth. Prins Willem II 14 te Londen verwacht. Proven.singel 13 202 m. n. Cristobal n. San Pedro. Purmerend 14 te Piraeus. Pygmalion 13 150 m. n.w. Cabo n. Puerto Barrios. Raki 14 in Strat Soenda n. Semarang. Reza Shah The Great 14 200 m. w. Kreta n. P. Said. Riouw 14 55 m. o.z.o. Kosseir n. Aden. Rotti 15 te Manilla. Rijndam 14 800 m. w. Bishoprock n. Halifax. Ruys 15 te Port Elisabeth. Saloum 14 165 m. n.o. Kp. Blanc n. Dakar. Saroena 14 v. Singapore, 15 te Pladju. Schie 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Senegalkust 14 v. Freetown n. Lagos. Sibajak 13 900 m. w. Galapagos eil. n. Tahiti. Soestdijk 14 1000 m. w. Scillys n. Antwerpen. Solon 14 v. Funchall n. Curagao. Sommelsdijk 14 v. Newport News n. New York. Stad Amsterd. 14 675 m. o.n.o. Kp. Race n. A'dam. Stad Arnhem 14 60 m. z.w. Stadlandet n. Malmö. Stad Delft 15 te Houston. Stad Gouda 14 360 m. z.z.o. K. Race n. Baltimore. Stad Leiden 14 70 m. n.n.o. K. Villano n. IJmuid. Stad Rotterdam 14 120 m. w. l.issab. n. IJniuiden Stad Schiedam 16 te Gent verwacht. Slatensingel 14 te Willemstad verwacht. Statue of Lib. 14 550 m. n.w. Madeira n. Pt. Said. Straat Lombok 15 te Mombasa. Straat Malakka 14 te Mombasa v. Tanga. Tamara 14 150 m. o. Gibraltar n. Tripoli. Tankha'ven 1 14 te Sungeigerong. Tara pass. 14 Oporto n. Recife. Teiresias 14 te Singapore. Teucer pass. 14 Gibraltar n. Halifax. Texel 14 v. Bahrein n. Bushire. Theobaldius 14 400 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Tiba 15 te Santa Fe. Tjikampek 14 63 m. o. K. Agulias n. P. Elisabeth Tjiluwah 14 v. Singapore n. Djakarta. Tomori 14 330 m. o. Sokotra n. Belawan. Trompenberg 14 te Tokio. Tweelingen 15 te Wabana. Vasum 14 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadl. Van Heemskerk 14 v. Takoradi n. Lagos. Van Waerwijck 14 v. Shanghai n. Tientsin. Vivipara pass. 14 Finisterre n. Mena Al Ahmadl Vlist 14 te Norfolk. Waal 14 130 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Waterland 14 te Montevideo. Westland 14 te Hamburg v. Breinen. Westertoren 15 te Matsuyama. Wieldrecht 14 430 m. str.afw. Manaus n. Manaus Witmarsum 14 dw. Miami. Wonogiri 15 te Saigon. Wonorato 14 v. Ilo Ilo n. Cebu. Wonosobo 14 rede Kuwait v. Khorramshahr. IJssel 14 te Thessaloniki v. Piraeus. Zaanland 14 v. Las Palmas n. Montevideo. Zonnekerk 14 100 m. w. Sabang n. Aden. Zuiderkerk 16 te Adelaide verwacht. Zuiderzee 11 v. Boston. Zwijndrecht 14 680 m. w. Ouessant n. Rotterdam. SLEEP VAAEJ Blankenburg 15 te Dover. Friesland 12 v. Pascagoula n. Buenos Aires. Humber 15 v. Cadiz. Noordholland 15 v. Amsterdam n. IJmuiden. Oostzee 15 te Lissabon. Schelde 15 te Aruba. Zeeland 11 570 m. n.o. Hawai n. Osaka. KLEINE VAART Admiralcngrncht 14 25 m. n.n.o. Oland n. Helsinki. Atlas 13 te Limassol n. Calamata. Bab T 12 v. Sundsvall te Holmsund. Eljo 14 10 ni. w.z.w. Bcaehyliead n. Terneuzen. Elsa 14 10 m. z. Flambrohead n. Tyne. Flevo 12 70 m. z.z.w. Finisterre n. Gibraltar. Ilias 14 10 m. o. Borkumrif n. Amsterdam. Inspecteur Mellema 14 15 m. w. Texel n. Boston. Kaap Falga 13 v. Rundvik te Amsterdam. Manto 13 v. Malaga n. Cadiz. Nero 14 10 m. z.w. Casquets n. Amsterdam. Pavo 12 v. Rafso le Zaandam. Schippersgracht 14 te Antwerpen. Strabo 13 v. Savona n. Genua. Thaletas 14 60 m. z. Finisterre n. Savona. Twee Gebroeders 13 v. Napels n. Palermo. _\8S8886w Zwart metalen Plastic theebeurs Moderne plastic boekenrek voor uw met goede vulling Roomklopper met wasmand pocketbooks, in leuke frisse nu extra goedkoop dessins glazen pot en stevig in djverse k]euren metalen roerwerk. afmeting 44 x 20 cm In een wip heeft u slagroom RAAKPRIIS: 0.95 RAAKPRIIS: 3.48 RAAKPRIIS: 2.50 RAAKPRIIS: 2.98 GEN CRONÏéSTRAAI 156 TEL 51680 - SMEDESTRAAT 1 naast do HEMA - TEL 15216 icciöüsqrnei .SJ&Vtë .v v r Grote Houtstraat 108 - Haarlem - Tel. 13046 Wilt U Uw huis verkopen? Algemeen Makelaarskantoor KL. DE VRIES Gasthuissingel 42 Telefoon 17781 Haarlem Garage Wilgenkamp GEVRAAGD Bos en Duinlaan 35, Bloe- mendaal, telefoon 50308. Gevraagd WERKSTER v. diverse werkzaamheden. 4 ocht. a ƒ22,50. Rijksstraat weg 227. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HAAR LEM brengen ter openbare kennis, dat gedepu teerde staten van Noordholland bij hun besluit van 3 juni 1959 nr. 181, gewijzigd hebben vastgesteld de vierde wijzigingslegger van de wegen binnen deze gemeente. De legger ligt voor een ieder ter gemeentesecreta rie (afdeling 7) ter inzage van 17 juli 1959 af. Uiterlijk tot op de dertigste dag na genoemde datum staat aan iedere belanghebbende tegen de vaststelling van de wijzigingslegger beroep open op de Kroon. Het adres van beroep dient tot Hare Majesteit de Koningin te worden gericht, doch te worden inge diend bij de commissaris der Koningin in deze provincie. FE KOOP en LEEG TE AANVAARDEN in h t Centrum van Haarlem, zeer deugdelijk ge bouwd in 1938. betonconstructie met moderne af werking en zeer droog. Drie verdiepingen, totaal vloeroppervlak 620 m2. Raisonnabele prijs. Aanvragen onder no. 364. aan het bureau van dit blad- AANGEBODEN rechtstreeks van particulier in bijzonder mooie staat verkerende Bouwj 1957 Deze wagen is uitgerust met Porsche motor 1300. hydro vak rsmbekrachtiging. speciale remtrommels. Philips radio, bermlampen, achteruitrijlamp. ruitensproeiers, luxe stuur etc. etc. Te bevragen, liefst 's av.: v. d. Waals laan 8 Heemstede, tel. 02500 - 39519 (alléén aan particulieren) verwijderd met WONDEROLIE Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Modern Carrosseriebedrijf in het Gooi vraagt: PLAATWERKERS Aufospuifers, aankomende Automonteurs Leerling-Spuiters, Corveeër en JUFFROUW voor kantoorwerk, 4- 17 j. Brieven onder nummer 372 aan het bureau van dit blad. GEVRAAGD per augustus of september bekend met moderne brei- en handwerktechnieken Adviserend kunn. optreden. Interess. werkkring. Goede salariëring. Soil, mondeling of schriftelijk WOLLANA - Tempeliersstraat 68 - Haarlem '"^1 Moet prima vakman zijn. Brieven onder no. 365 bur. v. d. blad

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 10