B-klasser Ab Koelemeijer veroverde in warme tweede rit leiderstrui Klachten over ergerlijk optreden van jeugdige badgasten Gé Koeleman eerste in sprintwedstrijd Burgemeester bepleit ontsluiting van moeilijk bereikbare strandgedeelten 5 U slaagt wèl bij CORNEL Examens Popko naar huis A mbtenarengerecht Beroep tegen ontslag van vrouwelijke agenten verworpen Zestig kinderen namen deel aan zandbouwwedstrijd Ruilbeursmiddag in de Stadsdoelen Piers de sterkste in zomeravondrit ZANDVOORTSE GEMEENTERAAD Weer twee Duitse jongens in Zandvoort ingesloten Twee maanden gevangenis voor stelers van beeldje VAKANTIESPELEN Programma voor donderdag Churchill gaat uit varen met Maria Callas WOENSDAG 2 2 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT WEERT, DINSDAG Het B-klassertje Ah Koelemeijer uit het Von delkwartier heeft in de tweede etappe van de Haarlemse Muggen rode bewezen het best tegen de moordende hitte te kunnen. In Weert arriveerde hij namelijk na ruim honderd vermoeiende kilometers, opnieuw gereden in een brandende zon, in verwonderlijk frisse conditie en hij slaagde er dan ook in in de felle sprintwedstrij den een zeer hoog aantal punten te behalen, waardoor hij John Munk jr. van de Transvaalbuurt van de eer ste plaats in het algemeen individueel klassement verdrong. Dat was in feite het meest plezierige moment van deze etappe, want de jonge renners hebben ook op deze tweede dag bijzonder veel geleden van de warmte. Evenals tijdens het traject van Haarlem naar Oosterhout scheen de zon de hele dag meedogenloos en uiteraard zakte daardoor het tempo. Bovendien bleek het uitstippelen van de route niet overal even correct te zijn gebeurd, waardoor men enkele keren volkomen verkeerd reed. Hoe het ook zij, aan het slot van deze rit, toen de avond enige verkoeling bracht, was men deze tegenslagjes weer vergeten en uitvoerig werden tot laat in de avond de kansen van de diverse coureurs gewikt en gewogen. Een wer kelijke favoriet is er echter nog niet, maar dat maakt de strijd zowel voor de jongens als voor de leiders alleen maar aantrekkelijker. Het 7,it de leiders van deze Muggenrondc bepaald niet mee. Ondanks het feit dat Tnurleider Huug van Hulst gedurende de afgelopen maanden de te rijden route drie keer is nagegaan, doen zich steeds weer allerlei moeilijkheden voor. Zo wisten bij voorbeeld de kwartiermajkers maandag avond niet waar zij moesten zijn en na veel heen en weer gepraat kwamen zij tot de conclusie, dat de tenten opgezet moesten worden op het kampeerterrein „de Katjes kelder". En dat was nu juist verkeerd, want het gemeentebestuur van Oosterhout had uitgemaakt, dat de tenten van de Muggenronde een plaats konden krijgen op een gemeentelijk terrein. Toen de jongens echter in Oosterhout arriveerden, was het door de moeilijk heden, die wij gisteren reeds beschreven, onmogelijk om het hele kamp nog eens te verplaatsen, hetgeen overigens niet be tekent. dat de Muggen geen beste nacht rust hebben gehad. Na een ontbijt in de al stralende zon stapten de inmiddels bruinverbrande' jon gens weer op hun fietsen voor de tweede etappe over 100 kilometer naar Weert. Het werden er bijna 120, want even voorbij Oirschot waar de renners bij de fraaie kathedraal even hadden gerust en de leiders de gelegenheid gekregen hadden zich te scheren, kwam men weer op de grote verkeersweg, die juist door ijverige wegwerkers was opengebroken. De jongens moesten met hun fietsen eerst over een smal kippenbruggetje ma noeuvreren en daarna moesten zij in de hete zon nog ruim een halve kilometer door het mulle zand lopen. Om het „dra ma" compleet te maken kregen de renners even later te horen, dat zij e'éri ö'mWeg moeste.* maken van bijna vijftien kilo meter. Dit alles was echter niet zo verschrikke lijk vervelend, maar het naarste was, dat de volgauto's, die een andere weg hadden moeten nemen, de aansluiting met de renners volkomen kwijtraakten. Bij Best ontmoetten de chauffeurs de Eindhovense motoragenten en gezamenlijk wachtte men op de renners. Maar die zaten inmiddels al hoog en breed bij Gel drop in een cafeetje zich te goed te doen aan een flesje extra-uitgedeelde limonade. Advertentie Keus uit 100 rijwielen v.a. 125. HOUTPLEIN 35 - 37 - TELEFOON 12493 Haarlem. Voor het middenstandsexamen zijn op 20 juli in het Concertgebouw te Haarlem ge slaagd: E. Aalderink, H. M. Alders. M. A. Alders, H. Apswoude. M. A. Rutte, D. v. d. Wal. C. van Asperen-Nooitgedacht, H. van Asten. H. G. Baars, J H. Baars, W. G. Baars. M. H. A. G. van Baars, J. J. Bais, J. M. de Bake, A. Balk, J. N. Bart, A. W. van Beek, C. H. Beentjes, C. H. Beker, H. J. T. Orth. P. J. van den Berge, C. Bergstra- Mijnhout. H. Teding van Berkhout, K. W, M. Bertholee, N. T. M. van Beusekom, L. Beute, J. Bilslra, N. J. Blauwhof, H. Bloemzaad, J. C. M. Blijievcn, T. B. Boeiema, J. de Boei', S. Boerema, G P. Boot. T. Bos. J. v. d. Bosch,J. v. d. Bosch, G. M. Lammerse, C. G. Bakker-De Lange, N. J. Bottelier, J. P. Brakel-De Nijs. A. H. Brandt, G. Brink, A. J. E. Brokx, M. Bron-Kat, J. A. J. H. de Bruin, H. M. Bruijn. J. Buisman. W. Burger. M. A. Buskermolen, J. J. Bijlsma, A. J. M. Coesel, C. Cornelissc. G. L. Cristofoli, F. J. van Dam, G. N. J. Deen, H. Degens, C. J. Dirks, J. B. Divcn- dal, C. Doéven, P. van Dongen. Haarlem. Dinsdag zijn te Haarlem geslaagd voor het middenstandsdiploma: D. van Dooren, R. Doves, J. C. Drost, J. C. van Dijk, H. L. L. Dijkman, G. Dijkshoorn, F. S. L. van der Eem, M. van Egmond-Kamerman, E. Elhorst, A. Evens. J'. van Ewijk, P. C. Faber, W. Fernhout, D. J. de Flast, J C. van Engëlsdorp Gastelaars, A. dc Geus-Dekker, J. Giffard. J. C. Goedemans. J. G. Goezinnen, E. M. Gort, J. C. Gorter. C. de Graaf. R. de Graaff, A. Groenendijk, I. Groot., P. E. de Groot-Dubbelman, J. W. Hageman, C. G. Harms, P. J. Hars veld, J. J. Hart, K. P. Hartman, H. C. C. den Hartog-Van de Poppe, M. E. J. A. Hau- brich-Van Deijl, C. van Heezik, A. L. A. Helle- n,ons, A. van der Heijden, J. G. M. Heijen, F. H. Heijerman, A. W. N. Hoek, A. van 't Hof, N. V. Hofman, M. H. Hogervorst, H. R. Hollander, H. Holle'man, P. Hoogenboom, M. W. Hoonakker, H. Hulscher, W. P. M. Hulsebosch, G. B. M. Hulshof. A. Ikerig-De Zwart, J. P. J. Ising, E. W. de Ja ger, H. J. Jansen. R. A. M. Jansen, P. P. Jaspers. A. P. J. I.andwer Johan. P. M. de Jong-Suidgeesl. A J.Kalmoen. C. Klaasen, H. van Klaveren, M. J. Kleef, B. Klinkenberg, J. Knol, 'I'. M. A. Knook, J. A. Knijnenburg, A. P. Koot, P. W. G. Kooter, i S. Koper, A. Kottman, J. Krüger. A. M. P. J. Zandbergen. Afgewezen 18 kandidaten. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem <:ijn geslaagd voor de hoofdakte-examens (gehe le akte): mej. H. M. Sonke, Diemen; H. J. M. Odrthuizen, Lutjebrock; E. Pitstra, Alkmaar: G. Havinga, Weesp: G. Bol, Beverwijk; L. Bruinen berg, Alkmaar: M. A. J. M. van Westen, Castri- cum; D. van Soest, Den Helder; A. Mizee, Haar lem; A. W. de Zwart-Jonker, Haarlem; O. David, Castricum; G. K. P. Weellink, Haarlem; S. Mooy- r,an. Velsen-Noord. Voor gedeelte B: W. S. de Graaff, Enkhuizen, W. v. d. Bosch en J. G. Bakker, Amsterdam. Voor gedeelte A: mej. J. E. Kettmann, Dric- jiuis-Velsen: P. C. Nieuwenweg, Beverwijk; A. •V. Burger. Haarlem. Amsterdam. Examen m.o. lichamelijke oefening: mej. T. Peper, Krommenie; mej. C. van Raalte, Amsterdam; mej. A. M. Roosen, Zwolle; mej. T. M. Starreveld, Amsterdam; mej. C. C. Stolten- borg. Haarlemmerliedc: mej. C. W. Stolting. Am sterdam; mej. C. W. Swets, Hilversum; mej. L. van Velzen, Amsterdam; mej. A. R. Verwers, Haarlem; mej. M. Wicnbelt, Amsterdam; mej. G. E. Wouda. Amsterdam. De volgauto's raasden in die tussentijd met twee motoragenten voorop met gil lende claxons door hel drukke Eindhoven en nabij Geldrop was alles en iedereen weer bij elkaar. Juist op het moment, dat er gegeten moest worden, ivaarvoor de Tourleiding een lommerrijk laantje had uitgekozen. Daar presteerden enkele Mug gen het toch nog om zestien boterhammen met smeerworst en pindakaas naar binnen te werken. Hans van Huis (I-Iarmenjans- buurt) en Popko Angenent (Transvaal buurt) waren door deze uitgebreide maal tijd echter nog niet fit genoeg geworden om ook de rest van de etappe op de fiets af te leggen. Zij werden, samen met hun fietsen, op genomen in de ..amusementsauto" van Truxini en Ferry Zandstra, die zoals een bezemwagen betaamt nu ook maar meteen achteraan bleef rijden. Zij deed dat niet voor niets want kort na het beginsignaal in Geldrop, nabij Heeze, kreeg een van de jongens van de ploeg uit de Harmenjans- buurt een lekke band. Zoals gebruikelijk in deze Tour stapten zijn ploegmakkers eveneens af, evenals twee ploegleiders, John Munk sr. en Otto Jaquet. Het plakken van de band nam evenwel nogal -enige tijd in beslag waardoor de Harmenjansjongens, toen zij weer konden opstappen, acht kilometer moesten inhalen. Bij normaal fietsweer gaat dat gemakke lijk, maar zelfs voor zes kerngezonde Haar lemse jongens was dat bij de temneratuur van dinsdag beslist geen kleinigheid. De temperautur wees namelijk in het droge Brabantse land in de schaduw 32 graden aan. Alle jongens hadden het. dus bepaald niet best, hoewel de on het omschrijf bord van motorrijder Cor Martin geschreven mededeling, dat enkele jongens wegens „goed volhouden" winstpunten hadden ge kregen, de moed er wat inhield. Bij elke rustplaats werden de bewoners- van dé di verse'vdórpj es echter door de coureurs aan het werk gezet om de drinkkruikjes te vullen. Verzoeken overigens, die met het grootste plezier ingewilligd werden, want tijdens deze tocht is duidelijk geworden, dat ook in Brabant en Limburg de naam van de Muggenronde een bekende klank heeft gekregen, hoewel men deze streken slechts snoradisch of nooit heeft bezocht. Tegen het einde van deze tweede etappe daalde het temDO weer aanzienlijk, maar 's middags om een uur of vier was al het leed al weer geleden omdat men in het St. Louis-huis-in Ell bij Weert bii een grote pomp alle mogelijke verkoeling vond. En dat was wel nodig ook. want er stond nog een sorintwedstriid over duizend me ter on het programma, die in series ver reden werd, waardoor sommige renners drie tot vier keer het parcours moesten rijden. Aan het slot van een aantal spannende en snortieve sprintduels aan het goede verloop waarvan ook de bevolking yan Weert meewerkte rloor steeds de weg goed vrij te houden bleek Gerard Koeleman uit de Indischebuurt de specialist on de korte afstand bii de A-klassgrs te ziin. Bij de B-klasscrs was Ab Koelemeijer (Von- delkwartier) veruit de snelste. In de strijd om het „sprintkamnioen- schan alle categorieën" tussen Gerard en Ab moest de eerstgenoemde al zijn krach ten gebruiken om met twee banddiktes te winnen. Daarna konden de jongens nog even uitrusten voordat zij in het St. Louis- huis .konden gaan eten: Aardappelen, vlees, soen. pap en sperzieboontjes (in deze volg orde). 's Avonds kwamen voor de- eerste maal in deze Tour Truxini en Ferry Zandstra (de helft van het duo Gerry en Ferry) in act'" Gezamenlijk zonoen on goochelden De uitslag van de sprintwedstrijd aan het einde van de tweede etappe in Weert luidt: A-klasse: 1. Gerard Koeleman (In dischebuurt); 2. Fred Ausma (Indische buurt); 3. Wert van der Horst (Leidse- buurt); 4. Ruud Dorkel (Amsterdamse- buurt); 5. Henk van Luijck (Vondel kwartier). B-klasse: 1. Ab Koelemeijer (Vondel- kwartier); 2. Bert van der Pol (Amster- damsebuurt); 3. Jaap Engel (Amster- damsebuurt); 4. Emile Roose (Indische buurt); 5. Bert van der Voort (Zuid). Het algemeen klassement luidt na de tweede etappe: 1. Ab Koelemeijer (Von delkwartier) (53 pnt.; 2. en 3. Henk van Luijk (Vondelkwartier) en Bert van der Pol (Amsterdamsebuurt) 59 pnt.; 4. en 5. Dick Meyer (Vogelenbuurt) err® Fred de Droog (Bomenbuurt) 57 pnt.; 6., 7. en 8. Jaap Engel (Amsterdamsebuurt), Gé Ekelmans (Zuid) en Gé Koeleman (Indischebuurt) 55 pnt; 9. en 10. Ben van der Voort (Zuid) en Fred Ausma (Indischebuurt) 54 pnt. Het algemeen ploegenklassemcnt luidt: 1. Bomenbuurt 647 pnt.; 2. en 3. Indischebuurt en Transvaalbuurt 644 pnt.: 4. Vondclkwartier 621 pnt.; 5. Spaarndam 606 pnt.; 6. Vogelenbuurt 596 pnt.; 7. Amsterdamsebuurt 550 pnt.; 8. Zuid 548 pnt.; 9. Harmenjansbuurt 543 pnt.; 10. Leidsebuurt 519 pnt. Brandende zon stoffige wegen droge kelende jeugdige „Tourrij ders" krijgen het niet cadeau. Maar tijdens een pauze achter een flesje limonade zijn ze spoedig veel van de geleden ontberingen vergeten. zij wat en verder hield Truxini voor de eerste maal een quiz op het gebied van de sport en de kennis van de stad Haarlem. Zij zijn namelijk van plan ook de volgende avonden deze quiz te houden, zodat aan het slot van de ronde een ploeg aan het hoofd van deze intelligentiewodslrijd staat. Even daarvoor had II*rtg van Hulst be kend gemaakt, dat voor he' eerst in de geschiedenis van de Muggenronde een B- klasser (een van de jongere rennertjes) erin geslaagd was de Muggentrui te ver overen. Woensdag trekken de jongens de „ber gen" in. Dan namelijk leidt de derde etappe de Muggenkaravaan naar de uiterste zuid punt van Limburg en Tourleider Van Hulst heeft op dit traject dan ook de bergrit in gelast, waarbij de zwakste klimmers eerst starten en de snellere jongens het laatst. Uiteraard is nog weinig over de resultaten van deze klimpartij te zeggen, maar het staat vast dat alle jongens hun uiterste best zullen doen om als eerste bovenop de bergen te komen. De verschillen zijn in de individuele rangschikking immers zo gering dat een winst'van enkele plaatsen al de zo fel begeerde Muggentrui kan op leveren. De moordende hitte die de renners van de Muggenronde oók in de tweede etappe geducht plaagde, heeft Ab Koelemeijer niet klein kunnen krijgen. Overgelukkig trekt hij de felbegeerde gele trui aan Popko Angenent, een renner uit de Transvaalbuurt, wilde met alle geweld naar huis, naar zijn ouders en naar zijn duiven. Telefonisch werd contact met de Haarlemse politie gezocht, die even later terugbelde dat Popko op de trein gezet moest worden. Woensdagmorgen vertrok Popko, waarmee het aantal uitvallers is gestegen tot twee renners en een ploeg leider. Hef Ambtenarengerecht te Haarlem heeft het beroep, dat twee vrouwelijke politieagenten tegen het hun door (le bur gemeester per 1 april van dit jaar ver leende ontslag hadden aangetekend, ver worpen. Beide dames, 26 en 27 jaar oud, waren met ingang van 1 april 1957 bij de Haar lemse politie in dienst getreden als aspi rant-agente van politie met een proeftijd van twee jaar. Per 1 januari 1958 waren zij bevorderd tot agente van politie. Zij waren tijdens dc proeftijd ontslagen we gens het niet voldoen aan de gestelde eisen van bekwaamheid en geschiktheid. De ge machtigden van de twee dames bestreden de rechtmatigheid van het ontslag, omdat het geen ontslag tijdens de proeftijd zou hebben gegolden. Zij stelden, dat de proef tijd met de bevordering van klaagsters tot agente van politie was geëindigd en ook niet aan klaagsters was meegedeeld, dat de bij de aanstelling bedongen proeftijd nog steeds van kracht was. Het Ambtenarengerecht daarentegen overwoog bij zijn uitspraak, dat de proef tijd van beide dames, ondanks haar be vordering tot agente, onverminderd van kracht was gebleven. Daarom is het ont slag aan klaagsters, aldus het Ambtenaren gerecht, rechtmatig geschied. Hoewel de eerste zandbouwwedstrijd in dit zon-overgoten seizoen, dinsdagmorgen door stichting „Touring Zandvoort" op het strand voor ..bad Terries'' georga niseerd, niet. zoveel jeugdige deelne mers (sters) bracht als dit vorige jaren het geval was, heeft de jeugd opnieuw met grote ijver en enthousiasme getoond, dat met behulp van water, zand en schel pen en een grote dosis fantasie, mooie werkstukken op het strand te scheppen zijn. Dat bewees wel bijzonder de elf jarige Sylvain Matterman, die om elf uur nog kwam vragen om een klein stukje strand, dit kreeg toegewezen en hoewel aanvankelijk nog niet wetend, wat hij zou maken, in nauwelijks een half uur een miniatuur jockey op een paard model leerde, die de aandacht van vele belang stellenden trok. Ook nu weer waren er werkstukken van zeer uiteenlopende aard. Krokodillen, oli fanten, forten, kastelen, gemeente-wa pens en velerlei soorten dieren. De jury. bestaande uit mevrouw P. M. de Klein en de heren J. B. Th. Hogenholtz en C. Kuyper had geen gemakkelijke taak om onder de ruim zestig jongens en meis jes de prijswinnaars aan te wijzen doch, kwam uiteindelijk tot de volgende beslis sing: Groep A (7, 8 en 9 jaar) 1 Jeanine Sta ring en Barbara Hugenholtz met kroko dil. 2 Raymond le Gué en Hans Hugen holtz met race-auto. 3 Michèle Bahr met de fantasie „Berlin". 4 Dennis Marijnen met „Park". Groep B 10, 11 en 12 jaar) 1 Marjan van Doorn en Jopie Konings met olifant. 2 Robbi Faber en Paul Kalkoen met zee meermin 3 Marjan de Wit met sneeuw pop 4 Sylvain Matterman met jockey op paard Groep C (13 t.m. 16 jaar) 1 Gonne van Doorn met paard. 2 Margaret Fissmann met giraffen. 3 Astrid Reckenfuss met kat. 4 Gerlinde Fissmann met degen- schermer. De prijzen bestonden uit waardebon nen. De directeur van stichting „Touring Zandvoort", de heer J. B. Th. Hugen holtz, heeft de prijzen uitgereikt. De vol gende zandbouwwedstrijd is bepaald op dinsdag 11 augustus. Op de ruilbeursmiddag, die woensdag van twee tot vijf uur wordt gehouden op de Stadsdoelen in de Gasthuisstraat (bij de Botermarkt) in Haarlem, zullen door enkele verzamelaars belangrijke verza melingen worden tentoongesteld. Alhoewel de ruilbeursmiddagen (er wor den ook op 30 juli en 6 augustus ruilbeur zen georganiseerd), bedoeld zijn voor jon gens en meisjes, is er geen bezwaar tegen, dat belangstellende ouders meekomen; Cees Piers heeft op overtuigende wyzc de tiende rit in de ^.omeravondcompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" om de „W. Metz"-beker in zijn voordeel beslist. Door zijn aanvallende manier van rijden wist Piers zes van de acht klassementen te winnen. Alleen Toon Rutte, die acht punten minder behaalde, wist enigszins in zijn buurt te blijven. Deze als een klassementwedstrijd in het „Van der Aartsportpark" verreden zomer avondrit was bijzonder levendig. Bogaard en Blommaert openden het gevecht om de punten al in de derde ronde met een ont snapping. Zij wisten zodoende in de eerste iwee klassementen belangrijke punten- winst te behalen. Maar toen kregen zij gezelschap van Rutte, Van Tintelen en Piers. Vooral Piers reed bijzonder sterk. Voor Bogaard en Van Tintelen te sterk. Zij moesten afhaken, terwijl Blommaert met pech te kampen kreeg. Tenslotte moest ook Rutte zich gewonnen geven en zo doende kon Piers onbedreigd al de overige klassementen winnen. Rutte wist buiten bereik van de sprinters te blijven en zich leeds als tweede te klasseren. De uitslag luidde: 1. Piers 37 pnt.; 2. tutte 29 pnt.; 3. Fennis 12 pnt.; 4. Bogaard 1 pnt.; 5. Van Tintelen 9 pnt.; 6. Konings 3 pnt.; 7. Straver 6 pnt.; 8. Hendrinks 5 pnt.; 9. Van der Geest 2 pnt. De vier Deen se gastrenners wisten zich ook nu weer niet onder de eersten te plaatsen. Uitslag C-klas:e: 1. Jansen, 2.' Vergers, 3. Mathot, 4. Van der Horst, 5. Wagner. Een berg van 100.000 ton ijzer en lange I de Amerikaanse staalstaking. Deze foto rijen lége erts-wagons symboliseren werd genomen bij de Pioneer-mijn te Ely in de staat Minnesota. In de vergadering van de Zand- voortse gemeenteraad is dinsdagavond gesproken over het dalende peil van de badgasten. Dit gebeurde bij de rondvraag, toen de heer Petro- v i t c h (Alg. Zandv. Bel.) na zijn lof aan politie en reddingbrigade klaagde over het feit dat het „huidige had-pu bliek kwalitatief bar slecht is". De heer Petrovitch zei dat de meisjes en vrouwen zodanig worden lastig geval len dat men beter van „niet nader te noemen handelingen" kan spreken. Hij vroeg een krachtig toezicht van de politie. Tevens dient naar zijn mening een vergroting van de katnpeercapa- citeit te worden tegengegaan. In een uitvoerige beantwoording zei de voorzitter, burgemeester mr. H. M van F c n e m a, dat het bezoek aan Zandvoort ieder jaar met duizenden personen stijgt. Wij ontveinzen ons niet dat het gehalte van de badgasten daalt. Jeugdigen mis dragen zich, maar het zijn niet alleen Duit sers. Er komen jongeren op een schoen en een slof uit het Ruhrgebied. Dikwijls varieert hun gedrag van baldadig tot cri mineel". De burgemeester zei dat maat regelen zullen worden bezien om misdra gingen zoveel mogelijk tegen te gaan_De. politie is er al toe overgegaan m het „Per sonal' Aüswëis" van ongewenste bezoekers een rood stempel te plaatsen. De burgemeester zag geen heil in een beperking van de kampeergelegenheid. In tegendeel. deze moet aanzienlijk worden vergroot. Mr. Van Fenema deelde mee dat hij hierover volgende week in Den Haag besprekingen zal voeren. De recreatievoor zieningen aan de kust dienen namelijk te worden uitgebreid. Het grootste gedeelte van het zestig km grote prachtige strand aan onze westkust is namelijk moeilijk of opheel onbereikbaar. Dit strand zal moeten worden ontsloten om een spreiding van de badgasten te bevorderen. Lang de kust zou daarom een grote verbindingsweg moeten komen. De burgemeester pleitte ook voor betere wegen. Onjuist achtte hij het dat de kust plaatsen alleen loor oost-west-verbindin- gen met het achterland zijn verbonden. Hierdoor zijn de kustplaatsen eindstations voor grote volksverhuizingen. Zandvoort is voornamelijk te bereiken via „de oude dorpsweg Zandvoortselaan". Vanuit de badplaats moeten de bezoekers naar noord en zuid verspreid kunnen worden. Door de te grote opeenhoping van badgasten ont staat ook een ophoping van de criminali teit. „Mede door samenwerking met andere kust gemeenten moeten we meer ontspan ningsmogelijkheden scheppen. Aan de kust is nog ruimte genoeg", aldus de bur gemeester. Beraad over circuit Nadat de heer Koning (Alg. Zandv. Bel.) had geïnformeerd, of een evenement op het circuit door gebrek aan belangstel ling niet was doorgegaan, vroeg de heer Van der Werff (C.H.) of het geen tijd werd dat B. en W. zich over het circuit gaan beraden. Naar zijn mening bedraagt het nadelig saldo voor de gemeente al der tig tot veertig mille per jaar. „We moeten iets doen voor het tekort in de tonnen gaat lopen". De voorzitter was niet zo pessimis tisch gestemd. Dat een evenement op het circuit niet is doorgegaan, komt niet door een constant tekort aan belangstelling. Bij warm weer zoekt men liever het strand op en daalt de interesse voor wedstrijden op het circuit. Het circuit levert de gemeente echter beslist geen jaarlijks tekort van dertig tot veertig mille op. Integendeel de exploitatie is vrijwel sluitend. Een inten sievere exploitatie van het circuit zal wor den bestudeerd. Tevens zal meer propa ganda worden gemaakt. Op een vraag van mevrouw M o 1V a n Bellen (Arb.) over een afzetting van de Boulevard, antwoordde de voorzitter dat tijdig voorbereidingen moeten worden ge troffen met het oog op de wereldkam pioenschappen. De heer G o s e n (A.R.) betreurde het dat de wielrenkampioen- schappen op zondag 16 augustus om elf uur 's morgens beginnen. Mevrouw M o 1 Van Bellen en de heren Van D u y n (Arb.) en Koning waren tegen het aan vullen van de politieverordening met een bepaling, waarbij het wordt verboden op of aan de openbare weg een staanplaats in te nemen voor het uitstallen of verkopen van koopwaren. Ook de heer Van der Werff had hier aanvankelijk bezwaar tegengemaakt. „Ik ben geen vrijbuiter, maar we moeten niet te veel regelen en organiseren", vond hij. De voorzitter liet duidelijk uit komen dat het er niet om gaat de verkoop van etenswaren en dergelijke op of aan de openbare weg te verbieden, maar alleen aan een vergunning te binden. Hierdoor kan het optreden van ongewenste ver kopers worden tegengegaan. Mevrouw M o 1V an Bellen en de heren Koning en Gosen juichten een verbetering van de verlichting van de Zandvoortselaan toe, al vond de laatste deze verbetering wel zeer kostbaar. De overige voorstellen werden alle aange nomen. Een brief van de heer W. Zoet uit Bentveld over het behoud van recreatie terreinen in Bentveld werd voor een pre advies in handen van B. en W. gesteld. Daar de heer Paap (Arb.) niet aanwezig was, werd de beantwoording van zijn in terpellatie over een circulaire van de directeur van de gemeentebedrijven uit gesteld tot de volgende vergadering. De politie in Zandvoort heeft twee jeug dige Duitsers uit Bremen-Ausmund aan gehouden, die betrapt werden bij het ste len van winkelwaren uit een zelfbedie ningszaak in Zandvoort. Voorts werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal uit twee op de Boulevard geparkeerd staande auto's. Persoonlijke bezittingen van de eigenaars van deze wagens bleken ver dwenen te zijn. Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter, mr. E. J. W. Top, heeft vanmorgen drie jeug dige Haarlemmers wegens (liefstal van een beeld in Vijfhuizen veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van drie jaar en onder toezichtstelling van de reclassering. De Haarlemmers een 23-jarige ko pergieter, een 22-jarige stucadoor en een 19-jarige los-arbeider hebben op 13 ju ni uit de tuin van de hoogdraadkunstenaar Bob Kion in Vijfhuizen een bronzen beeld je gestolen, voorstellende een Griekse wijsgeer. Zij hebben dit beeldje met een auto en een sleepkabel van zijn voetstuk getrokken. De jongemannen hebben het beeldje van de hand gedaan. Aanvankelijk hadden zij meegedeeld dat zij het bij de Buitenrust- brug in het Spaarne hadden gegooid. Op verzoek van de vader van de hoogdraad kunstenaar hebben twee kikvorsmannen een gehele middag de bodem van het Spaarne op de aangewezen plaats afge zocht, echter zonder resultaat. Later heb ben de jongemannen verklaard dat zij het beeldje hebben verkocht. De „Griekse wijsgeer" is nu echter nog niet boven wa ter. De officier van Justitie, mr. G W. F. van der Valk Bouman, noemde de diefstal een ergerlijk feit. Hij eiste twee maanden ge vangenisstraf met aftrek. De raadsman van de los-arbeider en de kopergieter, mr. J. H. van Wijk, bepleitte een lange voor waardelijke straf, daarbij wijzende op de moeilijke omstandigheden, waarin ver dachten hadden verkeerd. Mr. O. H. van Wijk achtte het weliswaar bedenkelijk dat een „Griekse wijsgeer" over de straat werd gesleurd, doch wilde niettemin even eens een gecombineerde straf voor de stu cadoor bepleiten. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin: Speeltuin Zaanenoord, Zaanenstraat: Met de bus naar Groenendaal. Leef tijd 712 jaar. Speeltuin Het Paradijsje, Witte He renstraat: Kleutermiddag. Leeftijd 46 jaar. Speeltuin Mariagaarde, Westergracht: Stempelwandeltocht voor jongens en meisjes van 813 jaar. Vertrek 9.30 u. Haarlemse Raad voor de Jeugd: Stads doelen: Jeugdruilbeurs, 1416 jaar. NICE (UPI) Sir Winston Churchill gaat in gezelschap van onder meer de zangeres Maria Callas een pleziervaart op de Middellandse Zee maken op het jacht van de Griekse scheepsmagnaat Aristoteles Onassis, zo vertellen vrienden van de Britse staatsman in Nice. Maria Callas is dinsdagmorgen in Nice aangekomen, Chur chill wordt woensdag verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9