Klassementen ondergingen in etappe naar Wijlre geringe veranderingen Zweed trachtte ten onrechte verzekeringsgelden te innen Bezoek aan bandenfabriek in gastvrij Maastricht Amsterdamse Beurs De klassementen Faillissementen De beurs van gisteren Te hoog Scheepvaart VALSE AANGIFTE Tuinder aangehouden, verdacht van diefstal Openstelling „Caprera" op 1 augustus D O N D E R D A G 2 3 J U LI i 9 5 9 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IJLRE, WOENSDAG Drie dagen is de vijfde Muggenronde nu oud en nog steeds is met geen mogelijkheid te zeggen welke renner straks in de Muggentrui Haarlem zal binnenfietsen. Ab Koelemeijer, het snelle B-klassertje, heeft weliswaar de leiding in het alge meen klassement een positie die hij in de bergrit overigens verstevigde maar de verschillen tussen hem en zijn naaste concurrenten zijn zo gering, dat er „nog van alles kan gebeuren", zoals dat met een goede sportterm luidt. Hoe het allemaal zal aflopen weten we natuurlijk ook nog niet, maar wel kunnen we vaststellen dat deze vijfde Muggenrit voor de jon gens een groot succes wordt. Het voortdurend prachtige zomerweer en de mooie route samen zorgen er voor dat de jongens een vakantie mee maken, zoals zij zelden of nooit hebben gehad. Vooral Ab Koelemeijer uit het Vondelkwartier is zeer in zijn nopjes, want woensdag slaagde hij er in in een moeilijke etappe en een zware bergrit zijn voorsprong op de andere jongens in het algemeen klassement te handhaven, waardoor hij ook don derdag in het vakantiecentrum in Wijlre de leiderstrui mocht dragen. De Bomenbuurt behield, zoals gezegd, de leiding in het ploegenklassement, vooral door het constant goede rijden van Lex Minke en Fred de Droog. Ook hier zijn de verschillen voor de andere teams niet onoverkomelijk. Het was woensdag weer warm en het was weer ver. Om precies te zijn: 110 ki lometers die de Muggenkaravaan van Weert naar Wijlre in Zuid-Limburg voer den. In deze etappe maakten de Haar lemse jongens immers kennis met diver se „cols" en bovendien was er halverwe ge de route een bergrit ingelast, die het uiterste van de coureurs vergde. De dag begon vrolijk, vooral omdat de zon iets minder fel scheen dan de voorgaande da gen en verder omdat men de kale en ar me Peel verliet en het frisse Limburg bin nenreed. Dat gebeurde, nadat de Mug- genstoet in de etappe met een oude gicr- pont bij Wessel de Maas was overgezet. Even daarvóór hadden wij bepaald geen grote indruk gekregen van de plichtsbe trachting der beheerders van de P.T.T.- kantoortjes in de gehuchten Ell, Hunsel Ittervoort en Thorn. Want hoewel de uit gebreide mededelingenborden vermeld den dat de kantoortjes beslist om negen uur geopend zouden worden, waren ze om tien uur en om kwart voor elf nog pot dicht. „Alle mensen zitten op het land," vertelde ons een oud vrouwtje. „De oogst moet binnen. Ook de postman is er. Ga hem daar maar zoeken." En ze maakte een vage beweging in de ruimte. Toen heb ben we het maar opgegeven. De renners waren inmiddels Limburg al binnengereden en zij zouden gevolgd wor den door de achterop komende auto's. Zouden want bij een brug over het Ju- lianakanaal meende een boer dat het ver standig zou zijn eerst zijn kar met koren schoven over de brug te brengen. Hij zat in een oogwenk muurvast en begon rustig zijn kar af te laden. De achter hem toe terende auto's lieten hem koud. Na een kwartier kwam er weer enige beweging in het gevaarte en toen konden ook de Muggenautó's aan de achtervolging van de renner? gaan beginnen. Die waren inmiddels een flink stuk door- gefietst, want pas na Maasbracht, Echt en Roosteren kreeg Tourleider Van Hulst zijn jongens bij Grevenbricht weer in het oog. Toen echter, vlak langs de Maas met aan de overkant, van de smalle weg Bel gië en in de verte de steenkolenmijnen, begon ook het rijwielpad te stijgen en te dalen en dat leverde uiteraard tal van moeilijkheden voor de coureurs op die tot dat moment uitsluitend langs vlakke we gen hadden gereden. Aangemoedigd door ex-Tourleider Henk Hartman en de heer Katteler, een van de „fabrieksbazen", die speciaal voor de Muggenronde naar Limburg waren geko men, zetten de jongens flink door en met een te verwaarlozen achterstand op het tijdschema van nauwelijks een kwartier bereikte men Bude. Daar echter bleek de foeragewagen van Rinus Gude verdwenen te zijn, zodat men bijna een half uur moest wachten voor er gegeten kon worden. Toen Rinus Gude weer kwam opdagen hij had heel Maas tricht moeten rondrijden om een staaf ijs voor de limon-^.def lesjes te bemachtigen De uitslag van de bergrit was als volgt: A-klasse: 1. Gé Koeleman (Indische Buurt); 2. Bert Oomen (Leidsebuurt); 3. Piet Spaargaren (Leidsebuurt); 4. Adri Sijpestijn (Indische buurt); 5. Wert van der Horst (Leidsebuurt). B-klasse: 1. Ab Koelemeijer (Vondel kwartier); 2. Bert van der Pol (Amster- damsebuurt); 3. Jaap Engel (Amster- damsebuurt); 4. G. Mathot (Vogelen- buurt); 5. Hans Hirsch (Vogelenbuurt). Het algemeen klassement luidt na de derde etappe: 1. Ab Koelemeijer 83 pnt; 2. Bert van der Pol 78 pnt; 3. Gé Koele man 75 pnt; 4. Jaap Engel 73 pnt; 5. Fred de Droog 72 pnt; 6. G. Ekelman 69 pnt; 7. Henk van Luijck 69 pnt; 8. Fred Ausma 69 pnt; 9. Dick Meijer 68 pnt; 10. Adri Sijpestijn 66 pnt. Het ploegenklassement luidt: 1. Bo menbuurt 1082 pnt; 2. Indische buurt 1022 pnt; 3. Vondelkwartier 983 pnt; 4. Transvaalbuurt 975 pnt; 5. Vogelen- buurt 940 pnt; 6. Spaarndam 914 pnt; 7. Amsterdamsèbuurt 894 pnt; 8. Zuid 861 pnt; 9. Harmcnjansbuurt 836 pnt; 10. Leidsebuurt 835 pnt. A rh-"><*i entie De Haarlemse rechtbank heeft in staat van faillissement verklaard: A. M. Vastenhout, vrachtrijder, Vijfhui- •erweg 599 te Hoofddorp. Rechter-commis- saris mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. J. F Jansonius, advocaat en procureur, Hee- renweg 178 te Heemstede. Wegens het verbindend worden van de ••nige uitdelingslijst werd beëindigd het faillissement van mevr. de weduwe L. M. KamoenUilenbroek, Deckerstraat 27 te Haarlem. Rechter-commissaris mr. H. G. Rambonnet. Curator mr. A. Beets, advo caat en procureur, Baan 37 te Haarlem. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL BEVALLEN: E. Peper—Hietbrink, z.; C. van Haastervan der Peet, z.; W. G. d. PlasMos, z.; J. P. MulderKramer, "titer. ONDERTROUWD: K. G. Howard en E. W. 'Stelma; N. A. Maas en J. E. Eich- rn; H. Sangers en A. M. Marchand. GETROUWD: J. de Boer en J. C. E. Vastien; Sj. de Vries en A. K. de Haas. OVERLEDEN: 14 juli, J. F. Bakker, 59 i.; 16 juli, M. Aelbrecht-van Aalst, 56 j.; '7 juli, J. Kemps, 78 j.; 19 juli, H. van Ilebesen, 79 j. Amsterdam j Geruggesteund door de vaste slotkoer- sen uit Wallstreet, waren de internatio nale waarden vanmiddag in Amsterdam aan de vaste kant. Toch vielen de koersen, vergeleken bij de hoogste noteringen in de morgenuren, eerder iets tegen. De han del was gering ook in de AKU-hoek. Gis teren werd in deze aandelen nominaal 201.000 omgezet. De stemming bleef be neden de verwachtingen en bij een koers van 379'/» stegen de rayon-aandelen slechts een half puntje, vergeleken bij de slotkoersen van gisteren. Er was geen vraag voor Duitse rekening en dit weer hield koersstijging. De Philipsaandelen deden het beter en noteerden op 652 circa 4 punten boven gisteren. De arbitrage kon in het algemeen weinig uitrichten. Unile ver. dat gisteren wat achter was geble ven, liet het er vandaag niet bij zitten en avanceerde op 581 circa 3 punten. Kon. Olie was aanvankelijk op f 157.80 bijna een daalder hoger doch moesten hiervan, in het verder beursverloop, een paar dub beltjes prijsgeven. K.L.M. werd boven de slotkoers van gisteren geadviseerd. In de scheepvaartsector bleef het rustig bij een vriendelijke stemming. De markt ligt hiei de laatste tijd vrij gunstig en het ziet er naar uit, aldus de beurs, dat er voor de houders van de scheepvaartaandelen ein delijk een betere tijd gaat aanbreken. Het aanbod in deze hoek is steeds zeer gering en dit wordt mede veroorzaakt, door het opdrogen van de verkoop van stocken Scheepvaart-Unie. In de leidende cultures gebeurde ook vandaag geen schokkende dingen. Amsterdam Rubber nam het grootste gedeelte van het gisteren geleden verlies weer terug. Deli aanvankelijk ruim een halve gulden boven dinsdag, liep te gen het slot terug en kwam vrijwel op het niveau van de vorige dag. HVA en Senam- bah ondergingen weinig verandering. De bankaandelen werden door elkaar iets ge makkelijker geadviseerd. Staatsfondsen praktisch onveranderd bij een minimale affaire. In de lokale sector waren aande len van handelsondernemingen als Linde- teves enzovoort eerder gevraagd. Vooi aandelen Walvisvaart bestaat de laatste dagen weer een behoorlijke belangstelling tegen oplopende koersen. NEW YORK Met een stijging van de omzet stegen in dustriële waarden tot een nieuwe ongeken de hoogte. Individuele winsten op de lijst der vooraanstaande aandelen gingen de 4 dollar te boven waar het toonaangevende fondsen betrof, terwijl de markt zich voor de tweede achtereenvolgende dag herstel de. De afgelopen twee beursdagen hebben bijna vier miljard dollar toegevoegd aan de marktwaarden, waarbij de meeste van de voornaamste groepen een aandeel had den in het herstel van de beurs. Enkele aandelen daalden tegen sluitingstijd maai dit had geen effect op de markt in het al gemeen. De totale omzet was 3.310.000 Van eer totaal van 1.245 verhandelde fondsen wa ren 609 hoger en 414 lager. Het industrie gemiddelde kwam van 661.48 op 664.38. dat van spoorwegen van 167 op 167.89 en dat van openbare nutsbedrijven van 89.41 oj 89,58. (U P I De twee kilometer lange klim in de bergrit bij Wijlre vergde het uiterste van de coureurs. Stampend op de pedalen zwoegen zij naar de top. deden dè Muggen zijn maaltijd alle eer aan. In een oogwenk aten zij 36 broden, vier blikken worst, vijf potjes pindakaas en een pond hagelslag op en aldus was men genoeg gesterkt om langs een grote verkeersweg, begeleid door motoragenten naar een bandenfabriek in Maastricht te fietsen. In de hoofdstad van Zuid-Limburg ston den duizenden bewoners en vakantiegan gers langs de weg om de Muggen toe te juichen en ook de ontvangst op een ban denfabriek was bijzonder hartelijk. Twee uur lang werden de Muggen en de leiders door de fabriek geleid, waarbij zij het he le proces van een stuk rubber tot fiets band op de voet volgden. In de kantine van de fabriek werden de jongens onthaald op limonade en snoep goed en daardoor was men weer voldoen de uitgerust om langs het lieve dorpje Heugen naar Gronsveld te rijden, waar de bergrit gehouden zou worden op een klimmende weg van bijna twee kilometer lengte. De jongens die vooraan in het klasse ment stonden, startten het laatst, doch dat was voor Gé Koeleman bij de A-klas- sers en voor Ab Koelemeijer bij de B- klassers toch geen beletsel om als -eersten boven te komen en daarmee hun algeme ne rangschikkingen aanzienlijk te verbe teren. Spuitverbod Bovenop de berg vielen de jongens hij gend in het gras, maar „fabrieksbaas" Katteler bleek zijn taak serieus op te vat ten. want onmiddellijk stond hij met ijs gereed om de coureurs op te frissen. En dat was wel nodig, want onderweg had den de renners bepaald dorst geleden. Vooral ook omdat het de bevolking van Zuid-Limbufg op straffe van een boete van 25 verboden is meer water te ge bruiken dan strikt noodzakelijk is en spui tende tuinslangen achterwege bleven. Daarom fietsten de jongens maar snel door over Sint Geertruid, Bangholt en Reijmersstok naar Wijlre, waar de jon gens tenten vonden klaar staan en waar zij onmiddellijk een duik in de ijskoude Geul mochten nemen. Na het verorberen van een maaltijd van rode koolstamp pot en worstjes en yoghurt toe was het woord aan Truxini, die doorging met zijn verkeers-quiz tussen de ploegen en die voorts de jongens met- goochelen bezig hield. De in allerijl tot Miss Wijlre gepro moveerde Helma Peters uit Eindhoven, die op hetzelfde vakantieterrein als de Muggen kampeert, mocht de leider in het Hans van Schagen van de Transvaal buurt huilde na afloop van de bergrit in Gronsveld tranen met tuiten. Hij was nauwelijks te troosten toen hij'tien mi nuten na de laatste renner boven kwam. Toen een van de ploegleiders hem even apart nam en vroeg wat er nu eigenlijk precies aan de hand was, deed Hans zijn treurige relaas: „Ik stapte beneden op en toen dacht ik dat mijn fiets kapot was. Hij is daar helemaal nagekeken door meneer Mooijekind, maar er xoas niets aan de hand. Ik pro beerde het weer en toen begreep ik het: Het was veel te hoog voor mij". Hans huilde weer. Een aardige jongen, maar beslist geen toekomstige Tour de Francerenner. Advertentie Aagtedijk 24 le Kaapstad verwacht. Aardijk 22 v. Pladju, 23 te Semarang verwacht. Aegis 22 450 m. w.z.w. Fayal n. Curasao. Alioth 22 88 m. n.o. Abrolhos eil. n. Rio de Jan. Alkes 22 25 m. n.o. Kp. Frio n. Las Palmas. Almdijk 22 600 m. w.z.w. Azoren n. Houston. Aiphacca 23 te Trinidad. Alpherat 23 te Philadelphia. Ameland 25 te Curasao verwacht. Amerskerk 22 in Suezkanaal n. Port Sudan. Amsteldijk 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Andijk 22 260 m. n.n.o. Bermuda n. Le Havre. Area 23 te Punta Cardon. Arendskerk 22 ten anker bij Spurnhead n. Huil. Ariadne pass. 22 Finisterre n. Piraeus. Arnedijk 22 v. Londen, 23 te Rotterdam verw. Artemis 22 200 m. z. Havana n. Mobile. Asmidiske 22 190 m. n.o. Kp. Henry n. A'dam. Asterope 22 420 m. n. Bermuda n. Holland, rt-ttis 22 te New Orleans verwacht. Axeldijk 22 v. Santos n. Buenos Aires. Baarn 23 te Amsterdam. Balong 2 3v. Chittagong n. Chalna. Batjan 22 65 m. z.z.w. Djeddah n. Suez. Batu 22 400 m. n.w. Azoren n. Livorno. Bengkalis 23 te Pt. Swettenham verw. v. Penang. Bcnnekom 22 te Guanta vrwacht v. L. Guaira. P.iitar 22 v. Sydney n. Newcastle. Bloemfontein 22 rede Colombo. Bonita 23 tc Laceiba. Boskoop 22 280 m. n.n.o. Flores n. Amsterdam. Caltex Arnhem 22 dw. Kp. Bougaroni. Caltex Delft 22 v. Abadan n. Bahrein. Caltex Delfzijl 22 v. Antwerpen n. Frederikstad. Call. Eindhov. 22 81 m. o.z.o. Pantellaria n. Pernis. Calt. Nederl.~~22 270 m. n.n.w. Bermuda n. Antw. Calt. Pernis 22 140 m. n.w. Alexandrië n. P. Said. Caltex Utrecht 22 230 m. n.w. Cochin n. Colombo. Camitia 22 740 m. z.w. Flores n. Birkenhead. Carrillo 22 180 m. n.o. Azoren n. Santa Marta. Casamance 22 v. Bordeaux n. Duinkerken. Cities Service Valley Forge 22 160 m. n.n.w. Kaap Guardafui n. Mena. Clavella 22 v. Dolvik, 23 te Stavanger. Cradle of Liberty 22 270 m. Madeira n. Marseille. Crania 23 v. Lyness n. Curasao. De Eerens 22 te Basrah. Diemerdijk 23 te Cristobal. Doris 22 te Mobile verwacht v. Port of Spain. Drente 22 50 m. n.o. Djakarta n. Balikpapan. Duivendrecht 22 v. Rotterdam n. Philadelphia. Elizabeth B 22 400 m. w.z.w. Landsend n. Londen. Eemland 22 te Santos verwacht v. Bahia. Eos 22 10 m. o.n.o. Gibraltar n. Rotterdam. Esso Nederl. 22 45 m. n.n.w. Ras Al Hadd n. Fao. Farmsum 22 740 m. o. Hongkong n. Hongkong. Friesland KRL pass. 23 Gibraltar n. Lissabon. Friesland SSM 22 85 m. n.n.o. Villano n. R'dam. Gasaterland 22 te Hamburg. Geertje Buisman 22 24 m. z. Ile de Berlanga naar Alesund. Groote Beer 22 te New York. Haarlem 22 v. Balboa n. Punta Arenas. Hathor 22 80 m. w. Kp. Matapan n. Hamburg. Hector 22 190 m. o. Malta n. Orna. Heelsum 22 260 m. n. Terceira n. Le Havre. Heemskerk 22 v. Genua n. Port Said. Hi het heuvellandschap van Zuid- Limburg genieten de renners van de Muggenronde tijdens een rust van een prachtig vergezicht. algemeen klassement Ab Koelemeijer een krans en een overwinningskus aanbieden. Daarna werden degenen die dit jaar voor de vijfde keer de Muggenronde mee rijden Tourleider Van Hulst, „geluids man" Kees Keesman en uw verslaggever in de bloemetjes gezet door de ploeg leiders en de chauffeurs. En vooral voor Huug van Hulst was dat erg prettig, om dat hij enkele van zijn helpers nu ook eens van een vriendelijker zijde zag. Het is ons namelijk opgevallen dat het voor het eerst in de geschiedenis van de Mug genronde niet altijd botert tussen de vol gers onderling. Men is snel geprikkeld en er vallen af en toe een paar harde woor den. En de lachjes waarmee men dan la ter weer vriendschap sluit, lijken ons niet altijd even gemeend. En wij konden woensdagmiddag deze wat ontevreden stemming begrijpen want toen wij vlak voor Wijlre precies de routebeschrijving volgden, reden wij even later Duitsland 'binnen. En dat was beslist niet de bedoe ling. Ook met het samenstellen van de klassementen gaat het niet zo vlot als an ders, want vier uur na de „bergrit," die bepalend was voor de rangschikkingen, wist niemand nog wie de nieuwe Muggen- truidrager was. Hoe het ook zij, de jongens amuseren zich opperbest. Zij komen met kilo's tege lijk aan. Zij zien er gezond uit en zij ge nieten van de mooie ritten. Ook voor don derdag stond er weer een prachtig traject op het programma, waardoor de kara vaan door Limburg langs allerlei kleine plaatsjes weer naar het noorden zou trek ken. In Deurne, het eindpunt van deze vierde etappe, zal de klassementsrit ge houden worden, waarin Ab Koelemeijer en Gé Koeleman moeten bewijzen niet voor niets aan het hoofd van de rangschik kingen te staan. Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3%% Nederl. '47 92% 92% 3°/# Nedl. 1962/64 983/ia 98% Woningbouw 6 °/o 110 110 Pr. A'dam '56 I.. 80% Pr. A'dam '56 II. 98% Pr. A'dam '56 III 97% Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. 90 Pr. R'dam '57 99% A.K U 378% 372 Cfilvé Delft 555 553 Van Gelder Zonen 226 225 K N Hoogovens 562 560 Nederl Ford 310% 311 N. Kabelfabriek 398 398 gew.Philips Gloeil 652 648 Pref.PhilipsGloeil. 249% Unilever 581 575 Wilton Fyenoord. 209 209 Werf Gusto 154 Dordtsche Petrol. 697 690 Kon. Petroleum f 157,50 f 155,20 Bill iton 267 266 A'dam Rubber 93 92 K.L M t 126,- - 126, Holl. Amer. Lijn 157% 158 K.N.S.M 157% 158 N. Seheepv Unie 134 134% v. Nievelt Goudr 127% 127 Phs. v. Ommeren 250 250 H.V.A 151% 151% Deli maatschappij f 182,10 f 181,40 Amsterd. Bank 324 324 Nat. Handelsbank 153% 153 Ned Handel Mij 255 255 Rotterd Bank 296 296 Vwentsche Bank 264 Anaconda Copper 62% 62% Bethlehem Steel 55% 5-5% U.S. Steel 100% 101% General Motors.. 557/ig 56 Shell Union 75% 75% 25% 25% Dank zjj de activiteit van een employé van een verzekeringsmaatschappij uit Am sterdam heeft de Haarlemse politie een vierenveertigjarige Zweedse ingenieur uit Gothenburg aangehouden. Hij wordt ver dacht van het doen van een valse aan gifte; het was zijn bedoeling verzekerings penningen in ontvangst te nemen en de Zweed heeft bekend in 1958 en in 1956 ten onrechte verzekeringsgelden geïnd te hebben. Vorige week vrijdag deed de Zweed bij de Haarlemse politie aangifte van diefstal van twee koffers met reisgoed. Hij ver telde zijn auto omstreeks één uur gepar keerd te hebben in een parkeerhaven bij het gebouw van de drukkerij ..De Spaarne- stad" aan het Nassauplein. Toen hij vijf kwartier later terugkeerde, was volgens zijn verklaring een portierraampje ge forceerd en twee koffers die op de achter bank lagen, waren verdwenen. De politie stelde een onderzoek in en gaf de ingenieur een bewijs, waarop vermeld stond, dat de Zweed aangifte had gedaan van diefstal van twee koffers. De Zweed was verzekerd en trok met het bewijs naar het kantoor van de ver zekeringsmaatschappij te Amsterdam. Daar deed hij mededeling van de vermissing; de schade bedroeg 2150. Op het kantoor ging men na of de man bekend was en toen kwam men tot de ontdekking, dat de Zweed vorige zomer wegens diefstal van koffers een schade-uitkering van 1500 had ontvangen. Op een vraag van de em ployé of de Zweed reeds eerder verzeke ringsgelden geïnd had, antwoordde hij ont kennend. Daarom vertrouwde men de zaak niet en de Haarlemse politie werd in ken nis gesteld van het feit, dat de Zweed ook het vorig jaar aangifte had gedaan van diefstal van koffers. De Zweed verbleef in een pension in Bergen (Noordholland) en de Haarlemse nolitie trok er heen om een nader onder zoek in te stellen. Het resultaat was, dat de ingenieur bekende. Vorig jaar had hij ten onrechte 1500 in ontvangst genomen, nadat hij aan de politie te Amsterdam aan gifte had gedaan van vermissing van kof fers uit zijn auto die hij bij het Centraal Station had gestald en verder deelde hij de politie mee. dat hij in 1956 in Hamburg tweeduizend Zweedse kronen in ontvangst had genomen, nadat hij vermissing van koffers had aangegeven. De ingenieur is naar Haarlem overge bracht en hij zal voor de officier van Justitie worden geleid. In Heemskerk is een 23-jarige tuinder aangehouden, die ervan wordt verdacht in een pand aan de Kennemerweg in Bloe- mendaal te hebben ingebroken. Toen de tijdelijke bewoners van dit huis dezer da gen thuiskwamen troffen zij in de vesti bule een man aan, die er snel met een ak- tentas vandoor ging. Een ingezette ach tervolging leverde geen resultaat op. La ter vond de Bloemendaalse politie in de Krullenlaan de tas terug, die sieraden ter waarde van f250 bevatte. De Heemsker ker is in het politiebureau te Overveen ingesloten. De openstelling van het landgoed „Ca prera" te Bloemendaal is nader vastge steld op zaterdagmorgen 1 augustus. Het wandelterrein zal gedurende de zomer maanden dagelijks voor het publiek van tien tot zes uur geopend zijn. Het gemeen tebestuur van Bloemendaal doet een be roep op het publiek geen voorwerpen weg te gooien. Op diverse punten zijn banken geplaatst. Hera 23 te Santiago de Cuba. Hersilia 22 40 m. z. Lizardhead n. Bridgetown. Isis 22 te New York verwacht v. Philadelphia. Ivoorkust 22 ten anker Grand Bassa v. Freetown. Jagersfontein 22 v. Las Palmas n. Southampton. Jason 22 te Amsterdam n. Hamburg. Joseph Frering 21 v. Monrovia n. IJmuiden. Jupiter 21 60 m. n. Kp. St. Vincent n. Tripolis. Kaap Hoorn pass. 22 Comoro eil. n. Kaapstad. Kamperdijk 22 te New York. Karachi 22 100 m. o.z.o. K. St. Vine. n. Santander. Karakorum 22 te Bremen. Karimata 22 410 m. z.o. Bangkok n. Bangkok. Katelysla 22 250 m. o.z.o. Saigon n. Sambu Japan. Keizerswaard 22 te Punta Cardon verwacht. Kelletia 22 v. Rotterdam n. Sundsvall. Kenia 22 100 m. z.w. Jamaica n. Batonrouge. Kennemerland 23 te Recife. Kerkedijk 22 v. New York n. Antwerpen. Khasiella 22 ten anker Accra. Kieldrecht 25 te Genua verwacht. Kosicia 22 te Rotterdam. Krebsia 22 126 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Kreeft 22 te Rotterdam. Laagkerk 22 v. Suez n. Aden. Langkoeas 22 110 m. w. Minicoy n. Aden. Laurenskerk 22 115 m. o.n.o. R. Fartak n. Akaba. Lekhaven 22 v. Rotterdam, 23 te Antwerpen. Lelykerk 23 te Bandar Shapur. Leopoldskerk 22 v. Abadan n. Suez. Leuvekerk 22 v. Kharg eil. n. Kuwait. Liberty Bell 24 te Mena Al Ahmadi verwacht. Loenerkerk pass. 22 Finisterre n. Genua. Loosdrecht 22 v. Roerdam n. Anwerpen. Luksjefjell 21 v. Montreal n. Londen. Luna 23 te Rotterdam. Maas 22 330 m. n.n.w. Azoren n. Ciudad Trujillo. Maaskerk 22 45 m. n.o. Gibraltar n. Marseille. Maaslloyd pass. 23 Gibraltar n. Port Said. Macoma 22 240 m. n.w. Penang n. Pladju. Maetsuycker 22 v. Penang, 23 te Singapore verw. Malea 22 te Pladju verwacht v. Saigon. Mariekerk pass. 25 Vlissingen n. Antwerpen. Maron 23 te Puerto Plata v. Fort Liberte. Mataram 22 170 m. z.o. Port Sudan n. Suez. Maureen pass. 22 Casquets n. Antwerpen. Medon 23 te La Guaira. Meerdrecht 22 560 m. w. Horta n. Golf v. Mexico. Megrez 22 te Santos verwacht v. Buenos Aires. Merseylloyd verm. 24 V. Istanbul n. Genua. Merwede 23 te Freetown. Menon 22 v. Paramaribo n. Willemstad. Minos 22 v. Kotka n. Amsterdam. Mississippilloyd 22 te Manilla. Molenkerk 21 v. Port Said n. Marseille. Modjokerto 22 te Antwerpen. Montferland 22 v. Buen. Aires, 23 te Montevideo. Moordrecht 9/ te Mena Al Ahmadi verwacht. Mijdrecht 22 v. Teneriffe n. Montevideo. Muiderkerk 22 60 m. z.o. Cartagena n. Rotterdam. Munttoren 22 180 m. o. Bahrein n. Bombay. Musilloyd 22 170 m. n. Massawa n. Aden. My lady verm. 24 v. Accra n. Librevolle. Naess Commander 22 680 m. z.w. Flores n. L'end. Naess Tiger pass. 22 Muscat n. Bandar Mashur. Nsnusa 22 v. Tandjong Priok n. Penang. Noordwijk 22 115 m. w. Bissagos n. Monrovia. Notos 23 te Gibraltar v. Alexandrië. Nijkerk 22 650 m. n.o. Seychellen n. Aden. Oberon 23 te Georgetown. Ommenkerk 22 te Rotterdam. Oranje 22 te Casablanca verw. v. Southampton. Oranje Nassau 22 v. Aruba n. Cartagena. Oranjestad 22 v. Grenada n. Madeira. Orion 22 te Piraeus. Osiris 22 v. Curacao n. Aruba. Ossendrecht 22 te Baltimore verwacht. Parkhaven 22 180 m. n.n.o. Las Palmas n. Antw. Perna 22 160 m. z.w. Rangoon n. Pladju. Philippia 22 60 m. w. Gibraltar n. Mena. Polydorus 23 te Genua verwacht v. Port Said. Prins Alexander 22 v. Guadeloupe n. Lissabon. Prinses Irene 23 te Sarnia. Prins Willem II 22 te Antwerpen. Prins Alexander 22 te Lissabon. Prins Willem George Frederik 22 v. Quebec naar Le Havre. Prins Fred. Hendrik 22 290 m. n.n.w. K. Farewell naar Montreal. Purmerend 22 v. Suez n. Aden. Ridderkerk 22 v. Amsterdam n. Bremen. Ricuw 23 te Mombasa. Roebiah 22 dw. Finisterre s. Port Said. Rcepat 22 te Port Sudan verwacht. Rotti 22 te Jose Panganiban. Sarangan 22 v. Aruba n. Abidjan. Scherpendrecht 31 te Montreal verwacht. Schie 23 te Amsterdam. Schiedijk 22 140 m. w. Sclllys n. New Yórk. Senégalkust 23 te Bonny River verwacht. Sibajak 22 v. Papeete n. Wellington. Siberoet 23 te Port Swettenham verwacht. Slamat 23 te Newport News. Solon 21 dw. Guadeloupe n. Curacao. Siad Alkmaar verm. 23 v. Lulea n. Emden. Stad Arnhem 2 2te Gdansk. Stad Delft 22 200 m. w.n.w. Key West n. Belfast. Stad Leiden 22 v. Rotterdam n. Genua. Stad Schiedam 23 te Narvik verwacht. Stad Utrecht pass. 22 Scillys n. Vlaardingen. Stanvac Benakat 22 v. Buatan n. Sungeigerong. Stan vac Lirik 21 v. Sungeigerong n. Tandj. Uban. Stanv. Talangakar 22 v. Sungeigerong n. Buatan. Statendam 22 80 m. z.w. Landsend n. South.ton. Statue of Liberty 22 v. Suezkanaal n. Mena. Stentor 23 te Maracaibo. Steven 22 55 m. z. Finisterre n. Ceuta. Straat van Diemen 22 v. Santos n. Kaapstad. Str Lombok 22 600 m. z. D. Garcia n. Fremantle. Str. Mozambique 22 300 m. n. Tristan n. B. Aires. Talisse 22 te Halifax verwacht v. Port Said. Tamara 22 12 z. Kreta n. Landsend. Tarakan 22 80 Om. o.z.o. Bermuda n. Casablanca. Taria 22 ten anker Abadan. Ternate 22 te Medina de Mindano. Tero 22 v. Buenos Aires n. Rosario. Teucer 22 te Halifax verwacht v. Algiers. Texel 22 ten anker monding Shat Al Arab. Themis 22 240 m. w.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Tjibodas 22 420 m. z.w. Sabang n. Mombasa. Tomori pass. 22 Sabang n. Belawan. Towa 2 2v. Montevideo, 23 te Buenos Aires. Tweelingen pass. 22 Lizard n. Rotterdam. Van Cloon 22 150 m. n.n.o. Singapore n. Manilla. Van der Hagen 22 v. Kaapstad n. Matadi. Van Heemskerk 23 te Matadi. Van Neck 22 120 m. z. Mindanao n. Suva. Van Noort 22 v. Lyttleton n. Dunedin. Van Waerwijck 22 v. Tientsin n. Shanghai. Vasum 22 230 m. o.z.o. Malta n. Montevideo. Vivipara 22 te Port Said verwacht. Vlist 22 530 m. n.n.o. Flores n. Rotterdam. Waal 22 tc Hamburg v. Rotterdam. Waterman pass. 22 Kp. Race n. Quebec. Weltevreden 23 te Napels verwacht v. Genua. Westertoren 22 280 m. n.o. Miri n. Miri. Wieldrecht 22 200 m. n. Georgetown n. P. La Cruz. Willemstad 22 tc Madeira verw. v. Southampton. Woensdrecht 25 te Banias verwacht. Woltersum 22 330 m. n.w. Bermuda n. Antwerpen. Wonogiri 22 370 m. o. Ceylon n. Bombav. Wonorato 22 360 m. n. Sabang n. Chittagong. Wonosobo 22 130 m. w. Colombo n. Vizagapatnam. Ussel 22 te Izmir verwacht v. Bandiram. Zaanland pass. 22 Rio de Janeiro n. Montevideo Zeeland 22 110 m. w. Rome n. Tripoli. Zonnekerk 22 v. Aden n. Suez. Zonnewijk 22 te Kenosha verwacht v. Detroit. Zwijndrecht 23 v. Rotterdam n. Houston. SLEEPVAART Friesland pass. 21 eil. Tortuga n. Buenos Aires. Humber 23 v. Genua n. Rotterdam. Loire 23 v. Rotterdam n. Brunsbüttelkoog„ Noordzee pass. 19 Gibraltar n. Engeland. Rode Zee pass. 19 Gibraltar. Tasmanzee 15 v. Penzacola n. Curacao. Tyne 23 v. Barrow n. Antwerpen. Zeeland 19 120 m. w. Honolulü n. Osaka. KLEINE VAAR') Ank T 21 v. Holmsund te Zaandam. ^ll^s^22 75 m' n'w' KP- Bougaroni n. Rotterdam. Eab T pass. 22 Texel n. Zaandam. Bloemgracht 22 te Antwerpen. Draco 21 v. Bilbao n. Santander. Flevo 21 v. Barcelona n. Tarragona. Flevo (peck) 21 60 m. z.w. Texel s. Londen. F-lsa 20 v. de Tyne te Gefle. Ilias 21 v. Kopenhagen n. Aalborg. Tnsp: ™elen?„a 22 te Kalmarsund n. Haukipidas. Joost 20 v. Karskaer n. Borga. Kaap St. Vincent 20 v. Oscarsham te Rotterdam. Leliegracht 21 v. Abó n. Tolkis. Mldas 22 60 m. n.o. Kp. Bougaroni n. Algiera. Ponza 21 v. Karskaer n. Holmsund. Pavo 21 v. Treleborg n. Kotka. Strabo 21 te Lissabon n. Antwerpen.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 11