Op de tweede dag van Vierdaagse haalden 185 wandelaars finish niet Spinhoven en Herfst gaven elkaar weinig toe in beslissingsstrijd Uiterst spannende races op laatste dag van Kaagweek 13 Vrouwelijke militairen liepen opvallend veel beter dan hun mannelijke collega's Nieuw middel maakt een einde aan TRANSPIRERENDE VOETEN en de ongemakken daarvan Vierdaagse A peldoorn Vanmorgen startten 1061 wandelaars Rus Khabarov werd wereldkampioen degen Nieuw wereldrecord op 4 x 200 m vrije slag Fa. A. EVERTS b?d°^'eters- Anneke Scott-prijs was voor Wala Jubileumwedstrijd van cricketsters Het vijfkringentoernooi Om wereldtitel FD Ben Verhagen won de derde race in Whitstable Geen „gele petten" naar circuit Zandvoort Nederlandse renners reden sterk in Waasmunster Johnson krijgt schade vergoeding van BW Vitesse versloeg Ajax Vanavond begint B-toernooi van Brederode DONDERDAG 23 JULI 1959 De slag is hard aangekomen, op deze tweede opnieuw bijzonder warme Vier- daagse-dag. Maar liefst 185 wandelaars haalden de finishcontrole niet, althans niet op eigen kracht. Ten hoogste 13.028 lopers zullen dus op de kritieke derde dag de tocht naar Cuyck en Groesbeek mogen begin nen. Niemand twijfelt er echter aan, dat het werkelijke aantal starters donderdag aanmerkelijk lager zal liggen. Immers, na een goede nachtrust voelt men de spier pijn dubbel zo erg. Nijmegen was ook op deze tweede dag vroeg op. Slechts de allereerste wandey laars maar die gingen dan al voor vie ren de stad uit hebben de morele steun van het Nijmeegse publiek moeten mis sen. Maar omstreeks zes uur in de mor gen zaten de Nijmegenaren, veelal met kouwelijke gezichten en gehuld in dikke dekens, in de voortuintjes van de huizen om de lange rij lopers langs te zien trek ken. Evenals dinsdag was het de eerste uren aangenaam weer om te wandelen, wat kil voor de volgers misschien, maar voor de wandelaars zelf ideaal. Opnieuw kostte het de zon, kort na acht uur, weinig moei te om de wolken te verdrijven, zodat de rest van de dag in grote hitte over bijna geheel onbeschaduwde wegen moest wor den gelopen. - Nadat via Weurt, Beuningen en Ewijck het kleine plaatsje Druten het weste lijkste punt van deze tocht door het land van Maas en Waal was bereikt kregen de mannen van het Rode Kruis hun han den letterlijk en figuurlijk vol. Over Her- nen en Leur kwamen de lopers in het land- bouwdorp Wiechen, waar de traditionele Wandelsport grote rust van deze tweede dag was. Ook de belangstelling van het publiek was als vanouds. Met duizenden zaten en stonden de inwoners langs de wegen. In het bij zonder op de markt kregen de Vierdaag- se-lopers een verdiend applaus. Na Wiechen was het ergste leed gele den. Doch ook de tocht over Hatert en Elshof op Nijmegen aan heeft nog heel wat slachtoffers geëist. Bijna was ook die blonde Amsterdamse soldaat, die toch nog zo voortreffelijk mar cheerde, uitgevallen. Zijn gezicht stond wel heel erg somber. „Ik schei er mee uit," zei hij, „ik verga van de kiespijn." Maar even later bedacht hij zich toch. „Ik zal het nog wel proberen," waren zijn woorden. „Want als ik uitval stuurt de luit mij natuDrlijk direct naar de militaire tandarts..." Moeizaam en met vertrokken gezichten beklommen de meisjes van het Women Ar my Corps uit Coventry de glooiende weg, die naar de brug over het Maas-Waalka naal voerde, en die voor hen de hoogte van een echte berg had. Tussen die 14 meisjes bevond zich één Engelse soldaat. Ook hij verkeerde in grote moeilijkheden. Zijn verplichte verpakking had al lang een plaatsje gevonden in het wagentje van de verzorgster. Wankelend, en onder steund door twee leden van het zwakke geslacht, werkte hij zich de brug op. En midden op die brug bij Hatert gebeurde het. Plotseling was het voor een van die meisjes te veel geworden. Ze ging door de knieën en pas nadat een huilbui de zenu wen tot rust had gebracht, liet ze zich mee voeren naar de berm van de weg, waar de verzorgster haar verder kalmeerde. Ze hebben Nijmegen gehaald, zowel het meisje als de soldaat, die verkrampt liep en zijn pijn moest verbijten. Ze zon gen zelfs nog, toen op de lange en lom merrijke Graafseweg tienduizenden het Advertentie Niets is hinderlijker voor u en uw omgeving dan deze transpiratie die ondanks regelmatig wassen en alle andere voorzorgsmaatregelen niet achter wege blijft Beseft u wel wat een handicap dit voor u betekent? Zelfs uw beste vrienden durven het niet tegen u te zeggen. Maar gelukkig brengt een nieuw middel thans uitkomst. Het is Japora, een medicinale crème die bij apothekers, dro gisten en speciaalzaken verkrijgbaar is (f 3.20 per tube). Het resultaat is verbluffend. Overmatige voet-transpiratie met zijn vele narigheden kan op slag verdwijnen. Gebruik 's avonds voor het slapen gaan Japora en u kunt zeker zijn van een algehele bescherming minstens gedurende de eerstvolgende 24 uur. Met Japora herkrijgt de huid zijn normale poriën-werking en elke overmatige transpiratie houdt op. Het geeft u een heerlijk fris en gesoigneerd gevoel. Natuurlijk helpt Japora ook voortreffelijk bij overmatig transpirerende handen. Resultaat gegarandeerd - anders uw geld terug. Het Apeldoornse Vierdaagse-Iegioen tel de gisteren, niet meegerekend de drie niet aan de start verschenen wandelaars, slechts één uitvaller, zodat 1064 tippelaars de tocht ook op de tweede dag hebben vol bracht. Het aantal blaren, dat de EHBO-ers te behandelen kregen, was heel wat groter dan op de eerste dag, en op een moment zelfs zo groot, dat men de deelnemers voor een behandeling in de ry kon zien staan. Onder een enigszins bewolkte hemel wandelde het legioen eerst in de richting Hoenderlö, om vervolgens koers te zetten naar Beekbergen, waarna de veertigers en vijftigers nog een omweg maakten over boenen en door de Loenermark. Al vroeg n de middag keerden de eerste kwieke vandeiaars bij het startbureau terug. Vandaag gaat de tocht voor het grootste 'edeelte weer door de Kroondomeinen, '/aarbij de dertigers bij Assel direct af gaan naar Hoog-Soeren en de veertigers •n vijftiger eerst nog Nieuw-Milligen en Uddel nemen. Vanmorgen startten nog 1061 wande laars. Drie deelnemers hadden zich niet gemeld. Het was fraai wandelweer. Vierdaagse legioen met een gul applaus verwelkomden. Of met die martelaarstocht van deze tweede dag voor dit groepje de lichame lijke ontwikkeling het bestaansbelang van de KNBVLO dus werd bevorderd, is een vraag die geen antwoord behoeft. En het trieste is, dat er veel meer van die wandelaars waren voor wie het deze dag door ongetraindheid beslist geen ple ziertocht is geworden. Gelukkig heeft het gros van de lopers DERDE MARSDAG begrepen, dat het echt geen martelaars tocht behoeft te worden, indien maar tij dig en voldoende wordt getraind. Maar ja, alleen doende wordt men wijs.... Een mannelijke militair werd dus ge steund door twee vrouwen. De omgekeer de wereld, zal men zeggen. Toch zou dat nu juist een heel voorbarige en waar schijnlijk ook gevaarlijke conclusie zijn. Want dat was niet de enige keer, dat in het land van Maas en Waal een man in moeilijkheden door „het zwakke ge slacht" werd gered. Sterker nog, het was opvallend dat de vrouwelijke militaire groepen bijna alle op een voorbeeldige wijze marcheerden, terwijl de mannelij ke landverdedigers daartoe nu heel vaak niét in staat bleken. En dat lag niet al leen aan het feit, dat de Milva's de tocht zonder zware bepakking behoefden af te leggen In de Nijmeegse Vierdaagse hadden zich vanmorgen tweeënzestig deelnemers niet gemeld, zodat 12.966 wandelaars op weg zijn gegaan naar Groesbeek. Het weer was zonnig op deze derde dag. Het parkoers voert ditmaal door de korte Maasvallei tot de Molenhoek en vervol gens door het heuvellandschap rond Groesbeek. Schermen De Russische schermer Khabarov is we reldkampioen degenschermen geworden. In de eerste ronde versloeg hy zijn land genoot Tsjernoechevitch roet 53, ver volgens won hy van Kostava met 52 en van Tsjernikov eveneens met 52. In de vierde ronde werd de Italiaan Delfino vreslagen (53), doch in de vijfde ronde van de finalepoule werd Khabarov geklopt door de Engelsman Jay met 52. Na de zesde ronde, waarin Khabarov met 53 van de Pool Glos won, was een bar rage met Jay noodzakelijk. De Rus won deze extra partij met 5—4 en kon zich daarmee wereldkampioen noemen. Zwemmen Een Japanse ploeg heeft het wereld record op de 4 x 200 meter vrije slag esta fette heren, dat sinds 3 december 1956 met 8.23.6 op naam stond van een Australische ploeg (O' Halloran, Devitt, Rose en Hen- ricks), op de derde en laatste dag van de landen wedstrijd Japan—Amerika in Tokio verbeterd en gebracht op 8 min. 21.6 sec. De Japanse ploeg bestond uit Toshizo Unemeto, Tatsuo Fujimoto, Makoto Fukui en Tsuyoshi Yamanaka. Japan heeft de landen wedstrijd gewonnen met ^4138 punten. Advertentie Hofdjjkstraat 32 - Haarlem - Tel.12181 Showroom: Wagenweg 104 - Tel. 12730 SANITAIRE INSTALLATIES VOETBAL. Woensdagavond is in Para maribo een revanchewedstrijd Suriname Elinkwijk gespeeld. Het resultaat was een gelijk spel: 2-2. Ruststand 1-1. BOKSEN. De Italiaan Mario Vecchiato en de Fransman Godih zullen op 22 augus tus in Lignano bij Udine boksen om de Europese titel in het lichtgewicht, die va- kant is sinds 22 april 1959, toen de Italiaan Guilio Loi hiervan vrijwillig afstand deed. wppdp hPcliccinCClxrpHctri ld nm d P "Rii rlo Vxnvirotfinrt rmn /IA rtAvtii k De tweede beslissingswedstrijd om de Haarlemse Schaaktitel tussen titelhouder F. A. Spinhoven (VHS) en A. Herfst (Het Oosten) is een spannend gevecht gewor den. Maandagavond werd een aanvang met de partij gemaakt. Het duel werd af gebroken en een avond later in het club lokaal van VHS voortgezet. Het feit deed zich voor dat de partij ook toen niet tot een beslissing kwam als gevolg waarvan vanavond in Overveen bij de schaakclub Rolland beide spelers elkaar opnieuw in deze vinnige strijd zullen ontmoeten. Het was maandagavond bij de schaak club Heemstede al spoedig duidelijk dat de tweede partij niet het rustige karakter van het eerste duel zou krijgen. De heren kozen daarvoor een te scherpe opzet van de partij. Vooral A. Herfst, die met de witte stukken speelde, drong sterk aan en slaagde er in bij het vorderen der partij zijn gevreesde tegenstander geheel op eigen terrein terug te dringen. Merkwaardig was de rol van de beide randpionnen die de Oostenspeler snel liet oprukken. Spinhoven kreeg met ruimtege brek te kampen en kreeg op g6 vlak voor zijn koning een lastige vijandelijke pion. Daar hij tevens in zijn bewegingsvrijheid werd belemmerd, scheen de kans op een zege voor Herfst alleszins aanwezig. Het pakte echter anders uit. De tijd begon weer te dringen en in een moment van schaakblindheid liet Herfst zijn pion op g6 even onbeheerd hetgeen voor Spinho ven aanleiding vormde zijn voorsprong tot twee pionnen te laten uitgroeien. In de opening had Herfst namelijk in ruil voor enig initiatief reeds een pion geofferd. On danks dit onverwachte verlies behield Herfst goed spel. In onduidelijke stelling werd afgebroken. Koersen op Duindigt De uitslagen van de op woensdag op Duindigt gehouden draverijen luidden: Auguste Nortonprijs (2000 m): 1. Xanthos Narciso 1.29.6, 2. Willie Messidor, 3. Xanover. W. 10,40, P 3,60, ƒ6,50, f 3, K 17,90, C 10,10. Doretteprijs (1300 m) tweejarige paarden: 1. Yellowbird van Miramus 1.32.2, 2. Yber- flöte, 3. Y Bert D. W 6,60, P 1,70, 1,60, f 1,50, C f 4.80. K 12,80. Fryske Leeprijs (2040 m): 1. Unique Spencer 1.26.6, 2. Volann O, 3. Willy's Lieveling. W 2, P 1,30, 1,30, f 2,40, K 3,90, C 4,20. Anneke Scottprijs (2100 m): 1. Wala 1.28.1, 2. The Flying Dutchman, 3. Tortel duif S. W 6,40, P 2,10, 3,70, K 25,70, C f 8,40. Jannekeprijs (2100 m): 1. Unworthy 1.25.2, 2. Uranium H, 3. Ukas. W 1,90, P f 1,90, f 4.30. K 12,10, C 10,50. 'Kwarteltje S-prijs (2100 m): 1. Ruby Spencer 1.24.1, 2. Sirona, 3. Query Hanover. W ƒ.1,60 (stal) P 1,10, 1,20, K 1,90, C 2,30. Rennen Agolprijs 1 (1350 m): 1. The Serpent of Iran 1.24.2, 2. Peigne d'Or, 3. Ice Age. W 5,20, P 2,30, 2,80, C 5,60, K 14,70. Agolprijs 2: 1. Manitoba 1.26.3, 2. Bal- cunnin, 3. Wunder Lampe. W 3. P f 1,80, f 1,20, C 4,20, K 3,10. Totalisaloromzet 77.420.50. Bij de hervatting van de partij bleek dat Spinhoven over veel uithoudingsvermogen beschikte. Hij wist zich onder de druk te bevrijden, kwam tot enkele afwikkelin gen en belandde toen, nog steeds met twee pionnen meer, in een vrij zeker gewon nen toreneindspel. De hardnekkig door vechtende Herfst kreeg toen echter op zijn beurt vrouwe Fortuna aan zijn zijde. Op de 61ste zet namelijk koos Spinhoven een voortzetting waarmee hij vermoede lijk de mogelijke winst (61.. Ta3 uit Schaken handen gaf. Dank zij de goede opstelling van Herfsts strijdkrachten lijkt remise waarschijnlijk. Niettemin mag men ver wachten dat Spinhoven in een huiselijke analyse nog naarstig naar een winst-va riant zal zoeken. Het interessante duel had het volgende verloop: A. Herfst (wit)F. A. Spinhoven (zwart) I. e4 e6; 2. c!4 d5; 3. e5 c5; 4. Dg4 cxd4; 5. Pf3 Pc6; 6. Ld3 Da5 schaak; 7. Pbd2 Pge7; 8. 0—0 Pg6; 9. Tel Dc7; 10. Dg3 Lc5; II. Pb3 Lb6; 12. h4 f5; 13. h5 Pf8; 14. Ld2 h6; 15: a4 a6: 16. a5 La7; 17. Ph4 Df7; 18. Pg6 Pxg6; 19. hxg6 De7; 20. c3 dxc3; 21. bxc3 Ld7; 22. Lf4 0—0; 23. Dh3 De8; 24. Lb2 Dxg6; 25. Lh5 Dh7; 26. Dg3 Le8; 27. Lxe8 Tfe8; 28. Tbl TE7; 29. Le3 Lxe3; 30, Dxe3 g5; 31. Db6 Tc8; 32. Pc5 Pd8; 33. Dd6 Df7; 34. Tb6 Kh7; 35. Tebl Kh8; hier werd voor de eerste keer afgebroken; 36. g3 f4; 37. c4 dxc4; 38. Tdl c3; 39. Tel Pc6; 40. Pxb7 fxg3; 41. fxg3 Txb7; 42. Txc6 Txc 6; 43. Dxc6 Tb2; 44. Tfl Da7 schaak; 45. Khl Db7; 46. Tf8 schaak Kg7; 47. Dxb7 Txb7; 48. Tc8 Tbl schaak; 49. Kg2 Tb2 schaak; 50 Kf3 c2; 51. Ke3 Tb5; 52. Kd4 Td5 schaak; 53. Ke4 Td2; 54 Ke3 Tg2; 55. Kf3 Th2; 56 g4 Th3 schaak; 57. Ke4 Tg3; 58. Txc2 Txg4 schaak; 59. Ke3 Ta4; 60. Tc6 Txa5; 61. Txe6 h5; 62. Ke4 afge broken. Afgebroken stand: wit: Ke4, Te6, pion e5. zwart: Kg7, Ta5, pionnen a6, g5 en h5. Cricket In verband met het 25-jarig bestaan van de Nederlandse Dames Cricketbond zul len op zaterdag 25 en zondag 26 juli op het terrein van de Kieviten in Wasse naar twee wedstrijden worden gespeeld tussen het elftal van de NDCB en dat van de Women's Cricket Association. De Nederlandse ploeg is als volgt sa mengesteld: F. Brandenberg (captain), H. Magito (wicketkeeper), P. Dijckmeester, U. van Galen Last, I. Huisveld, H. Mok, C. Nagel, S. Pander, L. Roos, L. Schnit- ger en M. Vigeleyn. Sport in het kort BOKSEN. De wedstrijd om het wereld kampioenschap halfzwaargewicht tussen titelhouder Archie Moore en de Canadees Yven Durelle, die was vastgesteld op 29 juli, is opnieuw uitgesteld. De match zal nu op 12 augustus worden gehouden. De laatste dag van de Kaagweek maak te geen uitzondering. Weer was het prach tig zeilweer en daarmee werd de 39ste Kaagweek wel een van de mooiste die er ooit geweest is. In het teken van de be langstelling stonden vooral die klassen waarin de spanning nog niet was gebro ken. Dat waren vooral de Vrijheidsklas se en de Regenbogen. En zoals verwacht werden het enerverende races. De drie kanshebbers voor de hoofdprijs in de Vrijheidsklasse voerden toevallig in dezelfde groep. Aanvankelijk lag Jan de Vries voor, maar toen de wind iets sterker werd kwam Bouw van Wyk on weerstaanbaar naar voren om zijn hoofd prijs op te eisen. W. Elhorst die als der de door de lijn ging, werd uitgesloten, omdat hij met zijn spinnaker de finish- boei raakte. In de Regenboógklasse waren er twee kanshebbers en ook deze zaten in dezelf de groep. De Fries E. K. Hoekstra leidde aldra het veld en niets scheen hem van de eindoverwinning te kunnen afhouden, want John Hofland lag in de achterhoede. Gedurende de wedstrijd kwam Hofland moeizaam steeds meer naar voren, maar voor iedere plaats moest hij vechten voor al wanneer het een Fries betrof. Intussen lag G. A. Bakker in tweede positie ver achter Hoekstra. In de laatste ronde evenwel kwam er plotseling gang in het veld en Bakker slaagde erin vlak voor de finish boord aan boord te< komen. Volkomen gelijk la gen de jachten met de ballons bij. Bak ker had evenwel bij het aanlopen van de finish de binnenbocht en daardoor een iets kortere weg. Dit kostte Hoekstra niet al leen de eerste plaats maar ook de hoofd prijs, omdat Hofland die als vierde binnen kwam, daaraan juist voldoende had voor de eindzege. Het was een van de span nendste Regenboog-gevechten die ooit op De Kaag werd gestreden. Holland won ook de derde teamwed- Zeilen strijd met 17.1 tegen 16 punten in de Re genbogen zpdat hier de eindzege naar Hol land ging met 53.3 tegen 47 punten. In de 22 m2 klasse voor teams ging de dagzege wederom naar Friesland met 21 tegen 15 pnt., zodat Friesland in het totaal won met 62.2 tegen 46.1 punten. In de Valkenklasse voldeed G. van Schie aan de gestelde verwachtingen. In de laat ste wedstrijd die gewonnen werd door J. H. de Wilde werd hij vijfde en daarmee had hij voldoende punten voor de hoofd prijs. De eindzege in de 16 m2 Streep- klasse ging verrassend naar J. Neder- veen met een klein verschil op Jan Bol. Terwijl in de Draken de hoofdprijs werd gewonnen door drs. J. Bier. De uitslagen luiden: Holland-Friesland in de regenboogklasse De Kaag 17.1; Sneek 16 punten. De eind stand: 1. De Kaag 53.3 pnt.; 2. Sneek 47 pnt. De uitslag van woensdag was: 1. C. W. Kist (De Kaag); 2. E. K. Hoekstra (Sneek); 3. G. A.. Bakker (De Kaag); 4. G. Ooms (Sneek). Holland-Friesland in de Noord. Ned. 22m2 klasse: Friesland 21, Holland 15 pnt. Eindstand Friesland 62.2 pnt, Holland 46.1 pnt. Uitslag van woensdag: 1. M. Breuning, Flying Dutchman (Holland); 2. A. Bonnema (Cadans) (Friesland); 3. A. M. Faber, Maple Leaf (Friesland); 4. H. P. Linthorst Homan, Duco (Friesland). Nationale wedstrijden: Vrijheidsklasse A eerste groep: 1. Rak ker, B. van Wijk (Woubrugge); 2. Naatje, J. R. de Vries (De Kaag). Hoofdprijswinnaar B. van Wijk. Vrijheidsklasse A tweede groep: 1. Beata, J. F. Kesting (Utrecht); 2. Neon II, B. P. Oudhaarlem (Amsterdam). 16 m2 Puntklasse: Hoofdprijswinnaar Argus, B. Stapel (Haarlem). Pampusklasse A: 1. Stormvogel, G. Tim mer (Rotterdam); 2. Westeinder, H. J. de Ruyter (Heemstede). Hoofdprijswinnaar H. J. de Ruyter. Vliegende Hollanderklasse: 1. L. Mus tang, Jac. Kraan (Oude Wetering); 2. Hell cat, J. H. Verheus (Heemstede). Hoofdprijswinnaar Jac. Kraan. 12m2 Sharpiesklasse: 1. Meteor, B. Kraan (Oude Wetering); 2. Spotvogel W. Gulde- mond (Leiden). Hoofdprijswinnaar B. Kraan. Valkenklasse A: 1. Maaike, J. H. de Wil de (Gouda); 2. Bounty II E. Rolf van der Baumen (Den Haag). Hoofdprijswinnaar Annemieke, G. van Schie (Utrecht). Drakenklasse: 1. Puzzle III, G. van Wijk (Woubrugge); 2. Vagans Semper II, C. Groot (Aalsmeer). Hoofdprijswinnaar: Joy II, J. Bier (Hil versum). Regenboogklasse eerste groep: 1. Duke, J. C. van der Velde (Den Haag); 2. Meteor, A. Gebuis (Rotterdam). Regenboogklasse tweede groep: 1. Ca dans, G. A. Bakker (Rotterdam); 2. Jan van Gent, E. K. Hoekstra (Sneek). Hoofdprijswinnaar: Benevetum, J. Hof land (Rotterdam). Noordnederlandsche 22m2 klasse: 1. Ma ple Leaf, M. Faber (Hardegarijp); 2. Ki- dang, A. Wolters (Kampen). Waterpolo In het vijf kringen waterpolotoernooi, dat in Rotterdam wordt gespeeld, heeft de Kring midden van Nederland de derde overwinning geboekt. Woensdagavond hadden de Rotterdammers Zwemlust uit Utrecht als tegen stander. Nadat Spaans de Utrechtenaren de leiding had bezorgd maakte Vermeulen gelijk. Na een boogbal van Spaans stond Midden Nederland weer voor en Van der Linden maakte er 3-1 van, maar Vermeulen verkleinde met een druk- bal de Rotterdamse achtex-stand. Na tref fers van Goernee en Spaans groeide de Utrechtse vooi-sprong uit tot 5-2 en De Wildt bracht de ruststand op 5-3. Na de hervatting trokken de Utrechte naren regelmatig ten aanval. Het scorever loop was daax-na: Kramer 6-3, De Wildt 6-4, Spaans, Kramer, Demuth en Goernee (10-4), Peijl (10-5). Amstei'dam speelde tegen Den Haag, dat éen nogal zwak spelendé ploeg had gezon den. In de eerste helft werd het 3-0 voor Amstex-dam door doelpunten van Trimp (2) en Ritton. In de tweede helft bracht Ritton de Amsterdamse overwinning op 4-0. Hoofdprijswinnaar: Cadans, A. Bonnema (Leeuwarden). 16 m2 Streepklasse: 1. Stormy Petrel, J. Nederveen (Rotterdam); 2. Akidi, W. van der Horst (Amstex-dam). Hoofdprijswinnaar: Stormy Petrel, J. Nederveen (Rotterdam). Finnjollenklasse: 1. Zomerweelde, J. de Jong (Rottex-dam)2. Pieternel, H. Starke (Den Haag). Hoofdprijswinnaar Zomerweelde, J. de Jong (Rotterdam). Olympiajollenklasse A: 1. Glipper, Sj. Haaksma (Oegstgeest); 2. All Weather, Jac. F. Stap (Amstelveen). Hoofdprijswinnaar: Glipper. Sj. Haaks ma (Oegstgeest). Sternklasse A: 1. Fredex-ik II, H. van der Rest (Rijswijk); 2. Crazy, P. van de Win den (Amsterdam). Hoofdprijswinnaar, Fredex-ik II, H. van der Rest (Rijswijk). Cux-agao-De Kaag teamwedstrijd: Asien- to 19.1 pnt., De Kaag 11 pnt. Eindstand 1. Asiento 71.3 pnt., 2. De Kaag 67.1 pnt. 12-voetsjollenklasse A: 1. Kaagbaby, H. M. Reyers (Sassenheim); 2. Watex'baby, A. W. Reyers (Sassenheim). Hoofdprijswinnaar: Spinta, F. Daniels (Rotterdam). De Draken tijdens de laatste dag van de Kaagweek. De Nederlander Ben Verhagen heeft woensdag met zyn boot Daisy de derde race in het wereldkampioenschap Flying Dutchman-klasse gewonnen. De winnaar van de twee voorgaande wedstrijden, de Italiaan Mario Capo, moest zich nu tevre den stellen met de tweede plaats. De Alde- baran van Capo ging 54 sec, na Daisy door de finish. De uitslag was: 1. Daisy, Ben Verhagen (Ned.) 1 uur 55 min. 21 sec., 2. Aldebaran II, Mario Capo (It.) 1.56.15, 3. Pandora, Jar- dine (G.B.) 1.57.32, 4. Macky VI, Rolf Mulka (W.Dld.) 1.57.39, 5. Yole, Tirieau (Fr.) 1.57.57. Na drie races luidt het klassement: 1. Italië 3530 pnt., 2. Gr. Brittannië 2752 pnt, 3. Nederland 2208 pnt, 4. Frankrijk 2053 pnt., 5. Oost-Duitsland 1430 pnt, 6. Dene marken 1384 pnt. Ook in de andere wedstrijden ter gele genheid van de Flying Dutchman-week in Whitestable wax-en de Nedex-landers deze derde dag op dreef. De Brave Hendrik II van H. Blok won in 1.41.56 voor de Britse Scorn van W. Dawes. De derde en vierde plaats wai-en weer voor Nedex-landse zei lers, resp. voor Dj inn van de Kat in 1.42.39 en Jonker Cabelleau II van Kalff in 1.43.37. Wielrennen U-.» Geen enkele renner uit de zegevierende Belgische ploeg in de jongste Tour de France zal deelnemen aan het wereld kampioenschap op de weg in Zandvoort. De Selectie-commissie van de Belgische Wielerbond heeft voor de strijd om de wereldtitel px-ofessionals, die zondag 16 augustus op het Zandvoorts circuit wordt gehouden, de volgende renners aange wezen: Roger Baens, Gilbert Desmet, Noel Foré, Petrus Oelibrandt, Fx-ans Schoub- ben, Leon van Daele, Rik de Looy en Rik van Steenbergen. Reserves zijn: Frans Aerenhouts, Fx-ans de Mulder, Rik Luy- ten en Frans van Looveren. Voor het wereldkampioenschap ama teurs op 15 augustus zijn gekozen: Jaen- Baptiste Claes, Herman Cornelis, Constant Goossens, Louis Troombeeckx, Willy Van- denberghe en Hugo Verlinden. Resex-ves: Andx-é Durnez, Willy Ceclerck, Alphonse Mangelschots, Clement Rooman, René van der Veeken en Etienne Vercauteren. Een wegwedstrijd over 180 km. in Waasmunster in België is door Michel Stolker gewonnen in 4 uur 53 min. Ook de volgende drie plaatsen waren voor Neder landse renners. Jo de Roo wex-d tweede op 10 meter, Leo van der Pluym derde en Gerrit Voorting vierde op 1 min. 20 sec. Op de vijfde plaats klasseerde zich de eerste Belg Marcel Buys. Voetbal In het begin van dit jaar sloot het be stuur van de Bossche eerste divisieclub BW de Surinaamse speler C. Johnson, die verscheidene malen als linksachter in het eerste elftal van de Bosschenaren was uitgekomen, om morele reden van de training uit en stelde hem bovendien in geen enkel elftal meer op. Tegen deze uit sluiting tekende Johnson bij de KNVB protest aan, waarop de bond een scheids- gex-echt instelde om dit conflict te behan delen. Uitspraak doende heeft het scheids gerecht bepaald, dat BW aan Johnson een schadevergoeding van 750 gulden moet betalen. Tevens komen de kosten voor het geding, ten bedx-age van f 288,15 ten laste van de Bossche club. Voorts is bepaald, dat BW Johnson tot de training moet toelaten op straffe van vijf gulden voor elke keer, dat hij wordt geweigex-d. Een bepaling, die echter in de praktijk van geen enkele betekenis meer is, daar het contx-act, dat BW met John son had, inmiddels per 1 juli is afgelopen. Johnson heeft nog geen andere vereni ging en heeft het aanbod van BW om op haar kosten terug te gaan naar Suriname afgewezen. Woensdagavond is ter gelegenheid van het 50-jarige bestaan van de KNVB af deling Nijmegen een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld tussen het Am sterdamse Ajax en Vitesse (Arnhem), ver sterkt met spelers uit NEC, Heracles en De Graafschap. De Arnhemse combinatie zegevierde met 42, nadat zij bij de rust reeds een 32 voorsprong had veroverd. T ennis In het tennistournooi van „Brederode", dat tot en met zondag op de banen van het tennispark Brederode in Santpoort de aandacht vraagt, begint men vanavond met de A-partijen en de tweede en derde ronde van het B- en C-toernooi. De resultaten van dinsdag en woensdag luidden: B-toernooi, H. E., Ie ronde: F. Doode- heefver versl. dr. P. Zonderland 46, 63, 61; N. Vreeken versl. J. Koning stem 63, 60. 2de ronde: W. Goslinga versl. A. Koster 6—1, 7—5; A. v. d. Hof versl. C. Vogel zang sr. 75, 63; F. Deibei versl. J. Stroobach 5—7, 6—2, 6—3; A. Groen versl. R. v. Maanen 61, 26, 75; H. Sikkes versl. J. v. d. Berg 60, 62; P. Hendx-iks versl. N. Struyckenkamp 62, 63; C. Ottolini versl. J. Verkuyl 86, 62; J. v. Splunter versl. N. Kors 46, 64, 86; K. Hufferman versl. H. Kempeneers 61, 63; W. Frönlich versl. J. Klip 60, 64. D. E., Ie ronde: mevr. A. Frönlich versl. mej. T. Groen 61, 26, 62; mej. T. Broersen versl. mej. H. Cobelens 62, 64. Kwart eindstrijd: mej. C. v. d. Broek versl. mej. D. Ferwerda 61, 64; mevr. A. Landman versl. mevr. A. Frönlich 4—6, 8—6, 7—5; mevr. M. Kauling versl. mej. A. Sprengers 36, 63, 64. H. D., Ie ronde: Z. Verwaal en W. Hol- drinet versl. P. Groenland en F. Steger 68, 64, 86; H. Sikkes en K. Huffer man versl. W. Hoogenstraten en H. Piët 60, 63; J. Greiner en E. v. Beers versl. H. Schmid en H. Schmoll 7—5, 6—2; R. v. Maanen en F. Schlattman versl. P. Tegel en W. Goslinga 63, 64; J. Schmidt en A. v. Noort versl. R. Königel en dr. P. Zonderland 61, 60. G. D., Ie ronde: mej. I. Sengers en J. Schmidt versl. mevr. V. en F. v. Dalsum 26, 75, 63; mevr. en d. hr Ottolini versl. mej. T. v. Hoogen en J. Bolleman 63, 63; mevr. A. Jansen en H. Kempe neers vex-sl. mej. T. en A. Broersen 63, 62; mej. N. Noteboom en N. Vreeken versl. mevr. B. Leenderts en B. Knuyt 62, 86. Kwart eindstryd: mevr. en d. hr Otto lini versl. mevr. A. en W. Fx-öhlich 64, 63; mevr. Van Buchem en R. Königel versl. mej. N. Noteboom en N. Vreeken 6—3, 9—7. C-toernooi, H. E., Ie ronde: H. Schmohl versl. C. Wolters 6—2, 6—2; C. Vogelzang sr. versl. R. Isacson 60, 60; J. Kerk- hoff versl. J. Blom 63, 108; G. Koen- ders versl. J. Moore ti2, 68, 64; J. de Jager versl. F. Alders 6—2, 6—1. 2de ronde: J. v. Leverink versl. W. v. Oldenmark 63, 61; E. Rehfus versl. E. Jasper 62, 62; G. Kamphuijs versl. J. Tiggeloven 61, 61; J. Kerkhof f versl. J. v. d. Berg 64, 36, 63; J. Schmidt versl. J. Boon 64, 64; R. de Greeve versl. J. de Jager 10—8, 3—6, 6—1; N. Kors versl. J. Smuling 61, 86; H. Goos sens versl. W. v. d. Bree 63, 97; H. v. Splunter versl. P. Aarts 63, 62; F. Deibei versl. A. Koster 63, 62; D. Groen versl. P. Schendstok 79, 64, 62. D. E., 2de ronde: mej. A. Neelissen versl. mej. Y. Taverne 6—1, 62; mej. C. Mud- de versl. mej. B. Teer 108, 75; mevr. A. Landman versl. mej. C. Meerwaldt 60, 61; mej. A. Tollenaar versl. mej. L. Brok 61, 36, 62; mej. A. Sprengers versl. mej. T. Botman 61, 7—5; mej. M. v. d. Raadt versl. mej. H. Smuling 60. 62; mej. N. Teer versl. mej. L. Hendriks 36, 62, 64; mej. Eenenaam versl. mej. M. Beek 3—6, 8—6, 6—0.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 3