Horen en zien De man aam de top JSJIK, TUKIE EN TOKA" Agenda voor Haarlem SANDWICH SPREAD aankondigingen en nabeschouwingen Grafiek van Nono Reinhold en Belgische fotografie in Leids Prentenkabinet HEINZ teievisie Vlak en saai Franse persondernemingen verzorgen t.v.-progratnma s De radio geeft vrijdag 7 ele visie prog ra m ma Gemoedelijke veldslag op de Veluwe Zwanenzang van Britse Queens Royal Regiment Kerkelijk Nieuws Kort nieuws De Duitsers hebben ook Domburg ontdekt MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.45 GARANTIE: door De negen muzen DONDERDAG 2 3 JULI 19 59 li Over het geheel genomen was het tele- visieprgramma dat de K.R.O. gisteravond presenteerde vlak er. saai. Uitzonderingen waren het gesprek dat Louis Frequin had in „Gastenboek" met de minister-presi dent prof. dr. De Quay, en de reportage „Van paarden en ruiters" die hierop volg de. In de prachtige manege van de heer Van Doorne in Deurne zagen we hoe zijn twee dochters Annie en Tinie oefenden voor de Olympische Spelen in Rome. Het heldere commentaar van de heer J. J. Gruppelaar verduidelijkte veel van de vaak ingewikkelde verrichtingen door de dames Van Doorne met de paarden. Me de daardoor werd dit onderdeel het hoog tepunt van de avond. Want al hetgeen dat hierop volgde kon nauwelijks meer boeien. „Voetlicht en camera" van Jan Willem Hofstra en A. van Domburg was dit keer ook oppervlakkig. De heer Hofstra somde eerst alle belangrijke evenementen van het Holland Festival op en illustreerde die met een paar foto's. Vervolgens had hij een kort vraaggesprek met de 75-jarige actrice Magda Janssens, die momenteel verbonden is aan de Nederlandse Come- die. En ook haar carrière belichtte de heer Hofstra met een aantal foto's. De heer Van Domburg hield daarna een bij zonder lange inleiding bij de film „Room at the top", de op het Festival in Cannes bekroonde film en liet er enige fragmen ten uit zien. We hebben die avond alsmaar moeten luisteren. Ten eerste in „Televitrine", een rubriek van Maria van Eist, naar niet en wel deskundigen over het vraagstuk „De vrouw op de weg" er- vervolgens in „Spot- licht" naar niet en wel deskundigen over problemen als „het overvolle Marken" en „De nozems". „Snotlicht" werd samengesteld door Fred Rombouts en Leo Thuring. De be doeling van dit programma is een beetje te spotten met actuele problemen „Spot- licht" ging gisteravond in première. Een groot succes werd het niet. Hopelijk is de tweede aflevering beter. Beeldschermer Uit betrouwbare bron vernemen wij dat de directie der Franse televisie die zich nog steeds sterk uitbreidt, van oktober aanstaande af een aantal vaste program ma's zal toevertrouwen aan belangrijke persondernemingen. Reeds nu wordt een der populairste actualiteitenuitzendingen verzorgd door een equipe die onder de leiding staat van Pierre Lazareff, direc teur van het grote Parijse avondblad France Soir. Dit programma „Cinq co lonnes a la une" geheten, zal nu officieel een France, Soir-uitzending worden. Paris- Match krijgt eveneens vaste uren toebe deeld. En ook het ochtendblad Figaro, de groep Amaury waarin het weekblad Carrefour, Le Parisien Liberé en Marie- France zijn opgenomen, l'Aurore, alsme de het maandblad Réalités zullen als tele visieproducers op gaan treden. Het valt op dat al deze organen de regering en het nieuwe regime nogal welgezind zijn, en dat geen enkele oppositiekrant tot de ze samenwerking is uitgenodigd. De televisie is, evenals de radio, in Frankrijk een staatsbedrijf dat echter nog altijd geen eigen statuut heeft gekregen. De directe invloed van de regering op de politieke en de nieuwsuitzendingen is se dert de vijfde republiek nogmaals krach tig gestegen. De uitzendingen worden ge financierd door vaste bijdragen van luis teraars en kijkers, doch de zware concur rentie van commercieel geleide stations als Luxemburg, Andorra en Monte Carlo heeft de directie van de Franse radio en televisie altijd zeer hoog gezeten. Bij de particuliere stations werden de artiesten en andere medewerkers doorgaans beter betaald, en sedert jaren heerst er dan ook HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gyirm. 7.20 Gram. 8.00 •Tieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor cle jeugd. 9.05 Gymn. 1.15 Gram. (Om 9.35-9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Je vrouw in haar huis, caus. 10.05 Morgenwij- ding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.25 Gram. .00 Voor de kleuters. 11.15 Orgelrecital. 11.45 -ram. AVRO: 12.00 Amus.muz. 12.20 Regerings- iatz.: Landb.rubr. Nieuws over het aaltjesonder- zcek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.55 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Amus.muz. 13.55 Beursber. 14.00 Poolse liederen. 14.30 Voordr. 14.50 Holland Festival: Carillonbespeling. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Muz.causerie. 16.35 Voor de zieken. 17.30 Vakantietips. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 13.15 Vlaamse notities. 18.20 Lichte muz. 18.50 De punt jes op de i. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, caus. 19.45 Op bezoek bij anderen, caus. 20.00 Nieuws. 20.05 Zwit serse kerkzang. 20.15 Viool en pianorecital. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Daar gaat een dominee voor- bi). caus. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Bui- tenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Nieuws. 23.15 Piano en zangrecital. 24.00 Sluiting. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7,00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgenge bed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.40 Voor de kinderen. 10.05 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Strijkork. 14.40 Gram. 15.00 Voor de kinderen. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Gram. 17.00 Boekliespr. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Sopr. en piano. 18.05 Lichte muz. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 18.50 Regeringsuitz.: Emi gratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Politieke caus.: V.V.D. 19.30 Verz.progr. voor de soldaten. 20.00 S.U.S.-actie 6. 21.30 Gram. 21.45 Instr. trio. 22.15 Lichte muziek. 22.45 Ongehuwde vrouwen, causerie. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Jazzmuziek. RRUSSEL. 324 m. 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Orgelrecital. 14.00 Kamerkoor, kamerork. en sol. 16.30 Orkest- conc. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Amus.muz. 17.45 Gram. 18.10 Voordr. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Ork.conc. 20.50 Gram. 21.00 Orkestconcert. 22.5523.00 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS: 15.30—16.30 Rep. aankomst Vierdaagse te iimegen. 20.00 Weekoverzicht. 20.3023.15 Euro- isie: Festival te Aix-en-Provence: Cosi fan Tut- opera. (Pauze van 21.45—22.05 uur). NIET ALLEEN OMDAT Nono Reinhold in Haarlem geboren is en in Heemstede woonde leek het me mijn plicht naar Leiden te gaan om daar in het Prentenkabinet der Rijksuniversiteit een tentoonstelling van haar grafiek te gaan zien. Op een dei- eerste tentoonstellingen van Galerie Espace was mij haar gevoelige tekenwerk al op gevallen. Achteraf lees ik nog dat zij les heeft gehad van de Franse graficus Houplain, voor wie ik een grote waardering koester. Dat Nono Reinhold zich verder bekwaamde op het bekende atelier van Hayter te Parijs meende ik le zien aan haar werk op de laatste tentoonstelling van „de Grafische" in het Stedelijk Museum te Amsterdam. Dat laatste had me eerlijk gezegd wat huiverig gemaakt. Op Hayters atelier zijn zeker fraaie zaken gemaakt, maar het grafische middel bleek daar nog al eens doel te worden en veel was eigen lijk alleen charme rend door hetgeen de technieken, vaak doorelkaar toegepast, aan aardigheidjes meebrachten. De techniek van de gra fiek opent een avon tuurlijk terrein, waar op men dreigt te ver geten wat men zelf te vertellen heeft. Nono, Reinholds ten toonstelling, die tot 16 augustus geopend blijft, viel gelukkig mee. Zij is nog te jong om de volle honderd percent van haar te verwachten en enkele prenten bleven mij onduide lijk. Wanneer zij deze „schrift" of „koning" noemt, zie ik het er echt. niet in. Veelal verbeeldde zij land schappen. Nu valt er al gauw een land schap te gissen uit een samenspel van toevalligheden van lijnen en puntjes. We zagen dat wel bij anderen. Maar Nono Reinhold is toch niet in de eerste plaats uit op het effect van toevalligheden. Een aantal hier getoonde verschillende staten, de ontwikkelingsgang van een prent, be wijst dat overduidelijk. Mocht men bij anderen, wier werk, zoals toch ook enigs zins dat van Nono Reinhold dat doet, naar het abstracte neigt, de vraag wel opkomen of de maker nu echt wel wat kan (en dat bedoelen we meestal volgens traditionele opvattingen), bij Nono Reinhold lijkt mij die vraag overbodig, onzakelijk. Er zijn in traditionele zin knap te noemen tekenaars, die mij toch een minder boeiend uitzicht geven op een wereld of een uitzicht geven op een minder boeiende wereld. Wij vra gen ons niet af hoe Nono Reinhold tot haar landschappen kwam. Zij zijn er en met veel zijn wij verheugd. Mij weet zij ten minste mee te voeren in het meeste. Ik min haar werk echter wel het sterkst wan neer haar hand daaraan het meest voel baar is. DAT DE FOTOGRAFIE aan de ontwik keling van de schilder- en tekenkunst een draai van de natuur af gegeven zou heb ben eri het naturalisme en realisme tot een overbodigheid kan er bij mij niet in. Wie hier wel in gelooft zou moeten gaan gelo ven in het eind van die kunst. De fotogra fie is nog steeds in ontwikkeling en bij vele experimenten blijkt zij ook van de natuur af te kunnen wijken. Sommige „abstracte" foto's boeien mij soms even zeer (of even weinig ook) als abstracte schilderijen. Dat constateerde ik weer aan de tegelijkertijd met Nono Reinholds gra- Advertentie Van Nelle bestellen l Advertentie Van Nelle bestellen 1 Het Britse Queens Royal Regiment, dat in Iserholm in Duitsland gedetacheerd was, heeft vóór zijn terugkeer naar En geland in Nederland gevechtsoefeningen gehouden met een bataljon Limburgse ja gers. Gisteren werd slag geleverd op de Leusderheide, waar mijnen ontploften, tanks oprukten en zwartgemutste Britten haastig dekking zochten, toen de Neder landse tanks onverhoeds aanvielen. Het was een gemoedelijke veldslag, die tegen het donker in hevigheid afnam. Want het plan vermeldde, dat bij het och tendgloren het 42ste bataljon Limburgse jagers de Leusderhei zou schoonvegen. Dat experiment slaagde wonderwel. De Britten, gedund in aantal door de vele manschappen, die zij als krijgsgevange nen aan de Nederlanders moesten laten, trokken terug op Hilversum, om daar in het kamp Crailoo wat op verhaal te ko men. En daarmee kwam een eind aan de oefening „Zwaan-song." Het Queens Royal Regiment, dat na deze oefening zal opgaan in het regiment Queens Royal and Surrey bestond uit een complete ge vechtseenheid waarin cavallerie en genie ook infanteriewerk verrichtten. Bij hen bevond zich ook als eerste luitenant de 23-jarige hertog van Kent. Het is gebleken, dat de Nederlanders in gevechtsroutine niet behoeven onder te doen voor de goed getrainde Britten, van wie velen oorlogservaring hebben. Luite nant-kolonel E. Lloyd Owen was dan ook tevreden over het verloop van de oefe ning. Hij vond het een prachtige afsluiting van de roemrijke traditie van Queens Royal Regiment, dat bijna 300 jaar oud is. De Britten hebben na de krijgsverrich tingen een bezoek aan Amsterdam ge bracht. een vinnige strijd met als inzet de con tracten met enige radio- en televisietop figuren. Voor hun vaste programma's zul len de krantenconcerns die nu directe of verkapte reclame voor hun eigen onder nemingen kunnen maken, zeker heel diep in de buidels moeten tasten, terwijl de Franse televisie tevens de hoop mag koes teren de beschikking over een keurkorps van journalistieke krachten 'te krijgen, waarmee de particuliere „randstations" mogelijk op den duur de loef zal kunnen worden afgestoken. Maar het beginsel van de niet-commerciële radio en televisie dat officieel ook door het nieuwe bewind nog altijd wordt aangehangen, zal in feite nu overboord worden geworpen. „Vieux quartier', foto van de Belg Camille Pétry. fiek geëxposeerde foto's van Belgische fotografen. Naar mij verteld werd zijn deze foto's van dilettanten. Dat zou onthullend kunnen zijn. Te weinig ben ik bevoegd om hier dieper op in te gaan. Ik zag die foto's met veel plezier. Ik zie duidelijk de moge lijkheid tot het uitdrukken van zeer per soonlijke interessen. Bepaalde zaken kwa men mij heel dicht bij de tekening, waar aan dan natuurlijk het handschrift ont breekt, dat handschrift wat mij de naar mijn smaak beste zaken van Nono Rein hold ook zo lief maakt. Het onderzoek naar bepaalde effecten is me dan meer voor de hand liggend in de fotografie. Juist omdat het schrift er niet bij kan komen. Bob Buys Ned. Herv. Kerk Beroepen te Langerak en te Benthuizen J. T. Cazander, kand. te Gameren te Sneek (als pred. voor bijz. werkz. 'orïdèr de Vrijz. Herv.) R. van 't Lindenhöüt-te Wasperveen. Aangenomen naar Hoogvliet (3de pred. pl.) toez.) K. Verbeek te Hontenisse. Geref. Kerken Beroepen te Bergum (2de pred. pl.) W. Kats te Tiel te Niezijl (Gron.) H. W. Nusselder, kand. te Dinxperlo. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Haamstede-Kerkwerve H. P. Brandsma, kand. te Nieuw-Amsterdam en P. van Zonneveld, kand. te Bussum. Beroepen te Oudekerk a. d. Amstel P. van Zonneveld, kand. te Bussum. Bedankt voor Huizen (N.H.) H. van Leeuwen te Arnhem. Baptisten Gemeenten Beroepen te Almelo M. de Jong te Mun tendam. Evang. Luth. Kerk Beroepen te Stadskanaal J. Happee te Groede (Z.)te Enschede R. Reiling te Rotterdam. Gerepatrieerd Dezer dagen is in ons land aangekomen ds. P. J. Luyendijk, die meer dan 27 jaar in Indonesië heeft gewerkt, eerst als mis- sionair-predikant en sinds 1951 als docent aan de theologische opleidingsschool op het eiland Sumba. Ds. Luyendijk gaat nu met emeritaat. Advertentie Van Nelle bestellen I Delfzyl bouwt scholen. In Delfzijl zul len zes nieuwe scholen in gebruik worden genomen, namelijk een openbare en een chr. ulo-school, een lagere school voor christelijk volksonderwijs, een chr. lagere school, een grote werkplaatsenvleugel van de chr. lagere technische school en een christelijke landbouwschool. Met de bouw van een nieuwe openbare lagere school zal binnenkort worden begonnen. Een gym- nastiekgebouw voor scholen en verenigin gen is reeds in aanbouw. Advertentie Van Nelle bestellen Nou, 't was geen wonder, dal ze geschrokken waren. Want daar was plotseling bij hen een heel vreemd wezen opgedoken! Wat het was, wisten ze niet. Zo'n dier hadden ze nog nooit gezien. Een lang lichaam met korte pootjes en armen, en daarop een nijdige kop. „Zie je welik dacht het al!", zuchtte Toka, het paardje. „We zijn op het eiland van de kwaadaardige Pomaradja's te land gekomen!" Het vreemde wezen kwam briesend op hen toe, met een speer dreigend vooruit gestoken 9192 De Duitse toeristenstroom naar het eiland Walcheren wordt steeds omvang rijker. Vooral Domburg wordt over stroomd en er zijn nu reeds meer Duitse gasten dan de badplaats aan inwoners (1425) telt. Vorig jaar bezochten drieduizend Duit sers Domburg. Men rekent dit jaar op vijfduizend. Het is alles Duits wat in Domburg de klok slaat. Overal wordt Duits gespro ken, er wordt in marken gerekend. Het aantal Nederlanders, Belgen en Engelsen is intussen sterk teruggelopen. Thans zijn van elke vier badgasten er drie afkomstig uit het land van Adenauer. Sinds de Duitse invasie drie jaar gele den begon, zijn de prijzen met sprongen gestegen. Voor een heel gewoon gemeu bileerd woonhuisje zonder pension wordt gemiddeld zevenhonderd gulden per maand gevraagd. Er zijn huisjes die meer dan 1200 gulden per maand opbren gen. Ook de badhokjes zijn in prijs ver hoogd van 55 tot 70 gulden per maand en voor vlees en groenten betaalt men aan merkelijk meer dan in de Zeeuwse ste den. Algemeen bekend is het verhaal van een predikant, die schrok van een huur prijs van 500 gulden voor een kamertje en een piepklein slaapvertrekje. Hij wilde nog even verder in het dorp kijken en de verhuurder beloofde de kamers nóg een uurtje vast te houden. Intussen kwam er een Duitser, die 600 gulden bood en die, toen de huurbaas weifelde, tot 700 gulden ging. Toen de predikant terugkwam omdat hij nergens goedkoper terechtkon, had de Duitser zich al breeduit geïnstalleerd. „Ja dominee", zei de verhuurder glim lachend, „zaken zijn zaken en zo'n buiten kansje kan ik toch niet voor een afspraak je laten schieten" - «of» W 'U-' Advertentie de nieuwe broodbelegging volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. 61. Hij wierp een blik op Alderson en zag tot zijn blijde verbazing, dat zijn lippen niet rilden en zijn hand niet beefde. „De begrafenis zal om twee uur plaats hebben", zei Alderson op vastberaden, grimmige toon. De woor den waren een toegeworpen handschoen, een onmis kenbare uitdaging. Shaw bracht zijn zakdoek aan zijn lippen alsof hij de onverstoorbaarheid van zijn uit drukkingsloos gelaatsmasker steun wilde geven. „Op het St. Martins kerkhof?" „Ja". „Juist", zei Shaw, zachtjes zijn keel schrapend. „Misschien was ik niet goed ingelicht. Toen ik de op gave van de kerkdiensten nakeek zag ik, dat er om twee uur een huwelijksplechtigheid was". Ondanks de moeite, die hij zich gaf om niet aldoor Aldersons gezicht gade te blijven slaan, kon Don Walling zich niet weerhouden even tersluiks naar hem te kij ken. Hij wist uit wat er onderweg in de auto gezegd was, dat Alderson de kerklijst niet gecontroleerd had, omdat hij dit juist genoemd had als een der dingen die nog gedaan moesten worden. Hij zag nu. dat Al derson in een moeilijk parket geraakt was en voelde de behoefde iets te zeggen dat hem een ogenblik de gelegenheid zou geven zich te herstellen. Plet enige wat hem inviel was, dat het tijdstip van de begrafe nis geen kwestie was, waarover men zich zo druk behoefde te maken, maar dit kon hij niet meer te ber de brengen, omdat Alderson er een ernstig geschil punt van gemaakt had. „Daar kan bij de kerk misschien nog iets aan ge daan worden", zei Alderson eindelijk. „Misschien," gaf Shaw minzaam toe. „Er was ech ter nog een ander punt dat ik in mijn hoofd had. Ik geloof, dat ik het niet mis heb, als ik aanneem, dat het grootste deel van de oudere fabrieksarbeiders juist degenen, die de begrafenis graag zullen 'bijwo nen tot de ploeg behoren die van zeven tot drie uur werkt. Als we de begrafenis op half vijf zetten, maken we het hun mogelijk aanwezig te zijn." „Dat maakt geen verschil," snauwde Alderson. „De fabriek is toch gesloten." „De hele dag?" vroeg Shaw poeslief. „Ja, de hele dag!" Walling had getracht Aldersons's blik op te vangen, voordat hij antwoordde, maar diens woede had hem zo snel doen antwoorden, dat hij niets gemerkt had van de val waar hij inliep. Een paar maanden gele den was de voorzitter van de fabrieksvakbond gestor ven en de vice-voorzitter, Max Hartzell, had zich toen populair willen maken. Hij had voorgesteld, dat de dag van de begrafenis een betaalde vrije dag zou zijn voor het gezamenlijke personeel van alle fabrie ken. Nu was de kwestie van betaalde vrije dagen een van de moeilijkste puzzles geweest bij het opstellen van de arbeidsvoorwaarden, en Avery Bullard, die nog meer toegeven beu was, had de vrije dag gewei gerd. Hartzell had de kwestie toen voor de algemene bond gebracht en alle gevoels-elementen die er in za ten tot het uiterste uitgebuit. Bijna had hij een staking veroorzaakt. De staking was ten slotte afgewend, maar Alderson had dienen te beseffen wat Shaw kenne lijk wel deed dat er toen een precedent was ge schapen, dat nu niet meer genegeerd kon worden zon der het gevaar voor nieuwe ernstige moeilijkheden. „Met het oog op de situatie in de bond.." begon Walling, en zweeg dan verder, hopend dat hiermee Alderson's geheugen voldoende opgefrist had. Alderson scheen hem niet gehoord te hebben. Hij stond Shaw aan te staren, stijf van woede. „Ik ver onderstel, dat jij dacht aan het geld, dat het zou gaan kosten?" „Niet in de eerste plaaats," legde Shaw onverschil lig uit. „Ik ging meer uit van hetgeen Don zo juist opmerkte, hoewel jij ook groot gelijk hebt, Fred, door naar voren te brengen, dat de kosten ook niet over het hoofd gezien mogen worden. Ik herinner mij ten minste dat Mr. Bullard indertijd de aandacht van de bond er op vestigde, dat een vrije dag met doorbe taling van loon de maatschappij ongeveer zeven-en- tachtig duizend dollar zou kosten. Dat wil zeggen vóór de laatste loonsverhoging. Op het ogenblik zal dat cijfer nog wat hoger uitkomen." „Dacht ik het niet," zei Alderson, schijnbaar zonder zin. Walling kon een gevoel van bewondering voor Shaw ondanks zijn tegenzin daartegen niet onderdruk ken voor de wijze waarop deze zijn gezichtsuitdruk king in bedwang hield, zodat niet het minste te be merken viel van de ergeimis waaraan hij ten prooi moest wezen. „Ik herinner mij bovendien," ging Shaw voort, „het argument van Mr. Bullard, nl. dat een betaalde vrije dag niet bepaald als een rouwdag beschouwd kan wor den, omdat er meer hun vertier in het Joyland-Park zullen zoeken dan dat er naar de begrafenis zullen komen." In zijn verbeelding zag Walling het luchtrad weer en hoorde hij het gelach en gegil. Shaw had gelijk. Zo'n vrije dag zou geen rouwdag zijn, maar een feestdag. En de kosten daarvan zouden absoluut niet verantwoord zijn. Bovendien zou het weer aanleiding geven tot een heel wespennest van kwesties met de bond. Wat was er aan de hand met Alderson? Zag hij dat niet in? Het was te begrijpen, dat hij daar van te voren niet aan gedacht had, maar nu was er toch maar één mogelijkheid. Daartoe had Shaw dan ook reeds besloten. Voor Alderson bleef niets anders over dan daarmee akkoord te gaan, maar het was duidelijk, dat hij daar geen zin in had. Hij zag er uit of hij met geweld zijn adem inhield en zijn gezicht kreeg langzaam een purperen kleur. „Dan is er nog een overweging," ging Shaw weer voort. „Wellicht van ondergeschikt belang, maar toch zou er rekening mee gehouden kunnen worden. Het uur van half vijf is juist zeer geschikt om de jaar beurs in Chicago stop te zetten gedurende de plech tigheid." Walling balde zijn vuisten. Het woord „geschikt" was slecht gekozen en hij wou, dat Shaw het niet ge bezigd had. Het gaf zijn bedoeling duidelijk genoeg weer, maar de woede, die Aldersons's geest al in dé war gebracht had, zou er nog maar door worden aan gewakkerd. „Geschikt?" vroeg Alderson met bijtende scherpte. „Dat kenmerkt je hele houding tegenover alles, Shaw Bullard's dood zo geschikt te maken als 't maar kan voor jezelf! Ik denk, dat je nog wel tot an dere gedachten zult komen omtrent deze aangelegen heid." (Wordt vervolgd) Ikonenkunst. Prof. dr. P. J. G. A. Hendrix, hoogleraar in de geschiedenis der Grieks Orthodoxe Cultuur te Leiden, zal op vrijdag 24 juli, des avonds om 8.15 uur ïn de Agnietenkapel van het Centraal Mu seum, Agnietenstraat 1 te Utrecht een lezing houden, over: „Ikonen als uitdruk king van het liturgisch mysterium der Kerk". Advertentie Van Nelle bestellen I Concertgebouw: Vandaag 14.30 uur: Kin dervoorstelling „Sneeuwwitje en de zeven dwergen". Grote Kerk: Vandaag 20 en vrijdag 11.30 uur: Beiaardconcert door Arie Peters. BIOSCOPEN Cinema Palace: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Jerry als babysitter", alle leeftijden. Vrij dag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Circusparade", alle leeftijden. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Donald Duck en zijn vriendjes". Frans Halstheater: Vandaag 19 en 21.15 uur: ,,'n Slippertje naar de maan", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.30, 19 en 21.15 uur, maandag 14.30, 19 en 21.15 uur, dinsdag 14.30 en 20 uur, woensdag en donderdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „De zoon van de kalief", 14 jaar. Lido Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Boemelstudenten", alle leeftijden. Vrijdag tot en met donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich, hier bleib' ich", alle leeftijden. Zaterdag 23.30 uur: „Huis onder verdenking", 18 jaar. Zondag 11 uur: „Lo pen of'liften", alle leeftijden. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: Rusty en de vluchteling", alle leef tijden. Luxor Theater: Vandaag 20 uur, vrijdag en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14 en 20 uur: „Les Tri- cheurs", 18 jaar. Dagelijks tot en met don derdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Sjors van de rebellenclub". Minerva Theater: Vandaag 20.15 uur: „De zevende sluier", 14 jaar. Vrijdag tot en met donderdag 19.30 uur: „De tien ge boden", alle leeftijden. Vrijdag en zaterdag 14.30 uur, zondag 14 en 16.15 uur en maan dag tot en met donderdag 14.30 uur: „Lau rel en Hardy bij de luchtbescherming", alle leeftijden. Rembrandt Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Der lachende Vagabund", alle leef tijden. Vrijdag tot en rnet donderdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De nacht vóór de première", alle leeftijden. Dagelijks tot en met donderdag (behalve zondag) 10.30 uur: „Snowfire", alle leeftijden. Zondag 11 uur: „De verovering van de Mount Everest". Roxy Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: ..Het laatste duel", 14 jaar. Vrijdag en za terdag 14.30, 19 en 21.15 uur en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De genadeloze wre ker", 14 jaar. Maandag tot en met donder dag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Vijf helse uren", 14 jaar. Studio Theater: Vandaag 19 en 21.15 uur: „Old Yeller", alle leeftijden. Vrijdag en za terdag 14.15, 19 en 21.15 uur, zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en maandag tot en met donderdag 14.15, 19 en 21.15 uur: „Je kunt 't toch niet meenemen", alle leeftij den. Dagelijks tot en met donderdag (be halve zondag) 10.30 uur: „Donald Duck, Stan Laurel en Oliver Hardy, Charlie Chaplin en Our Gang klucht". Zondag 11 uur; „Paradijs onder de horizon", alle leeftijden. Theater Monopole (Zandvoort): Vandaag 19 en 21.15 uur: „Hier bin ich, hier bleib' ich", alle leeftijden. Vrijdag 19 en 21.15 uur: ,,'n Echte Parisienne", 18 jaar. Zater dag 20 uur: „The bridge on the river Kwai", 14 jaar. Zondag 19 en 21.15 uur: „Drie Franse katjes", 18 jaar. Maandag 19 en 21.15 uur: „Wien bleibt Wien", alle leef tijden. Dinsdag 19 en 21.15 uur: „Wien bleibt Wien", alle leeftijden. Dinsdag 19 en 21.15 uur: „So lange du da bist", 14 jaar. Woensdag 19 en 21.15 uur: „De Lord, de Lady en de butler", alle leeftijden. Don derdag 19 en 21.15 uur: „De vrolijke va gebond", alle leeftijden. Bij slecht weer: Vrijdag tot en mét donderdag 14.30 uur: De nieuwe avonturen van Dik Trom", alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Bloemenheuvel (Blocmendaal): Tot 2 augustus dagelijks van 1017 uur en zon dags van 14—17 uur: Expositie Tinholt- verzameling. Frans Halsmuseum: Tot 30 juli op werkdagen van 1017 en zondags van 1317 uur: Expositie „Haarlems Zilver". Grote Kerk (Kerskapel): Dagelijks be halve zondags, van 917 uur: Expositie archiefstukken Grote of St. Bavokerk. In 't Goede Uur: (Korte Houtstraat 1): Tot 1 augustus dagelijks van 1022 uur: Expositie Nico Molenkamp. DIVERSEN Vleeshal: Dagelijks (behalve zaterdag en zondags) 14.30 uur: Poppentheater Jan Nelissen. Advertentie Van Nelle bestellen

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7