ACHT KRUISJES School in huiskamer „Teenager Shirley" Natu-raLai Opvoering van Bredero's „De Klucht van de Koe" en langendijks „De Wiskunstenaars" Regelmaat van de klok! VAKANTIESPELEN PERRY Oooh...wat een verschil! HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Opnieuw auto in Spaarne Examens Programma voor vrijdag Een bijzonder bruidsboeket voor Jeanine Oud Aanstaande zaterdag in Openluchttheater Voetbalsters van DCO speelden gelijk J. v. d. MUI Ook tweede vuurwerk was een groot succes Pracht-foto's, gestoken-scherp en met diepe nuance. Elke foto 'n meesterschot DWR. afdelingskampioen na zege op De Zijl Zeven dagen in en om Haarlem Spaar Si-Si kroonkurken DONDERDAG 23 JULI 1959 ngen Toen woensdagmiddag tegen tweeën een 35-jarige kantoorbediende, die zijn auto aan het Spaarne nabij de Gedempte Oude Gracht in Haarlem had geparkeerd, wilde wegrijden vergiste hij zich in de ver snelling, waardoor de auto pardoes het Spaarne inreed. De 18-jarige mejuffrouw Gerda de Rui ter, die niet ver van de plaats waar het ongeluk gebeurde een auto stond te poet sen, bedacht zich, toen ze het vqertuig in het water zag verdwijnen geen ogenblik, en sprong de auto na. Zij slaagde er na vele pogingen in de voordeur van de auto te forceren, waarna de automobilist door handreiking op hel droge werd gebracht. Een uur later kon de auto uit het water worden gehaald. Advertentie Nieuwe ontdekking helpt in de hele wereld lijders aan hard nekkige verstopping. Dank zij een nieuwe ontdekking is het nu niet meer nodig telkens opnieuw weer hardnekkige verstopping teverheipen met een min of meer drastisch werkend laxeer middel. Natu-raLax herstelt de natuurlijke regelmaatdag in dag uit! Ideaal voor hen die buitens huis werken of op reis zijn, maar ook voor kinderen, bedlegerigen, enz. ,de regelmaat van de klok Een uitkomst bij hardnekkige verstopping. 60 tabl. f 1.3S Haarlem. Geslaagd zijn bij de hoofdakie-exa- niens voor de gehele akte: de dames M. C. M. van Koert, Beverwijk: Z. G. Klap. Zandvoorl; L. H. P. Wijngaarden, Santpoort en M. Dinger. Amster dam, en de heren G. G. Gort/.ak, Amsterdam; H. Boddekc, Amersfoort: R. Buser, Haarlem; ,1. Fijn- heer, Den Helder: F. M. Dirksen, Zaandijk; H. Lous, Den Burg (T.>; G. T. M. Buitenhof, Haar lem; J. Feenstra, Zwanenburg: E. Beumcr, Vo- lendam. Voor gedeelte A: de heer J. Tol. Vo- lcnóam. Voor gedeelte B: mevr. N. Fijnheer- Rotgans en mej. H. J. W. M. Fleskens, Amster dam; mej. M. B. Nieuweboer. Wervershoof; mej. E. v. Gorcum. Amstelveen en de heer J. Ph. Hub- belmeyer, Den Haag. Haarlem. Aan de Chr. opleidingsschool voor kleuterleidsters te Haarlem zijn voor het staats examen kleuterleidster geslaagd: de dames M. Loene. W. van Luipen, N. van Meesche, T. Stroes, E. de Vries, L. Wever. C. Solinger, M. Romkes, allen te Haarlem: F. Borkent, M. v. d. Schatte Olivier. Heemstede: N. Baartman. Haarl.meer: K. Hoogvorst. Beverwijk; I. Huizinga, D. Peeneman, A. van Slooien. Velsen; L. Rinkema, M. van der Zwaard, Aalsmeer; J. Seis. Hillegom; A. Uittcn- bogaard. Lisse; E. van Veelen, Zandvoort, Afge wezen twee kandidaten. Voor het staatsexamen hoofdleidstrr slaagden de dames F. de Boer. J. Brants, Z. Duba, A. Hart, R. de Jong. G.Spaans, allen te Haarlem; L. Kerk- man, Zandvoort; J. Ligtenberg, Lisse; J. Roobol en J. Streefland, Velsen. Afgewezen twee kand. Haarlem. Woensdag zijn te Haarlem geslaagd voor het middenstandsexamen: L. L. Kuipers- Van Keulen, W. P. C. Kuvener, L. A. M. H. La- mars, G. M. Lammers, H. J. Lammers, C. Langc- veld. L. Leen, J. J. de Leeuw, G. F. Lewis, J. C. Lieleton, H. Limburg, A. Link, jkvr. A. Strick van Linsdhoten. J. M. Lips, F. M. Lommerse, J. Lootsma, F. H. Lubbers*.G. H. v. d.'Maarl. J. B. Meinders. J. G. N. Mens. H. Merbis. C. J. Merts, G. Messink. M. Me'.horst, J. E. v. d. Meulen. G. v, d. Meij. M. Meijer, L. Meijers, G. P. de Mik, J. C. Molenaars. J. H. Molenberg, W. A. G. Mon- shouwer, J. F. de Mooy, E. F. M. v. d. Nes. W. Nierkes, R. A. van Nieuwenhoven, J. van Nieu- wenhuyzen, H. Nijland. R. Oolders. P. L. Nelis, J. T. Nelis, M. Ooms. W. J. Ooms, J. C. Ouwe band. J. Panman, M. E. L. Pauwels. P. J. Peters, A. J. Peterson, J. H. Pieters. H. Piller, G. M. v. d. Ploeg, M. A. Post, P. A. Prins. M. J. Prudon, A. M M. Pijnakker, A. A. van Pijpen, J. A, Pijpers, J. M. de Quartet, J. M. Raaymakers, H. van Ra- vonzwaaij, E. v. d. Reep, M. M. U. Regoor-Drü- sedow, M. S. van Riessen. E. M. Alberts-Van Riet schoten. H. M. Ris. A. F. M. van Roode. R. A. van Roode. H. M. C. van Rooden. A. .1. Rooyers. H. J. Ros, W Rosenbart, A. J. Rutte. geëxami neerd 88 en afgewezen 14. Amsterdam. Examen Engels m.o.-A: A. Raspe, Utrecht. De winnaars van f 100.- van vorige week waren: P. Geurts, Venlo; W. van de Heyden, Doorn; Mej. T. van Cleef, Tilburg; J. Steen, Ommen; G. Luytjes. Moor drecht; van f 1000.-: A. Luyben, Tilburg. vruchtenlimonade gevitaliseerd Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin: Speeltuin Zaanenoord, Zaanenstraat: Spel op eigen tuin. Speeltuin Don Bosco, Phoenixstraat: Spelen op de tuin. 's Middags 2 uur: filmvoorstelling. Speeltuin IS'oordervrcugd, Ambacht- straat: Spelen op de speeltuin. De Haarlemmers hebben nu beslag ge legd op de kampioenstitel, waardoor zij bij de hergroepering van de Zomercompetitie in de tweede klasse blijven. De wedstrijd DWR-Haarlem werd ge speeld voor de derde klasse dames afde ling C. Gita Hellingman bracht Haarlem op 0-1, waarna een jongeman door gebruik van een fluit verwarring stichtte. DWR herstelde zich snel en Gerda Drogtrop schoot in. In de tweede helft vergrootte Nel Goed hart de Haarlem-voorsprong tot 4-1, waar na Gita Hellingman er 5-1 van maakte. In de zweminrichting aan de Kleverlaan in Haarlem verloor DWT in de eerste klas se dames met 2-1 van RDZ. Er werd zwaar gespeeld. In de tweede helft bracht mevr. Hendriks met een vei' schot de stand op 0-1, waarna Paula van Bruggen (DWT) een strafworp miste. Uit een doelworsteling bracht mevr. Hendriks de RDZ-voorsprong op 2-0. Paula van Bruggen scoorde tegen, maar verder kwam DWT niet. Voor de tweede klasse B kwamen de heren van DWT uit tegen De Vest. Het werd een vlotte partij, waarin Luttikhui- zen voor een 2-0 stand zorgde. Nog voor het ingaan van de rust hadden de gasten de achterstand weggewerkt. Na rust ging het erg rommelig toe. Moolenaar speelde DWT wederom de leiding in handen en bracht kort daarna uit. een voorzet van Roozekrans de DWT-voorsprong op 4-2 Tenslotte maakte Fons Roozekrans het vijftal doelpunten voor DWT vol. Ook het tweede vuurwerk in dit seizoen, dat stichting „Touring Zandvoort" woens dagavond op het strand voor de Rotonde in Zandvoort badgasten en inwoners aan bood, bracht een enorm aantal mensen op de been. Duizenden belangstellenden had den zich langs de boulevard geschaard om te genieten van het pyrotechnisch festijn. Er viel ook woensdagavond weer bijzon der fraai vuurwerk te bewonderen, kleu- renbundels van wijd over strand en zee uitwaaierend licht zetten onophoudelijk de omgeving in een fantastische gloed. Er was voorts een fraaie waterval van fel magnesiumlicht. Het gigantische slot stuk: „Tot 29 juli" (de datum van het vol gende vuurwerk) omgeven door lichtfon teinen en daverende kanonnades was een bijzonder geslaagd sluitstuk. Zaterdag gaat mejuffrouw Jeanine Oud uit de Prins Mauritslaan in Haarlem trou wen met luitenant-ter-zee Robert Krijger van de Koninklijke Nederlandse Marine. Als mejuffrouw Jeanine zaterdag haar ouderlijk huis gaat verlaten, zal ze een héél bijzonder bruidsboeket bij zich dra gen, een boeket, dat werd samengesteld uit zeer zeldzame uit Zuid-Afrika afkom stige bloemen, namelijk uit „Silver leaves" en „Blushing brides". Jeanine Oud heeft dit te danken aan het feit, dat ze verleden jaar tijdens een verblijf in Zuid-Afrika, een cursus op een bloemis- tenschool volgde. Haar lerares die van haar voorgenomen huwelijk hoorde, be sloot Jeanine namelijk een boeket van haar lievelingsbloemen te sturen. „Blush ing bride" behoort tot de Protea-familie en komt alleen nog maar in Zuid-Afrika voor. De bloem wordt beschermd en mag dus door niemand zomaar worden geplukt. Jeanine's lerares, die een groot huis be woond aan de rand van de Tafelberg, heeft deze prachtige ivoorwitachtige-roze blomen in haar tuin staan. En zij vond de KLM bereid een boeket ervan aan Jea nine te sturen. Om een goede overtocht te garanderen zette men de stelen van de bloemen in een uitgeholde aardappel, gevuld met water. En daarmee zal een overgelukkige Jeanine zaterdag naar het stadhuis gaan, met een boeket van haar lievelingsbloemen, „Blushing Brides", of zoals ze ook wel genoemd worden „Trots van Franshoek". Advertentie Voor ieder een passend RIJWIEL of BROMMER Gazelle - Magneet - HMW - Solex enz. Gcd. Oude Gracht 102 - Tel. 14361 A drertenUe In Engeland Het dames-voetbalteam van DCO heeft in York (Engeland) gelijk gespeeld tegen de Corinthian Ladies (33). Voor de rust scoorden Nel de Werker en Cobie Kalten, na de hervatting deed Cobie Kalten de Engelse voorsprong teniet (33). Er waren 11.000 toeschouwers bij deze spannende wedstrijd. Hongaarse dienst. Zondagmiddag om drie uur wordt in de kapel van de Grote Kerk te Haarlem een Hongaarse dienst ge houden. BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE GETROUWD: A. Th. J. Wesseling en M. C. Kemp; A. A. Koopman en J. M. Bosma; J. W. van der Vooren en A. C. Tesselaar; B. A. Hekkers en S. Koppen; R. Meijer en M. J. C. van Drimmelen; D. van Leijden en A. M. van Erk; J. Vreeken en B. G. N. Meijer. GEBOREN: Josephine Marie, dr. v.: F. H. Schadee en B. Huurman; Saskia, dr. v.: R. de Vries en E. Hazevoet; Antonius Pe trus Maria, zn. v.: P. A. M. van der Weij- den en W. H. M. van den Berg; Henricus Wilhelmus, zn. v.: H. J. van Assema en W. J. Höcker; Theodoor Christiaan Joan nes, zn. v.: J. L. Turlings en M. L. Custers. OVERLEDEN: Mevr. I. van Honschooten- Duives, 84 jr; I. J. O. von der Möhlen, 71 jr; Advertentie Inkoop - Verkoop - Ruilen - Huurkoop Radio's Bandrecorders - Pick-ups Gram.platen - T.V. - enz. onder garantie. AMSTERDAMSTRAAT 20 - 22 - TEL. 17601 IN HET OPENLUCHTTHEATER te Bloemendaal zal aanstaande zaterdag, 25 juli, een tweetal oud-Nederlandse kluchten worden opgevoerd door ,,De Wyngaertranckcn". de in 1503 opgerichte „camcr van rethoryea" die door het initiatief van de Haarlemmer Jan Kraakman wellicht een nieuwe bloeiperiode tegemoet gaat. Kraakman heeft de regie van de beide stukken, „De klucht van de koe" van Gerbrand Adriaenszoon Bredero en „De wiskunstenaars" van Pieter Langendijk. „Wederzijds Huwelijksbedrog", „Don Qui- chot of de bryiloft van Camacho" en zijn „Krelis Louwen" worden nog regelmatig en met groot succes door het beroepstoneel gespeeld. Ook de „Wiskunstenaars" is een popu lair gebleven eenakter waarvan vooral dt intrige de nieuwsgierigheid blijft prikke len; het isyvol levendige toneeltjes en ko mische effecten. Langendijk heeft de „Wis kunstenaars" geschreven om ,,'t ijdele ge baar en waanwijsheid van winderige zot ten" te „roskammen". Zoals Bredero de spot drijft met de „re- denrijekers" zo doet Langendijk met de kwasi geleerdheid uit zijn dagen. De klucht van Langendijk, eveneens onder regie van Jan Kraakman, zal worden gespeeld in dezelfde bezetting als tijdens het Nationaal Landjuweel: Nelliette Vis-Mooy, Alie Boll- Kooper, Ria Brok, Arie Mourik, Henk Boeré, Guus Boersma, Dick Stevens, Jan Icas van Dijk, Wim de Ree, Jan W. van de Ven en Thijs Viehof. In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem speelde DWR de laatste wed strijd voor de tweede klasse afdeling E tegen De Zijl uil Leiden, dat de tweede plaats op de ranglijst bezet. Na een snelle uitval verkregen de Leidenaren de leiding, maar Fred de Bruyn maakte gelijk. In de tweede helft werd de strijd in hoog tempo voortgezet. Fred de Bruyn en Hans Wijn- veld brachten toen de DWR-over winning op 3-1. „De klucht van de koe" uit 1612 is een hekeling van bombastische romantiek en oneigen taalgebruik. Het stvjk werd anaer- halve maand geleden weer voor hel eerst sinds vijftig jaar opgevoerd in de Haar lemse Doelen ter gelegenheid van het con gres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het stuk ivordt zaterdag in dezelfde bezetting opgevoerd, namelijk met Arie Mourik als de gauwdief, Guus Boers ma als de losbol, Rein Bloem als de boer Alie Boll-Kooper als de waardin en Willy Kruyver (travesti) als ,,'t Seuntje". Na de pauze wordt opgevoerd „De wis kunstenaars" van Pieter Langendijk. Het stuk is een eeuw jonger dan dat van Bre dero; hét werd namelijk in 1715 geschre ven. „De wiskunstenaar»" werd ter gele genheid van de akademische openingszit ting van het Nationaal Landjuweel 1956- 1957 in het kader van de Pieter Langen- dijkherdenking opgevoerd in de Graven- zaal van het stadhuis. Pieter Langendijk is wel de belangrijk ste blijspeldichter die Nederland sedert Hooft, Huygens en Bredero gehad heeft. In de achttiende eeuw noemde men hem de Hollandse Molière, zoals Goldoni de Italiaanse Molière genoemd werd. Zijn mevrouw Van Wijk behalve de leesborden en dozen met lettertjes ook grote albums liggen. Van iedere letter klank heeft ze namelijk een plakboek ontworpen. Aan de hand van plaatjes en foto's kunnen de leerlingen dan makkelijker de woorden le ren. In het boek van de letter V,zien we bijvoorbeeld kiek jes van vliegtuigen, vissen, vogels enz. Eerst moeten de kinderen de plaatjes goed bekijken, dan het door me vrouw Van Wijk bijbehoren de woord met hun vinger na trekken, en dan moeten ze het zelf gaan schrijven. Meestal lukt dat, vrij vlug. Vaak blijkt-hier dus uit, dat de kinderen het wel degelijk kunnen leren, alleen wat langzamer en niet op de schoolse manier. Mevrouw van Wijk zoekt altijd naar nieuw en zo ori gineel mogelijk materiaal. Zo heeft ze in Nice ze is net van vakantie terug een spel gekocht, waarbij op foto's van huizen, beesten en allerlei andere dingen, enkele belangrijke details ohtbre- ken. Zo mist het huis het dak, de vogel zijn poot en de bloem haar steel. Het kind moet nu door middel 'van bij- ZEVEN JAAR geleden is mevrouw J. van WijkEriks uit de Bijweglaan in Benne- brock begonnen met het ge ven van bijlessen. Meestal waren het leerlingen van het lyceum die ze hielp bij hun overgang of bij de voorbe reiding van hun eindexamen. Maar na een jaar is ze er weer mee opgehauden, want eigenlijk vond ze het maar „lapwerk". Mevrouw Van Wijk wilde iets anders gaan doen, iets dat haar bezig zou houden. En een paar maan den later, toen ze met een groep pedagogen, psycholo gen en onderwijzers een ex cursie door Nederland maak te langs verschillende inrich tingen voor gehandcapte kin deren, heeft ze dat werk ge vonden. Want van die dag aan heeft ze lessen gegeven aan kinderen, die ondanks hun vaak normale intelligen tie niet kunnen rekenen, lezen of schrijven, kinderen die op een gewone lagere school niet mee kunnen ko men en te intelligent zijn voor een b.l.o.-school. Mevrouw Van Wijk vertelt ons wa( de oorzaak kan zijn, dat een leerling niet goed kan lezen. Vaak is het kind als het naar de lagere school gaat, nog niet rijP genoeg om de leerstof te kunnen ver werken. In het begin wordt dat niet meteen duidelijk. Pas een paar maanden later, als de klas boekjes begint te lezen, blijkt dat de betrokken leerling helemaal niet mee kan, steeds blijft steken en over eik woord valt. Bij de eferstelessen heeft zo'n kind meestal maar wat zitten dro men en de helft is langs hem heengegaan. Als de hele klas dus al leest, worstelt dit kind nog met de allereerste begin selen. Plet kind wordt daar door meestal overstuur, durft haast geen mond meer open te doen, en raakt hoe langer hoe meer achter. Het gevolg is dat het blijft zitten. Dit geldt natuurlijk niet alleen voor de kinderen die niet of heel moeilijk kunnen lezen. Ook een kind dat niet kan rekenen of schrijven, komt voor dezelfde moeilijk heden te staan, moeilijkheden die mevrouw Van Wijk meestal prachtig weet op te lossen. Als de kinderen bij me vrouw Van Wijk komen zijn ze vaak wat bang en durven niets te zeggen. Maar zij weet hen in haar gezellige kamer die niets van een school lokaal heef' en met haar rustige stem direct op hun gemak te stellen. Ieder kind neemt ze even apart. Ze heeft nu al vijfentwintig leerlin gen. in- de toekomst komen er nog elf bij. Mevrouw Van Wijk werkt niet volgens een bepaald systeem. Bij ieder kind moet ze vaak een an dere manier van werken toe passen. In haar kasten heeft de stichting „Het Enschedé- fonds", regent van het Vrou wen- en St. Antoniegast- huishofje en plaatsvervan gend bestuurslid van de Sociale Raad (Armenraad). Verder was hij voorzitter van de afdeling onroerende goe deren van de Raad van Rechtsherstel en commissaris van de Nutsspaarbank. Deze laatste functie legde hij neer aan het eind van 1956, nadat hij een kwarteeuw zijn dien sten belangeloos aan de spaarbank had bewezen. De zilveren erepenning van de Nederlandse Spaarbankbond werd hem uitgereikt als be wijs van grote waardering. Nadat hij het notariaat vaarwel had gezegd gaf de heer Wildschut successieve lijk ook zijn andere functies op. „Ik wil mijn roem niet overleven. Anders zou men kunnen zeggen: „Die oude sok wil er maar niet mee ophouden", schertst hij. Nu rust hij uit van een druk en welbesteed leven. Twee keer per dag wandelt hij de Hout in en maakt een praatje met de oppasser van de hertenkamp. Hij houdt van de natuur, vooral van vogels. Hij wil weer gaan fietsen. Waarom niet? Zijn gezicht en gehoor zijn nog goed. En zijn charmante echtge note vertelt over de kinderen en over de vreugde die het bezit van acht kleinkinderen haar en haar man verschaft. „Hij is 'n ideale grootvader", zegt ze met overtuiging. Voor wie op de grote dag het huis aan de Dreef willen bezoeken: de heer jsn me vrouw Wildschut zijn in ieder geval des middags tus sen half vier en vijf uur thuis. van overtuigd dat ze het echt goed doet, steeds weer vraagt ze „Vindt u het nou heus wel leuk". En als wij dat dan bevestigen lachen die blauwe ogen weer. Sihley is dan echt blij. Ook Shirley's jongere zusje Bettie heeft een grap pig stemmetje. Mevrouw Zwerus roept ook haar even binnen. En dan zingen de twee Zwerus-zusjes als be sluit tezamen nog een liedje. Deze Shirley en Bettie zijn twee vrolijke Haarlemse meisjes waar men beslist nog meer van zal horen. Advertentie Elke werkdag f 100.— Elke zaterdag f 1000.— Hoofdprijs f 30.000.— Vraag uw leverancier om inlichtin gen over deze Si-Si wedstrijd. DE HAARLEMSE oud notaris J. Wildschut hoopt vrijdag 24 juli zijn tachtig ste verjaardag te vieren. Sinds deze bekende en ge achte ingezetene van onze stad zich vier jaar geleden uit het notariële leven te rugtrok woont hij met zijn echtgenote aan de Dreef. Bij het raam leest hij wat of kijkt hij naar het verkeer dat voorbij trekt tegen het steeds wisselende decor van wandelende en op bankjes zittende mensen en spelende kinderen in dit deel van de Haarlemmerhout. Hij geniet van de avond van zijn leven na al het werk en de veel zijdige activiteit op maat schappelijk gebied. Tachtig jaar geleden werd de heer Wildschut in het landelijke Jisp geboren. In 1902 werd hij kandidaat notaris en op 8 mei 1916 ves tigde hij zich in Haarlem als notaris als opvolger van de heer U. J. K. Versfelt. Negen endertig jaar lang werkte de heer Wildschut in onze stad, op de eerste anderhalf jaar na in zijn kantoor aan de Koninginneweg. Naast het notariaat vervulde hij tal rijke functies in het maat schappelijk leven. Dertig jaar was hij hoofdbestuurslid van de voogdijvereniging „Tot Steun", hij was voorzitter van de afdeling Haarlem van de Vereniging tot verbete ring van het lot der blinden in Nederland, secretaris van behorende plaatjes de ont brekende details bij het juis te voorwerp aanbrengen. „Dit werkje is beslist ge schikt voor vele van mijn leerlingen", vertelt mevrouw Van Wijk, die van haar werk houdt en er voorlopig niet over denk', mee op te houden. Dat betekent uiteraard een groot geluk voor vele kin deren uit Haarlem en omge ving. IN DE Bazëllaan iii 'Ha3f= Lern woont een fragile dertienjarig meisje. Haar donkerblonde haar is heel kort geknipt. Haar licht blauwe ogen lachen. Shirley Zwerus heet ze. Tot voor kort kenden nog niet zoveel mensen Shirley. Maar sinds ze ruim twee weken geleden tot dé Nederlandse „teen ager" werd gekozen, kijkt haast iedereen op straat haar aan en kinderen roepen „Hé daaag Shirley!" Voor Shirley is deze ..be titeling" eigenlijk betrekke lijk onverwachts gekomen. Met de heer .J. C. Mol van een grammofoonplatenmaat- schappij uit Heemstede, die na de Duitse teenager Con- ny, een Nederlandse zocht, ging Shirley eerverleden week donderdag naar Hil versum, waar ze haar eerste plaatje maakte. Twee liedjes staan daarop: Jolly joker" en „Teenager melody". Shir ley is voor ons geen on bekende. Twee jaar geleden zochten we haar al eens op. toen ze nog niet in dat. fijne huis aan de Bazëllaan woon de. Ook toen trad Shirley al op. en maakte ze haar tele visiedebuut. Op 8 augustus zal de Haar lemse Shirley weer voor de lenzen staan. Waarschijnlijk zingt ze dan de liedjes van haar pas gemaakte plaatje Maar voor ons heeft ze het al fn de huiskamer gedaan. En weer net als twee jaar geleden wist Shirley ons van haar talent te over tuigen. Zonder schroom ging ze steeds weer achter de piano zitten. Zij speelde en zong Nederlandse, Engelse en Franse liedjes. Soms wist ze niet eens wat ze zong, maar steeds wist ze de juiste intonatie in de tekst te leg gen, waardoor het leek of ze alles begreep. Op de foto's, die bij de familie Zwerus op tafel liggen en die gemaakt werden naar aanleiding van het verschijnen van haar eerste grammofoonplaatje, ziet Shirley er veel ouder uit dan dertien jaar. Haar ge zicht is opgemaakt, ze draagt een prachtige cocktailjurk, die ze niét zoals in een van de ochtendbladen stond en waarover Shirley een beetje kwaad was geleend had. Maar in werkelijkheid is Shirley heel anders. Want als wij haar opzoeken draagt ze gewoon een spijkerbroek en een truitje. Ze speelt op straat. Ze lacht wat verlegen als ze hoort dat er weer iemand van een krant is. Als we vragen of ze ons wat wil voorzingen doet ze het meteen. Maar nooit is ze er-

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 9