Ab Koelemeijer wint als eerste B-klasser de Muggenronde .11.58 uperMadr GESLOTEN ZSJN „De Wijngaertrancken" stelt zich voor in Openluchttheater Alle gehakt is nog geen gehakt Ondanks kleine verschillen weinig veranderingen in klassementen Quiz voor Muggen Automobielbedr. GEBR. H. en F. KIMMAN N.V. 1884 1959 LAPPEN 1.88 5 Winnende ploeg Hartelijke verwelkoming op Richard Holkade Van der Horst won aan Rich. Holkade DCO-dames verloren in Engeland Klassementen Herziening uitbreidingsplan „Kennemerduin" Kort nieuws Examens Bouw van autogarages VAKANTIESPELEN Programma voor dinsdag magervlees-GEHAKT doorregen ALBERT HEIJN SLAGERIJ HAARLEM Houtstraat 99 Burgerlijke Stand van Haarlem MAANDAG 27 JULI 1959 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEM, ZATERDAG Toen de vijfjarige Mary Machielsen zaterdagmiddag op het circuit aan de Richard Holkade Ab Koelemeijer de overwinningskus gaf en Tourbaas Huug van Hulst hem na enige compli menterende woorden een gloednieuwe en brandschone Muggentrui had aangetrokken, betekende dat het officieuze einde van een Muggenronde, die in meer dan één betekenis opmerkelijk genoemd mag worden. In de eerste plaats was het de vijfde Muggenronde, dus eigenlijk een „lustrum, tour", verder voerde een groot deel ervan door het enige echte „bergland", dat wij in ons vlakke landje kennen, zodat de klim mers onder de renners gelegenheid kregen hun kwa liteiten te bewijzen en in de derde plaats is het de eerste Muggenronde, die door een B-klasser is ge- wonnen. Ja, Ab Koelemeijer van het Vondelkwartier 3 slaagde erin zijn Muggentrui, die hij 's mórgens in Bilthoven van Adrie Sypestijn (Indische buurt) had overgenomen, te prolongeren, zodat hij daarmee de winnaar van deze lustrumronde werd. Ook in de algemene rangschikking van de ploegen kwam aan de top geen verandering meer: de Indische buurt-ploeg werd hier overwinnaar, ondanks het feit, dat zij bij de ploegen tijdrit in de Leidse buurtploeg én in de Amsterdamse buurt-ploeg haar meerdere moest erkennen. En zo kon Tourleider Huug van Hulst zijn jongens dan zaterdagmiddag huldigen, onder het aanmoedigend gejuich van de honderden, die de ren ners aan de Richard Holkade kwamen verwelkomen. De heer Van Hulst met zonnebril en witte leiderspet sprak er zijn waardering over uit, dat een B-klasser de ronde had gewonnen en zette de breeduit grijnzende Ab Koelemeijer in de bloemetjes: een prachtige (kunstmatige) lauwertak, geschonken door de vereniging „De Jonge Renner" uit Oosterhout alsmede een grote bos bloemen. Ook de anderen werden niet vergeten en even later reden ook de overwinnaar in het A-klassement, Adrie Sypestijn, en de best geklasseerde Indische buurt-ploeg, bedolven onder bloemen, die door de Haarlemse Sportvereniging „De Kampioen" geschonken waren, hun ererondjes Het officiële einde van de vijfde Mug genronde, die door Limburg en Bra bant is getrokken: de groepsfoto van de winnaars met Haarlems Grote Kerk als achtergrond. Men ziet hier Mug- gentruidrager Ab Koelemeijer, omge ven door de renners van de Indische- buurt-ploeg, die bovenaan de algemene rangschikking voor ploegen eindigde. 's Morgens omstreeks negen uur was men in Bilthoven gestart voor de laatste etappe, die volgens traditie een „wandel etappe" is. Het was prachtig weer en de leiding hoopte dan ook aan het vastge stelde schema te kunnen vasthouden. De verschillen in de klassementen waren ech ter vrij gering, zodat nog van alles kon gebeuren. Van Bilthoven koerste de kara vaan, gezapig trappend, op Utrecht aan. Via de Amsterdamsestraatweg werd naar het noorden gereden en daar bleek weer eens, dat de Haarlemse jeugd wielerronde in de loop van de jaren een naam heeft verkregen, die tot ver buiten Haarlem verbreid is. Langs de gehele route stonden wel duizenden Utrechtenaars de jongens toe te juichen. Vrolijk wuifde men terug en koos welgemoed de richting Breukelen- Loenen. Bij Loenersloot moesten de meca niciens er nog eens aan te pas komen. Bob Rietbergen van de Bomenbuurt~zakte~er onverwachts door het frame van zijn fiets. Ter hoogte van Baambrugge deed één van de jongens opeens sterk herinneren aan het befaamde avontuur van Wim van Est, die eens in de Tour de France een ravijn in reed. Alex van Duijn van de Spaarn- damploeg kwam zó dicht bij het randje van de berm, dat het maar een haartje had gescheeld, of hij maakte een duikeling in de sloot, die langs de weg liep. In Ou derkerk werd rust gehouden en werd te vens het middagmaal gebruikt. Traditie getrouw werd het weer een wedstrijd in veel eten. Eén van de jongens slaagde erin een compleet brood naar binnen te werken. Vele anderen bleven echter maar nauwelijks beneden dit record. Na het eten werd de tocht voortgezet en precies op tijd (kwart over twee) arriveer de de karavaan bij de Nieuwe Brug over het Spaarne. Daar werd rust gehouden en werden de ploegen in gereedheid gebracht voor de ploegentijdrit, die deze Muggen ronde zou afsluiten. DE WACHTENDEN rondom het circuit aan de Richard Holkade kregen in afwach ting van de aankomst van de renners ove rigens genoeg te zien. Eerst werden de traditionele wielerwedstrijden van „De Kampioen" gehouden en daarna kwam de gekostumeerde kinderoptocht voorbij, die v/as georganiseerd door de buurtvereni ging Haarlem-Oost. Voorafgegaan door de drumband „Concordia" trokken de jongens en meisjes op: allen op de meest vermake lijke wijze uitgedost. Tegen drieën kwamen de eerste ploeg leiders op hun bromfietsen de komst van de Muggenkaravaan aankondigen en even later opende de Harmenjans-ploeg de tijd rit, iedere twee minuten gevolgd door een andere ploeg. Na afloop zat „touradministrateur" Ri- nus van Heiningen zenuwachtig te rekenen Advertentie In afwachting van de aankomst der vijf de „Muggenronde" hield de Haarlemse wielerclub „De Kampioen'' in samenwer king met „De Bataaf" uit Halfweg op het parcours aan de Rich. Holkade in Haarlem oost, een wielerwedstrijd voor aspiranten. Winnaar werd de Haarlemmer Jan v. d. Horst. Hij zegevierde in de eindsprint over zijn zes overgebleven makkers. De uitslag luidde: 1. J. v. d. Horst (Kam pioen), de circa 25 kilometer in 47 minuten en 18 seconden: 2. J. Vergers (Kampioen); 3. J. Mathot (Kampioen); 4. J. Hoogland (Bataaf); 5. M. Jansen (Kampioen); 6. R. Helfensteijn (Bataaf); 7. W. Boterman (Ba taaf). om even later aan te kondigen, dat de Leidsebuurt-ploeg de tijdrit in drie minu ten en vijf seconden had gewonnen. Ook tijden voor de ivinnaars van ronde, A- en B-klassement had hij snel uitgerekend, evenals die van de in het algemeen klas sement bovenaan staande Indische buurt- ploeg. De andere uitslagen moesten echter nog even op zich laten wachten. „Wat wilt u? Zestig jongens! Dat kost tijd", aldus de administrateur, die aankondigde, dat hij zou beginnen met zondagmorgen eens lek ker lang uit te slapen. Nu, dat kon nie mand hem kwalijk nemen na zes ver moeiende dagen en nachten. Ook Tourlei der Van Hulst en de ploegleiders waren vermoeid, maar tevens erg tevreden. Te vreden, omdat ook deze vijfde Muggen ronde weer een groot succes is geworden. De ivinnaar van de Muggenronde, Ab Koelemeijer, compleet met Muggentrui en lauwerkrans. Nadat op het laatst nog eens de techni sche ploeg in actie moest komen een ketting was tijdens de ploegentijdrit van de fiets gelopen vertrok de karavaan voor de rondrit door de stad, die eindigde in „Het Baken" aan de Bakenessergracht, waar de G.G. en G.D. de jongens keurde en woog. Bijna allen waren iets aangeko men, waax-uit bleek, dat deze ronde ook op een ander, dan het louter sportieve, ge bied, een succes is geweest. Tijdens de Muggeni-onde is door Truxini iedere dag een sportquiz gehouden voor de deelnemende ploegen, waarvoor een be paalde puntenwaardering werd gegeven. Deze quiz bestond uit vragen betrekking hebbende op sportgebied en stedenkennis van Haarlem. De prijzen bestaan uit waardebonnen van Haarlemse firma's en een aantal jeugd-scrabblespelen. De uitslag is: 1. J. Munk, Transvaalbuurt, 20 punten; 2. E. Roose, Indischebuurt, 18 punten; 3. D. Meijer. Vogelënbuurt, 16 punten; 4. H. v. Huis, Harmen jansbuurt, 12 punten; 5. J. v. d. Weele, Amsterdamse- buurt, 12 punten; 6. L. Minke, Bomen- buurt, 12 punten; 7. B. Klompmaker, Spaarndam, 11 punten; 8. L. Loerakker, Leidsebuurt, 9 punten; 9. H. v. Os, Zuid- ploeg, 8 punten; 10. A. Pieke, Vondelkwar tier, 8 punten. De voetbalsters van DCO hebben hun tweede wedstrijd in Engeland verloren. Corinthian Ladies bleef in de in Leeds voor 12.000 toeschouwers gespeelde match met 5-3 in de meerderheid. De Haarlemse doel punten werden gemaakt door Puck de Bruin (2) en Coby Kalten. De nederlaag was verdiend. De uitslag van de ploegentijdrit (te vens dagploegenklassement) die zater dagmiddag op het circuit van de Ri chard Holkade werd gehouden, luidt: 1. Leidsebuurt 3 min. 5 sec.; 2. Am- sterdamsebuurt 3 min. 5sec.; 3. In dischebuurt 3 min. 9VB sec.; 4. Zuid- ploeg 3 min. 11 3/8 sec.; 5. Transvaal buurt 3 min. II1/-, sec.; 6. Vondelkwar tier 3 min. 12 sec.; 7. Vogelenbuurt 3 min. 122/s sec.; 8. Harmenjansbuurt 3 min. 15 sec.; 9; Bomenbuurt 3 min.'16V-, sec.; en 10. Spaarndam 3 min. 233/-, sec. De einduitslag van het A-klassement luidt: 1. Gé Koeleman (Indischebuurt) 118 pnt.; 2. Adrie Sypestijn (Indische buurt) 116 pnt.; 3. Fred Ausma (Indi schebuurt) 108 pnt.; 4. Henk van Luijck (Vondelkwartier) 106 pnt.; 5. Gé Ekel- mans (Zuidploeg) 105 pnt.; 6. Dick Meijer (Vogelbuurt) 103 pnt.; 7. John Munk (Transvaalbuui-t) 96 pnt.; 8. Dick van Hooi-ik (Vogel en buurt) 95 pnt.; 9. Lex Minke (Bomenbuurt) 86 pnt.; 10. en 11. Leo Loerakker (Leidsebuui-t) en Piet Spaargaren (Leidsebuurt) 82 pnt.; 12. en 13. Dick Rademaker (Spaarn dam) en Jan v. d. Weele (Amsterdam- sebuurt) 81 pnt.; 14. en 15. Hans Jansen (Transvaalbuurt) en R ob Rootlieb (Transvaalbuurt) 79 pnt,.; 16., 17. en 18 Werd v. d. Horst (Leidsebuui-t), Bert Oomen (Leidsebuurt) en Hans van Wer ven (Hai-menjansbuurt) 78 pnt.; 19. Theo Mulder (Vondelkwartier) 77 pnt.; 20., 21. en 22. Herman van Os (Zuid- ploeg), Nico Pas (Bomenbuui-t) en An- dré Post (Bomenbuurt) 76 pnt.; 23. Wim Molendijk (Amsterdamsebuui-t) 75 pnt.; 24. Jaap Polderman (Spaarndam) 73 pnt.; 25. Cor Arensman (Harmenjans- buurt) 71 pnt.; 26. John Hensen (Zuid- ploeg) 70 pnt.; 27. en 28. Ruud Donkel (Amsterdamsebuurt) en Jan Dijkstra (Leidsebuurt) 69 pnt.; 29. Ton van Gar- dei-en (Indischebuui-t) 61 pnt.. De einduitslag van het B-klassement luidt: 1. Ab Koelemeijer (Vondelkwar tier) 125 pnt.; 2. Ben v. d. Voort (Zuid- ploeg) 120 pnt.; 3. Bert v. d. Pol (Am sterdamsebuurt) 117 pnt.; 4. en 5. Fred de Di-oog (Bomenbuurt) en Jaap Engel (Amsterdamsebuurt) 107 pnt.; 6. Emiel Roose (Indischebuurt) 97 pnt.; 7. Gerard Rosenhai-t (Amsterdamsebuurt) 96 pnt.; 8. Peter Stijnman (Indischebuurt) 92 pnt.; 9. George v. d. Linden (Transvaal buurt) 89 pnt.; 10. Harrie Katteler (Zuidploeg) 88 pnt.; 11 Gé Mathot (Vo gelenbuurt) 83 pnt.; 12. en 13. Cor Langerak (Leidsebuui-t) en Bert Klompmaker (Spaarndam) 81 pnt.; 14. Hans Hirsch (Vogelenbuurt) 80 pnt.; 15. Cor Kaptein (Vondelkwartier) 79 pnt.; 16. Anne Pieke (Vondelkwartier) 77 pnt.; 17. en 18. Jan van Kestex-en (Vogelenbuurt) en Henk Jonkers (Spaarndam) 76 pnt.; 19. M. Mathot (Vogelenbuurt) 75 pnt.; 20., 21 en 22. Hans van Schagen (Transvaalbuurt). Richard Ran (Hai-menjansbuurt) en Bob Rietbei-gen (Bomenbuurt) 74 pnt.; 23. en 24. Hans van Huis (Harmenjans- buurt) en Dick Stam (Harmenjans- buurt) 73 pnt.; 25. en 26. Wim Otte (Harmenjansbuui-t) en Alex van Duijn (Spaarndam) 70 ont; 27. Cor Meirmans (Spaai-ndam) 67 pnt.; 28. R. Antonisse (Bomenbuurt) 64 pnt.; 29. Cor Koek (Zuidploeg) 54 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt als volgt: 1. Indischebuurt 2675 pnt.; 2. Bomenbuurt 2487 pnt.; 3. Am sterdamsebuurt 2421 pnt; 4. Vogelen- buurt 2403 pnt; 5. Zuidploeg 2215 pnt.: 6, Vondelkwartier 2300 pnt; 7. Leidse buurt 2293 pnt.; 8. Spaarndam 2199 pnt.; 9. Tr&osvaalbuurt 2170 pnt.; 10. Har- menjansbuurt 2107 pnt Formeel bezwaar van Sint Havo" B. en W. van Heemstede hebben de ge- meentei-aad voorgesteld een pai-tiële her ziening van het uitbreidingsplan-in-onder- delen „Kennemerduin" vast te stellen. Zo als bekend is, heeft de Gereformeerde bouwcorporatie voor bejaarden in Amster dam de buitenplaats „Kennemei-duin" aangekocht om hierop een bejaardencen trum te bouwen. Gebouwd zullen worden een hoofdgebouw met enkele groepen be jaardenwoningen langs de zuidelijke grens van het terrein In totaal zullen hier 172 mensen worden gehuisvest. De bestemming van de buitenplaats is geregeld in het uitbreidingsplan van 27 maart 1930, dat een verspi-eide bebou wing met woonhuizen toestaat.. B. en W. stellen daarom voor dit olan te herzien. Het regentencollege van de stichting „Huize St. Bavo", eigenaar van het aan „Kennemei-duin" grenzende ..Overbos"' heeft formeel bezwaar tegen de hei-zie- ning ingebracht, indien de ï-aad niet zou besluiten ook dit „Overbos" in het herzie ningsplan op te nemen, zodat deze stich ting eveneens tot bouw van een bejaar dentehuis zal kunnen overgaan. Het regentencollege is van oordeel dat het binnenduin aan de Herenweg als één geheel moet worden bezien. Voorts stelt het regentencollege onder meer dat bij vaststelling' van een herziening voor „Ken nemerduin" uitvoering van het geldende uitbreidingsplan voor „Overbos" vrijwel onmogelijk wordt. B. en W. zijn van oordeel dat het door het regentencollege ingebrachte bezwaar ongegi-ond is. Hierbij wijzen zij erop dat het nimmer de bedoeling van de stichting „Huize Sint Bavo" kan zijn geweest het terx-ein „Overbos" voor villabouw te be stemmen. Het college stelt daarom voor een partiële herziening van het uitbrei dingsplan „Kennemerduin" vast te stel len en het bezwaarschrift van het regen tencollege ongegrond te verklai-en. In de donderdagmiddag te houden vergadering zal de gemeenteraad hierover beslissen. Advertentie RIJWIELEN MOTOREN daipt tl ut 'fc zadtzd D.K.W. BROMFIETS 725.— Zandvoortselaan 158 Telefoon 40905 Jeugdige brandstichter. Zaterdag middag om tien voor vijf werd bi-and ge meld bij de Schapenkamp in Bloemen- daal aan Zee. De Bloemendaalse en Over- veense brandweer behoefde niet meer in te grijpen, want inmiddels hadden vakan tiegangers de brand, die zich met drie meter hoge vlammen over een oppervlakte van ongeveer vijftien meter had vei-spreid, tezamen met de politie geblust. Later bleek dat deze bermbrand opzettelijk was ver oorzaakt door een dei-tienjarige Haarlem se scholier-, die met een aansteker het gras in brand had gestoken. Diefstal. Twee Haarlemse jongens van twaalf jaar zijn zaterdagmiddag in het politiebureau in Overveen ingesloten, om dat zij tot drie keer toe geld hadden ont vreemd in Stoops Bad, voor een totale waai-de van f 2.60. Later heeft de politie hen weer vrijgelaten. Opbrengst collecte. De collecte voor het Zonnehuis heeft in Heemstede opge bracht f 2091.28. Verwarming. Voor het vernieuwen van de verwarmingsinstallatie in het Ge zondheidshuis vragen B. en W. van Heem stede een krediet van 12.550. In het Bloemendaalse Openluchttheater heeft men zaterdagavond kunnen kennis maken met de door Jan Kraakman op nieuw tot leven gewekte „Camer van Rethoryca De Wijngaertx-ancken". Een aan tal van de meest op de voorgrond tredende Haarlemse amateurtoneelspelers had zich onder zijn leiding geschaard om tot een opvoering te geraken van Breero's „Klucht van de koe" en Langendijks „De wiskun stenaars". Het gezelschap kwam beslagen ten ijs, want in ongeveer dezelfde formatie had het beide stukken al eens eerder opgevoerd: in de Doelen en, twee jaar ge leden, in de Gravenzaal. Het resultaat was dus in ieder geval een voorstelling, die zat. Maar wij zijn er niet wanneer we de vertoning alleen naar tempo en tekstkennis beoordelen. De beoordeling van het gebodene van zaterdagavond impliceert een uitspraak over de wenselijkheid en de behoefte ten aanzien van een Camer van Rethoryca in de vorm zoals Jan Kraakman zich die voorstelt. Men behoeft zo:n conclusie niet direct te trekken uit het kwaliteiten van het vertoonde spel. Zij resulteei-t nog meer uit de wijze, waarop de Camer zich aan dient en de keuze der stukken, het reper toire, de deskundigheid, welke de kwaliteit garandeert, de gebleken publieke belang stelling voor wat de initiatiefnemer zich voorstelt. Dat is een menigte van vragen, die ik nu niet dadelijk waag te beantwoor den, al lijkt het mij duidelijk, dat de kennismaking met de Camer, zoals zij zich zaterdagavond aan ons presenteerde, voor namelijk de toewijding der amateurtonelis ten demonstreerde voor het toneelspel, ongeacht het genre, vermeerderd met de hartstocht van Kraakman voor de degelijk heid van de voorstellingen, welke onder zijn leiding staan annex zijn sensibiliteit voor traditie en rederijkerstoneel. Dat is heel wat, maar het is nog te zeer een uiting van de goede bedoeling. De artistie- ke competentie wordt er nog niet mee onthuld. Het is geen positief bewijs voor de noodzakelijkheid om de grote conceptie te verwezenlijken, welke Kraakman voor ogen staat, het blijft nog te veel steken in het dillettantisme, dat voor ondernemin gen als deze niet de voedingsbodem is, al komt men duizendmaal aandragen met de bewering, dat de rederijkers toch ook dil- lettanten waren. Neem nu alleen maar eens zo'n „Klucht van de koe". De infor maties, die het programma verstrekte, wa ren volkomen ontoereikend voor een goed begrip, laat staan voor de genietbaarheid. Zo'n stuk moet worden voorbereid door een deskundige, niet alleen voor het pu bliek, maar voor de spelers evenzeer. De koe, die in dit spel meespeelt, verscheen in levende travesti-lijve ten tonele. Het ware zinvoller geweest, wanneer men haar had verondersteld en door gebaren aange duid. Dat vereist van de acteurs plastische vormgeving, maar dat maakt hen juist tot acteurs. Men kan menen, dat de genre verwijzing „klucht' een grote vrijheid toe staat. Wil men evenwel het hedendaags publiek met Breero vertrouwd maken, dan moet men de „klassieke waarden" van zijn toneelspel afstemmen op dat publiek en dat zijn de toneelwaarden: derhalve een aangeduide koe. geen vei-klede. Hier raken we evenwel aan de spel- capaciteiten der executanten. De klucht van de koe vraagt om een excellente be zetting. die als het ware improviseert om de tekst heen. Daarvan zag ik nog te weinig. Daarvoor bleef de fantasie nog te zeer binnen de beperkingen van (weliswaar redelijke) typeringskunst. Een gebeurtenis werd Breero niet. Men keek er wat schuch ter en onwennig tegen aan. Men woog de spelers nog te bewust af tegen hun rol, al kon men vaststellen dat vooral Rein Bloem grote komische gaven in dit genre en deze stijl heeft. De „Wiskunstenaars" vond ik veel beter dan indertijd bij de opening van het Land juweel. Er zat nu élan en pit in, met opnieuw een goede rol van Arie van Mou- rik. fris spel van Neliëtte Vis-Mooy, voort varende zin van Henk Boeree, grappige caricaturen van Dick Stevens en Wim de Ree. De aankleding verhoogde het effect. Maar ook met dit spel is voor mij nog niet het bewijs geleverd, dat we op de Camer van Kraakman zaten te wachten. En op nieuw bespeurde ik een symptoom van een naar verhouding wel wat kortzichtige op vatting van introductie der bedoelingen, zoals die zich uitte in het doen optreden van een zanger en een luitspeler, die a la Speenhoff de inleiding van het vertoonde verzorgden. Dat was de rederijkerij ge ïmiteerd, maar het was zonder esprit, een soort troubadour- of minstreel effect, dat de dillettantische aanpak der zaken ver raadde. Deze manier is niet de juiste. Om dat het er juist om gaat aan te tonen dat een onderneming als deze op niveau vruchtbare kansen in zich draagt, is dit eerste optreden naar buiten van de her leefde „Wijngaertrancken" geen overtui gende ouverture. Er kwam gedegen ama teurtoneel op een prachtige zomeravond mee los. Op zichzelf aangenaam voor de velen, die zich de moeite hadden getroost er kennis van te nemen, maar nog niet voldoende academisch voor hogere aspi raties. P. W. Franse Amsterdam. Boekhouden m.o.: J. Boer, Haarlem. Amsterdam. Examen Engels m.o. A: J. J. Bexe, Utrecht: A. O. Derks, Scheveningen; M. F. Klop. Amsterdam: P. J. H. Meijers, Rothem-Meerssen; F. V. Oostveen, Culemborg; N. H. Proper, Am sterdam; B. Schats, Maarssen; G. Schoots. Rot terdam: J. F. Steevensz, Haarlem; C. Wagenmees- ter, Haarlem; G. H. H. Weegels, Weert, en de dames A. Huisman, Sneek; J. D. Kuypers-Lugt, Utrecht; mej. S. J. M. Roelofs, Venlo; L. de Voogt-Groot, Delft; A. B. Vreeswijk, Rotterdam. Heemstede. Van de cursus Heemsteeds Handels onderwijs slaagden voor het examen midden standsdiploma de volgende kandidaten: HenK. Apswoude, Ineke v. d. Eem, Koos Goedemans, Annelies Hellemons, Pim Hulsebosch, Graas Huls hof, Rob Jansen, mevr. De Jong-Suidgeest, Aad Koot, Alex Kors, Wim Kuvener, Truus Lammerse, mevr. Regoor, Aad van Roode, Dinv Schrijvers, Quirinius Seysener, Els Smit, Kees Spiei-enburg, Paul Sprengers, Kees Suidgeest, Coby Verbeek, Jeanne Verdegaal, Ineke Vosse, Ben Wagemans, Gerard Willemse en Ria Zandvoort. De heer H. M. Verdonschot in Heem stede wil op een binnenterrein aan de E":enlaan tien autogarages bouwen. Hier toe dient echter het uitbreidingsplan te worden herzien. B. en W. hebben de ge meenteraad voorgesteld hiertoe over te gaan. Gezien het gebrek aan garagei-uimte willen zij de heer Verdonschot een bouw vergunning vei'lenen. In de donderdag middag te houden raadsvergadering zal hierover worden beslist. Advertentie Op DINSDAG 28 JULI zullen onze werkplaatsen, kantoor en magazijn, respectievelijk op het Houtplein 2325, Wagenweg 8—10, Baan 5 en 7, in verband met de viering van het 75-jarig bestaan van ons bedrijf voor het personeel. Uitsluitend voor benzineverkoop zijn wij op het Houtplein geopend v. 820 uur. De stalling op de Wagenweg is geopend als op zondagen te weten van 812 uur en van 20—24 uur. OFFICIAL OPEL EN OLDSMOBILE DEALER Haarlems Speeltuin Verbond Voor alle afdelingen straattekenwed- strijd in de Graafschapstraat. Vei-trek van de tuin 9 uur. Leeftijd 10 tot 14 jaar. Verder: „Buitexxrust" (Van Zompelstraat): 3 uur: Speurtocht in de buui-t voor kinderen van 6 tot 14 jaar. „Flora" (Van Oosten de Bruijnstraat): 2 uur excui'sie naar di-ukkerij van Haarlems Dagblad. Voor jongens van 10 tot 14 jaar. „Frans Hals" (Schotersingel): 10 uur zandbakwedstrijden voor kinderen van 4 tot 8 jaar. „Glasblazers" (Papentorenvest): 2 uur excursie naar drukkei'ij van Haar lems Dagblad. Voor jongens van 10 tot 14 jaar. „Jeugdland" (Theemsplein): 2 uur excursie naar drukkerij van Haar lems Dagblad. Voor jongens van 10 tot 14 jaar. „Centrum" (Wilsonsplein)2 uur bad minton op de tuin. „Klarenhof" (Bx-ouwei'splein): Spelen op de tuin. „Nieuw Leven" (Spaarndam): 10 tot 11 uur zwemmen in zwembad Klever laan. Leeftijd 6 tot 14 jaar. „Oosterkwartier" (Zomei'vaart): 9 uur badminton op de tuin. „Patvliet" (Delftwijk): als bij af deling „Delftwijk". „W.I.K." (Oude Weg): 10 tot 11 uur zwemmen in zwembad Houtvaart. Leeftijd 6 tot 14 jaar. 2 uur excursie naar drukkerij van Haarlems Dag blad voor jongens van 10 tot 14 jaar. Haarlems Kath. Vereniging v.h. Gezin Voor alle speeltuinen levend ganzen bordspel op het sportterrein aan de Kleverlaan. Om 10 uur voor de tuinen in Haarlem-Noord. Om 2 uur voor de overige. Leeftijd 8 tot 14 jaar. „Hof van Eden" (Muiderslotweg): poppenkastvoorstelling op de kleuter tuin. Advertentie Wanneer u echter kennis maakt met Albert Heijn's superieure kwaliteit, dan zegt u: Ja, dit is prima. Prima! dinsdag en woensdag) Albert Heijn's prima met zakje kruiden en zout 500 500 gram BEVALLEN van een zoon: 22 juli: C. J. van Driest-van Woudenberg; 24 juli: G. Janssen-de Rijk; M. Stolk-Kok; A. Hul- stein-Willems. BEVALLEN van een dochter: 24 jui: H. M. van Amerongen-Sickmann; L. Smit van Rijswijk; 25 juli C. M. Janssen Moo- lenaar; A. C. G. van Gool-Stol. OVERLEDEN: 23 juli J. Keijer-van Eijk, 79 jr., Gen Cronjéstraat; S. J. M. Zaatman, 69 jr., Kamperlaan; 24 juli B. Bogers, 65 jr., M. van Heemskerkstraat.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 7