P.G.E.M. overweegt toepassing van kernenergie in het noorden Mensen in Amerika A. enige administratieve krachten B. enige aankomende administratieve krachten C. enige typistes D. een geroutineerde kracht Bedorven maag en diarree ENTOSORBINE KOOPJES Amsterdamse Beurs INDIANEN /DE ROTTERDAMSE SN1JSCH00L> HUISKAMERS en BANKSTELLEN LIKDOORNS Men zoekt nieuws in dit dagblad net werkmeisje 6 Wereld jeugdfestival pover begonnen Dalai Lama stuurt getuigen naar Wenen Vakantiespelen gestart met sterwandeltocht Bromfietser gewond na botsing met tractor Wie zag dit ongelukf Bedrijfsvoetbal Bromfietser botste tegen winkeldeur Poging tot inbraak INDRUKKEN VAN EEN RONDREIS 000R DE V.S. Haarlemse opgelicht voor vijfentwintig gulden Verbouw brandweer kazerne is dringend nodig Scheepvaart OPLEIDING VOOR COUPEUR-COUPEUSE Adverteert in dit blad DIRECT VAN FABRIEK verwijderd met WONDEROLIE en zoekt De N.V. Assurantie Maatsch. „BR AND AR IS" te Amsterdam MAANDAG 2 7 JULI 1959 H.AARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Omtrent de financiële resultaten wordt in het verslag van het drieënveertigste bedryfsjaar van de n.v. Provinciale Gel- dersche Electriciteitsmaatschappy te Arn hem gezegd, dat het bruto-overschot der exploitatierekening in 1958 f 11.467.638 bedroeg, tegen f 8.746.293 in 1957. Het brutoresultaat in het verslagjaar was dus f 2.721.345 gunstiger dan in 1957. De stijging van de exploitatie bedroeg in 1958 f 2.154.243, onder meer doordat een bedrag van f 1.368.110 meer op de duur zame activa moest worden afgeschreven, terwijl de overige kostenfactoren met f 786.133 toenamen: Daarentegen stegen de inkomsten, in hoofdzaak door de toene ming van de stroomopbrengst, met f 4.875.588. Deze toeneming is enerzijds gevolg van de in 1958 grotere omvang van de contractuele stroomlevering aan het zusterbedrijf de n.v. P.L.E.M., anderzijds van het vergrote debiet in het eigen voor- zieningsgebied. Ten laste van het bruto- overschot ad f 11.467.638 voor het jaar 1958 zal een bedrag van f 9.344.525 worden gestort in het „fonds voor vernieuwing en uitbreiding belegd in het bedrijf", waarna het batig saldo f 2.123.113 bedraagt. Voor gesteld wordt uit dit batig saldo f 2.000.000 te bestemmen voor het fonds voor de aan sluiting van afgelegen buurten en percelen ten plattelande, f 63.113 voor het fonds voor buitengewone uitbreidingen en om f 60.000 beschikbaar te stellen voor uit kering van 6 percent dividend over het aandelenkapitaal. Alleen al de uitbreiding van het pro- duktievermogen te Nijmegen zal in de jaren tot en met 1962 een investering van WENEN (UPI) De Dalai Lama van Tibet heeft een uitnodiging aanvaard van de Oostenrijkse jeugdfederatie om een de legatie naar Wenen te zenden om daar ten tijde van het communistische jeugdfesti val te getuigen van „wat er werkelijk ge beurde in Tibet". De Dalai Lama vroeg verder in zijn telegram de drie jonge Ti- betanen, die hij zendt te erkennen als Ti betaanse jeugddelegatie. De opening van het jeugdfestival op zondagavond kon wat deelname en ent housiasme betreft niet in de schaduw staan bij die van de vroegere festivals, die alle in communistische landen gehou den werden. Van de 90.000 zitplaatsen wa ren er slechts 25.000 bezet. De Oostenrijkse bevolking had nagenoeg geheel verstek la ten gaan. (Reuter) Zaterdagavond bij de aan komst van buitenlandse afgevaardigden naar het festival, is het tot gevechten ge komen zodat de politie moest ingrijpen en twee arrestaties verrichtte. De gevechten ontstonden toen communistische jongeren op een station te Wenen wachtten op de aankomst van de deelnemers aan het fes tival uit de Sovjet-Unie, Roemenië en Hon garije. Zij raakten slaags met anti-com munistische jongelieden, die vluchschrif- ten verspreidden met „de waarheid over het festival". Honderd Amerikanen heb ben geweigerd mee te marcheren in het openingsdefilé, twee andere Amerikaanse groepen zijn elkaar in de haren gevlogen en festival-functionnarissen hebben ge weigerd een gisteravond door festival gangers gekozen comité te aanvaarden, waarop een splitsing is ontstaan. Vooral bij de verschillende Amerikaanse groe pen deint het nogal, want daar zit menige niet-communist bij. Enkele van dezen zijn reeds als provocateurs en agenten van de F.B.I. aangemerkt door hun communis tische landgenoten. Het publiek reageerde nauwelijks, toen de delegaties het stadion binnenkwamen onder het roepen van „vrede en vriend schap", het motto van het festival. De niet-communistische jeugdorganisa ties van Oostenrijk lieten terzelfdertijd vliegtuigen over de stad vliegen met leu zen als „Denk aan Tibet" en „Denk aan Hongarije". (Reuter) De Russische ambassadeur in Wenen heeft in een gesprek met kanse lier Raab gevraagd of de te houden kerk dienst voor de vervolgde kerk in het Oos ten „op dit ogenblik wel nodig was". Deze kerkdienst is zondagavond door de kardinaal-aartsbisschop dr. König in We nen geleid. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uu 3-3%% Nederl. '47 92'8/ie 92l3/i6 3 °/o Nedl. 1962/64 9871e 987I6 Woningbouw 6 109 Pr. A'dam '56 I.. so Pr. A'dam '56 II.. 99 Pr. A'dam '56 III 98% Pr. R'dam '52 I.. 88% Pr. R'dam '52 II.. 884 Pr. R'dam '57.... 100 A.K.U 373 377 Calvé Delft 549% 550 Van Gelder Zonen 226% 227 K. N. Hoogovens. 560 560 Nederl. Ford 312 315 N. Kabelfabriek. 393 394 gew.Philips Gloeil. 656% 660 Pref.PhilipsGloeil. 250 Unilever 574% 580 Wilton Fyenoord.. 209 209 Werf Gusto 155 Dordtsche Petrol. 687 683 Kon. Petroleum.. f 155, 154,— Billiton 269 269 A'dam Rubber 91% 92 K.L.M 128. f 130,— Holl. Amer. Lijn.. 157% 157% K.N.S.M 157% 157% N. Scheepv. Unie 133% 133% v. Nievelt Goudr. 126% 126% Phs. v. Ommeren 249% 249% H.V.A 150% 151 Delimaatschappij 179,50 177,- Amsterd. Bank.. 320 320 Nat. Handelsbank 153% 153 Ned. Handel Mij.. 246 Rótterd. Bank 294 294 Twentsche Bank.. 264 Anaconda Copper 62% 62% Bethlehem Steel 55% 55 U.S. Steel 100% 101 General Motors.. 551*/!, 55% Shell Union 76% 76% Tidewater 25% 1 25% aanzienlijk meer dan 100 miljoen vergen, terwijl daarenboven de transportlijnen aanzienlijk zullen moeten worden uitge breid en versterkt; voorts zal een aantal transformatorstations aan deze lijnen moe ten worden gebouwd. Bij dit alles komt dan nog dat na de voltooiing van deze uitbrei ding omstreeks 1967 een nieuwe centrale in het noorden van het voorzieningsgebied in gebruik zal moeten worden genomen, een centrale waarvoor zeker de toepassing van kernenergie zal moeten worden over wogen, aldus de directie. Reeds eerder zal de onderneming wellicht betrokken zijn bij de realisering van een kleinere kern energiecentrale, die in de n.v. S.E.P. sa menwerkende bedrijven voornemens zijn voor gezamenlijke rekening tot stand te brengen. Haarlems Speeltuitiverbond Met de traditionele sterwandel, tocht naar het sportterrein aan de Kleverlaan heeft het Haarlems Speel- tuinverbond vanmorgen een begin gemaakt met zijn vakantiespelen, die de jeugd van zes tot en met veertien jaar in de komende weken op plezie rige wijze zullen bezig houden. Naar schatting vijfhonderd kinderen ver zamelden zich omstreeks elf uur op het middenveld rondom zestien tros sen gele, rose en blauwe ballonnetjes, die na het korte openingswoord van de ere-voorzitter van het H.S.V., de heer A. van Viersen, onder opgetogen kreten van de kinderen het luchtruim kozen om in noordoostelijke richting langzaam weg te drijven. Om halftien waren de kinderen in kleine of grotere groepen van hun onderscheidene tuinen vertrokken. Vele afdelingen voer den kleurige vlaggen mee. Gezellig bab belend druppelden zij kort na elkaar het terrein aan de Kleveriaan binnen, waar zij met opgewekte klanken uit een geluids wagen werden verwelkomd Na een korte rustpauze schaarde de jeugd zich in een lange rij achter het. tamboerskorps van de afdeling „Frans Hals" voor een rond wandeling over het veld. De stoet stelde zich vervolgens op het middenterrein op, waar inmiddels drie kinderen van elke afdeling al met de ballonnen klaar ston den. De heer J. Heugens, de voorzitter van de vakantiecommissie, wekte de jeugd op om zo veel mogelijk aan de vakantiespelen deel te nemen en daarbij vriendjes en vriendinnetjes mee te nemen. Vervolgens bracht de heer Van Viersen dank aan de dames en heren, die zich ook dit jaar voor een leidinggevende taak beschikbaar had den gesteld. „Het is geen gemakkelijke taak, die u op u hebt genomen, maar het is mooi werk," aldus de heer Van Viersen. die de hoop uitsprak dat de vakantiespelen door goed weer begunstigd zullen worden. Hij bracht een driewerf hoera uit op de vakantiespelen waarmee deze officieel waren geopend. Dit was tegelijk het sein voor het oplaten van de ballonnen. Nage staard door honderden bewonderende kin derogen stegen de bonte trossen op de zwakke zuidwestelijke wind al hoger en hoger, totdat zij na enkele minuten nog slechts als kleine slipper, tegen de blauwe lucht te onderscheiden waren. Vanmiddag zijn de kinderen met ver scheidene spelen bezig gehouden. Ook vertoonde een clown voor een goedlachs publiek zijn malle fratsen. Na afloop wan delden de afdelingen weer naar hun tui nen terug. Als aandenken kregen allen een herinneringsspeldje mee naar huis. Zaterdagmorgen om zes uur is een 21- jarige Haarlemse loonslager, die in de Kruistochtstraat in Haarlem met zijn bromfiets tegen een linksafslaande land- bouwtractor botste, gewond. De bestuurder van de tractor, een 21-ja- rige inwoner van Vijfhuizen, wilde van de Nagtzaambrug de Zomervaart oprijden. De bromfietser die hem achterop kwam en rechtuit de Kruistochtstraat wilde in gaan, botste tegen de tractor en viel. Met een gebroken sleutelbeen werd de man naar het St. Joannes de Deoziekenhuis vervoerd. Zondagavond om halfzeven is een elfja rige Haarlemse jongen die op zijn fiets waarschijnlijk zonder richting aan te ge ven op de Zijl weg in Haarlem linksaf de Duvenvoordestraat inzwenkte, aangere den door een achterop komende motorrij der, een 18-jarige Haarlemse slager. De jongen werd ongeveer twintig meter meegesleurd en hij kreeg een schedelba- sisfractuur. Men bracht hem naar het Ma rinehospitaal. De motorrijder niet gewond, wond. De politie verzoekt getuigen van dit on geluk zo vriendelijk te zijn zich te melden, in het bijzonder de dame die onmiddellijk na het ongeluk de politie om assistentie vroeg. De uitslagen van het bedrijfsvoetbal in de afgelopen week luiden: Afd. A: VVV 1GIH 5—1; WW— SVOW 1 1—5. Afd. B: HSM—OCS 1 0—8; HSM Tramvogels 62. Afd. C: Hilco—Figee 2 2—4. Afd. D: DijkstraNautamix 30; OCS 2Planeta 32. Het programma voor deze week is als volgt: Maandag 27 juli: afd. C: Heeremans v. L.—Vriebo (Slaperdijk) en afd. D: Planeta Coop (Spaarndam). Dinsdag 28 juli, afd. B: Tramvogels— VES (Slaperdijk). Woensdag 29 juli, afd. A: SVOW 1— VVV 1 (Slaperdijk) en Nebima 1—GIH (Spaarndam). Donderdag 30 juli, afd. D: J. G. Nelis H. S. (Slaperdijk). Vrijdag 31 juli, afd. C: Nebima 2— SVOW 2 (Slaperdijk). Zondagmorgen om half elf is een 21-jari ge Haarlemse militair op de Wagenweg in Haarlem met zijn bromfiets tegen een winkeldeur gebotst, waardoor glasschade ontstond. De man ging in zuidelijke richting. Bij de Schouwtjeslaan weifelde hij of hij deze laan al of niet zou inrijden. Hij nam de bocht te groot en botste tegen de winkel deur van het perceel 108. Het glas van de deur werd vernield, evenals het glas van een vitrine. De bromfiets werd aan de voorzijde geheel vernield. De militair werd aan beide handen licht gewond. In de nacht van vrijdag op zaterdag is een poging gedaan tot inbraak bij een bloembollenbedrijf aan de Herenweg in Lisse. Door verbreking van een ruit hebben onbekenden zich toegang tot het kantoor verschaft. Met snijbranders is getracht de kluis te forceren, waar de loonzakjes ge reed lagen. Hoewel dc kluis reeds gedeelte lijk vernield was, wordt niets vermist. Er loopt een grote, brede autoweg dwars door het reservaat van de Seminole In dianen in Zuid-Florida en de Seminoles hebben een stalletje aan die weg gebouwd, waarin ze hun zelfgemaakte kunstnijver- heidsprodukten verkopen. Achter dat stal letje ligt een kleine vijver, waarin drie krokodillen slaperig liggen te wachten tot ze opnieuw een gevecht met een Indiaanse jongen moeten verliezen voor de nobele zaak van het toerisme. De Seminole Indianen wonen voorname lijk in drie reservaten in Florida, twee grote van meer dan vijftienduizend hec tare, één kleine. Zij voorzien in hun levens onderhoud door het verkopen van de jurkjes en schorten en poppen, die ze zelf maken, door de veehouderij en door het verpachten van grond op hun reservaten voor iedereen, die belangstelling voor die grond heeft. De Seminole Indianen hebben materieel een redelijk goed leven; zij zien er gezond en welvarend uit. Zo welvarend dat het wat moeilijk is zich voor te stellen dat de voorouders van deze vriendelijke, wat indolente mensen tot de felste be- vechters van „de van blanke man" in heel Amerika behoorden. De provincie, waarin Miami ligt, is ge noemd naar de ma joor die hier vroeg in de negentiende eeuw door de Seminoles werd overvallen en gedood. Billy Osceola is hoofd van de stamraad van de Seminoles; hij is in die functie ge kozen, maar die verkiezing was geen ver rassing want de Osceolas zijn al sedert vele generaties de leiders van deze stam geweest. Billy, een ronde veertiger, is bo vendien dominee van een van de Doops gezinde kerken in het reservaat. Zijn neef Bill Osceola, is directeur van „Seminole Tribe, Incorporated", de zakelijke organi satie van de stam en dominee van de an dere Doopsgezinde kerk in het Dania- reservaat. „De bedoeling van ons zelf en van dt Amerikaanse regering is, dat er tenslotte geen enkele Indiaan meer in reservaten zal wonen", vertelde Billy Osceola mij „Hier moeten wij onze mensen voorberei den op het feit, dat de Indianen tenslotte geheel in de Amerikaanse gemeenschap zullen opgaan. Een groot aantal van ons wil al niet neer in de reservaten wonen; de meesten hebben zich in Miami en Tampa gevestigd. Maar anderen houden nog vast aan de bescherming van het reservaat. Die prefereren het gevoel van samen-zijn, die willen liever in de hutten wonen, waarin ons volk zoveel eeuwen heeft gewoond." De Seminoles hebben de grond voor hun reservaat gekregen van de federale re gering van de Verenigde Staten. Zij doen goede zaken met die grond en de opbrengst daarvan wordt in strikt gelijke delen ovex alle inwoners van het reservaat verdeeld Wat de bewoners daarenboven willen ver dienen is hun eigen zaak; zij kunnen in en buiten het reservaat werk vinden. De meesten zijn in staat er een oude auto op na te houden; de mannen lopen voor ver reweg het grootste deel in „Europese" kleren, de vrouwen houden hardnekkig vol aan de oude, bijzonder kleurrijke kleder drachten. En de twee Osceolas regeren hen re geren althans, voorzover dat niet gedaan wordt door de vriendelijke, helpende hand van de „blanke" administrateurs die een kantoortje hebben in een hoek van hel reservaatsgebied. Deze tweeslachtigheid is moeilijk te verklaren; enerzijds wekt zij de indruk van een soort kolonialisme, an derzijds is het duidelijk dat de inwonende blanken zich zo weinig mogelijk met de gang van zaken in het reservaat bezig houden en meer een „Verenigde Naties- achtige" functie bekleden dan een contro lerende. Niet zonder trots laat Billy Os ceola mij de portretten zien van zijn ge duchte voorouders. Maar het is een wat hol gebaar; er is niets meer te duchten van de vroegere Seminole vechtersbazen. De Indianen zijn volledig geaccepteerd in de blanke gemeenschap in Florida. Ei bestaat geen enkele rassendiscriminatie ten opzichte van hen en dat in een staat waar de negers nog vele hindernissen te overwinnen zullen hebben voor zij als gelijken met de blanken zullen worden ge accepteerd. De reden hiervoor is moeilijk te vinden. Komt hun gelijke positie voort uit een gevoel van schuld bij de Ameri kanen tegenover de originele bewoners van dit land, of speelt het feit dat de Indianen nooit slaven zijn geweest een rol? Of is het, omdat er nog maar zo weinig Indianen in Amerika zijn (400.000 in totaal), dat niemand het de moeite waard vindt zich over deze kwestie op te winden? Het is een wat trieste ervaring, een be zoek aan een Indianen-reservaat. Het is van harte te hopen dat al die 400.000 men sen zo spoedig mogelijk geheel in de om ringende samenleving zullen willen wor den opgenomen. Dan zal althans een fiere herinnering aan hen blijven voortbestaan niet de herinnering aan wat slome mensen in beschermende reservaten. „Ik heb wel een woning voor u" Een bewoonster van de Wester Bogaard straat in de zogenaamde Vijfhoek in Haar lem is waarschijnlijk het slachtoffer ge worden van een oplichter. Op zatei-dag 18 juli belde een man bij haar aan die vroeg: „Woont hier een ze kere meneer Bouma?" De man vertelde dat hij van een woningbouwvereniging was en dat meneer Bouma in aanmerking kwam voor een woning van 9,25. De be woonster dacht dat dit misschien ook wel iets voor haar was en zij vroeg dc onbe kende binnen te komen. Na wat heen en weer gepraat zei de man dat hij haar mis schien ook wel aan een woning kon hel pen, maar dan moest zij een borgsom van 125 betalen. De bewoonster betaalde dit bedrag. Zij heeft niets meer van de man gehoord. De man is 40 a 50 jaar oud, on geveer 1.70 m. lang en heeft een tenger postuui-, Hij was blootshoofds. In de vergadering van dc Heemsteed- se gemeenteraad op 25 juni hebben B. en W. een voorstel gedaan om 95.000 be schikbaar te stellen voor de verbouw en uitbreiding van de brandweerkazerne aan het Wipperplein. De gemeenteraad heeft een besluit, daarover aangehouden tenein de B. en W. gelegenheid te geven eerst de huisvesting van de gemeentelijke dien sten in haar totaliteit te bekijken. B. en W. hebben thans de raad ander maal vei-zocht tot verbouw van de brand- weerkazerne te besluiten. Enkele in de laatste vei-gadering gedane suggesties hebben zij bezien. Zij komen tot de con clusie dat het in de vorige vei-gadering ge dane voorstel uit financieel oogpunt het meest verantwoord is. B. en W. achten het onverantwoord een nieuw kantoor voor de dienst voor openbare wei-ken te bouwen en het huidige kantoor tot politiebureau te bestemmen. Ook een samentrekken van de dienst voor openbai-e werken en de ge meentebedrijven achten zij geen goede op lossing, omdat dan het gebouw van de ge meentebedrijven met een gebouw voor openbai-e werken moet worden uitgebreid. De uitbx-eiding van de brandweerkazer- ne is di-ingend nodig, aldus B. en W. in hun vooi-stel. Zodra de uitbx-eiding gei-eed is, komt in het gebouw voor openbare wer ken ruimte vrij. Deze ruimte kan als kan toor worden ingericht. De kosten hier van worden geraamd op 50.000, waarbij ook gedacht is aan een kleine aanbouw. De dienst voor openbare wei-ken zal dan de eerste tien jaren over voldoende ruim te beschikken. Asgtedijk 26 375 m. z. Walvisbaai n. Las Palmas. Aardijk 26 v. Semarang n. Kosichang. Abida 26 v. La Spezia n. Gibraltar. Aegis 26 344 m. n.o. Sombrero n. Curasao. Agamemnon 25 v. Paramaribo n. Amsterdam. A la mak 26 te Antwerpen. Albireo 27 te Las Palmas. Algenib 26 v. Vitoria n. Salvador. Algol 26 145 m. w.z.w. Lissabon n. Las Palmas. Alhena 26 te Rotterdam. Aliotli 26 80 m. z.o. Pio. Alegre n. Buenos Aires. Alkes 26 260 m. n.n.o. F. Noronha n. Las Palmas. Almdijk 26 350 m. van Bahama eil. n. Houston. Almkerk 27 te Port Elisabeth. Amalie B 26 20 m. w. Bornholm n. Goa. Ameland 26 v. Willemstad n. Maracaibo. Amstcldi.ik 26'v. Breinen n. Hamburg. Amstelpark 26 60 m. z.w. Colombo n. Vizagapatn. Annenkerk 26 te Amsterdam. Appingédijk 26 v. Rio.Grande do Sul n. Paranagu. Area 26 2Ö0 m. n.o. Curaeao n. Thameshaven. Arendsdijk 26 560 m. xv.n.w. Finist. n. Le Havre. Argos 25 v. Rotterdam n. Napels. Arkeldijk 26 v. Penang n. Djibouti. Asmidiske 26 470 m. z.o. Kp. Race n. Amsterdam. Asterope 26 560 m. n.n.w. Azoren n. Holland. Attis 26 225 na. z.z.o. Havanna n. Maracaibo. Averdijk 25 v. Baltimore n. Norfolk. Bali 26 35 na. n.o. Perim n. Djeddah. Balticborg 25 te Amsterdam. Bantam 26 te Rotterdam. Barumun 27 te Singapore. Bawean 28 te Chalna verwacht. Beninkust 25 v. Amsterdam n. Bremen. Bonita 27 te Charleston. Breda 24 100 na. o. Trinidad n. Rotterdam. C-r.lamares 27 te Santa Martha. Caltex Arnhem 26 380 na. n.w. P. Said n. P. Said Caltex Delft 26 101 m. w. Little Quoin n. Madras Caltex Delfzijl 26 !)5 na. w.z.w. Skagen n. Cork. Caltex Pernis 26 166 na. z.z.o. Daedalus n. Bahrein Caltex The Hague 26 75 na. n. Miri n. Singapore. Camerounkust 24 v. Npvoredondo n. P. Amboin. C'amitia 26 500 m. w. Finisterre n. Birkenhead. Carrillo 26 750 m. o.n.o. Pto. Rico n. Sta. Martha. Casamance 26 op Seine n. Rouen. Castor 26 650 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Charis 26 v. La Guaira n. Mackenzie. Cinulia 26 te Sydney. Cistula 26 v. Surabaja n. Balikpapan. Cities Service Valey Forge 26 v. Mena Al Alanaadi naar Philadelphia. Clavella 26 te Thameshaven Colytto 26 340 m. w.z.w. Valencia n. Boston. Congokust 26 te Hamburg. Corilla 26 te Singapore. Ctadle of Liberty 26 te Marseille. Crania 26 750 m. w.z.w. Scillys n. Curacao. Délfshaven 26 370 m. o.n.o. Bermuda n. Londen. Diemerdijk pas. 26 Pto. Burico n. Los Angeles. Dorestad 27 v. Liverpool n. Amsterdam. Doris 27 v. Port Arthur n. Houston. F.na 26 v. Balboa n. Guayaquil. Eos 26 20 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Esso Amsterdam 26 180 m. n. Vingi eil. n. R'dam. Esso Nederland 26 te Fao. Fravizo 27 te Las Palmas. Friesland KRL 26 380 m. n.o. Horta n. New York. Friesland SSM 25 te Rotterdam. Gaasterland 26 te Bremen. Garoet 28 v. Port Swettenham n. Penang. Geertje Buisman 26 83 m. w. Vlieland n. Alesund Gooiland pass. 27 Finisterre n. Amsterdam. Graveland 25 v. Vitoria n. ïlheus. Haarlem 26 v. Punta Arenas n. San Juan del Sur Hathor 26 dw. Gibraltar n. Hamburg. Hcelsum 27 te Le Havre. Heemskerk 27 te Port Said. Helicon 24 220 m. n. San Salvador n. Ph.delphia. Kersilia pass. 27 Flores n. Bridgetown. Hestia 27 te San Juan. Hoogkerk 26 te Manilla. Hydra 26 op rede Puerto Ordaz. Isis 26 180 m. o. Kp. Hatteras n. La Guaira. Jacob Verolme 25 v. Cristobal n. Philadelphia. Jagersfontein 27 te Antwerpen. Johannes Frans 24 v. Montreal n. New York. Jupiter pass. 25 Bizerla n. Tripolis. Kalydon 26 110 m. n.n.w. Landsend n. Curacao. Karimun 26 ten anker Basrah. Katelysia 26 100 m. z.o. Okinawa n. Sambu Japan. Kelletia 27 te Ornskoldsvik. Kcllia 26 70 m. n.o. Ouesant n. Curacao. Kerkedijk 26 500 m. o. Kp. Race n. Antwerpen. Kermia 27 v. Rotterdam n. Gothenburg. Khasiella 26 et Lagos. Kielörecht pass. 27 Gibraltar n. Lissabon Konigswaard 26 te Killingholme. Koratia 26 1300 m. z.w. Azor enn. Landsend. Krebsia 29 te Curacao verwacht. Laarderkerk 26 rede Ummsaid. Laurenskerk 26 180 m. n. Massawa n. Akaba. Lawak 25 v. Los Angeles n. Balboa. Leiderkerk 26 te Melbourne verwacht. Lekhaven 25 v. Antwerpen n. Las Palmas. Lelykerk 27 v. Bandar Shapur n. Antwerpen. Lemsterkerk 25 v. Rotterdam n. Londen. Leuvekerk 25 v. Bakram n. Dar Es Salaam. Liberty Bell 26 100 m. n.w. Muscate n. Ph.delphia. Lieve Vrouwekerk 27 te Karachi. Limburg 25 v. Rotterdam. Lmdekerk 26 te Basrah. Loosdrecht 27 te Hamburg. Lopersum 26 25 m. w. Casquets n. Mobile. Lutterkerk pass. 26 Gibraltar n. Rotterdam. Maashaven 26 v. Santos n. Montevideo. Maaslloyd 27 te Port Said. Malea 27 te Pulu Sambu. Mariekerk 25 te Rotterdam. Maron 26 v. San Juan n. Antwerpen. Mataram 26 v. Port Said n. Napels. Maureen 25 te Rotterdam. Medon 26 te Maracaibo. Meerdrecht 26 340 m. z.w. Bermuda's n. Golf van Mexico. Meerkerk 27 te Colombo. Memnon 26 v. Curacao n. Turks eil. Mentor 26 te Nickerie. Merwelloyd 25 v. Aden n. Port Said. Minos 26 te Amsterdam. Modjokerto 26 et Hamburg. Monlferland 25 v. Montevideo n. Santos. Muiderkerk 27 te Rotterdam verwacht. Munttoren 27 te Bombay. Musi 26 v. Biak n. Singapore. Musilloyd 26 450 m. o.z.o. Socotra n. Penang. Mylady 26 134 m. w.z.w. K. Formosa n. Libreville. Naess Comm. 26 330 m. w. Finisterre n. Fawley. Naess Lion 28 te Bandar Mashur verwacht. Naess Tiger 26 v. Bandar Mashur n. Napels. Nestor 25 ie Barbados. Nias 26 te Guayaquil verwacht. Noordam 25 v. New York n. Rotterdam. Noordwijk 26 v. Monrovia n. Las Palmas. Notos 26 30 m. z.w. Lissabon n. Rotterdam. Nijkerk 26 v. Aden n. Suez. Oberon 26 215 m. n.w. Paramaribo n. Baltimore. Oostkerk 26 te Rotterdam. Ootmarsum 26 71 m. o.n.o. Miami n. Houston. Oranje 26 te Cannes. Oranjefontein 24 v. Southamtpon n. Las Palmas. Orion 26 v. Alexandria n. Beyrouth. Osiris 25 v. Port of Spain n. Ciudad Bolivar. Ouwerkerk 27 te Mombasa. Overijsel 25 v. Rotterdam n. Bremen. Papendrecht 26 v. Istanbul n. Wismar. Peperkust 26 te •Amsterdam. Perna 27 te Pladju. P. G. Thulin 26 135 m. n. S. Salvador n. Cristobal. Philippia 26 110 m. w. Kp. Blanc n. Mena. Pieter S 26 te Rotterdam. Prins Alexander 26 120 m. o. Flores n. Montreal Prins der Nederlanden 25 te Amsterdam. Prins Willem van Oranje 27 te Rotterdam. Provenierssingcl 25 te San Pedro verwacht. Pygmalion pass. 26 Jamaica n. La Romana. Raki 23 v. Semarang n. Surabaja. Randfontein 26 te Durban. Rempang pass. 26 Ouessant n. Marseille. Ridderkerk 26 te Hamburg. Roebiah pass. 26 Malta n. Port Said. Roepat 26 te Suez. Rotti 26 330 m. w. Marianen n. Los Angeles. Rijndam 26 200 m. o. Kp. Race n. Southampton. Iiijnkerk 28 te Betra. Salatiga 26 v. Londen n. New Orleans. Saloum 26 234 m. z.z.w. L. Palmas n Duinkerken. Samarinda 26 v. Mombasa n. Djibouti. Sarangan 26 500 m. n. Amazone n. Abidjan. Scheldelloyd 27 te Biak. Schie pass. 26 Ouesant n. Algiei's. Scnegalkust 26 ten anker Bonny rivier. Sloterd k pass. 26 Elbe 3 v. Hamburg n. Bremen. Solon 26 te Cartagena verwacht v. Aruba. Sommelsdijk 27 te Antwerpen. Stad Alkmaar pass. 26 Aaland n. Emden. Stad Golda 26 450 m. z.z.w. Kp. Race n. Vlaard. Stad Leiden 26 55 m. w. Oporto n. Ceuta. Stad Rotterdam 25 v. Rotterdam n. Savona. Stad Schiedam 26 60 m. n. Standtlandet n. Gent. Stad Utrecht 26 v. Vlanrdingen te Antwerpen. Statue of Liberty 26 265 m. o.n.o. Aden n. Mena. Stentor 26 v. Curacao n. Paramaribo. Steven 26 85 m. o. Barcelona n. Genua. Straat Banka 25 v. Colombo n. Penang. Straat Torres 26 te Adelaide v. Melbourne. Sumatra 26 v. Singapore 27 te Belawan. Tahama 26 60 m. n.o. Ouesant n. Banias. Talisse 27 te New York. Tamara 26 95 m. o. Gibraltar n. Finnart. Tamo 25 v. Rotterdam n. Hamburg. Tankhaven 2 27 te Singapore. Tankhaven 3 26 te Tandjong Uban. Tara 26 v. Recife n. Rio de Janeiro. Tarakan 26 460 m. z.z.w. Fayal n. Casablanca. Taria pass. 26 Str. Ormoesz n. Colombo. Tawali 27 te Chittagong. Thelidomus 25 v. Curacao n. Aruba. Tiba 25 v. Rosario n. Santos. Tjiluwah 26 te Semarang. Tjipanas 27 te Yokohama. Tjipondok 26 v. Shanghai n. Hongkong. Tomori 27 te Penang. Tweelingen 26 65 m. z.w. Bergen s. Kirkeness. Van der Hagen 27 te Matadi. Vn Noort 25 v. Dunedin n. Auckland. Van Spilbergen 26 te Yokohama. Vlist 26 te Rotterdam. Waal 26 v. Bremen n. Amsterdam. Waikelo 27 te Dubai. Weltevreden 26 v. Napels n. Iskenderun. Westerdam 25 v. Rotterdam n. New York. Westertoren 26 150 m. o.n.o. Singapore n. Singap. Westland 26 15 m. n.n.o. Casquets n. Montevideo. Woensdrecrt 26 v. Banias n. Bremen. Woltersum 26 120 m. o.z.o. Kp. Race n. Antw. Wonosari 27 v. New York s. Houston. Wonosobo 27 te Vizagapatnam verwacht. IJssel 25 v. Guluek n. Ceuta. Zeeland 27 te Port Said. Zuiderzee pass. 22 Panamakanaal. KLEINE VAART Atlas 24 70 m. o.z.o. Malaga n. Amsterdam. Boreas 25 90 m. n. Tel Aviv n. Tel Aviv. Brouwersgracht 25 v. Amsterdam n. Antwerpen, Draco 25 dw. Kp. Silvero n. Amsterdam. Flevo 25 20 m. n.o. Kp. Dagata n. Malaga. Ilias pass. 25 TE-5 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Joost 24 v. Borga n. Walkom. Julia Mary 25 35 m. n.n.o. Burlings n. Leixous. Kaap Falga 26 15 m. w.n.w. Texel n. Rotterdam. Lucas Bols 2 pass. 26 JE-5 v. Karlsvick n. A'dam. Lijnbaansgracht 25 v. Amsterdam n. Londen. Midas 25 dw. Alboran einl. n. Ceuta. Nero pass 26 ET-ST-boei v. Aarhus n. A'dam. Phidias 24 v. Oran n. Famagusta. Thaletas 24 v. Livorno n. Napels. Tillv 23 v. Karskaer n. Kristinestad. Twee Gebroeders 25 te Amsterd. n. Kopenhagen. SLEEPVAART Blankenburg 22 v. Dover. Friesland pass. 24 Mona Pasage n. Buenos Aires. Loire pass. 25 Brunsbüttel n. Kappeln. Maas 25 te Hoek van Holland. Titan 25 v. Vlaardingen n. IJmuiden. Zeeland 23 610 m. w. Honolulu n. Osaka. onder leiding van B. F. Miltenburg, leraar N.O. en alle leervakken in het kledingbedrijf. Aanvang nieuwe cursussen begin september a.s. Inschrijving tot 1 sept. a.s.: elke maandag en donderdag van 10.00—20.30 uur. TEMPELIERSSTRAAT 35 - Tel. 12693 - HAARLEM Levering van alle patronen bederven het plezier Weg van huisander eten. ander drinkwater, verande ring van lucht... opeens voelt u zich onpasselijk en ..loopt u leeg": maag en ingewanden zijn totaal overstuur. Bedorven maag en diarree zun nü geen probleem meer. ENTOSORBINE - witte, aan gename tabletten - bevat 6 snelwerkende geneesmidde len die de maag tot rust brengen en de ingewanden zuiveren - de diarree stopt. Voor die typische zomer- narigheid hoort ENTOSOR BINE (f 1.90 per buisje) in elke reis-apotheek. ENTOSORBINE helpt direct - u is zo weer in orde en hoeft geen dag van uw vakantie te missen. zuivert maag en ingewanden Doe uw voordeel!! Enige tegen spotprijzen. Dat scheelt u 300 a 400 op de prijs. Eethoek vanaf 179. Ook op 6. 12 en 18 maanden Meubeltoonkamers YVESTERHOUTPARK 8 Haarlem Telef. 18840 Weg met onhandige likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie. Jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60bespaartU veel ellende. RADIO of T V. DEFECT? Bel op 55429 50390 - 56990 v. d. MEER Gen. Cronjéstraat 4 Haarlem daarom ook de advertenties t nieuws uit het land van vraag en aanbod I Gevraagd: Zondags vrij. Aanmelden van 5-6 uur. LUNCHROOM FRANKEN, Grote Houtstraat 4, Tel. 14944 VOOR V DINSDAG en WOENSDAG Waardebon No. 1 Grote ONTBIJTKOEK van 42 nu voor 35 Waardebon No. 2 MARGARINE 2 pakjes 59 Waardebon No. 3 Vlugk. HAVERMOUT 500 gram voor 22 Waardebon No. 4 2 rollen BESCHUIT van 39 voor 29 WITTE SUIKER per kilo van 99 nu 97 CHOCO HAGEL 250 gr. van 45 voor 39 Varkenskarbonade mager 500 gram f 1.65 Doorregen Varkenslappen 500 gram f 1.35 Kinnebakslappen 500 gram f 0.69 Runderlappen 500 gram f 1.78 Handperen p. pd. f 0.15. Tomaten p. pd. f 0.20. Moesappelen per kilo f 0.25. Bananen per kilo f0.75. Handappelen per pond f 0.20 SUPERMARKT GEN CKONJfcSfRAAI 130 13.' Schoollaan 23 - Beenebroek V 1 vraagt voor haar Afdeling BOEKHOUDING minstens in het bezit van het MULO-diploma en van het prak tijkdiploma Boekhouden. MULO-opleiding gewenst. MULO-opleiding gewenst. (m. of vr.) voor het bedienen van de rekening-courantmachine. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de Directie, Herengracht 466 Amster dam. Mondelinge sollicitaties na telef. afspraak, tel. No. 220333, toestel 21.

Haarlem's Dagblad | 1959 | | pagina 8